کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: هدف از بیدار کردن اندیشه ها چیست ؟؟؟
این نظرسنجی بسته شده است.
تنها تقویت افکار عده ای خاص 31.58% 6 31.58%
زیبا سازی افکار تمام انسانها 68.42% 13 68.42%
تمام 19 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هدف سایت بیداری اندیشه ؟؟؟؟؟؟؟
۱۸:۴۲, ۵/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/اردیبهشت/۹۱ ۲۲:۴۸ توسط papillon.)
شماره ارسال: #1

به نام خداوند جان و خرد
سعی میکنم در مطالب ارسالیم سه اصل رو مد نظر قرار بدم : 1 _ گفتار نیک 2 _ پندار نیک 3 _ کردار نیک
خب سوال اینجاست :
ایا بیداری اندیشه برای تقویت تفکرات شیعیان دنیا بنا شده و یا نه هدفی والا تر از این رو دارد ؟؟؟
چند وقت پیش اینو توی سایت دیدم که خیلی منو به فکر فرو برد :
[تصویر: 1150px_Sunni_Shi_a_map.png]

پراکندگی مسلمانها و ادیان دیگر ..
رنگ قرمز شیعیان رو نشون میده !!!!
رنگ نارنجی = سنیها
سوالی که منو بسیار درگیر کرده اینه که ما باید برای محدوده ی قرمز فقط تلاش کنیم ؟؟؟؟
یا دو محدوده ی نارنجی و قرمز ؟؟؟
سوالو یخرده بازتر میکنم
فقط قرمز و نارنجی پس برای خاکستریهای جهان که تعدادشان از نارنجی و قرمز بیشتر است چه هدفی را دنبال میکنیم ؟؟؟؟
[تصویر: population.jpg]
اینهمه رنگ ...
اینهمه نژاد ...
اینهمه دین ...
این همه انسان ...
چه کسی میتونه تمام خاکستریهارو انکار کنه ؟؟؟؟
فکر نکنم هدف امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بود که هدف سایت بیداری اندیشه رو هدف اصلی خود قرار دهند یا برعکس !!!
چند روز پیش قدیس مسیحی (فرانسیس اسیزی) رو معرفی کردم که حاضرم شرط ببندم جایگاهی هم تراز با ایت الله بهجت دارند اما تفکرات عقلانی و منطقی و انسانی هرگز از طرف عده ای از مدیران موجب نشد تا تاپیک حضرت فرانسیس اسیزی (رحمة الله علیه) حذف نشود !!
اسم سایت بسیار بزرگه (بیداری اندیشه)
اما هدف سایت فقط به محدوده ی قرمزی که نقطه ای بیش در سیاره ی زمین نیست محدود میشه
نقطه ای که همه بیدارند و کسی را دوست ندارند بیدار کنند
اگر زردشتی و یا یهودی و یا مسیحی و یا حتی سنی هم بودم هرگز پام رو داخل سایت به اصطلاح بیداری اندیشه که فقط یک سری اطلاعات محدود راجع به دین جامع اسلام است نمیذاشتم
میدونید چرا ؟
چون تو این این سایت هیچ چیزی برای منه خاکستری وجود ندارد !

((به امید روزی که کسانی که دم از بیدار کردن اندیشه ها میزنند تنها برای لحظه ای جهانی فکر کنند))

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۵۲, ۶/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/اردیبهشت/۹۱ ۱۶:۵۸ توسط spaceshi.)
شماره ارسال: #11

سلام علیکم!
آره واقعا حق با "دل خسته" است!

دبیر معارف ما خودش شیعه است ولی به دانش آموزان سنی هم درس داده بود و در واقع همین دبیر باعث شد که من با مظلومیت هایی که امام علی (علیه السلام) سر جریان سقیفه کشیده بود آشنا بشم و کنجکاو بشم که بیشتر بدونم.

خلاصه! می گفت که تقریبا همین حرف هایی که به ما زده بود رو به دانش آموزان سنی گفته بود اما فقط یکیشون شیعه شده بود.

اما می گفت به خاطر شیعه شدنش از طرف خانواده و برادران و اطرافیانش خیلی سرزنش شده بود !

به نظر من بعضی آدم ها ظرفیتشون برای پذیرش حق زیاده و یک تلنگر کافیه تا حق رو از باطل تشخیص بدن!

هنر اینه، که کسایی رو که ظرفیت پایینی دارند رو با حقیقت آشنا کنیم!

البته این لجاجت اهل تسنن و اصرارشون به پایبندی متعصبانه به عقاید آبا و اجدادی، یک معماست و باید بیشتر روش تحقیق و بررسی بشه و یه راه حلی براش پیدا بشه.
۱۱:۵۲, ۷/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #12
آواتار
دوستان به نظر من
ما باید بیشتر به اون بخشهای خاکستری توجه کنیم چون معمولا رای مال اکثریت هست و باید نظر اکثریت رو هم جلب کرد و این اصلا خوب نیست که خودمون براهم فقط روضه بخونیم هرچندکه واقعا هنوز تو این تالار جای خیلی بحث ها و خیلی کاربرایی که تو این حوزه اطلاعات دارن خالی هست و باید سعی کنیم افرادی که صاحب نظر هستند رو بیشتر به این سایت معرفی کنیم
درسته که خیلی سایت وجود داره برای قسمتهای خاکستری اما ما اگه ادعای حقانیت و درست بودن داریم باید خودمون رو عرضه کنیم بهشون !
خیلی خوب میشه که اگه مسئولین این سایت یه بخشی رو به زبان انگلیسی هم تهیه کند تا بتونیم با خیلی کسایی که حتی به همین اطلاعاتی که هست نیاز دارند بتونیم ارتباط پیدا کنیم
۱۴:۳۷, ۷/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #13
آواتار
به نام خدا

نقل قول: ایا بیداری اندیشه برای تقویت تفکرات شیعیان دنیا بنا شده و یا نه هدفی والا تر از این رو دارد ؟؟؟

اگر هدفی بالاتر از این . دینی برتر از این وجود دارد بفرمایید تا برای تقویتش تلاش کنیم .

اگر ابزار و امکاناتش را داشتیم هم باز همین را جهانی تبلیغ میکردیم .

نقل قول: سعی میکنم در مطالب ارسالیم سه اصل رو مد نظر قرار بدم : 1 _ گفتار نیک 2 _ پندار نیک 3 _ کردار نیک

در عمل و نه در تیتر هیچ دین و مذهبی از شیعیان در راستای این سه جمله مطالب فوق ارزشمند ندارد .

ان شا الله یک دور نهج البلاغه را بخوانید متوجه میشوید . برای محکم کاری کتب مکاتب دیگر رو هم بخوانید و بعد قیاس کنید .

نقل قول:فکر نکنم هدف امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بود که هدف سایت بیداری اندیشه رو هدف اصلی خود قرار دهند یا برعکس !!!
Huh
نقل قول:چند روز پیش قدیس مسیحی (فرانسیس اسیزی) رو معرفی کردم که حاضرم شرط ببندم جایگاهی هم تراز با ایت الله بهجت دارند اما تفکرات عقلانی و منطقی و انسانی هرگز از طرف عده ای از مدیران موجب نشد تا تاپیک حضرت فرانسیس اسیزی (رحمة الله علیه) حذف نشود !!

برای قیاس اولا باید مبنا مشخص باشد

دوما شناخت کاملی روی موارد مورد نظر داشته باشید و بعد قیاس کنید. که مشخصا موارد مطرح شده موجود نیست . پس قیاس اشتباه است .
اما با کمال میل حاظریم عقاید ان قدیسه را با اقای بهجت مقایسه کنیم ببینیم کدام خداپسندانه تر و زیبا تر است

در ضمن اصلا هم قص زیبا سازی عقاید کسی را نداریم!!
ادیان الهی همه زیبا هستند . و به فرموده قران کل نور واحد

حتی اگر تحریفی هم نبود باز اسلام دین اخر و مورد پسند خداوند و کاملترین دین است .

در مورد اکثریت هم دلیلی بر حق بودنشان نیست .

در مرد اهل تسنن و بقیه مذاهب قدمشان بروی چشم . دوستانه مناظره میکنیم ... تا زیبایی های هر دو نشان داده شود

یا حق
۱۹:۵۳, ۱۰/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #14

نقل قول:اگر هدفی بالاتر از این . دینی برتر از این وجود دارد بفرمایید تا برای تقویتش تلاش کنیم .

اگر ابزار و امکاناتش را داشتیم هم باز همین را جهانی تبلیغ میکردیم .
تقویت دین که فقط در مرز یک دین محدود میگنجد ، بسیار سطحی نگری به عبودیت است Huh
انگونه که ما تبلیغ میکنیم و ادیان دیگر رو کنار میزنیم ، فکر نکنم احدی غیر شیئه حاضر باشد تبلیغات را تحمل کند !
تا بحال فکر کردید اسلام برای چه کسانی نازل شده است ؟ قطعا فقط برای محدوده ی مرز من و شما نبوده است !

نقل قول:در عمل و نه در تیتر هیچ دین و مذهبی از شیعیان در راستای این سه جمله مطالب فوق ارزشمند ندارد .
به قولی با سه شعار دین مزدیسنا میخواستم شمارو مورد ازمایش قرار بدم Wink
(برنده و یا بازنده بودن شما هم از نظر خودتان ارزشمند است)
نقل قول:ان شا الله یک دور نهج البلاغه را بخوانید متوجه میشوید . برای محکم کاری کتب مکاتب دیگر رو هم بخوانید و بعد قیاس کنید .
کسی نگفت ادیان رو با هم مقایسه کنیم ؟ Huh
کتاب با ارزش نهج البلاغه هم خوندم اما بر عکس شما هنوز به اون مرحله نرسیدم که مقایسه کنم و بی ارزش ترین کتابها رو اوستا و یا انجیل و یا تورات بدونم !
نقل قول:برای قیاس اولا باید مبنا مشخص باشد
مبنای ما انسانیته ...
انسانیت خودش چند اصل داره که مهمترینش برای رضای اهورامزدا و یا خداوند و یا گاد زندگی کردنه !
نقل قول:اما با کمال میل حاظریم عقاید ان قدیسه را با اقای بهجت مقایسه کنیم ببینیم کدام خداپسندانه تر و زیبا تر است
امام صادق عليه السلام :

اَلكِبرُ أَن تَغمِصَ النّاسَ وَتُسَفِّهَ الحَقَّ؛
تكبر، اين است كه مردم را تحقير كنى و حق را خوار شمارى.
نقل قول:ادیان الهی همه زیبا هستند . و به فرموده قران کل نور واحد
جدا ؟ Huh ولی اینطور که شما با چند شعار اصلی و زیبای دین زرتشت رفتار کردید دو گانگی افکار شما را میرساند !

نقل قول:در ضمن اصلا هم قص زیبا سازی عقاید کسی را نداریم!!
خب این خود کفر گفتنه و من کاملا این تاپیک رو بر اساس همین تفکر سطحی شما بنا کردم !
اگر قرار بود هر مسلمانی برای خود زندگی کند و کفار را به حال خود رها سازد ، قطعا جایگاهی بسی زشت در اخرت خواهد داشت !
نقل قول:حتی اگر تحریفی هم نبود باز اسلام دین اخر و مورد پسند خداوند و کاملترین دین است .
عذر میخوام اما سخن شما به قول خودتان مندر ابادیست و کاملا نیاز به تفکر و تعقل داره !
نقل قول:در مرد اهل تسنن و بقیه مذاهب قدمشان بروی چشم . دوستانه مناظره میکنیم ... تا زیبایی های هر دو نشان داده شود
موافق نیستم زیرا اینجوری ادیان با هم مقایسه میشن و نفرت بین دینداران ادیان ضعیفتر از پیروهای دینداران قویتر (از لحاظ عبادت خداوند) شکل میگیره Huh
در هر حال تفکر زیباسازی ادیان جهان با دینی بروز همان کاریست که تمام پیامبران در زمان زندگی خودشان در تلاش بودند و من هم اگر روزی مسلمان واقعی
شوم به ان فکر خواهم کرد ...
در پناه حق باشید دوستان خوبم
۲۰:۲۰, ۱۰/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #15
آواتار
محمد جان خودت متوجه شدی چی نوشتی!!Huh

نقل قول:تقویت دین که فقط در مرز یک دین محدود میگنجد ، بسیار سطحی نگری به عبودیت است

نقل قول:به قولی با سه شعار دین مزدیسنا میخواستم شمارو مورد ازمایش قرار بدم [تصویر: wink.gif]
(برنده و یا بازنده بودن شما هم از نظر خودتان ارزشمند است)

نقل قول:کسی نگفت ادیان رو با هم مقایسه کنیم ؟ [تصویر: huh.gif]
کتاب با ارزش نهج البلاغه هم خوندم اما بر عکس شما هنوز به اون مرحله نرسیدم که مقایسه کنم و بی ارزش ترین کتابها رو اوستا و یا انجیل و یا تورات بدونم !

نقل قول:مبنای ما انسانیته ...
انسانیت خودش چند اصل داره که مهمترینش برای رضای اهورامزدا و یا خداوند و یا گاد زندگی کردنه !

نقل قول:امام صادق عليه السلام :

اَلكِبرُ أَن تَغمِصَ النّاسَ وَتُسَفِّهَ الحَقَّ؛
تكبر، اين است كه مردم را تحقير كنى و حق را خوار شمارى.

نقل قول: جدا ؟ [تصویر: huh.gif] ولی اینطور که شما با چند شعار اصلی و زیبای دین زرتشت رفتار کردید دو گانگی افکار شما را میرساند !

نقل قول:خب این خود کفر گفتنه و من کاملا این تاپیک رو بر اساس همین تفکر سطحی شما بنا کردم !
اگر قرار بود هر مسلمانی برای خود زندگی کند و کفار را به حال خود رها سازد ، قطعا جایگاهی بسی زشت در اخرت خواهد داشت !

نقل قول:موافق نیستم زیرا اینجوری ادیان با هم مقایسه میشن و نفرت بین دینداران ادیان ضعیفتر از پیروهای دینداران قویتر (از لحاظ عبادت خداوند) شکل میگیره [تصویر: huh.gif]
در هر حال تفکر زیباسازی ادیان جهان با دینی بروز همان کاریست که تمام پیامبران در زمان زندگی خودشان در تلاش بودند و من هم اگر روزی مسلمان واقعی
شوم به ان فکر خواهم کرد ...

من که متوجه ربط جوابهای شما با متن خودم و متوجه معنی بعضی جملات نشدم!

مرا به دلیل هوش و ای کیو پایین ببخشید

موفق باشید .
۱۶:۵۳, ۱۸/اسفند/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اسفند/۹۳ ۱۷:۳۰ توسط پارمیس.)
شماره ارسال: #16
آواتار
(۵/اردیبهشت/۹۱ ۲۱:۵۰)rastin نوشته است:  بفرمائید این هم تاپیک جناب قدیس فرانسیس آسیزی:

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-15872.html

آیا این حذف شده؟

بله حذف شده است.......
من همین الان دیدم که حذف شده....
البته میدونم این موضوع دیگه قدیمی شده ولی به هر حال ........
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۲۱, ۱۸/اسفند/۹۳
شماره ارسال: #17

باسلام. من متوجه موضوع مورد بحثتون نشدم .ولی به انسانهای دیگه ای که دینی غیر اسلام دارم میگم: خداوند فرموده (الیوم اکملت لکم دینکم):امروز دین برای شما کامل شد که همانا دین اسلامه.من یه سوال از شما عزیزان دارم.......
شما که همه چیزتونو به روز میکنید(یا به قول خودتون آپ دیت میشین )از خونه گرفته تا لباس .گوشی. ماشین و و.........چرا دینتون آخرین ورژن نیست؟؟؟؟؟؟؟؟چرا همه چیزو قاطی میکنین که به دنیاتون برسین.البته یه چیزو نباید فراموش کنیم که ما مسلمونا هم حالا دیگه باید بیدار بشیم.دیگه وقتشه.نباید مث کبک سرمونو بکنیم زیر برف و.....
۱۸:۱۱, ۱۸/اسفند/۹۳
شماره ارسال: #18
آواتار
(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  به نام خداوند جان و خرد
سعی میکنم در مطالب ارسالیم سه اصل رو مد نظر قرار بدم : 1 _ گفتار نیک 2 _ پندار نیک 3 _ کردار نیک
خب سوال اینجاست :
ایا بیداری اندیشه برای تقویت تفکرات شیعیان دنیا بنا شده و یا نه هدفی والا تر از این رو دارد ؟؟؟
چند وقت پیش اینو توی سایت دیدم که خیلی منو به فکر فرو برد :
[تصویر: 1150px_Sunni_Shi_a_map.png]

پراکندگی مسلمانها و ادیان دیگر ..
رنگ قرمز شیعیان رو نشون میده !!!!
رنگ نارنجی = سنیها
سوالی که منو بسیار درگیر کرده اینه که ما باید برای محدوده ی قرمز فقط تلاش کنیم ؟؟؟؟
یا دو محدوده ی نارنجی و قرمز ؟؟؟
سوالو یخرده بازتر میکنم
فقط قرمز و نارنجی پس برای خاکستریهای جهان که تعدادشان از نارنجی و قرمز بیشتر است چه هدفی را دنبال میکنیم ؟؟؟؟
[تصویر: population.jpg]
اینهمه رنگ ...
اینهمه نژاد ...
اینهمه دین ...
این همه انسان ...
چه کسی میتونه تمام خاکستریهارو انکار کنه ؟؟؟؟
فکر نکنم هدف امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بود که هدف سایت بیداری اندیشه رو هدف اصلی خود قرار دهند یا برعکس !!!
چند روز پیش قدیس مسیحی (فرانسیس اسیزی) رو معرفی کردم که حاضرم شرط ببندم جایگاهی هم تراز با ایت الله بهجت دارند اما تفکرات عقلانی و منطقی و انسانی هرگز از طرف عده ای از مدیران موجب نشد تا تاپیک حضرت فرانسیس اسیزی (رحمة الله علیه) حذف نشود !!
اسم سایت بسیار بزرگه (بیداری اندیشه)
اما هدف سایت فقط به محدوده ی قرمزی که نقطه ای بیش در سیاره ی زمین نیست محدود میشه
نقطه ای که همه بیدارند و کسی را دوست ندارند بیدار کنند
اگر زردشتی و یا یهودی و یا مسیحی و یا حتی سنی هم بودم هرگز پام رو داخل سایت به اصطلاح بیداری اندیشه که فقط یک سری اطلاعات محدود راجع به دین جامع اسلام است نمیذاشتم
میدونید چرا ؟
چون تو این این سایت هیچ چیزی برای منه خاکستری وجود ندارد !

((به امید روزی که کسانی که دم از بیدار کردن اندیشه ها میزنند تنها برای لحظه ای جهانی فکر کنند))

دوست خوبم من تا یه حد خیلی بالایی حرف های شما رو زیبا میدونم
اما من به شخصه فکر میکنم که ؛سنگ بزرگ نشانه نزدنه!!

یعنی درسته که نام این تالار پتانسیل بالایی داره ، و باید قاعدتا چنین تالار و سایتی با سیاست هایی که ارائه کردین ، توی دنیا وجود داشته باشه
اما اگر واقع بینانه نگاه کنیم ما هنوز به هیچ وجه چنین پتانسیلی رو نداریم
دیدم بعضا دوستانی که هستن تلاش میکنند ، و توی حوضه بین المللی وارد میشن و بعضا محتوا برای مخاطب غیر مسلمان تولید میکنند ،
اما خب باید واقع بینانه نگاه کرد ، بضاعت ما همینه ..
ما هنوز برای مسلمانان که سهله ، برای شیعیان ، و بهتر بگم برای شیعیان داخل ایران هم جای کار زیادی داریم ، که با طرز فکر جهانی و بلند پروازی پر نمیشه..

عقیده من اینه که اول خودمون رو هدایت بکنیم ، بعد بریم سراغ دیگران..
۱۹:۱۶, ۱۸/اسفند/۹۳
شماره ارسال: #19
آواتار
دوستان این بحث متعلق به نزدیک به 3 سال پیشه. اصلا بحث کنندگان حضور ندارن! شما جواب چه کسی رو میدید؟

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]