کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آثار تضییع نماز
۱۶:۳۶, ۱۹/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #1
آواتار
ترك نماز و یا سبك شمردن آن، آثار و نتایج شوم فراوانى دارد؛ حضرت رسول اکرم در این باره مى‏فرماید:
"هر كس نماز را سبك بشمارد، دچار پانزده بلا مى‏شود:
شش بلا در دنیا، سه بلا در هنگام مرگ، سه بلا در قبر و سه بلا و عقوبت هنگامى كه از قبر بیرون مى‏آید:

الف. آنچه در دنیا به آن دچار مى‏شود:
1. خداوند بركت را از عمر او برمى دارد.
2. خداوند بركت را از روزى‏اش بر مى‏دارد.
3. چهره خوبان از او گرفته مى‏شود.
4. كار نیك وى دیگر پاداش نخواهد داشت.
5. دعایش به اجابت نمى‏رسد.
6. از دعاى خوبان بهره‏اى نخواهد برد.

ب. آنچه در هنگام مرگ به آن دچار مى‏شود:
1. با ذلت و خوارى مى‏میرد.
2. گرسنه از دنیا مى‏رود.
3. تشنه مى‏میرد.

ج. آنچه در قبر گریبانش را مى‏گیرد:
1. خداوند ملكى را در قبر وى مى‏گمارد، تا او را شكنجه كند.
2. قبر بر وى تنگ خواهد گرفت.
3. درون قبر وى، تاریك خواهد بود.

د. آنچه در قیامت هنگام برخاستن از قبر به آن دچار مى‏شود:
1. خداوند فرشته‏اى بر او مى‏گمارد، تا وى را با صورت بر زمین بكشد؛ در حالى كه مردم نظاره مى‏كنند.
2. با وى محاسبه سختى خواهد داشت.
3. هرگز خداوند به وى نظر رحمت نمى‏افكند و تطهیرش نمى‏كند و عذاب دردناك و سختى در انتظار او است".

(مستدرك الوسائل، ج 1، ص 171 - 172)
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۸, ۲۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #2
آواتار
گاهی اوقات آن قدر خود را به خدا نزدیک می انگاریم که فکر می کنم خداوند از عبادات ما سودی خواهد برد.
ولی باید بدانیم که خداوند عبادت نیز برای ما خلایق خلق کرده است
ولی ما با اینکه می دانیم ولی باز راه را غلط می رم
گاهی اوقات ما نیازمند آن هست که تلنگری به ما زده شود.
از ارسال شما سپاسگذارم.

امضای mohamad
[تصویر: abbasalef.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۴۸, ۹/دی/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
من نخوندم چی نوشتید اما یکی به من بگه چرا باید نماز بخونم؟Huh
۰:۰۲, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #4
آواتار
(۹/دی/۹۰ ۲۲:۴۸)dark.knight نوشته است:  من نخوندم چی نوشتید اما یکی به من بگه چرا باید نماز بخونم؟Huh
بسم الله النور
من دلیل خودم برای نماز خوندن رو خدمتتون عرض میکنم این همون دلیلیه که من رو نماز خون کرد.
من تنها و تنها یک دلیل برای نماز خوندن دارم اونم اینه که وجود عظیمی به نام خدا انقدر برای موجود ضعیفی مثل من ارزش قائل شده و انقدر من رو لایق حساب کرده که به من دستور داده و گفته نماز بخون و من انقدر از این مورد خطاب قرار گرفتن از جانب خدا سرمستم که نمیتونم نماز نخونم.
میشه یه کسی که خیلی دوسش داری،خیلی ها باور نکردنی،و اون وجود نسبت به تو در مقام خیلی بالاتری هم باشه،خالقت هم باشه،رازقت هم باشه،اصلا همه چیزت باشه بعد بهت دستور بده و بهش عمل نکنی؟!
میشه حرفاشو گوش نکنی و بعد ادعا کنی که دوسش داری؟؟؟؟؟!!!!
۰:۰۴, ۱۰/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/دی/۹۰ ۱۷:۱۱ توسط paradise.)
شماره ارسال: #5
آواتار
يا حق

با سلام خدمت

[b]dark.knight

خيلي خدا رو شاكرم كه شما به اين سوال فكر ميكنيد!اما يه سوال از شما دارم چرا شما نبايد نماز بخونيد ؟
شما كافي دنبال اين جواب باشيد كه هدف خدا از آفرينش شما چي بوده ؟نهايت بودن انسانها كجاست ؟و نهايت بودن شخص شما كجاست؟نماز از هر وجهي كه بهش نگاه كنيد زيبا و پر مفهومه !كافيه دنبال حقيقت باشيد شك ندارم كه با خلوص نيت حتما بهش ميرسيد .
اما يه حساب و كتاب دو دو تا چهارتاي معمولي: بيايد يه فرض بزاريم كه اصلا قيامتي در كار نيست !و ما به خاطر اعمالمون و حتي نماز خوندنمون نياز به پاسخگويي نداريم!(كه صد در صد در صد هست و داريم Winkببينيد ما در روز خيلي وقت واسه نمازهاي واجبمون ميزاريم از 1 ساعت به ندرت تجاوز ميكنه البته بنده حقير خودم اينجوريم مطمئنم كه دوستاني هستند كه ما در برابرخدا پيششون شرمنده ايم !حالا شما حساب كن ببين كسي كه فقط يه ساعت در روز رو صرف نماز هاي يوميش كرده (در اينجا من فقط به نماز اواجب اشاره دارم گر چه تسليم در برابر خدا يعني در هر لحظه از زندگي تسليم بودن)و به اخرت و خدا ايمان داره يه طرف !يكي هم مثل شما ميگه اقا من قبول ندارم به هزار و يك علت از نظر من نماز مفيد نيستش !و نميخونه!حالا اگه فرض ما باطل شدو قيامت و سوال وجوابي پيش خدامون ازما شد كه چرا نماز نخوندي ؟ چرا امرم رو اطاعت نكردي؟چي داريم كه بگيم !تازه شما فرض بگير كه اتيش و عذابي هم نباشه !كه هست چقدر اين شرمندگي بده !چقدر..... !
تا حالا شده پيش عزيزانت به خاطر يه كوتاهي كه حتي عمدي هم نبوده شرمنده بشي؟ميدوني حالا چه حس بدي كه پيش خدا كه از همه عزيزانمون عزيز تره شرمنده و سر افكنده بشيم !
حالا اگه با عقلمون جلو بريم كه هممون ميدونيم عقل از ضرر فراري!با همين دو دوتاي كوچولو كدوم راه رو انتخاب ميكرديم !
ولي در كنار همه اين حرفها چون شما دو دو تا چارتا خواستي من اين مثال رو زدم گرچه واسه اثبات نماز خوندن خودم به شخصه راه معنا مفهوم و زيبايي ودر نهايت بندگي رو انتخاب ميكنم !گر چه امر امر خداست و نياز به اثبات نيست اگر مخلص باشيم !
نماز يعني اطاعت يعني تسليم يعني قبول كنيم در برابرش هيچي نيستيم يعني هر چقدر ستايشش كنيم باز هم هيچي به اون اضافه نميشه يعني اون بي نياز از همه چيزه سجده بر خاك ميزنيم كه بگيم واي خدايا چقدر بزرگو بي نيازو پاكي يعني همه چي از جانب تو بر ما سزاست هر چي تو بخواي هر چي تو بگي من منيتم رو در مقابلت ميشكنم و زانو ميزنم و بر خاك ميافتم چرا كه در وجودم بزرگترين حس وجود در برابر تو منيت و نفس منه من نفسم را قرباني ميكنم !هر صبح و هر ظهرو هر شام اين شكستن نفس را تكرار ميكنم تا در عرصه عمل سربلند باشم !تا در عمل كوفي نشم !

[b]dark.knight

عزيز شما اگر نماز نخوني به ضرر هيچ كس نيست جز خودت !به خدا قسم اين حرفهارو از سر خير خواهي ميگم اگه خودت رو دوست داري فكر كن !در مورد همه چيز فكر كن!فهميدن مساله نصف حل اونه ! زمان داره به سرعت ميگذره !خيلي حيفه كه از دستش بديم !با خودت صادق باش !و تحقيق كن براي رسيدن به حقيقت!من هم وقتي پستت رو ديدم از سر احساس وظيفه و خير خواهي پاسخ دادم كم و كاستي هاي جوابم رو ببخش در اقتضاي علمم سعي كردم جواب سوالت رو بدم ان شا الله مقبول خداي يكتا باشد
التماس دعا
يا حق
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۰۸, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
حالا خوبه خودتونم میگید بی نیازه!پس لازم نداره کسی واسش نماز بخونه!
۲:۱۸, ۱۰/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/دی/۹۰ ۲:۱۹ توسط meshkat.)
شماره ارسال: #7
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۰۸)dark.knight نوشته است:  حالا خوبه خودتونم میگید بی نیازه!پس لازم نداره کسی واسش نماز بخونه!
من یادم نمیاد حرفی از نیاز زده باشم!
گفتم دستور داده.
چون خدا حکیمه دستور بی خودی نمیده و چون بی نیازه و از تمام نیازهای مخلوقش آگاهه تمامی دستوراتش در راستای تکامل بنده شه.من بنده به نماز نیاز دارم نه خدا.پس خدا دستور میده که باید نماز بخونی.
وقتی معلم به شما میگه درس بخون و اگه نخونی بازخواستت میکنه،آیا خودش به درس خوندن شما نیاز داره؟
۲:۳۵, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #8
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۱۸)meshkat نوشته است:  
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۰۸)dark.knight نوشته است:  حالا خوبه خودتونم میگید بی نیازه!پس لازم نداره کسی واسش نماز بخونه!

من یادم نمیاد حرفی از نیاز زده باشم!
گفتم دستور داده.
چون خدا حکیمه دستور بی خودی نمیده و چون بی نیازه و از تمام نیازهای مخلوقش آگاهه تمامی دستوراتش در راستای تکامل بنده شه.من بنده به نماز نیاز دارم نه خدا.پس خدا دستور میده که باید نماز بخونی.
وقتی معلم به شما میگه درس بخون و اگه نخونی بازخواستت میکنه،آیا خودش به درس خوندن شما نیاز داره؟

من به درس خوندن احتیاج دارم!
۲:۳۹, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۳۵)dark.knight نوشته است:  
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۱۸)meshkat نوشته است:  من یادم نمیاد حرفی از نیاز زده باشم!
گفتم دستور داده.

من به درس خوندن احتیاج دارم!
خدمتتون كه عرض كردم خدا هم ميكه نماز بخون چون من به نماز خوندن احتياج دارم.
۳:۰۸, ۱۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #10
آواتار
درس میخونی که نمره بگیری.نماز میخونی که...؟؟؟؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]