کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آثار تضییع نماز
۱۶:۳۶, ۱۹/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #1
آواتار
ترك نماز و یا سبك شمردن آن، آثار و نتایج شوم فراوانى دارد؛ حضرت رسول اکرم در این باره مى‏فرماید:
"هر كس نماز را سبك بشمارد، دچار پانزده بلا مى‏شود:
شش بلا در دنیا، سه بلا در هنگام مرگ، سه بلا در قبر و سه بلا و عقوبت هنگامى كه از قبر بیرون مى‏آید:

الف. آنچه در دنیا به آن دچار مى‏شود:
1. خداوند بركت را از عمر او برمى دارد.
2. خداوند بركت را از روزى‏اش بر مى‏دارد.
3. چهره خوبان از او گرفته مى‏شود.
4. كار نیك وى دیگر پاداش نخواهد داشت.
5. دعایش به اجابت نمى‏رسد.
6. از دعاى خوبان بهره‏اى نخواهد برد.

ب. آنچه در هنگام مرگ به آن دچار مى‏شود:
1. با ذلت و خوارى مى‏میرد.
2. گرسنه از دنیا مى‏رود.
3. تشنه مى‏میرد.

ج. آنچه در قبر گریبانش را مى‏گیرد:
1. خداوند ملكى را در قبر وى مى‏گمارد، تا او را شكنجه كند.
2. قبر بر وى تنگ خواهد گرفت.
3. درون قبر وى، تاریك خواهد بود.

د. آنچه در قیامت هنگام برخاستن از قبر به آن دچار مى‏شود:
1. خداوند فرشته‏اى بر او مى‏گمارد، تا وى را با صورت بر زمین بكشد؛ در حالى كه مردم نظاره مى‏كنند.
2. با وى محاسبه سختى خواهد داشت.
3. هرگز خداوند به وى نظر رحمت نمى‏افكند و تطهیرش نمى‏كند و عذاب دردناك و سختى در انتظار او است".

(مستدرك الوسائل، ج 1، ص 171 - 172)
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۳:۲۴, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #11
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۰۸)dark.knight نوشته است:  حالا خوبه خودتونم میگید بی نیازه!پس لازم نداره کسی واسش نماز بخونه!

دوست عزیز انسانها در طول تاریخ همیشه قدرتی رو ماوراء قدرتها قبول داشتن و دارن . قدرتی که تکیه گاه اونها باشه و اگر هم عملا کاری رو انجام نده شرایط فکری خوب رو براشون رقم بزنه تا بتونه با خیال راحت کارای بزرگی انجام بده و این نیاز همیشگی انسانه ، اما این نیاز رو ما باید تو شرایط سختی بسنجیم نه شرایط راحتی ...!
یک سری با پرستش بت و هدیه دادن به اونها خیال خودش رو راحت میکنن که تو شرایط سختی تنها نیستن ، یک سری با پرستش جن و قربانی دادن به اونها یک سری با پرستش خدا و نماز خوندن .

درسته واقعا نماز خوندن برای خدا نیست اما شاید یه قراردادی باشه بین تو و خدا که تو شرایط سختی تنهات نزاره .

دوست من یه سوال دارم ازت : تو بنده ای یا آزاد ؟ اگه بنده ای پس طبق خواست خدا که توی کاملترین کتابش گفته بندگیت رو بهش ثابت کن و اگه آزادی ...

پاینده باشی .
۷:۰۳, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #12
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۳:۰۸)dark.knight نوشته است:  درس میخونی که نمره بگیری.نماز میخونی که...؟؟؟؟
نماز خوندن فوايد زيادي داره.تمرين بندكي است.غرور رو از بين ميبره.تمرين حضور در برابر خداست.باعث وصل سيم ارتباطي با خداست.مقدمه بندكي است.طبق آيات قرآن بازدارنده از فحشا و منكر و معراجو مومنه و...
از نظر علمي هم فوايدي براش ذكر شده كه چون من دنبالش نبودم دقيقا خبر ندارم با يه سرچ ساده مستونيد پيداشون كنيد.
بعدشم شما درس ميخوني كه نمره بكيري؟يا درس ميخوني كه عالم شي؟
اكه دليلت براي درس خوندن نمره ست خيلي راحت ميتونم بهت بكم كه نماز هم خوندنش صواب داره ميتونيم نماز بخونيم واسه صوابش كه از نظر من اين اصلا عبادت قشنكي نيست.
۲۳:۴۰, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #13
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۷:۰۳)meshkat نوشته است:  
(۱۰/دی/۹۰ ۳:۰۸)dark.knight نوشته است:  درس میخونی که نمره بگیری.نماز میخونی که...؟؟؟؟

نماز خوندن فوايد زيادي داره.تمرين بندكي است.غرور رو از بين ميبره.تمرين حضور در برابر خداست.باعث وصل سيم ارتباطي با خداست.مقدمه بندكي است.طبق آيات قرآن بازدارنده از فحشا و منكر و معراجو مومنه و...
از نظر علمي هم فوايدي براش ذكر شده كه چون من دنبالش نبودم دقيقا خبر ندارم با يه سرچ ساده مستونيد پيداشون كنيد.
بعدشم شما درس ميخوني كه نمره بكيري؟يا درس ميخوني كه عالم شي؟
اكه دليلت براي درس خوندن نمره ست خيلي راحت ميتونم بهت بكم كه نماز هم خوندنش صواب داره ميتونيم نماز بخونيم واسه صوابش كه از نظر من اين اصلا عبادت قشنكي نيست.

اون سوتی بود!Big Grin
درس می خونم که دامپزشک بشم!Blush
۰:۴۷, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #14
آواتار
داداش گلم میخوام با زبون خودمونی واست بگم و شاید بعضی از دوستان دیگه نپذیرند و حسابی بنده رو مورد لطف(!) قرار بدند:

یا ما خدا رو دوست داریم یا نه؟
اگه نه که بیییییییییییییییب
اگه هم آره فکر کن ما یه کسی رو دوست داریم و هرچی اون بگه ما عمل میکنیم
نماز خوندن واسه هیچ کس ( یعنی حداقل ماها) اصلا کار لذت بخشی نیست و هرکی هم میگه ( علما نه ها همین خودمون ) که من از نماز خوندن لذت میبرم تا تهش رو داره خالی میبنده
آخه لذت در ماه یه بار ، دو بار نه اصلا ده بار نه اینکه روزی پنج بار!
شما فکر کن خدا میخواد ببینه ما تا کجا پاش واستادیم
میخواد کله صبح خوابمون رو ازمون بگیره که ببینه ما دوسش داریم یا نه
میخواد وسط خواب ناز بلندمون کنه و مجبورمون کنه آب سرد به بدنمون بپاشیم تا ببینه که وقتی ما ها میگیم بنده تو هستیم راس میگیم یا نه؟ بنده خواب هستیم یا بنده خدا؟ بنده پول هستیم یا بنده او؟
خدا میخواد ببینه تا کجا پا به پاش میایم؟

در صورتی که اون علما که به خدا نزدیک شدن تو نماز با خدا عشق میکنن
میدونن خدا خاطرمون رو میخواد نه ضررمون رو

ولی فعلا این دلیلا که نماز حرف زدن با خداست و لذت حقیقی و عشق کردن با معبود و .... از این جور حرفا به درده ما ها نمیخوره تا اینکه بتونیم به مقام های اعلی برسیم تا انشاء الله بتونیم معنی این حرفا رو بفهمیم

حالا فهمیدی چرا باید نماز بخونیم؟
۱:۰۴, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #15
آواتار
اگه اینه که همینطوری هم میشه گفت مرسی دمت داغ و اینا!
۱:۰۸, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #16
آواتار
نه عزیزم گفتم که خدا میخواد ببینه ماها چه کاره ایم
دمت داغ و ..... اینا دیگه چیه؟Huh
خدایی که گفته نماز بخون راه و روششم بهت گفته
نگفته که بگو دمت داغ و دمت ولرم و جوش وسرد و....
۱:۳۵, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #17
آواتار
همشه فکر میکردم در قیامت چه کسی از همه بد بخت تر یعنی چه گناهی انجام بدی خدا بیشتر ....
تا این که رفتم کربلا ابتدا حرم حضرت عباس (علیه السلام)تا اجازه بگیرم برای ورود به حرم امام حسین (علیه السلام) در راه خروج حرم و راه رفتن در بین الحرمین بودم که دوستم (که در همین سفر با هم دوست شده بودیم)نظر من رو به این عکسی که اینجا گذاشتم جلب کرد گفت این روایت رو ببین روایتو برام خوند و ترجمه کرد بعد از شنیدن ترجمه روایت که از پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) بود خیلی تعجب کردم و ترسیدم و خدارا شکر کردم که نعمت به من داده و من رو هدایت کرده. و من رو انسان قرار داده .

[تصویر: ex9nst3iqzb83m34r780.png]

معنی البته من عربی خوب بلد نیستم دوستان اگر مشکل داره تصیح کنند.

سگ خدا را شکر میکند که او را سگ آفریده و خوک نیست و خوک خدا را شکر میکند که او را خوک آفریده و کافر نیست و کافر خدا را شکر میکن که کافر است و منافق نیست و منافق خدا را شکر میکند که منافق است و تارک الصلاه (بی نماز) نیست.
۲:۰۹, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #18
آواتار
با تشکر ما رو سگ و خوک و کافر و منافقم کردید!
۱۳:۴۶, ۱۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #19
آواتار
(۱۱/دی/۹۰ ۲:۰۹)dark.knight نوشته است:  با تشکر ما رو سگ و خوک و کافر و منافقم کردید!
چرا به خودت میگیری برادر ، من روایت رو گفتم. قصد اهانت نداشتم.
۰:۴۸, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #20
آواتار
آقا من نماز نمیخونم ولی ادم خوبیم. نمیشینم صد هزاربار ذکر کنم که السلام علی ... چون جواب سلام واجبه و نمیخوام پیشوایان رو برنجونم. پس آدم خوبیم. من آدم خوبیم! میرم جهنم؟ به جهنم Big Grin
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]