کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصغر فرهادی: من برای این آدم‌ها [روسپی‌ها] ارزش قائلم
۱۴:۱۱, ۲۱/اسفند/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/اسفند/۹۵ ۹:۱۸ توسط III I III.)
شماره ارسال: #1

از بيانات جناب اصغر فرهادی در خصوص جماعت روسپی‌گر (همان فاحشه‌ها):

آنها تصمیم گرفته‌اند خرج زندگی‌شان را با استفاده از بدنشان دربیاورند، بنابراین من برای این آدم‌ها ارزش قائلم و می‌خواهم سعی کنم آنها را به شکل محتاطانه‌تر و منصفانه‌تری به تصویر بکشم.

منبع

بياناتشان كمی با بيانات رسول خدا صلوات الله عليه و آله در تضاد است كه البته گويا از نظر دوستان مسئله خاصی نيست

منتظر توجيهات و عرايض دوستان هستم در اين خصوص

امضای III I III
[تصویر: DORUQ-359x450.jpg]

يكي از دو نفر بالا داره دروغ ميگه
لعنت خدا بر دروغ گوياني كه با وقاحت تمام به ملت دروغ مي‌گن!
شرح همه خطوط قرمز نقض شده رهبري در برجام
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۵۲, ۲۹/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #31

(۲۶/اسفند/۹۵ ۱۹:۱۸)mahdy30na نوشته است:  خانم نادیا براتون متاسفم نیستم چون قوه درکتون بیشتر از این نیست و توقع زیاد داشتن ، اشتباه هست Rose .
40 خط می نویسی. 38 تاش توهین و رجزخوانیه. انتظار هم دارید جواب بدم!! خیلی جالبه
شمایی که آیه قران رو نمی فهمی (اینجا اثبات شد در خصوص آیه سوره نسا) چه اصراری داری که به بحث ادامه بدی؟ یا بیکاری یا کسیو نداری که 24 ساعت اینجا درحال رجزخوانی و توهین هستی و جالبه که تیم مدیریت هم نمیاد تاپیک را ببنده و پستهای مسخره شمارو حذف کنه.
---
من طبق نظر شوپنهاور عمل میکنم:

فقط با کسانی بحث کنید که می‌دانید آن‌قدر عقل و عزت نفس دارند که حرف‌های بی‌معنی نمی‌زنند، کسانی که به دلیل توسل می‌جویند ، حقیقت را گرامی می‌دارند و آن‌قدر منصف هستند که اگر حق با طرف مقابلشان باشد اشتباه بودنشان را قبول می‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم که به ندرت در هر صد نفر یک نفر ارزش آن را دارد که با او بحث کنی!

حالا جنابعالی هم حرف بی معنی میزنی . دلیل نمیاری، اشتباهت را قبول نمیکنی! انتظار هم داری که با ادمی مثل من که کل تیم تالارتون حریفم نمیشن بحث کنی! DodgyBig Grin

چون در آیه 24 سوره نسا بدجوری سوت دادی یه سوال ساده دیگه از قران میپرسم. جواب دادی که دادی اگه باز بخوای رجزخوانی و توهین کنی جواب نمیدم، تفسیر و توجیه الکی هم نباشه لطفا:

در سوره مريم آيه 28‏ آمده: يَا أُخْتَ هَارُونَ مَا كَانَ أَبُوكِ امْرَأَ سَوْءٍ وَمَا كَانَتْ أُمُّكِ بَغِيّاً ‏‏
ترجمه : ‏‏اي خواهر هارون، نه پدر تو مرد بدي بود، و نه مادرت زن بدكاره‌اي.

سوال من اینه:
1. آیا حضرت مریم یعنی مادر حضرت عیسی ؛ خواهر هارون بود؟ اگه نه هارون کیه؟

2. اگه هارون برادر حضرت موسی بود، آیا فاصله زمانی بین حضرت عیسی و حضرت موسی بیشتر از هزار سال نیست؟ پس چرا به حضرت مریم گفته شده که خواهر هارون هست؟ هارون که هزار سال قبل از حضرت مریم بوده؟!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۳۲, ۲۹/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #32
آواتار
سلام و عرض احترام به همه بچه های تالار بیداری اندیشه . پیشا پیش عیدتون مبارک Rose
(۲۹/اسفند/۹۵ ۱۹:۵۲)Nadia نوشته است:  40 خط می نویسی. 38 تاش توهین و رجزخوانیه. انتظار هم دارید جواب بدم!! خیلی جالبه
شمایی که آیه قران رو نمی فهمی (اینجا اثبات شد در خصوص آیه سوره نسا) چه اصراری داری که به بحث ادامه بدی؟ یا بیکاری یا کسیو نداری که 24 ساعت اینجا درحال رجزخوانی و توهین هستی و جالبه که تیم مدیریت هم نمیاد تاپیک را ببنده و پستهای مسخره شمارو حذف کنه.
---
من طبق نظر شوپنهاور عمل میکنم:

فقط با کسانی بحث کنید که می‌دانید آن‌قدر عقل و عزت نفس دارند که حرف‌های بی‌معنی نمی‌زنند، کسانی که به دلیل توسل می‌جویند ، حقیقت را گرامی می‌دارند و آن‌قدر منصف هستند که اگر حق با طرف مقابلشان باشد اشتباه بودنشان را قبول می‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم که به ندرت در هر صد نفر یک نفر ارزش آن را دارد که با او بحث کنی!

حالا جنابعالی هم حرف بی معنی میزنی . دلیل نمیاری، اشتباهت را قبول نمیکنی! انتظار هم داری که با ادمی مثل من که کل تیم تالارتون حریفم نمیشن بحث کنی! DodgyBig Grin

چون در آیه 24 سوره نسا بدجوری سوت دادی یه سوال ساده دیگه از قران میپرسم. جواب دادی که دادی اگه باز بخوای رجزخوانی و توهین کنی جواب نمیدم، تفسیر و توجیه الکی هم نباشه لطفا:

در سوره مريم آيه 28‏ آمده: يَا أُخْتَ هَارُونَ مَا كَانَ أَبُوكِ امْرَأَ سَوْءٍ وَمَا كَانَتْ أُمُّكِ بَغِيّاً ‏‏
ترجمه : ‏‏اي خواهر هارون، نه پدر تو مرد بدي بود، و نه مادرت زن بدكاره‌اي.

سوال من اینه:

2. اگه هارون برادر حضرت موسی بود، آیا فاصله زمانی بین حضرت عیسی و حضرت موسی بیشتر از هزار سال نیست؟ پس چرا به حضرت مریم گفته شده که خواهر هارون هست؟ هارون که هزار سال قبل از حضرت مریم بوده؟!
خانم نادیا ، عالم جلیل القدر جهان ... سلام
(۲۹/اسفند/۹۵ ۱۹:۵۲)Nadia نوشته است:  40 خط می نویسی. 38 تاش توهین و رجزخوانیه. انتظار هم دارید جواب بدم!! خیلی جالبه
اگه شما 38 خط رو رجز خونی مبدونی اون 2 خطش رو چرا از ترس پاسخ نمیدی؟ اصلا اگه اهل پاسخ بودید به این ها کار نداشتین که به سوال و موضوعی که بیان شده پاسخ میدادی. از ابتدا که بحث رو شروع کردید شروع به توهین و تهمت و ... کردید و هربارهم از شما مستندات خواسته شد شما همیشه شانه خالی میکنین و کردید و خواهید کرد چون روش کسی که پاسخ نداره همیشه و اخرشم از شاخه به شاخه رفتن که متاسفانه روی یه شاخه گیر میکنین نه اینکه بخوایین گیر کنین چون دیگه شاخه ای بعدش نیست و دیگه .... . Blush
حالا من بیکار باشم یا کسی رو داشته باشم ونداشته باشم ایا به شما مربوط میشه ؟
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ.... 12 حجرات

(۲۹/اسفند/۹۵ ۱۹:۵۲)Nadia نوشته است:  حالا جنابعالی هم حرف بی معنی میزنی . دلیل نمیاری، اشتباهت را قبول نمیکنی! انتظار هم داری که با ادمی مثل من که کل تیم تالارتون حریفم نمیشن بحث کنی! DodgyBig Grin
میخواین طبق نظر هر کسی پیروی کنین مشکلی نداره فقط بپایین شامل حال ... نشین . حیف که نمیشه این مثل رو گفت ولی خودتون متوجه باشین که هر روشی استفاده کنین خودتون توش میمونین چون روش خودتون نیست .
ولی دلم میخواد پیش از مطرح کردن سوال شما و پاسخش بدونم این سوالاتی که پرسیدم رو اگه پاسخ ندارید بگید ندارم و فهم من هم همینقدر هست و بیشتر از این از من نپرسید جناب mahdy30na .
سوالات رو بزارین رونتر بپرسم شاید تو سال جدید وقت کردید و پاسخش رو پیدا کردید ولی میدونم که بازم بی پاسخ میمونه مثل خیلی از سوالاتی که پرسیدم و جواب یک کلمه ای رو نداشتین بدین.
شما فرق و تعریفی از کنیز و روسپی ارایه بدید که قشنگ فرقشون رو تبیین کنه.( البته نمیتونین چون چندبار پرسیدم و پاسخ ندادین وگرنه اگه داشتین بجای حاشیه رفتن پاسخ میدادید تا من اینقدر از شما عالم جلیل القدر نپرسم.
توهین و تههمتی که در مثلا ترجمه ای که ازکتاب فقهی شیعه اوردین با عنوان :
(۲۲/اسفند/۹۵ ۱۷:۴۹)Nadia نوشته است:  از اون گذشته اگه کمی کتب مذهبی خونده باشین می بینین که در احادیث هست که مردم میتونن کنیزشون را در اختیار دیگران بذارن و در ازاش پول بگیرن (در ازای سکس دیگران با کنیزشون)
در تهذیب الاحکام جلد 7 صفحه 242 امده: مسلمانانی که کنیز دارند می توانند واژن کنیزشان را در اختیار هرکسی بگذارد و از او پول بگیرد (امام صادق)
متن دقیقش رو لطف کنید بیارید ، اگه اینقدر که ادعاتون میشه حداقل باید بدون ترس این کار رو میکردید نه اینکه اینقدر فرار میکردید از پرسش .
توهینی کردید به جامعه کنیزان شما که این یک حق تاناس هست و همینطور توهین به اونها چون برای اونها اولین کاری رو که در نظر گرفتین فقط براورده کردن نیاز جنسی بوده و بعدش اگه طرف وقت خالی داشت بره کار کنه . که این توهین هست و اگه نتونین پاسخ بدین ( ماله کشی کنین به خیلیا توهین کردین دیگه بماند چه کسانی )
این سه مورد رو اگه پساخ بدید خوبه البته موارد دیگه هم بود که دیگه صرف نظر میکنم چون سوادتون همینارو یاری بده به شما خیلیه .
ایه 24 سوره نساء رو شما شروعش رو با گاف شروع کردید که گرامی ، کسی که ادعاش میشه سوادم :
(۲۹/اسفند/۹۵ ۱۹:۵۲)Nadia نوشته است:  
انتظار هم داری که با ادمی مثل من که کل تیم تالارتون حریفم نمیشن بحث کنی! DodgyBig Grin

شما یا بهت زیادی گفتن استاد یا زیادی در هپروت به سر میبری که ادعات میشه چون تو بحثای قبلی بی پاسخ موندی مثلا زخمی هستین . خدا شفا بده .
اینم از شاهکارهای شما که از شاخه به شاخه شدن رو میشه دید
(۲۹/اسفند/۹۵ ۱۹:۵۲)Nadia نوشته است:  سوال من اینه:

مثلا میخوای بگی من بیسوادم ؟ باشه شما برای خودت چنین تصور کن . ولی من پاسخ رو میدم و مثل شما نیستم خودم رو پیشت توهینها مخفی کنم .
ایه شریفه 28 سوره مریم بیان میفرماد که :

يا أُخْتَ هارُونَ ما کانَ أَبُوکِ امْرَأَ سَوْءٍ وَ ما کانَتْ أُمُّکِ بَغِيًّا

از بنی اسرائیل و مسیحیت و مباحث ادیان از بنده سوال نفرمایید چون بنده از اونها ( و شما ) به منابع خودشون اشنا ترم گرامی ، و اما پاسخ شما ( در حد درک شما نه پاسخ کامل و اصلی ) :
در تاریخ ثبت شده که از مغیره پرسیدن در باره این موضوع ( یعنی این سوال از شما نیست گرامی اینو پیش از شما عده ای که قلب مریض داشتن هم پرسیدن و این کار رو خیلی راحت میکنه برای کسی که به این مباحث اشنا باشه )
بله بین هارون نبینا و اله و علیهما سلام تا بانوی پاک دامنی همچون مریم دختر عمران سالها فاصله بود ، اما براتون با یه مثال شرحش رو کوتاه میکنم چون میدونم وقت خوندن ندارین .

وَ إِلي‏ عادٍ أَخاهُمْ هُوداً قالَ يا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ ما لَکُمْ مِنْ إِلهٍ غَيْرُهُ أَ فَلا تَتَّقُونَ ، در اینجا خدای منام خطاب چه میفرماید ؟
به سوی قوم عاد برادرشان هود را فرستادیم ،گفت :ای قوم من ، خدا رابپرستید که برای شما غیر او خدایی نیست ،آیا پرهیزکاری نمی کنید؟
ایا برادرشون هود
نبینا و اله و علیهما سلام بود ؟ یا فرستاده از از فرستادگان خدای منان ؟ و یا در ایه ای دیگه

وَ إِلي‏ ثَمُودَ أَخاهُمْ صالِحاً قالَ يا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ ما لَکُمْ مِنْ إِلهٍ غَيْرُهُ هُوَ أَنْشَأَکُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَ اسْتَعْمَرَکُمْ فيها فَاسْتَغْفِرُوهُ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي قَريبٌ مُجيبٌ

و به سوی ثمود برادرشان صالح را فرستادیم که فرمود: ای قوم من ،خدای واحد را بپرستید که جز او برای شما معبودی نیست او شما را از زمین ایجاد کرد و شما را به آبادانی آن گماشت ، پس از او طلب آمرزش کنید و بسوی او باز گردید، همانا پروردگار من نزدیک و اجابت کننده است
و همینطور در اینجا .
خوب وقتی بیان میشه که مریم اخت هارون ، مراد رو در کلام معصوم تبیین شده بیان میشه که مراد این هست که : در میان انها رسم بود افراد را به نام انبیا و صالحان از پدران خود می خواندند .
خانم نادیا الان اگه خوسایت ایراد بگیر امیدوارم مثل ایرادات بی اساس پیشین ( البته ایرادی نگرفتین تو این بحث که ایراد استخون داری باشه )

اینم برای مطالعه ازاد میزارم که اگه کسی خواست بخونه
ما رواه المغيرة بن شعبة، قال: لما أرسلني رسول الله (صلى الله عليه و آله) إلى أهل نجران، قال لي أهلها: أليس نبيكم يزعم أن هارون أخو موسى، و قد علم الله تعالى ما كان بين موسى و عيسى من السنين ؟
فلم أدر ما أرد عليهم، حتى رجعت إلى النبي (صلى الله عليه و آله) فذكرت له ذلك، فقال لي: «فهلا قلت: إنهم كانوا يدعون بأنبيائهم و الصالحين قبلهم».
براتون منبع نمیدم تا یکم عادت کنین برای یافتن مطالب زحمت بکشین و مفت بدست نیارید.

خانم عالم منتظرم پاسخ سوالات رو بدید و کمتر از شاخه به شاحه برید و مراقب باشید که در سال جدید توهین ها دیگه بی پاسخ نمیمونه .
۲۱:۴۹, ۲۹/اسفند/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/اسفند/۹۵ ۲۱:۵۳ توسط Nadia.)
شماره ارسال: #33

کی میخوای دست از رجزخوانی برداری؟ خسته ام کردی؟ یه صفحه نوشتی در حالی که فقط کافی بود اینو بذاری:
" خوب وقتی بیان میشه که مریم اخت هارون ، مراد رو در کلام معصوم تبیین شده بیان میشه که مراد این هست که : در میان انها رسم بود افراد را به نام انبیا و صالحان از پدران خود می خواندند ."

این توجیه هم کپی از هر سایتی برداشتی ماله کشیه. سند این که افراد را به اسم انبیا و اولیا می خوندن را بذار!! یه مثال دیگه از این رسمو بذار.

اگه نمیتونی جواب بدی خواهشا رجز و فحاشی ننویس

(۲۹/اسفند/۹۵ ۲۱:۳۲)mahdy30na نوشته است:  مراقب باشید که در سال جدید توهین ها دیگه بی پاسخ نمیمونه .
یک هفته است هرچی توهینه داری خطاب به من می نویسی و دریغ از یک برخورد از سوی مدیریت تالار.

کم میارین دیگه ناچارین بگین توهین کرد که بحثو ادامه ندین. منم ادامه نمیدم اگه شما دست از فحاشی و رجزخوانی برداری
۲۲:۵۶, ۲۹/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #34
آواتار
سلام

من همینجا به مهدی سینا سلام عرض میکنم

ممنونم انقدر با حوصله مینویسی و .... (همان)

ادامه بدهBig Grin

امضای عبدالرحمن
۲۳:۵۸, ۲۹/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #35
آواتار
(۲۹/اسفند/۹۵ ۲۱:۴۹)Nadia نوشته است:  کی میخوای دست از رجزخوانی برداری؟ خسته ام کردی؟ یه صفحه نوشتی در حالی که فقط کافی بود اینو بذاری:
" خوب وقتی بیان میشه که مریم اخت هارون ، مراد رو در کلام معصوم تبیین شده بیان میشه که مراد این هست که : در میان انها رسم بود افراد را به نام انبیا و صالحان از پدران خود می خواندند ."

این توجیه هم کپی از هر سایتی برداشتی ماله کشیه. سند این که افراد را به اسم انبیا و اولیا می خوندن را بذار!! یه مثال دیگه از این رسمو بذار.

اگه نمیتونی جواب بدی خواهشا رجز و فحاشی ننویس

یک هفته است هرچی توهینه داری خطاب به من می نویسی و دریغ از یک برخورد از سوی مدیریت تالار.

کم میارین دیگه ناچارین بگین توهین کرد که بحثو ادامه ندین. منم ادامه نمیدم اگه شما دست از فحاشی و رجزخوانی برداری
کی میشه شما یکم متن رو تمام و کمال بخونی؟ شما ماله کشی بلدی گرامی نه بنده . ... همه را به کیش خود پندارد .

بنده رجز نخوندمچون در حدی نیستین که براتون رجز بخونم /
شما پاسخ خواستی ایا گفتی اولش بجز این یه سند بده ؟ شما هر زمان سند دادن رو یاد گرفتین بنده هم براتون مستندات دیگه ارائه میکنم ( مستندات موجوده اما برای هر فردی حرومش نمیکنم ). البته اگه یکم دقت میکردید نمونه های دیگه رو رویت میکردید که نکردید . Blush
نمونه میخوایین ؟ دوایه از کلام نور رو دقت کن بعد ، در سوره هود ایه 50 " وَإِلَى عَادٍ أَخَاهُمْ هُودًا قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَكُمْ مِنْ إِلَهٍ غَيْرُهُ إِنْ أَنْتُمْ إِلَّا مُفْتَرُونَ " / 61 " وَإِلَى ثَمُودَ أَخَاهُمْ صَالِحًا قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَكُمْ مِنْ إِلَهٍ غَيْرُهُ هُوَ أَنْشَأَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَكُمْ فِيهَا فَاسْتَغْفِرُوهُ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي قَرِيبٌ مُجِيبٌ " / ایه 84 " وَإِلَى مَدْيَنَ أَخَاهُمْ شُعَيْبًا قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَكُمْ مِنْ إِلَهٍ غَيْرُهُ وَلَا تَنْقُصُوا الْمِكْيَالَ وَالْمِيزَانَ إِنِّي أَرَاكُمْ بِخَيْرٍ وَإِنِّي أَخَافُ عَلَيْكُمْ عَذَابَ يَوْمٍ مُحِيطٍ "/ رو دقت کنین ، ایا حضرات انبیا هود ، صالح و شعیب برادر اون قوم بودند یا اینکه نسبی با اونها داشتن ؟
خانم نادیا سوالی پرسیدید و پاسخی در حد درک خودتون داده شد ، اگه میخوایین از کتب خودتون ( کتب تفسیری هم براتون بیارم پاسختون رو که مفسرینتون چه تفسیری کردن از این کلام ) انچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد /
البته یچی بگم شاید براتون یکم سنگین تموم بشه ولی اگه بنده به نگاه شما خواسته باشم ماله کشی کرده باشم کلام مفسیرین و محدثین شما بوده ، پس بزرگان شما خواستن ماله کشی کنن Big Grin

ففي صحيح مسلم عن المغيرة بن شعبة رضي الله عنه قال: لما قدمت نجران سألوني فقالوا: إنكم تقرؤون يا أخت هارون وموسى قبل عيسى بكذا وكذا؟
فلما قدمت على رسول الله صلى الله عليه وسلم سألته عن ذلك؟ فقال: " إنهم كانوا يسمون بأنبيائهم والصالحين من قبلهم." وروى أبو داود عن أبي وهب الجشمي رضي الله عنه قال: قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: "تسموا بأسماء الأنبياء".این متن ماله کشی رو هم ( البته به دید شما ) از مرکز پاسخگویی اهل سنت گرفتم نه از شیعه ( چون علمای شیعه رو که قبول ندارین ) . پس باید به علمای اهل سنت گفت ماله کش . Blush
مراقب باشین یبار بخاطر توهین به بزرگان خودتون تکفیرتون نکنن Cool
تو صحیح مسلم این موضوعش هست :
اینم متن کتاب که براتون ازش میارم
[تصویر: do.php?img=4616]
از جلد ششم کتاب صحیح مسلم صفحه 171 ( البته اینی که فعلا دم دستم بود اسکنش /
البته تو مصنف ابی شیبه ( استاد بخاری ) صحیح ابن حبان ، دلائل نبوه بیهقی و جامع ترمزی و مسند احمد و سنن کبرای نسایی و .... بگم بازم ؟ ایا اینها ماله کشی میکنن ؟ خانم عالم وقتی کتابهای خودتون رو نمیخونین اینطوری گیر می افتین . امیدوارم شما دانا تر این علمای اهل سنت باشین . البته این رفتار شما منو یاد یک کارشناس یکی از شبکه های ... انداخت که ایشونم یجا برگشت گفت اینها نمیفهمن و من کارشناس فهمیدم که اینها غلط گفتن . امیدوارم شما راه اوشون رو تکرار نکنین .

من منتظرم پاسخ سوالاتم رو بدید . اگه ندارید کمتر بزنید جاده خاکی چون دیگه جاده حاکیم یه اندازه ای کش میاد بعد دیگه ممکنه به دره و حتی ... برسه .
(۲۹/اسفند/۹۵ ۲۱:۴۹)Nadia نوشته است:  یک هفته است هرچی توهینه داری خطاب به من می نویسی و دریغ از یک برخورد از سوی مدیریت تالار.
HuhHuhHuh
فعلا که ما داریم از شما توهین میشنویم .
(۲۲/اسفند/۹۵ ۱۷:۴۹)Nadia نوشته است:  از اون گذشته اگه کمی کتب مذهبی خونده باشین می بینین که در احادیث هست که مردم میتونن کنیزشون را در اختیار دیگران بذارن و در ازاش پول بگیرن (در ازای سکس دیگران با کنیزشون)
در تهذیب الاحکام جلد 7 صفحه 242 امده: مسلمانانی که کنیز دارند می توانند واژن کنیزشان را در اختیار هرکسی بگذارد و از او پول بگیرد (امام صادق)
با امید به اینکه ترک تعصب نا بجا کنین و کمی سرانه مطالعه شما بره بالا در سال جدید .
یه نگاه به ماجرای صفیه هم بندازین شاید چیزی رو درک کردین ، همون ماجرا که ایشون که همسر رسول خدا بودند رو دیگر زنانشون به تمسخر کرفتن که تو .... ( برید ماجراش رو بخونین ) فقط یه قسمتش رو میگم :
نقل قول:کنت ای رسول الله ب یلطف بی ویکرمنی فدخل علی یوماً و انا ابکی فقال: مالک؟ فقلت: ازواجک یفخرن علی و یقلن یا بنت الیهودی. (قالت) فرأیت رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) قد غضب ثم قال: اذا قالوا او فاخروک فقولی: أبی هارون و عمی موسی -
توی همین داستان هم ماجرا زیاده فقط سر نخ دادم به اهل تحقیق نه برای پرسش کننده/
اینم کلیدی دیگه که تقدیم کردم ولی پست بعدی دوباره بیایین بگین کو سندش. اینم ماله کشیه و .... .
و همینطور اگه کتاب شرح النووي على مسلم رو دارین این متن رو یه نگاه بندازین
نقل قول:مسألة:2135 حدثنا أبو بكر بن أبي شيبة ومحمد بن عبد الله بن نمير وأبو سعيد الأشج ومحمد بن المثنى العنزي واللفظ لابن نمير قالوا حدثنا ابن إدريس عن أبيه عن سماك بن حرب عن علقمة بن وائل عن المغيرة بن شعبة قال لما قدمت نجران سألوني فقالوا إنكم تقرءون يا أخت هارون وموسى قبل عيسى بكذا وكذا فلما قدمت على رسول الله صلى الله عليه وسلم سألته عن ذلك فقال إنهم كانوا يسمون بأنبيائهم والصالحين قبلهم قوله صلى الله عليه وسلم عن بني إسرائيل : ( إنهم كانوا يسمون بأنبيائهم والصالحين قبلهم ) استدل به جماعة على جواز التسمية بأسماء الأنبياء عليهم السلام ، وأجمع عليه العلماء ، إلا ما قدمناه عن عمر رضي الله عنه ، وسبق تأويله ، وقد سمى النبي صلى الله عليه وسلم ابنه إبراهيم ، وكان في أصحابه خلائق مسمون بأسماء الأنبياء . قال القاضي : وقد كره بعض العلماء التسمي بأسماء الملائكة ، وهو قول الحارث بن مسكين . قال : وكره مالك التسمي بجبريل وياسين .
خانم نادیا ، اگه پاسخ سوالات بنده رو ندارین بگین ندارم ، اگه میل به ادامه بحث دارین سریک موضوع بمونین ، و اگه دوست دارین شاخه به شاخه بشین من مشکلی ندارم چون حداقل پاسخ شوالات شما رو دارم . اگه میخوایین مثلا تو جدل با بنده پیروز بشید لطف کنید به بزرگترتون بگین بیاد . شما توانش رو ندارید و با هربار پاسخ شنیدن سعی میکنین با توهین هاتون مثلا من رو ناراحت کنین که شرمنده این وسط فقط خودتون زیر سوال بیشتر قرار میگیرد.
(۲۹/اسفند/۹۵ ۲۱:۴۹)Nadia نوشته است:  کم میارین دیگه ناچارین بگین توهین کرد که بحثو ادامه ندین. منم ادامه نمیدم اگه شما دست از فحاشی و رجزخوانی برداری
بنده پاسخ شما رو میدم که گرامی ، شما سعی میکنی با تغییر بحث فرار کنین از پاسخ . پس سعی نکنین با این بیانات موضع مظلوم نمایی بگیرین. Blush هم توهین میشنویم و هم پاسخ سوال میدیم، یعنی یکم اگه اینارو یاد بگیرین خوبه ولی حیف که فقط به بنده و امثال بنده به دید یک .... . شما یکی رو میسپرم به خدا .
سوالات رو فراموش نکنین پاسخ بدین برای اخرین بار تکرار کردم که دیگه جایی برای شکایت نباشه .
(۲۹/اسفند/۹۵ ۲۲:۵۶)عبدالرحمن نوشته است:  سلام

من همینجا به مهدی سینا سلام عرض میکنم

ممنونم انقدر با حوصله مینویسی و .... (همان)

ادامه بدهBig Grin
سلام بر عبدالرحمن Rose
اقا اینهمه با مدارک و از قران و کتب خودشون میگیم میگن ماله کشی ، اگه نگیم که میگن ... . Blush
صبر را از عمه سادات اموختم .
۰:۱۰, ۳۰/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #36

من حرفهای خاله زنکی رو وقت ندارم بخونم.
سوالی داری در چند خط بنویس که جواب بدم
سوال نداری لازم نیست آسمان و ریسمان را به هم ببافی و 200 جمله بنویسی تا ملت سررشته کلام رو از دست بدن و ندونن ماجرا چی بوده.
مختصر و مفید حرف بزن.
۰:۲۳, ۳۰/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #37
آواتار
(۳۰/اسفند/۹۵ ۰:۱۰)Nadia نوشته است:  من حرفهای خاله زنکی رو وقت ندارم بخونم.
سوالی داری در چند خط بنویس که جواب بدم
سوال نداری لازم نیست آسمان و ریسمان را به هم ببافی و 200 جمله بنویسی تا ملت سررشته کلام رو از دست بدن و ندونن ماجرا چی بوده.
مختصر و مفید حرف بزن.
Blush خانم نادیا وقتی نمیخوای بخونی و پاسخ نمیخوای بشنوی لطف کن سوال نکنید . حرف خاله زنکی ؟ چطور اول که حرفی از اهل سنت نبود ماله کشی و از متابع اهل سنت شد خاله زنکی ؟ مطالبی که نیاز بود برای شما گفته بشه مقداریش گفته شد ولی چون برای زمان خودم ارزش قائل هستم مابقیش رو میزارم برای وقتی که شما مطالب رو خونده باشید .
هرزمان وقت داشتین تشریف بیارین و بخونید سوالاتی که چندین پست پرسیده شد ولی پاسخ ندادید ، الانم دنبال بهانه برای فرار از پاسخ نباشید .

عیدونم مبارک باشه .
۲۱:۵۸, ۳۰/اسفند/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/اسفند/۹۵ ۲۱:۵۹ توسط علی املشی.)
شماره ارسال: #38
آواتار
نباید توقع داشت که یک اسیر جنگی(کنیز) که در بسیاری از موارد به سرعت حکم قتل در مورد او اجرا می شود یا سال ها در بدترین شرایط روحی و جسمی نگهداری شده ، به فجیع ترین شکل او برخورد می شود، اختیار و رضایت قلبی در خصوص نحوه برخورد با او وجود داشته باشد ؛ در این وضعیت انتقال چنین اسیری به منزل یک مرد مسلمان و محسوب شدن به منزله افراد عادی جامعه بالاترین خدمتی است که به این فرد می شود .

به خاطر دستورات خاص و حساب شده ای که اسلام در قبال بردگان داشت و نحوه برخورد با آنان را کاملا تحت ضوابط مشخصی در می آورد ، اکثریت این افراد هم متمایل به اسلام شده ، وضعیت خود در تحت مالکیت یک مرد مسلمان را به مراتب بهتر از وضعیت گذشته خود می دیدند. حاضر به بازگشت به وضعیت قبل نبودند . در نتیجه رسما مسلمان می شدند ، هم در مدت زمان کوتاهی آزاد شده برای خود منزلت مستقل اجتماعی پیدا می کردند و زندگی شایسته ای رقم می زدند....
صرفا جهت آشنایی بعضی ها با معنی کنیز و فرقش با روسپی

امضای علی املشی
اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است.....دنیا برای از تو سرودن مرا کم است

آیا هنوز آمدنت را بها کم است؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا