کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختربچه‌های آمریکایی چگونه به مردان بزرگسال فروخته می‌شوند
۷:۰۵, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۷:۱۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 1984254.jpg]
در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد است که دختربچه‌های آمریکایی مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌شوند.

سرویس جهان مشرق- آمریکا یکی از پیشروترین کشورها در ازدواج اجباری کودکان است. دختربچه‌ و نوجوانی که تازه می‌خواهد بهار پاک زندگی را ببیند و در دشت رویاهای ناب نوجوانی‌اش پا بگذارد، به اجبار و در کمال نارضایتی قدم به خانه مردی چندین برابر بزرگسال‌تر از خودش که بسان پدر یا پدربزرگ‌اش است می‌گذارد و در بهترین حالت ممکن اگر خوش‌شانس باشد، در ۱۸ سالگی طلاق می‌گیرد و تا سال‌ها با امیدهای نابود شده و روح پوسیده زندگی خواهد کرد. اگر هم شانس اینچنینی نداشته باشد، همان مردی که با او ازدواج کرده، او را تبدیل به کارگر جنسی می‌کند و سر از فاحشه‌خانه‌ها درمی‌آورد. شاید باورتان نشود که در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد باشد. دختران کم سن و سال آمریکایی به اجبار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان می‌شوند و قانون عملا هیچ حمایتی از آنها ندارد و به رغم تلاش فعالان مدنی، مسئولان آمریکایی از همراهی با آنها اجتناب می‌کنند.
دهه‌ها بود که طبق قانون، سن مجاز دختران برای ازدواج در ایالت نیویورک، ۱۴ سال بود. امروز، با تغییر اندکی، این سن به ۱۷ سال رسیده است. آن هم فقط با رضایت دادگاه و والدین.
[تصویر: 1984253.jpg]
اما نیویورک از ایالات نادری است که موفق شده در ماه ژوئن ۲۰۱۷ گامی کوچک در این مسیر بردارد. تقریبا تمامی آمریکا، حق طبیعی انتخاب را برای زن نادیده گرفته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، در غالب ایالت‌ها اصلا حداقل سن ازدواج وجود ندارد و در برخی ایالات دیگر حداقل سن ازدواج ۱۶ و ۱۷ است.
روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: فقط بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، شاهد ۳۹۰۰ فقره ازدواج دختران و پسران کم سن و سال بودیم. این فاجعه است. نوجوانان ۱۴ و ۱۵ ساله ما را مجبور به ازدواج میکنند. هنوز خانواده منافع مالی خود را در نظر می‌گیرند و به خاطر بحث‌هایی چون صدور گرین کارت برای یک خارجی سن‌بالای ثروتمند، دختران کم سن و سال خود را مجبور به ازدواج با او می‌کنند.
آمارهای سال ۲۰۱۱ نیویورک نشان می‌دهد که دختران ۱۴ و ۱۵ ساله بسیاری با مردان ۲۵ تا ۳۹ ساله به اجبار ازدواج کرده‌اند و در این میان سهم مردان بالاتر از ۳۹ سال هم کم نبوده است.
[تصویر: 1984254.jpg]
در سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».
[تصویر: 1984255.jpg]
در واقع می‌توان نیویورک را سمبل تخلف از حقوق بشر نسبت به دختران نوجوان در آمریکا دانست. بسیاری از فعالان مدنی آمریکا، ازدواج دختران زیر ۱۷ سال را لکه ننگی بر چهره نیویورک و دیگر ایالت‌های آمریکا می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان، این اقدام کاملا متناقض با طبیعت دموکراسی و حقوق بشر، سبک زندگی آمریکایی را بیش از پیش دچار خدشه و آبروریزی جهانی کرده است. هم‌اکنون فعالان مدنی در کنار برخی قانونگذاران در تلاش‌اند تا لوایحی را جهت اصلاح قوانین ازدواج به مجالس ایالتی برسانند.

[تصویر: 1984257.jpg]
آرم کمپین مقابله با ازدواج دختربچه‌ها در آمریکا
در گزارش پایگاه «گلوبال سیتیزن» آمده که بین‌ سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، بطور متوسط ۱۷۰ هزار دختر نوجوان زیر سن قانونی با مردان میانسال در سرتاسر آمریکا ازدواج کرده‌اند. آمار تکان دهنده دیگری از این پایگاه به ما می‌گوید که سه چهارم عروسان اجباری نوجوان در ایالت نیویورک، دخترانی هستند که بعد از ازدواج تبدیل به قربانیان قاچاق جنسی می‌شوند.
طبق گزارش مذکور، ازدواج کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال، در صورت صدور رضایتنامه والدین و حکم قاضی -که بطور معمول رای مثبت دارد- در تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا مجاز است و تلخ‌تر آنکه، ۲۷ ایالت حداقل سن ازدواج برای دختران تعیین نکرده‌اند.
[تصویر: 1984258.jpg]
هشتگ «زندگی من در ۱۵ سالگی» جهت مقابله با ازدواج اجباری دختربچه‌های آمریکایی
روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به شدت نسبت به پیامدهای ازدواج اجباری کودکان و نوجوانان آمریکایی اخطار داده و از دست رفتن فرصت‌های تحصیلی و اقتصادی، به خطر افتادن سلامتی روانی و جسمی، و گرایش شدید اینگونه افراد به خشونت را محتمل‌ترین تبعات این ظلمی که در حق دختربچه‌ها می‌شود دانسته است.
[تصویر: 1984256.jpg]
طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، ۹۰ درصد کشورهای جهان هم‌اکنون ازدواج دختران زیر ۱۸ سال را منع کرده‌اند اما نیمی از آنها، استثنائاتی را در بند قانون مربوط گنجانده‌اند. هم‌اکنون، ۷۰۰ میلیون زن در سرتاسر جهان وجود دارند که در سنین زیر۱۸ سال ازدواج کرده‌اند و ۲۵۰ میلیون نفر از آنها، قبل از ۱۵ سالگی به خانه شوهران سن‌بالای خود رفته‌اند. آمریکا به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای جهان در امر ازدواج اجباری کودکان شناخته شده است.

منابع:
https://www.nytimes.com/2017/06/08/nyregion/child-marriage-is-sharply-curtailed-by-new-york-legislature.html
https://www.globalcitizen.org/en/content...blocked-by
https://www.nytimes.com/2015/10/14/opini...oblem.html
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۳۰, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۹:۴۴ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #2

سلام
نقد به جایی رو مطرح می کنه. یک بچه 15 ساله معمولاً قدرت تصمیم گیری مستقل نداره. به همین خاطر باید اجازه داده بشه که به سن بالاتری برسه تا بتونه برای آینده خودش تصمیم بگیره.
این مشکلیه که متاسفانه در ایران هم داریم. ازدواجهایی که در سنین خیلی پایین مثل 10 سالگی شکل میگیرند خیلی اوقات دوام ندارند و این باعث شده که در سال 89 ، 37 هزار کودک بیوه در کشور داشته باشیم:
http://jahanesanat.ir/1564-%D8%A2%D9%85%...D8%AA.html
این ازدواجها گاهی با اختلاف سنی خیلی زیاد و با اهداف مالی انجام میشه. به همین خاطر گروههای مدافع حقوق بشر دنبال رساندن حداقل سن ازدواج به 18 سال اند. خوبه این کار فرهنگی از طرف قشر مذهبی جامعه هم انجام بشه. اگر یک خواست عمومی وجود داشته باشه، میشه سن ازدواج رو در ایران به 18 سال رسوند و بعد این رو به عنوان الگویی برای سایر کشورها معرفی کرد.

مؤسس جمعيت امام‌علي(علیه السلام) شارمين ميمندي‌نژاد گفت: ما گاهي وقتي وارد خانه مددجو مي‌شويم، مي‌بينيم کودکمان ديگر نيست و پدري که اعتياد دارد او را با قيمتي خيلي ارزان فروخته است. متأسفانه در جامعه ما فقر و فحشاگويي پذيرفته شده و آن‌طور که بايد باشد، نه از اين مسئله سؤالي مي‌شود و نه پاسخي شنيده مي‌شود.

به گزارش روزنامه وقایع اتفاقیه از صبح منتظر بودم تا نرگس بیاید؛ دخترک هشت ساله‌ای که در یکی از خانه‌های علم جمعیت امام‌علی(علیه السلام) درس می‌خواند. آن روز نرگس نیامد فرداش هم نیامد به خانه‌شان رفتم؛ مادرش گفت: پریشب به خانه شوهر رفته و دیگر خانه علم نمی‌آید!

زهرا کهرام، دبير سمينار ازدواج اجباري کودکان در محلات حاشيه که در تاريخ 22/2/96 برگزار شد، گفت: در ابتداي امر، شاهد ازدواج کودکان در خانه‌هاي ايراني جمعيت امام‌علي(علیه السلام) بوديم و اساسا دستمان به هيچ‌جا بند نبود؛ نه قانوني که جلوگيري کند و نه خانواده‌ها پذيرش تغيير فرهنگ را داشتند. هنوز هم گاهي هيچ جواب و کمکي براي کودکاني که جلوي چشممان به خانه شوهر مي‌روند که بايد گفت درواقع فروخته مي‌شوند بلکه ازدواج نمي‌کنند، نداريم. اصلا بي‌شناسنامه‌بودن تعداد زيادي از کودکان که حتي از اين تعداد کودکان قابل‌توجهي ايراني بي‌شناسنامه و فاقد هويت هستند، معضل بزرگي شده است. آنها نه‌تنها به اجبار ازدواج مي‌کنند حتی در هيچ نهادي، ازدواجشان ثبت هم نمي‌شود.

قوانيني چون ماده «1041» قانون مدني اشاره دارد به سن عقد نکاح که براي دختران 13 سال شمسي و براي پسران 15 سال در نظر گرفته شده و براي کودکان قبل از اين سن منوط است به اذن ولي و شرط رعايت مصلحت با تشخيص دادگاه صالح و دقيقا مشکل از همين‌جا شروع مي‌شود؛ پدري که سوءمصرف‌کننده باشد فرزند خود را مي‌فروشد پس اجازه ازدواج او را مي‌دهد و براي فرار از تشخيص دادگاه صبر مي‌کند تا فرزند به سن قانوني برسد و بعد براي ثبت ازدواج آنها اقدام مي‌کند. در کنار اين معضل، دردي که ميان مددکاران اجتماعي مشترک شده، نبود تعريف دقيق از کودکي است و امروز در اين سمينار صراحتی درخواست داريم تا هرچه زودتر در قوانين کشورمان، تعريف دقيقي از کودکي وضع شود. خط مرز کودک با بزرگسال چيست؟ وقتي فرزند ما را در بلوچستان در پنج سالگي شوهر مي‌دهند، آيا او کودک است يا شرايطش شامل حال قوانين بزرگسال مي‌شود؟

http://donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1209288
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۰۶, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
عشاق اللیبرالیسم و عشاق الآمریکا! یه نگاهی به این دو صفحه بندازن

کلاشونو بزارن بالا

https://en.wikipedia.org/wiki/Child_sexual_abuse

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_yo...th_mothers


نکته: بلوغ دختران عصر جدید با قرون گذشته خیلی فرق داره و بعضا تا 15 16 سال هم هست بدون بیماری
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۱۰, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
نقل قول:
نکته: بلوغ دختران عصر جدید با قرون گذشته خیلی فرق داره و بعضا تا 15 16 سال هم هست بدون بیماری

منظور رو نفهمیدم
چون تو آمریکا هست یعنی اینجوریه و درسته و مشکلی نداره تو ایرانم باشه؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۴۳, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۰:۱۰)Bidel.s نوشته است:  منظور رو نفهمیدم
چون تو آمریکا هست یعنی اینجوریه و درسته و مشکلی نداره تو ایرانم باشه؟

منظور کلی اینه که درمان این دردها در نسخه های غربی نیست
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۵۰, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #6

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۰:۴۳)عمار94 نوشته است:  منظور کلی اینه که درمان این دردها در نسخه های غربی نیست
راهش اینه که یک محدودیت مناسب (مثلاً 18 سال) برای سن ازدواج گذاشته بشه. شما نسخه دیگری سراغ دارید؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۵۲, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۱۱:۵۳ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #7
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۰:۱۰)Bidel.s نوشته است:  منظور رو نفهمیدم
چون تو آمریکا هست یعنی اینجوریه و درسته و مشکلی نداره تو ایرانم باشه؟

یعنی بنا به دلایل ژنتیکی و محیطی در گذشته دختران در سن خیلی زود به بلوغ میرسیدند ولی الان این سن بالا رفته

اینو گفتم بعداً بل نگیرن

غرب رکورد دار تجاوز و سوء استفاده از کودکانه و همچنین زن

[تصویر: sfr_rape.png]

جدول فوق جدول ویکی پدیاس و من تغییرش ندادم

مثل اینکه ساکنان آمریکای شمالی علاقه زیادی به پسر بچه ها دارنhttp://www.insidermonkey.com/blog/11-cou...nglepage=1

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۰:۵۰)سعدی نوشته است:  راهش اینه که یک محدودیت مناسب (مثلاً 18 سال) برای سن ازدواج گذاشته بشه. شما نسخه دیگری سراغ دارید؟

مگه گواهینامس؟!

یکی تو هجده سالگی بالغ میشه یکی 15 یکی 25

بالغ از همه لحاظ
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۵۹, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۱۳:۴۰ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #8

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۱:۵۲)عبدالرحمن نوشته است:  یکی تو هجده سالگی بالغ میشه یکی 15 یکی 25

13 سالگی که توی قوانین ما اومده چطور؟

اگر نخوایم محدودیت سنی بگذاریم، باید یه روش دیگه برای جلوگیری از فروش بچه ها باشه.

نقل قول:جدول فوق جدول ویکی پدیاس و من تغییرش ندادم
صفحشو لطفاً لینک بدید ببینیم چه مواردی مد نظرش بوده. به هر حال اگر قرار باشه کشورهای غربی الگو قرار بگیرند، باید کشورهایی مثل آلمان الگو باشند.

اون چیزی که مسلمه اینه که وجود یک قانون خوب می تونه جلوی فروش بچه ها رو بگیره. هیچ بهونه ای هم نباید مانع این کار بشه. اگر سایر کشورها کوتاهی کرده باشند دلیلی نداره که ما هم کوتاهی کنیم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۱۴, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۱۲:۱۶ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #9
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۱:۵۹)سعدی نوشته است:  13 سالگی که توی قوانین ما اومده چطور؟

اگر نخوایم محدودیت سنی بگذاریم، باید یه روش دیگه برای جلوگیری از فروش بچه ها باشه.

13 سال برای ثبته

زیر 13 سال هم میشه ولی ثبت نمیشه

قانون برای همه مردمه با همه ویژگی ها

بلوغ دیررس بلوغ زودرس و ...

توجه کنید

حداقل 13 ساله نه اینکه راس 13 سال

یکی 40 سالگی ازدواج میکنه یکی 13 سالگی

یاد شیرین عبادی میفتم که ادعای طرفداری از زن ها رو داره ولی...

نقل قول:صفحشو لطفاً لینک بدید ببینیم چه مواردی مد نظرش بوده. به هر حال اگر قرار باشه کشورهای غربی الگو قرار بگیرند، باید کشورهایی مثل آلمان الگو باشند.

اون چیزی که مسلمه اینه که وجود یک قانون خوب می تونه جلوی فروش بچه ها رو بگیره. هیچ بهونه ای هم نباید مانع این کار بشه. اگر سایر کشورها کوتاهی کرده باشند دلیلی نداره که ما هم کوتاهی کنیم.

گذاشتم نگاه کنی پیدا میشه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۲۹, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۱۲:۳۳ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #10

الآن پست اول رو بخون.
انتقاد از اینه که در برخی ایالتهای آمریکا، سن مجاز رو به 15 سال رسوندند که البته انتقاد به جایی است. اونجا هم همه موظف نیستند راس این تاریخ ازدواج کنند ولی مشکل اینه که اجازه ازدواج زیر 18 سال داده میشه که راه رو برای فروش بچه هموار می کنه.

این مشکلی که وجود داره چه در آمریکا باشه و چه در هر کشور دیگه، باید بهش رسیدگی بشه. یه عده در آمریکا فعالیت دارند تا مشکلات رو حل کنند، یه عده هم برای حل مشکلات ایران فعال اند. دغدغه هاشون هم از یک جنسه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا