کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شناخت حضرت بقیة الله در محضر امام خمینی
۰:۳۵, ۹/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: MAHDI%20FATEMEH.jpg]

در این تاپیک سخنان امام خمینی را پیرامون وجود حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء بصورت طبقه بندی شده و منظم مرور می کنیم.

غم مخور، ايام هجران رو به پايان مي رود
اين خماري از سر ما مي گساران مي رود

پرده را از روي ماه خويش، بالا مي زند
غمزه را سر مي دهد، غم از دل و جان مي رود

بلبل اندر شاخسار گل هويدا مي شود
زاغ با صد شرمساري از گلستان مي رود

محفل از نور رخ او نورافشان مي شود
هر چه غير از ذكر يار، از ياد رندان مي رود

ابرها از نور خورشيد رخش پنهان شوند
پرده از رخسار آن سرو خرامان مي رود

وعده ديدار نزديك است، ياران مژده باد
روز وصلش مي رسد، ايام هجران مي رود


امام زمان واسطه فیض و ناظر اعمال

به اعتقاد ما ادامه حیات بر کره زمین وابسته به حجت خداست .
بشر و همه موجودات محتاج واسطه ای هستند که فیض را از مبداء فیاض گرفته به آنها برساند و این واسطه در هر عصر حجت خدا در زمین است.

حضرت امام خمینی رحمه الله وجود امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را واسطه فیض و عنایات الهی می داند و با کمال افتخار اعلام می دارد آن بزرگوار امروز سکان هدایت را بر عهده دارند:

ولی اللهّ اعظم و بقیة الله فی ارضه ارواحنا لتراب مقدمه الفدا که واسطه فیض و عنایات حق تعالی است و دعای خیرش بدرقه امت جد بزرگوارش صلی الله علیه و آله می باشد.1

در جایی می فرمایند:

ما مفتخریم که ائمه معصومین از علی بن ابی طالب گرفته تا منجی بشر، حضرت مهدی صاحب الزمان - علیهم آلاف التحیات والسلام - که به قدرت خداوند قادر زنده و ناظر امور است، ائمه ما هستند.2

1-صحیفه امام ج17 ص316
2-صحیفه امام ج21 ص396
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۷:۳۷, ۲۹/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #11
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

اصلاح عالم با فداکاری

امام راحل رحمه الله در جایی با اشاره به ظهور امام عصر«عج» این نکته را یادآور می شوند که، برخی گمان می کنند در یک شب همه امور معجزه آسا اصلاح می شود؛ در حالی که پس از ظهور حضرت کوشش ها و فداکاریها برای سرکوب ستمکاران صورت خواهد گرفت.

«اگر توقع دارید که در یک شب همه امور بر طبق اسلام و احکام خداوند تعالی متحول شود، یک اشتباه است و در تمام طول تاریخ بشر چنین معجزه ای روی نداده است و نخواهد داد و آن روزی که ان شاءاللّه تعالی مصلح کل ظهور نماید گمان نکنید که یک معجزه شود و یک روزه عالَم اصلاح شود؛ بلکه باکوشش ها و فدارکاری ها، ستمکاران سرکوب و منزوی می شوند...».


صحیفه امام، ج 21 ، 447. نک بحارالانوار ، ج 52، 338 ؛ ج 51 ، 218 .

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۰۰, ۵/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #12
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

ریشه کنی اختلافات

از جمله برکات حکومت حضرت ولی عصر علیه السلام این است که اختلافات از بین می رود و این در سایه تعلیمات حیات بخش قرآنی است که دوران پس از ظهور به دست حضرت در جامعه گسترش می یابد. امام خمینی رحمه الله در این باره آورده اند:
«به ما این وعده را داده اند که در یک وقتی که امام زمان - سلام الله علیه - ظهور کند، این اختلافات از بین می رود و همه برادروار با هم هستند، دیگر زورمند و ... زورکشی در کار نیست.»(1)

این جمله امام خمینی پرتوی است از کلام نورانی امام رضا علیه السلام که فرمود:
«وقتی مهدی ظهور کند زمین از نورش روشن و ترازوی عدالت بین مردم قرار داده می شود و هیچ کس نمی تواند کوچکترین ظلمی به دیگران روا دارد».(2)

1.صحیفه امام، ج11،298.37 .
2.فرائد السمطین، ج2، 337.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۰۵, ۷/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #13
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

پرچم دار رهایی و منادی توحید


رسول خدا صلی الله علیه و آله درکلامی به زمان ظهور اشاره دارد :
«در روی زمین هیچ خانه خشت و گلی و خیمه مویین باقی نمی ماند ، مگر اینکه خداوند آیین اسلام را در آن وارد می کند ...»(1)

امام رحمه الله پیرامون شخصیت امام عصر علیه السلام آورده اند:
«آخرین ذخیره امامت حضرت بقیة اللّه ارواحنا فداه و یگانه دادگستر ابدی و بزرگ پرچمدار رهایی انسان از قیود ظلم و ستم استکبار [است]».(2)

یا می فرمایند:
«ابراهیم خلیل در اول زمان و حبیب خدا و فرزند عزیزش، مهدی موعود - روحی فداه - در آخر زمان از کعبه ندای توحید سردادند و می دهند... مهدی منتظر در لسان ادیان و به اتفاق مسلمین از کعبه ندا سر می دهد و بشریت را به توحید می خواند».(3)

1. تفسیر مجمع البیان ، ج 5 ، 38 .
2. صحیفه امام، ج21، 325.
3. صحیفه امام، ج18، 87.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۴۱, ۸/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #14
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

طبیبان واقعی بشر


از خصوصیات و صفات امام زمان که در ادعیه و روایات به آن پرداخته شده این است که حضرت آثار همه امراض و انحرافات را از بین می برد؛ از جمله در دعای «ندبه» می خوانیم : «این طامس آثار الزیغ و الاهواء»؛ کجاست آن کسی که آثار مریضی ها و انحرافات و هواهای نفسانی را از بین برده, بشر را درمان می نماید.

امام راحل رحمه الله درباره این که امام زمان طبیب واقعی بشر هستند و اوست که با دم مسیحائی اش جانها را اصلاح می کند ، می فرماید:
«واقعا دنیا الآن یک مرضی دارد. مرض مزمنی دارد که خوب شدنش به این چیزها نمی تواند باشد، دنیا علیل است... یکی می خواهد که بیاید احیا کند این افکار را و من امیدوارم که ان شاءاللّه حضرت بقیة اللّه زودتر تشریف بیاورند و این طبیب واقعی بشر، با آن دم مسیحائی خود اصلاح کند این ها را».(1)

امام باقر علیه السلام می فرماید: «هرکس قائم اهل بیت علیهم السلام را درک کند و مریض باشد سالم می شود ، و هرکسی که دارای ضعف و ناتوانی است قوی می گردد.(2)


1. صحیفه امام، ج 17 ، 30. نک ، غیبت نعمانی ، 297 .
2. بحارالانوار ، ج 52 ، 335 .

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۴۳, ۹/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

امام مهدی مجری و مجدد شریعت

یکی از شئون امام معصوم علیه السلام به عنوان جانشین پیامبر صلی الله علیه و آله اجرای قوانین الهی و توحیدی است . امام خمینی رحمه الله درباره اجرای قوانین اسلام به دست امام زمان علیه السلام می فرماید:
«ما که از امام مهدی، که قوه اجرایی اسلام است، صحبت می کنیم و می گوییم که عدل در زمان او فراگیر خواهد شد و از طرق خود آن ها هم همین معنا هست که: «یملأ الارض قسطا و عدلاً بعد ما ملئت ظلما و جورا» ما که راجع به آن می گوییم و می گوییم که انبیاء موفق نشده اند اجرا کنند مقاصد خودشان را و خداوند در آخر زمان کسی را می آورد که اجرا کند مسائل انبیاء را... ما حضرت مهدی را یکی از افرادی می دانیم که تابع اسلام است، تابع پیغمبر اسلام است ... که نور چشم پیغمبر اسلام است و اجرا می کند آن مطالبی را که حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرموده است.»

صحیفه امام ، ج 13، 97. نک ، غیبت شیخ طوسی ، 204 ؛ بحارالانوار ، ج 52 ، 304 .

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۱۳, ۱۱/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #16
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

شمع جمع

امام صادق علیه السلام می فرماید:
«صاحب این امر (غیبت) به طور معمول در میان مردم زندگی می کند . در بازارهایشان رفت و آمد دارد و در مجالس آنان به طور ناشناس حضور می یابد ؛ ولی آنها وی را نمی شناسند تا آن که خدا به او اجازه بدهد که خود را معرفی کند».(1)


به عقیده ما زمین هیچ گاه بدون حجت نبوده و نخواهد بود. ماندگاری کره زمین به واسطه وجود انسان کامل است که امام باقر علیه السلام فرمود:
«کره زمین به واسطه وجود انسانِ کامل و امام معصوم از ما (اهل بیت) خاندان پیامبر پابرجاست. اگر زمین یک روز بدون امام معصوم از خاندان پیامبر بماند زمین اهلش را در خود فرو می برد».(2)

امام راحل رحمه الله درباره حضور حضرت ولی عصر علیه السلام در میان جامعه بشری می گوید: «ما مفتخریم که ائمه معصومین از علی بن ابیطالب گرفته تا منجی بشر حضرت مهدی صاحب زمان علیهم آلآف التحیات و السلام که به قدرت خداوند قادر، زنده و ناظر امور است، ائمه ما هستند».(3)

در جایی آورده اند : «... تمام دستگاه هایی که الآن به کار گرفته شده اند در کشور ما و امیدوارم که در سایر کشورهاهم توسعه پیدا بکند باید توجه به این معنا داشته باشند که خودشان را مهیا کنند برای ملاقات حضرت مهدی سلام اللّه علیه».(4)

امام خمینی با اشاره به عنایت الهی، هدایت ها و کمکهای حضرت ولی عصر نسبت به ملت ایران در جریان نهضت اسلامی می گوید:
«یک کشور سی و چند میلیونی با اختلاف گروه ها با اختلاف آمال و آرزوها با اختلاف فهم و شعور، آن ها همه با هم مجتمع شدند و همه با هم دست به هم دادند و یک مطلب را خواستند . این نیست الاّ این که دست غیبی در کار است . خدای تبارک و تعالی به وسیله امام زمان - سلام اللّه علیه -... [این عنایت را کردند]، از آن وقت، یأس در من هیچ وقت نبوده است».(5)

«... با سپاس از خدای تبارک و تعالی که توفیق به ملّت داد و ملّت را برانگیخت برای احقاق حق و این نبود جز هدایت خدای تبارک و تعالی واعانت ولی امر - صلوات الله و سلامه علیه - و با اعانت ولی امر و هدایت ذات مقدس حق تعالی....»(6)

«...بحمداللّه این کشور الآن در تحت عنایت حق تعالی و در تحت حمایت ولی عصر - سلام اللّه علیه - به مقامی رسیده است که می تواند راه خودش را طی کند... .»(7)

«... نامه اعمال ما می رود پیش امام زمان - سلام اللّه علیه - هفته ای دو دفعه (به حسب روایت)،... نکند که خدای نخواسته از من و شما و سایر دوستان ... امام زمان سلام اللّه علیه یک وقت چیزی صادر بشود که موجب افسردگی امام زمان - سلام اللّه علیه - بشود.»(8)

جایی دیگر می فرماید:
«رهبر همه شما و همه ما وجود مبارک بقیة الله است باید ماها و شماها طوری رفتار کنیم که رضایت آن بزرگوار را که رضایت خداست به دست بیاوریم».(9)


1. بحارالانوار، ج 52، 154.
2. کمال الدین، ج1، 204.
3. صحیفه امام، ج 21، 396.
4. همان، ج 12، 483.
5. صحیفه امام، ج 7، 54.
6. همان، 153.
7. همان، ج 17، 241.
8. همان، ج 8، 391-392 . نک اصول کافی کتاب الحجة باب عرض الاعمال علی النبی والأئمة علیهم السلام .
9. همان، ج 14، 140.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۵۷, ۱۲/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #17
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

مقدمات ظهور و فرج

امام خمینی رحمه الله درباره فرآهم آوردن شرایط و مقدمات ظهور امام زمان علیه السلام به وظیفه خطیر منتظران پرداخته و می گوید:
«امید آن است که مسلمانان و مستضعفان جهان بپاخیزند و داد خود را از مستکبران بگیرند و مقدمات فرج ال محمّد صلی الله علیه و آله را فراهم نمایند».(1)

«... از خداوند تعالی مسألت می کنم که ظهور ولی عصر - سلام اللّه علیه - را نزدیک فرماید و چشم های مارا به جمال مقدسش روشن. ما همه انتظار فرج داریم و باید در این انتظار، خدمت بکنیم. انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا بکند و مقدّمات ظهور ان شاءاللّه تهیه بشود».(2)

«...امید است آفتاب درخشان اسلام بر جهانیان نور افشاند ، و مقدّمات ظهور منجی بشریت را فراهم آورد «و ما ذلک علی اللّه بعزیز».(3)

«... ما باخواست خدا دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می شکنیم، و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور اسلام راستین و بیان احکام محمدی صلی الله علیه و آله است، به سیطره و سلطه و ظلم جهانخواران خاتمه می دهیم، و به یاری خدا راه را برای ظهور منجی ، مصلح کل و امامت مطلق حق، امام زمان ارواحنا فداه هموار می کنیم... خداوندا!... انقلاب اسلامی ما را به انقلاب مصلح کلّ متصل فرما».(4)

1. صحیفه امام، ج 18، 462 .
2. همان، ج 8، 374.
3. همان، ج 19، 146.
4. همان. ج 20، 345-347.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۳, ۱۳/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #18
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

تفسیر انتظار

با توجه به برداشت های مختلف از مفهوم انتظار و گاهی متضاد، و ترویج برخی اندیشه ها که از سرکج فهمی بوده و مردم را به سکوت و سکون فرا می خواند، امام خمینی قدس سره در تفسیر انتظار سازنده ، تحرک بخش و امیدآفرین می فرمایند:
«نگویید بگذار تا امام زمان(علیه السلام) بیاید شما نماز را هیچ وقت می گذارید ...امام زمان(علیه السلام) آمد بخوانید؟ حفظ اسلام واجب تر از نماز است. منطق حاکم خمین را نداشته باشید که می گفت: «باید معاصی را رواج داد تا امام زمان(علیه السلام) بیاید. اگر معصیت رواج پیدا نکند حضرت ظهور نمی کند!

اینجا ننشینید فقط مباحثه کنید، بلکه در سایر احکام اسلام [هم] مطالعه کنید، حقایق را نشر دهید، جزوه بنویسید و منتشر کنید. البته مؤثر خواهد بود. من تجربه کرده ام که تأثیر دارد».(1)

«... من امیدوارم که ان شاءاللّه برسد روزی که آن وعده مسلم خدا تحقق پیداکند و مستضعفان مالک ارض بشوند. این مطلب وعده خداست و تخلف ندارد، منتهی آیا ما درک کنیم یا نکنیم، آن به دست خداست. ممکن است در یک برهه کمی وسایل فراهم بشود و چشم ما روشن بشود به جمال ایشان. این چیزی که ما در این وقت، در این عصر وظیفه داریم، این مهم است. همه انتظار داریم وجود مبارک ایشان را، لکن با انتظار تنها نمی شود.
بلکه با وضعی که بسیاری دارند. انتظار نیست. ما باید ملاحظه وظیفه فعلی شرعی - الهی خودمان را بکنیم و باکی از هیچ امری از امور نداشته باشیم».(2)

1. این مطالب مهم را که امام قدس سره ظاهرا خطاب به علماء بزرگوار و طلاب محترم فرموده اند در کتاب ولایت فقیه ص 69 ملاحظه کنید.
2. صحیفه امام، ج19، 246.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۴۶, ۱۴/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/شهریور/۹۳ ۱۲:۴۶ توسط سیمرغ.)
شماره ارسال: #19
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

تکالیف فردی و اجتماعی

براساس روایات فراوانی که از معصومین علیه السلام رسیده است انتظار تنها یک حالت نیست ، بلکه انتظار هم «حالت» است و هم «عمل» است و در برخی احادیث «افضل اعمال»(1) معرفی شده است . وقتی چنین شد پس منتظران دارای وظیفه و تکلیف هستند ؛ آن هم تکالیف شخصی و اجتماعی . امام خمینی رحمه الله درباره تکالیف منتظران می گوید:
«ما منتظران مقدم مبارکش مکلف هستیم تا با تمام توان کوشش کنیم تا قانون عدل الهی را در این کشور ولی عصر - عجل اللّه تعالی فرجه - حاکم کنیم و از تفرقه و نفاق و دغلبازی بپرهیزیم و رضای خداوند متعال را در نظر بگیریم و همگان در مقابل قانون خاضع باشیم و با صلح و صفا و برادری و برابری به پیشبرد انقلاب اسلامی کوشا باشیم و حق متعال را در همه احوال حاضر و ناظر بدانیم و تخلف از دستورات اسلام ننماییم و به وسوسه فتنه انگیزان اعتنا نکنیم».(2)

«... ارزش دارد که انسان در مقابل ظلم بایستد، در مقابل ظالم بایستد و مشتش را گره کند و توی دهنش بزند و نگذارد که این قدر ظلم زیاد بشود، این ارزش دارد، ما تکلیف داریم آقا! این طور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان - سلام اللّه علیه - هستیم پس دیگر بنشینیم تو خانه هایمان، تسبیح را دست بگیریم و بگوییم عجل علی فرجه، عجّل، با کار شما باید تعجیل بشود، شما باید زمینه را فراهم کنید برای آمدن او و فراهم کردن این که مسلمین را با هم مجتمع کنید، همه با هم بشوید، ان شاءاللّه ظهور می کند ایشان».(3)

1. تحف العقول ، 37 ؛ بحارالانوار ، ج 52 ، 122 .

2. همان، ج 14، 473.
3. همان ، ج 18 ، 269.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۰, ۱۵/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #20
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر منتظران مهدی


امام راحل رحمه الله که خود شیفته و شیدای امام زمان«عج» بود و با نفس مسیحایی خویش ملتی را دلباخته آن بزرگوار کرد و نهضت اسلامی رابه یاری این مردم به پیروزی رساند در یکی از پیام های خود به مناسبت نیمه شعبان ویژگیهای منتظران امام زمان علیه السلام را «معرفت» ، «فداکاری» ، «ایثار» و «شهادت» دانسته چنین می فرماید:
«با سلام و درود به پیشگاه مقدس مولود نیمه شعبان و آخرین ذخیره امامت حضرت بقیة اللّه ارواحنا فداه و یگانه دادگستر ابدی و بزرگ پرچمدار رهایی انسان از قیود ظلم و ستم استکبار، سلام بر او و سلام بر منتظران واقعی او، سلام بر غیبت و ظهور او، و سلام بر آنان که ظهورش را با حقیقت درک می کنند و از جام هدایت و معرفت او لبریز می شوند. سلام بر ملت بزرگ ایران که با فداکاری و ایثار و شهادت راه ظهورش را هموار می کنند».(1)

امام صادق علیه السلام می فرماید:
«ای شیعیان زینت ما باشید و موجب زشتی و سرشکستگی ما نباشید، با مردم سخن نیکو و درست بگویید و زبان هایتان راحفظ کنید و آن را از حرف های اضافی و ناروا بازدارید».(2)

امام امت در جمله ای به پیروان و شیعیان امام عصر علیه السلام سفارش می کند:
«آن خلیفه به حق خدا بود و شماها باید به او اقتدا بکنید. همه ما باید اقتدا بکنیم . البته هیچ کدام طاقت نداریم مثل او باشیم. لکن این قدر باشد که اگر نامه ما را بردند آن جا بگویند این ها هم شیعه هستند. این ها هم تابعند، وقتی نامه های ما را بردند پیش امام زمان... اعمال ما جوری باشد که نمایش از این بدهد که ما تابعیم. ما آن طور نیست که خودسر بخواهیم یک کاری را انجام بدهیم».(3)
منتظر علاوه بر خودسازی ، تربیت جسم و جان و آمادگی برای ظهور و عمل پرهیزکارانه در خدمت به دیگران و دگرسازی نیز پیشقدم است امام خمینی که «خادم ملت» بودن را برای خود افتخار می دانست می گوید:
«رهبر همه شما و همه ما وجود مبارک بقیة الله است باید ماها و شماها طوری رفتار کنیم که رضایت آن بزرگورا را که رضایت خداست به دست بیاوریم».(4)
«ما همه انتظار فرج داریم و باید در این انتظار خدمت بکنیم. انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا بکند و مقدمات ظهور ان شاءاللّه تهیه بشود».(5)

1. همان، ج 21، 325
2. بحار، ج 68، 151، حدیث 6.
3. صحیفه امام، ج 9، 123. نک ، بحارالانوار ، ج 23 ، 345 .
4. همان، ج 14، 140.
5. صحیفه امام، ج 8، 374. نک بحارالانوار ، ج 52 ، 122 .

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  تا رسیدن به محضر امام زمان : شناخت مادر امام مصباح 5 1,550 ۳/اسفند/۹۴ ۱۱:۲۹
آخرین ارسال: مصباح
Video کلیپ ثاثیرگذار شناخت امام زمان - رائفی پور 313rahro 0 656 ۳۱/مرداد/۹۴ ۱۴:۵۹
آخرین ارسال: 313rahro
Heart راه شناخت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در آخر الزمان چيست؟ hadi22 0 727 ۲۸/مرداد/۹۳ ۱۱:۵۳
آخرین ارسال: hadi22
  شعار یاران حضرت بقیة الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف) Ramin_Ghn 61 29,707 ۸/آذر/۹۱ ۱۴:۴۵
آخرین ارسال: مرهم
Heart شناخت بیشتر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از طریق قرآن عبدالرحمن 0 1,159 ۱۲/مرداد/۹۱ ۳:۳۷
آخرین ارسال: عبدالرحمن
  شناخت، اطاعت و تكریم امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) علمدار133 0 950 ۱۴/اردیبهشت/۹۱ ۲۲:۵۸
آخرین ارسال: علمدار133
  برای شناخت امام عصر (علیه السلام)چه باید کرد. seyed313 0 805 ۳۱/فروردین/۹۱ ۱۲:۱۴
آخرین ارسال: seyed313

پرش در بین بخشها:


بالا