کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Global United Islamic Government حکومت جهانی یکپارچه اسلامی
۲۱:۲۵, ۱۹/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/مهر/۹۴ ۱۷:۰۶ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: ulya.PNG]

بسم الله الرحمن الرحیم

ولقد كتبنا في الزبور من بعد الذكر ان الارض يرثها عبادي الصالحون

ان في هذا لبلاغا لقوم عابدين

در زبور از پى آن كتاب (تورات ) چنين نوشتيم كه زمين را بندگان صالح من به ارث مى برند

كه در اين براى گروه عبادت پيشه بلاغى هست

از اسم تاپیک مشخصه

شاید زیاد در این مورد صحبت نشده باشه ولی میخوایم به خواست خدا این بحث رو جلو ببریم.

فعلا این فرمایش امام رو ببینید.

باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چرا که بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست، باید هسته ‏های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد. شما در جنگ تحمیلی نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب می‏توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است، انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاریهای شماست و مسئولین تنها با پشتوانۀ شماست که می‏توانند به تمامی تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند که بدون امریکا و شوروی می‏شود به زندگی مسالم ت‏آمیز توأم با صلح و آزادی رسید. حضور شما در صحنه‏ ها موجب می‏شود که ریشۀ ضد انقلاب در تمامی ابعاد از بیخ و بن قطع گردد.
من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می‏بوسم و می‏دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. بار دیگر تأکید می‏کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونی، سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی را به دنبال خواهد داشت. من از تمامی بسیجیان خصوصاً از فرماندهان عزیز آن تشکر می‏کنم و از دعای خیر برای این فرزندان با وفای اسلام غفلت نخواهم نمود. خداوند شهدای عزیز و گمنام بسیج را به نعمت همجواری اهل بیت ـ علیهم السلام ـ متنعم و جانبازان عزیز را شفا و اسرا و مفقودین عزیز را سالماً به اوطانشان بازگرداند و هر روز بر عظمت و شوکت این نهاد مقدس و مردمی که پیروان اسلام عزیز و حضرت بقیة اللّه‏ الاعظم ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ هستند بیفزاید. والسلام علیکم و رحمة‏اللّه‏.

2 آذر 1367

روح اللّه‏ الموسوی الخمینی

کلیدواژه:
Global United Islamic Government حکومت جهانی یکپارچه اسلامی الحکومه العالمیه من بکره ابیهم الاسلامیه ولایت فقیه ولی فقیه ولایت تشریعی ولایت تکوینی ولی الله الاعظم امام زمان بقیه الله الاعظم مدیریت جهان امام خامنه ای امام خمینی الثوره_الاسلامیه Islamic Revolution

ادامه دارد ان شاء الله

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۲۰, ۲۰/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/دی/۹۲ ۱۱:۴۰ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #2
آواتار
آیه ای که اشاره کردم مفاهیم بلندی داره که به بعضی هاش اشاره میکنم

البته من مفسر نیستم از تفسیر المیزان میگم

منظور از زبور که مشخصه کتاب حضرت داوود علیه السلامه

منظور از ذکر یا توراته یا قرآن

اگر معنی کلمه بعد تقدم تاخر زمانی باشه میشه تورات

اگر معنی تقدم تاخر مرتبه ای باشه میشه قرآن

معنی ارث : انتقال مالى است به تو بدون اينكه معامله اى كرده باشى. و مراد از وراثت زمين اين است كه سلطنت بر منافع، از ديگران به صالحان منتقل شود و بركات زندگى در زمين مختص ايشان شود، و اين بركات يا دنيايى است كه برمى گردد به تمتع صالحان از حيات دنيوى كه در اين صورت خلاصه مفاد آيه اين مى شود كه : به زودى زمين از لوث شرك و گناه پاك گشته جامعه بشرى صالح كه خداى را بندگى كنند و به وى شرك نورزند در آن زندگى كنند همچنانكه آيه (وعد اللّه الذين آمنوا منكم و عملوا الصالحات ليستخلفنهم فى الارض... يعبدوننى لا يشركون بى شيئا) از آن خبر مى دهد. و يا اين بركات اخروى است كه عبارت است از مقامات قربى كه در دنيا براى خود كسب كردند چون اين مقامات هم، از بركات حيات زمينى است هر چند كه خودش از نعيم آخرت است همچنانكه آيه : (و قالوا الحمد لله الذى اورثنا الارض نتبوا من الجنه حيث نشاء) كه حكايت كلام اهل بهشت است و آيه (اولئك هم الوارثون الذين يرثون الفردوس ) بدان اشاره مى كنند.

از همينجا معلوم مى شود كه آيه مورد بحث خاص به يكى از دو وراثت هاى دنيايى و آخرتى نيست بلكه هر دو را شامل مى شود. و مفسرينى كه آن را به وراثت آخرتى اختصاص داده اند و به آياتى كه مناسب با آن وراثت است تمسك جسته و چه بسا گفته اند همين معنا متعينا مقصود است چون بعد از اعاده ديگر زمينى نيست تا صالحان آن را ارث ببرند، حرف درستى نزده اند، زيرا معلوم نيست كه آيه مورد بحث عطف بر آيه قبلى اش كه متعرض مسأله اعاده بوده شده باشد تا بگوييد بعد از اعاده ديگر زمينى باقى نمى ماند. و ممكن است عطف به اول آيات باشد كه مى فرمود: (فمن يعمل من الصالحات ) كه به زودى به آن اشاره خواهيم كرد.

آن مفسرينى هم كه آيه را به وراثت دنيايى اختصاص داده حمل بر دوره ظهور اسلام و يا دوران مهدى (عليه السلام) - كه رسول خدا (صلى اللّه عليه و آله و سلم) در اخبار متواتره از آن خبر داده و شيعه و سنى آن ها را نقل كرده اند - نموده اند باز راه درستى نرفته اند زيرا روايات مذكور هر چند متواتر و مسلم است اما آيه را تخصيص نمى زند. كوتاه سخن، همانطورى كه گفتيم آيه شريفه مطلق است و شامل هر دو وراثت مى شود چيزى كه هست از نظر سياق آنچه كه عقل و اعتبار اقتضاء مى كند اين است كه آيه شريفه عطف بر همان جمله (فمن يعمل من لصالحات و هو مؤمن...) باشد چون آن آيه به تفصيل حال اهل اختلاف از نظر جزاى اخروى اشاره مى كرد و اين آيه به تفصيل حال آنان از نظر جزاى دنيوى اشاره مى كند، و در نتيجه حاصل كلام اين مى شود كه : ما بشر را به سوى دينى واحد دعوت كرديم ليكن ايشان دين را قطعه قطعه نموده در آن اختلاف كردندو مجازاتشان هم مختلف شد، اما در آخرت آنهايى كه ايمان آوردند سعيشان مشكور و عملشان مكتوب شد - و از كفار بر خلاف اين شد - و اما در دنيا، آنهايى كه ايمان آوردند زمين را به وراثت مالك شدند - به خلاف ديگران.

در قسمت مکمل آیه اول

گفته شده بلاغ

بلاغ چند معنی دارد

1-به معناى كافى بودن است

2-به معناى آن چيزى است كه آدمى به وسيله آن به آرزوى خويش مى رسد(مقصود و غایت وصول)

3-به معناى خود بلوغ است

از قوم عابد صحبت شده

خیلی جالبه که از انسان ها صحبتی نشده

در این آیه ذاریات داریم

وما خلقت الجن والانس الا ليعبدون

در آیه فوق غایت و هدف خلقت جن و انسان رسیدن به صفت عبد بودن است

جالبه نه؟

حالا وقتی به کلمه بلاغ نگاه می کنیم میبینیم اشاره شده به اینکه آینده زمین از آن صالحان است

بدون نگاه به اینکه انسان باشد یا جن

معیار صالح بودن است

در این آیه ای که اشاره شده

و قالوا الحمد لله الذى اورثنا الارض نتبوا من الجنه حيث نشاء

این عبارتی است که شب ظهور موقعی که فرمان ظهور صادر شده توسط حضرت صاحب سلام الله علیه گفته میشه (لینک)

یه عبارت ذوقی دیگه هم براتون بگم البته تفسیری نیست

کلمه Earth رو بزارید کنار ارث
۱۳:۱۷, ۲۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
یه سوال
آیا ایجاد حکومت شیعه صفوی حربه اروپایی ها برای تجزیه حکومت واحد اسلامی نبود؟؟
البته قبل از اون ایرانی ها شیعه اسمی نبودند ولی به ائمه علاقه داشتند و بهشون احترام میگذاشتند،که این میتونه از نتایج حکومت های شیعه دیلمی هم باشه،حتی قبل از اون هم اینطور بوده...ولی این شیعه اسمی بین جهان اسلام تفرقه ننداخت؟؟

فقط سواله،عقیده نیست!Blush
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۲۱, ۲۰/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/دی/۹۲ ۱۳:۲۲ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #4
آواتار
(۲۰/دی/۹۲ ۱۳:۱۷)Tishtar نوشته است:  یه سوال
البته قبل از اون ایرانی ها شیعه اسمی نبودند ولی به ائمه علاقه داشتند و بهشون احترام میگذاشتند،که این میتونه از نتایج حکومت های شیعه دیلمی هم باشه،حتی قبل از اون هم اینطور بوده...ولی این شیعه اسمی بین جهان اسلام تفرقه ننداخت؟؟

سلام

من هیچ کاری به حکومت صفوی ندارم و برای من کوچکترین معیاری نیست

شاید حکومت خوبی بوده باشه شایدم نه

معیار من حکومت اسلامیه

در مورد حکومت واحد

کدوم حکومت واحد اسلامی؟

عثمانی ها!!!!؟

نخیر چنین حربه ای نبود اگر ادعایی دارید ثابت کنید

در ضمن دقت کنید این تاپیک به این اشاره میکنه که کل زمین زیر یه پرچم باید بره نه اینکه همه حکومت های مسلمان یکی بشن
۱۳:۳۲, ۲۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۰/دی/۹۲ ۱۳:۲۱)عبدالرحمن نوشته است:  سلام

من هیچ کاری به حکومت صفوی ندارم و برای من کوچکترین معیاری نیست

شاید حکومت خوبی بوده باشه شایدم نه

معیار من حکومت اسلامیه

در مورد حکومت واحد

کدوم حکومت واحد اسلامی؟

عثمانی ها!!!!؟

نخیر چنین حربه ای نبود اگر ادعایی دارید ثابت کنید

در ضمن دقت کنید این تاپیک به این اشاره میکنه که کل زمین زیر یه پرچم باید بره نه اینکه همه حکومت های مسلمان یکی بشن
به نظر شما این ممکنه؟
۱۳:۳۶, ۲۰/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/دی/۹۲ ۱۳:۴۱ توسط دل خسته.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۰/دی/۹۲ ۱۳:۱۷)Tishtar نوشته است:  یه سوال

سلام
اشتباه نکنید ، اولین حکومت شیعه رو علامه حلی به و سیله سلطان محمد خدا بنده (الجایتو) ایجاد کردند و این جکومت مدت زیادی پا برجا بود.
حتی ابن تیمیه ملعون هم به خاطر مقابله با این جریان شروع به نوشتن کتاب خودش کرد ، چون کتاب علامه حلی که به سفارش سلطان خدابنده نوشته شده بود باعث شیعه شدن بسیاری از مردم سرزمین اسلامی شده بود.
فکر می کنم بهتره بگیم که ظهور ابن تیمیه و وهابیت حربه اروپایی ها برای تجزیه جکومت اسلامی بود ، و الا جکومت ایلخانان قدرت اصلی خاور میانه بوده ، نه جومت عثمانی.

امضای دل خسته
[/font]
[font=B Traffic]
معنی فاصله را می دانم،
فاصله تردید است،
و من از فاصله ها آزادم،
بین قلب من و تو فاصله نیست.
باز کن پنجره را
۱۳:۴۲, ۲۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #7
آواتار
(۲۰/دی/۹۲ ۱۳:۳۲)Tishtar نوشته است:  به نظر شما این ممکنه؟

بله ما به وعده خدا اعتماد داریم و تلاش می کنیم

این ها پایه های نظری است

بعدا باید وارد فاز عملی شد

البته اگر خلوص باشه خدا کار رو آسون میکنه
۵:۳۰, ۱۴/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
سلام خوبین شما؟؟

چقدر کسلند برخی!!!

در مورد این تاپیک بسیار مهم نمیخواید بحث کنید؟

سوال

در مورد اختلاف نژاد ها و فرهنگ ها چکار کنیم که به بهترین نتیجه برسیم؟
۰:۳۱, ۱۵/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اسفند/۹۲ ۰:۳۱ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #9
آواتار
ماشاء الله

چقدر انرژی داریم در این تالار!!!

بعد از دعا و صلوات تشریف بیارید این تاپیکا رو دستتون بگیرید

من همه کار رو نمیتونم بکنم ولی در حد خودم انجام میدم

در مورد اسم این حکومت

حکومت جهانی یکپارچه اسلامی

Global United Islamic Government >> برای پخش در سایت های انگلیسی زبان (از استاد زبان پرسیدم)

مبنای حکومت باید اسلامی باشه نه به رنگ اسلامی بلکه از اول تا آخرش از اسلام استخراج شده باشه

لازمه اینکه مردم باهاش کنار بیان اینه که اسلام واقعی رو عرضه کنیم مخصوصا با الگوسازی و ترویج سبک زندگی

جهانی یکپارچه چرا؟

این یه مسئله بدیهیست که برای یک سیستم دو مدیر بدرد نمیخورد

یک حاکم و بس

این حاکم باید بهترین و شایسته ترین انسان هستی باشه که حضرت صاحب هستند

این حاکم کارگزارانی دارد که بنا به استعداد و لیاقتشون کاری رو تو دستشون میگیرن بدون پارتی

حتی شخصی مثل اینشتین هم به این نتیجه رسیده بود که چند حکومته بودن کره زمین به نابودی و فساد می انجامه

یکپارچه بودن برای جلوگیری از مدیریت خودسره

این البته به معنی اختلاط نژادها و سنت های درست نیست

مثل همین کشور خودمون

با رعایت اصول اولیه تمام افراد زیر یک پرچم میرن نه مدل ایالتی و فئودالی

نظر؟
۱:۰۲, ۱۵/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #10

سلام
این که چبز جدیدی نیست از زمان پیامبر این تفکر بوده که درنهایت حکومت باید زیر دست یک فرد اداره بشه که اون حاکم بهترین فرده که طبق عقده درست امام زمانه اما عملیاتی شدنش در زمان غیبت تقریبا غیر ممکنه
اشکال دوم هم این که اگر بر فرض در زمان غیبت این مدل شدنی باشه این اشکال پیش میاد که هر مسلکی خودش رو حق میدونه و میخواد این رهبر واحد فرد صالحی از نظر خودش باشه مثلا یک گروه میگه این فرد صالحه و دیگری نظر دیگه ای داره که نهایتا به اختلاف میرسه ...
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]