کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4.54 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار آفرینی و ایده های کسب و کار حلال
۱۷:۲۰, ۱/اسفند/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/اسفند/۹۱ ۱۷:۵۳ توسط yektasepas.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با سمه تعالی
با سلام
به نظرم رسید که هرکسی بعضی مواقع ممکن است ایده ای به ذهنش برسد برای ایجاد کردن شغلی جدید اما بیشتر مواقع اصلا عملی نمی کند حالا یا نمی خواهد یا نمی تواند. و بعد از مدتی هم فراموش می کند . چه بسا این ایده برای فردی راهگشا باشد و یا حتی موجب به وجود آمدن ایده ای جدید برای فردی دیگر شود.
بنا براین خوب است در اینجا هر کس ایده ای به ذهنش می رسد بنویسد تا دیگرا ن استفاده کنند واگر کسی هم یک اید ه ای را عملی کرد بگوید تا دیگران اگر به آن وسیله تولید شده ا احتیاجی داشتند از او بخرند و به آن فرد کمک کنند.
خودم هم چند پیشنهاد دارم برای شغل:
1-به تازگی سبوس دوم برنج توجه خیلی ها را به خودش جلب کرده و با قیمت خوب فروش می رود.ولی ما مراجعه کردیم به روستایی در اطراف شیرا ز دیدیم کیلویی 400 تومان است در بیشتر روستا های استان فار س خصوصا جا هایی که محل سفید کردن برنج هست این پودر وجود دارد خیلی خوشمزه ومقوی سرشار از ویتامین ب هست و با برنج باید حتما مصرف شود تا از پوکی استخوان جلوگیری کند برخلاف پودر سبوس برنج شمال وطارم ، گرم است و برای کسانی که طبع سردی دارند ضرر ندارد.اگر کسی دنبال شغل هست می تواند این پودر ها را بخرد بسته بندی کند وبه بازار عرضه کند.
2- چند وقت است که بازار بافت دستبند بین دختر خانم ها در مدرسه رایج شده و برای بافت آن معمولا از نخ کوبلن چینی استفاده می کنند .[تصویر: null][تصویر: dm-T1G7.jpg]
بنده به ذهنم رسید برای بافت دستبند از پشم استفاده کنم[تصویر: di-OBAX.jpg]
که هم ارزش کار هنری وصنایع دستی پیدا کندو همچنین جنس ایرانی خریداری کرده باشم وهم اینکه پشم در اسلام به شدت سفارش شده است سرو کار داشتن با آن معنویت انسان را زیاد می کندو به خاطر همین پیامبران وائمه پشمینه می پوشیدند.اما وقتی مراجعه کردم دیدم پشم را کلافی می فروشند به قیمت خیلی گران . به خاطر همین نتوانستم بیشتر از 4 رنگ آن هم به قیمت خیلی گران تهیه کنم و خوب بالطبع بقیه پشم ها هم روی دستم می ماند باید برای آن فکری کنم .
حال ایده : اگر کسی بتواند انواع رنگ های پشم را تهیه کند و به اندازه های کوچک شبیه نخ کوبلن کند ودر بسته بندی های 50 یا 100 رنگ قرار دهد خیلی عالی است .[تصویر: dm-UY1T.jpg]
وحتی برای کسانی که قالی ،گلیم و... می بافند هم خوب است چون بعضی به خاطر این قضیه به مشکل برمی خورند از رنگ های کمتری در قالی استفاده می کنند اما اگر لازم نباشد از یک رنگی که لازم دارند مقدار زیاد بگیرند می توانند قالی با رتگ های متنوع تری ببافندو شاید استفادهای دیگری هم از آن بشود.
راستی پشم را اگر مستقیما از روستا ها تهیه کنند خیلی ارزان است .
پارسال پشم رنگ نشده در روستا ها حدود کیلویی 1500 تومان بوده است.
هر بسته نخ کوبلن در بازار 600 تومن می باشد .اما به صورت عمده هر عدد 250 تومان در می آد.
100 گرم پشم حدود 20 بسته مثل نخ کوبلن می شود و تازه شاید از لحاظ متراژ بیشتر از آن هم بشود . که هر بسته خیلی ارزان می شود و می تواند کار بسیار خوب و پر در آمدی شود خصوصا اگر به گونه ای باشد که برای خریدار خوب بصرفد .

امضای yektasepas
[تصویر: 2359_photo_2017-06-16_18-01-48.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲:۰۰, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۲:۰۵ توسط SAViOR.)
شماره ارسال: #11
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۱:۵۲)Havbb 110 نوشته است:  مثلا استاد پروژه ای داده که همه باید انجام بدن شما در ازای دستمزد پروژه ی یک یا چند نفر از همکلاسی ها رو انجام میدید....
فکر کنم ایراد شرعی داشته باشه !
کاری که وظیفه خود دانشجوئه درست نیست کس دیگه ای واسش انجام بده.

امضای SAViOR
.
[تصویر: w2.jpg]
.
۹:۲۲, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #12
آواتار
سلام
افرین بر دوستانی که از فرصتهاشون استفاده میکنند
حالا بحث مالی اش نیست،مهم اینه که ادم عادت به بیکاری نداشته باشه،حالا در کنارش یه پولی هم دربیاره چه بهتر

الان نزدیک عید هست و کسی بره تو کار هفت سین و لوازم عید هم میتونه پول دربیاره
اینم چند نمونه هفت سین که ببینید کار سختی نیس،مورد داشتیم طرف شب عید 20 میلیون سود کرده،دو وانت از لالجین سفال اورده رنگ کرده فروخته،حالا کار ما که به اونجا نمیکشه،اینطوری شب عید از فشار کاری مردیمBig Grinاما تجربه اش خوبه
[تصویر: 2y4S]

[تصویر: 2y4T]

امضای یاســین

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۴۲, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱۱:۴۲ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #13
آواتار
به کسب و کار اینترنتی هم فکر کنیدSmile
من سایت خاصی رو عنوان نمیکنم اما کلا سه راه عمده برای کسب درآمد توی اینترنت هست

1.کلیکی :که دو بخش داره،یکی اینکه شما تبلیغات سایت های کلیکی رو روی ساتتون میزارید و در ازای هر آی پی که روی تبلیغات شما کلیک کنه یه مقدار پول درمیارید.دومی اینکه شما میرید تو یه سایتی عضو میشید،بعد میرید هی کلیک میکنید در ازای هر کلیک یه پول ناچیزی به حسابتون میریزن.
در باره ی این یه توضیحی بدم.اولا اینکه درآمد این سایتها خیلی پایینه و دوما اینکه اصلا خوب نیست!یعنی من نمیپسندم،فکر نمیکنم شما هم خوشتون بیاد...کار باید کار باشهSmile

2.فریلنسی یا کارمزدی : یه سری سایت هستند که واسطه ی شما با صاحب کار میشن.به این صورت که یه عده از کسانی که کار یا پروژه ای برای انجام دارند،میان توی سایت های فریلنسی و پروژه شون رو به نمایش میزارن،اون وقت هر کسی که توانایی انجام اون پروژه رو داره،قیمت کارش رو اعلام میکنه و نهایتا صاحب کار یک نفر رو انتخاب میکنه.

3.سیستم های همکاری در فروش : به این صورت که شما اجناس و چیزهایی که دارید و میخواید بفروشید رو در این سایتها وارد میکنید و قیمت میدید و میفروشیدSmile
این انصافا گزینه ی خوبیه،مخصوصا اگه چیزهایی دارید که کمیابه و توی بازار حقیقی پیدا نمیشه،معمولا در این موارد افراد به بازار مجازی وارد میشن و دنبال کالای خودشون میگردن.

با تشکر از ایجاد این تایپیک
۱۱:۵۲, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #14
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۹:۲۲)nina نوشته است:  [تصویر: 2y4T]

با تشکر از شما

این یکی خیلی خوبه ، به جز جنبه مالی میتونید واسه هفت سین خودتون هم درست کنید
سال گذشته من و خواهرم که باید واسه یکی از درساش یه کاری آماده میکرد با همفکری هم رو این جا تخم مرغی ها کار کردیم
طرحش هم خیلی راحت بود ، هندسه نقوش که فقط کمی خلاقیت میخواد . رنگها رو از گواش استفاده کردیم و برای فیکس هم از اسپری جلا
خیلی خوشگل شد و بعد از اماده شدن تصمیم گرفتیم و اسه جا تخم مرغی شب عیدمون چن تای دیگه هم درست کنیم.
خیلی عالی و به صرفه بود

امضای nasimesaba
خدایا
تو همانی که من میخواهم
کمک کن همانی باشم که تو میخواهی
۱۱:۵۸, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
دهه هفتادیا اینجا خودشونو نشون میدنا
در همه اشتغال هاشون کلا دوست ندارن از پای کامپوتر بلند شنBig Grin

یبار رفتیم نمایشگاه عشایر،من کلا عاشق فرهنگ اقوام مختلف ایرانی هستم، اینقدر زیبا بود که حد نداشت،میتونم بگم یکی از بهترین روزای عمرم بود
حالا اینو میخوام بگم،هیچ کس بیکار نبود،مواد غذایی رو خودشون تولید میکنن،صنایع دستی عالیی دارن،حالا قیمتهاشونم خیلی بالا بود اما من واقعا تاسف میخوردم که چرا اینا بازاریابی نمیشه،حتی قابلیت صادرات هم داره

حالا با عشایرش کاری ندارم اما اگه دقت کرده باشید بخاطر مکانیزه شدن دیگه واسه جوانان در روستا کار نیست و اغلب روستاهاشون رو ترک میکنند
در حالیکه با همین کسب و کار اینترنتی،یکی واسه کل روستا کافی بود که محصولات رو واسه فروش بذاره،خیلی از شهرستانها صنایع دستی فوق العاده ای دارن که اغلب خود روستایی ها بلدن درست کنن و کسی ازشون نمیخره و بازار خارج از روستا میخواد.کلی هم ثواب داره که درامد روستاییان بالا میره.
۱۲:۰۵, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #16
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۱۱:۵۸)nina نوشته است:  حالا با عشایرش کاری ندارم اما اگه دقت کرده باشید بخاطر مکانیزه شدن دیگه واسه جوانان در روستا کار نیست و اغلب روستاهاشون رو ترک میکنند
در حالیکه با همین کسب و کار اینترنتی،یکی واسه کل روستا کافی بود که محصولات رو واسه فروش بذاره،خیلی از شهرستانها صنایع دستی فوق العاده ای دارن که اغلب خود روستایی ها بلدن درست کنن و کسی ازشون نمیخره و بازار خارج از روستا میخواد.کلی هم ثواب داره که درامد روستاییان بالا میره.
به نکته ی خیلی پهنی(!)اشاره کردید،واقعا کافیه یه سر به این سیستمهای همکاری در فروش بزنید،اصلا چیزهایی خریداری شده که آدم فکرش هم نمیرسه کسی اینا رو بخره!Smile
مثلا طرف یه سنگی تو رودخونه پیدا کرده،رو سنگه شکل قلب (حالا بیشتر شکل حبه قنده ها)افتاده،اومده توی این سایتها به قیمت خیلی جالبی(خیلی جالب،نمیگم دلتون نخوادBlush) فروخته!
۱۲:۲۸, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #17
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۱۲:۰۵)Tishtar نوشته است:  به نکته ی خیلی پهنی(!)اشاره کردید،واقعا کافیه یه سر به این سیستمهای همکاری در فروش بزنید،اصلا چیزهایی خریداری شده که آدم فکرش هم نمیرسه کسی اینا رو بخره!Smile
مثلا طرف یه سنگی تو رودخونه پیدا کرده،رو سنگه شکل قلب (حالا بیشتر شکل حبه قنده ها)افتاده،اومده توی این سایتها به قیمت خیلی جالبی(خیلی جالب،نمیگم دلتون نخوادBlush) فروخته!
تو سایت های ایرانی؟
۱۲:۳۶, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #18
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۱۲:۲۸)nina نوشته است:  تو سایت های ایرانی؟
بعله،البته من توی این سایتها فعال نیستم.(دلم میخواد اما چیزای جذابی برای فروش ندارمSmile)
۱۲:۵۸, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱۲:۵۹ توسط یاســین.)
شماره ارسال: #19
آواتار
جالبه
ایرانیا از این اخلاقا نداشتن
دوستم تو سایتای خارجی دیده بود مثلا عجیب ترین کدو حلوایی
یا طرف عکس خرگوششو گذاشته گفته من دیگه پول نگه داریشو ندارم کمک مالی کنید وگرنه میمیره،ملت کلی پول ریختن
یا طرف پیکسل های صفحه وبشو به مردم فروخته
یعنی در این حد

حیف که تحریمیم و گرنه میشد از اون ور خوب پول دراوردBig Grin
۱۴:۱۹, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱۴:۲۶ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #20

نقل قول:.سیستم های همکاری در فروش : به این صورت که شما اجناس و چیزهایی که دارید و میخواید بفروشید رو در این سایتها وارد میکنید و قیمت میدید و میفروشید
این انصافا گزینه ی خوبیه،مخصوصا اگه چیزهایی دارید که کمیابه و توی بازار حقیقی پیدا نمیشه،معمولا در این موارد افراد به بازار مجازی وارد میشن و دنبال کالای خودشون میگردن.

یه نرم افزاری هست برای سیستم عامل اندروید ، اسمش «دیوار» هست. توی این نرم افزار شما رایگان آگهیتونو با عکس و توضیح و قیمت و... میذارید همه میبینن

نقل قول:حیف که تحریمیم و گرنه میشد از اون ور خوب پول دراورد
یه دوستی داشتم متولد 74 بود سال 91 هم متاسفانه به قتل رسید خدا بیامرزتش
مخ کامپیوتر بود
یه حساب داشت که فقط از سایتهای انگلیسی که طراحی کرده بود پول میومد توش ولی خب توی ایران امکان برداشت نداشت.

یه نرم افزار طراحی کرده بود که کلمات یه مقاله رو میگرفت و معادل و هم معنیش رو جایگزین میکرد. بعد شما وقتی مقاله رو میذاشتی رو نت با اینکه تکراری بود ولی چون کلماتش فرق داشت گوگل همون رده های اول نشونش میداد...

کسب و کار اینترنتی وقتی واقعا کار میده که شما خودت سایت پربازدید داشته باشی. اولا سایتهای فروشگاه آنلاین ک خودش درآمدزا هست اسمش روشه اصلا. آگهی هایی که توی سایت میتونی بذاری هست.لینکهایی که بالا گفتند هست.... کلا درآمدزا هستش ولی شرطش بازدید زیاده.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]