کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 8 رای - 4.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایاک نعبد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(مقاله ی ویژه!)#$
۱۱:۲۰, ۲۴/آذر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/فروردین/۹۱ ۱۹:۱۶ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام رفقا
تا حالا از خود پرسیدید چرا میگیم در نماز ایاک نعبد؟ و نمیگیم ایاک اعبد
یعنی میگیم خدایا تنها تورا میپرستیم و نمیگیم تنها تورا میپرستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این سوالی بود که برای حقیر پیش آمد
و رفتم به سراغش
جوابهای بسیاری در تفاسیر مختلف برایش یافتم
تا بالاخره جوابی یافتم که روحم را سیراب کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۹:۳۷, ۵/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/دی/۹۰ ۱۰:۰۰ توسط mohamad110.)
شماره ارسال: #31
آواتار
پس محمد جان خوب دقت کن و بخوان این پست را! اگر اشتباه برداشت نکرده باشم مخاطب این جمله ات
نقل قول:مثل ما موسی ع عیسی ع و محمد ص درست نمیکنه بعد بگه دین من برتر دین اون پست تر
ما هستیم که در این تاپیک راجع به ولایت و ولایت پذیری بحث کردیم!

و نظر کلی شما این باید باشد
نقل قول:ان شیطان صفتان ما را از اصل ([تصویر: heart.gif]خدای[تصویر: heart.gif] بزرگ) دور کرده اند و با جزییات ما را گمراه

پس بدان که ما دین خود و مذهب خودمون رو دین برتر نمیدونیم دین خدا را دین برتر میدونیم ما تمام پیامبران را قبول داریم و به آنها احرام میگذاریم. مگر ندیدی هدر دیروز تالار را در بزرگداشت حضرت عیسی (علیه السلام).

حال شما میگویید لا اله الا هو
خب پس طبیعتا باید از دستورات خدا پیروی کنیم و خدا را معبود بگیریم و از دستوراتش اطاعت کنیم.

خداوند دستوری غیر از پذیرش و اطاعت خودش و رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) داده ؟ رسول الله هنگام مرگ دستوری غیر از پذیرش ولایت امیر المومنین داده و دوازده ولی خدا را با نام و لقب ایشان معرفی کرده و دستور چنگ زدن به آنها را داده؟
آیا ما چیزی از خودمان اختراع کرده ایم مانند دیگر امت ها و به دین خدا اضافه کرده ایم؟ و چیزی غیر از آن دستوراتی که خداوند فرستاده در قرآن را پیروی میکنیم؟ آیا غیر از این است؟

اگر غیر از این است شما بیا و بگو
نقل قول:مثل ما موسی ع عیسی ع و محمد ص درست نمیکنه بعد بگه دین من برتر دین اون پست تر

خود خدا میگوید:
ان الدين عند الله الاسلام وما اختلف الذين اوتوا الكتاب الا من بعد ما جاءهم العلم بغيا بينهم ومن يكفر بآيات الله فان الله سريع الحساب
در حقيقت دين نزد خدا همان اسلام است و كسانى كه كتاب [آسمانى] به آنان داده شده با يكديگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنكه علم براى آنان [حاصل] آمد آن هم به سابقه حسدى كه ميان آنان وجود داشت و هر كس به آيات خدا كفر ورزد پس [بداند] كه خدا زودشمار است
آل عمران-19
و دین خدا یکی است و آن هم آنکه پیامبران به ترتیب آمده اند و به مرور زمان کامل کرده اند و آن همان اسلام یعنی تسلیم بودن در برابر امر خداست.

حال برای رسیدن به [تصویر: heart.gif]خدای[تصویر: heart.gif] بزرگ باید از پله های دین خدا بالا رفت وببینیم خدا چه گفته آن را انجام دهیم تا به خدا برسیم.
خدا میگوید اطیعوا الله و اطیعو الرسول
جای دیگر هم می فرماید: اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولامر منکم...
ولایت و سرپرستی رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در راستای ولایت الهی است. یعنی رسول را اطاعت کردید خدا را اطاعت کردید. درست شد تا اینجا؟
حال ببینیم رسول خدا چه گفته؟ آیا غیر از این گفته که انی تارک فی کم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی ؟؟؟؟؟ به این دو چنگ بزنید
و این دو از هم جدا نمیشوند
یعنی چه یعنی اگر قرآن خواستید اهل بیت قرآن ناطق است قرآن کتاب خدا که در دست شماست یک قرآن ناطق هم اهل بیت (علیهم سلام ) هستند.
آیا ایشان را با نام و لقبشان معرفی نکرد به جابر علیه الرحمه؟ آیا هنگام مرگ از اینکه بعد از ایشان مسلمین چه راهی را بروند شکی باقی گذاشتند؟
حالا ما کجا موسی و عیسی درست کردیم عزیزم؟ شما یک نقطه پیدا کن در مکتب شیعه که از خودش اختراعی باشد. اصلا پس میخورد مسئله مشکوک و اختراعی! بلکه تمام دستورات اهل بیت و سنت رسول خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و حکم قرآن است.

ولی
ولی انسان با توجه به آیه بالا بعد از این که فهمید چه خبر است است و قضیه از چه قرار است عالمان یهودی و نصرانی (عوام هم که بدون فکر از آنها پیروی میکردند)
نقل قول:ما اختلف الذين اوتوا الكتاب الا من بعد ما جاءهم العلم
از سر ظلم کردن و عناد ورزی دین بعد از خود را قبول نکرد. و به دین کاملتر روی نیارورد.

این یعنی چه؟ از سر غرور تکبر و سخت بودن اینکه خاضع و خاشع باشند در برابر امر خدا.
و...
نقل قول:آن هم به سابقه حسدى كه ميان آنان وجود داشت

آیا فکر میکنی یهودیان نمی دانستند چه خبر است؟ کعب الاحبار نمیدانست امیر المومنین چه جایگاهی دارد؟
در تاریخ سند داریم که کعب الاحبار و عمر ابن خطاب نشسته بودند و کعب الاحبار از فضایل امیر المومنین برای عمر بر میشمرد تا عمر عصبانی شد. اینها از روی ظلم، جدا و متفرق شده اند و از صراط دور افتاده اند (خود را دور کرده اند).

آیا فکر میکنی آنان که به اهل بیت ظلم کردند نمیدانستند چه خبر است؟؟؟؟
آنان که به امیر المومنین ظلم کردند نمیدانستند چه خبر است؟

بلکه اونها فقط میخواستند از روی هوای نفس خودشون هرکاری که دوست دارند بکنند و دینشان را به بازی گرفتند و از روی خواسته های نفسانی عمل کردند و ظالم شدند.

مگر در غدیر بر کسی پوشیده ماند که ولایت و خلافت بعد از رسول الله به علی (علیه السلام) میرسد؟ خطبه های غدیر را بخوانید و ببینید در جریان غدیر منافقان و معاندان چه آتشی سوزانده اند؟ چه طور ذات کثیف خودشان را آشکار کرده اند بطوری که یکی از آنها میآید و میگوید(نقل به مضمون)

ای رسول الله آیا راست بود آنچه راجع به علی گفتی و از طرف خدا بود؟؟؟؟
حضرت (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) میفرمایند: بلی
ملعون میگوید خدایا اگر راست است سنگی بر سر من فرو بفرست که مرا بکشد. من خلافت و به قدرت رسیدن علی را نبینم.

در این حد عناد...

خدا میگوید برای رسیدن به من باید راه ولایت طی کنی. ماهم باید بگوییم سمعاً و طاعتاً، چشم خدای بزرگ مهربان راه ولایت طی میکنیم.

ولی

نقل قول:وَاسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ وَإِنَّهَا لَكَبِيرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِينَ

در بسیاری جاها دیدم که در تفاسیری که از معصومین درباره کلمه عبادت در قرآن روایت شده منظور از عبادت پذیرش ولایت امیر المومنین است.

به همین دلیل است که امیر المومنین میفرماید من نماز مومنین هستم! و روزه آنها هستم!

این ولایت پذیری خشوع در برابر امر خدا میخواهد. باید گردن بگذاری زیر امر و دستور خدا. من چه کاره باشم؟ در مقابل خدا سگ کی باشم که بخواهم از برای خودم راه رسیدن به خدا تعیین کنم؟ هر چه خدا گفت باید اجرا کنم. زیرا او بهتر صلاح میداند.
[/b]
سوالی بود درخدمتیم.

یا حیدر...

امضای mohamad110
...فَإِذَا جَاء وَعْدُ الآخِرَةِ لِيَسُوؤُواْ وُجُوهَكُمْ وَلِيَدْخُلُواْ الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِيُتَبِّرُواْ مَا عَلَوْاْ تَتْبِيرًا
و چون تهديد آخر فرا رسد [بيايند] تا شما را اندوهگين كنند و در معبد[تان] چنانكه بار اول داخل شدند [به زور] درآيند و بر هر چه دست‏يافتند يكسره [آن را] نابود كنند
الاسراء 7
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۰۲, ۵/دی/۹۰
شماره ارسال: #32
آواتار
اصول دین 5 تاست:
1-ولایت
2-ولایت
3-ولایت
4-ولایت
5-ولایت

امضای مجنون الحسین
" أین الطالب بدم المقتول بکربلا؟ "
اللهم صل علی محمدوال محمدبعددمااحاط به علمک
و عجل فرجهم والعن اعدائهم
۲۲:۳۵, ۵/دی/۹۰
شماره ارسال: #33
آواتار
نقل قول:اصول دین 5 تاست:
1-ولایت
2-ولایت
3-ولایت
4-ولایت
5-ولایت

نخیر اصول دین پنج تاست

1. توحید
  2. نبوت
  3. معاد
  4. عدل
  5. امامت
چه کسی گفته که اصول دین هر پنج تاش ولایت است؟ معلومه دین و زندگی دبیرستان را ناپلئونی پاس کردی برادرWink
۸:۴۴, ۶/دی/۹۰
شماره ارسال: #34
آواتار
(۵/دی/۹۰ ۲۲:۳۵)mohammad790 نوشته است:  
نقل قول:اصول دین 5 تاست:
1-ولایت
2-ولایت
3-ولایت
4-ولایت
5-ولایت

نخیر اصول دین پنج تاست

1. توحید
  2. نبوت
  3. معاد
  4. عدل
  5. امامت
چه کسی گفته که اصول دین هر پنج تاش ولایت است؟ معلومه دین و زندگی دبیرستان را ناپلئونی پاس کردی برادرWink

راستی برادر شما که دین و زندگی رو با نمره 20 پاس کردی، تو ادبیات یه مبحثی داریم به اسم اغراق یکی از فنون ادبیه .این خواهر گلمون هم از این فن استفاده کردن . همین.

امضای saloomeh
اگر خدا به تو فرمود :

که لیاقت شهادت را نداری؛ بگو : مگر آنچه را که تا بحال به من داده ای لیاقتش را داشته ام ؟!

۱۰:۱۸, ۶/دی/۹۰
شماره ارسال: #35
آواتار
اغراق در اصول دین نداریم. ایشان میتوانستند همان حدیث معروف " آنطور که به ولایت امر شده به چیز دیگری امر نشده " را مطرح کنند ولی اینکه اصل را تغییر بدهیم خیلی کار اشتباهیست.هرچند به اغراق. یکی از بیرون میآید میبیند نداند فکر میکند خدای نکرده مشرکی کافری چیزی هستیم!!!! نمیداند که ایشان از آرایه ادبی اغراق استفاده کرده اند!!!!!!!!!!!!!

بحث منحرف نشود...

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

یا الله
۱۱:۲۷, ۷/دی/۹۰
شماره ارسال: #36
آواتار
عزیزانممممممممممممممممممممممHeart
بحث نکنیدHeart

قلبم گفتHeart
گرچه از لحاظ عقلی و فقهی هم میدونم هر کدوم از اصول دین به ولایت برمیگرده ولی چون اطلاعات جامع و کاملی برای باز کردن بحث ندارم......سکوت میکنم
۱۱:۴۷, ۱۲/دی/۹۰
شماره ارسال: #37
آواتار
امام باقر(علیه السلام):
  • اسلام بر پنج رکن پایگذاری شده است : نماز٬ زکوه٬ روزه حج٬ ولایت٬ ودر هیچ چیز بقدر ولایت توصیه و تاٴکید نشده است.

امضای Anti-satanism
مهربانم ! عالم از توست ...

غریبانه چرا میگردی ؟
۱۷:۰۴, ۱۲/دی/۹۰
شماره ارسال: #38
آواتار
دین برای چه چیز است
دین چیست؟
ولایت چیست؟
ربط توحید با ولایت چیست؟
ربط معاد با ولایت چیست؟
ربط نبوت با ولایت چیست؟
ربط امامت با ولایت چیست؟
ربط عدل و ولایت چیست؟
هدف دین چیست و چه رابطه ای بین این هدف و ولایت وجود دارد؟
رابطه ی عبودیت و ولایت چیست؟

به همه ی اینها جواب بدید!
بعد باید بنشینیم ببینیم اصول دین چیست
و معنای توحید و معاد و نبوت و امامت و عدل بی ولایت چه می شود و با ولایت چه میشود!

پناه بر خدا

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۲۰:۵۳, ۱۲/دی/۹۰
شماره ارسال: #39
آواتار
نقل قول:ربط توحید با ولایت چیست؟
ربط معاد با ولایت چیست؟
ربط نبوت با ولایت چیست؟
ربط امامت با ولایت چیست؟
ربط عدل و ولایت چیست؟
هدف دین چیست و چه رابطه ای بین این هدف و ولایت وجود دارد؟
رابطه ی عبودیت و ولایت چیست؟

علی آقا اجازه؟؟؟؟؟
آقا چرا میزنید؟ Smile

منظور من این نبود که ولایت جدای از این مباحث است یعنی ولایت در چهار اصل دیگر دین جریان ندارد! بلکه منظور من این بود که با اینهمه که ولایت از اهمیت بالا برخوردار است ولی باعث نمیشود که اصل توحید به اصل ولایت تبدیل شود. بلکه توحید همان توحید است نه ولایت، کما اینکه بحث ولایت به شدت در آن جریان داشته باشد.

آیا حرف من حرف نادرستی است؟
۲۲:۰۷, ۱۲/دی/۹۰
شماره ارسال: #40
آواتار
بین ولایت و امامت تفاوت هست. وقتی صحبت از ولایت می شود در کنارش ولایت پذیری معنا پیدا می کند. ولایت پذیری یعنی در تمام شئون و تک تک گام ها، پیرو مجاری و عللی باشیم که خداوند عالم، جهان را بر پایه آن به پیش می برد. ولایت همان چیزی است که به عبودیت منتهی می شود. ولایت پذیری یعنی پذیرش و سر فرود آوردن به آنچه خداوند مقرر داشته و عزیز انگاشته... ولایت پذیری یعنی رهایی از آزادی حیوانی و پیوستن به جبر انسانی... ولایت پذیری یعنی این عالم صاحب دارد و ما همینطور پی خود رها نشده ایم... و تجسم این ولایت در عالم انسان، امامت می شود. که گاهی پیامبران خاص و در آخر هم فرزندان و سلاله پاک پیامبر خاتم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) بوده اند.
صاحب اصلی ولایت خود خداست و هموست که بنابه خواست خود و از جانب خود ولایت را به خلیفه الهی بر روی زمین اعطا نموده است و جهان یکپارچه در ید قدرت اوست...

امضای مسافر
[تصویر: jamkaran.jpg]

برکه ای کوچک باشی یا دریایی بی کران، زلال که باشی آسمان در تو پیداست
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]