کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختربچه‌های آمریکایی چگونه به مردان بزرگسال فروخته می‌شوند
۷:۰۵, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۷:۱۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 1984254.jpg]
در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد است که دختربچه‌های آمریکایی مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌شوند.

سرویس جهان مشرق- آمریکا یکی از پیشروترین کشورها در ازدواج اجباری کودکان است. دختربچه‌ و نوجوانی که تازه می‌خواهد بهار پاک زندگی را ببیند و در دشت رویاهای ناب نوجوانی‌اش پا بگذارد، به اجبار و در کمال نارضایتی قدم به خانه مردی چندین برابر بزرگسال‌تر از خودش که بسان پدر یا پدربزرگ‌اش است می‌گذارد و در بهترین حالت ممکن اگر خوش‌شانس باشد، در ۱۸ سالگی طلاق می‌گیرد و تا سال‌ها با امیدهای نابود شده و روح پوسیده زندگی خواهد کرد. اگر هم شانس اینچنینی نداشته باشد، همان مردی که با او ازدواج کرده، او را تبدیل به کارگر جنسی می‌کند و سر از فاحشه‌خانه‌ها درمی‌آورد. شاید باورتان نشود که در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد باشد. دختران کم سن و سال آمریکایی به اجبار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان می‌شوند و قانون عملا هیچ حمایتی از آنها ندارد و به رغم تلاش فعالان مدنی، مسئولان آمریکایی از همراهی با آنها اجتناب می‌کنند.
دهه‌ها بود که طبق قانون، سن مجاز دختران برای ازدواج در ایالت نیویورک، ۱۴ سال بود. امروز، با تغییر اندکی، این سن به ۱۷ سال رسیده است. آن هم فقط با رضایت دادگاه و والدین.
[تصویر: 1984253.jpg]
اما نیویورک از ایالات نادری است که موفق شده در ماه ژوئن ۲۰۱۷ گامی کوچک در این مسیر بردارد. تقریبا تمامی آمریکا، حق طبیعی انتخاب را برای زن نادیده گرفته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، در غالب ایالت‌ها اصلا حداقل سن ازدواج وجود ندارد و در برخی ایالات دیگر حداقل سن ازدواج ۱۶ و ۱۷ است.
روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: فقط بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، شاهد ۳۹۰۰ فقره ازدواج دختران و پسران کم سن و سال بودیم. این فاجعه است. نوجوانان ۱۴ و ۱۵ ساله ما را مجبور به ازدواج میکنند. هنوز خانواده منافع مالی خود را در نظر می‌گیرند و به خاطر بحث‌هایی چون صدور گرین کارت برای یک خارجی سن‌بالای ثروتمند، دختران کم سن و سال خود را مجبور به ازدواج با او می‌کنند.
آمارهای سال ۲۰۱۱ نیویورک نشان می‌دهد که دختران ۱۴ و ۱۵ ساله بسیاری با مردان ۲۵ تا ۳۹ ساله به اجبار ازدواج کرده‌اند و در این میان سهم مردان بالاتر از ۳۹ سال هم کم نبوده است.
[تصویر: 1984254.jpg]
در سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».
[تصویر: 1984255.jpg]
در واقع می‌توان نیویورک را سمبل تخلف از حقوق بشر نسبت به دختران نوجوان در آمریکا دانست. بسیاری از فعالان مدنی آمریکا، ازدواج دختران زیر ۱۷ سال را لکه ننگی بر چهره نیویورک و دیگر ایالت‌های آمریکا می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان، این اقدام کاملا متناقض با طبیعت دموکراسی و حقوق بشر، سبک زندگی آمریکایی را بیش از پیش دچار خدشه و آبروریزی جهانی کرده است. هم‌اکنون فعالان مدنی در کنار برخی قانونگذاران در تلاش‌اند تا لوایحی را جهت اصلاح قوانین ازدواج به مجالس ایالتی برسانند.

[تصویر: 1984257.jpg]
آرم کمپین مقابله با ازدواج دختربچه‌ها در آمریکا
در گزارش پایگاه «گلوبال سیتیزن» آمده که بین‌ سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، بطور متوسط ۱۷۰ هزار دختر نوجوان زیر سن قانونی با مردان میانسال در سرتاسر آمریکا ازدواج کرده‌اند. آمار تکان دهنده دیگری از این پایگاه به ما می‌گوید که سه چهارم عروسان اجباری نوجوان در ایالت نیویورک، دخترانی هستند که بعد از ازدواج تبدیل به قربانیان قاچاق جنسی می‌شوند.
طبق گزارش مذکور، ازدواج کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال، در صورت صدور رضایتنامه والدین و حکم قاضی -که بطور معمول رای مثبت دارد- در تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا مجاز است و تلخ‌تر آنکه، ۲۷ ایالت حداقل سن ازدواج برای دختران تعیین نکرده‌اند.
[تصویر: 1984258.jpg]
هشتگ «زندگی من در ۱۵ سالگی» جهت مقابله با ازدواج اجباری دختربچه‌های آمریکایی
روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به شدت نسبت به پیامدهای ازدواج اجباری کودکان و نوجوانان آمریکایی اخطار داده و از دست رفتن فرصت‌های تحصیلی و اقتصادی، به خطر افتادن سلامتی روانی و جسمی، و گرایش شدید اینگونه افراد به خشونت را محتمل‌ترین تبعات این ظلمی که در حق دختربچه‌ها می‌شود دانسته است.
[تصویر: 1984256.jpg]
طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، ۹۰ درصد کشورهای جهان هم‌اکنون ازدواج دختران زیر ۱۸ سال را منع کرده‌اند اما نیمی از آنها، استثنائاتی را در بند قانون مربوط گنجانده‌اند. هم‌اکنون، ۷۰۰ میلیون زن در سرتاسر جهان وجود دارند که در سنین زیر۱۸ سال ازدواج کرده‌اند و ۲۵۰ میلیون نفر از آنها، قبل از ۱۵ سالگی به خانه شوهران سن‌بالای خود رفته‌اند. آمریکا به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای جهان در امر ازدواج اجباری کودکان شناخته شده است.

منابع:
https://www.nytimes.com/2017/06/08/nyregion/child-marriage-is-sharply-curtailed-by-new-york-legislature.html
https://www.globalcitizen.org/en/content...blocked-by
https://www.nytimes.com/2015/10/14/opini...oblem.html
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 8 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۳۱, ۵/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/بهمن/۹۶ ۲۰:۰۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #71

(۵/بهمن/۹۶ ۱۴:۲۸)عمار94 نوشته است:  یعنی یکی سنش 17 سال 364 روز و بیست و سه ساعت و پنجاه و نه دقیقه باشه مشکل دارهBig Grin

یا باید اون یه دقیقه رو هم صبر کنه بعدش به آزادی حیوانی برسهHuh

به نظرم غربیها قبل از اینکه چرندیاتشون رو تو مغز بعضی ها فرو کنن اول به روشی اونها رو پوک کردن Sad

مثل خامه زده شدهConfused
پس از نظر شما محدودیت سنی نباید باشه. هر کی هم که نظر دیگری داره مغزش پوک شده. و حالا نتیجه این پر بودن مغز شما این شده که کلی بچه به فروش برسند و هیچ قانونی هم مانع فروش اونها نشه.

شما وانمود می کنید که مشکلتون با "آزادی حیوانی" هست. اما نه اون مصوبه مجلس نه گفته من ربطی به آزادی جنسی نداشت.

شاید تصور شما این باشه که مجلس می خواسته ازدواج بچه های کم سن و سال رو به کلی ممنوع کنه. اما اون طرح این بود که ازدواج یک فرد کم سن و سال با اجازه دادگاه مجاز باشه. یعنی ولی اون فرد می بایست ثابت کنه که هدفش خوشبختی دخترشه و مسئله ای مثل فروش بچه در میان نیست. که به هر حال این مسئله منتفی شد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۴۰, ۶/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #72

(۶/بهمن/۹۶ ۰:۳۹)عمار94 نوشته است:  فرافکنی نفرمایید ، تعویض تاپیک هم یه روش نخ نما شده است Smile

در مورد مسائل مربوط به اخلاق و انسان 3 تا راه بیشتر نداریم .

1. معتقد باشیم انسان هم حیوان است و مشمول غریزه

2. خودمان قانون بزاریم

3. به قوانینی که آفریننده انسان وضع کرده عمل کنیم

مورد یک که فعلا هیچی !
اما در مورد مورد 2 هم آخرش به هیچی میرسیم(؟) Big Grin مثلا همین هجده سال و 1 دقیقه مونده به هحده سال Smile! یا این که میزان حجاب چه قدر باشد ؟ حریم جنسی انسان چه مقدار باشه ؟ آزادی جنسیش چه قدر باشه ؟ اجازه ی تماشای مستهجن ها رو داشته باشه یا نه ؟ اگه داشته باشه دوباره از چه سنی اجازه داشته بشه ؟

همین طور که مشاهده میکنید به نظرم کسی که دین خدا رو درک نکرده مثل گروه اول فرقی با حیوان نداره . بدتر اگر یکی فرصت درک رو پیدا کرد و باز عناد کرد از حیوان کمتر میشه .... البته ناگفته پیداست درک دین اولین مرتبه اش قبول فطرته ، مثلا اگه یکی اتفاقی افتاد تو یه جزیره و هیچ اطلاعی از هیچی نداشت ، اما به همان فطرت و وجدان عمل کرد ، به اندازه ای که فهمیده آدم حساب میشه . خیلی ها اصلا ممکنه به اقتضای امکانشون تا مرتبه ای آدم شده باشد (ضعیف ترین آدم هم قابل مقایسه با حیوان نیست )
الان دیگه اختیار دست خودمونه آدم بودن رو انتخاب کنیم یا به حیوان بودن و کمتر از حیوان بودن فکر کنیم .

توجه کنید که قرار نبوده ازدواج در سن کمتر از 18 سال به کلی ممنوع بشه. بلکه قرار بود ازدواج در سنین پایین با نظارت دادگاه باشه تا مطمئن بشن قصدهایی مثل فروش بچه و ... در میان نیست.

همین برداشت باعث شده که این طرح رو مخالف اسلام تصور کنید.

به اشتباه هم بعضی مرتکب میشن، اینه که در توهین کردن عجله می کنند. بدون اینکه دقت کافی برای فهمیدن نظر طرف مقابلشون به خرج بدن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا