کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 7 رای - 4.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند «هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی» (Reel Bad Arabs)
۱۹:۱۰, ۱۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۳ ۱۴:۴۹ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: Reel_Bad_Arabs_Poster.jpg]

در قسمتهای 15 و 16 مستند ظهور، صحبت های فردی در مورد اسلام ستیزی هالیوود نشان داده شد و قسمتهایی از مستند او با نام «چرخاندن حلقه فیلم عرب های بد، چگونه هالیوود افرادی را بدنام می کند» پخش شد.
این مستند توسط جک شاهین (Jack Shaheen) پروفسور بازنشسته دانشگاه ایالت ایلی نوی جنوبی آمریکا ساخته شده. پدر او یک لبنانی مسیحی است که به آمریکا مهاجرت کرده است. او این مستند را از روی کتابی تحت همین عنوان ساخته است.

از آنجا که مطالب مطرح شده در مستند اصلی را مفید یافتیم، تصمیم به ترجمه کردن آن گرفتیم. انشاءالله که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

دکتر شاهین، در تلاش و تحقیق خستگی ناپذیر خود، نزدیک به هزار فیلم و برنامه تلویزیونی را بررسی کرده و پی برده که بدنام ترین افراد روی پرده های سینما، اعراب و مسلمانان هستند. او برای اثبات این موضوع تصاویر زیادی از فیلمهای مورد نظر خود را در کتاب و مستندش جمع آوری و ارائه کرده است.

[تصویر: Reel_Bad_Arabs.jpg]

این مستند در چندین بخش ارائه شده: مقدمه، افسانه های سرزمین اعراب، تهدید اعراب: هالیوود و سیاست خاورمیانه، کمپانی ترور: شیطانی نشان دادن فلسطینیان و مسلمانان، تنها عرب های خوب، اسلام هراسی و در نهایت، فهمیدن واقعیت.

این مستند به بررسی موشکافانه جنبه های افترایی و تهمت آمیز تاریخ سینما علیه اعراب و مسلمانان پرداخته است. فیلمهایی که اعراب را بیابان نشین های دزد نشان می دهد که زنان و دوشیزگانی مطیع و سر به زیر دارند. امیر و شیخ هایی با ثروت زیاد که گردانندگان اصلی گروه های تروریستی هستند.
آنچه در این فیلم های هالیوودی گفته می شود این است که اگر عربی را دیدید و دلقک نبود، تاجر چرب زبان نبود، و شیخ منحرف جنسی هم نبود، پس قاعدتا او یک تروریست هواپیماربای بمب گذار است!!

حتی والت دیزنی نیز در این زمینه بیکار نبوده است. در ابتدای کارتون «علاءالدین» که کمپانی همجنس بازان والت دیزنی آن را ساخته است، در ابتدای فیلم، شعری توسط کاراکتری عرب خوانده می شود با این مضمون:
من از سرزميني مي آيم، از جايي بسيار دور.
جايي که با کاروان شتر مسافرت مي کنند.
جايي که اگر از چهره شما خوششان نيايد، گوش شما را مي برند.
وحشيانه هست اما خوب، سرزمين منه.

این متن شعر، تنها پس از اعتراضات شدید اعراب آمریکایی، تغییر کرد.
حال چطور ممکن است يک توليدکننده با ذره اي عقل و بينش و احساسات انسانی، اجازه دهد فیلمی که برای کودکان پخش می شود، با چنین شعری آغاز شود؟

این حس تنفری که متاسفانه بسیاری از مردم جهان و حتی مردم ایران، نسبت به اعراب پیدا کرده اند ریشه اش کجاست؟ مگر نه این است که در میان تمامی مذاهب و قومیت های مختلف همیشه ظلم و تجاوز و شهوت رانی و ترور وجود داشته است؟ چرا وقتی می شنویم اعراب مسلمان چنین کاری کرده اند، اینقدر عصبانی و متنفر میشویم؟ این همه جنایت های وحشتناک در سراسر دنیا توسط مردم مختلف اتفاق می افتد. چرا اصلا بحث دین آنها مطرح نیست. اما تا جنایتی توسط مسلمان نمایی در گوشه ای از دنیا انجام می شود، دین آن جنایتکار مهم می شود؟ چرا تا عملیات تروریستی در هر جایی انجام می شود، بدون اینکه هنوز چیزی معلوم باشد، اول پای اعراب و مسلمانان به وسط کشیده می شود؟ اصلا چرا باید نام مسلمان و تروریست اینقدر به هم نزدیک باشند؟ این تفکر از کجا آمده؟ اولین بار چطور و در چه فیلم و اخباری کلمه تروریست را شنیده ایم؟ ...

بله، داستان، داستان کنترل ذهن است. داستان شستشوی مغزی است. تصاویر کلیشه ای اعراب و مسلمانان یک قرن است که در خانه های ما بوده و به مرور زمان جزئی از ذهنیت پیش فرض ما شده است. متاسفانه به این راحتی ها هم از ذهن ما پاک نمی شود. وقتی کارتونها و انیمیشن های کمپانی های صهیونیستی، از همان کودکی برای شستشوی مغزی کودکان ما هزینه های بسیار می کنند، چرا باید دور از انتظار باشد که امروز، اغلب ماها از اعراب متنفر باشیم؟

بارها و بارها بعد از دیدن فیلمهای ضد اسلام و اعراب، و ارتکاب اعمال فجیع و زننده توسط آنها، آن هم در حالیکه کلمه جلاله الله را بر زبان می آوردند، چنان حس تاسف و تنفری به ما دست می داد که تا چند روز از غصه این مثلا مسلمانها خوابمان نمی برد. اما ما غافل بودیم از دشمن. نمی دانستیم که چه کسانی با چه اهدافی، اینطور چهره مسلمانان و اعراب را به تصویر می کشند. غافل بودیم از اینکه شرورترین و منحرف ترین و جنایتکارترین و وحشی ترین مردم، نه اعراب بلکه کسانی هستند که این تصاویر کلیشه ای علیه اعراب را ساخته اند...

دین ما ملاک برتری را تقوای الهی دانسته. حتی منع شده ایم که از ژنده پوش با چهره ای ژولیده متنفر باشیم چراکه ممکن است تقوی او بیشتر از ما و بسیاری چهره های به ظاهر صلاح باشد. این نژادپرستی نیست که خود را برتر از قوم خاصی بدانیم؟ چرا باید به طور پیش فرض از برادران مسلمان خود در کشورهای عربی و غیر آن بدمان بیاید؟

آیا وقت آن نرسیده از خواب جهالتی که شیاطین ما را دچار کرده اند، بیدار شویم؟ آیا وقت آن نرسیده که بفهمیم حس تنفرمان از کجا آب می خورد؟

اگر فیلمی ضد اسلام و اعراب دیدید، بصیرت داشته باشید، از سازندگان فیلم متنفر شوید نه از شخصیت های درون فیلم. نه از قومیت عرب درون فیلم. این جنایاتی که می بینید بیشتر برازنده سازندگان یهودی نمای شیطان پرست است نه مسلمانان که همیشه بیشترین ظلم ها در حقشان شده است...

از نسل ما که گذشت. مراقب بینش نسل آینده باشیم.

این مستند حدود 200 مگابایت و 45 دقیقه است.


با کیفیت خوب:
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت چهارم (حدود 55 مگابایت)


با کیفیت متوسط:
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)


دانلود زیرنویس فارسی به صورت مجزا:
دانلود زیرنویس فارسی مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی

دانلود زیر نویس فارسی از پیکو فایل

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Rodfile
دانلود از سرور UploadBaz
دانلود از سرور MediaFire

التماس دعا.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۲۱, ۲/خرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/خرداد/۹۰ ۱۹:۲۶ توسط dideban.)
شماره ارسال: #11
آواتار
سلام
خسته نباشید واقعا مستند خوبی بود

1 برای رندر کردن زیرنویس بهتر نبود از یه نرم افزار دیگه استفاده میکردید (مثل راز های حک شده ..)

2 اگه صلاح دونستید بعدا زیرنویس و لینک مستند با کیفیت بالا بگذارید تا ترم بعدی در دانشگاه پخش کنیم (فونت زیر نویس کوچکه و برای مخاطب که تو سالن نشسته سخته)

3 در ترجمه و زیرنویس باید نهایت امانت داری رعایت بشه و تا میشه به اثر چیزی اضافه نکرد مگر در موارد غیر اخلاقی
و موارد مبهم که با توضیح مختصری برای مخاطب معلوم بشه متاسفانه در اواسط مستند ناگهانی یک مطلب پیرامون اینکه حادثه 11سپتامبر یک اقدام از طرف دولت امریکا بود پخش میشه این کار خوبی نیست و به اثر لطمه میزنه. مخاطب خودش فهیمه و میفهمه و اگه هم احساس خطر میکنید در اخر کار یه مطلب از طرف خودتان بذارید (نه وسط کار) تازه ایرانی ها در مورد 11سپتامبر اشباح شدن و ده برابر مورد نیاز بهشان اطلاعات داده شده باز هم بر رعایت امانت داری تاکید میکنم

4 میتونید مستند به اساتید ارائه بدید تا نقدی بر مستند بزنند و و اگر انحرافی در کار هست اشاره کنند و نکات اصلی را روشنتر کنند

یادم رفت!!
5 اسم مستند به این قشنگی "اعراب بد واقعی" اسم جذابیه
اما "هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی" کاملا کلیشه ایه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۵:۴۰, ۳/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #12
آواتار
ممنون از نظرات شما

نقل قول:1 برای رندر کردن زیرنویس بهتر نبود از یه نرم افزار دیگه استفاده میکردید (مثل راز های حک شده ..)

حق با شماست. اما مستند رازهای حک شده توسط دوست دیگری انجام شد و روش پیچیده ای بود. حقیر دانش کافی رو نداشتم.

نقل قول:2 اگه صلاح دونستید بعدا زیرنویس و لینک مستند با کیفیت بالا بگذارید تا ترم بعدی در دانشگاه پخش کنیم (فونت زیر نویس کوچکه و برای مخاطب که تو سالن نشسته سخته)

نسخه با کیفیت بالاتر رو در آینده به همراه زیرنویس قرار خواهم داد ان شاءالله...

نقل قول:3 در ترجمه و زیرنویس باید نهایت امانت داری رعایت بشه و تا میشه به اثر چیزی اضافه نکرد مگر در موارد غیر اخلاقی
و موارد مبهم که با توضیح مختصری برای مخاطب معلوم بشه متاسفانه در اواسط مستند ناگهانی یک مطلب پیرامون اینکه حادثه 11سپتامبر یک اقدام از طرف دولت امریکا بود پخش میشه این کار خوبی نیست و به اثر لطمه میزنه. مخاطب خودش فهیمه و میفهمه و اگه هم احساس خطر میکنید در اخر کار یه مطلب از طرف خودتان بذارید (نه وسط کار) تازه ایرانی ها در مورد 11سپتامبر اشباح شدن و ده برابر مورد نیاز بهشان اطلاعات داده شده باز هم بر رعایت امانت داری تاکید میکنم

چون این مستند زیرنویس شده اینطور برای بیننده القا میشه که تقریبا تمام مطالب مستند مورد تایید هست. از طرفی همه بیننده ها اینطور نیست که قضیه رو فهمیده باشن. ممکنه مستند طوری دست به دست بشه و به کسی برسه که مستند ظهور و 11 سپتامبر و ... رو ندیده باشه. هنوز هم چنین افرادی کم نیستن. به هر حال حقیر صلاح ندیدم در این مستند 11 سپتامبر به اسم عرب تروریستی به اسم بن لادن مطرح بشه چون ممکن بود سوء برداشت بشه اما شما اگر 100 درصد مخاطبان خودتون رو می شناسین می تونین اون قسمت اضافه شده رو ببرین.

نقل قول:4 میتونید مستند به اساتید ارائه بدید تا نقدی بر مستند بزنند و و اگر انحرافی در کار هست اشاره کنند و نکات اصلی را روشنتر کنند

چنین مستندهایی شاید بیشتر جنبه افزایش آگاهی داشته باشن و مثل مستند ظهور ارزش اینکه کارشناس بخواد تحلیل و ... کنه نداشته باشه. به هر حال این هم پیشنهادی هست. حقیر به کارشناس دسترسی نداشته و ندارم اما اگه شما دارین اینکار هم می تونه خوب باشه.

نقل قول:5 اسم مستند به این قشنگی "اعراب بد واقعی" اسم جذابیه
اما "هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی" کاملا کلیشه ایه

عنوان مستند reel bad arabs هست نه real bad arabs.
کلمه Reel به معنای پیچاندن قرقره و .... هست که معنای دقیقش رو نمی دونم و ضمن اینکه اگرچه عنوان مستند کلیشه ای هست اما اینطوری بیننده بهتر می دونه مستند راجع به چیه و در موتورهای جستجو هم راحت تر پیدا میشه. اما عنوان اصلی مستند قابل فهم نبود و حقیر هم نتونستم عنوان فارسی معادل خوبی پیدا کنم.

با تشکر.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۶:۲۲, ۴/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #13
آواتار
کیفیت بالاتر مستند به همراه زیرنویس در پست اول قرار داده شد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۶:۴۰, ۴/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #14
آواتار
من هم فیلم رو دیدم خیلی عالی ترجمه شده بود و فیلم هم خیلی خوب بود به نظر من هم اظهار نظر در باره 11 سپتامبر رو اگه حداقل آخرش می گذاشتی بهتر بود ولی همین هم خوب بود ایرادی نداره اگه تو همون قسمت بیان نمی شد این مستند برای سال 2006 هست من اصلا ازش اطلاع نداشتم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۴۳, ۶/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #15

هالیوود و عرب ستیزی دیگر گذشت.

الان عربهای وهابی را حتی تقدیس میکنند و در کشتی 2012 جائی برایشان تهیه دیده اند

[تصویر: 6mlm3cnhlckiv5f56b0.jpg]

الان ایران ستیزی با عنوان اسلام ستیزی در هالیوود و سیاست غرب مد نظر است.

بروز باشیم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۰۵, ۵/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #16

زیرنویس مشکل داره لطفا" اصلاح کنید
ممنون
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۳۴, ۶/مرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/مرداد/۹۰ ۸:۳۴ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #17
آواتار
(۵/مرداد/۹۰ ۲۰:۰۵)Bidaram... نوشته است:  زیرنویس مشکل داره لطفا" اصلاح کنید
ممنون

روی لینک دانلود کلیک نکنید تا مرورگر بازش کنه.
کلیک راست و save target as بزنین یا کلیک راست و download with IDM و یا ....
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۶, ۷/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #18
آواتار
من موندم ما چرا باید اینقدر هوای عرب ها رو داشته باشیم هالیوود وقتی با اسلام ستیز می کنه باید جهاد کنیم نه وقتی داره با عرب ستیز می کنه هنوز یادمون نرفته 8سال چطور جوونای ما رو گشتن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۷, ۷/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #19
آواتار
عزیزم عرب در هالیوود الان نماد اسلام هست. وقتی بازیگر عرب موقع انفجار بمب های تروریستی میگه الله اکبر و مرتب نام جهاد رو میاره حمله هالیوود به عرب به معنای تخریب اسلام هست. کمی نکته بین باشین. ضمن اینکه 8 سال حمله توسط حکومت فاسد و رژیم بعثی صورت گرفت نه عوام مردم.
من نمیخوام اعراب رو تطهیر کنم هر جامعه ای خوب و بد خودش رو داره اما الان اعراب به عنوان نماد اسلام هستن. این نکته ای هست که باید بهش توجه کرد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۳۴, ۸/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #20
آواتار
سلام خسته نباشید... با نظر جناب مدیر موافقم الان افرادی که در غرب کره خاکی زندگی میکنند و اصلا نمیدونن اسلام چی هست و فقط اسمی ازش شنیدن فقط اعراب رو نماد این دین میدونند.. نمونش مثلا خیلی از افرادی که اومدن ایران از خارج تعجب کردند و گفتن ما اصلا فکر نمیکردیم مسلمون ها اینطوری باشن چون اونا تو فیلماشون مسلمونا رو یه مشت آدمه متحجر نماز خونه انتحاری با ریش و پشم کثیف قاتل و غیره نشون میدن..... ولی طبق گفته آقای رائفی این عرب ستیزی در واقع پلن قبلیشون بود از این به بعد به وضوح در فیلمای هالیوود دارین ایران ستیزی و منحصرا شیعه ستیزی میبینین چون اونا میدونن فقط شیعست که احتمالا میتونه یه کارای اساسی بکنه تو این دنیا.....
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Exclamation دانلود مستند جنگ هالیوود با خدا (Hollywood War on God) tavousi 0 2,086 ۲۴/تیر/۹۴ ۲۰:۳۸
آخرین ارسال: tavousi
  911 در هالیوود (هالیوود از حادثه 11 سپتامبر مطلع بود!) بیداری اندیشه 37 30,983 ۲۰/مهر/۹۱ ۲۱:۰۴
آخرین ارسال: mohammad1234
  مستند دشمنان اسلام خاک 1 1,548 ۱۶/آذر/۹۰ ۲۰:۰۶
آخرین ارسال: خاک

پرش در بین بخشها:


بالا