کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 6 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همدلی، همفکری، همکاری
۵:۴۶, ۲۴/آذر/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/آذر/۸۹ ۵:۵۳ توسط محسن1979.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم رب الحسین
برای ایجاد یه جمع به نظر میرسه که اون جمع و افراد حاضر در اون جمع لازمه که سه مرحله رو پشت سر بذارن.
مرحله اول همدلیه. همدلی یعنی هماهنگ شدن با هم در جهت گیری کلی. مثل اینکه دوستان این تالار در جهت گیری کلی با هم مشترکند. مثلاً: تلاش برای ظهور، مبارزه با سیستم شیطان و ...
مرحله دوم همفکریه: به این معنا که ممکن افراد با هم همدل باشند اما همفکر نباشن. مثلا الان در همین تالار دوستانی هستند(مثل دوست عزیز جناب آسیر) که معتقده راه اصلی مطالعه و تلاش شبانه روزی برای بیشتر خوندن و دونستن و تلاش فکری و علمیه.اما دوست دیگه ای معتقد باشه که باید یه گروه مبارزه سایبری راه انداخت. یا یه دوست دیگه بگن که باید همگی بریم در دانشگاه و تا مقطع دکترای رشته های مختلف رو ادامه بدیم تا بتونیم با خودکفایی کشور در برابر سیستم شیطان مبارزه کنیم. یا ...
همه اینها در جهت کلی که همون تلاش برای ظهور بود مشترکند اما راهی که پیشنهاد می کنند با هم متفاوته. حالا کدوم راه ها درست و کدوم بیراهه است؟ و از اون مهمتر اینکه بین راههای درست، کدوم اولویت داره و کدوم اولویتش کمتره؟
این یعنی نیاز به گفتگو و تبادل نظر هست برای اینکه به یه همفکری برسیم.
مرحله سوم همکاریه: جمعی که همدل بودند و به همفکری هم برسن می تونن به اقدام جمعی و سازماندهی شده دست بزنند. می تونن کارایی که نیاز به کار جمعی داره رو انجام بدن.می تونن سنگای بزرگ رو از پیش رو بردارن و اگر خدا لطف کنه می تونن انجام تکالیف بزرگ تری در مسیر ظهور رو به دوش بکشند.ممکنه افرادی باشن که همدل باشن ولی هیچوقت به همکاری و اقدام اجتماعی نرسن. همکاری و اقدام اجتماعی نیاز به همدلی و همفکری داره. انجام تکالیف بزرگ نیاز به سازمان و اقدام اجتماعی داره.
یا حسین بن علی[/align]

امضای محسن1979
تمدن نوین اسلامی در راه است. امام خامنه ای(رحمة الله علیه)
ان الله مع الصابرین...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۲۹, ۲۴/آذر/۸۹
شماره ارسال: #2
آواتار
نکات ارزشمندی بود
خدا روشکر اینجا عنصر بسیار مهم همدلی یافت میشه و نقدِ نقد است
باید تلاش کینم روی همفکری و این نیاز به مباحثه بر مبنای مطالعه و مشورت با اهلش رو داره به نظرم
تا انشا الله به مرحله همکاری برسیم
یا علی

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۱۳:۵۱, ۳۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #3
آواتار
اقدامی در راستای رشد همدلی و رسیدن به فاز همفکری که مقدمه ی رسیدن به فاز همکاری هست
۱۴:۱۳, ۳۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #4
آواتار
همدلی که موجود است
همفکری هم به نظر من تا حدود زیادی هست...به هرحال اینکه 20-30 تا فکر کاملا بر هم منطبق باشن محاله، اما بچه ها در مبانی فکری اشتراک خیلی خوبی باهم دارن، میمونه شاخه های فرعی که اون هم یه چیز عادیه...
به نظر من، ما آمادگی لازم برای ورود به فاز همکاری رو داریم...دیگه به جایی رسیدیم که برای انجمن هدف تعیین کنیم، دور هم جمع شیم، جلسه بذاریم، تفکرمون رو منتشر کنیم...تا کی بشینیم تو انجمن با هم بحث کنیم؟

امضای InsomniAc
Yo te quiero, te extraño, te olvido
Aunque nunca me has faltado, siempre estas conmigo
Por las veces que he fallado y las heridas tan profundas
Mejor tarde que nunca para pedirte mil disculpas
Estoy gritando callado yo te llamo, te escucho, lo intento
De ti yo me alimento
Cuando el aire que respiro es violento y turbulento
Yo te olvido, te llamo, te siento
۱۴:۳۰, ۳۰/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/بهمن/۸۹ ۱۴:۳۳ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #5
آواتار
نه برادر برای همفکری بیشتر قبل از همکاری نیاز به دریافت یه سری اطلاعات داریم که همه مشترکن از اون مطلع باشند و کم و بیش بهش معتقد باشند
14 قرن هست که شیعه به اندازه کافی در فاز همکاری موفق نبوده و یکی از ریشه هایش عدم اطلاع کافی برای همفکری عمیق تر هست
اگه مختار جایگاه امام در هستی رو به اندازه کافی میدونست هیچ وقت به خودش اجازه نمیداد که به امام معصوم پیشنهاد یا انتقاد بکنه مثل آقا ابالفضل
رسیدن به فاز همکاری به این سادگی که شما فکر میکنید نیست
این رو به شهادت تاریخ خدمت شما عرض میکنم
۱۴:۳۹, ۳۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #6
آواتار
خوب این همفکری کی به دست میاد؟
۱۴:۵۴, ۳۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #7
آواتار
خود امام زمان پاسخش را فرموده
رسیدن به یه سطح آگاهی و اعتقاد مشترک
پای بندی به عهدی که با خدا به عنوان بنده ی خدا و با امام به عنوان متولی به ولایت امام بسته ایم و عمل به آنچه میدانیم و تلاش برای شناخت معارف اهل بیت و توصیه های ایشان و توکل به خدا و توسل به اهل بیت و طلب هدایت کردن
در یک یک این موارد شیعه و مسلمین و مردم جهان 1400 سال هست که لنگ میزنند و حتی اون اقلیت داعیه دار انتظارهم لنگ میزنند
گام اول پیشنهادی حقیر در قسمت آگاهی مشترک همون لینکی هست که اونجا گفتم
و مجدداً میگم
اقدامی در راستای رشد همدلی و رسیدن به فاز همفکری که مقدمه ی رسیدن به فاز همکاری هست
گامهای بعدی هم هست منتها باید دید چه کسانی عزم جزم دارند
یا علی
۲۱:۰۵, ۳۰/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #8
آواتار
سلام با عرض پوزش لینک بالارو اشتباه دادم
برای تعمیق فاز همدلی و وارد شدن به فاز همفکری و رسیدن به مرحله همکاری دوستان لطفاً به اینجا مراجعه فرمایند
این همدلی و همفکری و همکاری از نیازهای مبرم راهبردی برای انتظار است
۱۸:۰۷, ۲۸/آذر/۹۴
شماره ارسال: #9
آواتار
از نظر من عین سیاست "هدف وسیله رو توجیح میکنه" میمونه
مهم نیست کی چه فکری میکنه مهم اینه که تو این جمع همدل هر کس همفکر خودشو پیدا کنه و مثل احزاب مختلف تو ایران دور هم جمع بشن و یه گروه همفکر و همدل باشن
هرگز نمیشه برای رسیدن به یه مقصد یه راه صاف و مستقیم پیدا کرد و گفت که این تنها راهه
همیشه مسیرهای مختلفی هست که همش هم به مقصد میرسه اما از جهات مختلف
من میتونم درس بخونم و ادامه تحصیل بدم و توی رشته و رسته خودم همدلهایی پیدا کنم و تبلیغ کنم برای جذب عناصر بیشتر
یکی میتونه سایبری فعالیت کنه
و خلاصه همه اینا درسته اما فقط وقتی جواب میده که همه این گروهها زیر یه پرچم باشن دقیقا مثل احزاب ایران که زیر یه پرچم اونم پرچم سه رنگ و با عزت ایران همیشه جاویدان دارن فعالیت میکنن با هم اختلاف نظر دارن اما توی کل قضیه با هم مخالف نیستن.
دوست عزیز اما اینم بگم مشکل زیاده این همه آدم فقیر توی ایران , این همه آدم گرفتار , این همه آدم به ناچار مال حرام خورده(وام بانکی یا بهتر بگم همون پول نزول گرفته) این همه آدم که دیگه از بس با دین گوششون رو بریدن از دین زده شدن و از سر لجبازی با دین درومدن اینا هستن که باید توی این گروهها و احزاب باشن درسته؟ اینا همه اول بسم الله یه مشکل دارن کار و درآمد و مسائلی که اگه بگم شاید به مزاج عده ای خوش نیاد.
و من الله توفیق
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا