کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: نظر شما درباره فیس بوک چی هست؟؟
فی*ل*تر بماند
رفع فی*ل*تر
اهمیت ندارد
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 9 رای - 3.56 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلیه مباحث پیرامون فیسبوک (گفتگو) در این تاپیک
۱۱:۵۰, ۲۴/آبان/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
فیس بوک دوشنبه 23 آبان مدیر گروه و صفحه «حلقه انسانی استقامت در برابر تهدیدات مستکبرین» فیس بوک را مسدود کرد

.
[تصویر: 3editt_t1.jpg]
این صفحه و گروه هم نام با آن در حمایت از دانشجویان برای زنجیره انسانی روز سه شنبه در مقابل یو سی اف اصفهان ساخته شده است اما پس از آن که با انتشار مطلبی به زبان انگلیسی برای دعوت از جوانان و دانشجویان دیگر کشورها جهت پیوستن معنوی به این زنجیره دامنه فعالیت خود را گسترده تر کرد، با پیغام های فراوان تیم مدیریت فیس بوک مبنی بر نقض قوانین این شبکه اجتماعی از طریق انتشار این پست مواجه شد

.
فیس بوک طی پیغامی به مدیر این گروه عنوان کرد: شما به تازگی اقدام به ارسال مطلبی کرده اید که ناقض سیاست های فیس بوک است بنابراین به طور وقت استفاده از برخی امکانات سایت برای شما بسته و در صورت ادامه این روند شما به طور کامل بلاک خواهید شد. برای آنکه بتوانید مجددا از امکانات ما استفاده و امکانات بلاک شده را مجددا مورد استفاده قرار دهید، مطمئن شوید که قوانین و استانداردهای ما را به طور کامل مطالعه و درک کرده و آنها را می شناسید

.
ترجمه فارسی متن پست مذکور بدین شرح است

:
دانشجویان ایرانی اقدام به برگزاری یک زنجیره انسانی در اصفهان کرده اند که هدف آن اعلام به تمام دولت های جهان است که ما می خواهیم به فعالیت های صلح آمیز هسته ای دست یابیم

.
ما از تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی ترسیم. آنها هستند که باید از ما و مردم جهان واهمه داشته باشند

.
دلیل دوم برگزاری این حلقه انسانی اعلام این جمله به تمام دوستانی است که در کشورهای خود مشغول اعتراض و صورت دادن انقلاب هستند (مثل وال استریت) که ما با شماییم

!
اکنون زمان مرگ ظلم، استکبار و حق خوری فرا رسیده است

.
پس برادران و خواهران ما! با این حلقه انسانی باشید

.
با تشکر
لازم به یادآوری است که حلقه انسانی استقامت در برابر مستکبران روز سه شنبه در مقابل یو سی اف اصفهان و راس ساعت ۱۲ برگزار می شود

.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۰۶, ۱۲/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #21

به نظرم از نظر سیاسی حضور این افراد در فیس بوک تاثیر منفی روی افکار عمومی نسبت به ایران دارهو شما الان فقط نگاه کنید که یه لحظه اگه بزنه جنگی چیزی بشه از طریق پیج این افراد فیس می تونه خیلی راحت اطلاعات غلط با نام این افراد منتشر کنه.
مثل کاری که ایران با رویترز کرد و پند کشید به بورس آمریکا
۱۳:۱۳, ۱۲/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۱۹ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #22
آواتار
به نام خدا

فیسبوک پدیده عجیبیه، پدیده ای با ظاهر زیبا و مردم فریب که پنتاگون و سیا و موساد از آن برای جاسوسی و بکار بردن اهداف خود در تغییر حکومتها استفاده میکنند. متاسفانه اکثریت مردم و حتی سیاسیون هم فریب این ظاهر زیبا و دوستانه آنرا میخورند و در دام سرویسهای جاسوسی امپریالیسم میافتند.

به حوادث سال هشتاد و هشت و یا انقلاباتی که در کشورهای عربی رخ داد دقت کنید. اولین جرقه های آتش فتنه از طریق همین فیسبوک زده شد و عجیبه که با اینهمه بلایی که از طریق فیسبوک به ما رسیده باز هم برخی سیاسیون اصرار به عضویت در آن دارند.

به هر حال چه فیسبوک فی*ل*تر باشه چه نباشه، افرادی که بخوان عضوش باشن به راحتی به آن دسترسی دارن پس فرقی نمیکنه فی*ل*تر باشه یا نباشه و فی*ل*تر بودن آن به نوعی پاک کردن صورت مسئله میباشد.

در مجموع به نظر میرسد معایب فیسبوک بسیار بیشتر از فوایدش میباشد. چه از نظر اخلاقی و مفاسدی که باعث میشود و چه از نظر سیاسی و فتنه هایی که از طریق فیسبوک شعله ور میشود.

و باز هم جالبتر اینکه خیلی از کاربران میدانند که اطلاعاتی که در فیسبوک قرار میدهند به راحتی توسط سرویسهای جاسوسی مشاهده میشود و استفاده، ولی باز هم در استفاده از این ابزار جاسوسی، اصرار دارند و در واقع مسخ این شبکه اجتماعی شده اند.

و نکته دیگر اینکه وقتی فردی که در نظام جمهوری اسلامی دارای مسئولیتهای عالیرتبه بوده بیاد بگه ارتش سوریه از سلاح شیمیایی بر ضد مردم خودش استفاده کرده و علنا آب در آسیاب دشمن بریزد آنهم درست در زمانیکه آتش جنگ بر علیه سوریه در حال فروکش کردن بود، باید هم انتظار داشت که این شخص از فیسبوک حمایت کند.

ولی نکته خنده دار قضیه اینجاس که اگر سیاسیون از فیسبوک استفاده میکنند و در استفاده از آن مجاز هستند چرا مردم عادی نباید از آن استفاده کنند. اگر فیسبوک فی*ل*تره، استفاده از آن غیر قانونیه و اگر دولتمردان و سیاسیون در حال استفاده از آن هستند یعنی دارن کار غیر قانونی و علنی انجام میدهند، اینجاست که باز هم دو پهلو کاری انجام میشود و همین کارها و اعمال است که خیلی از مردم را بدبین میکند.
۱۳:۱۵, ۱۲/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۲۱ توسط Yaser_h2011.)
شماره ارسال: #23
آواتار
(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۰۶)ehsanagiyan نوشته است:  به نظرم از نظر سیاسی حضور این افراد در فیس بوک تاثیر منفی روی افکار عمومی نسبت به ایران دارهو شما الان فقط نگاه کنید که یه لحظه اگه بزنه جنگی چیزی بشه از طریق پیج این افراد فیس می تونه خیلی راحت اطلاعات غلط با نام این افراد منتشر کنه.
مثل کاری که ایران با رویترز کرد و پند کشید به بورس آمریکا
چه تاثیر منفی ای ConfusedHuhDodgy این پیج واسه خوده ظریفه و خودش شخصا کنترلش میکنه !!! اول برین متن حرفاشو بخونین بعد بگین اطلاعات غلط منتشر کنه ! مردم که راضین !

(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۱۳)عدالت نوشته است:  به نام خدا

فیسبوک پدیده عجیبیه، پدیده ای با ظاهر زیبا و مردم فریب که پنتاگون و سیا و موساد از آن برای جاسوسی و بکار بردن اهداف خود در تغییر حکومتها استفاده میکنند. متاسفانه اکثریت مردم و حتی سیاسیون هم فریب این ظاهر زیبا و دوستانه آنرا میخورند و در دام سرویسهای جاسوسی امپریالیسم میافتند.

به حوادث سال هشتاد و هشت و یا انقلاباتی که در کشورهای عربی رخ داد دقت کنید. اولین جرقه های آتش فتنه از طریق همین فیسبوک زده شد و عجیبه که با اینهمه بلایی که از طریق فیسبوک به ما رسیده باز هم برخی سیاسیون اصرار به عضویت در آن دارند.

به هر حال چه فیسبوک فی*ل*تر باشه چه نباشه، افرادی که بخوان عضوش باشن به راحتی به آن دسترسی دارن پس فرقی نمیکنه فی*ل*تر باشه یا نباشه و فی*ل*تر بودن آن به نوعی پاک کردن صورت مسئله میباشد.

در مجموع به نظر میرسد معایب فیسبوک بسیار بیشتر از فوایدش میباشد. چه از نظر اخلاقی و مفاسدی که باعث میشود و چه از نظر سیاسی و فتنه هایی که از طریق فیسبوک شعله ور میشود.

و باز هم جالبتر اینکه خیلی از کاربران میدانند که اطلاعاتی که در فیسبوک قرار میدهند به راحتی توسط سرویسهای جاسوسی مشاهده میشود و استفاده، ولی باز هم در استفاده از این ابزار جاسوسی، اصرار دارند و در واقع مسخ این شبکه اجتماعی شده اند.

و نکته دیگر اینکه وقتی فردی که در نظام جمهوری اسلامی دارای مسئولیتهای عالیرتبه بوده بیاد بگه ارتش سوریه از سلاح شیمیایی بر ضد مردم خودش استفاده کرده و علنا آب در آسیاب دشمن بریزد آنهم درست در زمانیکه آتش جنگ بر علیه سوریه در حال فروکش کردن بود، باید هم انتظار داشت که این شخص از فیسبوک حمایت کند.
اتفاقا ایشون مخالف استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی هستن !!! وقتی نظراتی که ضد آمریکاس تو پیج سفارت آمریکا بیشتر لایک میخوره (خوده من ضد آمریکا کامنت میزارم و بیشتر لایک میخوره) این یعنی خیلی از مردم عقل و شعور دارن و درکشون بالائه !!!! بعدشم فقط چسبیدین به مسئله ی جاسوسی ؟؟؟ خب همه جا هستش جاسوسی !!! الان اطلاعات مردم چه بدرد سرویس جاسوسی آمریکا میخوره ؟؟؟؟؟ شما برو پیچ دکتر ظریف میزان حمایت مردم رو ببین !!! البته اگه از دید شما اینا ایرانی باشن !
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۲۱, ۱۲/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #24

راستش مهم نیست که فی*ل*تر باشه یا نباشه چون هرکی بخواد بره دنبالش به راحتی میره.باید اگاهی مردمو زیاد کرد نه فی*ل*تر کرد.چه جاسوسی هایی که تو این فیس بوک نمیکنن.من شخصا فی*ل*تر شکنو فیس بوک ندارم اما حتی اگرم دیگه فی*ل*ترش نکنن هیچ اشتیاقی برا فیس بوک ندارم
AngryAngryAngryConfusedConfusedConfused
۱۳:۲۱, ۱۲/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #25

(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۱۵)Yaser_h2011 نوشته است:  چه تاثیر منفی ای ConfusedHuhDodgy این پیج واسه خوده ظریفه و خودش شخصا کنترلش میکنه !!! اول برین متن حرفاشو بخونین بعد بگین اطلاعات غلط منتشر کنه ! مردم که راضین !

مگه من گفتم برا باباشه یا یکی دیگه داره کنترل می کنه؟
شما م برو یه بار حرف های منر و بخون بعد بگو خبBig Grin
من می گم که اگه بخوان از این استفاده کنند با این کار ایشون این استفاده خیلی راحت تر شده. چون اگه چیزی پیش بیاد
فیس می تونه خیلی راحت مطالبی رو از طریق صفحه ی ایشون بگه بعدشم این اخبار به شدت تاثیر گذاره. مثل اخباری که پیج آقای عارف که منتشر کردن. بعدشم تا ایشون بیاد تکذیب کنه بگه من نبودم و فلان تونها کار خودشون رو کردن و فوقشم فیس می اندازه گردن هکر ها.!!!
ایران مگه چیکار کرد با رویترز؟ اومد سایتشو هک کرد یه خبر جعلی انفجار تو کاخ سفید گذاشت بورس آمریکا چند ساعت به هم ریخت.
و به شدت سقوط کرد.
حالا شما فک می کنی همچین کاری فیس نمی تونه بکنه با پیج این دوستان. حالا اون بحث اینکه می تونه خیلی راحت علاقه مندی های این افراد رو ب فهمه و .... به کنار
۱۳:۲۵, ۱۲/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #26
آواتار
به نام خدا

در مورد فیسبوک گفتم مردم اکثر فریب ظاهر زیبا و فریبنده آنرا میخورند و از باطن خبیث آن اطلاعی ندارند یا نمیخواهند داشته باشند. به هر حال گذشته از این حرفها حالا که سیاسیون علنا در فیسبوک صفحه دارند،‌ فی*ل*تر بودن آن بیشتر شبیه یک جوک است و خنده دار چون از این طرف فی*ل*تر میکنند از آنطرف خودشان عضو آن هستند درست مثل شخصی که افراد را از کار زشت منع میکند ولی خودش آن عمل زشت را انجام میدهد.
۱۳:۲۷, ۱۲/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #27
آواتار
(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۱۳)عدالت نوشته است:  به نام خدا

ولی نکته خنده دار قضیه اینجاس که اگر سیاسیون از فیسبوک استفاده میکنند و در استفاده از آن مجاز هستند چرا مردم عادی نباید از آن استفاده کنند. اگر فیسبوک فی*ل*تره، استفاده از آن غیر قانونیه و اگر دولتمردان و سیاسیون در حال استفاده از آن هستند یعنی دارن کار غیر قانونی و علنی انجام میدهند، اینجاست که باز هم دو پهلو کاری انجام میشود و همین کارها و اعمال است که خیلی از مردم را بدبین میکند.

استفاده از فیسبوک جرم نیست و فیـــــــــلترینگ هم دور زدنش قانون مشخصی نداره و واسه همین خیلی از مردم تو پیج ایشون خواهان رفع فیـــلترشن !!! بعدشم استفاده از فیـــلترینگ با داشتن مجوز از پلیس فتا بلامانع هستش و ایشون که یک شخصیت بلند پاین مشکلی ندارن !!! مگه خیلی از سیاسیون ماهواره رو ندارن ؟؟؟؟ مجوز دارن این میشه دو پهلو !؟؟
۱۳:۲۸, ۱۲/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #28
آواتار
این صحبتها تازه شروع شده و تصمیمی تا کنون برای این امر صورت نگرفته.
اما چیزی که پیداست اینه که دکتر روحانیHeart از این فضای امنیتی که بر سر جامعه و فضای نت بوده ناراضی بودند و اینکه تغییراتی در نت انجام میشه مسلمه.
اما اگه فیسبوک رفع فی*ل*تر بشه من از مسئولان صمیمانه تقاضا میکنم بابا خوب توییترم رفع فی*ل*تر کنید دیگه...
انصافا از 10 تا سایت 7 تاش فی*ل*تره.

تازه چند روز پیش بود که گوگل و اپل هم تحریمهاشون رو نسبت به کاربران ایرانی برداشتن.
همچنان باید منتظر تصمیم های بعدی وزارت ارتباطات بود.
۱۳:۲۸, ۱۲/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۲۹ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #29
آواتار
(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۲۷)Yaser_h2011 نوشته است:  استفاده از فیسبوک جرم نیست و فیـــــــــلترینگ هم دور زدنش قانون مشخصی نداره و واسه همین خیلی از مردم تو پیج ایشون خواهان رفع فیـــلترشن !!! بعدشم استفاده از فیـــلترینگ با داشتن مجوز از پلیس فتا بلامانع هستش و ایشون که یک شخصیت بلند پاین مشکلی ندارن !!! مگه خیلی از سیاسیون ماهواره رو ندارن ؟؟؟؟ مجوز دارن این میشه دو پهلو !؟؟

به نام خدا

صحبتهای شما عذر بدتر از گناه است، اگر جرم نیست پس چرا فی*ل*تره و اگه بخاطره این فی*ل*تره که مردم گمراه نشن، چرا خیلی از مسئولین در فیسبوک، پیج دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این دو تا به هیچ وجه باهم نمیخونه.
۱۳:۳۱, ۱۲/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۳۳ توسط Yaser_h2011.)
شماره ارسال: #30
آواتار
(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۲۱)ehsanagiyan نوشته است:  مگه من گفتم برا باباشه یا یکی دیگه داره کنترل می کنه؟
شما م برو یه بار حرف های منر و بخون بعد بگو خبBig Grin
من می گم که اگه بخوان از این استفاده کنند با این کار ایشون این استفاده خیلی راحت تر شده. چون اگه چیزی پیش بیاد
فیس می تونه خیلی راحت مطالبی رو از طریق صفحه ی ایشون بگه بعدشم این اخبار به شدت تاثیر گذاره. مثل اخباری که پیج آقای عارف که منتشر کردن. بعدشم تا ایشون بیاد تکذیب کنه بگه من نبودم و فلان تونها کار خودشون رو کردن و فوقشم فیس می اندازه گردن هکر ها.!!!
ایران مگه چیکار کرد با رویترز؟ اومد سایتشو هک کرد یه خبر جعلی انفجار تو کاخ سفید گذاشت بورس آمریکا چند ساعت به هم ریخت.
و به شدت سقوط کرد.
حالا شما فک می کنی همچین کاری فیس نمی تونه بکنه با پیج این دوستان. حالا اون بحث اینکه می تونه خیلی راحت علاقه مندی های این افراد رو ب فهمه و .... به کنار
خب با اینکار فیسبوک خودشو زیر سوال میبره !!!! خب هک کردن رویتر هم کار اشتباهی بود من که نشنیدم اینو !!! بعدشم از علاقه مندی ها چیزی نگین من خودم بالای 2000 پیج لایک کردم اصلا نمیدونم چی هستن Big Grin زیاد این لایک های علاقه مندی رو جدی نگیرین !!! من از روی کل کل با دوستم این کارو میکردم !!!

(۱۲/شهریور/۹۲ ۱۳:۲۸)عدالت نوشته است:  به نام خدا

صحبتهای شما عذر بدتر از گناه است، اگر جرم نیست پس چرا فی*ل*تره و اگه بخاطره این فی*ل*تره که مردم گمراه نشن، چرا خیلی از مسئولین در فیسبوک، پیج دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این دو تا به هیچ وجه باهم نمیخونه.
خیلی از سایت ها بی دلیل فیلتـــــرن!!! وبلاگ دوست من بدون هیچ دلیلی فیـــــــلتر شد !!! من واسه سرگرمی وبلاگ خودومو که استفاده نمیکردم رو همینجوری گزارش کردم دیدم هفته بعد فـــــــیلتر شد DodgyConfusedBig Grin کلا این سیستم فیــــــلترینگ مسخرس
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]