کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا طرح را میپسندید؟
بله( همکاری کنید(اطلاع رسانی))
خیر(چرا؟؟!)
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه ی خانواده ی شهدا، جانبازان و ایثار گران
۰:۰۰, ۲۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
برادران و خواهران عزیزم سلام

راستش از مدت ها پیش به پیشنهاد دوست خوبم علی 110 می خواستم یه تاپیک ایجاد کنم با این موضوع که آیا می شه یاران واقعی امام زمان رو شناسایی کرد! ؟ .

.
به این نتیجه رسیدیم که اگه قرار باشه دنبال یه همچین افرادی بگردیم بهترین انتخاب (( شهدا )) هستن.
به این تاپیک یه نگاه بندازید.
صفتی که تمام یاران امام زمان دارند و صفتی که هیچ یک از یاران امام زمان ندارند!!!!!!!!
به این دلیل که خیلی از صفاتی که یک منتظر باید داشته باشه بین اکثر شهدا دیده می شه و اینکه مدت زیادی نیست که از جنگ تحمیلی می گذره. بنابراین خیلی راحت می شه با این افراد ارتباط برقرار کرد.

از طرفی وقتی اشتیاق بچه های این تالار رو برای انجام یه کار عملی و درست و حسابی دیدم به نظرم رسید خیلی بهتره اگه همه بچه ها توی این تاپیک کمک کنن.

شاید تا به حال بارها و بارها وقتی از سر کوچه یا محله تون عبور می کنید اسم کوچه رو دیده باشید.شهید ... و یک اسم.
چقدر در باره این اسم می دونید.
اینکه چه طور زندگی کرده.
کجا شهید شده

و...
هیچ وقت کنجکاو نشدید در مورد این شهید تحقیق کنید.
کاری که باید بکنیم همینه.
یه شهید که می تونه از اقوام باشه یا از دوستان ، یا مثل چیزی که گفتم فقط یه اسم ازش می دونید رو انتخاب کنید و برید در مورد زندگیش تحقیق کنید.
خاطره جالبی که اقوام یا دوستان شهید ازش دارن.
بینید چه طور زندگی می کرده.
قبل و بعد از جبهه رفتنش چه تغییری کرده؟
یا اگه امکانش براتون نیست یه کتاب در مورد یه شهید بخونید و نکته جالبی از زندگیش که روی خودتون تاثیر گذار هست رو اینجا قرار بدین.

دوستان نمی خوام اینجا فقط مطالب رو کپی پیست کنیم !! مثل بعضی از یادواره ها و یا کتابچه هایی که ارگانها چاپ می کنن که متن 90 درصدشون یه همچین چیزیه:

شهید فلانی در سال فلان در خانواده ای مومن و متعهد به دنیا آمد. اودر سال فلان به مدرسه رفت و تا مقطع فلان تحصیلاتش را ادامه داد. با شروع شدن جنگ تحمیلی دعوت مراد خود را لبیک گفت و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت...

و همینطور تا آخر !!!!! و مثلا 4،5تا متن این شکلی آماده هست که برای 400 ، 500 تا شهید می نویسن و فقط اسم ها رو عوض می کنن.

نتیجه این میشه که افرادی مثل من که جنگ رو ندیدن نمی تونن این حرف ها رو باور کنن. و حق هم دارن.
خلاصه من خودم و همه کسانی که می خوان همکاری کنن و اینجا مطلب بذارن تنها می ذارم با وجدانشون! و اون شهیدی که دارن در موردش مطلب می نویسن! دیگه خود دانید!!

انشاالله اگه مطالب خوبی بدست اومد، مطالب رو به شکل یه کتاب و یا هر قالب دیگه ای که بشه ارائه می دیم.

اگه دوستان نظری دارن خوشحال میشم در میون بذارن.

هر کس که برای انجام این کار آماده اس بسم الله
یه یاعلی بگه تا شروع کنیم.

امضای MAHDI59
[تصویر: masoud.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۰, ۳۰/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #2

ماکه عزت از شهیدان یافتیم
شان و شوکت از شهیدان یافتیم
وای اگر از یادشان غافل شویم
پیرو اندیشه باطل شویم

یاعلی
۲۳:۵۴, ۳۰/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله

مهدی جان خیلی به نکته خوبی اشاره کردی برادر.
ولی یه چیزی بگم که اگه یکوقت من (نوعی) برم و بخونم و بپرسم وخلاصه بفهمم که اینا چه آدمای توپی بودن مسئولیتم 10000برابر میشه...

این ها تقریبا شبیه آدمیزاد نبودن اصلا خیلی خفن بودن.

این بزرگواران که الان ما به برکت وحودشون سرمون رو بالا میگیریم و افتخار میکنیم ایرانمون یه همچین افرادی رو داشته

این بزرگواران توکل میکردن و یک شبه با یک لشکر پیاده 100 کیلومتر عقب نشینی یا پیشروی میکردن...

اینا توکل میکردن و از عراق تا نوژه رو با f4 هواپیما رو سر و ته میاوردن...

این بزرگواران... بابا اینا خیلی خفن بودن...

اینا توکل میکردن و با کل جهان میجنگیدن و پیروز میشدن...

من که در حد درکم نیست بفهمم که اینا کجا بودن.

وه که چه انسانهای بزرگی... و اینکه من چقدر غافلم از احوالشون. فقط خدا بزرگی شون رو درک میکنه.

یا الله
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۴۲, ۳۱/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #4
آواتار
دقیقا منم دنبال همینم.
بالاخره این آدمها که از مریخ نیومده بودن!
چه اتفاقی براشون افتاد که این طور شدن؟
آیا همشون از اول به این شیوه زندگی می کردن؟
مگه جنگ چی داشت که باعث میشد بعضی ها ره صد ساله رو یک شبه طی کنن؟
شاید جستجو تو زندگی شهدا باعث بشه جواب خیلی از سوالات رو پیدا کنیم.
انشاالله
۱۹:۲۵, ۳/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #5
آواتار
سلام
من پسر عموم دوساله پیش شهید شده
ایشون برای خنثی کردن مین رفته بودن که انگار مین تو دستشون عمل میکنه......
چندتا خصوصیت داشت که سعی میکنم هر کدومشو تو یک ارسال جداگانه بگم
یه خصوصیتی که داشت و من از این حسن خیلی کمک گرفتم رضایت و احترام به والدین بود
ایشون در هر شرایطی این رفتارو داشتن حتی زمانی که تو کما بودن دقیقا همون شبی که پدر مادرشون بعد از دو هفته به مرگشون رضایت دادن زمانه اذانه صبح شهید شدن.........
۸:۰۸, ۶/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
سلام
ایشون یه خصوصیت خوبه دیگه هم داشتن بسیار بخشنده بودن به معنای واقعی از همه دنیا و دلبستگی هاش رهایی پیدا کرده بودن شاید باورتون نشه ولی انقدر جود داشتن که من به عنوان یه زن دربرابرشون کم میاوردم
باهمه خوشرو بودن حتی دشمانشون
در کماله ادب بودن
انقدر خوب بود که کسی فکر نمیکرد یه خراش برداره چه برسه شهید بشه.......
۱۷:۵۶, ۶/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام دوباره
حالا میخوام از دائیم بگم
ایشون خیلی خاص بودن شاید بشه گفت تو هر شرایطی بهترین کارو انجام میدادن و خیلی دوراندیش بودن
با اینکه جوون بودن ولی اصلا کاره احمقانه و بچه گانه انجام ندادن
خیلی باوقار و استوار در برابر مشکلات می ایستادن و هیچ وقت خستگی براشون معنی نداشت......
۱۵:۰۷, ۱۰/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/اردیبهشت/۹۰ ۱۶:۱۲ توسط rastin.)
شماره ارسال: #8

بسم الله الرحمن الرحیم
شهیدمحمدهادی زارعی
زمستان سال گذشته توفیق این راداشتم تادرمنزل یکی ازشهدای دفاع مقدس چندشبی رااقامت کنم.دراین مدت مادرشان خاطراتی ازپسرشان تعریف کردندکه برای من بسیارتاثیرگذاربود. امیداست مطالعه زندگی نامه ایشان صراط مستقیمی باشد برای تمامی جویندگان حق وحقیقت ...
بدلیل حجم بالای مطالب،زندگینامه ایشان درقالب چندپست تکمیل وارائه میگردد.

اولین پست:مروری بروصیت نامه ایشان

(نکاتی که درپرانتز آمده توسط نگارنده نوشته شده است.همچنین بعلت ناخوانا بودن دربعضی قسمت هااز...استفاده شده است).تصویروصیت نامه شهید بادستخط خودشان درآخرضمیمه میباشد.

[تصویر: plbd88ue5o8b81ogno26_thumb.jpg]

این وصیت نامه هاانسان رامیلرزاندوبیدارمیکند . امام خمینی

نام وشهرت محمدهادی زارعی نام پدرمحمدرضا اعزامی ازفیروزآبادفارس

"بسم الله الرحمن الرحیم"

سوره حجرات آیه 12بامعنی یاایها الذین آمنواجتنبو....

وصیت نامه ام رابه نام خداوندمتعال شروع میکنم،خداوندی که آسمان وزمین راآفرید و روشنی وتاریکی رامقرر داشت ،بادادن نظم آسمان وزمین. وهیچ خدایی نیست جزخدای یکتاوستایش خدای راکه ازخاک بی جان شماراباجان دانا وتواناآفرید وچون دستوردهدبه اجل ومرگ رابه هرکس مسلط کردوهمان مرگی که معلوم ومعین است وهمه چیزدردست اوست وستایش خدای راکه مرگ وزندگانی راآفریدتامابندگان راآزمایش کندکه کدام نیکوکارترومخلص ترواعمالش خالص تراست واومقتدروآمرزنده گناهان بندگان است وستایش خدای راکه هرموجودی را زنده کردوبیمارکردوشفابخشیدوسلامتی دادوآزمایش کردوبه همه هستی فرمانرواست خدایا...
عنایتی کردی وتوانستم باردیگربه جبهه ها حضورپیداکنم توراسپاس میگویم وازتومیخواهم که مراتوفیقی دهی تابتوانم جهاددرراه تووهمچنین جهادبانفس یعنی جهادباشیطان انجام دهم ،پروردگارااگرچه گنهکارم وسرتاسروجودم نافرمانی توست امارحم کن وشهادت رانصیبم کن وشهادت خالصانه که مقبول درگاه توباشد،پروردگاراشهادتم رابدان گونه قرارده که تکه تکه های بدنم ورگهای بریده ام درآخرت باعث شوندمن راازآتش جهنم نجات بدهد....
.
.
وصیتم به شمابرادران این است که گوش به فرمان امام باشیدپیروولایت فقیه باشید ودرکارهاامام راتنها نگذاریدوامام راناراحت ودل رنجیده ازخودنکنیدو...
واین رابدانیدکه امروز روزعزانیست بلکه روزعزاروزی است که نافرمانی ازامام کنیدوآن روزرابایدعزاگرفت وای برادران بیاییداززندگی وعملکردهای امامان ومعصومان درس بگیریم وسرلوحه زندگی خودقراردهیم وبه زندگی امامان بنگریم وببینیم چه رنجها وچه سختیها کشیده اندوبیاییدلااقل درسی ازآنها بگیریم تادرآخرت ......
ای برادران درراه اسلام خدمت کردن سختی ومشقت میخواهد...بدنبال این گروه وآن گروه نروید وبرای همدیگرجبهه نگیرید چون همه باهم برادرهستیم واختلاف دربین خود نیندازید ،شایعه پراکنی نکنید مخلص باشیدبرای خداکارکنید...
.
.
برادرانم اسلحه خونین مرااززمین برداریدوتاپیروزی نهایی راه شهیدان راادامه دهیدودرآخرازپدرومادرم میخواهم که مراببخشندهرچندکه برای شمافرزندمقبولی نبوده ام...
.
.
اگرجسدمن گیرآمدقبرمن راخاکی قراردهیدوچراغانی نکنیدچونکه دربرابرخانواده مفقودالاثرهاودربرابرامامان مظلوممان خجالت میکشم که قبرمن اینچنین باشد.

[تصویر: z2tb10bwrh0n7pvl7wo_thumb.jpg]

65/11/13
65/12/08
67/03/22 (تاریخ های ذکرشده توسط خودشهید دروصیت نامه ثبت شده وآخرین تاریخ مصادف باروزشهادت ایشان میباشد )

ازمردم میخواهم که جبهه هارافراموش نکنندوتاآنجاکه میتوانندتوان خودرابرای جبهه هاقراردهندوبخداقسم که امروزروزآزمایش است واین رابدانیدکه ماآفریده شده ایم برای آزمایش وخوش بحال آنانکه دراین آزمایش موفق هستند...
.
.وحال که این وصیت نامه رامینویسم چندلحظه دیگرخودرابرای عملیات آماده میکنم ونمیدانم که آیا خداونداین بنده حقیروگنهکاررامیبخشدوبخداقسم دلم ازخوشحالی پرپرمیزندوهمچنین اشکهایم سرازیرشده است ازاشتیاق به امام حسین علیه السلام ..درآخردعای کمیل وتوسل بجان امام ودعا های دیگررافراموش نکنید...

وآخرین تاریخ تکمیل وصیت نامه مصادف باشهادت ایشان است....

[تصویر: nli2qdo51zu1m5vgyuul_thumb.jpg]

[تصویر: cgi5vbnnt9buwc9y9w9_thumb.jpg]
ادامه دارد...
۱۱:۳۰, ۳۰/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
سلام دوستان
بزارید یک خاطره کوتاه از عموی خودم براتون بنویسم Heart
ایشون دانشجوی علم و صنعت تهران رشته معماری بود از همون سال اول به جبهه رفت و در حین جنگ درس میخوند اونم با معدل بالای ۱۸ .
یکی از دوستانش دیده بود شب عملیات داره زبان میخونه گفته بود .بابا شب عملیاته معلوم نیست کی زنده بمونه کی شهید بشه .گفته بود من به وظبفه عمل میکنم .حتی اگه شهید هم بشم بدونم بهتره تا ندوسته شهید بشم .
ایشون بعد از ۲۵ بار محروح شدن و ۴ سال حضور در جبهه در حالی که شمیایی شده بود شهید شد.
بعد از شهادتش خوانواده فهمیدند که حوزه هم میرفته ولی کسی خبر نداشته .
ایشون گرافیست نقاش و کاریکاتوریست ماهری هم بودند.
برای شادی روح ایشون ۳ صلوات بفرستید
۱۱:۵۰, ۳۰/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #10
آواتار
عجب همت والایی..
خوش به حالشون..
روحش شاد و یادش گرامی ...
ارسال پاسخ  به روز آوری