کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 13 رای - 1.92 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دولت شناسی
۲۰:۴۳, ۲۰/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۴ ۲۳:۱۶ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان مطالب زیادی در مورد این دولت آوردیم ولی به نظرم جای یه تاپیک با عنوان دولت شناسی همینجایی که هست خالیه. از این به بعد مطلب برای ارائه زیاد خواهد بود.

خواهش می کنم مطلبی رو که به عنوان اولین ارسال برای شناخت دولت ارائه میشه با دقت و کامل مطالعه بفرمایید. واقعاً زبان از توصیف قاصره و فقط میشه گفت بدون شرح.

دوستان از زمان برجام تو این دولت باب شده "محرمانه است." البته برای ما نه برای بیگانگان. برای مجلس نه برای آمریکا و اسراییل و برای دوستان نه برای دشمنان.

بازهم خواهش می کنم مطلب زیر رو با عنوان بدون شرح کامل و با دقت مطالعه بفرمایید.


برنامه چيست، قراردادها كدام است؟
محمد کاظم انبارلویی، 20 بهمن 94
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۵برنامه چيست؟ فهم دولت يازدهم در مورد برنامه با فهم دولت‌های پيشين در همين مورد متفاوت است. جمهوري اسلامي تاكنون ۵ برنامه را اجرا كرده است. هر برنامه داراي صدها ماده و ده‌ها موضوع و حكم است. تنها در برنامه پنجم توسعه ۲۳۵ ماده حاوي صدها موضوع و حكم وجود دارد كه تا پايان سال ۹۴ معتبر است؛ اما كتابچه‌اي كه دولت يازدهم تحت عنوان برنامه ششم به مجلس داده تنها داراي ۳۱ ماده است كه در همين كتابچه بسياري از اين مواد قوانين و مقررات برنامه اي و بودجه اي سالهاي گذشته را تنقيد كرده است.

آنچه به مجلس داده شده اصلاً برنامه نيست، عنوان آن "احكام مورد نياز اجراي برنامه ششم توسعه " است و اينكه برنامه چيست و چه مرجعي آن را تدوين كرده است به مجلس ارائه نشده است. در نامه اي كه نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي در تاريخ ۲۶/۱۰/۹۴ به مجلس داده، گفته است: اسناد برنامه ششم توسعه اقتصادي در دو مجموعه ۳ جلدي و يك جلدي تهيه و تنظيم شده است. لايحه اي كه درخصوص برنامه ششم توسعه به مجلس تقديم شده مجموعه احكامي است كه در كنار احكام دائمي برنامه براي اجراي اسناد مذكور مورد نياز دستگاه‌های اجرايي خواهد بود.

آقاي نوبخت اين اسناد را در اختيار مجلس قرار نداده است.

قاعدتاً اصل برنامه همان چيزي است كه آقاي نوبخت از آن به عنوان اسناد ياد می‌کند. به نظر مي‌رسد دولت معتقد است نياز نيست اصل برنامه توسط مجلس به تصويب برسد. با اين حساب دولت هنوز برنامه ششم را به مجلس نداده است و اين همه قيل و قال براي چيزي است كه هنوز تحقق نيافته است. طبيعي است اگر برنامه ششم را به مجلس هم می‌داد مجلس نمی‌توانست برنامه اي را كه طي ۳۰ ماه تهيه شده ظرف ۳۰ روز تصويب كند. ماده ۳۱ لايحه احكام مورد نياز اجراي برنامه ششم توسعه می‌گوید: دولت گزارش نظارتي سالانه برنامه را از سال دوم برنامه به مجلس مي‌دهد. مفهوم اين ماده اين است كه گزارش اجراي برنامه ششم از سوي دولت وقتي به مجلس می‌رسد كه اولاً مجلس كنوني وجود ندارد، ثانیاً عمر دولت يازدهم هم به پايان رسيده وكسي را نمی‌توان به عنوان عدم اجراي قانون برنامه مواخذه كرد يا به واسطه انجام برنامه تشويق نمود!

جالب اينجاست در بسته پنج جلدي لايحه بودجه سال ۹۵ كه دولت به مجلس داده است، قطورترين جلد اختصاص به "اعتبارات
هزينه اي و تملك دارایی‌های سرمايه اي " دارد كه برحسب برنامه فعاليت دستگاه‌های اجرايي تعريف شده است. چگونه می‌توان ميلياردها تومان از منابع كشور را صرف برنامه اي كرد كه مجلس آن را نديده است و لايحه احكام مورد نياز اجراي آن هم به تصويب نرسيده است.

دولت با اجراي هر برنامه حداقل ۵ سال براي نظام ايجاد دين مي‌كند، نمايندگان ملت بايد در جريان كم و كيف ديوني كه بر ذمه دولت است، قرار گيرند. با هر قراردادي دولت تعهداتي را در قبال پيمانكاران مي‌پذيرد گاهي اين تعهدات ممكن است ميلياردها دلار خسارت بر گرده ملت و بيت المال مسلمين بگذارد. قرارداد ننگين كرسنت نمونه بارز آن است. چطور دولت از ارائه متن قراردادها يا ارائه فُرمت آن به اهل فن و نهادهاي نظارتي ابا دارد؟!

***
قراردادها كدام است؟
مدت‌هاست اقتصاددانان كشور، نمايندگان مجلس و نخبگان سياسي در مورد قراردادهاي نفتي بحث مي‌كنند منشاء اين بحث‌ها
مصوبه اي است كه دولت در تاريخ ۱۱/۸/۹۴ به شماره ۱۰۴۰۸۹ داشته است. عنوان اين مصوبه "شرايط عمومي، ساختار و الگوي قراردادهاي بالادستي نفت وگاز " است.

اين مصوبه از شرايط، ساختار و الگوي قراردادها صحبت می‌کند، نه اصل خود "قرارداد "! هيچ كس تاكنون حتي متن يك قرارداد نفتي را نديده است كه بر مبناي آن تحليل ونقد داشته باشد.

اين مصوبه داراي ۱۱ ماده، ۵ تبصره و ۶۱ جزء است، ۷۷ موضوع و حكم در اين مصوبه مطرح است كه در حقيقت اگر تفسير وتحليل مالي ومحاسباتي از آن شود نوعي "آيين نامه معاملاتي " است.

اصل ۱۳۸ قانون اساسي مي‌گويد: "تصويب نامه‌های دولت بايد به اطلاع رئيس مجلس برسد تا در صورتي كه آن مصوبات بر خلاف قوانين كشور بود براي تجديدنظر به هيئت وزيران بازگردانده شود."

اصل ۱۲۵ می‌گوید: "قراردادهاي دولت بايد به تصويب مجلس برسد."

در اين ميان همه از قراردادهاي نفتي سخن مي‌گويند، الا رئيس مجلس كه طبق قانون اساسي بايد در اين مورد اظهارنظر كند.
رئيس جمهور ۳ ماه پيش اين مصوبه را براي اجرا ابلاغ كرده است اما رئيس مجلس هنوز مغایرت‌های قانوني آن را از طريق هيئت تطبيق قوانين احصاء نكرده است. در حالي كه بر اساس نقد مشفقانه اي كه در رسالت در اين باره عنوان كرديم حداقل با ۵۰ مورد از قوانين اساسي و عادي كشور مغايرت دارد.

بر اساس همين مصوبه وزارت نفت می‌رود با توتال قرارداد می‌بندد. آن وقت هيچ كس از مفاد اين قرارداد مطلع نيست و وزير صنعت، معدن و تجارت خيلي راحت درباره سفر به فرانسه و موضوع قراردادها می‌گوید: "همه قراردادها از جمله قرارداد با پژو محرمانه است." (فارس ۱۷/۱۱/۹۴)

محصول همين محرمانه بودن‌ها در دولت اصلاحات فساد كرسنت و استات اويل بود.

پس تكليف قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات چه مي‌شود؟

در بند ۲ ماده يك اين قانون آمده است: هر شخص ايراني حق دسترسي به اطلاعات عمومي را دارد.

در بند سوم ماده يك اين قانون آمده است: مؤسسات عمومي مکلف‌اند اطلاعات موضوع اين قانون را در حداقل زمان ممكن در دسترس مردم قرار دهند، قبل از اين قانون، اصل ۵۵ قانون اساسي دولت ومجلس را مكلف كرده كه تفريغ بودجه را در دسترس عموم قرار دهند تا مردم بدانند بر بيت المال مسلمين چه گذشته است. مردم و رسانه‌ها از خير اين قانون گذشتند، حداقل به نمايندگان ملت در مجلس و نخبگان فكري در حوزه اقتصاد بگويند قراردادها چه بوده است تا آن‌ها به نمايندگي ملت در چند و چون آن با رعايت منافع ومصالح ملي اظهارنظر كنند. اگر دأب دولت اين باشدكه از برنامه فقط احكام مورد نياز اجراي برنامه توسعه نه اصل خود برنامه در دسترس نمايندگان قرار گيرد و از قراردادهای نفتي هم فقط شرايط، ساختار و الگوي آن‌ها آن هم در قالب تصويب نامه دولت در اختيار مردم ـ بخوانيد روزنامه رسمي ـ قرار گيرد نه اصل قراردادها، بهتر است دولت يك لايحه سه فوريتي بياورد و قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات را ملغي اثر نمايد و تابلوي دور شو، كور شو را با زدن مهر محرمانه در هر حوزه كليدي اقتصادي كشور نصب نمايد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۴۱, ۲۱/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۹۴ ۱۰:۴۳ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #2
آواتار
يه ليست مختصري از محرمانه هاي دولت به نقل از اينستاگرام جناب رسايي.

برخی «محرمانه»ها در این دولت:
1. زنگنه: قراردادهاي نفتي محرمانه است!
2. بانك مركزي: نرخ رشد اقتصادي محرمانه است!
3. ظریف: مذاكرات هسته اي محرمانه است!
4. وزارت نفت: رقم جريمه‌ گازي به تركيه محرمانه است!
5. نعمت زاده: قرارداد با پژو محرمانه است.
6. ابعاد فاجعه آمیز ضرر و زیان های قرارداد کرسنت محرمانه است.
7. نحوه هزینه کرد چند ده میلیاردی بودجه در اختیار رییس جمهور محرمانه است.
8. میزان حقوق وزرای این دولت محرمانه است (پیگیری نشان می دهد تا پارسال ماهانه 20 میلیون تومان بوده است، بدون هزینه نیروی همراه، دفتر و...)
9. تعداد فرزندان و خانواده هایی از مديران که در خارج از کشور بویژه لندن، در حال تحصیلند یا زندگی می کنند، محرمانه است...

لينك مطلب
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۳۹, ۲۱/بهمن/۹۴
شماره ارسال: #3
آواتار
الیاس نادران عضو موسس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه از اعلام وزیر نفت برای مصاحبه با خبرنگاران در خصوص پرونده کرسنت استقبال می کند، از زنگنه خواست، به ۵ سوال پاسخ بدهد.

الیاس نادران در گفت و گو با تسنیم، افزود: روز گذشته رئیس جمهور محترم اعلام کردند،"باید با فساد بجنگیم و مبارزه کنیم" و وزیر نفت هم از اعلام آمادگی برای مصاحبه رسانه‌ای با خبرنگاران درباره موضوع پرونده کرسنت خبر دادند که ما از این اعلام نظرها و اتفاقات استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه گفتگوی رسانه ای وزیر نفت درباره کرسنت هر چند محدود، مطلوب است، افزود: به عنوان یک نماینده مجلس و عضو موسس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت از وزیر محترم نفت درخواست می کنم، در گفتگوی رسانه‌ای خود به چند سوال زیر هم پاسخ بدهند.

نادران در ادامه سوالات خود از زنگنه وزیر نفت درباره پرونده فساد کرسنت را به شرح زیر به خبرنگار تسنیم اعلام کرد:

۱- آیا وزیر نفت ادعای جمهوری اسلامی مبنی بر فساد موثر در قرارداد کرسنت را قبول دارند یا خیر؟ اگر قبول دارند، افراد موثر در این فساد چه کسانی هستند؟ مسئولین وقت شرکت نفت و گاز و وزارت نفت که در این قرارداد نقش داشتند الان کجا هستند؟

۲- چرا پیوست ۶ که داوری را از محاکم قضایی ایران به داوری بین المللی منتقل کرد به قرارداد کرسنت ملحق شد؟ چه کسی در این اقدام نقش داشت و آیا این کار علامت فساد موثر هست یا نه؟ وزیر وقت نفت در خصوص این اقدام چه کرد؟

۳- چرا داوری لاهه ادعای جمهوری اسلامی را مبنی بر فساد موثر در پرونده کرسنت نپذیرفت و چه اتفاقی در داخل کشور رخ داد که روند پرونده که به نفع ایران بود، یکباره به ضرر ایران تغییر کرد؟

۴- دستگاه قضایی کشور نسبت به نقش مسئولان نفتی در فساد کرسنت چه حکمی صادر کرده و چرا حکم اجرا نمی‌شود؟

۵- نقش آقایان "م.ه"و "عباس یزدان پناه یزدی" رفیق دبیرستانی وی، آقای علی.ت و مدیران نفتی که به اذعان مقامات امنیتی در ازای مصاحبه به نفع کرسنت و حمید ضیا جعفر مدیرعامل این شرکت وجه دریافت کردند، در این فساد موثر چه بوده است؟ و چقدر از این اسناد علیه ایران در لاهه به کار رفت؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۴۹, ۲۲/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/بهمن/۹۴ ۲۱:۵۱ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #4
آواتار
چرا سخنرانی "رهبر جنبشِ منتقد دولت آمریکا" در مراسم ۲۲ بهمن لغو شد؟

میزان نوشت: قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از سخنرانی لوییس فراخان رهبر سیاه‌پوستان آمریکا در روز ۲۲ بهمن خبر داده بود.

اصغر آب خضر قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۴ برگزار شد از سخنرانی لوئیس فراخان رهبر سیاه‌پوستان آمریکا در روز ۲۲ بهمن خبر داده بود اما علیرغم برنامه ریزی های صورت گرفته فراخان سخنرانی در میان راهپیمایان تهرانی انجام نداد.

تنها دلیل لغو سخنرانی فراخان دیر رسیدن وی به جایگاه ویژه سخنرانی بوده است. لوئیس فراخان در اواسط سخنرانی رئیس جمهور به جایگاه می رسد این در حالیست که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته فراخان باید قبل از سخنرانی روحانی، سخنرانی می کرد.

گفتنی است لوئیس فراخان به عنوان یکی از رهبران جنبش دفاع از حقوق انسانی و مدنی سیاه پوستان و مسلمانان در موارد متعدد از سیاست‌های دولت آمریکا انتقاد کرده‌ است.

لوئیس فراخان در سال ۱۳۷۴ نیز برای شرکت در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده بود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۰۸, ۲۶/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/بهمن/۹۴ ۹:۰۸ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #5
آواتار
به گزارش تسنيم
* دولت منادی شعار شفافیت قرارداد محرمانه می بندد


الياس نادران با بیان اینکه دولت با شعار شفافیت روی کار آمد گفت: این دولت همواره انتقاد به این موضوع داشت که مسئولان حکومتی دروغ می‌گوید و وعده داد که همه چیز را به صورت شفاف اعلام خواهد کرد. توقع وجود دارد که در حوزه های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی و معیشتی که مسئله جدی و اساسی مردم است با مردم روراست باشد.

نادران با تأکید بر اینکه دولت روحانی تمام فعالیت های اقتصادی را بر مدار برجام تعریف کرده بود گفت: این دولت هر گونه اقدام اقتصادی را به رفع تحریم‌ها موکول کرده بود. تمام فرمایشات وزیر نفت و وزیر صنعت، معدن و تجارت مربوط به حل مشکلات به بعد از برجام است. در واقع برجام را مبدأ تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تعریف کردند. اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دولت در ۲سال و نیم گذشته وعده های گشایش مشکلات اقتصادی را دادند که تحریم‌ها برداشته می‌شود.اولین یکشنبه بعد از برجام دو اتفاق در حوزه اقتصادی در کشور رخ داد. یکی اینکه اعلام کردند ۱۰۰۰ ال سی باز شده که در مدت کوتاهی مشخص شد این خبر از اساس اشتباه بوده است. با این اوصاف دولت راستگویان کجاست؟شائبه ایجاد نمی‌شود که دولت به دنبال این است که آنچه را می خواهد از صندوق های رأی بیرون بکشد؟ یعنی قصد دارد یک مجلس دولت ساخته بسازد.رفتار سیاسی دولت در اقتصاد نتیجه خوبی را نخواهد داشت.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۴۱, ۲۷/بهمن/۹۴
شماره ارسال: #6
آواتار
در دولت فعلی هرماه ۵۳۵۲ نفر شغلشان را ازدست داده اندبخش اقتصادی الف، 27 بهمن 94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸
در طول ۲۷ماه فعالیت دولت تدبیر و امید، هرماه ۵۳۵۲ نفر در ایران شغل خود را از دست داده اند.

الف: مقایسه نتایج طرح آمارگیری فصلی نیروی کار در پاییز ۹۴ با تابستان ۹۲ نشان می دهد در تابستان۹۲ ۲۲.۱۹۱.۲۴۴ نفر در ایران شاغل بوده اند اما این آمار در پاییز ۹۴ به ۲۲.۰۴۶.۷۳۳ نفر رسیده است. به این ترتیب خالص ایجاد شغل از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون منفی ۱۴۴.۵۱۱ نفر بوده است و با احتساب ۲۷ ماه (دو سال و ۳ ماه) از عملکرد این دولت، هر ماه ۵.۳۵۲ ایرانی شغل شان را از دست داده اند.[تصویر: 613x162x3.jpg.pagespeed.ic.L03henbPEF.png]
منبع: نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۲ و پاییز ۹۴ - مرکز آمار ایران
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سایت مرکز آمار ایران به نشانی های زیر قابل دریافت و مشاهده است:
http://www.amar.org.ir/Portals/۰/Files/abstract/۱۳۹۴/ch_ntank_۹۴-۳.pdf
http://www.amar.org.ir/Portals/۰/Files/abstract/۱۳۹۲/ch_niru_۹۲-۲.pdf
لازم به یادآوریست دکتر مسعود نیلی، مشاور اقتصادی فعلی رئیس جمهور، در ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ با حضور در برنامه پایش، ضمن مقایسه آمار مشابه تعداد شاغلان سالهای ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ نشان داد در طول سالهای میانی دولت سابق، هر سال فقط ۱۴هزار شغل ایجاد شده است.
[تصویر: 233x156x2222222222d.jpg.pagespeed.ic.LVhx1uXmpn.webp]رسانه های مدعی اصلاح طلبی، فردای پخش آن برنامه پایش، آمار ارائه شده توسط دکتر نیلی را تکان دهنده خوانده و با تمسخر تعداد اشتغال ایجاد شده در دوره آن دولت را حدود صفر اعلام کردند.
[تصویر: 400x569x222.jpg.pagespeed.ic.uDlSMO7FB0.webp]
لازم به یادآوریست شواهد و اطلاعات میدانی از کارخانه های تعطیل شده در دوسال اخیر بخصوص در صنایع پوشاک و نیز صنایع مرتبط بخش مسکن، گزارش آمارگیری فصلی نیروی کار توسط مرکز آمار ایران را تایید می کنند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۱, ۲۷/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/بهمن/۹۴ ۱۷:۱۱ توسط Mohammad Trust.)
شماره ارسال: #7
آواتار
چند سال پیش مردی نبود که تایک دوولت شناسی بزند Angel

فعلا تشکر نمیکنم از تاپیک چون جریان جناحی هست ولله قسم اگر در چندین سال اینده دیدیم دوباره تاپیکی با همین نام زده شد و مردی بود و دولت های اصولگرا رو نقد کرد ، ولله قسم میام تشکر میکنم از این تاپیک.

البته امیدوارم دوستان تا اون موقع از این کوته بینی جناحی خارج بشن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۴, ۲۷/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/بهمن/۹۴ ۱۸:۰۰ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #8
آواتار
(۲۷/بهمن/۹۴ ۱۷:۱۱)Mohammad Trust نوشته است:  چند سال پیش مردی نبود که تایک دوولت شناسی بزند Angel

فعلا تشکر نمیکنم از تاپیک چون جریان جناحی هست ولله قسم اگر در چندین سال اینده دیدیم دوباره تاپیکی با همین نام زده شد و مردی بود و دولت های اصولگرا رو نقد کرد ، ولله قسم میام تشکر میکنم از این تاپیک.

البته امیدوارم دوستان تا اون موقع از این کوته بینی جناحی خارج بشن


به نام خدا


دوست عزیز، عادل باشید.

در دولت قبل که خود اصولگرایان، احمدی نژاد و کل کابینه اش را به توپ بسته بودند.

چرا این حرف را میزنید و تا بحث نقد این دولت میشود مثل همیشه فرافکنی میکنید.

همان کاری که جهانگیری با عصبانیت بر ضد توکلی انجام داد و سوال منطقی توکلی در مورد وضعیت فاجعه بار اقتصادی را با پرخاش باز هم به دولت قبل ربط داد.

این چیزی جز خالی بودن دست دولت در پاسخ منطقی به سوالات اساسی و مهم راجع به عملکردش در این دو سال نیست.

اتفاقا برعکس نظر شما :
اون اصلاح طلبها هستند که هیچ انتقادی را نسبت به دولت اصلاح طلب و حامیان فکریش، بر نمیتابند. که نمونه اش خود شما هستید

وگرنه

دولتهای اصولگرا همواره مورد نقد جریان اصولگرا بوده اند

اگر کمی منطقی باشید و وجدان خود را قاضی کنید، کلمه دیکتاتور، بیشتر برازنده جریان اصلاح طلب هست تا اصولگرا.

خیلی جالبه داستان برجام اینگونه شد:

1- گفتند همه مشکلات به علت تحریم است و تقصیر دولت قبل !!
2- گفتند اگر به ما رای دهید 100 روز مشکلها را حل میکنیم
3- ماشین هسته ای را زدند داغون کردند تا پولهای بلوکه شده آزاد گردد
4- پولهای بلوکه شده را دوباره در حلقوم غرب با قراردادهای غیر شفاف و محرمانه ریختند
5- قول 100 روزه ای که داده بودند به جای اینکه به اشتغال و پیشرفت و بهبود وضع اقتصادی کشور و مردم، بیانجامد، به اشتغال و پیشرفت و بهبود وضع اقتصادی کشورهای متخاصم در زمان تحریم به خصوص فرانسه، منجر شد.

این بی تدبیریست

و

این چیزی جز ناامیدی از این دولت در پی ندارد

آنهایی که به کاسبان تحریم، انتقاد میکردند، خودشان بدتر کردند و شدند کاسب برجام و البته همینها خودشان کاسب تحریم هم بودند اما به دروغ کاسبیشان را به دیگران نسبت میدادند.


ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۲۲, ۲۷/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/بهمن/۹۴ ۲۳:۲۶ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #9
آواتار
یکی از دوستان اظهارات نادرستی داشتند که به خوبی جواب داده شد (من سابقاً سعی می کردم به این اظهارات تکراری ایشون که همراه با توهین هم هست جواب ندم چون بارها جاهای دیگه خلاف گفته های ایشون اثبات شده) اما یه جمله در بین جواب دوست عزیزم وجود داره که من با تمام وجودم اون رو احساس کردم و یکی از کارشناسان مسائل سیاسی که برخی اوقات افتخار هم صحبتی با ایشون رو دارم هم روی همین نظر تاکید دارند.

(۲۷/بهمن/۹۴ ۱۷:۵۴)عدالت نوشته است:  
اتفاقا برعکس نظر شما :
اون اصلاح طلبها هستند که هیچ انتقادی را نسبت به دولت اصلاح طلب و حامیان فکریش، بر نمیتابند. که نمونه اش خود شما هستید

وگرنه

دولتهای اصولگرا همواره مورد نقد جریان اصولگرا بوده اند

اگر کمی منطقی باشید و وجدان خود را قاضی کنید، کلمه دیکتاتور، بیشتر برازنده جریان اصلاح طلب هست تا اصولگرا.
جریان اصلاح طلب به شدت متحجر هستند و برخلاف شعارهاشون کوچکترین نقدی رو تحمل نمی کنند.

موضوع بعدی ........

آقای روحانی! فرض که عامل همه مشکلات دولت سابق است؛ کارنامه اقتصادی شما چیست؟

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵مجموعه شرکت‌های متعلق به برادران هندوجا از کمپانی‌ها و دلالان بزرگ بین‌المللی هستند که روابط بسیار گسترده‌ای با پهلوی‌ها، خاندان آل‌سعود و لابی‌های صهیونیستی داشته و امروز در دوران پسابرجام مجددا مراودات خود در سطوح مختلف اقتصای و سیاسی را با دولت ایران آغاز کرده‌اند.

پرویز داودی عضو ائتلاف اصولگرایان در حوزه انتخابیه تهران در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم نگران کننده است، تاکید کرد: نیروهای دلسوز و انقلابی باید برای مقابله با مشکلات اقتصادی به فکر رفع موانع تولید باشند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بهترین راهبرد برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور است، تصریح کرد: به عنوان اقتصاددانی که یک دوره معاون اول قوه مجریه بوده‌ام باید بگویم که وضعیت واردات به کشور مطلوب نیست و اگر توازن در واردات و صادرات بهبود نیابد نمی‌توان به رفع مشکل بیکاری جوانان امیدوار بود.

داودی با اشاره به ظرفیت‌های موجود اقتصادی در کشور، خاطر نشان کرد: یقین دارم که منابع موجود کشور پاسخگوی نیاز اقتصادی کشور است و با استفاده صیحیح از منابع اقتصادی می‌توان به رفع مشکلات معیشتی مردم امیدوار بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از نحوه مواجه دولت یازدهم با موضوعات اقتصادی، تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم با مشکلات اقتصادی برخورد سیاسی کنیم چرا که معیشت و اقتصاد را یک موضوع ملی و فراجناحی می‌دانیم اما از اینکه دولت محترم توجهی به مشکل تولید ندارد و به جای پرداختن به اولویت‌های معیشتی و اساسی مردم مسائل غیراصلی را مطرح می‌کند نگرانیم.

وی گفت: اینکه دولت محترم بگوید، رشد اقتصاد کشور مناسب با رو به جلو بوده به هیچ عنوان قابل قبول نیست چرا که نشانه‌های علمی موجود در علم اقتصاد نشان می‌دهند رشد اقتصادی کشور نه تنها رو به جلو نیست بلکه منفی است؛ چطور می‌توان به مردم گفت که رشد اقتصادی رو به جلوست اما میزان بیکاری جوانان شما رو به افزایش است چطور می‌توان از کاهش تورم سخن گفت در حالی که کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تورم داشته‌اند؟.

داودی گفت: اقتصاد کشور در رکورد فرو رفته است و رکودی که اکنون ما با آن مواجه‌ هستیم از تورم هم بدتر است لذا بهتر است دولت محترم مسائل حاشیه‌ای را تمام کرده و با همکاری قوه مقننه با نگاه علمی و واقعی به مشکلات اقتصادی نگاه کند.

معاون اول دولت نهم در پایان خطاب به حسن روحانی گفت: ربط دادن تمام مشکلات کشور به دولت مصرف انتخاباتی داشت و دیگر کارآیی ندارد؛ فرض بر اینکه مقصر و عامل همه مشکلات اقتصادی دولت گذشته است شما بگوئید چه کار کرده‌اید و کارنامه اقتصادی شما چیست؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۳۲, ۲۸/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/بهمن/۹۴ ۱۵:۳۵ توسط MEEAAD.)
شماره ارسال: #10
آواتار
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
مردم تحمل پاسکاری مشکلات اقتصادی به

دولــــت قــبــل و تــحــریــم هــا را نــدارنــد!


آقـای دکـتـر "حجـت الله عبـدالملکی" اقتـصاددان، استـاد دانشگاه و عضو هیـأت علمی دانشگاه

امـام صـادق (علـیـه السلام) اسـت. ایشـان مـدرک دکترای خود را از دانشگاه اصفهان (نفر اول

[تصویر: Dr_Hojjatolah_Abdolmaleki.jpg]

دوره ی 1388) اخذ کرده اند و نظریه پرداز ملی در حوزه ی اقتصاد مقاومتی هستند که 2 مورد از


مـربـوط به همیـن حـوزه می باشـد. مطالب پیش رو بخـشـی از سخنان مـهـم ایشان در خصوص

نگاه فرمالیته ی دولـت آقای حسن روحانی به اقتصاد مقاومتی و عملکرد ضد مقاومتی آن است.

به مانند نظر دیگر کارشـناسـانی نظیر پروفسور "اسماعیـل حسیـن زاده" این استاد دانشگاه نیز،

بر این عقیده استوار است که تیم اقتصادی آقای حسن روحانی نسـخه‌ های بانک جهانی (WB)

و صنــدوق بیـــن ‌الـمـلـلـی پـــول (IMF) را به جــای "اقــتــصــاد مـقــاومتــی" اجـــرا می کننـد!

افـزایـش قیمـت کالاهای اسـاسـی مردم ماننـد نـان

دولـت اساساً تـورم را مـهـار نـکـرده، با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، تورم باید پایین می آمد.
دولـت آقـای روحـانـی اگر هنـری داشـت بایـد تـورم را منـفـی می کرد که حداقل اقلام و کالاهای
اساسی مردم با کاهش قیمت رو به رو می شدند. اتـفـاقـاً دولـت در دو سـال و نیـم اخیـر، قیمت
کالاهای اسـاسـی مردم ماننـد نان و حمل و نقل را افزایـش داده است. سیاست اصلی دولت در
حــــوزه ی قــیــــمـــتـــــی، آزادســــــــــــــازی بــــوده اســت.

[تصویر: Dr_Mehrdad_Bazrpash_Eqtesad_Moqavemati.jpg]

بی ثبات ترین الگو در نظام پولی مطعلق به دولت یازدهم

الـگـوی دولـت یازدهـم در نظام پـولی، بی ثبات ترین الگو بین سه دولت قبـلی است. در بحث نرخ
سـود بانـکی هـم، ایـن دولـت بسیـار بی انضبـاط عمـل کـرده و بارها با کاهش و افزایش نرخ سود
بانـکی مـواجـه بـوده ایـم. در بازار سرمایـه هم یک ریـزش بی سابقه داشتیم و نوسانات زیادی به
سبـب تلاطـمـات ناشـی از مـذاکـرات هستـه ای به وجـود آمد.

[تصویر: Eqtesad_Moqavemati_03.jpg]

سرمایه گذاری خارجی از پاکستـان هم بدتر بوده است!

در بخـش واقعی اقتصاد اتفاق خاصی نیفتاده است. در حال حاضر وضعیت سرمایه گذاری خارجی
در کشور طی دو سال نیم اخیر از کشوری مانند پاکستان هم کمتـر بوده است. دولت دو بسته ی
خروج از رکود داد که هر دو بسته به دلیل ضدیت با اقتصاد مقاومتی شکست خورد زیرا تولید مورد
هدف این بسته ها نبـود. در بسته ی اول اصـرار زیادی به مبـادلات خارجی شده بود. در حالی که
اتکای به مبادلات تجاری سودی ندارد، زیرا هزینـه تولید در کشور ما بالاست و قابلیـت رقابت در این
بخش را با کشورهای دیگر نداریم. بسته ی دوم هم تأکید زیادی روی تقاضا کرده بـود و جالب اینجا
بود که با آوردن کالای خارجی به این بستـه، تحریک تقاضای کالاهای خارجی را هم در اولویت قرار
دادنـد. بـرای خــروج از رکـــود بایـد تولـیـد را مـحـور قـرار دهیـم.

[تصویر: Eqtesad_Moqavemati_02.jpg]

تعطیـلی مطـلق 14 هزار بنگاه و بخش زیادی از مـزارع

نباید پروژه ها را به پیمانکاران خارجی بدهیـم و در عیـن حـال پول پیـمانـکاران داخلی را هم ندهیم.
آقای رئیس جمهور طی دو سفر 50 میلیـارد دلار تعهد برای کشور ایـجاد کرد. متـأسفانه سفر آقای
روحانی به فرانسه و ایتالیـا تنها دستاورد منـفی برای کشور داشت. خـریـد هواپیـما کار خوبی بود،
ولی در حال حاضر وقت این کار نبـود. وقتـی 14 هزار بنـگاه ما به طور مطلق تعطیـل است و بخش
زیادی از مزارع ما تعطیل شـده و همـه مشکل نقدینـگی دارنـد، خریـدن هواپیـما چه اولویتی دارد؟
وقتـی بـدهـی پیــمانــکاران را نـمـی دهیـم، چنـد صـد هـزار مهنــدس و کـارگـر را بیـکـار کـرده ایم.

[تصویر: Eqtesad_Moqavemati_04.jpg]

اعتقاد دولت به "اقتـصـاد مقاومتـی" فرمالیتـه است!

متأسفانه دولـت به جـای اقتـصاد مقاومتـی به معیار های بانـک جهانی و صندوق بیـن المللی پول
توجه می کند. دولت با عمل به مبانی اقتصاد غرب، ضد اقتـصاد مقاومتی عمل کرده است. وقتی
دولتـمـردان ما آمریکـا و غـرب را دوستـداران خود قلمداد می کنند، نباید توقع داشته باشیم اقتصاد
مقاومتـی را اجـرا کننـد. چـشـم آنـهـا به صنـدوق بیــن المللی پـول و بانـک جـهـانـی دوخته شده
است. مردم تحمل سوق دادن مشکلات به تحریم ها و دولت قبل را ندارند زیرا دولتمردان متکبرانه
هیــــچ سـهـمــی بــرای خـــود در مشـکلات اقتــصــادی قـائــل نیـستـنـد✿✿✿✿✿✿✿✿✿☼✿

منبع: نسیم آنلاین – دولـت یازدهم رکورد بی‌ انـضـبـاطی را زد/ نگاه دولت روحانی به اقـتـصـاد مقاومتـی "فـرمـالیـتـه" است

مطلب مرتبط: خبرگزاری مهر – دکتر حجت‌الله عبدالملکی: تکیه به واردات در کالاهای اساسی خلاف اقتصاد مقاومتی است
.......•*¨`*•. .•*¨`*•. .•*¨`*•. .•*¨`*•.......
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  سیاست دولت روحانی و دولت اوباما مثل هم است bahmaneyar 1 571 ۲۰/مرداد/۹۵ ۲۰:۴۵
آخرین ارسال: سدرة المنتهی

پرش در بین بخشها:


بالا