کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبیین یکی از اعتقادات به ظاهر عرفانی کافرانه ی بسیار خطرناک
۲:۱۵, ۱۳/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر کسی معتقد به این عبارت باشد:

(۱۳/مرداد/۹۱ ۱:۲۱) نوشته است:  مولا علی زمین و اسمان را افرید و اقای بهجت هم که میگه این کفره شاید نفهمیده و ...

در حقیقت اعتقاد کافرانه ی دیگری دارد
در رد این اعتقاد کافرانه نظر شما را به این حدیث بسیار مهم اعتقادی جلب میکنم
در زمان غیبت صغری در مورد این مسئله اختلاف نظر پیش آمد که:

آیا خداوند مسئله ی آفرینش و رزاقیت موجودات را به امامان معصوم واگذار کرده است؟
به طور مثال مانند آفرینشی که عیسی علیه السلام به امر خدا در مورد آن پرنده ی گلی انجام داده بود و بعد در آن دمیده بوده و زنده شده بوده آن پرنده ی گلی
یا اینکه:
خیر ، خود خداوند امر آفرینش بندگانش را انجام میدهند و امامان معصوم هیچ نقشی در این زمینه ندارند
خود امام زمان در یک توقیع که به نایب خاص خود میدهند این مسئله را این گونه پاسخ می فرمایند:
إن الله تعالی هو الذّی خلق الأجسام و قسّم الأرزاق، لأنّه لیس بجسم و لا حالّ فی جسم، لیس کمثله شیء و هو السمیع العلیم.
وأمّا الأئمه علیه السلام فأنّهم یسألون الله تعالی فیخلق و یسألونه فیرزق، أیجاباً لمسألتهم و إعظاماً لحقّهم.
همانا خدای بزرگ است که اجسام و پدیده ها را آفریده و روزیها را تقسیم فرموده است، چرا که او نه جسم است و نه در جسمی حلول کرده، چیزی مانند او نیست و او شنوا و بینا است.
و اما امامان اهل بیت علیه السلام از خدا در خواست می کنند و خداوند می آفریند و از او میخواهند و او به خاطر پذیرش تقاضای آنان و بزرگداشت حقشان، روزی می دهد.
منبع: غیبت شیخ طوسی، ص 1398 - بحارالانوار، ج 25، ص 329- امام مهدی از ولادت تا ظهور، آیة الله فقید سید محمد کاظم قزوینی، ترجمه و تحقیق: علی کرمی و سید محمد حسینی(ص321)
دوستان حواستان باشد!
هر بافتنی در حوزه ی اعتقادی که شخصی در هر جا و به ویژه در تالار گفت بدون سند محکم از آیات و روایات نپذیرید!!!!!!!!!!!
یک نکته ی دیگر
متأسفم برای کسی که خودش را دارای اعتقادات درست میداند و کلام خودش را بر خلاف سنت و دستور 14 معصوم که با بسم الله الرحمن الرحیم شروع میکردند که این فرمان خداست که آغاز کار را با نام من آغاز کنید
از عبارتی مانند:

*به نام علی بن ابی طالب*
استفاده میکند.

به نام علی بن ابی طالب؟؟؟؟
طبق کدام سیره اهل بیت مجاز میداند که آغاز سخن را به نام امیرالمونین آغاز کند؟

پیشنهاد میکنم حتماً بروید این تاپیک را مطالعه بفرماید:

چند وقت پیش از کسی شنیدم که می گفت معصومین مانند خدا هستند!#

بعلاوه هر کسی هم که جسمانیت و تجسمات ظاهری برای خدا فرض کند این هم از باطل ترین گفتارها و مصادیق کفر است!!!!!!!!

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۲۵, ۱۳/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #2
آواتار
با تشکر از شما

یکی از نکات دیگر اینکه چه لزومی دارد خداوند خود را برای انجام کارهایی در وجود یک انسان جای دهد!!! این تحقیر خداوند نیست؟

2 _ ایا وقتی خود مولا غلو کنندگان را ناپسند میداند و مقام ربوبیت را از خود دور میکند ما باید اصرار بر ایم مطلب داشته باشیم

3- خداوند نا محدود و لا مکان است . ایا با خالق نامیدن مولا خداوند را محصور و محدود نکرده ایم ؟
وقتی میگوییم این خداست ! اشاره به چیزی کرده ایم که محدود است بنابرین مرتکب کفر شده ایم

4 - چرا مولا میفرماید : انا عبد من عبید محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) ؟ دروغ میگوید؟ نعوذ بالله

5- چرا پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) میفرماید » من شهر علمم و علی(علیه السلام) در ان ؟

6_ چرا در صد ها حدیث مولا خود اشاره میفرمایند که پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) به انها ولایت دارد ؟ مگر ممکن است خالق به مخلوق همچین رابطه ای داشته باشد ؟

و ...

یا حق
۲:۲۹, ۱۳/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مرداد/۹۱ ۲:۳۷ توسط دوست خدا.)
شماره ارسال: #3
آواتار
چرا انقدر زود قضاوت کردید؟ از روز اول هم که امدیم در این سایت همین طور بودید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این حرفها و تهمت ها چیست که به بنده نسبت میدهید ؟!!!!! اقای علی 110 تو را بخدا وند بزرگ وبلند مرتبه تو مسلمانی؟ چطور جرات میکنی که به یک مسلمان به همین راحتی نسبت کفر بدهی.چرا قلب مرا انقدر به درد می اورید؟ من کافرم؟ من نجسم؟ یا امام زمان شما شاهد باش که چقدر راحت از تو حرف میزند و بعد به همین راحتی به شیعه تو نسبت کفر ونجس بودن میدهند؟ اقا شما ببین دل شکسته ام را. چه بگویم اقا تحمل میکنم. اقا دعا کن که بتوانم صبر جمیل پیش کنم در برابر این تهمتها
۲:۴۶, ۱۳/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #4
آواتار
نقل قول:چرا انقدر زود قضاوت کردید؟ از روز اول هم که امدیم در این سایت همین طور بودید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این حرفها و تهمت ها چیست که به بنده نسبت میدهید ؟!!!!! اقای علی 110 تو را بخدا وند بزرگ وبلند مرتبه تو مسلمانی؟ چطور جرات میکنی که به یک مسلمان به همین راحتی نسبت کفر بدهی.چرا قلب مرا انقدر به درد می اورید؟ من کافرم؟ من نجسم؟ یا امام زمان شما شاهد باش که چقدر راحت از تو حرف میزند و بعد به همین راحتی به شیعه تو نسبت کفر ونجس بودن میدهند؟ اقا شما ببین دل شکسته ام را. چه بگویم اقا تحمل میکنم. اقا دعا کن که بتوانم صبر جمیل پیش کنم در برابر این تهمتها
چرا شانتاژ می کنی اخوی
به جای این حرف ها بر فرض هم منظور شما رو دوستان درست متوجه نشدند ... شما عقائدتون رو در مورد خلقت و امام علی و جایگاهش در این میان به طور شفاف و با سند بیان کن...
از زیر جواب دادن در میری و مظلوم نمایی می کنی؟؟؟

شما با دوستان دیگه هیچ تفاوتی نداریو دوست گرامی که باعث بشه ما باهات پدر کشتگی داشته باشیم خدای نکرده ...
واضح حرف بزن چون تا این جا که برداشت و نظر علی آقا صحیح بوده از حرف های شما
فی امان الله
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۵۳, ۱۳/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مرداد/۹۱ ۳:۰۲ توسط دوست خدا.)
شماره ارسال: #5
آواتار
من مظلوم نمایی میکنم؟ خدایا تو شاهد باش اینها چقدر رفتارشان از انسانیت و ایمان دور است؟ مگر وحید 110 زیر همان پست مطلب نگذاشت؟ مگر علی اسم اعظم خداوند متعال نیست. ای چه تهمتهای هست که به بنده میزنید چرا تا از طرف سوال نکردید و جویا نشدید در این تالار با این جمعیت برای او پست میگذارید و او را کفر و نجس معرفی میکنید؟ خدا شما را نبخشد ای نامسلمانها. چرا انقدر زود قضاوت میکنید؟

اقا جان شما این اشکها را میبینی. اقا دلم میسوزد . اقا جان اینها دوستان شما هستند؟ اقا جان شما به اینها یاد دادید این چیزها را بگویند به شیعیانتان. اقا چه بگویم زبان بند امده است. اقا چه ماه رمضان بابرکتی بود برایم. چقدر دلم شکست در این ماه بارها و برها. میگویند دلهای شکسته به خداوند بزرگ وبلند مرتبه نزدیک ترند. خدایا شکرت که در این ماه تصمیم گرفتی که انقدر به تو نزدیک شوم. مناجات امشب ما هم باشد همین دل خورد شده و اشکی که به توفیق خداوند متعال بود.
۳:۰۳, ۱۳/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مرداد/۹۱ ۴:۲۰ توسط ELENOR.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۳/مرداد/۹۱ ۲:۵۳)دوست خدا نوشته است:  من مظلوم نمایی میکنم؟ خدایا تو شاهد باش اینها چقدر رفتارشان از انسانیت و ایمان دور است؟ مگر وحید 110 زیر همان پست مطلب نگذاشت؟ مگر علی اسم اعظم خداوند متعال نیست. ای چه تهمتهای هست که به بنده میزنید چرا تا از طرف سوال نکردید و جویا نشدید در این تالار با این جمعیت برای او پست میگذارید و او را کفر و نجس معرفی میکنید؟ خدا شما را نبخشد ای نامسلمانها. چرا انقدر زود قضاوت میکنید؟
1. از قدیم گفتن فحش رو بگذاری زمین صاحابش میاد ورش میداره Big Grin اصلا کی گفت شما بودی صاحب این حرف؟؟؟
خودت میای خودت رو لو میدی ها
2. این اخلاقت و این کارات مثل اون آدم هایی که میمونه که دارند یک جرمی مرتکب میشن میای مچشون رو میگیری شروع میکنن به داد و بیداد آی مردم ببینید چه می کنند ... آی مردم هشتر و پشتر کردند Big Grin Big Grin هممون از این کارا و شانتاژ ها دیدیم

به جای این حرف ها بیا اگر عقدیدت این نبوده درست حرف بزن و مطرحش کن ...
اگر عقیدت همینه که ما متوجه شدیم بگو آره همینه ... دفاع کن ... سند بیار ... مسخره بازی در نیار و ناله و نفرین نکن که خندمون میگیره
با این کارات بیشتر دست خودت رو رو میکنی اخوی Big GrinBig Grin
دوستان عضو تالار ما باهوش تر از این حرف ها هستند
۳:۰۵, ۱۳/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مرداد/۹۱ ۳:۰۷ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #7

دوست عزیز چرا سفسطه میکنی؟ علی لقب خداست ولی شما نوشتی: به نام علی بن ابی طالب.
این هم لقب خداست؟

اینم سندش:

(۱۲/مرداد/۹۱ ۲۳:۴۷)دوست خدا نوشته است:  
*به نام علی بن ابی طالب*
.

در گروه پژوهش هنوز هم پست شما موجوده!
۳:۰۹, ۱۳/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مرداد/۹۱ ۳:۱۱ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #8
آواتار
نکته ی اول
من با شخص کار ندارم
بنده با استناد به آیات و روایات اعتقادات را نقد میکنم و نه اشخاص را
این اعتقادات کافرانه است بنا بر صریح آیات و روایات کافرانه است
من کاری ندارم که چه کسی به آنها معتقد است!
و اما مقداری در این مورد:
(۱۳/مرداد/۹۱ ۲:۱۵)علی 110 نوشته است:  
هر کسی هم که جسمانیت و تجسمات ظاهری برای خدا فرض کند این هم از باطل ترین گفتارها و مصادیق کفر است!!!!!!!!

در باب
نهى از جسم و صورت در باره خدا
در اصول کافی چند حدیث را تقدیم میکنم

1-ابن ابى حمزة گويد:
به امام صادق عليه السلام عرض كردم:
من از هشام بن حكم شنيدم كه از شما روايت ميكرد كه: خدا جسمى است، توپر، نورانى شناختنش ضرورى، بهر كس از مخلوقش كه خواهد منت نهد،
حضرت فرمود:
منزه باد، آنكه كسى جز او نداند كه او چگونه است،
لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيْ‏ءٌ وَ هُوَ السَّميعُ الْبَصيرُ (11- شوری) چيزى مانندش نيست و او شنوا و بيناست. محدود نگردد، به حس در نيايد، حواس دركش نكنند، چيزى بر او احاطه نكند نه جسم است و نه صورت و نه ترسيم و نه محدود.

2- محمد بن زيد گويد خدمت حضرت رضا شرفياب شدم و در باره توحيد پرسيدم، حضرت برايم ديكته كرد:
ستايش خداى راست كه همه چيز را بدون نقشه پديد آورد و بقدرت و حكمت خويش اختراعشان كرد آنها را از چيزى نيافريد تا اختراع صادق نيايد و علت و سببى در ميان نبود تا ابتكار صحيح نباشد آنچه را خواست چنانچه خواست با يكتائى خويش براى اظهار حكمت و حقيقت ربوبيتش آفريد، خردها او را بدست نگيرند و خاطرها باو نرسند، بينائيها دركش نكنند و در اندازه نگنجد، در آستانش تعبير ناتوان و بينائى‏ها در مانده‏اند هر گونه ستايشى در مقام او نارسا است، بى‏پرده نهانست و بى‏پوشش پوشيده، ناديده شناخته شده و بى‏تصور ستوده گرديده و بى‏جسم توصيف شده، شايسته ستايشى جز خداى بزرگ متعال نيست.

3-محمد بن حكيم گويد:
براى موسى بن جعفر عليه السلام گفتار جواليقى را بيان كردم و گفتار هشام بن حكم را حكايت نمودم: كه خدا جسم‏ است،
حضرت فرمود: خداى تعالى را چيزى مانند نيست، چه دشنام و ناسزائى بزرگتر است از گفته كسى كه خالق همه چيز را بجسم يا صورت يا مخلوقش يا محدوديت و اعضاء توصيف كند خداى ازين گفتار بسيار برترى دارد.

4-يونس گويد: خدمت امام صادق (علیه السلام) رسيدم و عرضكردم:
همانا هشام بن حكم سخنى سخت گويد كه من چند جمله‏اش را براى شما مختصر ميكنم:
او عقيده دارد كه خدا جسم است زيرا كه چيزها دو قسمند: جسم و عمل جسم: و درست نيست كه صانع چيزها عمل و كار باشد ولى رواست كه فاعل باشد.

حضرت فرمود، واى بر او مگر نميداند كه جسم محدود و متناهى است و صورت هم محدود و متناهى است‏ و چون جسم محدوديت دارد، فزونى و كاهش پيدا ميكند و چون فزونى و كاهش پيدا كرد مخلوق خواهد بود.
عرض كردم پس من چه عقيده داشته باشم؟
فرمود: نه جسم است و نه صورت، او اجسام را اجسام كند و صورتها را صورت نمايد، جزء ندارد، نهايت ندارد افزايش و كاهش نيابد، اگر حقيقت چنان باشد كه آنها گويند ميان خالق و مخلوق و آفريننده و آفريده فرقى نباشد، ولى اوست پديد آورنده، ميان او و كسى كه جسمش ساخته و صورتش داده و پديدش آورده فرق است، زيرا چيزى مانند او نيست و او بچيزى نماند.

5-حمانى گويد: به امام موسى بن جعفر (علیه السلام) عرض كردم، هشام بن حكم عقيده دارد كه خدا جسمى است كه چيزى مانند او نيست و او دانا، شنوا، بينا، توانا، متكلم و ناطقست، و كلام و قدرت و علم در يك روشند (عين ذاتند) هيچ كدام از آنها مخلوق نيست،
حضرت فرمود: خدا او را بكشد مگر نميداند كه جسم محدود است و كلام غير متكلم است، پناه ميبرم بخدا و در حمايت او از اين سخن بيزارى جويم نه جسمست، نه صورت، و نه محدوديت و هر چيز جز او مخلوق است بمحض اراده و خواست او موجود شود، بدون كلام و حركت خاطر و سخن زبانى.
أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، ج‏1، ص: 143

(۱۳/مرداد/۹۱ ۲:۵۳)دوست خدا نوشته است:   مگر علی اسم اعظم خداوند متعال نیست.

علی اسم اعظم خدا هست
نه علی بن ابیطالب!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۳:۴۸, ۱۳/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #9
آواتار
این تنها جوابی هست که قادر هستم به افرادی چون شما بدهم . افرادی که ضعف ایمان در قلبهایشان مشهود است. افرادی که احادیث معصومین و ایات پرودگار بزرگ و بلند مرتبه را میخوانند اما هر گز به قلبهایشان رسوخ نمیکند. افرادی که به علت حقارت ظرفهایشان خداوند متعال نمیتواند چشمه های حکمت را در سینه های انها جاری سازد. افرادی که دیگران را مسخره میکنند، انگار که هرگز در قران نخواندند که ان قادر متعال فرمود هرگز کسی را مسخره نکنید شاید انها برتر از شما باشند . افرادی که حتی چشمهای ظاهرشان نیز کم سو و از دید درست محروم است.

بدترین جنبندگان نزد خدا افراد کر و لالی هستند که اندیشه نمیکنند
و اگر خدا خیری در انها میدانست( حرف حق را) به گوش انها می رساند ولی( با این حالی که دارند)
اگر حق را به گوش انها برساند، سرپیچی کرده و رویگردان می شوند

22و23 انفال
درباره چی به شما که گوشهاتون سنگین و حق رو نمیفهمد توضیح بدم؟
اگر حرفی بزنم بی فایده هست چون:

پاره ای از انها به سخنان تو گوش فرا میدهند ولی بر دلهای انها پردها افکندیم تا آن را نفهمند و در گوش انها سنگینی قرار دادیم و ( انها به قدری لجوج هستند که9 اگر تمام نشانه های حق را ببینند ایمان نمی آورند تا انجا که وقتی به سراغ تو می ایند تا پرخاشگری کنند .... میگویند ( اینها فقط افسانه های پیشینیان است)
چنین حدیثی در کتابه( نفس الرحمان ، اگر اشتباه نکنم ) حاجی نوری امده است. متاسفانه الان به کتاب دسترسی ندارم تا بتونم با عنوان سند دقیق، دهان شخص تنگ سینه را فرو بندم

لو علم ابوذر ما فی قلب سلمان لقتل

یا
لو علم ابوذر ما فی قلب سلمان کفره

اگر ابوذر از ان چه در قلب سلمان بود آگاهی میافت او را میکشت (یا تکفیر میکرد)

به شما گفتم بترسید از خداوند بزرگ و بلند مرتبه و تهمت نزنید ، دل نشکنید، ظلم نکنید اما بعدش موجی از حملات آغاز شد

و هنگامی که به انها گفته شود از خدا بترسید ( لجاجت انها بیشتر می شود) و لجاجت و تعصب، انها را به گناه میکشد، اتش درزخ برای انان کافیست و چه بد جایگاهی است
بقره 206

پس دربرار تهمت ها و تمسخرات شما صبر میکنم تا در شب اول قبر خداوند بزرگ و بلند مرتبه بین ما حکم کند

انها و تهمت هایشان را به حال خود واگذار
112 انعام

به خدا سوگند از این افتراها که میبندید باز پرسی خواهید شد
نحل 56

۱۶:۵۲, ۱۳/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مرداد/۹۱ ۱۷:۴۰ توسط وحید110.)
شماره ارسال: #10
آواتار
علی اسم اعظم خدا هست
نه علی بن ابیطالب!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خوب وقتی کسی پسر کس دیگریست . یعنی بنده و افریده خداست ! محتاج به پدر و مادر برای تولد بوده و خیلی از دلایلی که برای رد تثلیث میاریم در این مورد هم صادقه

در مورد ابوذر و سلمان هم نمیدونم حدیث صحیحی است یا نه ولی برای همین سلمان هیچ وقت چیزی نگفت .

بعضا با مسیحی ها هم که بحث میکنی وقتی به دلایل عقلی میرسی و نمیتونند جواب بدهند میگویند باید شهود کرد ! و با این یک جمله در عقل رو میبنندند .
ما هیچ عارف بزرگی نداشتیم که به شهودش بییشتر از ظواهر دین و احادیث متکی باشه .
حتی حضرت ابراهیم هم مرتبه اول به خوابش برای ذبح اسماییل وقعی ننهاد تا به وسایل دیگری صحتش مشخص شد

ما که دیگه یندگان معمولی هستیم چطور میتونیم از وسوسه و القائات شسطان در امان باشیم؟

وقتی شیطان به شکل اژدها در نماز انگشت امام سجاد (علیه السلام) رو در دهان میکنه که نمازش رو بهم بزنه . دیگه ما اصلا نباید به این مسایل اعتماد کنیم . و اگر چیزی به ذهنمون رسید فکر کنیم الهام رحمانی است . ممکنه شیطانی باشه مثل این داستان

یا حق
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]