کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 4.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمکم کنید:: فقط خدا را دوست دارم، اهل بیت را نه!
۲۰:۳۳, ۲۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۱۳ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
یک سوالی که خوره شده به جونم و داره نابودم میکنه رو از شما دوستان میپرسم لطفا جواب سوالمو بدید؟
الا یک مدتی هست که محبت و علاقم نسبت به اهل بیت و امام زمان و شهدا و رهبر خیلی کم شده ولی در عوض یک محبت وصف نشدنی به خود خدا پیدا کردم که داره دودمانمو بر باد میده
از طرفی خوشحال هستم که این محبت برام پیدا شده از طرفی هم با خودم کلن جار میرم که دیگه چرا محبت اهل بیت و امام زمانو ندارم
خیلی برام سخت شده
حالا سوالم اینه که ایا محبت اهل بیت واسطه ای هست برای محبتت خدا و بعد از این که محبت خدا رو به دست اوردم دیگه نیازی به محبت اهل بیت ندارم چون اهل بیت خودشون بخاطر محبت خدا برا ما عزیز هست لطفا کمک کنید ؟؟؟؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۱:۵۳, ۲۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۰۳ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #11
آواتار
اولاً خوب است همه ی دوستانی که وارد این تاپیک می شوند نظری به این تاپیک بیافکنند:
(A)رابطه حب اهل بیت و ایمان!#

خوب ببینیم قرآن چه پاسخی میدهد:

قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُوني‏ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيم" (آل عمران 31)
بگو اگر خدای را دوست دارید از من(پیامبر) پیروی کنید تا خدا نیز دوستتان بدارد و گناهانتان را بیامرزد و خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است.

قُلْ أَطيعُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْكافِرينَ (آل عمران32)
بگو: «خدا و پيامبر [او] را اطاعت كنيد.» پس اگر رويگردان شدند، قطعاً خداوند كافران را دوست ندارد

همان گونه که در این دو آیه شریفه نیز مشاهده میشود نشانه ی محبت واقعی به خدا، اطاعت از رسول خداست که این اطاعت نیز موجب محبوب شدن بنده نزد خداوند و آمرزش او می شود و همچنین روی گردادن از حکم خدا و رسولش باعث خشم خدا و واقع شدن بنده در زمره کافرین است

خوب تا اینجا متوجه شدیم که طبق آیات قرآن هرکس مدعی است که خدا را دوست دارد، باید از رسول خدا در تمام امور اطاعت کند و تمام فرامین خدا که از طریق رسولش ابلاغ می شود را اطاعت کند

اما ببینیم در این زمینه ی محبت چه فرمانی خداوند صادر کرده است

قُلْ ما أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ مِنْ أَجْرٍ إِلاَّ مَنْ شاءَ أَنْ يَتَّخِذَ إِلى‏ رَبِّهِ سَبيلاً (فرقان 57)
بگو: «من در برابر آن (ابلاغ آيين خدا) هيچ گونه پاداشى از شما نمى‏طلبم مگر كسى كه بخواهد راهى بسوى پروردگارش برگزيند

... قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبى‏... (شورى 23)
بگو: «من هيچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى‏كنم جز دوست‏داشتن نزديكانم [اهل بيتم‏]

از دو آیه فوق در می یابیم که هر کس بخواهد راهی به سمت پروردگارش برگزیند باید اهل مودت و دوستیِ اهل بیت باشد و در هیچ مرحله ای هم این محبت نه تنها زوال نمی یابد بلکه هر چه محبت به خدا زیاد شود به همراهش باید مودت و محبت به اهل بیت هم زیاد شود!!!!(البته بدیهی است که از لوازم مودت و دوستی واقعی اطاعت از اوامر محبوب است و اوامر و نواهی ایشان نیز اوامر و نواهی خداوند است )

این شمه ای از معارف قرآن

اما از معارف خود اهل بیت هم در این زمینه شمه ای تقدیم می شود:

امام صادق علیه السلام می فرمایند:
به خدا سوگند، آن که دنیا را د وست دارد و با جز ما دوستی می کند، خدا را دوست ندارد. و تنها هر که حق ما را بشناسد و ما را دوست بدارد در حقیقت خداوند را دوست داشته است.
الکافی:8/129/98

همچنین در منشور عقاید شیعه که توسط امام هادی علیه السلام در زیارت جامعه ی کبیره انشاء شده است آمده است:

هر که شما را دوست داشته باشد شما خدا را دوست داشته و هر که شما را دشمن بدارد، خدا را دشمن داشته است.

رسول خدا فرمود: پروردگار با من عهد بست که ایمان هیچ بنده ای را نپذیرد مگر آنکه با محبت اهل بیت من همراه باشد.
احقاق الحق:ج9ص454

و در روایتی دیگر فرموده اند:
هیچ بنده ای ایمان نیاورده است، مگر آن گاه که مرا از خودش بیشتر دوست داشته باشد و کسان مرا بیشتر از کسان خودش و خاندان مرا بیشتر از خاندان خودش و مرا بیشتر از خودش.
امالی شیخ صدوق ص 414 ح 524

و در روایتی دیگر فرموده اند:

ایمان کامل نمی شود مگر با دوست داشتن ما اهل بیت

بحار الانوار ج 36 ص 322 ح 178

همچنین در امالی شیخ طوسی به نقل از امام صادق علیه السلام است که از پدرش از جابر بن عبد الله انصاری که:
بادیه نشینی نزد رسول خدا آمد و گفت: ای پیامبر خدا، آیا بهشت بهایی دارد؟
فرمود: آری
گفت: بهایش چیست؟
فرمود: کلمه ی لا اله الا الله که بنده صالح آن را از روی اخلاص بگوید
گفت: اخلاص آن چیست؟
فرمود: عمل کردن به آنچه برای آن فرستاده شده ام و دوست داشتن اهل بیت من
گفت: دوست داشتن اهل بیت شما از حقوق این کلمه است؟
فرمود: آری دوست داشتن آنان بزرگترین حق آن است.
امالی طوسی: ص 583 ح 1207

یک توضیح خدمت دوستان:

اگر مدعی هستیم مسلمان هستیم برای بیان معارف اعتقادی و معنوی باید مستند به آیات قرآن و روایات که تبیین کننده ی حقایق عالم هستند مطالب را ارائه کنیم و این بخش یعنی بخش اصول عقاید شیعه محلی برای ارائه ی نظرات شخصی در حوزه ی معارف توحیدی و اعتقادی نیست

اگر کسی نظری داشت در مورد چگونگی محبت به خدای حقیقی که آیا نشانه هایی دارد یا نه باید آن را مستند کند به آیات و روایات و دادن نظرات شخصی در این بخش محلی از اعراب ندارد دوستان، به ویژه در بخش اصول عقاید شیعه!!!!!!!!!

بنا بر این اگر کسی صحبتی داشت باید مستند به آیات و روایات باشد در این زمینه وگرنه حجیتی ندارد و زاده ی اوهام و صرفاً نظرات شخصی است !

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۲۲:۰۸, ۲۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۱۲ توسط sajad0511.)
شماره ارسال: #12
آواتار
خیلی ممنون
علی 110
به خاطر زحمتی که کشیدید من متقاعد شدم که بدون دوستی اهل بیت به خدا رسیدن محال است
و در اینجا چیزی نمیتونم بگم جز اینکه مذهب عاشق از همه مذهبها جداست
من میتونم کسی به جز خدا رو دوست داشته باشم
خدا نصیبتون نکنه بیچاره میکنه می سوزاندو می خشکاند
این همون عشقه که عاشق هیچ چیز رو جز معشوقش نمیبنه
من با محبت اهل بیت مخالفتی ندارم من خودم عاشق حضرت زهرا و امیر المومنین بودم این محبت خدا رو هم نتیجه ی همون
محبت می دونم ولی دیگه نمی تونم به جز خدا کسه دیگه ای رو دوست داشته باشم نمی دونم شاید به خاطر گناهامه که این طوری شدم شایدم خدا عنایت ویژه ای به من داشته
خدا همه را هدایت کند
۲۲:۱۲, ۲۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۱۸ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #13
آواتار
(۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۰۸)sajad0511 نوشته است:  ولی دیگه نمی تونم به جز خدا کسه دیگه ای رو دوست داشته باشم نمی دونم شاید به خاطر گناهامه که این طوری شدم شایدم خدا عنایت ویژه ای به من داشته
خدا همه را هدایت کند

این توهم دوست داشتن خداست

دوست داشتن حقیقی معیار دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
معیارش را هم خدا مشخص میکند

مهمترین معیارش این هست که هر چه محبت حقیقی به خدا بیشتر شود باید محبت به محبوبترین مخلوقات نزد خدا هم که اهل بیت هستند بیشتر شود چرا که از لوازم ایمان است!!!!!!!!! و نمیشود بدون ایمان ادعای دوست داشتن خدا را کرد

و حتی یک حکم بدیهی عقلی است
در هر عشقی شما هم معشوق را دوست دارید و هم هرچه را معشوق دوست دارد

مثل محبتی که ابلیس مدعی بود به خدا دارد

می گفت من میخواهم فقط تو را دوست داشته باشم و فقط به تو کرنش کنم

اما خدا گفت اگر مدعی هستی که من را دوست داری باید به این کسی که میگویم کرنش کنی!!!!!!

شما گرفتار مکر ابلیس شده اید دوست عزیز و در همان مسیر گام برمیدارید
هر که میگوید فقط خدا و محبوب خدا نه!!!!!!!!!!!!
این گرفتار مکر ابلیس و تلبیس نفس شده است!!!!!!!!!!!!

توهم دوست داشتن خداست!!!!!!!!!!!!!!!

در تأیید آن هم کلی آیه و روایت تقدیم شد

بعلاوه اگر همچنان معتقدید که این عبارت شما درست است:
(۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۰۸)sajad0511 نوشته است:  دیگه نمی تونم به جز خدا کسه دیگه ای رو دوست داشته باشم نمی دونم شاید به خاطر گناهامه که این طوری شدم شایدم خدا عنایت ویژه ای به من داشته

باید صحت آن را با آیات قرآن و روایات اثبات کنید دوست من

و در پایان به قول شما دوست عزیز
(۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۰۸)sajad0511 نوشته است:  
خدا همه را هدایت کند
۲۲:۱۸, ۲۵/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #14
آواتار
لازمه بگم این محبت برای من تقوای شدیدی و افراطی به همراه داشته باز هم
میشه بگید که شیطانیست
در صورتی این گفته ی شما درسته که من تقوا و دین دور بشم
درحالی که من به خاطر اینکه یک لحظه از یاد خدا غافل نشم به طرز شدیدی به تقوا رو اوردم
((( چند وقت پیش خیلی میرفتم حرم امام رضا با همون حال عشق خدا بعد کم کم اون شور شوق از من
گرفته شد و محبت شدید امام رضا جاشو گرفت به نظر شما دلیلش چی بوده ؟؟؟)))
۲۲:۲۳, ۲۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۳۱ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #15
آواتار
(۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۱۸)sajad0511 نوشته است:  لازمه بگم این محبت برای من تقوای شدیدی و افراطی به همراه داشته باز هم
میشه بگید که شیطانیست
در صورتی این گفته ی شما درسته که من تقوا و دین دور بشم
خدمت شما گفتم که باید مستند صحبت بفرماید
اول به این تاپیک نظری بیافکنید

تقوا چیست؟ چگونه بدست می آید ؟ چگونه تقویت میشود؟ آثارش چیست؟ (مقاله ی ویژه)#$

عجالتاً همین را فعلاً داشته باشید دوست عزیز

رسول اکرم میفرمایند: ُ يَا عَلِيُّ حُبُّكَ تَقْوَى وَ إِيمَانٌ وَ بُغْضُكَ كُفْرٌ وَ نِفَاقٌ
ای علی حب و محبت تو، تقوا و ایمان است و بغض و دشمنی باتو کفر و نفاق است

اصلاً همین که فکر کنید میشود بدون حب امیرالمومنین متقی بود هم نشان از همین گرفتار شدن شما در مکر ابلیس است دوست من!!!!!!!!!!!

در مورد دین داری هم که در روایات ذکر شده است

هل الدین الا الحب فی الله و بغض فی الله
آیا دین جز دوستی در راه خدا و دشمنی در راه خداست؟

حب اهل بیت و بغض نسبت به دشمنان اهل بیت از مهمترین نشانه های دین داری است دوست من

من چندین بار از شما درخواست کردم برای اثبات حقانیت سخنان خود باید به آیات قرآن و روایات استناد بفرماید
اما شما مدام فقط نظرات شخصی ارائه میدهید

در این صورت ادامه ی مباحث امکان پذیر نیست چرا که نظرات شخصی در مسائل اینچنین در این بخش تالار محلی از اعراب ندارد!

در صورت عدم رعایت این شرط در ادامه ی مباحث مجبور به بستن تاپیک خواهیم شد
چون بنانداریم نظرات شخصی در مباحث اعتقادی این چنینی در این بخش ارائه شود دوست عزیز
۲۲:۳۱, ۲۵/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #16
آواتار
با سمه تعالی
به نظر بنده حقیر حرف های آقای علی 110 کاملا درست است . شیطان یک روانشناس بزرگ است .
ضرری که ندارد شما خود را مسلح کنید به اذکاری مثل لا اله الّا الله و لا حول ولا قوة الّا با لله العلی العظیم و نماز حدیث نفس و ... به خودتون هم بگید اینها رو می گم اگر شیطان باشد که این تصور می رود و اگر نباشد که با ز ذکر است و ثواب برای آن می گیرم .
اتفاقا محبت به پروردگار محبت انسان را به هرچیزی که رنگ خداست بیشتر و شدیدتر می کند حتی انسان محبت شدیدبه مخلوقات خداوند غیر از ائمه پیدا می کند مثل امام خمینی که ما فکر می کنیم اول ما عاشق امام خمینی شدیم در اصل اول امام خمینی عاشق ما بنده های خدا شدند که بعد از آن ما عاشق امام شدیم .
در صحبتی از امام خواندم که توصیه به کاری یا عبادتی کرده بودند و بعد فرموده بودند تا نسبت به مردم محبت پیدا کنید .
یا محبت مردم به مقام معظم رهبری از محبت ایشان به ما مردم می جوشد.
التما س دعا
۲۲:۳۹, ۲۵/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #17
آواتار
علی اقا فکر کنم شما منظور منو اشتباه درک کردین
من هنوز هم محبت اهل بیت رو دارم و به دستوراتشون کاملا عمل میکنم اما محبتشون کمتر شده
من درک کردم که صاحب خانه رزاق است نه اسباب پس نمیتونم به اسباب دل ببندم و فقط صاحب خونه
رو میخوام نمیدونم چرا من دنبال رب علی نباشم چرا من دنبال این
نباشم که مثل علی بگم پروردگارا اگر مرا در دوزخ وارد کنی به اهل دوزخ میگویم که من تو را دوست داشتم
چرا خودتونو محدود میکنید چرا دنبال معرفت خود خدا نمیرید درست تا 60 درصد رو باید با محبت
اهل بیت جلو رفت ولی تا 100 رو دیگه باید خود خدا را دید چرا میخوا هید تا اخر عمر توی همون 60 گیر کنید
چرا نمیخواین دنبال هدف خلقتتون برید واقعا چرا ؟
۲۲:۴۵, ۲۵/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #18

منو دریابید اصلا هیچ حسی ندارمBig GrinBig Grin

24 ساعته سردرگممBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
۲۲:۴۷, ۲۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۱ ۲۲:۴۹ توسط یا صاحب الزمان.)
شماره ارسال: #19
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
تجربه ی دوستی رو در این مورد خدمت شما عرض میکنم .
دوستی هم مشکل شما رو داشت تقریباً , ایشون محبت کمی به حضرت زهرا (سلام الله علیها) و اقا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) داشت و بسیار از این موضوع ناراحت بود . ایشون مشکل خودش رو با شخصی بسیار متدین و باتقوا در میون گذاشت , ایشون به این دوست ما توصیه کرد که تقوا پیشه کنه . مثلاً از گناهی به خاطر حضرت حق ـ جلّ و علا _ خالصانه دوری کنه . ایشون سعی خودش رو شروع کرد . میگفت یک شب , حدود 2 شب , انقدر ناراحت بودم از این موضوع که حد نداشت , شروع کردم به مناجات کردن با حضرت حق ـ جلّ و علا ـ . گفتم پروردگارا ! من محبت حضرت زهرا (سلام الله علیها) رو از تو میخوام . میدونم برات خیلی عزیزه . پس چرا من این محبت رو در قلبم ندارم . خدایا میترسم . خدایا این محبت رو به من عطا کن . میگفت اون شب با تمام وجودم این رو از خدا خواستم با تمام وجودم . با تمام وجودم اشک میریختم . بعد ایشون میگفت فردا وقتی از خواب بیدار شدم چنان محبتی به حضرت زهرا (سلام الله علیها) در وجودم احساس کردم که حد نداشت . نمیدانم چه شده بود !؟ میگفت نسبت به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم محبت در وجودم پیدا شده بود . آنقدر که دوست داشتم وجودم را فدای ایشون کنم .
ایشون میگفت من اون شب فقط محبت حضرت زهرا (سلام الله علیها) رو از خدا خواستم , چرا محبت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم به من داده شد ؟ مگر ایشان چه مقامی دارند ؟
این دوست ما الان بسیار عاشق حضرت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) است . بسیار .
غرضم از تعریف کردن این داستان این بود که به شما بگویم , همین که شما تاپیکی در مورد این مشکل خودتان دایر فرموده اید نشان میدهد قلباً دوست دارید این محبت را داشته باشید و این بسیار نشانه ی خوبی است . به خودتان امیدوار باشید . محبت حضرت زهرا (سلام الله علیها) و اقا امیرالمؤمنین (علیه السلام) کم چیزی نیست که در قلب شما ریشه دارد و مطمئن باشید نجات دهنده است . به نظرم شما هم این تجربه ی دوست ما رو امتحان بفرمایید , مطمئن باشید اثر خارق العاده ی آن را خواهید دید .
در پناه حق
التماس دعا
۲۲:۴۸, ۲۵/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #20

[quote='revenger' pid='177431' dateline='1360779321']
منو دریابید اصلا هیچ حسی ندارم

ینی چی؟؟؟؟؟؟؟؟توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند: