کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*** کفه های نا متعادل ***
۱۴:۵۶, ۱۵/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/آذر/۹۲ ۱۱:۱۲ توسط اسکای.)
شماره ارسال: #1
آواتار
25 نوامبر روز مبارزه با خشونت علیه زنان بود.سعی کردم مطالعه ای داشته باشم بر حقوق زن در اسلام و فرستادن مطالبی برای سازمان ملل. اما به کفه هایی نا متعادل برخورد کردم .

در حديث صحيح از حضرت امام محمد باقر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) منقول است: زني آمد به خدمت حضرت رسول (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و گفت يا رسول الله چيست حق شوهر بر زن، فرمود لازم است که اطاعت شوهر بکند و نا فرماني او نکند واز خانهٌ او بي رخصت تصديق نکند و روزهٌ سنت بي رخصت او ندارد و هروقت ارادهٌ نزديکي او کند مضايقه نکند، اگر چه بر پشت پالان شتر باشد و از خانه ٌ او بي رخصت او بدر نرود و اگر بی رخصت بدر رود، ملائکه ٌآسمان و زمين و ملائکهٌ غضب و ملائکهٌ رحمت همه او را لعنت کنند تا به خانه برگردد." (حلية المتقين، ص 114 و 115 محمد باقر مجلسي)

در ادامه برای پیدا کردن حق جنسی زن به این حدیث رسیدم

جایی در کتاب «حلیه المتقین» به نقل از حضرت رسول (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) آمده است: «بدانکه از جمله ی حقوق زن بر مرد آن است که هر چهار ماه یک مرتبه با او جماع کند اگر حاضر باشد و عذری نداشته باشد و این واجبست».

و این سوالات برای من مطرح شد .
[b]نا متوازنی این دو حدیث رو چگونه میشود هضم کرد ؟
آیا مجوزی برای تجاوز مرد به همسرش نمیشود ؟
و در ادامه با دانستن این احادیث[/b]

پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)Heart: بهترين مردان امّت من كسانى هستند كه نسبت به خانواده خود خشن نباشند و اهانت نكنند و دلسوزشان باشند و به آنان ظلم نكنند. مكارم الأخلاق
و
حضرت علي‏((Heart: «زنان امانت خدا بر شما هستند. به ايشان زيان نرسانيد و برايشان سخت نگيريد

مستدرك‏الوسائل، ج 4، ص 251

کمی ذهن من را متعادل کرد .

سوالی جدی که برای من مطرح شده این است

اسلام دین تعادل است.
اما ذهن کنجکاو من میگوید هر حدیث تعادلش با حدیث دیگر کامل شده
خود احادیث بعضا تعادل مفهومی ندارد .
حق 4 ماهه برای زن کم است .وارد مباحث بالای 18 سال نمیشم.

درخواست مرد حتی پشت پالان شتر بسیار افراطی هست .

و اگر احادیث بعدی را پیدا نمیکردم
به تعادل برخورد نمیرسیدم.
چرا ؟

دوستان متن های طولانی و کپی از سایت های دیگر نکنید.

گفتمان حضرت علی فراموش نشود . من خودم هم افراطی بودم اوائل.الان سعی میکنم منطقی بحث کنم.

لینک تفسیر بزارید .هر کس طالب بود میخونه و ادامه ی بحث رو میکنیم .

اسپم نزارید.
و دعوا هم نکنیم.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 6 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۰:۲۲, ۲۰/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/آذر/۹۲ ۹:۲۷ توسط اسکای.)
شماره ارسال: #51
آواتار
با تشکر از شما جناب درست پسند و سایر دوستان و ناظر این بخش.Heart

1)بنده تا به الان فهمیدم باید مطالعه ی بیشتری کنم .بحث برخورد با احادیث بسیار مهم است و من علاقه ای تنها به خواندن احادیث و عبور سر سری ندارم .
دوستان در پست اول اشاره به گفتمان امام علی کردم . حتی در بعضی جاها با تعمد وارد جاده خاکی شدم تا ببینم دوستان آیا تذکر گفتمان امام علی و یا حدیثی از ایشان میگذاردند یا خیر.
بیایید در بحث هایی از این دست فرهنگ گفتگوی امام علیHeart را رواج دهیم .تاپیک ها را با منش امام علی پیش ببریم HeartHeart

[/b]

2)در ضمن دوستان اینکه در حدیثی ابهام پیش میاد و شما میگویید حالا از این همه حدیث رفتی این رو پیدا کردی اصلا به نفع ما و دینمان نیست . ببینید دوستان از 4 حدیث که من گذاشتم کدام بیشتر هایلایت شد ؟ دشمنان ما هم خوب می دانند دست رو کدام احادیث بگذارند. ما نباید برای فرار از ابهام و سوال به احادیث دیگر اشاره کنیم . دشمن حواسش هست .همان حدیثی که ما از ان بعضا فرار میکنیم استفاده میکند.

شما دوستان از من ایده ای در ذهن دارید ببینید دوست دارید بخشی که به ایده ی شما از من نزدیک است را بخوانید . دیگر باقی مطلب مهم نیست .نمونه اش درپست دوستان هست.
حالا همین برداشت در سطح دنیا و جامعه را ببینید اگر مردمانی از دین ما بدشان میاید . تنها چیز هایی که دوست دارند را میبینند. ما نباید برای فرار از ابهاماتی که برایمان پیش میاید . فرصت را برای آن ها ایجاد کنیم .که در نهایت به ضرر ما هست.
ممنون که نوشته ی skyeygirls را خوندید.پاینده باشید.

۲۱:۴۵, ۲۰/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آذر/۹۲ ۲۱:۴۹ توسط قلب.)
شماره ارسال: #52
آواتار
سلام
راستش من قبلا درباره متعه یه همچین بحثی رو داشتیم من وارد بحث نمیشم ولی چند نکته رو گوشزد میکنم
1- من شنیدم اگر کسی با قلبی مریض ( با گناه) قرآن بخونه احتمال داره گمراه بشه (البته بیشتر مردم گناهکارن فکر کنم منظورش این باشه که باید اول تزکیه باشه بعد علم . در قرآن هم همچین آیه ای رو داریم)
2- همیشه بهانه هایی برای فرار از دین وجود داره جایی شنیدم به تعداد راههای هدایت گمراهی هم وجود داره (اگه کسی حدیثش رو بلده بگه)
3-بازم حدیثی شنیدم که قرآن رو کسانی میفهمند که برای اونها نازل شده یعنی یه سری کلا نمیفهمن
4-زن قبل از اینکه زن باشه یک انسانه و از تمام حقوق یک انسان برخورداره (چند وقت پیش هم مقام رهبری یه همچین چیزی رو گفتن)
5-دین تعادل هم فکر میکنم منظور در سبک زندگی هستش نه در حقوق زن و مرد چون هر دو انسانن . دین اسلام دینه عدالت است و عدالت هم یعنی هرچیزی سر جای خودش
6-ما در آخرالزمان هستیم لطفا درباره سیمای زنان در آخرالزمان هم مطالعه کنید .
http://armageddon1.mihanblog.com/post/3035
7-در آخر باید نکته مهمی رو بگم اونم تعادل بین نگاه آرمانی و واقعیت هستش (سخنرانی مقام معظم رهبری در اینباره فکر منو متحول کرد) منظورم اینه که بالاخره خونه یک مدیر می خواد 2 تا مدیر که نمیشه این نکته بسیار مهمی هستHeart

امضای قلب
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۴:۲۳, ۲۳/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آذر/۹۲ ۴:۳۰ توسط مجنون الحسین.)
شماره ارسال: #53
آواتار
(۲۰/آذر/۹۲ ۱۹:۳۵)درست پسند نوشته است:  حتی در خود حرف هم با دقت روی جمله‌ی ایشون:
میشه موضع ایشون رو فهمید.

متشکرم..ولی بنده در پستهام قضاوتی در مورد اینکه موضع ایشون چی هست نداشتم!!
خدا به نیتها آگاه هست و حقیر در این مقام نیستم و تعیین موضع مربوط به من نیست
**در مورد جمله ای که نقل شد قضاوت کردم ، نه ایشون و به طور کلی عرض کردم تعبیر غلط و سخیفی است(حالا یا سوال باشه یا اتهام باشه یا اعتقاد قلبی باشه یا هرچی و به واسطه هرکس و هر جا چه در داخل کشور چه سازمان ملل چه...)
(۱۸/آذر/۹۲ ۰:۰۴)مجنون الحسین نوشته است:  بانی تاپیک گفتند میخواهند در مورد "بحث تجاوز مرد به همسر " مطالعه داشته باشند
بنده هم عرض کردم به روایاتی که در مورد اهمیت و همچنین پاداش این روابط داریم مراجعه کنند تا بدانند در اسلام این رابطه برای طرفین بسیار مقدس است و عین عبادت است
واین تعبیری که از این رابطه ذکر شد(تجاوز مرد به همسر) بسیاااااااااااااااااااااااااااار سخیف است
(۱۸/آذر/۹۲ ۲۳:۱۴)مجنون الحسین نوشته است:  جناب درست پسند ...
از توضیحتون ممنون..ولی نقل قولی که شما از بانی تاپیک داشتید رو پیدا نکردم وبه جاش به جملات بالا رسیدم!!!!
که باز.....................

(۲۰/آذر/۹۲ ۱۹:۳۵)درست پسند نوشته است:  اینکه وقتی پیداش نکردید بی‌خیالش شدید یعنی من دروغکی اون نقل قول رو آورده‌ام؟
بنده رو شرمنده می‌فرمایید با تشکرتون،[تصویر: justblush.png] ولی بنده خیلی خوشحالتر میشم وقتی که عملاً حرفم ارزش داشته باشه.

اصلاً آیا در صورتی که مطمئن نباشین راست میگم یا نه، بدون ترس از اینکه در قضاوتتون اشتباه کرده باشین حرفم رو نادیده می‌گیرین؟

نمیدونمSmile چگونه و از کجای حرفم مفهوم اینکه شما دروغ گفتید برداشت شدHuh

پیدا نکردم یعنی دارید دروغ میگید؟!
سوء تفاهم شده Smile

(۲۰/آذر/۹۲ ۱۹:۳۵)درست پسند نوشته است:  مثلاً من فکر کردم و قسمت «پشت پالان شتر» رو فهمیدم!
......و حتی بر پشت شتر هم سوار شده و کاملاً آماده هست که بره، و با درخواست شوهر مواجه بشه، و براش خیلی سختی داره ..
توضیح خیلی خوبی بود ،ممنون

(۲۰/آذر/۹۲ ۱۹:۳۵)درست پسند نوشته است:  اصلاً بحث ایشون ضد دین نبود، در مورد پاسخگویی به شبهات بود.
البته این هم بگم نوع بحثی که ایشون پیش کشیدن، ممکنه بعضی جاهاش خیلی مبهم و غیرقابل‌دریافت و غیرقابل‌اثبات باشه با علم امروز بشر.
در مطرح کردن شبهات در قبال اینکه شاید برای خواننده تغییر ذهنیت منفی پیش بیاد مسئولیم و پستهای بنده در این تاپیک فقط به نیت اصلاح این تغییر ذهنیتهای احتمالی بود(چه ذهنیت بانی تاپیک چه سایر خوانندگان مطلب)
و همونطور که عرض کردم در مقام قضاوت نیستم

تشکر و التماس دعا

امضای مجنون الحسین
" أین الطالب بدم المقتول بکربلا؟ "
اللهم صل علی محمدوال محمدبعددمااحاط به علمک
و عجل فرجهم والعن اعدائهم
۱۳:۵۲, ۲۳/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آذر/۹۲ ۱۵:۳۷ توسط درست پسند.)
شماره ارسال: #54

(۲۳/آذر/۹۲ ۴:۲۳)مجنون الحسین نوشته است:  متشکرم..ولی بنده در پستهام قضاوتی در مورد اینکه موضع ایشون چی هست نداشتم!!
خدا به نیتها آگاه هست و حقیر در این مقام نیستم و تعیین موضع مربوط به من نیست
**در مورد جمله ای که نقل شد قضاوت کردم ، نه ایشون و به طور کلی عرض کردم تعبیر غلط و سخیفی است(حالا یا سوال باشه یا اتهام باشه یا اعتقاد قلبی باشه یا هرچی و به واسطه هرکس و هر جا چه در داخل کشور چه سازمان ملل چه...)
معذرت میخوام. بنده رو ببخشید.[تصویر: justblush.png]الآن که دوباره ارسالهای شما رو خوندم متوجه حرفتون شدم.[تصویر: justblush.png]
بنده فکر می‌کردم شما می‌فرمایید این تعبیر مال ایشون بوده و برای همین مدام سعی داشتم ثابت کنم که اختلاف‌نظری در این مورد نبوده و نظر همگی ما یکسان هست در این مورد که سخنان پیامبر خدا و ائمه‌ی هدی هرگز مصداق چنین عبارتی نخواهد بود.

ولی غافل بودم که فرمایشتون در اصل به عنوان توضیح به ایشون بود که میتونن به روشنی دریابن که حقیقت چیه و اسلام پاک هست از چنین اتهامی.

اجازه بفرمایید یه توضیح دیگه هم در همین مورد بدم،Blush چون ایشون هم شبهه‌ای در مورد پاکی اسلام نداشتن.
به نظرم میاد این فرمایشتون به این خاطر هست که می‌پنداشتید که به نتیجه نرسیدن در این جمله‌ی ایشون:
نقل قول:وصله هایی به اسلام زده اند که من میخواهم بدانم چگونه میشود ساده به نتیجه ای برسم که بتوانم بگویم نه.اشتباه است
این میشه که اسلام متهم بشه.
در حالی که این میشه که این سخن به عنوان حدیثی که نظر اسلام رو بیان میکنه عنوان نشه.

(البته میدونید که این نگرانی واقعاً بجا هست. در دنیای امروز داره این کار ضد اسلام صورت میگیره، که عمده‌اش با استفاده از تحریفهای وهابیون ملعون هست. ولی برای کسی که متوجه تفاوت اسلام راستین شده باشه نمیتونن از وهابیت بگن. بنابراین قطعاً خیلی دستاویز خطرناکی میشه برای معاندین که از ما هم شاهدی علیه اسلام بیارن، و برای ما مسئولیت سنگینی داره.)

در ضمن بنده بشدت مشعوفم که شما درک می‌فرمایید تلاش و بحثی که بنده می‌کنم - هرچند طلبه نیستم و هرچند که اسیر سوءتفاهمات میشم - از نوع بحث طلبگی هست و اصلاً و ابداً از سر جبهه‌گیری نیست.Smile

(۲۳/آذر/۹۲ ۴:۲۳)مجنون الحسین نوشته است:  نمیدونمSmile چگونه و از کجای حرفم مفهوم اینکه شما دروغ گفتید برداشت شدHuh

پیدا نکردم یعنی دارید دروغ میگید؟!
سوء تفاهم شده Smile
البته اینکه بنده جوابم در ارسال 48 رو کافی میدونستم بخاطر سوءتفاهم در مورد منظور شما بود، ولی آخه شما هم بعدش فرمودید نقل قول رو پیدا نکردین، نفرمودید که منظورتون صرفاً خود عبارت بوده و اون نقل قول مشکلی رو حل نمیکنه!Angel
بنابراین بنده فکر کردم که اون نقل قول رو حل‌کننده‌ی مشکل میدونستید و فقط پیداش نکردین.
بنابراین فکر کردم اینکه اون رو به صرف پیدا نشدن نادیده گرفتین به معنی نادیده گرفتن حرف بنده - که گفتم وجود داره - هست. یعنی به معنی راست ندونستن حرف بنده.Blush

واقعاً فضای مجازی (و همچنین غیرمجازی!) چه قابلیت بالایی برای برداشت متفاوت داره!

(۲۳/آذر/۹۲ ۴:۲۳)مجنون الحسین نوشته است:  توضیح خیلی خوبی بود ،ممنون
خواهش میکنم.

(۲۳/آذر/۹۲ ۴:۲۳)مجنون الحسین نوشته است:  در مطرح کردن شبهات در قبال اینکه شاید برای خواننده تغییر ذهنیت منفی پیش بیاد مسئولیم و پستهای بنده در این تاپیک فقط به نیت اصلاح این تغییر ذهنیتهای احتمالی بود(چه ذهنیت بانی تاپیک چه سایر خوانندگان مطلب)
بنده با شما در مورد مسئولیت مطرح کردن شبهات موافقم، و خود بنده هم در شبهه‌ای که در خصوص مسئله‌ای داشتم و دارم، بطور خصوصی با آقایون علمای تالار مطرح کردم.
اما علاوه براین، توضیحی که در اوایل همین ارسال در مورد منظور از به نتیجه نرسیدن دادم به این مورد هم وارده.
یعنی اینجا شبهه مطرح نفرمودن تا اگه جواب داده نشد اسلام رو مردود بدونن،
خواستن مسئله‌ی شبهاتی که برای مردم وجود داره و در گوش جوون‌ها خونده میشه مورد توجه قرار بگیره.
مسئله اینه که شبهه از پیش توسط افرادی که بسیاری‌شون دنبال پاسخ نیستن مطرح شده و همچنان مطرح میشه و به گمراه کردن مردم می‌انجامه و باید پاسخی بهش داده بشه.

(۲۳/آذر/۹۲ ۴:۲۳)مجنون الحسین نوشته است:  تشکر و التماس دعا
محتاجیم به دعا
۱۴:۰۷, ۲۳/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آذر/۹۲ ۱۴:۰۹ توسط اسکای.)
شماره ارسال: #55
آواتار
نقل قول:
اینجا شبهه مطرح نفرمودن تا اگه جواب داده نشد اسلام رو مردود بدونن،

خواستن مسئله‌ی شبهاتی که برای مردم وجود داره و در گوش جوون‌ها خونده میشه مورد توجه قرار بگیره.

مسئله اینه که شبهه از پیش توسط افرادی که بسیاری‌شون دنبال پاسخ نیستن مطرح شده و همچنان مطرح میشه و به گمراه کردن مردم می‌انجامه و باید پاسخی بهش داده بشه.
با تشکر از شما جناب درست پسند .
امیدوارم منابع مناسبی برای جواب هام پیدا کنم .اگر دوستان منابع میشناسند معرفی کنند.

من همچنان در این تاپیک سوالاتم و نتایج مطالعاتم را خواهم گذاشت . من از سوال کردن نمیترسم . هدفم یادگیری هست .امیدوارم در انتهای تاپیک همه به جواب سوال هایمان برسیم.
۲۲:۵۶, ۳۰/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/دی/۹۲ ۱۳:۲۵ توسط قلب.)
شماره ارسال: #56
آواتار
چند وقت پیش داشتم ترجمه قران می خوندم به این ایه رسیدم گفتم بزارم تو این تالار امیدوارم راه گشا باشه
سوره نسا آیه 32
» تفسیر المیزان - خلاصه (و لا تتمنوا ما فضل الله به بعضکم علی بعض للرجال نصیب ممااکتسبوا و للنساء نصیب مما اکتسبن )نسبت به آنچه ندارید و خدا به دیگران بخشیده تمنا نکنید ،چون خدا به مقتضای حکمتش بعضی از شما را بر بعض دیگر برتری داده ، و چه مرد و چه زن از کار و کسبی که دارد بهره مندمی گردد)،یعنی نگویید کاش من فلان چیز را داشتم و (تمنی )، تعلق نفس است به آنچه می بیند که از رسیدن به آن معذور است و لذا حالت آرزو نسبت به آن پیدامی کند، و این فضل و برتری که خداوند به بعضی می دهد مزیتی است که خداوندروزی هر کس نموده و این نهی ،نهی ارشادی است برای قطع ریشه شر و فسادکه همان حسد است ، چون حسدمنجر به فساد می شود و این روش قرآن است که با مسائل ریشه ای برخورد می کند، لذا زنان نباید از بابت اینکه سهم الارث مردبیشتر است و یا حکم تعدد زوجات دارد به مردان حسد بورزند، بلکه این امورمطابق مصالحی است و در نزد خدا چه زن و چه مرد از ثمره کار و کسب خودبهره مند هستند و این تشریع موافق موفقیت اجتماعی آنهاست و مراد از (اکتساب )یعنی بدست آوردن فایده ای که انسان خودش از آن استفاده کند و معنای کلمه (کسب ) اعم از اکتساب است که هم منافع خود انسان را شامل می شود و هم آنچه را برای غیر بدست می آورد، و کسب اعم از عمل اختیاری مثل صنعت یا حرفه است که صاحبش را صاحب منفعت مالی یا غیر مالی می کند، (وسئلوا الله من فضله ان الله کان بکل شی ء علیما)اگر در خواستی دارید از فضل خدا طلب کنید که او به همه چیز داناست ) یعنی به جای حسد ورزیدن به دیگران و کینه داشتن سعی کنید با تلاش خود از خدا و فضل او مدد بجویید و خود را بی نیازسازید، چون خداوند نسبت به تفاوتهای بین شما و آنچه در باطن دارید آگاه است و هرگز نسبت به مصالح جاهل نیست و در حکمش خطا نمی کند.

منبع :
۲۲:۱۲, ۱۰/بهمن/۹۴
شماره ارسال: #57

(۱۵/آذر/۹۲ ۱۴:۵۶)اسکای نوشته است:  
25 نوامبر روز مبارزه با خشونت علیه زنان بود.سعی کردم مطالعه ای داشته باشم بر حقوق زن در اسلام و فرستادن مطالبی برای سازمان ملل. اما به کفه هایی نا متعادل برخورد کردم .

در حديث صحيح از حضرت امام محمد باقر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) منقول است: زني آمد به خدمت حضرت رسول (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و گفت يا رسول الله چيست حق شوهر بر زن، فرمود لازم است که اطاعت شوهر بکند و نا فرماني او نکند واز خانهٌ او بي رخصت تصديق نکند و روزهٌ سنت بي رخصت او ندارد و هروقت ارادهٌ نزديکي او کند مضايقه نکند، اگر چه بر پشت پالان شتر باشد و از خانه ٌ او بي رخصت او بدر نرود و اگر بی رخصت بدر رود، ملائکه ٌآسمان و زمين و ملائکهٌ غضب و ملائکهٌ رحمت همه او را لعنت کنند تا به خانه برگردد." (حلية المتقين، ص 114 و 115 محمد باقر مجلسي)

در ادامه برای پیدا کردن حق جنسی زن به این حدیث رسیدم

جایی در کتاب «حلیه المتقین» به نقل از حضرت رسول (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) آمده است: «بدانکه از جمله ی حقوق زن بر مرد آن است که هر چهار ماه یک مرتبه با او جماع کند اگر حاضر باشد و عذری نداشته باشد و این واجبست».

و این سوالات برای من مطرح شد .
[b]نا متوازنی این دو حدیث رو چگونه میشود هضم کرد ؟
آیا مجوزی برای تجاوز مرد به همسرش نمیشود ؟
و در ادامه با دانستن این احادیث[/b]

پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)Heart: بهترين مردان امّت من كسانى هستند كه نسبت به خانواده خود خشن نباشند و اهانت نكنند و دلسوزشان باشند و به آنان ظلم نكنند. مكارم الأخلاق
و
حضرت علي‏((Heart: «زنان امانت خدا بر شما هستند. به ايشان زيان نرسانيد و برايشان سخت نگيريد

مستدرك‏الوسائل، ج 4، ص 251

کمی ذهن من را متعادل کرد .

سوالی جدی که برای من مطرح شده این است

اسلام دین تعادل است.
اما ذهن کنجکاو من میگوید هر حدیث تعادلش با حدیث دیگر کامل شده
خود احادیث بعضا تعادل مفهومی ندارد .
حق 4 ماهه برای زن کم است .وارد مباحث بالای 18 سال نمیشم.

درخواست مرد حتی پشت پالان شتر بسیار افراطی هست .

و اگر احادیث بعدی را پیدا نمیکردم
به تعادل برخورد نمیرسیدم.
چرا ؟

دوستان متن های طولانی و کپی از سایت های دیگر نکنید.

گفتمان حضرت علی فراموش نشود . من خودم هم افراطی بودم اوائل.الان سعی میکنم منطقی بحث کنم.

لینک تفسیر بزارید .هر کس طالب بود میخونه و ادامه ی بحث رو میکنیم .

اسپم نزارید.
و دعوا هم نکنیم.

سلام
ممنون بابت مطلبتون. میخواستم بپرسم به این جمله اعتقادی دارید: در قرآن خیر و شر در هم آمیخته است و به این طریق هم تعادل برقرار شده و هم اختیار انسان ازش گرفته نشده و انسان رو در بوته ی آزمایش قرار داده
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا