کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دخترم سایت مستهجن رفته
۱۷:۳۴, ۱/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/بهمن/۹۶ ۱۱:۲۵ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #1

باعرض سلام وخداقوت خدمت شما.
یکی از دوستان سوالی پرسیده اند لطفا جواب دهید:

سوالی از حضور گرانقدر شما دارم.من مادر خانواده و 38 سال دارم و همسرم 41 سال و هر دو دیپلمه هستیم. دو دختر با سن های 15 و 13 ساله دارم.

به غیر از من وپدرشون کسی گوشی نداره. دیشب متوجه شدم که دختر 13ساله ام از طریق اینترنت گوشی وارد سایتی شده که پراز عکسهای مستهجن خارجی هست.خودش چیزی نگفت ولی وقتی داشتم صفحه ای رو باز میکردم برای درمان سرماخوردگی اینو دیدم چیزی بهش نگفتم.

ماهم خونواده ای هستیم که به واجبات دینی اهمیت میدیم.دخترم نماز میخونه اما در حضور ما،نه که واقعا اینم برام باعث دل نگرانی هست.که ایا نمازش رو میخونه یا نه.در یه مدرسه ی قرانی تحصیل میکنه اما همه جور ادمی هست،مسوولین مدرسه ناراحت میشن اگه بهشون بگی بچه‌ها مشکل دارن ،بیشتر به فکر رقابت درسی هستن تا کار کنن روی اخلاق بچه‌ها.از سال چهارم حجاب چادر اجباری هست اما بچه ها بیرون از مدرسه راحت هستن.مورد دیگه ای هم که هست دخترم به دوستاش وابسته هست .این سایتی که رفته سایت خارجی هست وبه نظر نمیاد تا بی هدف بزنی پیداش کنی.

امروز از مدرسه که اومد بهم گفت: "مامان، یکی از همکلاسیهام داستانهای خیلی زشت در مورد زن وشوهر مینویسه ومیده به من ویکی از دوستام که بخونیم من حالم بد شده وگفتم دیگه به من نده بخونم."

به نظر شما دخترمن اسم این سایت رو از کجا پیدا کرده خیلی برام مهمه.
دارم داغون میشم.به پدرش هم چیزی نگفتم لطف کنید تا دیر نشده کمکم کنید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۸:۴۲, ۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #21

به نظر من بهتره خیلی روش حساس نشید و منطقی تر برخورد کنید
۲۲:۵۲, ۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #22
آواتار
سلام خدمت همه دوستان.
قبل از هر چیز از صراحت لهجه ام بسیار عذر میخوام. اما یک پاسخ جامع لازمه.
اگه یه پسر 15 ساله یه سایت مستهجن ببینه، بسیار بسیار بسیار متفاوته با دختر 15 ساله ای که سایت مستهجن می بینه.
پسر ها بصری تحریک میشن.
یعنی وقتی به سن بلوغ میرسن و غسل واجب میشن، گاهی اون حالت اونقدر لذت بخشه که برای تکرارش به سایت های مستهجن سر میزنن.
دیدن یک زن برهنه میتونه به راحتی یک پسر رو تحریک کنه.
بسته به رفتارهای بعدی پسر، ایشون میتونه غسل واجب بشه یا در حالت تحریک زمانی رو سپری کنه.
یعنی هیچ مقدمه ای نمیخواد.
اما اگه یه دختر 15 ساله بدون مقدمه برای اولین بار یک آقای لخت ببینه، به احتمال زیاد حالش به هم میخوره و تا مدت ها دپرسه.
این عین تجاوزه.
اون دختر تا عمر داره از یادآوری اون صحنه ها و لحظات عذاب خواهد کشید.
اما اگه یه دختر به راحتی تونسته به سایت مستهجن سر بزنه، دو تا حالت داره که در هر دو حالت خطرناکه. اما قبل از این که سراغ این دو حالت برم لازمه یه توضیحی بدم.
دخترها سمعی و با گوششون طوری تحریک میشن که بدون هیچ ناراحتی و غصه و دپرشنی جسم خودشون رو در اختیار کسی قرار میدن و اسمشو عشق میذارن.
در واقع دخترها قبل از دیدن و لمس کردن بدن برهنه حتما و حتما و حتما باید با سخنانی جذب شده باشن و تحریک شده باشن.
بعد با کمی تماس پوستی، مثل دست دادن و بعد هم با معاشقه.
یعنی اگه دختری با میل خودش به سایت های مستهجن سر زده به احتمال زیاد تحریک شده.
یعنی در دنیای واقعی یکی داره از دخترتون سو استفاده میکنه و اون با رغبت و کنجکاوی میخواد به مراحل بعدی بره.
حالا اون دو تا نکته:
1. اگه دخترتون به سایت های مستهجن مخصوص زن ها رفته، قطعا یکی از همکلاسی هاش داره یه چیزایی تو گوشش میخونه و ممکنه دخترتون به سمت همجنس گرایی متمایل بشه.
2. اگه سایت های مستهجن با حضور آقایون رفته، بدونین یه پسری باهاش در ارتباطه.
من نمیدونم کدومش خطرناک تره.
اما بهتون توصیه میکنم، به جای مراقبت تحت وب، مراقبت در دنیای واقعی رو مد نظر قرار بدین.
به جای سرویس، خودتون از مدرسه بیارینش و به مدرسه ببرینش.
تولد رفتن و خونه دوستاش رفتن رو غدقن کنین.
و در نهایت با یک بحث علمی و جامع کنجکاوی های بچه تون رو ارضا کنین.
یعنی مساله مقاربت رو به صورت علمی و کاملا جدی حتی از روی کتاب فیزیولوژی پزشکی براش توضیح بدین.
قبل از این که دوستاش با اطلاعات غلط ذهنشو پر کنن و کاری بکنه که جبران ناپذیر باشه.
در مورد بیماری های مقاربتی و سوء استفاده ها به طور کامل باهاش صحبت کنین.
مطلقا اشاره ای نکنین که شما میدونین اون این فیلمها رو دیده. بهش بگین من احساس میکنم تو سنی هستی که باید این چیزها رو بدونی.
کمک هایی که دوستان کردن، اکثرا به درد پسرها میخوره.
دخترهای نوجوون با پسرها فرق دارن.
در نهایت هم توصیه میکنم، بسیار سوره یاسین بخونین و فرزندتون رو به خدا بسپارین.
به توصیه های بزرگان مبنی بر دقت در لقمه حلال و ... تامل کنین.
و بدونین هیچ عبادتی به اندازه روزه اراده آدم رو تقویت نمیکنه.
علی الخصوص حالا که روزها کوتاهه بسیار برای روزه گرفتن عالیه.
بهش بگین که روزه تنها عبادتیه که درش ریا نیست.
چون اگه کسی بخواد روزه اش رو بخوره، میتونه توی دستشویی آب بخوره.
اما اگه کسی روزه گرفت، قطعا خواست خودش بوده که چیزی نخوره.
و در نهایت بهش بگین که هر تصویری که هر جایی ببینه، توی ذهنش برای همیشه ضبط میشه.
شیطون علی الخصوص در شرایطی مثل نماز و هیات و عاشورا و ... اون تصاویر رو بیشتر جلوی چشمش میاره.
گاهی انجام ندادن یه کاری، از ترکش راحت تره، اگه آدم عواقبش رو بدونه.
در نهایت هم از خدا میخوام خدا به همه ما که بچه داریم، علی الخصوص دختر رحم کنه.

من در حق شما دعا میکنم و شما هم در حق من دعا کنین.
در پناه حق.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۱۸, ۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #23

بر اساس وضعیتی که الان دنیای مجازی داره و مخصوصا با ورود شبکه های اجتماعی به گوشی های تلفن همراه، دیگه خیلی نمیشه روی محدودیت و ممنوعیت حساب جدی باز کرد. نمی گم کلا بی فایده است ولی منتظر نتایج قابل توجهی مخصوصا برای نوجوانان نباشید
برای اینکه وضعیت رو بتونم ملموس تر شرح بدم، وضعیت مضرات فضای مجازی تقریبا مشابه یک ویروس بیماری زا مثل فلج اطفال شده
مگر اینکه شما بچه رو در خونه زندانی کنه که احتمال عدم ابتلا به فلج اطفال کم بشه. وگرنه واکسیناسیون تنها راه معقول و منطقیست

البته حتی زمانی هم که دنیای مجازی نبود، کلی مسائل نامناسب در مدارس وجود داشت. یعنی کسی نمی تونه بگه بچه ابتدایی 20 سال پیش هیچ مطلب زشت و غیر اخلاقی در مدرسه یاد نمی گرفت و کلا همه پاستوریزه بودن...
ولی به هر حال از نسل همون بچه ها الان هم شهید داریم هم خائن و تروریست

اینجاست که پای تربیت فرزندان مخصوصا توسط مادر میاد وسط. همون مادری که امروز افتخارش اینه که تمام وقت بیرون کار میکنه یا داره ارشد و دکترا میگیره یا به سرگرمی ها و کارهای مختلف می پردازه ولی برای فرزنداش هیچ وقتی نمیزاره

بله ما حاضریم بریم 40 تا کتاب بخونیم که یکسری مدرک بی ارزش و بی استفاده بگیریم، ولی حاضر نیستیم برای تربیت فرزند و واکسیناسیون فرهنگی-اجتماعی چند تا کتاب بخونیم

پاسخ بنده اینه. دنبال نسخه 2 خطی و آمپول تقوا و فرهنگ نباشید. چنین چیزی وجود نداره
کسی خواست فرزندش رو در مقابل خطرات جدی فرهنگی امروز تا حد خوبی واکسینه کنه، تنها راهش تربیت صحیحه. باید هم 4 تا کتاب بخونیم و با 4 نفر مشاور دینی و فرهنگی با تجربه مشورت کنیم تا بتونیم فرزند رو بخوبی تربیت کنیم
http://www.ghbook.ir/index.php?option=co...67&lang=fa
https://bookroom.ir/entity/&sort=0&st=2&...t&sb=&st=1
۱۲:۱۲, ۵/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/بهمن/۹۶ ۱۲:۱۵ توسط soheyl68.)
شماره ارسال: #24
آواتار
(۴/بهمن/۹۶ ۲۲:۵۲)زینب خانوم نوشته است:  ...
به جای سرویس، خودتون از مدرسه بیارینش و به مدرسه ببرینش.
تولد رفتن و خونه دوستاش رفتن رو غدقن کنین.
...
سلام
من هم تشکر می کنم از شما بابت این پاسخ دلسوزانه و تقریبا صحیح و کاملتر از بقیه ی پاسخ ها.
اما بهتره همین طور که بقیه ی موارد ذکر شده توسط شمارو اجرا می کنن، به ابعاد دیگه ی زندگی و تربیت دخترشون هم فکر کنن. این که در اجتماع نباشه تا آسیب نبینه که نمی شه. طوری تربیت انجام بشه که بتونه در مقابل این آسیب ها خودشو سالم نگه داره، افرادی که می تونن آسیب بزنن به عقاید و افکار و زندگیش رو بشناسه و آگاه باشه که چه طور از این ها فاصله بگیره. این ارزشمنده.
مثلا اگر به مهمانی ای دعوت می شه، بلد باشه با چند سوال در مورد موضوع مهمانی، مدعوین (مهمان ها) و نحوه برگزاری تشخیص بده که رفتنش به صلاحه یا خیر.
در مورد مواردی مثل سرویس مدرسه نیز، اگر موردی وجود داره بشناسه و بگه.

و همچنین اونقدر مهمانی ها و مراسم های خانوادگی و مذهبی و خودمونی براش لذت بخش باشه تا اجتماعی نیز باشه. فردا بتونه هر جایی رفتار صحیح داشته باشه. بتونه فردی که نیت سویی داره رو خلع سلاح کنه.
۱۲:۳۰, ۵/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/بهمن/۹۶ ۱۲:۳۱ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #25

درود بردوستان
گرچه بنده کوتاه قبلا نظر داده ام اما همه نظرات دوستان وازجمله بنده نفش فردی افراد را در این امر دارد .آنچه مایه وریشه اینگونه مشکلات است همانا محدودیتهای وضع شده توسط نظام برای جوانان کشورمان است وموجب شده که روابط بسته وآگاهی ها محدود گردد. آنچه میتواند درسطح کلان موثر باشد رفع محدودیتهای اجتماعی است والبته این هم زمانی برقرار میشود که قوای مجریه ومقننه ما آزاد واز حمایت مردم برخوردارباشند
۱۳:۳۵, ۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #26

سلام
چه محدودیتی؟
تا 18 سالگی که تو کل کشورهای دنیا، نیاز به محدودیت پذیرفته شده.
بعد از 18 سالگی هم تنها محدودیتی که باید برداشته بشه، موانع ازدواجه.
۱۳:۳۹, ۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #27

(۵/بهمن/۹۶ ۱۳:۳۵)سعدی نوشته است:  سلام
چه محدودیتی؟
تا 18 سالگی که تو کل کشورهای دنیا، نیاز به محدودیت پذیرفته شده.
بعد از 18 سالگی هم تنها محدودیتی که باید برداشته بشه، موانع ازدواجه.
درود برسعدی عزیز
مگر جمهوری اسلامی میخواهد ازدنیا الگو بگیرد؟ اگر جاهای دیگر الگوی ما هستند بهتر است درهمه چیز ازآنها پیروی کنیم .
اما اگر میخواهد الگوی جهان اهلبیت باشد جمهوریت باید بطور کامل درنظام پیاده شود آنگاه قوای مقننه ومجریه اسلامی میتوانند تشخیص دهند که چه راهی مناسب تر است
۰:۳۹, ۶/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/بهمن/۹۶ ۰:۳۹ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #28
آواتار
فرافکنی نفرمایید ، تعویض تاپیک هم یه روش نخ نما شده است Smile

در مورد مسائل مربوط به اخلاق و انسان 3 تا راه بیشتر نداریم .

1. معتقد باشیم انسان هم حیوان است و مشمول غریزه

2. خودمان قانون بزاریم

3. به قوانینی که آفریننده انسان وضع کرده عمل کنیم

مورد یک که فعلا هیچی !
اما در مورد مورد 2 هم آخرش به هیچی میرسیم(؟) Big Grin مثلا همین هجده سال و 1 دقیقه مونده به هحده سال Smile! یا این که میزان حجاب چه قدر باشد ؟ حریم جنسی انسان چه مقدار باشه ؟ آزادی جنسیش چه قدر باشه ؟ اجازه ی تماشای مستهجن ها رو داشته باشه یا نه ؟ اگه داشته باشه دوباره از چه سنی اجازه داشته بشه ؟

همین طور که مشاهده میکنید به نظرم کسی که دین خدا رو درک نکرده مثل گروه اول فرقی با حیوان نداره . بدتر اگر یکی فرصت درک رو پیدا کرد و باز عناد کرد از حیوان کمتر میشه .... البته ناگفته پیداست درک دین اولین مرتبه اش قبول فطرته ، مثلا اگه یکی اتفاقی افتاد تو یه جزیره و هیچ اطلاعی از هیچی نداشت ، اما به همان فطرت و وجدان عمل کرد ، به اندازه ای که فهمیده آدم حساب میشه . خیلی ها اصلا ممکنه به اقتضای امکانشون تا مرتبه ای آدم شده باشد (ضعیف ترین آدم هم قابل مقایسه با حیوان نیست )
الان دیگه اختیار دست خودمونه آدم بودن رو انتخاب کنیم یا به حیوان بودن و کمتر از حیوان بودن فکر کنیم .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۵۱, ۶/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #29

(۶/بهمن/۹۶ ۰:۳۹)عمار94 نوشته است:  در مورد مسائل مربوط به اخلاق و انسان 3 تا راه بیشتر نداریم .
1. معتقد باشیم انسان هم حیوان است و مشمول غریزه
2. خودمان قانون بزاریم
3. به قوانینی که آفریننده انسان وضع کرده عمل کنیم
درود برعمار عزیز
فعلا درجامعه اسلامی ایران هستیم لذا تنها مورد همان سومی است وهمه دوستان راه هائی را که ارائه داده اند برمبنای روایات وقوانین اسلامی بوده است ومردم بدان عمل کرده اند سوال اینستکه چرا با وجود قوانین اسلامی وحضور مراجع ورهبری اوضاع چنین است ونتیجه دلخواه نداده است. شما پاسخ این سوال را بدهید ممنون
۷:۳۲, ۶/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #30

آقا عمار
این تاپیک برای همفکری در مورد یک مسئله خاص ایجاد شده و به احترام شروع کننده تاپیک بهتره بحثهای دیگه در تاپیکهای خودشون مطرح بشن. برای این مسئله محدودیت سنی ازدواج، جناب وهرکان یه تاپیک ایجاد کرده اند که بهتره در همونجا بهش پرداخته بشه.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]