کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 6 رای - 4.83 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«مهم» (مجردها حتما بیان تو) از ازدواج چه می دانیم؟؟؟ «مهم»
۱۶:۱۸, ۱۱/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/فروردین/۹۳ ۶:۳۵ توسط أین المنتظر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرّحمن الرّحیم

تشـــنه مـي‌نـالـد که اي آب گوار
آب هـم نـالد که کو آن آب ‌خـــوار
جذب آبست اين عطش در جان ما
مـــــا از آن او و او هم آن مـــــــا
حـکمت حـق در قضـا و در قــدر
کــرد مــا را عـاشـقـان هـمـدگــر
جمله اجزاي جهان زان حکمِ پيش
جفت جفت و عاشقان جفتِ خـويش
هست هر جزوي ز عالم جفت ‌خواه
راســت هـمـچون کـهربا و بـرگ کاه
آسـمـان گـويـد زمـيـن را مـرحبا
بـا تـو ام چــون آهـن و آهـن ‌ربــا
آسـمـان مَـرد و زميـن زن در خرد
هــرچـه آن انـداخـت ايـن مي ‌پرورد

عرض سلام و وقت بخیر خدمت برادران و خواهران عضو و میهمان تالار بیداری اندیشه.

بحث ازدواج اینقدر موضوع مهمیه و اینقدر درباره اهمیتش شنیدیم که دیگه نیاز به توضیح دادن بیشتر دربارش نیست. Cool

از بین مشاوران و کارشناسان زیادی که در این حیطه فعالیت میکنند، همچون دکتر فرهنگ، استاد دهنوی، دکتر انوشه و... بنده چند وقتی هست که با دکتر حبشی آشنا شدم.
ایشون اهل مشهد مقدس هستند و از کارشناسان و مشاوران بسیار قوی در بحث ازدواج، خانواده و تربیت فرزند هستند.
من بطور تصادفی یکی از مجموعه های ایشون بنام «پایه ریزی ازدواج موفق» (کلیک کنید) بدستم رسید که حدود 7 ساعت فیلم بود. این مجموعه رو مشاهده کردم که بسیاااااااااااار مفید و جالب بود. مطالب جدید و نابی که هیچوقت و از هیچکس تابحال نشنیده بودم.
از طرف دیگه ایشون از کارشناسان و مشاوران مذهبی ما هستند.

گرچه الان فرصت مشاوره حضوری به هیچ وجه ندارند، ولی افرادی که در این موضوعات، مشکلات و یا سؤالات خاصی دارند، میتونن با این شماره که شماره مستقیم آقای دکتر هست، تماس بگیرند. ایشون گفتند که میشه بصورت تلفنی با ایشون تماس برقرار کرد:

09155011764

در ضمن:
یک سایتی هم دارند که میتونید سؤالاتتون رو بعد از عضویت در اون سایت، از ایشون بپرسید. معمولا زود هم جواب میدن:
مجتمع فرهنگی شاهدان

*** اما علّت اصلی ایجاد این موضوع...

بنده مباحث مجموعه «پایه ریزی ازدواج موفق» رو بصورت خلاصه و جمع بندی شده در آوردم.
إن شاء الله قراره تو این موضوع بصورت مداوم این مباحث رو خدمت شما تقدیم کنم. و در پایان، word و pdf این مجموعه رو برای دانلود قرار بدم.

جهت دانلود فایل PDF این مجموعه ، کلیک کنید.
جهت دانلود فایل WORD این مجموعه ، کلیک کنید.

سرفصل مباحثی که قراره ارائه داده بشه:

الف) ضرورت شناسي ازدواج
ب) انگيزه ها
ج) معیارها:
1. سن
2. اشتغال و اقتصاد
3. زیبایی
4. مهر و انس
5. خانواده ، تحصيلات ، اخلاق و ايمان ، فرهنگ ها
د) گزینش
ه) جلسه خواستگاری

إن شاء الله تا پایان همراهی میکنید...

امضای أین المنتظر
www.kamitafakkor.blogfa.com

صفحه اینستاگرام:
hadithcity
soldierr313
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۸:۲۲, ۱۹/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اسفند/۹۲ ۱۶:۴۸ توسط zahra11.)
شماره ارسال: #21
آواتار
دوست عزیز ! این حرفایی که شما میزنی درسته ها ولی فقط در مورد خود ما صدق میکنه نه طرف مقابل!!!

در ضمن مردم در شهر های بزرگ بسیار کمتر از قبل واسطه گری میکنند!!! بنابر این با عرض معذرت باید بگم خواستگاری خصوصا در مورد خانواده ی دختر خصوصا نجیب جواب نمیده!! الان دختری از دوستان هست که 25 سالشه و بسیار هم نجیبه ولی براشون اصلا دیگه خواستگار نمیاد !!! به نظرتون باید چه کار کنه! خواستگار از کجا بیاره ! ایشون چه طور باید ازدواج کنه؟ خب سنش هم دیگه بالا رفته؟

متاسفانه صحبت های استادتون بیشتر از جانب خانواده ی پسر مطرح شده که اختیار و انتخاب دارن در خواستگاری ! اگه این طور باشه که سر دختر و خانوادش کلاه میره اومدیم و مثل این دختر دوست ما خواستگار درست و حسابی که دو طرف بپسندن ! براشون پیدا نشد !! اونوقت چی!؟

از استادتون بپرسید تازه اگر همه ی شرایط هم اون طور که ایشون گفتن باشه ممکنه عروس خانم مردد باشن ! برای مثال برای دختر یکی از دوستان خواستگار اومد ! پسره همه چیزش اوکی بود و دختر خانم هم چون زیبا بود و مومن مورد پسند قرار گرفتن ولی دختر خانم بعد از چند جلسه اومدن پیش ما و گفتن هیچ تمایلی به ایشون ندارن! ما گفتیم چرا؟ گفتن پسره چاق و زشته!
اصلا نمیتونم خودم رو راضی کنم باهاشون ازدواج کنم ! به نظرتون ایشون چه طور باید ازدواج کنن!!!

بهتره به استاد بفرمایید با توجه به بزرگ شدن حجم جامعه خصوصا در شهر ها التر ناتیو های مناسب دیگه ای رو کنن (به جز این روش سنتی که هم امکان شناخت و آشنایی در اون حتی با روشهای استاد و بحث خصوصی و عمومی ( به قول یکی از دوستان بعضیا رو یا خیلیا رو مادرشون هم نمی شناسه!) بیش از 30% نیست ، و هم همون مشکل مهر و انس در مورد بیشتر دختر خانمها پیش میاد !)

البته من الان تا اندازهای فهمیدم که در مورد پسر خودم وقتی به سن ازدواج رسیدن باید چه مواردی رو نظر بگیرم ولی در مورد دختر نه!!!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۵۴, ۲۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #22

نقل قول:الان دختری از دوستان هست که 25 سالشه و بسیار هم نجیبه ولی براشون اصلا دیگه خواستگار نمیاد !!! به نظرتون باید چه کار کنه! خواستگار از کجا بیاره ! ایشون چه طور باید ازدواج کنه؟ خب سنش هم دیگه بالا رفته؟

بسم الله
خب وقتی پسری دنبال دختر خوب میگرده شما باید ایشون رو معرفی کنید!
پسرها هم که سنشون بالاست

ولی جدا از این لحاظ حق با خانمهاست... یه جا خوندم دخترها قبل از ازدواج استرس دارن ولی پسرها بعد از ازدواج ، به همین دلیله....
۱۶:۴۶, ۲۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #23
آواتار
متاسفانه من حتی یک مورد هم پسر خوب سراغ ندارم!
یکی دو تا واجد شرایط بودن تا اندازه ای !
که ظاهر خانم رو نپسنیدن! چون ایشون خانم متدین وبسیار ساده ای هستند! و مشکل دوم هم این بود که ایشون چادری هستن و خیلی از جوونهایی که از نظر تحصیلات و خانواده بهشون بخورن اصرار دارن خانمشون مانتویی باشه ! بعضی حتی از چادری ها متنفرن و معتقدن فقط کسی می تونه چادر سرش کنه که مریم مقدس باشه یا یه معصومی چیزی!!

خوشبختانه نه ایشون نه هیچ خانمی که من بشناسم قبل از ازدواج استرس ندارن !!! فکر نکنم هیچ آقایی هم اگر ملاکهای درستی داشته باشن بعد از ازدواج استرس داشته باشه !من جایی نخوندم ولی همسر خودم بار ها گفتن که بعد ازدواج به آرامش رسیدن!

غلط نکنم نویسنده اون کتابه همون شوپنهاور ملعون دوست اون دوستتون هستند!!Big Grin
۱۶:۵۴, ۲۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #24
آواتار
واقعا جای بسی تاسفه
منم یه سری دوست دارم که چادری اند و ارایش نمیکنند،خیلی کم خاستگار دارن،الان دیگه تو شهرهای بزرگ خیلی کم از طریق معرفی ازدواج صورت میگیره نسبت به قدیم
معمولا در دانشگاه یا محل کار با بازاریابی خاص این مقوله،ازدواج میکنند
اینجاس که من برام عجیبه،به نظر منم پسرا میرن دنبال دخترایی که باهاش پز بدن
واقعا پسر خوب خیلی کمه
۱۶:۵۸, ۲۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #25

نقل قول: غلط نکنم نویسنده اون کتابه همون شوپنهاور ملعون دوست اون دوستتون هستند!![تصویر: biggrin.png]

اگر ازدواج کنیم خوشبخت نخواهیم بود , اگر ازدواج هم نکنیم خوشبخت نخواهیم بود --- آرتور شوپنهاور
۱۷:۰۲, ۲۰/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اسفند/۹۲ ۱۷:۰۳ توسط ISOD.)
شماره ارسال: #26
آواتار
(۲۰/اسفند/۹۲ ۱۶:۴۶)zahra11 نوشته است:  که ظاهر خانم رو نپسنیدن! چون ایشون خانم متدین وبسیار ساده ای هستند! و مشکل دوم هم این بود که ایشون چادری هستن و خیلی از جوونهایی که از نظر تحصیلات و خانواده بهشون بخورن اصرار دارن خانمشون مانتویی باشه ! بعضی حتی از چادری ها متنفرن و معتقدن فقط کسی می تونه چادر سرش کنه که مریم مقدس باشه یا یه معصومی چیزی!!

(۲۰/اسفند/۹۲ ۱۶:۵۴)nina نوشته است:  واقعا جای بسی تاسفه
منم یه سری دوست دارم که چادری اند و ارایش نمیکنند،خیلی کم خاستگار دارن،الان دیگه تو شهرهای بزرگ خیلی کم از طریق معرفی ازدواج صورت میگیره نسبت به قدیم
معمولا در دانشگاه یا محل کار با بازاریابی خاص این مقوله،ازدواج میکنند
اینجاس که من برام عجیبه،به نظر منم پسرا میرن دنبال دخترایی که باهاش پز بدن
واقعا پسر خوب خیلی کمه
با سلام
خوب اشتباه شما همین جاست!!!
خیلی از آقایون (از جمله خودم) دنبال همسری با مشخصاتی که شما گفتید هستند
نمونش توی همین تالار
خیلی از اقایون هستند که دنبال همچین موردی می گردند
اما توی همین شهر به این بزرگی (تهران) یا شهر هایی به همین وسعت کجا باید دنبال همچین موردی بگردیم ؟!!
به کی بگیم ؟
بقه کدام شخص رو بگیریم ؟
پس این نشون می ده که این طور آقایون هنوز هم هستند ...
کافیه یه خورده بهتر به دور و برتون نگاه کنید تا این آدم ها رو ببینید
۲۰:۲۷, ۲۰/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اسفند/۹۲ ۲۰:۲۹ توسط لبخند خدا.)
شماره ارسال: #27
آواتار
سلام
بعضی از پست ها گفته بودن که دختره خوبیه ولی خواستگار نداره و خواستگار از قیافه دختره خوشش نیومده....!!

الان دیگه مردم عقلشون به چشمشونه و شما فرض کن توی خیابون این همه دختر رنگاورنگ رو پسر میبینه خب اونم دوست داره همسرش خوشگل باشه...بعضی از دخترا اینقدر پایبند به عقایدشونن که اصلا به خودشون نمیرسن..من بعضی از این دخترهارو میبینم میگم واقعا یه پسر مذهبی چهره اینو ببینه میره و پشت سرشم نگاه نمیکنه!!
اینقدر دخترهای رنگاورنگ زیاده که اگه یه دختر چادری یه مقدار کم آرایش کنه بخدا هیچ کی توی خیابون نگاش نمیکنه!!این خیلی خوبه....دختر باید به خودش و چهره اش یه مقدار برسه که مانتویی ها و بدحجابا در نیان بگن دخترای چادری زشت هستن !!اگه خواستگار اومد یه مقدار کوچولو آرایش ایرادی نداره!! این نظر شخصی خودم بودا....Smile مخالف بیان جلو...
۲۱:۱۷, ۲۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #28

خیلی جالبه ، آقایون میگن دختر خوب نیست خانمها میگن پسر خوب نیست Big Grin

اگه سو استفاده نمیشد واقعا خوب بود نهادهایی برای معرفی ایجاد بشه
۲۱:۳۸, ۲۰/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اسفند/۹۲ ۱۱:۰۲ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #29
آواتار

اما گذشته از شوخی توی این دوره و زمانه خیلی از آدم ها از ترس اینکه مبادا یه وقت شری دامن خودشون و خانوادشون رو بگیره واسطه گری نمی کنند
به نظرم این خیلی خوب نیست
علاوه بر این احادیثی از رسول خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و ائمه (علیه السلام) هست که واسطه گری برای ازدواج دو جوان، محبوبیت بالایی نزد خداوند متعال داره.
حالا می گردم چند تا از این احادیث رو پیدا می کنم و خدمتتون تقدیم می کنم
۲۱:۴۵, ۲۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #30
آواتار
واقعا مساجد باید واسه ادمای مذهبی این کارو انجام بدن
یه داستانی هم بود که یه خانمی به پیامبر (نمیدونم بعد نماز بود یا قبلش) میگه من میخوام ازدواج کنم و پیامبر پشت بلندگو :دی مطرح میکنه
تو حیاط مسجد هم میتونن همدیگر رو ببینن،به نظرم کار خوبیه
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]