کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: نظر شما در مورد مستند کتاب الهی
خوب
متوسط
بد
افتضاح

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 18 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند «کتاب الهی» The Divine Book
۱۲:۳۶, ۵/دی/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/آبان/۹۳ ۲۲:۲۵ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار
مستند كتاب الهي اثر ديگري از نوريگا و اكنر (سازندگان مستند ظهور) است.
كتاب الهي كه موضوع خود را روابط بين مسلمانان و مسيحيان قرار داده به بررسي وضع موجود، اشتراكات و تفاوتهاي مسلمانان و مسيحيان مي پردازد.
در كتاب الهي حقايقي بيان مي شود كه براي مخاطب مسلمان و مسيحي تازگي دارد و گاها شگفت آور است. استناد به كتابهاي آسماني، موسيقي مناسب، تصاوير زيبا، انسجام موضوعي، استفاده از علم روز از ديگر خصوصيات كتاب الهي است.
این مستند محصول سال 2009 در 10 قسمت توسط The Wake Up Project است.

[تصویر: devinebook.gif]

به مناسب میلاد با سعادت کلمه الله ، روح الله ، حضرت عیسی بن مریم علیه السلام;
تریلر و 10 قسمت مستند کتاب الهی به همراه زیرنویس فارسی برای دانلود کاربران عزیز قرار داده می شود!!

دانلود با لینک مستقیم
تریلر با کیفیت پایین
تریلر با کیفیت بالا

دانلود قسمت اول مستند کتاب الهی
دانلود قسمت دوم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت سوم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت چهارم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت پنجم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت ششم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت هفتم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت هشتم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت نهم مستند کتاب الهی
دانلود قسمت دهم مستند کتاب الهی

دانلود زیرنویسهای مستند به صورت جداگانه

اگر به هر دلیل نتوانستید از لینکهای فوق دانلود کتید

با تشکر فراوان از برادر seyyedi برای زیرنویس کردن مستند
زیرنویس :عصر بیداری
"استفاده و تکثیر از این مستند به هر نحو آزاد می باشد"

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۱:۲۴, ۱۶/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #31
آواتار
سلام
من این مستند رو کامل دیدم
خوب هست،اما نه به اون اندازه ای که شما میگین...
در حد اطلاع رسانی و اینکه به وحدت دعوت می کنه،عالیه،اما اشکالاتی که داره،عبارتند از:
[size=large]میگه،حضرت عیسی برادری به نام یعقوب داشته،این در حالیه که حضرت مریم هیچ وقت ازدواج نکرده!!!!!!!!!!!!!!
در قسمت 10 می گه که این مستند بر اساس تعالیم اصلی و دست نخورده ی قرآن و انجیل بدست اومده،این در حالیه که تو یکی از قسمتها(فکر کنم 5 باشه) میگه که کنستانتین همه ی انجیلهارو جمع آوری کرد و سوزوند....
مگه انجیل تحریف نشد؟
مگه فقط قرآن نبود که اونم به خواست خدا،از تحریف در امان موند؟
توی یکی از قسمتها نشون می ده که یه آقای سیاه پوست میره سراغ یه انجیل و ادعا می کنه که این نسخه ی اصلیه، و می گه که توی این انجیل هیچ حرفی از اینکه حضرت عیسی پدر نداشته و اینکه به اذن خدا مرده هارو زنده می کرده،زده نشده!!!!!!!!!!!!!!!
اگه اون نسخه ی اصلیه پس چرا این دو مورد بالایی رو اینجوری بیان کرده؟!!!!!!!!!!!!!!
تازه،یه چیز مهم،اینا نسخه ی اصلی انجیلو از کجا آوردن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
می دونین چیه؟
حرفای ضد و نقیض توش زیاده.....
اما از اونجایی که در مورد قرآن حرف می زنه و نظر دانشمندارو نسبت به قرآن می گه،خیلی عالیه
۱۵:۲۱, ۱۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #32
آواتار
ببخشیدا،دوستان تورو خدا به جای این همه تعریف و تمجید از این مستند و ذوق کردن به خاطر ترجمه و.....،یه ذره بهش با دقت بیشتری نگاه کنید
این مستند از قسمت 6و7 که در مورد قرآن حرف می زنه خیلی خوبه اما تا قبل از اون خیلی ایراد داره!!!!!!!!Huh
بچه ها،حضرت عیسی برادر نداشته اما تو این مستند خیلی راحت میگه حضرت عیسی برادر داشته اونم اسمش یعقوبه!!!!!!!!!!!
حرفای ضد و نقیض توش زیاده!!!!!!!
یه ذره با دقت بیشتری این مستند رو بررسی کنین....Huh
۲۱:۵۴, ۱۷/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #33
آواتار
(۱۷/اسفند/۸۹ ۱۵:۲۱)raheleh نوشته است:  ببخشیدا،دوستان تورو خدا به جای این همه تعریف و تمجید از این مستند و ذوق کردن به خاطر ترجمه و.....،یه ذره بهش با دقت بیشتری نگاه کنید
این مستند از قسمت 6و7 که در مورد قرآن حرف می زنه خیلی خوبه اما تا قبل از اون خیلی ایراد داره!!!!!!!!Huh
بچه ها،حضرت عیسی برادر نداشته اما تو این مستند خیلی راحت میگه حضرت عیسی برادر داشته اونم اسمش یعقوبه!!!!!!!!!!!
حرفای ضد و نقیض توش زیاده!!!!!!!
یه ذره با دقت بیشتری این مستند رو بررسی کنین....Huh

خب بعضی از مسیحیان معتقد هستن که حضرت عیسی برادر داشته و بعضی ها هم میگن شاگرد حضرت بودند.
این مطلب خوبه اگه وقت بذارید بخونید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۱۶, ۱۸/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #34
آواتار
همین؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
گفتم که،اشکالش فقط همین یک مورد نیست،حرفهای ضد و نقیض توش زیاده...
مثلا اونجایی که میگه این مستند برگرفته شده از منابع اصلی و دست نخورده ی انجیل و قرآنه!!!!!!!!!!!!!
1)مگه تو قسمتهای قبلیش نگفته بود که کنستانتین همه ی انجیلهارو جمع آوری کرد و سوزوند!!!!!!!!!!!!
2)غیر از اینه که فقط و فقط،قرآن،اونم به خواست خدا،تحریف نشد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3)پس در این صورت،اونا منبع اصلی انجیل رو از کجا آوردن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
و از همه مهمتر اینکه،مگه شما نمیگی که این مساله (برادر داشتن حضرت عیسی) باور بعضی از مسیحیاست؟!
وقتی ما می دونیم این باور غلطه،چرا باید ترویجش بدیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۲۱:۰۲, ۱۸/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اسفند/۸۹ ۲۱:۰۸ توسط aramino.)
شماره ارسال: #35
آواتار
خواهر چرا عصبانی شدی؟منکه نگفتم این مستند صد درصد این درسته! قضیه بینگ بنگ که از قرآن آیه اورده و میگه امکانه این درست باشه زیاده! در صورتی که بینگ بنگ نظریه کاملا غلطیه! خودت این سوال تو پست قبلیت پرسیدی منم لینک دادم بخونی.

من چیزی درباره مسیحیت نمیدونم و زیاد تحقیق هم نکردم درباره ش!توی گوگل سرچ کردم اون مطلب اومد.خواستی بخون اون مطلب رو نخواستی هم نخون.اگر اعتراضی داری به دین مسیحیت باید بخودشون بگی که چرا میگن حضرت عیسی برادر داشته یا نداره.یا چرا به حضرت عیسی میگن پسر خدا ؟ در ضمن من چیزی هم رواج ندارم Wink
۲۲:۱۳, ۱۸/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #36
آواتار
(۱۸/اسفند/۸۹ ۲۱:۰۲)aramino نوشته است:  خواهر چرا عصبانی شدی؟منکه نگفتم این مستند صد درصد این درسته! قضیه بینگ بنگ که از قرآن آیه اورده و میگه امکانه این درست باشه زیاده! در صورتی که بینگ بنگ نظریه کاملا غلطیه! خودت این سوال تو پست قبلیت پرسیدی منم لینک دادم بخونی.

من چیزی درباره مسیحیت نمیدونم و زیاد تحقیق هم نکردم درباره ش!توی گوگل سرچ کردم اون مطلب اومد.خواستی بخون اون مطلب رو نخواستی هم نخون.اگر اعتراضی داری به دین مسیحیت باید بخودشون بگی که چرا میگن حضرت عیسی برادر داشته یا نداره.یا چرا به حضرت عیسی میگن پسر خدا ؟ در ضمن من چیزی هم رواج ندارم Wink
من که عصبانی نشدم!!!!!!!!Smile
من هیچ اعتراضی هم به دین مسیحیت ندارم،من به این مستند،نقد دارم و به همین دلیل میگم که تو بخش این مستند کمی تامل کنیم....
۲۳:۳۰, ۱۸/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #37

دوستان سلام
درسته، ايراد زياد داره ولي در نبود خورشيد، شمع نيز غنيمت است

مسئله ديگه اينه كه اين مستند مخاطب اصليش مسيحيان و اروپايي هاست
پس گاما گاماس مياد جلو
يه دفعه نمي گه مسيحيت غلط
آخرا مياد ميگه مسيحي يعني چه؟ عيسي ميدونه مسيح چيه؟ نه
يهودي يعني چي؟ موسي ميدونه يهودي يعني چي؟ نه
اگه قرار مي شد پيرو عيسي و موسي باشيم بايد مي شديم عيسوي و موسوي

اما محمد گفت اسلام، و ما مسلمانيم و محمد مي دانست مسلماني چيه؟

اون كتاب رو خاطرم نيست گفته باشه كه مال عيسي پيامبره
گفت كتابيه كه نتونستن بهش برسن و قايمش كنن

علي علي
۰:۱۴, ۱۹/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۸۹ ۰:۱۶ توسط ganjname.)
شماره ارسال: #38
آواتار
من هم قبول دارم که این مستند و دیگر مستند های این گروه اشکالاتی داره. اما به نظر من باید نیمه ی پر لیوان رو دید. حتی اگر یک نفر هم با دیدن این مستند به دین اسلام روی بیاره خودش خیلیه. این مستند در کل بسیار مفیده و قطعا ایراداتیم داره. بعضی وقت ها برای این که بخواهید به طرف مقابل اشتباهش رو بگید باید از منابع خودش برای این کار استفاده کنید. برای همین در مستند ظهور از احادیث سنی استفاده شده. چون که در اون مستند اثبات درستی اعتقاد 12 امامی بودن شیعه هدف است, اگر از احادیث شیعه استفاده می کردند که یک فرد سنی نمی پذیرفت. در این مستند هم همینطور است. یعنی هدف اثبات حقانیت اسلام برای مسیحیان است, پس در آن از تناقض اعتقادات خودشان استفاده شده. در مستند می خواد بگه که یعقوبی که شما خودتون برادر حضرت عیسی (علیه السلام) می دونید, اعتقاداتش با اعتقادات مسیحیان امروز متفاوته.
۱۶:۳۲, ۱۹/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #39
آواتار
به هر حال من نظرم اینه که اگر می خواین این مستند رو پخش کنین،از قسمت 6 به بعد رو پخش کنین که هم در مورد قرآنه و هم بی عیبهBlush
۱۷:۱۰, ۱۹/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #40
آواتار
(۱۹/اسفند/۸۹ ۱۶:۳۲)raheleh نوشته است:  به هر حال من نظرم اینه که اگر می خواین این مستند رو پخش کنین،از قسمت 6 به بعد رو پخش کنین که هم در مورد قرآنه و هم بی عیبهBlush

چرا؟ مثلا قسمت دوم چه مشکلی داره؟ مخصوصا آخرهای این قسمت دروغ نگم به خاطر اون قسمت گریه کردم!
در ضمن اگر رواج دادن چیز اشتباهی بده چرا چهارشنبه سوری رو باید آتش روشن کنیم؟؟ مگه از رسوم زرتشتی ها نیست؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]