کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 48 رای - 4.27 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود سخنرانی های دکتر حسن عباسی
۱۸:۵۵, ۲۰/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/خرداد/۹۳ ۲۳:۲۴ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #1

بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: en.jpg]
دانش دکترینولوژی

دکترینولوژی (يا قاعدة القواعد) دانش تبیین و تشریح قواعد ذاتی حاکم بر خلقت و طبیعت و قواعد ذاتی حاکم بر اعمال موجودات، به ویژه بشر است.

تبیین اين قواعد برای جامعه‌سازی الزامی است. لذا موضوع دانش دکترینولوژی، مطالعه‌ی جامعه از حيث «باید»، مبتنی بر قواعد ذاتی حاکم بر خلقت، طبیعت و رفتار موجودات و انسان است.

دانش دکترینولوژی 64 روی‌کرد خاص دارد که طرح‌ریزی دکترینال و استراتژیک مبتنی بر يک يا چند مورد از روی‌کردهای مزبور (بسته به شرایط گوناگون) صورت می‌گیرد.

دوره‌ی «کلبه کرامت»، کرسی نظریه‌پردازی این دانش است که از سال 1385، روی‌کردهای مختلف مربوط به آن تدریس شده است

[تصویر: header.jpg]

برای دانلود جلسات کلبه ی کرامت به سایت های زیر رجوع کنید :

پایگاه اطلاع رسانی کرسی نظریه پردازی دانش دکترینولوژی
باشگاه استراتژیست های جوان ( محفل دانشجویان استاد حسن عباسی)
زهرا مدیا
دکتر حسن عباسی

سینمای استراتژیک

پايگاه تحليلي- تبييني سينماي استراتژيک، از خرداد ماه سال جاري راه‌اندازي شد. اين پايگاه با آدرس http://www.strategiccinema.ir وابسته به بخش «هنر استراتژيک» در انديشکده يقين – مرکز بررسي‌هاي دکترينال – است. در راستاي وظيفه‌ي ذاتي انديشکده، جهت عمومي کردن تصميم‌سازي و تصميم‌گيري، و افزايش مشارکت عموم در اين امر، هم‌اکنون، اين پايگاه فعاليت‌هاي خود را در هفت حوزه سامان داده است:
1- فلسفه‌ي هنر و هنر فلسفه/ فلسفه‌ي سينما و سينماي فلسفه.
2- سينماي استراتژيک و استراتژي در سينما.
3- سريال‌هاي استراتژيک و استراتژي در سريال‌هاي تلويزيوني.
4- انيميشن‌هاي استراتژيک و استراتژي در انيميشن‌ها.
5- بازي‌هاي کامپيوتري استراتژيک و استراتژي در بازي‌هاي کامپيوتري.
6- موسيقي استراتژيک و استراتژي در موسيقي.
7- دکترين هنر و دکترين سينما.
پايگاه سينماي استراتژيک، به عنوان يک آکادمي مجازي هنر، فعاليت‌هاي خود را در چهار بخش علمي – پژوهشي، هنري – تحقيقاتي، آموزشي – ترويجي، و تحليلي – تبييني، در چهارچوب کلي هنر استراتژيک، دسته‌بندي نموده است.

کودکان استراتژیست

اين پايگاه با آدرس strategistkids.ir به منظور انعکاس فعاليت‌ها و مطالب دکترين و استراتژي براي کودکان، توسط انديشکده يقين (مرکز بررسي‌هاي دکترينال) راه‌اندازي شده است. با توجه به اين‌که تربيت تصميم‌سازان و «دکترينرين»هاي آينده از يک‌سو، و تأديب تصميم‌گيران و «استراتژيست»هاي آينده از سوي ديگر، بر خلاف گذشته، در سطح تکميلي در مقاطع فوق‌ليسانس و دکتري صورت نمي‌گيرد، بلکه در سطح مهدهاي کودک و دبستان‌ها شکل مي‌گيرد، اين انديشکده، اقدام به برگزاري دوره‌هاي تربيت مدرس دکترين و استراتژي براي کودکان نموده است. به علاوه، دانشجويان اين دوره، به طور هم‌زمان، در برخي مدارس دخترانه و پسرانه اقدام به آموزش اين دروس کرده‌اند. در اين راستا، وب‌سايت کودکان استراتژيست، با هدف ارتقاء توان «تصميم‌سازي» و «تصميم‌گيري»، «چاره‌سازي» و «سياست‌گذاري» در کودکان، به نشر اين فعاليت‌ها و مطالب اقدام کرده است.
قابل ذکر است، اين پايگاه جهت استفاده‌ي استادان، دانشجويان، متخصصان علوم استراتژيک، و به طور خاص، دست‌اندرکاران آموزش و پرورش اعم از مديران، معلمان، مربيان، و هم‌چنين خانواده‌هاي دانش‌آموزان مي‌باشد.

کد آمایی

پايگاه «کدآمايي» با آدرس kadamaei.ir به منظور تبيين الگوها و پارادايم‌هاي اصلي اقتصاد در تاريخ بشري و ارائه‌ي الگوي مطلوب ايراني – اسلامي در حوزه‌ي اقتصاد و معيشت، توسط انديشکده يقين (مرکز بررسي‌هاي دکترينال) از دي ماه سال جاري، راه‌اندازي شده است.
در دهه‌هاي اخير، پس از شکست‌هاي متعددي که تئوري‌هاي مدرن اقتصادي با آنها مواجه شده‌‎اند، لزوم پايه‌ريزي دانش بومي در حوزه‌ي اقتصاد، بيش از پيش خود را نشان داده است. همان‌طور که امام خامنه‌اي بارها و بارها به ضرورت اين مسئله اشاره نموده و بر توليد علم بومي امر فرموده‌اند. در اين زمينه، پايگاه اينترنتي «کدآمايي» به عنوان انديشکده‌اي مجازي و تخصصي در حوزه‌ي اقتصاد، تلاش دارد از ره‌گذر نقد و تحليل تئوري‌هاي موجود اقتصادي و بررسي انتقادي نتايج عملي آنها، راه را براي تبيين وضع مطلوب هموار کند. به اين ترتيب، «کدآمايي» محفلي است براي توليد علم بومي در حوزه‌ي اقتصاد.

[تصویر: packimg.jpg]
جلسات تدریس کلبه کرامت، فیلم‌برداری تصویری شده و پس از تدوین حرفه‌ای، با فرمت DVD منتشر می‌شود. اصل دی‌وی‌دی‌ها با کیفیت بالا از طریق انتشارات اندیشکده یقین ۷۷۹۸۴۱۸۱-۰۲۱ (جناب آقای مفاخری) ارائه می‌گردند. هم‌چنین این جلسات در قالب فایل‌های کپی‌شده، قابلیت انتقال به هاردهای اکسترنال توسط انتشارات را دارند.
محصولات دیگر انتشارات، از قبیل برخی سخنرانی‌ها و مستندها نیز از طریق پیش‌گفته عرضه می‌شوند.

Havbb 110 عرض میکند:

ارسالهایی که شامل اطلاع رسانی یا دانلود سخنرانی نباشد بدون اطلاع قبلی و در اسرع وقت حذف خواهد شد.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 58 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۱:۵۸, ۱۲/اردیبهشت/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اردیبهشت/۹۶ ۲۲:۰۴ توسط سدرة المنتهی.)
شماره ارسال: #571
آواتار
(۱۲/اردیبهشت/۹۶ ۱۹:۵۴)Islam نوشته است:  بسم تعالی

چند دقیقه اصلاح طلبی جو داد و چند دقیقه دکتر عباسی! نتیجه اش چی شد؟ چه سودی برای اسلام و انقلاب داشت بجز اینکه دو طرف خودشون رو تخلیه کردند. اینجور بحث ها سود که هیچ، پر از ضرر است. جز این بود که مجال تفکر عقلانی رو در فضای احساساتی غالب گرفت؟ جز این بود که چپ ها رو محکم تر کرد ! جز این بود که یک سری تندرو در هر دو جناح بوجود میاره؟!

جز این بود که این بحث ها با سخنان حضرت اقا که خواهان ارامش و جلوگیری از ایجاد دو قطبی درونی هستند در تضاد بود؟!

---
بعد از جنگ احد یهودی‎های مدینه جلوی عمار و حذیفه ر اگرفتند. گفتند چی شد؟ رئیستان که گفته بود شما را کمک می‎کند و از خدا برای شما مدد می‎گیرد. در این جنگ شکست خوردید. حذیفه گفت من با شما بحث نمی‎کنم. شما ایمان انسان را سست می‎کنید. اما عمار گفت با شما بحث می‎کنم. گفتند چه شد وعده‎های پیغمبرتان؟ گفت وعده‎های پیغمبر ما مشروط بود. فرمود حرف من ر اگوش بدهید من کوه‎ها را به دست شما جابه‎جا می‎کنم. ما گوش نکردیم. قشنگ برایشان توضیح داد و اینها ساکت شدند. شروع کردند تیکه انداختن. عمار گفت دیگر اینها حرف حساب نیست که من بخواهم جواب بدهم. عمار رفت پیش رسول خدا و قصه را توضیح دهد. حضرت فرمود آن دوست تو که نایستاد بحث کند آدم خوبی بود ولی تو که ایستادی و بحث کردی، مجاهد فی سبیل الله هستی.
---
ایشون نماینده ی رهبریست دوست من ( یعنی هر چی میگه مواضع رهبر تایید رهبره ) و معروفه به عمار انقلاب

اگر امثال ایشون جلوی اینها در نیان اینها مردم رو به بیراهه می برن. مگر نمیبینی استدلال کردن های فریبنده شون رو ، از گفتن حرف حق چه باک؟

قدر و منزلت آقای عباسی روز قیامت مشخص میشه و قطعا دست ما از رتبه رفیع ایشون کوتاه.

نقل قول:

من دارم می بینم صحنه رو! میبینم صف آرایی ها را ! می بینم دهانهایی با حقد وغضب گشوده شده و دندان های باغیظ به هم فشرده را !علیه انقلاب و علیه امام و علیه همه آرمانها و علیه همه آن کسانی که به این حرکت دل بسته اند چه کنم؟اگر کسی نمیبینه ؟

درحوادث فتنه گون شناخت عرصه دشوار است!شناخت اطراف قصه دشواراست!شناخت مهاجم و مدافع ظالم ومظلوم دشمن ودوست دشواراست ، بایستی گره گشایی کرد ،بایستی حقیقت راباز کرد گره های ذهنی راباید باز کرد و این تبیین لازم دارد فرمود :"علی ولایحمل هذا العـَلـَم الا اهل ٌ البـَصُر والصَبر"

زیر پرچم امیر المومنین سختیش از پیغمبر اکرم(صل الله علیه وآله وسلم )بیشتراست از جهاتی، در زیر پرچم امیرالمومنین دوست ودشمن آنچنان واضح نبودند دشمن همان حرفی رامی زد که دوست می زد ،همان نمازی که دراردوگاه امیرالمومنین نماز جماعت می خواندند تواردوگاه مقابل هم در جمل در صفین … نماز جماعت میخواندند حالاشما باشین چه کار میکنین؟

بصیرت خودتان را بالا ببرید، آگاهی خود را بالا ببرید حقیقت راباید فهمید ، در
جنگ صفین یکی از کارهای مهم جناب عمار یاسر تبیین حقیقت بود چون اون جناح مقابل که جناح معاویه بود یک تبلیغات گوناگونی داشت این کسی که از این طرف خودش را موظف دانسته بود که در مقابل این جنگ روانی بایستد ومقاومت کند جناب عمار یاسر بود نقش نخبگان و خواص این است که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران بوجود بیاورند، رسا بگویید روشن بگویید مبین بگویید آنچه راکه میفهمید سعی هم کنید آنچه را که فهمیدید درست باشد
أین عمار ؟

۲۲:۰۹, ۱۲/اردیبهشت/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اردیبهشت/۹۶ ۲۲:۱۸ توسط Islam.)
شماره ارسال: #572
آواتار
(۱۲/اردیبهشت/۹۶ ۲۱:۵۸)سدرة المنتهی نوشته است:  ---
بعد از جنگ احد یهودی‎های مدینه جلوی عمار و حذیفه ر اگرفتند. گفتند چی شد؟ رئیستان که گفته بود شما را کمک می‎کند و از خدا برای شما مدد می‎گیرد. در این جنگ شکست خوردید. حذیفه گفت من با شما بحث نمی‎کنم. شما ایمان انسان را سست می‎کنید. اما عمار گفت با شما بحث می‎کنم. گفتند چه شد وعده‎های پیغمبرتان؟ گفت وعده‎های پیغمبر ما مشروط بود. فرمود حرف من ر اگوش بدهید من کوه‎ها را به دست شما جابه‎جا می‎کنم. ما گوش نکردیم. قشنگ برایشان توضیح داد و اینها ساکت شدند. شروع کردند تیکه انداختن. عمار گفت دیگر اینها حرف حساب نیست که من بخواهم جواب بدهم. عمار رفت پیش رسول خدا و قصه را توضیح دهد. حضرت فرمود آن دوست تو که نایستاد بحث کند آدم خوبی بود ولی تو که ایستادی و بحث کردی، مجاهد فی سبیل الله هستی.
---
ایشون نماینده ی رهبریست دوست من ( یعنی هر چی میگه مواضع رهبر تایید رهبره ) و معروفه به عمار انقلاب

اگر امثال ایشون جلوی اینها در نیان اینها مردم رو به بیراهه می برن. مگر نمیبینی استدلال کردن های فریبنده شون رو ، از گفتن حرف حق چه باک؟

قدر و منزلت آقای عباسی روز قیامت مشخص میشه و قطعا دست ما از رتبه رفیع ایشون کوتاه.

بسم تعالی

این روایت تاریخی که تایید عرض بنده است Smile

مصداق بحث دکتر عباسی در این مثال، دقیقا بعد از این بود که عمار گفت دیگر بحث با اینها فایده ای ندارد. حرف حق را در فضای ارام زد اما وقتی نوبت به اصطلاحا تیکه انداختن شد، عمار جمع را ترک کرد .

دکتر عباسی هم قبل از بالاگرفتن بحث نشسته است و با اینها بحث کرده است به احتمال زیاد، افرین تا اینجا عمار گونه و تایید مطلب تاریخی شما. اما وقتی فضا توهین امیز شد و دیگر حرف حق تاثیر گذار نبود عمار جمع را ترک کرد. اما دکتر عباسی ....

بنده در حدی نیستم که خدای نکرده دکتر عباسی عزیز را زیر سوال ببرم. اما اشتباه اشتباه است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۲۹, ۱۲/اردیبهشت/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اردیبهشت/۹۶ ۲۲:۳۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #573
آواتار
من هم با جناب سدره المنتهی موافقم باید جواب یه همچین شخص دریده ای رو میداد و خوب هم جواب داد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۵۷, ۱۰/تیر/۹۶
شماره ارسال: #574
آواتار
دکتر حسن عباسی با حضور در برنامه تلویزیونی راز با موضوع «بررسی استراتژیک حوادث تروریستی ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ در تهران»، به تشریح استراتژیک حوادث تروریستی تهران و منطقه در حوزه امنیت منطقه پرداختند.
[تصویر: Raz_Baresi_Strategic_Havades_Terror.jpg]

مدت زمان : ۵۴ دقیقه کیفیت : TVRip (عالی) حجم کل : ۲۵۹ مگابایت تاریخ پخش : ۱۷ خرداد ۱۳۹۶
کاری از : شبکه چهارم سیما
دانلود
(حجم کل: ۲۵۹ MB )
لینک اصلی قسمت ۱ |
لینک اصلی قسمت ۲ |
لینک اصلی قسمت ۳ |

MobinMedia.ir
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند: