کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: نظر شما راجع به سریال قهوه ی تلخ ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
ماسونی ؟ 45.00% 9 45.00%
معمولی 55.00% 11 55.00%
تمام 20 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 17 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمادهای فراماسونری در فیلم های مهران مدیری!!!
۳:۰۱, ۳/آذر/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آذر/۸۹ ۳:۰۶ توسط Amir.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام...
این روز ها برای بنده ایمیل هایی درباره سریال قهوه تلخ ارسال میشه و انواع مدل عکس ها هم همراه آن قبلا کاربران در همین موضوع تاپیکی ارسال کردند که بنده آن را به دلایلی حذف کردم اما بعد از یکسری اتفاقاتی مجبور شدم این مطلب را ارائه کنم...

دوستان من خودم تا چیزی برایم اثبات نشود اصلا حرف قاطعی نمیزنم ...
اصلا و ابدا در این بحث به مهران مدیری ماسونر نمیگوییم پس خواهشا برداشت درستی داشته باشید از اطلاعات این پست و تمام حرفهای گفته شد یه احتمال بیش نیست...
البته اهمیت این موضوع به نظر بنده خیلی مهم نیست اما به دلیل سوال هایه زیادی که میشه داره بهش پرداخته میشه...

خب اول این عکس ها را مشاهده کنید...
[تصویر: lozhemason000001-vavp.jpg]
[تصویر: mason.ghavetalkh2-vavp.jpg]

[تصویر: Untitled%28Frame%201%29.jpg]
[تصویر: siamak%20ansari.JPG]

[تصویر: all-seeing-eye.jpg]
[تصویر: acd3a43e2d014c349875.JPG]

[تصویر: cf6e52e553354aebb9e5.jpg]
[تصویر: c496e464812445328597.JPG]
خب بعد از عکس های بالا چند نکته را مطالعه فرمائید :
برگرفته از وبلاگ VAVP :
صحنه ای از شبهای برره بود که در خانه خان بالا برره جشن گرفته بودن به نام جشن بالماسکه (البته در کشورهای غربی مرسوم است ولی در ایران خیر) که شبیه لژ های ماسونی مهمانان از ماسک روی صورت استفاده کرده بودند البته این تنها مورد نیست در یکی دیگر از سریالهاش در قسمتهای اول سریال با نام "خدا" یا "بسم الله" شروع نمی شد که بعد از چند قسمت عبارت "هو الطیف" را استفاده کردند که این هم احتمالا با تذکر ناظران پخش بوده اگر به سخنرانی های آقای رائفی پور گوش کرده باشید می دانید منظورم چیست فراماسونها و شیطان پرستها از این کلمه به شدت متنفرند و هیچ کلمه ای حتی دیگر نام های خداوند تاثیر "بسم الله" را ندارد
و در یک مورد دیگر که حتمی تر و واضح تر است در صحنه ای دیگر از این سریال شبهای برره فرهنگ مهدویت و انتظار را در لفافه به سخره گرفت اجازه بدین کمی توضیح بدم شما که شیعه هستید بعد از شنیدن این جمله به چه چیزی فکر خواهید کرد:
"او خواهد آمد."
احتمالا به آن کسی که بیش از 1000 سال منتظرش هستید.
خوب در یک همچین صحنه ای یکی از نقش ها (الان یادم نیست) پیچ رادیو را باز می کند گوینده رادیو با صدای بلند این جمله را بیان می کند و بعد از چند نفر در مورد انتظار سؤال می کند....
پایان
خب جالبتر اینجاست میدان اصلی و مرکز شهر برره یک نماد بز است که واقعا برای بنده جالب بود...
[تصویر: 3431915c5f0f49be899c.jpg]
در آخر هم بگم که اصلا به مهران مدیری یا تهمت نمیزنیم که ماسونر است...و خواهشا دوستان باز بحث های سیاسی را پا پیش نکشند...
چون بلافاصله نظرشان حذف خواهد شد...
فقط دوستان اگر نظری میدهید از روی عقل و واقع بینانه باشد نه از روی تعصب یا افراطی گری...
یاعلی

دوستان اگر هر تکه ای را متوجه نشدند بفرمایند تا توضیح دهیم...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۵:۱۳, ۳/آذر/۸۹
شماره ارسال: #2

سوال بسيار سختي را مطرح نموديد
باور نمي كنيد كه تصوير http://vavpi.persiangig.com/mason.ghavetalkh2-vavp.jpg و تصوير http://zohur12.persiangig.com/image/Hidd...ansari.JPG چند وقتي هست كه من را درگير خودشون كردن و تا الان بنده هم مثل شما هيچ پاسخي برايش ندارم.
به نظرم بين قلب يخي و قهوه تلخ شايد چيزي فراتر از يك رقابت باشد شايد يك خصومت!
چون قلب يخي افشاگر ماسونرها مي باشد و قهوه تلخ شايد يك مقلد ناآگاه ماسون ها!
هميشه حالت و رفتارهاي مديري براي من عجيب بوده است
خدا شاهد است زماني كه من تصوير پول برره را مي ديدم هميشه سوال اينكه چرا عكس يك بز است بدون هيچ پاسخي پايان مي يافت و الان هم همينطور هست.

قصه زئوس و آشيل را نمي دانم ديگه چي هست.
از دوستان محترم خواهش مي كنم يكمي در باره زئوس و آشيل توضيح بدهند...
۱۲:۲۱, ۳/آذر/۸۹
شماره ارسال: #3
آواتار
به نظر من این یک نگاه بد بینانه نسبت به مدیری است. سریال قهوه تلخ برگرفته از سریال باغ مظفر می باشد. و ایده باغ مظفر نیز از موفقیت شبهای برره حاصل شده. شبهای برره نیز ایده اصلیش را از سریال پاورچین گرفته است. شاید فکر کنیم این یک نقشه از پیش تعیین شده باشد. ولی به نظر من ساخت این سری فقط نیاز جامعه ی ما بوده و آقای مدیری نیز طبق خواسته ی عمومی داستان را تغییر داده است. البته شاید بگویید این نوع نگاه هم یک نگاه خوش بینانه است.
در مطالب بالا چند تصویر از مجموعه کاخ های نیاوران نشان داده شده است.
یکی از کاخ های مربوط به کاخ صاحبقرانیه می باشد. کاخ صاحبقرانیه کاخ محل زندگی ناصرالدین شاه بود. در حال حاضر این کاخ در ضلع جنوبی مجموعهٔ کاخ‌های نیاوران به عنوان موزه در معرض بازدیدکنندگان قرار دارد.
[تصویر: 3518341154_b623f82605_z.jpg]

این کاخ میان باغی وسیع در یکی از کاخ‌های مجموعه نیاوران در شمال شرقی تهران ساختمانی قرار دارد که قدیمی‌ترین کاخ این مجموعه‌است و تاریخ ساخت آن به عهد فتحعلیشاه مربوط می‌شود. علاوه بر حوض خانه و کرسی خانه بی‌مانند صاحبقرانیه، از تالارهای مهم آن می‌توان جهان نما و آیینه را نیز نام برد که با تابلوهای نقاشی گرانبها و اشیاء بسیار نفیس تزیین شده‌اند این کاخ اکنون تنها برای بازدید میهمانان رسمی باز است. سریالهای تلویزیونی میرزا کوچک خان و امیر کبیر و فیلمهای سینمایی شازده احتجاب، سلطان صاحب قران، دلشدگان و کمال الملک در این کاخ فیلم برداری شده‌اند.
منبع اصلی متن بالا در سایت ویکی پدیا را در زیر مشاهده مش کنید.
اینجا

کاخ بعدی نیز، کوشک احمد شاهی می باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.
[تصویر: index.php?module=pagesetter&type...;pid=10638]
http://www.aftab.ir/articles/art_culture...ran_p1.php

به نظر من حالت دست آقای انصاری نیز فقط یک ژست سینمایی می باشد.
در مورد میدان بز در سریال برره نیز فقط نماد طنز می باشد. اگه به خاطر داشته باشید، کلمه بز در این سریال بگونه ای بسیار تمسخر آمیز و طنز آلود بیان می شد.
مطمئنا اصلاح "بز خر" به معنی "خرید چیزی پایین تر از ارزش واقعی آن" را شنیده اید. من فکر می کنم استفاده از چنین اصطلاحی فقط و فقط جنبه طنز داشته و هیچ چیز دیگری نمی باشد.

اگر بخواهیم با این دید به هر چیز نگاه کنیم، پس باید از فردا شکل هندسی مثلث را نیز از کتب درسی حذف کنیم. لطفا به تصویر زیر توجه کنید.
[تصویر: 11.jpg]
[تصویر: bush-clinton2.jpg?w=466&h=344]
[تصویر: o0qtamowqntz1nl70uh.jpg]
[تصویر: 2522478.jpg]

امیدوارم با دیدن تصاویر بالا نخواهید رئیس جمهور را فراماسون بخوانید. به نظر من ما باید به دنبال شناسایی دشمان واقعی و یافتن چاره ای برای مقابله با آنها باشیم. سایتی که ما عضو آن هستیم با عنوان بیداری اندیشه است، پس باید اندیشه های خفته خود را بیدار کنیم نه اینکه آن را در مسیر های غلط سرگردان کنیم.

امضای mohamad
[تصویر: abbasalef.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۵۴, ۳/آذر/۸۹
شماره ارسال: #4
آواتار
درسته محمد جان خود من هم به شدت به طرح کردن همچین مسائلی مخالفم و به تمام کسانی که از طریق موبایل یا ایمیل یا یاهو یا سایت با بنده تماس میگیرند اونها را به سمت دیگه ای سوق میدم...
اما بهرحال مسئله مهمی شده و فقط قصدم از طرح یک همچین مساله ای واکاوی این موضوع بود...
البته دوستان امیدوارم که نظرات مناسب و وعقولانه ای ارسال کنند...
۱۷:۱۴, ۳/آذر/۸۹
شماره ارسال: #5

خیلی از این نماد ها اونقدر عمومی شده اند که استفاده از ان ها یک امر عادی و طبیعی است

(این که چطور و در چه روندی و با اغماض چه کسانی اصلا مورد بحث نیست)

در هر صورت عمومی شده اند و یک معمار از طرح هندسی جالب آن کپی میکند و یک هنرپیشه برای گرفتن ژست موقر به ژست لردهای انگلیسی می ایستد

آیا با در نظر گرفتن این مسائل میشود هر کسی را در استفاده از این نمادها ماسون دانست؟

اگر کسی هم با اغماض از همین نشانه ها استفاده کند چگونه می شود برش خرده گرفت در حالی که کاملا عمومی هستند؟

اینجاست که تعصب، احساسات شخصی و علایق مذهبی و حتی کشش های فکری در مورد این مسائل در نتیجه گیری شما تاثیری بسیار زیاد می گذارد
۱۸:۱۸, ۳/آذر/۸۹
شماره ارسال: #6

با سلام مجدد
اول منبع را معرفي مي كنم:http://www.mohannad.ir/post-88.aspx

حالا هم آنچه كه در سايت بالا هست را با اجازه در اينجا مي آورم..
________________________________________________________________________________________
نماد ماسونها در قهوه تلخ + عکس

اعداد ۹ ، ۱۱ ، ۱۳ و ۳۳ ؛ در بین ماسونها (فراماسون ها) از اعداد نمادین و بسیار مقدس به شمار میروند و از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

از طرفی از نمادهای ماسونها این است که یکی از دستان خود را در زیر کت خود قرار میدهند که از این طریق اشاره ای میدهند و یکدیگر را میشناسند.

در سریال قهوه تلخ نیز یک اتفاق ماسونی رخ داد. در قسمت ۹ و در دقیقه ۳۳ ناگهان یکی از بازیگران دست خود را در زیر کت خود قرار میدهد! (نقطه شروع سریال را ابتدای عبارت "به نام خدا" قرار دهید و پیام های بازرگانی را حذف کنید؛ حساب کنید خواهید دید درست است)

[تصویر: bscap001.jpg]

انشالله که این صحنه و این اتفاق کاملا تصادفی است!

--------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت:

1- این مطلب را به نقل از دکتر علی اکبر رائفی پور عزیز نوشتم !

2- پیشنهاد میکنم دوستان گرام کلمه "راز دلار" را در گوگل سرچ کرده و مطالب دکتر رائفی پور را بخوانید.

3- دوستان بیش از حد مدعی اول برن دو تا مقاله از دکتر رائفی پور در مورد ماسونها بخونن بعد اظهار نصیحت کنند. (که البته از نصیحت تمامی دوستان ممنونم!)

______________________________________________________________________________________
دوستان اگر سوال يا جواب يا انتقادي دارند حتما به آدرس منبع گفته شده بروند
به نظر نمي آيد كه ديگه اعداد هم اتفاقي باشند.!
۲۱:۱۹, ۳/آذر/۸۹
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام " -را- " ...
متاسفانه این همه تکرار میکنیم که به کسی هیچ تهمتی نزدیم اما باز شما حرف هایی میزنید که اصلا معقولانه نیست...
خواهشا مراقب نظرات خود در اینجا باشید و از هرگونه اظهار نظری که قبلا درباره اش تذکر داده ایم خودداری کنید...Exclamation
۲:۳۸, ۴/آذر/۸۹
شماره ارسال: #8

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم .

در فیلم برره شما شاهد یک سری نمید گرایی بودید ولی نباید همه چی را به نماد خلاصه کرد چیزهای دیگری هم هستند که بتوان فراماسونرها را تشخیص داد .

مثلا در فیلم برره : شما شاهد یک فرد قوی هستید به نام شیر فرهاد که قوی ترین فرد هست و کسی حریفش نیست در این فیلم شیر فرهاد عاشق زنی میشه به نام لیلون که پدر او پول دارترین شخص در برره است و بیشتر زمین های اطراف برره مال اوست و بیشترین تحصیل (بین برره ای ها) مال دختر اوست (لیلون) تازه دو پسر دیگر هم دارد به نامهای کیوون و دو برره که یک عیش و نوش میکنه (گرد نخود) و اون یکی زور میگیره یا مالیات حالا هرچی اسمش را میزارید .میدونید یعنی چی

یعنی تو اگر شجاع ترین فرد هم باشی باز باید بری طرف اونا جیره خوارشون بشی تو مجلس اونا بشینی و اونا دستورات را بهت بدن (پایین برره و بالا برره) پایینی ها فقیرند بالایی ها پولدا و ... یعنی تمام قدرت از مادی گرفته تا معنوی (پول ، مواد و ...) پیش اوناس ...

چرا اسم اون چاه را گذاشتند چال اسکندرون یعنی ادم قهطی بوده اسکندر کی بود همونی که ایران را به اتیش کشید غیر اینه داره با طنز جلوه ی کارشو برات خوب میکنه

چرا در میان این فیلم اینقدر از نقاشان فراماسون و ... نام برده میشه

من یک معنی هم برای نشیمن گز پیدا کردم : یعنی جوری میزندد که دیگه نمیتونی پاشی دیگه نمیتونی از اون جامعه فرار کنی باید تو ش گیر بیفتی و اصای دست بالایی ها باشی

میدان هم که دیدی همه دورش تواف میکردند دیگه لازم به گفتن نیست

اون زمینم که با نگاه کردن به بار می شست کی اونو به بار می اورد ...

ابجد نخود هم میشه 660 (نزدیک 666)

زیر میزی هم که سر جای خود... یعنی با پول میشه همه چیز را خرید پول حلال مشکلات است
پول الان دسته کیه ... ؟!

عزیزم یعنی این یک جنگ است بین دو تا کارگردان (یعنی تا این حد) من که اینطور فکر نمیکنم .

مثل 11 سپتامبر شده که اولش میگفتن القائده است حالا گندش در اومده

عزیزان چشاتون را باز کنید دارن امادتون میکننا ...
اوباما هم که ازشون تشکر کرده (با زبان بی زبانی) با این رقص برره ایش
تا ته خط را برید ...

اللهم عجل لولیک فرج
۱۲:۱۹, ۴/آذر/۸۹
شماره ارسال: #9
آواتار
نماد بز وسط برره !

و انگشتری که در فیلم در چشم باد . نماد و گونیا و پرگار داشت و متعلق به مهران مدیری بود .

آیا انگشتری با نماد گونیا و پرگار رو هم می تونیم به چیز دیگه ای ربط بدیم .
۱۵:۵۵, ۴/آذر/۸۹
شماره ارسال: #10
آواتار
آنچه در شب های ببره دیدم، وضعیت کلی جامعه ما بود. و ایراداتی که در ارسال شماره 8 بیان شد، نتنها ایراد نبود بلکه نقاط قوت این سریال محسوب می شد که فقط کارگردانی متبحر مانند مهران مدیری می توانست آن را اینچنین به تصویر بکشد. مواردی در ارسال شماره 8 بیان شد مانند مواد مخدر، پول، تضاد طبقاتی و ... در جامعه ما فراوان است. به نظر من نباید اینها را در کنار هم چید و مدیری و سریالش را متهم کرد. و یک نکته دیگر که در ارسال شماره 8 بسیار جالب بود، محاسبه حروف ابجد کلمه نخود بود. به نظر من این نهایت بدبینی می باشد و نویسنده به دنبال گزینه هایی بی ارزش گشته و آنها را مطرح نموده است. باز هم از دوستان می خواهم به جای متهم کردن دیگران به دنبال دشمن اصلی و مهم تر از آن یافتن راه چاره و مقابله با آن باشند.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]