کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرگرمی اسلامی در خانواده
۱۱:۲۳, ۲۸/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/بهمن/۹۲ ۱۱:۲۵ توسط joseffist.)
شماره ارسال: #1
آواتار
به نام الله

سلام به شما خواننده عزیز

اجازه میخوام خیلی سریع برم سر اصل مطلب .

تو جمعی بودم و چند تا جوان بودیم و در حال گفتگو که یکی از دوستان رفت و ورق آورد و پیشنهاد داد که شروع به بازی کنیم .

البته ایشان هم از افراد اهل نماز و روزه بودن اما یکی از بزرگترها تو جمع مخالفت کرد . و حتی سرگرمیهایی مثل شطرنج و تخته نرد

و مثل اینها رو هم بسیار تقبیح کرد !

دیگران گفتند : ما که قصد گناه نداریم و فقط سرگرمی برای جمع بودن دور هم و وقت گذرانی است !

اون بزرگتر فامیل بر مخالفت خودش اصرار میورزید Huh حالا سوالی که دیگران مطرح کردند این بود که :

شما که ادعای دین و مذهب داری , چه سرگرمی به جای اون سرگرمیهای غیر شرعی پیشنهاد میکنی ؟

سوال من از شما دوستان همینه :

شما که ادعای دین و مذهب داری , چه سرگرمی به جای اون سرگرمیهای غیر شرعی پیشنهاد میکنی ؟

[b] در ضمن دوستان من میدونم که خواندن قران و مفاتیح و شنیدن ذکر مصیبت و یا .... خوبه Wink اما واقعا برای یه جوان امروزی که اومده تو مهمانی تا کمی گپ بزنه و سرگرم باشه و از فشارهای درسی و اجتماعی امروزه , فراقتی حاصل کنه ,

شما چه سرگرمی بر اساس دین میتونین بهش پیشنهاد کنید ؟

ضمنا سرگرمیهایی مطرح بشه که مثلا در منزل و جلسات مهمانی بشه سراغش رفت و دیگه اینکه خواهشا پیشنهاد اسکی در سواحل بالی یا سفر به دور اروپا و غیره ......
رو ندید . خودم میدونم که در عصر شکوفایی اقتصادی , این تفریحات کاملا در دسترس همه هست DodgyDodgy

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۴:۲۱, ۲۹/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #21
آواتار
(۲۹/بهمن/۹۲ ۰:۵۹)revenger نوشته است:  یه بازی توپ هم خودم اختراع کردم در حین سفر به مشهد با بچه هاBig GrinBig GrinBig Grin

یکی یه اسم میگه و بعدی با اخرین حرف اسم قبلی یه اسم جدید میگه ، حواستون باشه تکراری قبول نیست

مثال:

علی
یاسر
رسول
لیدا
امین
نیما
احمد
داوود
...

عجب؟؟؟؟!!!!!!!!!!!DodgyDodgyDodgyDodgyDodgyDodgy
من مدتها دنبال مخترع این بازی بودم نگو آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم!!!!!!!!Huh
دیگه مثل اینکه بنده نیز دوباره باید پرده از چهره بردارمو بگم همین بازی گلف هستا که خاستگاهش اسکاتلنده کار بنده و هیئت همراهمه،البته ریا نباشه
۱۴:۲۵, ۲۹/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #22
آواتار
ای بابا چرا این یکی بازیو یادتون رفت؟؟؟!!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

..
.
.

..

.
.
.
.
.
پــــــــــــــــــــــــانتومیمBig Grin
خودتون قشنگ توجیهید دیگه!
دو تا گروه میشید و هر بار از هر گروه یه نفر انتخاب میشه و میره گروه مقابل تا بهش بگن پانتومیم چه کار یا کلمه ای رو باید بازی کنه!!!
واااااااااای ما که در این موراد به گروه مقابل رحم نمیکردیم!Cool
کلماتی که به ذهن تاریخ هم نمیرسه!!!Big Grin
بعد اون بنده خدا اون وسط بال بال نمیزد!!!نمیدونست چه مدلی منظورشو برسونه
ما هم فقط دلمونو میگرفتیم میخندیدیمWink
این بازی خیلی خوبه!
بعضی ها واقعا توی انتقال مفهوم خیلی قوی عمل میکنن تازه تواناییتون رو در صحبت کردن با زبان بدن(body language) هم بالا میبرهCool
دو نمونه از چیزایی که گفتیمو بگم بخندیدBig Grin
پدر پسر شجاع! (چقدر خوب یکی از بچه ها اداشو درآورد، تو دو تا حرکت همه فهمیدنCool خودتون تصور کنید دیگه چه جوری اداشو درآورد!!1)
حاچ زنبور عسل!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۴:۵۱, ۲۹/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #23
آواتار
(۲۹/بهمن/۹۲ ۱۴:۲۵)رضوانه نوشته است:  دو نمونه از چیزایی که گفتیمو بگم بخندیدBig Grin
پدر پسر شجاع! (چقدر خوب یکی از بچه ها اداشو درآورد، تو دو تا حرکت همه فهمیدنCool خودتون تصور کنید دیگه چه جوری اداشو درآورد!!1)
حاچ زنبور عسل!

سلام

اینا که خوبه

آخرین باری که بازی کردم، گفتم چکاوک

BlushBlushBig Grin
۱۶:۱۸, ۲۹/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #24

ولی هر چی بگیم، اون بحث های سیاسی یه چیز دیگه ستBig GrinBig GrinBig Grin

مخصوصا اون قسمتی که یه فامیل چهل پنجاه سالتون شما رو میگیره براتون صحبت میکنه داره توجیه تون میکنهBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

خیلی حال میدهBig Grin جــــــــون من به صحبتهاشون گوش بدید باهاشون مخالفت نکنید ناراحت میشنBig GrinBig GrinBig Grin
۱۶:۲۵, ۲۹/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #25
آواتار
بازی دوز هم خیلی مزه میده به شرطی که یه صفحه بزرگ 60 راهی درست کنید تا با سختی زیاد بشه بتونی دوز کنی
۱۶:۳۲, ۳۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #26
آواتار
به نام الله

سلام دوستان

خودمم یه پیشنهاد دارم . بازی کانتر استریک , یه ورژن پرتابل داره که حدود 64 مگ هستش و با کمترین سیستم های کامپیوتری هم اجرا میشه !

اگر هم مودم ADSL دارید میتونید توسط همین مودم یه شبکه درست کرده و با هم این بازی رو انجام بدید . خیلی لذت داره البته نه باندازه COD4 Wink) COD 4 یه سیستم قوی میخواد )

یه از طریق به اشتراک گذاشت وای فای لپ تابها میتونید شبکه مجازی در منزل درست کنید و کانتر استریک را بازی کنید .

خلاصه از دوستانی که بازی های جمعی رو اینجا معرفی کردند ممنونم . گرچه کاش بطور تخصصی تر از طریق مراجع قانونی این قضیه پیگیری میشد !

اگر میگیم سرگرمی غیر شرعی نه .....پس باید شرعی اونو ارائه بدیم .
اگر میگیم مانتوی تنگ و ساپورت نه ......باید لباس شرعی و ملی اراده کنیم .

اگر میگیم عرفان کاذب و مکاتب دروغی نه .....پس باید عرفان اسلامی رو در جامعه به مردم بشناسونیم .

اگر میگیم ماهواره نه .....اجناس لوکس خارجی نه .......موزیک غربی نه ......و غیره , پس باید معادل اسلامی اونو ارائه کنیم .

از همه گی ممنونم .Big Grin
۱۸:۰۹, ۳۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #27
آواتار
یه قل دو قل؟؟؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند: