کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دغدغه های سیاسی و ....روزانهء انقلابیون ،دلواپس و بیسواد ..
۸:۴۷, ۶/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/مهر/۹۵ ۱۳:۲۶ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: photo293057060855198907.jpg]
زندگی به دو سبک!
به سبک ضرب المثل؛ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است؛

بیشتر کسایی که این ضرب المثل دستاویزشون شده تمامیت خواه شدن
طوری عمل میکنن که گویا کل چراغ های عالم باید در خونه ایشون روشن باشه!
با درآمد میلیاردی یارانه چهل هزاری میگیره هنوز چون معتقده چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
تو آپارتمانش چون کنتور آب مشترک دارن تا دلت بخواد آب اسراف میکنه و با افتخار به اهل خانوادش میگه ما استفاده نکنیم بقیه استفاده کنن؟
چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
دو تا خونه داره ولی به اسم بچه هاشم مسکن مهر ثبت نام کرده! ازش میپرسی تو که شانت اجازه نمیده مسکن مهر بری چرا میخوای بگیری؟
میگه من نگیرم بقیه بگیرن؟؟؟ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
هفت تا مغازه داره ولی به یه پسرش گفته بره وام بنگاه های زود بازده تولیدی بگیره و بزنه تو دلالی! نکنه یه وقت بقیه بگیرن بهش نرسه!
واسه اون یکی پسرش هم با پول و پارتی یه کار دولتی جور کرده! درسته حقوقش یک سوم وقتی نیست که کنار خودش تو مغازه کار میکرد ولی خوب چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
پسر اون کار دولتی نداشته باشه همسایه بدبخت و باسواد و بیکارش بره سر کار؟؟؟؟
.
این دوستان وقتی کمک های نظامی از بودجه دفاعی رو به کشورهای خط مقدم در برابر دشمن میبینن باز یاد همین ضرب المثل میفتن!
.
چون اینا پولدارن و کلی خرج بیخود دارن و طبق منطق و دین باید اینا به فقرا کمک کنن ولی خوب اینا دوس ندارن از چراغ های خونه شون کم شه!!! حتی حاضرن چراغ خونه مرز نشین ها توسط داعش بترکه ولی کسی کاری به کار چراغ خونه اینها نداشته باشه!
سبک دوم زندگی؛
حضرت زهرا(سلام الله علیها) فرمود: ای فرزندم اول همسایه بعد اهل خانه؛
وقتی این سبک زندگی تو جامعه جاری شد نتیجش میشه اون پیر زن روستایی که کل داراییش یعنی یه مرغ رو آورده بود تقدیم جبهه ها کنه!
نتیجش میشه مردم اروپا که وقتی کمبود پنیر اومد،پنیرهای اضافه شونو میبردن پس بدن تا به بقیه هم برسه!
نتیجش میشه ترکیه که مردم وقتی دلار گرون میشه میبرن دلاراشونو میفروشن تا قیمتش بیاد پایین نه اینکه زن و بچه و پیر و جوون تو سرو کله هم بزنن و خونشونو بفروشن تا دلار بخرن!

سال دوهزارو دوازده تو ژاپن بیماری همه گیر پرندگان گوشتی شایع شد و کمبود شدید گوشت مرغ اومد!
اکثر مردم ژاپن یا مرغ سهمیه را یک در میان میگرفتن ویا انها که روزانه گرفتند نیمی از انرا به همسایه دادند!
پ.ن؛
اسلام عیبی نداره! ایراد از خودخواهی افراطی ماست!
.
معین_ثائر

[تصویر: photo293057060855198899.jpg]
سید_علی

خودمو جای شخص اول مملکت میذارم...

با این همه قدرت و اختیار پاپوش وصله دار میپوشیدم؟؟؟

پسرام با حقوق طلبگیشون زندگی میکردن؟؟؟

بابا یه شغل مناسب واسه بچه هام پیدا کردن که به جایی برنمیخوره!

با دشمنای دوست نمای منافقم چه برخوردی داشتم؟؟؟
یعنی پشت تریبون خودشونو و خانواده شونو رسوا نمیکردم؟؟؟

اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال تمام مسولیت و فشار مملکت روی دوشت باشه
بیست و هفت سال تمام شیاطین دنیا و جونورای ریز و درشتش آرزوی زمین زدنتو داشته باشن بعد وضع زندگیت با دوران طلبگیت فرقی نکنه؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه عده ای شعار مرگ بر تو رو سر بدن، مملکتو به بازی بگیرن بعد مورد لطفت قرار بگیرن و بهشون فرصت نفس کشیدن بدی، تازه روز به روز طلبکارتر شن که چرا محاکمه نمیشن؟؟؟
.
مگه ممکنه هر ننه قمری یه گوشی بگیره دستش ازت کاریکاتور بکشه، بهت توهین کنه ، به اصول مملکت توهین کنه و صد ها هزار ساده لوح تاییدش کنن ولی اتفاقی براشون نیفته؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال استدلال های کودکانه یه عده خوشحال رو تحمل کنی که صب میگن چرا رهبری جلوی فسادو نمیگیره؟ چرا اقتصاد مملکتو درست نمیکنه؟ چرا جلوی فلانی و خانوادشو نمیگیره؟
و شب قبل خواب میگن که چرا رهبری دیکتاتوره و تو کار مسولا و دولت دخالت میکنه؟
.
واقعا چطور ممکنه اونقدر پاک زندگی کرد که آمریکایی ها بگن افشاگری دارایی های رهبران ایران فایده ای جز بی آبرویی دوستان آمریکا و محبوبیت رهبرش نداره؟؟؟

پ.ن؛
ترجیح میدم خودمو جای همچین شخصی ابدا نذارم
و تنها براش دعا کنم که سایه اش از سرمون کم نشه...
الحق که سید علی هستی
.
معین_ثائر
.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 86 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۷:۱۱, ۳۱/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #851
آواتار
[تصویر: 7.png]
خدایی که با همه چیز اوکی هست

مد شده میگویند راه های رسیدن به خدا به تعداد افراد بشر متنوع است وهر کسی یک راه را میتواند انتخاب کند ، بدون اینکه هیچ مذهب خاصی رو انتخاب کند واز قوانین انسانی تبعیت میکنه وبه طبیعت احترام میگذاره و.....

وهمه مسیر های منتهی به سیر الی الله محترم است...

یکی با عاشورا وعزاداری
یکی با رقص سماع
دیگری با کمک به حیوانات
دیگری با مشروب فروختن و ...

✅ این حرفها توهین به شعور مخاطب است ... خدایی وجود داشته باشد ، سیر و سلوکی هم وجود داشته باشد ، بعد دست روی هر کاری بگذاری بدون اینکه خودش گفته باشد ، بتوان به او رسید؟ ‌
این چه خدای بی منطقی است که هیچ معیاری ندارد و انسان را کاملا رها کرده که هر کاری میکند با آن به خدا میرسد؟!؟
این خدا نشانه فرستادنش (قرآن و انجیل و...) و نفرستادنش چه فرقی میکند؟

✅این خدا سوالهای انسان را چگونه پاسخ میدهد درحالیکه فرامذهبیست؟
در حقیقت اعتقاد داشتن به او و نداشتنش در عمل چه فرقی میکند؟!؟
نقش شیطان چیست این وسط؟
وقتی معیاری وجود ندارد و با هر عملی بشود به خدا رسید؟

✅ما داریم درمورد یک خدا حرف میزنیم که در قرآن، راه های دیگر را نفی میکند، بعد در عین حال، همان خدا فرا مذهبی هم هست و با همان چیزهایی که در قرآن نفی کرده با همان ها هم اوکی هست؟!؟

✅مثلا قرآن میفرستد و میگوید این را تکذیب نکنید و در عین حال با کسی که قرآن را تکذیب میکند هم اوکی هست!!!
مگر نعوذ بالله مریض است خدا؟

✅ من نمیدانم این حرفهای مسخره و متناقض را با چه عقلی درست میکنند... یا شاید دارند خودشان و روش دلخواه خودشان را توجیه میکنند! تا بلکه مناجات را با رقص یکی کنند! .

✅ خدای قرآن خیلی واضح میگوید: .وإن يروا كل آية لا يؤمنوا بها وإن يروا سبيل الرشد لا يتخذوه سبيلا وإن يروا سبيل الغي يتخذوه سبيلا ذلك بأنهم كذبوا بآياتنا وكانوا عنها غافلين ... آنها چنانند که اگر هر آیه و نشانه ای را ببینند ، به آن ایمان نمی آورند اگر راه هدایت را ببینند ، آن را راه خود انتخاب نمی کنند و اگر طریق گمراهی را ببینند ، آن را راه خود انتخاب می کنند! ( همه اینها ) بخاطر آن است که آیات ما را تکذیب کردند ، و از آن غافل بودند ... .

?اینکه گفته شده طرق الی الله به تعداد انسانها است یعنی هر کس اگر در صراط مستقیم پا گذارد یک راهی مختص خودش است ... نه اینکه هر بیراه ای هم طریق ال الله است!

امضای vahrakan
۱۶:۱۷, ۳۱/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #852
آواتار
نقل قول:میدونم اصل انقلاب و مردم سالاری دینی درسته ولی یه چیزایی داره تغییر میکنه
به نظر من بریم دعا کنیم صاحب اصلیمون زودتر بیاد

البته به نظر من تغییر نمیکنه

آشکار میشه

و بهتره همزمان با دعا به نائبشون کمک کنیم

تنهاشون بزاریم یار نمیشیم بار میشیم

امضای عبدالرحمن
۵:۲۰, دیروز
شماره ارسال: #853

(۳۱/مرداد/۹۶ ۶:۲۷)vahrakan نوشته است:  به قول یزید ابن معاویه ملعون حرامزاده ((علی برکت الله )) یه وقت فکر نکنید بنده این کلام رو به جناب روحانی گفتم ....نه ...اوشون حلال زاده اند ،،، اما راه های حرام رو برای رسیدن به مقاصدش انتخاب کرد ...از جمله اری گرفتن از هم صنفی های خودش و این نماینده های وجیزه خوان

میگم از زمان رونمایی کابینه دوازدهم من دچار توهمات فکری شدم ...

میگم نکنه روحانی و رییسی یک نفر هستن و دارن دو نقش بازی می کنن؟ HuhDodgy

یکی منو روشن کنه لطفن Big Grin به نظر شما ممکنه روحانی پیرو خدای چندین چهره (طبق سریال گیم آف ترونز) باشه؟!
آخه اگه رییسی، رییس جمهور شده بود همین کابینه ای که روحانی انتخاب کرده را انتخاب می کرد!

خلاصه من دچار توهم شدم و تا مطمئن نشدم رئیسی و روحانی دو نفر جدا هستن خوابم نمیبره . شفاف سازی کنید لطفااااا

کلیپی چیزی اگه دارید که توی اون روحانی یواشکی پوست چهره اش رو برمیداره و تبدیل میشه به رییسی توی نت بذارید.... خدا خیرتون بده Big GrinBig GrinBig Grin

اگه هم فشاری چیزی روی رییس جمهور بوده بگین. خود روحانی میگه: خواستم فلانی را بزارم نشد.. بعد میگه هیچ فشاری روی من نبود!!! من که نفهمیدم منظورش چیه؟!! نشد یعنی چی؟ اونها قبول نکردن؟ یکی دیگه نزاشت؟ اگه اجازه نداشتی یعنی فشار روت بوده اگه بوده چرا میگی نبوده؟ ماذا فاذا؟ CoolHuhBig Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۸:۰۶, دیروز (آخرین ویرایش ارسال: دیروز ۱۰:۳۳ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #854
آواتار
(دیروز ۵:۲۰)Nadia نوشته است:  میگم از زمان رونمایی کابینه دوازدهم من دچار توهمات فکری شدم ...
یکی منو روشن کنه لطفن Big Grin به نظر شما ممکنه روحانی پیرو خدای چندین چهره (طبق سریال گیم آف ترونز) باشه؟!
آخه اگه رییسی، رییس جمهور شده بود همین کابینه ای که روحانی انتخاب کرده را انتخاب می کرد!
خلاصه من دچار توهم شدم و تا مطمئن نشدم رئیسی و روحانی دو نفر جدا هستن خوابم نمیبره . شفاف سازی کنید لطفااااا
کلیپی چیزی اگه دارید که توی اون روحانی یواشکی پوست چهره اش رو برمیداره و تبدیل میشه به رییسی توی نت بذارید.... خدا خیرتون بده Big GrinBig GrinBig Grin
اگه هم فشاری چیزی روی رییس جمهور بوده بگین. خود روحانی میگه: خواستم فلانی را بزارم نشد.. بعد میگه هیچ فشاری روی من نبود!!! من که نفهمیدم منظورش چیه؟!! نشد یعنی چی؟ اونها قبول نکردن؟ یکی دیگه نزاشت؟ اگه اجازه نداشتی یعنی فشار روت بوده اگه بوده چرا میگی نبوده؟ ماذا فاذا؟ CoolHuhBig Grin
نه خیر خانم نادیا ، ایشون خود خودشون هستند و هیچ تغییری در اصول شون تا به حال نداشتند ،فقط قبلنا ، پشت صحنه بودند و در این چند ساله در جلوی صحنه بازی میکنه ، و جریان اصلاحات که در این کشور دیگه جایگاهی نداره ، فکر کرد که به نو اصولگرایان معتدل مثل مرحوم هاشمی و لاریجانی و یا روحانی می تونه به اهداف عالیه خودش برسه ، اما پس از این که خر جریان اعتدال از پل گذشت تازه فهمیدند که اقای لاریجانی و روحانی لیست وزرا رو از قبل بستند و تنها وزیر پیشنهادی اقای خاتمی هم رای نیاورد و جریان اصلاحات موند و وعده های عمل نشده روحانی ، هیچ شباهتی بین رئیسی فرا حزبی با روحانی که تفکراتش ترکیبی از جریانهای سیاسی مختلف کشور مثل اصولگرای معتدل و چپ گرایان دوم خردادی و اصلاحاتی و ... هست ، وجود نداره ، روحانی دقیقا تمامی شعارهایی که علیه رئیسی داد ، در حال اجرای همون سیاستهایی هست که فکر می کرد ممکنه وقتی رئیسی اومد ، این سیاستها رو اجرا می کنه ....یک نمونش وزیر زن در کابینه بود که اصلا یک وزیر هم معرفی نکرد ، نمونه دیگرش چادر اجباری در نهاد ریاست جمهوری بود .....

[تصویر: 8.png]
تستودو مجسمه یک لاک‌پشت است که دانشگاه مریلند آمریکا او را مقدس و مایه برکت می‌دانند و دانشجویان پیش از امتحانات به او نذر میکنند.

حالا اگه ایران بود
وجدان روشنفکری خودشون رو .... میدادند

[تصویر: n00112109-b.jpg]

خنجر از پشت !

هاشمی در یک موضع و مصاحبه رسمی هسته ای در مورد دوره ریاست جمهوری خود اعلام کرده بود:
«در سفر پاکستان می‌ خواستم با عبدالقدیرخان دیدار کنم؛ اما به من نشان ندادند.
او معتقد بود کشورهای اسلامی باید بمب اتم داشته باشند!!!
در سال 61 ذهنیت ما این بود که باید خود را به عوامل بازدارنده مسلح کنیم!
درست است که ما اجازه رفتن به طرف سلاح هسته ‌ای را نداریم، ولی اگر شرایطی پیش بیاید و ضرورتی پیدا کند و یا دشمنی پیدا کنیم که بخواهد از این سلاح استفاده کند، قدرت ما محفوظ است!!!

بیان این موضع در حالی که جامعه جهانی بر روی فتوای صریح مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت تولید و نگهداری از سلاح هسته ای حساب ویژه ای باز کرده، مفهومی جز تخریب سیاست صدای واحد در جمهوری اسلامی ایران داشت؟؟؟

هاآرتص در واکنش به این موضع گیری عجیب می نویسد:«رئیس جمهور پیشین ایران اعتراف کرد که ایران همواره، به طور پنهانکارانه ‌ای به دنبال بمب اتمی بوده است!

رادیو سراسری رژیم صهیونیستی نیز اضافه می کند: «رفسنجانی در مصاحبه ‌ای گفت که برنامه هسته‌ ای ایران با قصد کسب قابلیت ساخت سلاح هسته ‌ای شروع به کار کرده است و گفته که اوایل که شروع کردیم، در جنگ بودیم و دنبال این بودیم که چنین امکانی برای روزی که دشمن ما بخواهد از سلاح هسته‌ ای استفاده کند، داشته باشیم!

روزنامه تایمز اسرائیل هم به بررسی این موضع گیری می پردازد و می نویسد: «یکی از سران پیشین ایران اعتراف کرده ایران به دنبال سلاح هسته ‌ای بوده.
بر اساس گزارشات رسیده، آنها، این برنامه را در حین جنگ با عراق برای ایجاد بازدارندگی شروع کردند!!!

پ.ن؛دلیل اینکه حضرت هاشمی در اوج تهمت ها علیه برنامه هسته ای ایران این شطحیات رو فرمودند چی میتونه باشه؟؟؟

اسراییل و خیلی جاها بمب هسته ای دارن و نمیگن!
چطوره مقام رسمی ایران خلاف فتوای رهبری همچین شبهاتی رو علیه کشورش مطرح میکرد؟؟؟

تریبون دشمن/ کینه از محمود /خیانت /جهالت

معین ثائر
۱۲:۴۸, دیروز
شماره ارسال: #855
آواتار
(دیروز ۵:۲۰)Nadia نوشته است:  میگم از زمان رونمایی کابینه دوازدهم من دچار توهمات فکری شدم ...

از مردم نادان سوء استفاده کردن و وقتی خرشون از پل گذشت کار خودشونو کردن

اینه حقیقت لیبرال های ریشو و یقه تا آخر بسته
۱۷:۰۷, دیروز (آخرین ویرایش ارسال: دیروز ۱۷:۱۷ توسط -Ali-.)
شماره ارسال: #856
آواتار
خلاصه وضعیتِ «نظام» از زبان سعید حجاریان : «من زياد دنبال نکردم، ولي لابد قول‌هايي به نمايندگان داده شده است. واقعيت اين است که همه با هم کنار آمده‌اند؛ مجلس با دولت، فراکسيون‌ها با وزرا، رئيس مجلس با رئيس‌جمهور، بالا با پايين همه با هم کنار آمده‌اند»! (روزنامه شرق)

دیگر نه حرف رهبری روی زمین مانده است، نه انحرافی وجود دارد، نه اوضاع اقتصادی کشور فاجعه بار است، نه وزیر کوتوله و ناکارامد وجود دارد، نه اسلام در خطر است، نه اختلاس می شود، نه ورزشگاه رفتن بانوان دین مردم را به خطر می اندازد، نه تحریم هستیم، نه قاچاق کالا داریم، نه تولید متوقف شده است و نه رکود بر بازار حاکم است.

احمدی نژاد هم اگر «با همه کنار می آمد» امروز «ذخیرۀ نظام» بود و حتی اگر از قیام عاشورا درسِ تعامل سازنده و مذاکره می گرفت، وزیر خارجه اش با وزیر خارجۀ امریکا در خیابان های لوزان قدم می زد، جاسوس از کنار مدیران ارشد دولتش توسط سپاه دستگیر می شد، از «اعدام» مجاهدین خلق انتقاد می کرد، سندِ 2030 را می پذیرفت و فرهنگ جهاد و شهادت را از کتب درسی حذف می کرد، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوانِ «دولت با تفنگ» نام می برد و از برگزاری رزمایش های سپاه جلوگیری می نمود و اقتدار موشکی کشور را تخطئه می کرد، محبوبِ «سامانۀ مخفی» بود و نزدیکانش مانند رحیمی و بقایی و خراسانی حتی اگر رهبری بارها بر محاکمه و برخورد با آنها تأکید می کردند، «ذخیرۀ» نظام نامیده شده و از ایشان در بالاترین رده های حکومتی استفاده می شد.

محسن فنی

امضای -Ali-
[تصویر: 1_Untitle2.png]

۰:۲۷, امروز
شماره ارسال: #857
آواتار
خانم نادیا
من قبلا توی همین فروم گفتم دوباره هم میگم
همونطوری که اصولگراها الان دارن خودشونو از احمدی نژاد جدا میکنن و ازش تنفر دارن یه روزی میرسه که اصلاحاتی ها هم به رهبری سیدمحمد خاتمی مجبور میشن از روحانی اعلام برائت کنن البته بعد از اینکه یه دل سیر از سفره ی انقلاب نوش جان فرمودند بالاخره حقشونه هرچی نباشه هشت سال راستی ها داشتن میخوردن الانم نوبت چپی ها و لیبرالا و آقایون سرمایه داره مگه عدالت وجود نداره تو مملکت؟
در جواب آقای محسن هم باید بگم که برادر من دموکراسی به ته خط نرسیده
نظام و مسئولین فاسد گرامی به ته خط رسیده ن
مردم هم به زودی به همونجا میرسن

امضای amirabdi
ترا من چشم درراهم شباهنگام
که می گیرنددرشاخ تلاجن سایه هارنگ سیاهی
وزان دلخستگانت راست اندوهی فراهم
ترا من چشم در راهم
۰:۵۵, امروز
شماره ارسال: #858

(امروز ۰:۲۷)amirabdi نوشته است:  دموکراسی به ته خط نرسیده
نظام و مسئولین فاسد گرامی به ته خط رسیده ن
مردم هم به زودی به همونجا میرسن

اینطوری هم میتونیم بگیم که اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدال خواه و ... همه شاخه های یک درخت هستند با یک ریشه مشترک ....

هر یک از شاخه ها هر زمان که مصالح"نظام" اقتضا کنه رونمایی میشن وگرنه هیچکدوم در باطن با اون یکی فرقی ندارن ...

هر زمان اوضاع کشور انقلابی و سنتی و هرج و مرج خواه باشه اصولگراها میان جلو !
هر وقت اوضاع کشور متمدنانه و امروزی تر باشه اصلاح طلب ها میان جلو!

بعد پشت صحنه به ما مردم ساده می خندن ... Sad

البته من شخصا "فیلمی" که اصلاح طلب ها برای مردم بازی می کنن را ترجیح میدم... میگم فیلم چون مسخره است که 24 میلیون به مجلس و رئیس جمهور رای بدن بعد این مجلس و رئیس جمهور دقیقا خلاف انتظارات این 24 میلیون رفتار کنه .....Dodgy
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا