کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 15 رای - 4.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"التماس دعا"ها را دریابید...۲
۱:۳۳, ۳/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عزیزم ، ببخشید فرصت زیادی ندارم دیر وقته باید زود برم بخوابم خدای ناکرده شیطان سحرگاه وسوسه مون نکنه! Blush

قبل از شروع عرایض اینو ببینیم :

روایت از پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) است که حضرت فرمودند :
«مَنْ قَالَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِكُلِّ مُؤْمِنٍ خَلَقَهُ اللَّهُ مُنْذُ خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ إِلَى أَنْ تَقُومَ السَّاعَةُ حَسَنَةً وَ مَحَا عَنْهُ سَيِّئَةً وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً». منبع روایت تکلیفی برعهده خودمون Sleepy
در این روایت آمده است که اگر کسی برای مؤمنین و مؤمنات طلب آمرزش و مغفرت کند، خداوند به عدد هر مؤمنی که از هنگام خلقت آدم تا قیامت خلق می‌کند، برای او سه چیز در نظر می‌‌گیرد؛ برایش حسنه می‌نویسد و از گناهانش می‌کاهد و بر مقامش می‌افزاید.
تعجب نمی کنید که چگونه اگر یک نفر بگوید: «اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَات» به عدد تمام انسان‌های مؤمنی که خدا از زمان حضرت آدم تا به قیامت خلق کرده، خداوند در نامه عمل او به عدد همه آن‌ها حسنه می‌نویسد! تازه این اولین چیزی است که خدا در عوض این دعا به داعی می‌دهد. دوم، «وَ مَحَا عَنْهُ سَيِّئَةً»؛ خداوند به ازای این کاری که کرده، یک گناه هم از او پاک می‌کند و او را از آلودگی معصیت تطهیر می‌کند. سوم، «وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً»؛ از آن طرف نسبت به مقامات معنویه‌، یک درجه او را بالا می‌برد. دعای برای دیگری این سه اثر را دارد. هم پاداش بسیار دارد، هم تطهیر دارد و هم ترقیع مقام و درجه دارد...

از طرفی :

در دعا بخل نداشته باشیم.

وقتی دعا می کنید هیچ وقت بخلتان نیاید، برای هیچ کس؛ بله بايد مؤمن باشد تا برایش دعا کنیم امّا برای کسی که فریب خورده و یا اهل ایمان نیست درست است که نمی شود طلب استغفار کرد اما هدایتشان را بخواهید. امّا اهل ایمان که باشند، برایشان استغفار کنید. همین که محبّ اهل بیت (عليهم السلام) باشند، آدم باید دعایشان کند و برایشان طلب استغفار نماید. و این طلب استغفار کردن در زمان های خاص یادتان نرود، مخصوصاً شب جمعه ویا موقع نماز شب. یک وقت می بینی توی نماز شب حالش را نداری مفصّل دعا کنی حداقل بگو: "الّلهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ الْمُسْلِمِینَ وَ الْمُسْلِمَاتِ اَلْأَحیَاءُ مِنهُمْ وَ الْاَمْوَاتُ" بخل نورزید که ایشان هم شما را دعا می کنند.

از امام صادق (علیه‌السلام) نقل است که حضرت فرمودند: «إِذَا دَعَا الرَّجُلُ لِأَخِیهِ بِظَهْرِ الْغَیْبِ»، اگر شخصی پشت سر برادر مؤمنش برای او دعا کند، «نُودِیَ مِنَ الْعَرْشِ»؛ از عرش ندایی می‌آید كه: «وَ لَكَ مِائَةُ أَلْفِ ضِعْفٍ مِثْلِهِ»؛ برای تو صدهزار برابر مثل او است. «وَ إِذَا دَعَا لِنَفْسِهِ كَانَتْ لَهُ وَاحِدَةٌ، فَمِائَةُ أَلْفٍ مَضْمُونَةٌ خَیْرٌ مِنْ وَاحِدَةٍ لَا یَدْرِى یُسْتَجَابُ لَهُ أَمْ لَا»؛ این در حالی است كه اگر برای خودش دعا می‌كرد، فقط به اندازه همان یك دعایش به او داده می‌شد.
حال بنگرید که صدهزار تا که تضمین شده است، بهتر است یا یکی؟! آن هم کدام یکی؟! «وَاحِدَة لَا یَدْرِى یُسْتَجَابُ لَهُ أَمْ لَا»؛ آن یكی كه معلوم نیست مستجاب شود یا نه! من‏لایحضره‏الفقیه، ج2، ص212

ثالثا بصورت علمی هم این امر اثبات شده که چقدر دعا برای شفای مریض ها و... موثر هست...

دوستان گرامی ، بیایید همیشه و در همه حال همدیگر رو از ته دل دعا کنیم و از حق تعالی برای هم آمرزش،عاقبت بخیری و صمیمیت بطلبیم ، دوستان عزیز بیاید التماس دعاها رو با تمام وجود دریابیم، برای مریض ها دعا کنیم مطمئنا هممون تا به حال مریض شدیم و خوب می دونیم مریضی سخته ، برای افراد مومن طلب آمرزش کنیم ... برای اهل قبور هر روز قبل از خواب یک بار حمدوسوره و سه تا صلوات احسان کنیم، بیشتر از خودمون به فکر دیگران باشیم مطمئنا هممون اینجا جمع شدیم تا رضایت و خشنودی خدا رو جلب کنیم ، یکی دو روز پیش کارم بدجوری گره خورده بود دست به دعا بردم و از خداوند کریم کمک خواستم ، خداوند توفیق داد 5 رکعت نماز شب خوندم و توی قنوت برای مومن و مومنات زنده و از دنیا رفته آمرزش طلبیدم ، باور نمی کنید فرداش چجوری کارام پشت سر هم جفت و جور شدن ! Smile دوستان عزیزم بعد از هر نماز واجب یک بار بگیم اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات ، کار سختی که نیست!هست؟! یک بار هم برای دوستان مومنمون در سایت بیداری اندیشه دعا کنیم به خدا این دعاها خیلی مثمرثمره ، یک دعای مخصوص هم برای مجردها Big Grin که خداوند لطف بفرمایند و برای هممون یک همسر متدین و مومن عنایت کنند که با کامل شدن نصف دینمون ،برای تعالی شدن قدم هارو محکم تر از همیشه برداریم و به سنت پیامبر صلوات الله علیه و آله عمل کرده باشیم...

التماس دعا از همه دوستان وفادار

یا مولا علی علیه السلام

امضای Ramin_Ghn
گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عجل الله فرجه)است.حضرت علامه حسن زاده آملی

[تصویر: 58099_497.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 175 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۱:۱۵, ۶/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #1741
آواتار
سلام دوستان عزیز
متاسفانه یکی از اشناهای بنده مبتلا به بیماری سرطان روده شدن از نوع بدخیمش...امید یه خوانواده اول به خداس بعد دعاهای شما...عاجزانه ازتون میخوام برای شفای بیمار دعا کنید...خواهش میکنم ازتون

امضای Anti gods
امیرالمومنین علیه السلام:
هیچ مؤمنی بیمار نمی شود مگر اینکه ما هم به خاطر بیماری او بیمار میشویم و غمگین نمی شود، مگر آنکه ما هم در غم او غمگین می شویم و هیچ دعایی نمیکند، مگر آن که به دعای او آمین می گوییم و سکوت نمی کند، مگر آنکه ما برایش دعامی کنیم.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۴۷, ۲۱/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #1742
آواتار
سلام

لطفا دعام کنید !!.محتاج دعای شما بزرگوارانم.

ممنونم

امضای ماحی
خدايا خود را به من بشناسان،زيرا اگرخود را به من نشناسانى فرستاده ات را نشناخته ام،

خدايا فرستاده ات را به من بشناسان، زيرا اگر فرستاده ات را به من نشناسانى حجّتت را
نشناخته ام،
خدايا حجّتت را به من بشناسان،زيرا اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دين خود گمراه مى شوم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۰۵, ۲۶/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #1743
آواتار
سلام لطفا دعام کنید محتاج دعاتونم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان