کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4.54 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار آفرینی و ایده های کسب و کار حلال
۱۷:۲۰, ۱/اسفند/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/اسفند/۹۱ ۱۷:۵۳ توسط yektasepas.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با سمه تعالی
با سلام
به نظرم رسید که هرکسی بعضی مواقع ممکن است ایده ای به ذهنش برسد برای ایجاد کردن شغلی جدید اما بیشتر مواقع اصلا عملی نمی کند حالا یا نمی خواهد یا نمی تواند. و بعد از مدتی هم فراموش می کند . چه بسا این ایده برای فردی راهگشا باشد و یا حتی موجب به وجود آمدن ایده ای جدید برای فردی دیگر شود.
بنا براین خوب است در اینجا هر کس ایده ای به ذهنش می رسد بنویسد تا دیگرا ن استفاده کنند واگر کسی هم یک اید ه ای را عملی کرد بگوید تا دیگران اگر به آن وسیله تولید شده ا احتیاجی داشتند از او بخرند و به آن فرد کمک کنند.
خودم هم چند پیشنهاد دارم برای شغل:
1-به تازگی سبوس دوم برنج توجه خیلی ها را به خودش جلب کرده و با قیمت خوب فروش می رود.ولی ما مراجعه کردیم به روستایی در اطراف شیرا ز دیدیم کیلویی 400 تومان است در بیشتر روستا های استان فار س خصوصا جا هایی که محل سفید کردن برنج هست این پودر وجود دارد خیلی خوشمزه ومقوی سرشار از ویتامین ب هست و با برنج باید حتما مصرف شود تا از پوکی استخوان جلوگیری کند برخلاف پودر سبوس برنج شمال وطارم ، گرم است و برای کسانی که طبع سردی دارند ضرر ندارد.اگر کسی دنبال شغل هست می تواند این پودر ها را بخرد بسته بندی کند وبه بازار عرضه کند.
2- چند وقت است که بازار بافت دستبند بین دختر خانم ها در مدرسه رایج شده و برای بافت آن معمولا از نخ کوبلن چینی استفاده می کنند .[تصویر: null][تصویر: dm-T1G7.jpg]
بنده به ذهنم رسید برای بافت دستبند از پشم استفاده کنم[تصویر: di-OBAX.jpg]
که هم ارزش کار هنری وصنایع دستی پیدا کندو همچنین جنس ایرانی خریداری کرده باشم وهم اینکه پشم در اسلام به شدت سفارش شده است سرو کار داشتن با آن معنویت انسان را زیاد می کندو به خاطر همین پیامبران وائمه پشمینه می پوشیدند.اما وقتی مراجعه کردم دیدم پشم را کلافی می فروشند به قیمت خیلی گران . به خاطر همین نتوانستم بیشتر از 4 رنگ آن هم به قیمت خیلی گران تهیه کنم و خوب بالطبع بقیه پشم ها هم روی دستم می ماند باید برای آن فکری کنم .
حال ایده : اگر کسی بتواند انواع رنگ های پشم را تهیه کند و به اندازه های کوچک شبیه نخ کوبلن کند ودر بسته بندی های 50 یا 100 رنگ قرار دهد خیلی عالی است .[تصویر: dm-UY1T.jpg]
وحتی برای کسانی که قالی ،گلیم و... می بافند هم خوب است چون بعضی به خاطر این قضیه به مشکل برمی خورند از رنگ های کمتری در قالی استفاده می کنند اما اگر لازم نباشد از یک رنگی که لازم دارند مقدار زیاد بگیرند می توانند قالی با رتگ های متنوع تری ببافندو شاید استفادهای دیگری هم از آن بشود.
راستی پشم را اگر مستقیما از روستا ها تهیه کنند خیلی ارزان است .
پارسال پشم رنگ نشده در روستا ها حدود کیلویی 1500 تومان بوده است.
هر بسته نخ کوبلن در بازار 600 تومن می باشد .اما به صورت عمده هر عدد 250 تومان در می آد.
100 گرم پشم حدود 20 بسته مثل نخ کوبلن می شود و تازه شاید از لحاظ متراژ بیشتر از آن هم بشود . که هر بسته خیلی ارزان می شود و می تواند کار بسیار خوب و پر در آمدی شود خصوصا اگر به گونه ای باشد که برای خریدار خوب بصرفد .

امضای yektasepas
[تصویر: %D9%85%D9%86%20%DB%8C%D9%85%D9%86%20%D8%A7%D9%85.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۲۸, ۲۵/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #31

بعنوان مثال بنده میام یک پروژه ای رو به شما میگم برام انجام بدید که از قضا این پروژه رو استادتون هم گفته انجام بدید. حاضرم پروژه رو از شما بخرم.
من نمیدونم آیا فروشنده حق داره مال فروخته شده رو بعد از فروش دخل و تصرفی درش انجام بده یا تعین تکلیف کنه یا خیر! مثلا یه ماشینی رو من میخرم از شما آیا شما حق دارید بگید که با این ماشین شمال نباید بره کسی؟

حالا من از اقا وحید هم خواهش میکنم که بیان راهنمایی کنن ولی تا جایی که خودم اطلاع دارم اگه معامله خودش اشکالی توش نباشه دیگه سو استفاده های بعد از معامله به گردن فروشنده نیست.

شما هم اگر ممکنه براتون متن کامل سوال و جواب رو بذارید ، من احساس میکنم منظور ایشون هم سو استفاده بوده که گفتن اشکال شرعی داره.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۵۷, ۲۵/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #32
آواتار
سلام دوستان
تاپیک خوبیه
از ایده های جدید استقبال می کنمCool Big Grin
یه بنده خدایی می گفت بریم شمال ,تو ساحل این جکو جونور های ساحلی هست توشن وول می خورن اسمش یادم رفته 1 کیلو جم کنیم بزاریم تو آفتاب خشک شه پودرشون کنیم بیاریم به این ماهی فروشی های تهران بفروشیم!
مثلا 100 گرم 1000 تومن
چون ارزش غذاییش واسه ماهی خیلی بالاست!
خلاصه واسم جالب بود بعضی کارا به عقل جنم نمی رسه ولی اگه روزیمون باشه می افته تو فکرت بری انجام بدی پول پارووو کنی!!Wink

یا علی

امضای mhvvhm
در راه حقی که بدان راهنمایی شده اید

از این که همراهان اندکند هراس نداشته باشید
امام علی (علیه السلام)
۷:۵۱, ۲۵/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #33
آواتار
در مورد فروش کالا با شرط این شرط اگر حق خریدار رو ضایع نکنه اشکال نداره . ولی باید اولا شرط منطقی و مشروع باشه در ثانی مخالف ذات عقد نباشه

در مورد اثر هنری و کتاب اگر کل امتیاز یک اثر رو بخرید میتونید دخل و تصرف کنید . بستگی به شرط داره

کسی که جزوه رو میفروشه کار نداره که برای چیه و مشکلی نداره

حتی اگر بدونه ممکنه استفاده سو بشه .

ولی اگر جهت معامله مشخص باشه و حرام باشه یا بجز حرام نمیشه استفاده کرد خوب حرامه . و معامله باطله

امضای وحید110
و از ميان مردم کسانی هستند كه خدا را فقط به حرف[و بدون عمل] مى‏پرستد پس اگر خيرى به او برسد بدان اطمينان يابد و چون بلايى بدو رسد روى برتابد در دنيا و آخرت زيان ديده است اين همان زيان آشكار است(۱۱)
خدا وسیله ای است برای رسیدن به خواسته های نفست یا نفست قربانی برای رسیدن به خدا؟!!

۱۵:۲۴, ۱۴/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #34

بسم الله الرحمن الرحیم

بر همه واضح و روشن هستش که از مهم ترین مولفه های یک زندگی موفق اسلامی ( سبک زندگی اسلامی) وجود یک کار حلال برای مرد هستش و اینکه مرد اشتغال به یک کار با درآمد صد در صد حلال داشته باشه.

به همین خاطر به ذهنم رسید که این تاپیک رو بزنم تا همه ی دوستان هر فکر و ایده ای به ذهنشون می رسه در زمینه ی اشتغال زایی و پیدا کردن کار اینجا با هم به اشتراک بذارن.

ایده ها و نظراتی هم که دوستان میدن میتونه کار در هر زمینه ای باشه و نه محدود به زمینه و تخصصی خاص.
این رو هم اضافه کنم که خانم ها هم میتونن نظراتشون رو بدن و حتی ایده هایی که میتونه برای کار در شان خانم ها هم باشه مطرح بشه تا جایگزین کارهایی بشه که در شان خانم ها نیست.( مثل شغل رانندگی برای خانم ها یا خیلی کارهای دیگه)

بچه هایی هم که شاغل هستن فکر کنم بتونن کمک ویژه ای بکنن.

امضای al-shia
مقالات،شبهات،ردود

http://www.al-shia.blog.ir
۲۳:۴۶, ۱۵/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #35

بسم الله الرحمن الرحیم

اگه کسی جای مناسب داشته باشه پرورش قارچ و جوجه سود خیلی خوبی داره. خیلیا رو میشناسم که از این راه به آب و علف رسیدن
آسون هم هست. سرمایه آنچنانی نمیخواد میشه از کم شروع کرد...
۹:۵۵, ۱۶/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #36
آواتار
(۱۵/فروردین/۹۳ ۲۳:۴۶)Havbb 110 نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم

اگه کسی جای مناسب داشته باشه پرورش قارچ و جوجه سود خیلی خوبی داره. خیلیا رو میشناسم که از این راه به آب و علف رسیدن
آسون هم هست. سرمایه آنچنانی نمیخواد میشه از کم شروع کرد...
DodgyHuh

امضای soheyl68
[تصویر: w535]
۱۲:۴۰, ۳۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۱/فروردین/۹۳ ۱۲:۴۱ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #37

بسم الله الرحمن الرحیم

آقایون برید کلاس های پیرایشگری. امکاناتی که لازم دارید به جز مغازه یه شونه و قیچی و ماشین و... هستش
البته اگه مثلا ده سال پیش بود کارتون راحت تر بود ، الان باید روشهای ابرو برداشتن و گریم و اینا رو هم یا بگیرین :دی
یکی از دوستان رفته کلاس الان کلی به... رسیده :دی سر همه رفقا رو میزنه :دی
۱۳:۲۶, ۳۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #38
آواتار
(۳۱/فروردین/۹۳ ۱۲:۴۰)Havbb 110 نوشته است:  البته اگه مثلا ده سال پیش بود کارتون راحت تر بود ، الان باید روشهای ابرو برداشتن و گریم و اینا رو هم یا بگیرین :دی
گر می خواهی رسوا شوی، همرنگ جماعت شو
۷:۱۱, ۳/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #39

طراحی گرافیک فک کنم شغل خوبی باشه

امضای خاورمیانه
خدایا شکرت به خاطر هر چی که دادی
۲:۴۴, ۳/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #40
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم!!

تعداد زیادی در بین خوانندگان مطالب تالار هستند که در بیکاری بسر میبرند (....)

بیکاری و هزار و یک مشکل

اول یک حدیث!

پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم می‌فرمایند: جوان بیکار، مورد خشم خداوند است.(جامع السعادات، نراقی، ج 1، ص 152)

با توجه به سوال بعضی! از دوستان پیرامون این قضیه یه تاپیک زده شد تا معلومات خود را در مورد این مورد به اشتراک بگذاریم

اگر یک نفر هم سرکار بره و تشکیل زندگی بده ما را بس!

[تصویر: 13921120095920587180804.jpg]

هر گونه فوت و فن و تجربیات خود را مطرح کنید

خانما هم بهتره بیشتر به فکر ازدواج باشند تا .....

البته شیرین عبادی با این حرف من موافق نیست! Cool

خب شروع کنید!!!

امضای عبدالرحمن
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]