کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4.54 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار آفرینی و ایده های کسب و کار حلال
۱۷:۲۰, ۱/اسفند/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/اسفند/۹۱ ۱۷:۵۳ توسط yektasepas.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با سمه تعالی
با سلام
به نظرم رسید که هرکسی بعضی مواقع ممکن است ایده ای به ذهنش برسد برای ایجاد کردن شغلی جدید اما بیشتر مواقع اصلا عملی نمی کند حالا یا نمی خواهد یا نمی تواند. و بعد از مدتی هم فراموش می کند . چه بسا این ایده برای فردی راهگشا باشد و یا حتی موجب به وجود آمدن ایده ای جدید برای فردی دیگر شود.
بنا براین خوب است در اینجا هر کس ایده ای به ذهنش می رسد بنویسد تا دیگرا ن استفاده کنند واگر کسی هم یک اید ه ای را عملی کرد بگوید تا دیگران اگر به آن وسیله تولید شده ا احتیاجی داشتند از او بخرند و به آن فرد کمک کنند.
خودم هم چند پیشنهاد دارم برای شغل:
1-به تازگی سبوس دوم برنج توجه خیلی ها را به خودش جلب کرده و با قیمت خوب فروش می رود.ولی ما مراجعه کردیم به روستایی در اطراف شیرا ز دیدیم کیلویی 400 تومان است در بیشتر روستا های استان فار س خصوصا جا هایی که محل سفید کردن برنج هست این پودر وجود دارد خیلی خوشمزه ومقوی سرشار از ویتامین ب هست و با برنج باید حتما مصرف شود تا از پوکی استخوان جلوگیری کند برخلاف پودر سبوس برنج شمال وطارم ، گرم است و برای کسانی که طبع سردی دارند ضرر ندارد.اگر کسی دنبال شغل هست می تواند این پودر ها را بخرد بسته بندی کند وبه بازار عرضه کند.
2- چند وقت است که بازار بافت دستبند بین دختر خانم ها در مدرسه رایج شده و برای بافت آن معمولا از نخ کوبلن چینی استفاده می کنند .[تصویر: null][تصویر: dm-T1G7.jpg]
بنده به ذهنم رسید برای بافت دستبند از پشم استفاده کنم[تصویر: di-OBAX.jpg]
که هم ارزش کار هنری وصنایع دستی پیدا کندو همچنین جنس ایرانی خریداری کرده باشم وهم اینکه پشم در اسلام به شدت سفارش شده است سرو کار داشتن با آن معنویت انسان را زیاد می کندو به خاطر همین پیامبران وائمه پشمینه می پوشیدند.اما وقتی مراجعه کردم دیدم پشم را کلافی می فروشند به قیمت خیلی گران . به خاطر همین نتوانستم بیشتر از 4 رنگ آن هم به قیمت خیلی گران تهیه کنم و خوب بالطبع بقیه پشم ها هم روی دستم می ماند باید برای آن فکری کنم .
حال ایده : اگر کسی بتواند انواع رنگ های پشم را تهیه کند و به اندازه های کوچک شبیه نخ کوبلن کند ودر بسته بندی های 50 یا 100 رنگ قرار دهد خیلی عالی است .[تصویر: dm-UY1T.jpg]
وحتی برای کسانی که قالی ،گلیم و... می بافند هم خوب است چون بعضی به خاطر این قضیه به مشکل برمی خورند از رنگ های کمتری در قالی استفاده می کنند اما اگر لازم نباشد از یک رنگی که لازم دارند مقدار زیاد بگیرند می توانند قالی با رتگ های متنوع تری ببافندو شاید استفادهای دیگری هم از آن بشود.
راستی پشم را اگر مستقیما از روستا ها تهیه کنند خیلی ارزان است .
پارسال پشم رنگ نشده در روستا ها حدود کیلویی 1500 تومان بوده است.
هر بسته نخ کوبلن در بازار 600 تومن می باشد .اما به صورت عمده هر عدد 250 تومان در می آد.
100 گرم پشم حدود 20 بسته مثل نخ کوبلن می شود و تازه شاید از لحاظ متراژ بیشتر از آن هم بشود . که هر بسته خیلی ارزان می شود و می تواند کار بسیار خوب و پر در آمدی شود خصوصا اگر به گونه ای باشد که برای خریدار خوب بصرفد .

امضای yektasepas
[تصویر: 2359_photo_2017-06-16_18-01-48.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۲, ۲۱/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/دی/۹۲ ۰:۴۲ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت دوستان گرامی
یه چیزی که واسه من خیلی عجیبه تو این تالار
که بچه ها در قسمت معرفی اجمالی کاربران،عنوان میکنند که بیکار هستند
از همین دوران دانشجویی حتی اگه نیاز مالی ندارید و خانواده شارژتون میکنن سعی کنید کاری را ببندازید،دم دستیش تدریس خصوصیه

متاسفانه با صنعتی شدن مشاغل،خیلی ها بیکار شدن،من هنوز میبینم پیر مردهایی که از این چوب های پنبه زنی دارن و مسلما هیچ کاری هم کسی بهشون نمیده
اکثر ادما فکر میکنن در شهرهای بزرگ کار بیشتر هست اما یه همت میخواد ،همیشه نباید منتظر کسی بود که کار ایجاد کنه خود شما هم میتونین شغل ایجاد کنید.

اگه کسی ایده ای داره که ممکنه خودش استفاده نکنه لطفا اینجا قرار بده و جوانی رو به مرز ازدواج نزدیکتر کنه
اینکه حالا هم تحصیل کرده هستین و حتما باید یه شغل باحال گیرتون بیاد رو هم فراموش کنید،الان دیگه همه درس خوندن
.....................................

این ایده نامزد یکی از دوستام بود که توی تهران جواب داد

1- طرف میره تابلوی دم مطب پزشک رو بیمه میکنه،ماهی هزار تومن (4سال پیش)،ماهی هزار تومن واسه دکتر چیزی نیست
اما این شخص تضمین میکنه که اگه لامپ داخلش خاموش شد یا شیشه اش شکست با یه تماس تلفنی زود تعمیرش کنه
و یه مدت خوب پول دراورده بود
اینم داشته باشید همه کارها بگیر نگیر داره

الان که تحریم هستیم و جنس چینی تولید کننده ها رو بدبخت کرده ،دلال ها رو خوشبخت،بهترین کارها ،کار خدماتیه

2-اگه به حیوانات علاقه مند هستید،دیدم ادمایی که در تولید حیوانت خانگی فعالیت دارن،طرف تو تلوزیون تا کلاغ،همستر،خرگوش گوش دراز و ...اورده بود و در مرکزشون نگه داری میکردن
لزومی نداره از اینا پرورش بدید
اگه در اطرافیان کسی رو دارید یا امکانش رو دارید که از این مراکز امانت بگیرید میتونید با هماهنگی مدارس و مهد کودک ها اینا رو به اونجا ببرید و در مورد زندگی شون به بچه ها مثلا نیم ساعت توضیح بدید،بچه ها دست بزنن،بچه ها با استقبالشون از جوجه رنگی نشون دادن که حیوانات رو خیلی دوست دارن.اگر در فامیل معلم هم داشته باشین که خیلی عالیه
حالا اگرم خواستین برین مدارس مثلا با تی شرت و جین نرین،قشنگ کت شلوار بپوشین،مرتب،شمرده حرف بزنید،بروشور تهیه کنید که حتی اگه همون لحظه قبول نکردن فرصت فکر کردن براشون بذارید و همیشه یه مزیت رقابتی داشته باشید
موقعی که مشتری پرزنت میکنیم،التماس نکنیم،یه جوری در مورد کارمون توضیح بدیم که طرف لحظه شماری کنه شما بهش پیشنهاد بدید.

3- یکی از دوستام میخواست این کار رو انجام بده که قسمت نشد و رفت امریکا، یه سری ازمایش های ساده ریاضی،فیزیک و شیمی وجود داره که برای سنین مختلف هست،اگه زبانتون خوب باشه اینا رو از اینترنت در بیارید و دوباره میتونید به مدارس و مهد ها اجرا کنید، خواستید بیشتر توضیح میدم،اما اگه چندتا جوان رعنا و بیکار کنارتون هست،بسیج شید و رو این کارا چند ماه کار کنید

این کارا رو در زمان دانشجوییتون میتونید انجام بدید
اینا کار ثابت نمیتونه باشه اما از بیکاری بهتره

شاید فکر کنید اینا کارایی نداره
اما به محیط اطرافتون نگاه کنید،ببینید مردم اطرافتون به چی نیاز دارن،تهدید ها رو به فرصت تبدیل کنید

ادامه دارد
دفعه بعد در مورد مشاغل خانگی خانم ها خواهیم نوشت،البته اقایون هم میتونن ولی فکر نکنم حوصله شون بکشه

امضای یاســین

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۷:۱۷, ۲۳/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/دی/۹۲ ۷:۱۸ توسط یاســین.)
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

اگه یه دستی در هنر دارید،اگه به نقاشی علاقه مند هستید میتونید این کارا رو انجام بدید.یه سری سنگ جمع میکنید،روش نقاشی میکشید،بعد هم فیکساتور میزنید که هم براق شه و ثابت،بعد میذارید خرازی سر کوچه تون ،شاید تصور کنید مگه چند تومن میخواد فروش بره،به این فکر نکنید،هر کاری اولش خاک خوری داره،مهم اینه از بیکاری بهتره
اینام چندتا نمونه
میتونید پشتش از این مگنت گردها بچسبونید و به عنوان رو یخچالی بزارید بقالی سر کوچه تون

[تصویر: 91242042575605572292.jpg]

[تصویر: 63828371146323093585.jpg]

[تصویر: 40667180777051638311.jpg][تصویر: 77738650650830448825.jpeg]

[تصویر: 60295334221754749356.jpg]

[تصویر: 26321204001301650949.jpg]

عکس های بیشتری هم هست که با سرچ نقاشی روی سنگ میتونید بدست بیارید
حالا اگه اینا براتون سخته، براتون اسون ترش هم میذارم،اینکارو روی کاشی اشپزخونه ها که تیکه میشن و برای نقاشی با موزاییک استفاده میشه درست کنید،مربع هایی هستند به طول 2 سانت،روی تخته 3 لا هم میتونید

[تصویر: 43088330755219213213.jpg]

[تصویر: 52090797473745838089.jpg]

[تصویر: 26987013818786940138.jpg]

[تصویر: 61277146973137564114.jpg]

دم عیده،این فرصتا رو از دست ندیم،دوست من پارسال، پیشبند اشپزخونه و دستمال و دم کن و ... دوخت،شب عید 2 میلیون سود کرد ،خوب واسه کسی که بچه کوچیک داره و بیرون کار نمیکنه فرصت خوبیه

ادامه دارد
۸:۱۹, ۲۳/دی/۹۲
شماره ارسال: #4
آواتار
من یه سری آگهی دیدم که توش نوشته کتاب شما را رایگان چاپ می کنیم.
اگر دستی بر قلم دارید، با تحقیق راجع به این آگهی ها میتونید بدون هیچ هزینه ای کتاب چاپ کنید.

امضای t.kam67
اللهم عجل لوليك الفرج
واجعلنا من انصاره و اعوانه
۲۳:۰۹, ۲۳/دی/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
چرا اینقدر راه دور میرید ؟
کار مثل تایپ، یا ترجمه، یا پاور و ... خیلی در آمد داره .

مورد داشتیم، مغازه کامپیوتری استخدامش کرده، ماهی هم n تومن حقوق بهش می داده، ک فقط کار تایپ انجام بده ....

برا ی خانم خانه دار، برا ی دانشجویی یا ... خیلی کار خوبیه .... کار در منزله !!!Wink

امضای السا
[تصویر: 52996460118540468469.png]
۱:۱۸, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱:۱۸ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #6

من از این کارها زیاد انجام میدم. کارهایی که درآمدش کمه و کارهایی از این قبیل وقتی کنار هم گذاشته بشه یه خرجی در میاد...
به شوخی به دوستان میگم بیزنس میکنم! کم کم براتون میگم اونهاییش که ممکنه رو

در درجه ی اول به نوجوانان عزیز توصیه میکنم که از همون سنین به فکر «کسب مهارت» در کارهای مختلف باشید. اوقات فراغت یا تابستانها برید توی یه مغازه یا جایی برای کار یاد گرفتن. این مهارتها همه سرمایه میشن در آینده برای شما.
چند وقت پیش یه بنده خدایی بهم گفت موبایل بلدی تعمیر کنی؟ میخوام یه موبایلی بزنم دنبال یه تعمیرکار میگردم... خب چون چند سال قبل کلاسش رو رفته بودم الان دو سه روز یه بار میرم چند ساعت بیشتر وقتمو نمیگیره.
یه سال تابستون زمانی که دبیرستانی بودم رفتم مغازه کامپیوتری ، یکی دوسال پیش یکی از اقوام که سیستمهای امنیتی و دوربینهای مداربسته و... کارش بود. یه سال رفتم داروخونه (بنابه ضرورت رشته) ، توی ورزش سعی کردم کلاسهای مربیگری هرچی برگزار میشه رو برم ، کارهای تعمیرات موتورسیکلت رو هم بلدم ، ترجمه هم یه مدت انجام میدادم.... مثال زیاده فقط کافیه آدم بخواد.
۱:۲۷, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/دی/۹۲ ۲۱:۱۲ توسط help me.)
شماره ارسال: #7
آواتار
دیگه با وجود اینترنت و اینجور چیزا راحت میشه بصورت تئوری کاری یاد گرفت و بعد رفت عملی پیاده کرد مخصوصا تو زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی ...

صرفا جهت شوخی :
البته بعضیام اینجا کسب و کار واسه خودشون راه میندازن میتونید از ایشون هم کمک بگیریدBig Grin اصلا هم منظورم اقای منجی نیستنCool

امضای help me
[تصویر: 04315353855146080407.gif]
۱:۴۲, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
هنر های دستی معمولا کم هزینه و پر درامدن
1. یکی از دوستام تو خونه شمع سازی میکنن،بروشور هم تهیه کردن برای سفارش راحت تر و کد بندی کردن کارها

2. یه خانمی هست که با شروع پاییز چن نمونه تستر ترشی آورد محل کارم ، همه بچه ها خوششون اومد و همه تلفنشو گرفتن و هر هفته دارن چن نفر به ایشون تلفنی سفارش میدن ( این که خیلی سود خوبی ام داره و یه بار زحمت میکشی و زیاد درست میکنی البته قبلش باید بازار یابی کرد)

3.زمان راهنمایی کتاب عروسک دوزی گرفته بودم ، چن تا عروسک دوختم که اولیشو معلممون خیلی خوشش اومد ، خواستم بدم واسه خودش که قبول نکرد و ازم به قیمت خوبی خرید ، منم چن تای دیگه دوختم که همشو آشناها خریدن

4.معرق کاری البته در حد حرفه ایی ام در آمد خیلی بالایی داره ولی باید حسابی تمرین کنید و مهارت به دست بیارید.
یکی از آشناها این کارو تو خونه انجام میده و میبره مراکز فروش و سفارش میگیره و هر تابلوش از 300- 400 به بالاس
منم قدیما کلاس رفتم واسه اینکار و چن تا کار هم درست کردم که همش فروش رفت فقط یکیشو نگه داشته که زدم رو دیوار خونمون
5. روبان دوزیم خیلی راحته ، خیییییییییییییییلی ، هزینه بسیار پایین و درآمد خوب (اینم تجربه کردم )Big Grin

امضای nasimesaba
خدایا
تو همانی که من میخواهم
کمک کن همانی باشم که تو میخواهی
۱:۴۸, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #9
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

داداشای من چه دانشجو، چه دانش آموز کلا تمام تابستونو کار می کنن و کارهایی هم که می کنن عار نمی دونن؛
حالا شما ها یه سری کارای پاستوریزه رو لیست کردید ولی اینا هر کاری می کنن : دوتاشون که افزار کار ماهری شدن(دانش اموزن)؛ یکیشونم جوشکار ماهریه؛ یکی دیگشون که یه خورده با کلاس می زنه، با دوستش تو کار نصب دوربین میره؛
الانم که فصل امتحاناته خونمون شبیه آموزشگاه ها شده(تعریف نباشه همشون زرنگن و کلی رفیق تنبل دارن که میشن شاگردشون)؛
از تابستونم انقد پس انداز دارن که برا زمستونا که معمولا بازار کساده، چکای بابامو راه میندازن؛ پدرم هم بهشون اعتماد می کنه و دم عیدا که بازار رونق داره، اونا رو با خودش شریک می کنه(هرچند که پس اندازشون، دیگه تا حد سرمایه ی زیاد برای بازار نیست)و اینطور بهشون شخصیت می ده (بماند که چند بارم دسته گل خیلی بزرگی به آب دادن، ولی پخته شدن)؛
راستی کار با موسسات فرهنگی هم خوبه؛ پروژه ای پول خوبی می دن

امضای مصباح
[تصویر: photo_2017_04_20_14_10_20.jpg]
۱:۵۲, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱:۵۵ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #10

نقل قول:. یه خانمی هست که با شروع پاییز چن نمونه تستر ترشی آورد محل کارم ، همه بچه ها خوششون اومد و همه تلفنشو گرفتن و هر هفته دارن چن نفر به ایشون تلفنی سفارش میدن ( این که خیلی سود خوبی ام داره و یه بار زحمت میکشی و زیاد درست میکنی البته قبلش باید بازار یابی کرد)

پارسال من همینکارو کردم. یه بنده خدایی سیر کاشته بود و سیرهاش داشت از بین میرفت چون کسی نمیخرید من یکم ارزون تر Wink خریدم ازش و همه رو ترشی انداختم نمک هم از پدرم گرفتم و پولشم بهش ندادم :دی یادش بخیر...

یکی از مواردی که یادم رفت بگم تدریس خصوصی هستش ، سعی کنید هرچیزی رو که بلدید برید دنبالش برای آموزش دادن! دیگه از علوم اول راهنمایی تا حساب دیفرانسل و انتگرال پیشرفته هرچی کرمتونه.... البته گاهی توی رشته های دانشگاهی هم بعضی فرصتها ایجاد میشه مثلا استاد پروژه ای داده که همه باید انجام بدن شما در ازای دستمزد پروژه ی یک یا چند نفر از همکلاسی ها رو انجام میدید....
یادتونه توی دوران مدرسه یه چیزی بود توی ریاضی به نام رسم ، بعضی از بچه ها اون موقع رسم میکشیدن چندتا و به کسانی که انجام نداده بودن میفروختن
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]