کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظریه زمین تخت!
۱۶:۲۵, ۳/آبان/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
در عصر مدرن، صحبت در مورد زمین تخت شاید کمی غیرعقلی باشد؛ اما در طول چند سال گذشته انجمنی شکل گرفته است که با نام انجمن زمین تخت‌گرایان شناخته می‌شود. آن‌چه در مورد این انجمن نگران‌کننده شده، این است که هر روز افراد بسیاری جذب آن می‌شوند و زمین تخت‌گرایان با شبه علم، دیدگاه خود را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند. این دیدگاه هم اکنون میلیون‌ها طرفدار دارد که بر اعتقاد خود پافشاری می‌کنند و بر این باورند که هیچ‌گونه مدرکی وجود ندارد که بتوان با استناد به آن‌، کروی بودن زمین را ثابت کرد.

دیدگاه زمین تخت در اواخر قرن ۱۹ میلادی بود که دستخوش تغییراتی اساسی شد؛ یعنی درست در همان زمانی که همگان پذیرفته بودند زمین مرکز عالم نیست و همچون سایر سیارات، به دور ستاره‌ای به نام خورشید گردش می‌کند. افرادی که به زمین تخت باور داشتند، در آن زمان اعلام کردند که افراد معتقد به کروی بودن زمین، بی‌دین هستند و با گفتن این‌که زمین به دور فلان چیز در حال گردش است، سعی در کم‌ارزش کردن ادیان دارند. این افراد که خود را بازگویان حقیقت می‌دانند، تمام افرادی را که به نوعی در شکل‌گیری نظریه زمین مرکزی دخیل بوده‌اند، فراماسون و عضو لژهای ماسونی می‌دانند و می‌گویند آن‌ها افرادی بی‌دین بوده‌اند و سعی کرده‌اند با کنترل ذهن افراد، دانش بشری را به سمتی هدایت کنند که خودشان می‌خواهند.

انجمن زمین تخت‌گرایان، بیان می‌کند که زمین ما در اصل یک دیسک و گرانش تنها یک توهم است و وجود ندارد. این انجمن در قسمت توضیحات دیدگاه زمین تخت، این چنین می‌نویسد:

زمین، یک صفحه گرد است که در مرکز آن قطب شمال و در اطراف آن، کوه‌هایی یخی که به نام قطب جنوب می‌شناسیم، قرار گرفته‌اند. این کوه‌های یخی که زمین را احاطه کرده‌اند، ارتفاعی در حدود ۵۰ متر دارند. کارمندان ناسا از این کوه یخی محافظت می‌کنند تا افراد نتوانند از آن بالا بروند و به کوه‌های یخی آسیبی برسانند؛ اما آن‌ها در واقع مانع رفتن افراد به لبه صفحه زمین می‌شوند.
ماه و خورشید، دو کره کوچک‌تر از زمین با قطر ۵۱ کیلومتر هستند که در ارتفاع ۴۸۲۸ کیلومتری از سطح زمین قرار دارند و در مدارهایی حرکت می‌کنند تا روز و شب را به‌وجود بیاورند و ستاره‌ها در ارتفاع ۴۹۸۸ کیلومتری و در گنبد آسمان قرار گرفته‌اند. خورشید و ماه همچون نور افکن‌هایی، به هنگام گردش بر فراز زمین، در یک چرخه ۲۴ ساعته بخش‌هایی از آن را روشن می‌کنند. به هنگام ماه‌گرفتگی و خورشیدگرفتگی، یک پدیده به نام ضد ماه (یا سایه، که در افسانه‌ها نیز به آن اشاره شده است) از مقابل ماه و خورشید عبور می‌کند و آن‌ها را تاریک می‌سازد.


این دیدگاه، همچنان توسط انجمن زمین‌ تخت‌گرایان تبلیغ می‌شود و توانسته است در طول سالیان گذشته، به خوبی در میان مردم رواج پیدا کند. بسیاری از بازگویان حقیقت، در چند سال گذشته گوشه‌گیر شده بودند و دیدگاه گیج‌کننده‌ی آن‌ها را کسی نمی‌پذیرفت؛ اما باز هم به تازگی آن‌ها بازگشته‌اند. طبق گفته‌ی رئیس انجمن زمین تخت‌گرایان، از سال ۲۰۰۹ تا به امروز، هر ساله ۲۰۰ فرد جدید به عضویت انجمن درآمده‌اند و اکنون تعداد پیروان این دیدگاه به هزاران و یا شاید میلیون‌ها نفر رسیده است. این افراد به چیزهایی که ما اعتقاد داریم، باور ندارند؛ به عنوان مثال، آن‌ها به چیزی به نام گرانش معتقد نیستند و بر این باورند که در اطراف زمین هیچ‌ ماهواره‌ای وجود ندارد و این‌ها همگی دروغ‌های بزرگ سازمان‌های فضایی هستند. زمین تخت‌گرایان می‌گویند تا به امروز هیچ کسی نتوانسته است به فضا برود و ویدیوها و تصاویر ارسال‌شده از فضا همگی ساختگی و جعلی هستند.

زمین تخت‌گرایان دیدگاه خود را در یوتیوب گسترش داده‌اند. این افراد سعی می‌کنند به جای ارائه‌ی پاسخی علمی، با ویدیوهایی که ذهن هر بیننده‌ای را مشغول می‌کنند، به این دیدگاه رونق ببخشند. البته آمار لایک‌ها و تماشای این ویدیوها در یوتیوب و توییتر نشان می‌دهد بسیاری از افراد به این دیدگاه اعتقاد پیدا کرده‌اند و عملاً باور دارند که زمین تخت است؛ اما آیا در قرن ۲۱ چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ اگر این امر ممکن است، تأثیرات آن از نظر روان‌شناختی چگونه خواهد بود؟

زمین تخت‌گرایان حتی پا را فراتر گذاشته‌اند و می‌گویند جاذبه تنها یک توهم است؛ زیرا اگر گرانش مرکزگرا وجود داشته باشد، دیدگاه زمین تخت بی‌معنی می‌شود و از بین می‌رود. زمین تخت‌گرایان بر این باورند که اجرام، به سمت پایین شتاب نمی‌گیرند و این در واقع زمین است که با شتاب ۹.۸ متر مربع به سمت بالا حرکت شتاب‌دار دارد. البته برخی دیگر نیز بر این باورند که زمین کاملاً ثابت و چیزی به نام وزن، از ویژگی‌های ذاتی یک شیء است. یعنی یک وسیله‌ی یک کیلوگرمی، ماهیتی یک کیلوگرمی دارد و این یعنی مجموع جرم ذرات آن یک کیلوگرم است و این اصلاً به جاذبه ربطی ندارد. این اجرام به هنگام سقوط هوا را می‌شکافند و در واقع هوا یک نقش کلیدی در این بین ایفا می‌کند. زمین تخت‌گرایان می‌گویند گرانش آن‌قدر قوی است که می‌تواند اقیانوس را روی زمین نگه دارد؛ اما نمی‌تواند مانع پرواز یک پرنده یا یک بالون شود. آن‌ها بر این باورند که گرانش اصلاً هیچ نقشی در این بین ندارد و صرفاً سبک‌تر بودن اجرام از هوا باعث بالا رفتنشان می‌شود.

با توجه به این تفاسیر، زمین یک دیسک تخت و ثابت است و توسط گنبد آسمان پوشیده شده و اطراف این زمین را کوه‌های یخی (کوه قاف) فرا گرفته‌اند (از هر نقطه‌ای به سمت جنوب حرکت کنید به یخ‌های قطب جنوب می‌رسید). اما در زیر این دیسک تخت چه چیزی قرار گرفته است؟ زمین‌ تخت‌گرایان هنوز پاسخ این سؤال را نمی‌دانند؛ اما به متون کتب مقدس اشاره می‌کنند و بر این باورند که در زیر این دیسک تخت، سنگ‌ قرار گرفته است.

زمین تخت‌گرایان دیدگاه بسیار جالبی دارند؛ آن‌ها می‌گویند تمام تصاویر منتشرشده از فضا که زمین را به صورت کره نشان می‌دهند، توسط نرم‌افزارهای ویرایش تصویر، اصلاح شده‌اند و فتوشاپ هستند! زمین تخت‌گرایان می‌گویند هیچ انسانی تاکنون نتوانسته است به فضا برود و ویدیوهای منتشرشده همگی جعلی و دروغ‌های بزرگی هستند که سازمان‌های فضایی می‌گویند. زمین تخت‌گرایان بر این باورند که ماهواره‌ای در آسمان وجود ندارد و سرویس GPS به‌وسیله‌ی بالون‌های هوایی و دکل‌ها کار می‌کند. بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که توانسته‌اند در شب، ماهواره‌ها را در آسمان مشاهده کنند؛ زمین تخت‌گرایان می‌گویند یک هواپیما در ارتفاع ۱۵ کیلومتری از سطح زمین، به شکل یک نقطه دیده می‌شود یا اصلاً دیده نمی‌شود، پس چگونه می‌توان ماهواره‌ای را که چند برابر از هواپیما کوچک‌تر است، در ارتفاع چند صد کیلومتری سطح زمین مشاهده کرد؟ چرا وقتی فضانوردان تصاویری از زمین منتشر می‌کنند، در هیچ یک از این تصاویر، نمی‌توان یکی از چند هزار ماهواره‌ی موجود در فضا را مشاهده کرد؟ چرا هیچ تصویر حقیقی از ماهواره‌ها در فضا وجود ندارد؟

زمین تخت‌گرایان، بر این باورند که ویدیوهای فضانوردان همگی در استودیوهای هالیوود ساخته می‌شوند و فضانوردان به وسیله‌ی طناب معلق شده‌اند. هنوز معلوم نیست چرا باید دولت‌ها شکل واقعی زمین را از مردم مخفی کنند؛ اما زمین تخت‌گرایان بر این باورند که به احتمال زیاد، دولت‌ها قصد دارند دین را کمرنگ کنند و از این راه پول‌های زیادی به‌دست می‌آورند.

دیدگاه زمین تخت، توسط روش‌های مشاهداتی پیش می‌رود و توضیحی علمی ندارد. این روش که با نام «روش Zetetic» شناخته می‌شود، جایگزین روش علمی است و در قرن ۱۹ میلادی توسط یک زمین تخت‌گرا توسعه داده شده است. در واقع در این روش، مشاهدات حسی به نتایج علمی ارجحیت دارند. با توجه به توضیحاتی که در مورد تفکر زمین تخت‌گرایان داده شد، شاید دیدگاه آن‌ها شبیه یک شوخی باشد؛ اما طرفداران این دیدگاه، کاملاً آن را پذیرفته‌اند و نوشته‌های باستانی را معتبرتر از ستاره‌شناسی مدرن می‌دانند. به طور خلاصه، زمین تخت‌گرایان اصلاً با ما شوخی نمی‌کنند.

یکی از چیزهایی که زمین تخت‌گرایان روی آن اصرار دارند و از آن برای پیش بردن دیدگاه خود استفاده می‌کنند، قطب جنوب است. این افراد می‌گویند اگر زمین گرد است و مشکلی ندارد، چرا پرواز بر فراز قطب جنوب ممنوع است؟ چرا دولت‌ها سعی می‌کنند از قطب جنوب محافظت کنند؟ این افراد می‌گویند دولت‌ها همگی می‌خواهند از رسیدن مردم به لبه‌ی زمین و گنبد آسمان جلوگیری کنند.

زمین تخت‌گرایان می‌گویند جنس گنبد آسمان از کریستال و پشت آن به احتمال زیاد آب است. بسیاری از مردم برای باطل کردن دیدگاه زمین تخت، می‌گویند اگر زمین تخت است از لبه‌ی آن سقوط می‌کنیم؛ اما در واقع این‌گونه نیست. دیدگاه زمین تخت مدرن به صورت حرفه‌ای بازطراحی شده است تا بتواند به همه‌ی این شبهات پاسخ دهد که البته بسیاری از آن‌ها غیر عقلانی هستند. گرداگرد زمین را کوه یخی فرا گرفته است، پس قرار نیست از لبه‌ی آن سقوط کنید. زمین تخت‌گرایان حتی برای پدید آمدن فصل‌ها نیز توضیحاتی ارائه کرده‌اند که هرچند غیر علمی هستند؛ اما توسط خودشان به راحتی پذیرفته می‌شوند. این افراد بر این باورند که خورشید در طول یک سال، در چند مدار مختلف گردش می‌کند که مواقعی خاصی از سال، به برخی مناطق مایل و به برخی منطق به صورت عمود می‌تابد و فصل‌ها را به‌ وجود می‌آورد.

بسیاری از دانشمندان، زمین تخت‌گرایان را درست همانند افرادی می‌دانند که به یوفوها باور دارند. دانشمندانی که در زمینه‌ی تئوری‌های توطئه تحقیق کرده‌اند، می‌گویند بیش از نیمی از آمریکایی‌ها به تئوری‌های توطئه باور دارند؛ پس با این تفاسیر باید انتظار داشته باشیم که روز به روز بر تعداد افراد زمین تخت‌گرا افزوده شود. بسیاری از افراد سرشناس، مانند B.o.B، رپر مشهور، به جمع زمین تخت‌گرایان پیوسته‌اند و بارها گفته‌اند زمین تخت است.

زمین تخت‌گرایان می‌گویند راکت‌های آماتوری که به سمت فضا پرتاب شده‌اند، هیچ‌گونه انحنایی نشان نمی‌دهند و افق همواره به صورت یک خط صاف است. این افراد می‌گویند تصاویر فضایی معمولاً توسط لنزهای FishEye و دوربین‌های Go Pro ثبت می‌شوند و زمین را به صورت منحنی نشان می‌دهند. شاید اگر شما نیز ویدیوها را مشاهده کنید، متوجه این موضوع شوید که انحنای زمین خیلی غیر طبیعی نشان داده می‌شود؛ اما این دلیل نمی‌شود که فرض کنیم زمین تخت است. اگر زمین تخت باشد و گرانشی وجود نداشته باشد، چگونه دیگر سیارات به دور خورشید گردش می‌کنند؟

زمین تخت، دیدگاهی است که هزاران سال قدمت دارد و گویا در قرن ۲۱ نیز بسیاری به آن معتقد هستند و به این سادگی نمی‌شود پیروان آن را متقاعد کرد. زمین گرد است و همچون سیارات دیگر به دور خورشید گردش می‌کند؛ اما این نمی‌تواند بازگویان حقیقت و زمین تخت‌گرایان را از دیدگاه خود منصرف کند؛ آن‌ها همچنان هستند و دیدگاه خود را تبلیغ می‌کنند و بهتر است با دانش کافی با این افراد مذاکره کرد؛ زیرا اگر دانش کافی نداشته باشید، به راحتی یک زمین‌ تخت‌گرا خواهید شد.

برای مطالعه بیشتر
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۴۱, ۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۶ ۲۱:۴۲ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #2

سلام
ممنون از شما به خاطر این مطلب خوب.

به این نوع نظریات میگن "شبه علم". یه سری ویژگیها در بین همه این شبه علمها مشترکه. مثلاً طرفداران این روشها به جای دفاع علمی از کارشون سعی می کنند به جوسازی رسانه ای پناه ببرند. از روشهای علمی استفاده نمی کنند، شفافیت در کارشون ندارند و ...

نظریه زمین مسطح تنها شبه علم مطرح در جهان نیست. نظریات زیادی در حوزه شبه علم وجود دارند که خیلی هاشون بسیار پرطرفدار ترند. اینجا به چند تاشون اشاره می کنم:

1- نظریه شعور آب که توسط آقای ایموتو ارائه شد. ایشان مدعی اند که کلمات مثبت و منفی بر روی شکل بلورهای آب تاثیر داره. اما این نتیجه فقط در آزمایشاتی دیده میشه که به شیوه نادرست انجام شده اند و وقتی از روش علمی برای بررسی ادعاها استفاده میشه دیگه این نتایج بدست نمیان. توضیح بیشتر در لینک زیر:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=4...post646626

2- آقای تبریزیان مدعی شده که دارویی برای درمان تمام بیماریها کشف کرده. اما کارایی این دارو را هیچ وقت به آزمایش نگذاشتند. در عوض، طرفداران ایشان از احساسات مذهبی مردم برای قبولاندن این موضوع استفاده می کنند. روایاتی که مورد استناد ایشون هست هم از نظر کارشناس محترم سیت askdin، روایاتی ضعیف اند:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=58392

3- مدعی اختراع ماشین آب سوز که داره این ماشین رو پیش فروش می کنه و ... . در این مورد هم مواردی مثل تکیه بر جوسازی رسانه ای و عدم شفافیت رو می بینید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-43355.html

برای جلوگیری از فرصتهای سوء استفاده ای که در این زمینه پیش میاد، باید به جامعه اطلاع رسانی بشه. باید جامعه روشهای تشخیص ادعای درست از نادرست رو بشناسه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۶, ۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۶ ۲۲:۴۷ توسط mbanki.)
شماره ارسال: #3

سلام دوستان شب بخیر
مطلب جالبی بود اولین بار بود برخوردم بعد کمی فکر کردم که خوب حالا فرض کنیم که زمین مسطح است باشد برای بنده فرقی نمی کند من نیاز به کار وهمسر وزندگی دارم اگر درروی زمین مسطح هم تامین شود فرقی نمی کند .حالا فرض کنیم زمین کروی است ومن بیکار وبی همسر وزندگی کرویت چه دردی ازمن دوا می کند ؟ اگر یک نظر علمی که دردی ازمردم را دوا نکند تزویری بیش نیست .مدتهاست برروی نظریه تکامل بحث میکنم تا زمانیکه آنرا مفید ندانم بدرد من نمی خورد شاید داستان سرزمین من پراز این مقوله هاست ممنون
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۲۴, ۳/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۶ ۲۳:۲۵ توسط mbaghaee.)
شماره ارسال: #4
آواتار
برادر من چند صد سال پیش ابوریحان بیرونی کرویت زمین رو مطرح کرده و شعاع اون رو هم به درست آورده. بیخیال این بحث ها
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۱۰, ۴/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۶ ۱۴:۴۳ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #5

توی زندگی روزمره ما که کروی بودن زمین اهمیت زبادی نداره. ولی وقتی قراره یه ماهواره رو به مدار زمین بفرستند یا کارهایی از این قبیل انجام بدن، محاسباتشون باید بر اساس زمین کروی انجام بشه. اما خوشبختانه متخصصینی که این کار رو انجام میدن زیاد درگیر این خرافات نمیشن.

از این نظر، شبه علمهایی که با زندگی روزمره عامه مردم بیشتر سر و کار دارند اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

اولین محاسبه شعاع زمین بر می گرده به یونان باستان. اراتوستن در 200 سال پیش از میلاد، شعاع زمین رو با خطای 4 درصد اندازه گیری می کنه. بعدها ابوریحان روش دقیقتری برای محاسبه ارائه داد.در موردش در تاپیک زیر توضیح دادم:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-42096.html
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۷, ۵/آبان/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
(۳/آبان/۹۶ ۲۱:۴۱)سعدی نوشته است:  سلام
ممنون از شما به خاطر این مطلب خوب.

به این نوع نظریات میگن "شبه علم". یه سری ویژگیها در بین همه این شبه علمها مشترکه. مثلاً طرفداران این روشها به جای دفاع علمی از کارشون سعی می کنند به جوسازی رسانه ای پناه ببرند. از روشهای علمی استفاده نمی کنند، شفافیت در کارشون ندارند و ...

نظریه زمین مسطح تنها شبه علم مطرح در جهان نیست. نظریات زیادی در حوزه شبه علم وجود دارند که خیلی هاشون بسیار پرطرفدار ترند. اینجا به چند تاشون اشاره می کنم:

1- نظریه شعور آب که توسط آقای ایموتو ارائه شد. ایشان مدعی اند که کلمات مثبت و منفی بر روی شکل بلورهای آب تاثیر داره. اما این نتیجه فقط در آزمایشاتی دیده میشه که به شیوه نادرست انجام شده اند و وقتی از روش علمی برای بررسی ادعاها استفاده میشه دیگه این نتایج بدست نمیان. توضیح بیشتر در لینک زیر:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=4...post646626

2- آقای تبریزیان مدعی شده که دارویی برای درمان تمام بیماریها کشف کرده. اما کارایی این دارو را هیچ وقت به آزمایش نگذاشتند. در عوض، طرفداران ایشان از احساسات مذهبی مردم برای قبولاندن این موضوع استفاده می کنند. روایاتی که مورد استناد ایشون هست هم از نظر کارشناس محترم سیت askdin، روایاتی ضعیف اند:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=58392

3- مدعی اختراع ماشین آب سوز که داره این ماشین رو پیش فروش می کنه و ... . در این مورد هم مواردی مثل تکیه بر جوسازی رسانه ای و عدم شفافیت رو می بینید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-43355.html

برای جلوگیری از فرصتهای سوء استفاده ای که در این زمینه پیش میاد، باید به جامعه اطلاع رسانی بشه. باید جامعه روشهای تشخیص ادعای درست از نادرست رو بشناسه.
سلام


ميگم نظری درباره کانال تلگرام امدنیوز نداری؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۰۶, ۵/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/آبان/۹۶ ۱۹:۰۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #7

سلام
آمد نیوز اخبار بی اساس زیاد داره. در واقع خیلی براش مهم نیست که خبری که منتشر می کنه صحیحه یا نه.

اخبار جعلی جزء شبه علم محسوب نمیشن اما بی ارتباط به اون هم نیستند. یعنی اگر یه نفر یاد بگیره که خودش صحت اخبار رو بررسی کنه، تشخیص شبه علم هم براش ساده میشه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۳۴, ۶/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/آبان/۹۶ ۲۲:۴۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #8

موضع گیری وزیر بهداشت در مقابل ادعاهای شبه علمی مربوط به حوزه سلامت:

وی به برخی تبلیغات سوء در زمینه واکسن اشاره کرد و گفت: برخی افراد می‌گویند که واکسن کار صهیونیست‌هاست و سازمان بهداشت جهانی دست نشانده آنهاست. واقعا جای تعجب دارد که در قرن 21 در کشوری که تمدن چند هزارساله دارد، از این صحبت‌ها می‌شود. حیرت من از همکاران شماست. حیرت من از دکتر ولایتی و مرندی است. مگر مراجع و مقام معظم رهبری نوه‌هایشان را واکسن نمی‌زنند، چرا راحت از کنار این مسائل می‌گذریم.

وزیر بهداشت ادامه داد: فردی می‌آید می‌گوید مسواک نزنید و جالب است که مسواک را کاری صهیونیستی می‌دانند و شاهد می‌آورند که حیوان‌ها مسواک نمی‌زنند و دندان‌هایشان سالم‌تر از انسانهاست.

هاشمی گفت: تعجب من این است که کسی که لباس پیغمبر تنش است می‌آید و هرچه می‌خواهد علیه پزشکی می‌گوید و هیچ‌کس صدایش در نمی‌آید، اما باید در این مسائل همه حرف بزنند و روشنگری کنند و اجازه ندهیم از کم اطلاعی مردم سوء استفاده شود.

وی با بيان اينكه من به سهم خودم در خفا تلاش كردم تا با افرادى كه با لباس پيغمبر و به اسم دين به سلامت مردم آسيب مى زنند، مقابله شود، گفت: متاسفم كه قوه قضاییه در برخورد با سوء استفاده گران از دین و آسیب به سلامت مردم حساسیت كمترى دارد، ما فقط در بخش هايى كه به قدرت مربوط است شاخک هايمان خوب عمل مى كند، در حالى كه دين چيزى جز رفتار و اخلاق نيست.

وزیر بهداشت افزود: اميدوارم جامعه پزشکی که با مردم سر و کار دارد به تکلیف و وظیفه خود عمل و با مردم صحبت کند، زيرا پس از خدا سلامت مردم به عهده آنهاست.

هاشمی ادامه داد: جامعه پزشكى به خصوص گروه هايى كه با كودكان به عنوان عزيزترين ايرانيان سر و كار دارند مکلفند تا با مسائلى كه سلامت مردم را به خطر مى اندازد مقابله كنند و اين يکك تكليف است، وقتی جامعه پزشكى عرصه را خالی می کند جاهلان و افرادی که به دنبال سوء استفاده از مردم هستند و هر طور دلشان بخواهد، جولان می دهند و به سلامت مردم آسیب می زنند.

وی با بيان اينكه مایه تاسف است که برخی سوء استفاده گران به اسم خدا، دين، پيغمبر و ائمه هر خواطيرى را رواج مى دهند، عنوان كرد: هيچ كس حرفى نمى زند، حوزه های علمیه، روحانیت و دستگاه قضا نيز در مواردى كه به سلامت مردم مربوط می شود، حرفى نمى زنند و حساسیت بیشتری نشان نمى دهند.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر جامعه پزشكى سكوت كند اين ترس وجود دارد كه اين سوء استفاده ها ادامه پيدا كند.

http://www.yjc.ir/fa/news/6296743
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۲۹, ۷/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آبان/۹۶ ۱۱:۳۰ توسط متفکر.)
شماره ارسال: #9
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از اینکه نظر کاربر سعدی رو ببینم حدس زدم چی میخواد بگه

این نظریه اساسا برای حل همین مساله ساخته شده که چطور ذهن مردم رو کنترل کنند.

خودشون شبهه میسازند تا نظریات قطعی دیگه رو مثل همین شبهه جلوه بدن

خیر همون کسایی که در وزارت بهداشت تحت نفوذ صهیونیستها هستن خودشون این نظریه رو ساختن

ولی خیلی سفیه هستن که فکر می کنن با این کارها می تونن شبهه ها رو رفع یا شدید کنن

خیلی شبهه سازی خنده داری هست.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۲۲, ۷/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آبان/۹۶ ۱۴:۳۲ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #10

متفکر گرامی
یه مثال بزنم براتون:

آقای تبریزیان مدعی اند که داروی تمام بیماریها رو ساخته اند و دارند اون رو به فروش می رسونند و تجویز می کنند. نامش رو هم داروی پیامبر گذاشته اند و از این طریق بهش تقدس داده اند در حالی که طبق نظر کارشناس محترم سایت askdin ، روایاتی که ایشان بهش استناد کرده اند از نظر سندی ضعیف اند.

شما معتقدید که این ادعا صحیحه و زیر سوال بردنش ایجاد شبهه است. خب چرا ایشان کارایی این دارو را به آزمایش نمی گذارند تا شبهه ها رفع بشه؟

اگر این ادعا واقعی بود، ارزش داشت که دنبال اثباتش برن. اما چرا این کار رو نمی کنند؟ اصلا خود ایشان چطور بدون پشتوانه تجربی یا روایی محکم این دارو را تجویز می کنند؟

برای دوستانی که با این ادعا آشنایی ندارند:
نقل قول:درمان اصلی سرطانی که متاستاز شده است داروی پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) است. حتما تهیه کنید و مصرف کنید. از دعا غافل نشویید که بسیار موثر است. اگر یک سفر به مشهد بروید هم بسیار خوب است.
http://tebeslami.net/درمان-سرطان-متاستاز/1147
در واقع ایشان به این دلیل که معتقد به تاثیر این دارو بر تمام بیماریها هستند، آن را برای سرطان هم تجویز کردند نه اینکه آزمایشی بر روی سرطان انجام داده باشند. شما در این ادعا می تونید خیلی از مشخصات شبه علم رو ببینید مثل فرار به رسانه ها، عدم شفافیت، سعی در بدنام کردن منتقدان از طریق منتسب کردنشان به صهیونیسم و ... در حالی که هیچ کدوم از این ترفندها نباید جایگزین روش علمی بشه.

و پاسخ کارشناس محترم سایت askdin :
http://www.askdin.com/showthread.php?t=58392
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Lightbulb نظریه آشوب...نظریه شیطان asier 67 34,991 ۱۴/خرداد/۹۳ ۲۲:۰۱
آخرین ارسال: عبدالرحمن
  نظریه فرانسیسکو فوکویاما(جالب) PARADOX 10 5,746 ۳۱/فروردین/۹۱ ۱۹:۵۳
آخرین ارسال: Behnam-Az

پرش در بین بخشها:


بالا