کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ما را چه میشود؟ فقط لحظاتی به این عبارات بیاندیشیم!!!
۱:۳۶, ۱۵/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/بهمن/۹۱ ۲:۰۱ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خودم و شما را تنها به اندیشیدن به این سخنان دعوت میکنم

حداقل اندکی صادقانه با خود بیاندیشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

استادِ استاد با خودشان در سن 22 سالگی گفته اند:
نقل قول: 800x600
بالاخره حقير با اينكه در آن‏وقت بيش از بيست و دو سال از عمرم نگذشته بود عرض كردم:
بنده بالوجدان مى‏بينم كه اگر در مقابل شخص بزرگى قرار بگيرم در حال خود تغيير و شرم و خضوعى مى‏بينم
و هر قدر آن شخص بزرگ‏تر و وجيه‏تر باشد دگرگونى حال بيشتر مى‏شود،
امّا در عين حال كه معتقدم و همه‏ ى ما معتقديم كه خداى متعال از هر بزرگى و صاحب‏ جاهى بزرگ‏تر و وجيه‏تر، بلكه همه‏ ى بزرگى‏ ها در مقابل عظمت او هيچ و همه چيز ناچيز است،
پس چرا وقتى به نماز مى‏ ايستم با اينكه يقينا خود را در مقابل حق - جل و علا - قرار مى‏ دهم هيچ تأثيرى و تفاوتى و تغيير حالى در خود نمى‏ يابم؟
«انما المؤمنون الذين اذا ذكر اللّه‏ وجلت قلوبهم.»
همانا مومنان کسانی هستند که هنگامی که خداوند در مقابلشان یاد می شود قلوبشان از ترس به لرزه در می آید
از اينجا مى‏ فهمم كه اين ايمان، ايمان واقعى نيست؛
لذا مى‏ كوشم كه خود را به مرحله‏ اى برسانم كه قدرى از آثار جمال و عظمت حق را در قلب خود بيابم.

از مهمترین مصادیق ذکر و یاد خدا چیست؟؟؟

وَ أَقِمِ الصَّلاةَ لِذِكْري (14-طه)
نماز اقامه کن برای ذکر و یاد من!!!!

نشانه ی علم واقعی چیست؟
و نشانه ی عالمان واقعی چیست؟

َ إِنَّما يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماء(فاطر- 28)
حقيقت چنين است: از ميان بندگان خدا، تنها علما از او مى‏ ترسند (28)

نشانه ی علم نافع و حقیقی ادراک واقعی عظمت خداست که نتیجه ی آن خشیت از مقام عظمت پروردگار است!!!

همه شنیدیم که روایت داریم

نماز معراج مومن است

حالا خداوکیلی با نماز به معراج میریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر نه
یا روایت غلط است نعوذاً بالله

یا نماز ما نماز نیست و ایمان ما ایمان نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگه ما چه قدر از عمرمون باقی مونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خدا توفیق بده تا یکم راست بگیم

خدا یکم محبتش رو حقیقتاً به دل ما بیاندازد تا او را حقیقتاً بخواهیم تا اندکی از آثار حقیقی ایمان در ما هم پیدا بشه به حق 14 معصوم

استدعا دارم به این فرازها اندکی بیاندشید!

علی 110 برای مدتی در تالار حضور ندارد

دلیل عدم حضور:
گفتند:
امام زمان عالمِ ناقل نمی خواهند،
عالمِ عامِِل می خواهند!

SmileSadSadSadSad

(۲۲/آبان/۸۹ ۲۰:۲۸)استادِ استادِ نوشته است:  *****ص82: متأسفانه بسیاری از ما از دین و از حقایق، تنها در پی یادگرفتن الفاظی هستیم که آنها را به دیگران تحویل دهیم و هیچگاه در صدد این نیستیم که آیا مطالبی که یاد گرفته ایم و به حساب خودمان با یادگرفتن آنها خود را مسلمان میدانیم اعتقاد قلبی ما شده یا خیر؟!

...پس هان ای عزیز تنها به یادگرفتن قناعت مکن؛ زیرا یادگرفتن وقتی به انسان نفع می دهد که معلومات او توأم با اعتقاد باشد .البته منظور نفع اخروی است و الّا چه بسا افرادی با همین محفوظات، سال های سال از منافع دنیوی آن برخوردار و امور خود را به خوبی بگذرانند و مردم، اطرافشان را گرفته، انها را از بزرگان دین هم بدانند، و همین اجتماع و اعتقاد مردم، امر را بر انها مشتبه کرده، زودتر آنها را به هلاکت معنوی برساند.

اعتقاد نیز اگر اعتقاد صحیح و جازم باشد ملازم و همراه با عمل است. اگر عمل صحیح، ناشی از اعتقاد درست باشد دارای اثر و علامت است؛ روز به روز یقین و شوق به عالم بقا و پشت کردن به دنیا را زیادتر می کند تا جایی که انسان می شود ((روحانی)) و در عین حال که در زندان تن و عالم ناسوت محبوس است قلبش که از برکت اعمال صالح به حیات انسانی زنده شده، با ملاء اعلی در ارتباط است و نمونه ای از فیوضات عالم غیب را درک می کند.

{ مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً وَ لَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما كانُوا يَعْمَلُو }"نحل-97"
(( هر كس- از مرد يا زن- كار شايسته كند و مؤمن باشد، قطعاً او را با زندگى پاكيزه‏اى، حياتِ [حقيقى‏] بخشيم، و مسلماً به آنان بهتر از آنچه انجام مى‏دادند پاداش خواهيم داد))

پس هر عِلمی برای عمل است و قیمت هر عملی به قدر نیت عامل اوست و هر نیتی برای نتیجه است. در این عالم همه فعالیت می کنند، لکن اهداف و نیات و در نتیجه آثار مختلف است؛ زیرا از هر عملی اثری در نفس انسان پیدا میشود. اگر عمل ظلمانی بود ایجاد ظلمت می کند و اگر نورانی بود اثری دل افروز و نورانی خواهد داشت.

(۲۲/آبان/۸۹ ۲۰:۲۸)استادِ استادِ نوشته است:  ***ص84:یکی از نشانه های ایمان صحیح و اعتقاد درست این است که اگر انسان بین دو امر مخیر شد که در یکی رضای خالق و سخط و خشم مخلوق و در دیگری عکس آن باشد، رضای خالق را بر رضای مخلوق ترجیه دهد.

(( مِنْ صِحَّةِ يَقِينِ الْمَرْءِ الْمُسْلِمِ أَنْ لَا يُرْضِيَ النَّاسَ بِسَخَطِ اللَّه‏)) ((از امام صادق (علیه السلام) كه فرمود:

از درستى يقين مرد مسلمان اين است كه مردم را خشنود نكند به خشم خدا))"اصول كافى-ترجمه كمره‏اى، ج‏4، ص: 183باب فضل يقين‏"

خواهران و برادران ایمانی

حقیقتاً التماس دعا دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس از خواندن این

اگر خواستیم تکانی بخوریم این دو تاپیک مفید است إن شاء الله...

درست کردن ایمان و اصلاح قلبم را از کجا شروع کنم؟ (پست ویژه)

راه اینکه خدا به ما حکمت بده چیه؟(مقاله ی فوق ویژه و کاربردی

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۱, ۱۱/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/اسفند/۹۲ ۱۲:۳۲ توسط mohebALI.)
شماره ارسال: #2
آواتار
نقل قول: چرا وقتى به نماز مى‏ ايستم با اينكه يقينا خود را در مقابل حق - جل و علا - قرار مى‏ دهم هيچ تأثيرى و تفاوتى و تغيير حالى در خود نمى‏ يابم؟
«انما المؤمنون الذين اذا ذكر اللّه‏ وجلت قلوبهم.»

همانا مومنان کسانی هستند که هنگامی که خداوند در مقابلشان یاد می شود قلوبشان از ترس به لرزه در می آید
از اينجا مى‏ فهمم كه اين ايمان، ايمان واقعى نيست؛
۱۴:۵۷, ۱۱/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
استاد رائفی پور گفتن که فقط یک اتصال در نماز کافیه
بالاترین مرتبه ی نماز، نمازیه که به خاطر خدا خوانده بشه. نه به خاطر بهشت رفتن یا ترس از جهنم و ...
کسی که خدا را شناخته و به خاطر خدا نماز می خونه (درصد خلوص هم فرق می کنه)، این اتصال، کِی اتفاق می افته؟ چه طوری؟ پیش نیازهاش چیا هستن؟
۱۵:۰۶, ۱۱/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/اسفند/۹۲ ۱۵:۰۷ توسط سید ابراهیم.)
شماره ارسال: #4
آواتار
داستان زیبایی در بحارالانوار آمده است، یادم نیست دقیقا الان که کجای کتاب بود:

براى پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلم دو شتر بزرگ آوردند. حضرت به اصحاب فرمود:آيا در ميان شما كسى هست دو ركعت نماز بخواند كه در آن هيچ گونه فكر دنيا به خود راه ندهد، تا يكى از اين دو شتر را به او بدهم .چند نفری از اصحاب برخواستند و..... خب معلومه که موفق نشدند.
اميرالمؤ منين عليه السلام به پا خواست و عرض كرد:يا رسول الله ! من مى توانم آن دو ركعت نماز را بخوانم .

پيامبر صلى الله عليه و آله فرمود:بسيار خوب بجاى آور!

اميرالمؤ منين عليه السلام مشغول نماز شد، هنگامى كه سلام نماز را داد جبرئيل نازل شد، عرض كرد:خداوند مى فرمايد يكى از شترها را به على بده !

رسول خدا صلى الله عليه و آله لبخندی زدند و فرمودند:شرط من اين بود كه هنگام نماز انديشه اى از امور دنيا را به خود راه ندهد. على (علیه السلام) در تشهد كه نشسته بود فكر كرد كدام يك از شترها را بگيرد.

جبرئيل گفت :خداوند مى فرمايد:هدف على(علیه السلام) اين بود كدام شتر چاقتر است او را بگيرد، بكشد و به فقرا بدهد، انديشه اش براى خدا بود. نه براى خودش بود و نه براى دنيا.[/b]

[b]آنگاه پيامبر صلى الله عليه و آله به خاطر تشكر از على عليه السلام هر دو شتر را به او داد. خداوند نيز در ضمن آيه اى از آن حضرت قدردانى نموده و فرمود:
((ان فى ذالك لذكرى لمن كان له قلب او القى السمع و هو شهيد))سپس رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود:هر كس دو ركعت نماز بخواند و در آن انديشه اى از امور دنيا به خود راه ندهد، خداوند از او خشنود شده و گناهانش را مى آمرزد.

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
۱۶:۱۵, ۱۱/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
خیلی ممنون دوست عزیز
لطفا ادامه بدید
به امور دنیا فکر نکنیم،،، به چی فکر کنیم؟
من خودم به معنای کلمه های و جمله هایی که می گم فکر می کنم. منظورم همون سوره ها و قنوت و ... که در نماز می خوانم.
اما من در حدی نیستم که اون اتصال بخواد ایجاد شه. می دونم من جز بنده هایی نیستم که فعلا فعلا ها این اتصال بخواد برام اتفاق بیفته. هر چند خودمو دست کم نمی گیرم. نه به خاطر این که خودمم، به خاطر این که بنده ی خدا هستم.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]