کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: روند قسمت کلی اصول و عقاید شیعه؟؟؟؟
عالی
خوب است و نیاز به تغییرات جزئی دارد
متوسط.
ضعیف است و نیاز به تغییر جدی و اساسی دارد

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش اصول عقاید شیعه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!بسیار مهم نظر دهید
۱۷:۰۲, ۱۳/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم.
دوستان عزیز فکر نکنم لازم باشه به گفتن این مسئله که بخش اصول عقاید شیعه چقدر مهم و البته کاربردی است، در لحظه لحظه زندگیمان میتونه این بخش از تالار حرفی برای گفتن داشته باشه....

تاپیک ها و مقاله های بسیار خوبی در این بخش تا الان زده شده ولی خیلی کارها مونده که هنوز انجام نشده....

البته قبلا یه تاپیک با این موضوع زده شده بود ولی چون خیلی از زمان اون گذشته وکلی خاک خورده و دلایل دیگر، حقیر تصمیم گرفتم این صفحه را باز کنم.

این جا محلی است برای نقدها ، نقدها و بازهم نقد ها(به معنی دقیق کلمه)

دوستان بی تعارف و رودربایستی هر نقدی که به این قسمت دارند اعلام کنند البته علاوه بر اون راهکار هایی که میتونه به کاربردی و موثر تر شدن مطالب ما هم کمک کنه حتما بیاورید تا بتونیم استفاده مهمی ازش ببریم....

این نقد ها و پیشنهاد ها هم میتونه حالت کیفی و محتوایی داشته باشه در رابطه با چگونگی مطالب و نحوه بیان و ...
و هم میتونه در مورد نیروی انسانی در رابطه با افراد مدیر، ناظر و کاربران فعال این قسمت باشه.

زنگ اول رو خودم می زنمWink:

قرار بود تو فرصت بسیار کم تر از این قدم هایی که از ابتدای خداشناسی تا انتهای ولایت فقیه بود را به انجام برسانیم ولی با سرعت لاکپشتی همچنان در بحث اثبات نبوت ماندیم و این یک نشانه بارز از خلف وعده است....

منتظر نظر دوستان حتما هستم....

مطمئن باشید بانظرات شما این بخش میتونه یه تکون درست و حسابی به خودش بده.

یا علی مدد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۲۵, ۱۶/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/شهریور/۹۲ ۱۶:۵۰ توسط آزرم‌شاه.)
شماره ارسال: #11
آواتار
سلام علیکم

بنده قبلا خیلی فعالیت می کردم در این جا...
ولی وقتی شما می خواهید چیزی را که خودتان یا جو کلی می خواهد اصول عقائد شیعه! معرفی کند و هیچ حرف صحیح و بر مبنای کتاب و سنت را قبول نمی نمایند، کسی مثل بنده که 12 - 13 سال است دارم روی عقائد کار می کنم چه کنم؟
منظور از قبول نکردن این نیست که فقط قبول نمی نمایند، بلکه موضوعات ایجاد شده توسط بنده پاک و سانسور می شوند!
مثل بحث زن و حقوقش که بحث خیلی خوبی بدون یک کلام توهین بود ولی به بهانه فحاشی چند نفر دیگر، آن هم در آخر بحث ها، به جای پاک کردن یا بلوکه کردن نظرات آن افراد کل بحث را که حاصل رنج بنده بود پاک کردید در حالی که نظرات و عقائد تمامی علمای نظر دهنده در این بحث از رهبری تا که و که را نقد کردیم و خیلی ها دیدند که دین بر بمنای قرآن چیست!

وقتی انسان بترسد که مطلب بنویسد در این جا، و به خاطر هزار ملاحظه مطلبش حذف شود و بعد بگویند: "ما جواب حرف های شما را نداشتیم و شما نظرات همه را هم منصفانه آوردی و تحقیق هم کامل کرده ای و ... ولی به علت اختلافی که بین افراد پیش می اید و به دلیل مخالف حرف های شما با نظرات مشهور هر چند که غلط بودنشان را اثبات کردید و ما را هم به اسلام معتقد تر نمودی و... مجبوریم نگذاریم شما در این تالار بحث کنی!
اما ملحدین و ضد دین ها می توانند!

موفق و سربلند باشید
۱۷:۰۹, ۱۶/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #12

من هم نمی دانم چرا در این سایت چرا به جای برخورد با شخص خاطی و حذف پست های او کل موضوع را می بندند. این عدالت نیست.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۰۹, ۱۶/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #13
آواتار
علی جان به هیچ وجه با سخن شما موافق نیستم...

شما کارت را انجام بده اگر کسی خلاف قوانین سایت در مقابل حرکت شما ایستاد اون با من....Wink

حقیر به شدت به آزاد اندیشی مخصوصا در این حوزه اعتقاد دارم.... و تمام سعی ام را هم میکنم که در این بخش این مهم را به عرصه عمل و اجرا هم در بیاورم.

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
۱۷:۱۳, ۱۶/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #14
آواتار
(۱۶/شهریور/۹۲ ۱۷:۰۹)سید ابراهیم نوشته است:  علی جان به هیچ وجه با سخن شما موافق نیستم...

شما کارت را انجام بده اگر کسی خلاف قوانین سایت در مقابل حرکت شما ایستاد اون با من....Wink

حقیر به شدت به آزاد اندیشی مخصوصا در این حوزه اعتقاد دارم.... و تمام سعی ام را هم میکنم که در این بخش این مهم را به عرصه عمل و اجرا هم در بیاورم.

سید ابراهیم عزیزم این صحبتی که کردم قبلا که بود...
بنده اما با شما و مسئولان جدید این سایت آشنایی ندارم شاید شما بهتر باشید که إن شاء الله هستید همون طور که خودتون می فرمایید

ولی چیزهایی که گفتم برای نبده انتخاب افتاد
إن شاء الله موفق باشید
۱۷:۱۸, ۱۶/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/شهریور/۹۲ ۱۷:۱۹ توسط سید ابراهیم.)
شماره ارسال: #15
آواتار
بحث قبلی ها و بعدی ها نیست...

میخوایم ببینیم چی کار کنیم تا این بخش مهم از تالارمان بیداری اندیشه دچار رکود نشه، شما می فرمایی 12-13 سال در زمینه اعتقادات کار کردی... من هم میگویم بسم الله. بفرمایید. شما کارت را شروع کن ما هم هستیم...

هر موضوعی که فکر میکنید مهم و کاربردی است بفرمایید. تا جایی که قوانین سایت اجازه بده و حتی کمی بیشترWink من در خدمتم برای همکاری و حمایت.

یا علی مدد.
۱۷:۳۸, ۴/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #16
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام. ابتدا می خواستم از مطالب خوب این بخش تشکر کنم و به همه عزیزان خسته نباشید بگویم. دو مورد انتقاد به ذهنم رسید که لازم دیدم مطرح کنم.

1- نوشتن مطالب به شیوه ساده و قابل فهم بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. اما باید دقت کرد که در عین حال ارزش علمی هم داشته باشد. به عنوان مثال ذکر دقیق منابع و افرادی که از آنها نقل قول می شود بسیار مهم است. به عنوان مثال به این تاپیک دقت کنید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-17896.html

این تاپیک اگرچه متن خوب و روانی دارد که واقعا هم جای تقدیر دارد، ولی متاسفانه نگارش منابع درستی ندارد. به عنوان مثال از اشخاصی به عنوان «استاد»، «استاد استاد»، «شاگرد اول استاد استاد» نقل قول شده که هویت آنها برای خوانندگان ناشناخته است و این سوال پیش می آید که چرا اسم این اشخاص برده نشده و اساسا این افراد چه شغلی و چه تحصیلات و تخصصی دارند؟ ممکن است برخی این گونه جواب دهند که «این که چه کسی گفته مهم نیست بلکه چه چیزی گفته مهم است»، اما با این استدلال علومی همچون رجال ، درایه و... که به بررسی صحت حدیث می پردازند بی معنا می شوند و دیگر فرقی بین صحبت های علمی و غیر علمی باقی نمی ماند.

2- امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین و یکی از نشانه های مومنان می باشد. اما باید دقت کنیم که در این راه از الفاظ درست استفاده کنیم. به عنوان نمونه به این تاپیک دقت کنید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-17385.html

متاسفانه در این تاپیک الفاظ نادرست به کار رفته، اگر چه سعی دارد که به انتقاد از عملکرد کاربران بپردازد ولی مسلما اگر از الفاظ بهتری استفاده می شد تاثیر گذاری به مراتب بیشتری پیدا می کرد. به هر حال کسب معرفت که با اجبار و اکراه امکان پذیر نیست، چنانچه حق تعالی می فرماید:
إِنَّا هَدَينَاهُ السَّبِيلَ إِمَّا شَاكِرًا وَإِمَّا كَفُورًا(الإنسان/3)
ما راه را به او نشان داديم، خواه شاکر باشد (و پذيرا گردد) يا ناسپاس!

در هر حال صحبت در این زمینه ها زیاد است. امیدوارم سخنان بنده را حمل بر بی ادبی و جسارت نفرمایید و صراحت این جانب را در بیان انتقادات از روی دوستی بدانید.

التماس دعا؛ در پناه حق زنده و پیروز باشید.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]