کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامموضوع بسته شده  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جملات پیشنهادی برای شبکه های مجازی
۲۳:۳۷, ۲۲/آبان/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/بهمن/۹۳ ۲:۵۸ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان گرامی لطفا جملات منحصراً ارزشی و ترجیحا ابداعی خودتون رو برای پخش در این تاپیک قرار بدید

[تصویر: 230px-Line_app_logo.png]

خواهشا از بحث در مورد جملات بپرهیزید که حامد حذف می کنه!

لطفاً از آوردن جملات عمدتا جعلی از کوروش و گاندی و زرتشت و ... خودداری کنید

لطفا از آوردن جملات کلیشه ای خودداری کنید

از آوردن جملات جعلی از بزرگان دین جدا خودداری کنید

عکس نوشته ها رو هم میتونید در این تاپیک قرار بدید مثل کارای مهرداد

در ضمن

در نرم افزار وایبر محدودیت کاراکتر در حد 1000 تاست

از طریق این سایت یا امثال این سایت تعداد کاراکترها رو بشمارید تا متنتون از دست نره

HAVBB 110 نوشته است:
چند نکته درباره ی ساختن این متن ها:


1- متن باید در کوتاه ترین مقدار ممکن و بیشترین مفهوم باشه.
2- تیتر رو بزنید و دو سطر بیایید پایین و ادامه ی متن رو بنویسید. انتخاب تیتر جذاب برای مطالعه ی متن بسیار مهمه
3- از انتخاب متنهایی که بوی جناح گرایی و امثالهم میدن جدا خودداری کنید. روی نقاط اشتراک دست بگذارید مثلا این متن که روی «ایرانی بودن» دست گذاشته.
4- در متنهای اسلامی از بیان مسائل سیاسی پرهیز کنید.
6- جملات از زبان سوپراستارها بیشتر از جملات روحانیون و... نفوذ دارند.
7- موضع گیری رسمی شما نباید در این متن ها نمایان باشه ، ممکنه متنها خلاف موضع شما باشه ولی نتیجه ای که از متن گرفته میشه مورد نظر شما باشه ، که اصل کار نتیجه هستش
به مرور تکمیل خواهد شد.

نمونه اول: (البته ساخت خودم نیست)


نقل قول:جشنواره فیلم های 10دقیقه ای بود
نگاه همه به پرده سینما...
اکران فیلم شروع شد.
شروع فیلم: تصویر سقف یک اتاق...
دو دقیقه از فیلم گذشت
سه ، چهار، پنج ...
هشت دقیقه ی اول فیلم تنها تصویر سقف اتاق!
صدای همه درآمد.
اغلب حاضران سالن سینما را ترک کردند.
ناگهان دوربین حرکت کرد و آمد پایین
و به یک جانباز قطع نخاع خوابیده روی تخت رسید..
جمله زیرنویس فیلم: این تنها 8 دقیقه از زندگی این انسان بود و شما طاقتش را نداشتید.
پس قدر زندگیتان را بدانید و قدرشو بدونید
جانبازو گفتم که جوونیشو دادAOL Instant Messenger BlackBerry Messenger Facebook Messenger Google Talk BAND Google Hangouts Hike Messenger ICQ Indoona IRC Networks iMessage KakaoTalk Kik Libon Line Microsoft Messenger service Nimbuzz ooVoo Palringo QQ Skype Skype Qik Snapchat Tango Telegram TextSecure Threema Tox Upptalk Viber WeChat WhatsApp Windows Messenger service AIM Baidu Hi BlackBerry Messenger CSipSimple Facebook Messenger FaceTime Fetion Gadu-Gadu IBM Sametime ICQ IMVU Indoona Linphone Palringo Qnext Skype Telegram Tencent QQ TextSecure Tox WeChat WhatsApp
Yahoo! Messenger


عبدالرحمن نوشته است:شخصی کتابی نوشت که موجب گمراهی مردم شد ولی بعد توبه کرد خداوند به پیامبر آن زمان وحی کرد که به عزتم قسم او را نمی بخشم مگر این که آنها که با خواندن این کتاب منحرف شده اند را به راه راست بازگرداند

دوستان این صفحات مجازی که امروز در دست ماست در حکم کتاب و تریبون است
لذا
در استفاده درست از آن کوشا باشیم
هر مطلبی ننویسیم
هر مطلبی را کپی نکنیم
هر نسبتی ندهیم
هر انتقادی نکنیم
هر مطلبی را رواج ندهیم
اگر اشتباه کردیم تصحیحش کنیم
هرمطلبی را بدون منبع وتحقیق بازنشرنکنیم
به شایعات دامن نزنیم
یادمان باشدهرعکس ولطیفه ای را انتشارندهیم که آثار آن دیگر قابل جبران نیست
درعوض نشر صلوات واحادیث وروایات میتواند بعنوان باقیات الصالحات برای ماباقی بماندکه پیامبراسلام فرمودندهرکه برمن صلواتی بنویسدتا آن نوشته ازبین نرفته برای اوثواب نوشته میشود
خلاصه این که فضای مجازی آثارش حقیقی است
ومن یعمل مثقال ذره خیرا یره فمن یعمل مثقال ذره شرا یره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 15 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۱۶, ۱۹/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #141
آواتار
[تصویر: 2njt_img_20170910_001034.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۳۸, ۱۹/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/شهریور/۹۶ ۰:۴۱ توسط Nadia.)
شماره ارسال: #142

با تشکر از جناب عبدالرحمن. اگه خاطرتون باشه امام خمینی هم وقتی که پهلوی به زنان حق رای داد مخالفت کردن و فقط بعد از انقلاب موافقت کردن. در حالی که با یک اعطای رای زنان چندان در اجتماع حاضر نمیشدن که قرار بر پیش آمدن مساله خاصی باشه.
در حال حاضر هم عربستان با رای زنان مشکل داره.
جریان چیه؟ اجتهاد در برابر نص؟
یا سیره پیامبر میتونه توسط فقها با شرایط زمان لغو بشه؟ اگه اینطوره آیا امر ثابتی در اسلام باقی می مونه؟
شما که مطلعید پاسخ بدید شاید ما هم قانع شدیم . با تشکر
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۲۵, ۱۹/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #143
آواتار
(۱۹/شهریور/۹۶ ۰:۳۸)Nadia نوشته است:  با تشکر از جناب عبدالرحمن. اگه خاطرتون باشه امام خمینی هم وقتی که پهلوی به زنان حق رای داد مخالفت کردن و فقط بعد از انقلاب موافقت کردن. در حالی که با یک اعطای رای زنان چندان در اجتماع حاضر نمیشدن که قرار بر پیش آمدن مساله خاصی باشه.
در حال حاضر هم عربستان با رای زنان مشکل داره.
جریان چیه؟ اجتهاد در برابر نص؟
یا سیره پیامبر میتونه توسط فقها با شرایط زمان لغو بشه؟ اگه اینطوره آیا امر ثابتی در اسلام باقی می مونه؟
شما که مطلعید پاسخ بدید شاید ما هم قانع شدیم . با تشکر
این پست فقط ۲۴ ساعت اینجا میمونه و بعدش پاک میشه .
خانم نادیا انحراف دادن تاپیک اخطار برای شما در پی داره .

چرا امام خمینی مخالف حق رأی زنان در زمان پهلوی بود؟
برای بررسی نظر امام (رحمت الله علیه) درباره‌ی حق رأی زنان می‌بایست کمی به عقب برگشت و به تحولاتی که در ابتدای دهه‌ی 40 در جهان و ایران روی داد، اشاره نمود تا درک نظرات ایشان راحت‌تر شود؛ زیرا درک این مسئله در کنار درک مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن زمان ایران و جهان ممکن است. در این برهه و در سال 1961، جان اف کندی، به ریاست‌جمهوری آمریکا انتخاب شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد استراتژی وی درباره‌ی جهان سوم به شدت تحت تأثیر کسانی چون «روستو»، نظریه‌پرداز توسعه‌ی جهان سوم است که به او مشاوره می‌دادند.
«روستو» (استاد گروه تاریخ اقتصاد در مؤسسه‌ی علم و صنعت ماساچوست پوست) یک شخصیت فرهنگی بود که در پست ریاست برنامه‌ریزی وزارت امور خارجه گمارده شد. روستو قبلاً در قالب یک اثر تحقیقی کارآمد، به نام مراحل رشد اقتصادی، یک مانیفست غیرکمونیست توسعه‌ی اقتصادی را نوشته بود. این اثر بیان می‌کرد که چگونه استاندارد دانشگاه می‌تواند جنگ سرد را در میان ملل فقیر برپا و از منافع آمریکا در جهان سوم دفاع کند. دولت کندی برخی از نظرهای روستو را در این ‌باره که چگونه می‌توان شرایط توسعه‌ی جهان سوم را به گونه‌ای تغییر داد تا همچنان در بلوک غرب بمانند، به اجرا درآورد.(1)
بر اساس این استراتژی، برای کنترل جهان سوم، به جای‌ استفاده از ابزارهای نظامی،‌ می‌بایست با ایجاد تغییراتی در ساختار اجتماعی و تغییر وضعیت زندگی مردم، شرایط و بسترهای قیام‌های مردمی را از بین برد. در همین راستا، برگزاری همه‌پرسی ششم بهمن‌ماه 1341 و تعقیب برنامه‌های اصلاحی از سوی شاه به اجرا درآمد. از این رو، کندی نخستین کسی بود که تصویب اصول شش‌گانه‌ی انقلاب شاه و مردم را به محمدرضا پهلوی تبریک گفت: «پیروزی آن اعلی‌حضرت را در رفراندوم تاریخی روز شنبه‌ی گذشته، صمیمانه تبریک می‌گوییم که بیش از پیش مایه‌ی خوشبختی است که اکثریت عظیم ملت ایران، رهبری آن اعلی‌حضرت را در راهی که منعکس‌کننده‌ی خواسته‌های ایشان است، مورد تأیید قرار داده‌اند. مسلم است که این پشتیبانی ملی اعتماد آن اعلی‌حضرت را به درستی در راهی که برگزیده‌اند تقویت کرده و عزم شما را در رهبری کشور خویش به جانب پیروزی در مبارزه‌ای که برای بهبود زندگی ملت خود در پیش گرفته‌اید جزم خواهد ساخت.»(2)
رفرم‌های اجتماعی که از سوی آمریکا تشویق می‌شد، دو هدف عمده را در نظر داشت؛ اولین هدف، تلطیف وضعیت اجتماعی به منظور آرام‌سازی جامعه بود تا از ایجاد انقلاب و خروج کشور‌ها از بلوک غرب ‌جلوگیری‌ کند و هدف دوم، ایجاد تغییرات گسترده در زیرساخت‌ها اقتصادی و اجتماعی کشورهای جهان سوم و تطبیق آن‌ها با وضعیت جدید بلوک غرب بود. در واقع از آنجا که استقرار و تداوم تولید برخی از صنایع، به دلیل افزایش هزینه‌های تولید و کارگری و ارتقای استانداردهای محیط زیست در جهان غرب، دیگر توجیه اقتصادی نداشت، در دهه‌‌ی 60 میلادی، غرب تصمیم گرفت تا بخشی از این صنایع را به کشورهای جهان سوم انتقال دهد تا از این کشور‌ها هم به عنوان مناطق تولید ارزان قیمت کالا و پایلوت‌هایی صادرات به دیگر کشورهای جهان سوم استفاده کند و هم بازار مصرفی خود در این کشور‌ها را ارتقا دهد.
این اقدام نیازمند تضعیف ساختار کشاورزی این کشور‌ها و افزایش نیروهای انسانی ارزان‌قیمت بدون سرمایه بود. آمریکا به این منظور، انجام اصلاحات ارضی و ایجاد بسترهای ورود زنان به بازار کار و تضعیف ساختار خانواده به منظور تأمین نیروی ارزان‌قیمت در جهان سوم را در دستور کار خود قرار داد. به همین دلیل کندی، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، در این مقطع، رژیم پهلوی را وادار به ایجاد اصلاحات ارضی و ایجاد برخی تغییرات اجتماعی نظیر اعطای حق رأی به زنان و تسهیل به‌کارگیری آن‌ها در مشاغل نمود. با این حال، هرچند رژیم پهلوی سعی کرد این اقدامات را با ظاهری اصلاح‌طلبانه انجام دهد، اما نیت واقعی این رژیم از چشمان تیزبین امام خمینی (رحمت الله علیه) پنهان نماد. از این ‌رو، ایشان در دهه‌ی 40، در مقابل لایحه‌ی انجمن‌های ایالتی و ولایتی و اصلاحات ارضی، که قرار بود به منظور حفظ منافع آمریکا اجرا شود، موضع‌گیری کردند. یکی از مواضع ایشان موضع‌گیری علیه حق رأی زنان بود؛ مسئله‌ای که با ظاهری فریبنده بود، اما به منظور اجرای اهداف آمریکا در دستور کار شاه قرار گرفته بود.
امام‌ خمینی (رحمت الله علیه) در زمان ارائه‌ی لایحه‌ی ایالتی و ولایتی، در تلگراف به علم، نخست‌وزیر وقت، در 28 مهرماه 1341 می‌گویند: «ورود زنها به مجلسین و انجمن هاى ایالتى و ولایتى و شهردارى مخالف [است با] قوانین محکم اسلام که تشخیص آن، به نص قانون اساسى، محول به علماى اعلام و مراجع فتواست، و براى دیگران حق دخالت نیست. و فقهاى اسلام و مراجع مسلمین به حرمت آن فتوا داده و مى‏دهند. در این صورت، حق رأى دادن به زنها و انتخاب آنها در همه مراحل، مخالف نص اصل دوم از متمم قانون اساسى است. و نیز قانون مجلس شورا مصوب و موشح ... سلب کرده است.» (3)
ایشان در همین زمان بار‌ها تأکید کردند که با اصل رأی دادن زنان مخالفتی ندارند، بلکه آنچه باعث موضع‌گیری علیه این اقدام دولت پهلوی شده نیت این رژیم به منظور به فساد کشاندن زنان است. در این‌ باره ایشان در جمع دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشگاه تهران، که به مناسبت شروع محرم به ملاقات ایشان آمده بودند، می‌گویند: «موضوع حق شرکت دادن زنان در انتخابات مانعى ندارد؛ ولى حق انتخاب شدن آنها فحشا به بار مى‏ آورد. موضوع حق رأى دادن زنان و غیره در درجه آخر اهمیت قرار دارد. ما مى‏ خواهیم مشروطیت را حفظ کنیم. اکنون که در ایران حق آزادى از ما سلب شده، به فکر زنها افتاده ‏اند! در حال حاضر آزادى قلم، بیان، افکار و حتى حق حیات از مردم سلب گردیده است‏.» (4) «ما با ترقى زنان مخالف نیستیم، با این فحشا مخالفیم، با این کارهاى غلط مخالفیم‏. مگر مردها آزادند که زنها مى‏ خواهند آزاد باشند؟ «آزادْ مرد» و «آزادْ زن» با لفظ درست مى‏ شود؟ مردها آزادند؟ در این مملکت الآن مردها آزادند؟ در چه چیز آزادند؟ »(5) امام (رحمت الله علیه) بر اساس برداشت فوق، توضیح می‌دهد که «این شاه است که زنها را به فساد مى‏ کشاند و آنها را عروسک مى‏خواهد بار بیاورد. مذهب با این فاجعه ‏ها و دردها مخالف است، نه با آزادى زن. »(6)
همچنین امام خمینی (رحمت الله علیه) در مصاحبه با لوسین ژرژ، درباره‌ی مسائل سیاسی و اجتماعی ایران، ضمن تأکید بر حفظ حقوق زنان توسط اسلام، می‌گویند: «در خصوص زنان، اسلام هیچ گاه مخالف آزادى آنان نبوده است، بر عکس اسلام با مفهوم زن به عنوان شى‏ء مخالفت کرده است و شرافت و حیثیت او را به وى باز داده است. زن مساوى مرد است. زن مانند مرد آزاد است که سرنوشت و فعالیتهاى خود را انتخاب کند؛ اما رژیم شاه است که با غرق کردن آنها در امور خلاف اخلاق، مى‏کوشد تا مانع آن شود که زنان آزاد باشند. اسلام شدیداً معترض به این امر است. رژیمْ آزادى زن را البته نظیر آزادى مرد از میان برده و پایمال ساخته است. زنان مانند مردان زندانهاى ایران را پر کرده ‏اند. در اینجاست که آزادى آنها در معرض تهدید و در خطر قرار گرفته است. ما مى‏ خواهیم که زنان را از فساد، که آنان را تهدید مى ‏کند، آزاد سازیم.»(7)
بر این اساس، می‌توان استنباط کرد که مخالفت امام خمینی (رحمت الله علیه) با اعطای حق رأی به زنان، در لایحه‌ی انجمن‌های ایالتی و ولایتی، نه مخالفت با اصل مشارکت زنان در امور اجتماعی، بلکه جلوگیری از اجرای نیات پلید رژیم پهلوی بوده است.


1. رابرت شولزینگر، دیپلماسی آمریکا در قرن بیستم، ترجمه‌ی محمد رفیعی مهرآبادی، تهران، دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی، 1379، ص 459.
2. وحید سینایی، دولت مطلقه‌ ـ‌ نظامیان و سیاست در ایران (1299-1357)، تهران، نشر کویر، 1384، ص 478.
3. صحیفه امام، ج1، ص80
4. همان، ص 191
5. همان، ص 305
6. همان، جلد 3، ص 472
7. همان، جلد3 ، ص 370
8. همان، جلد 5، ص189
9. همان، ص 520
10.همان، ج18، ص 403


امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  عضویت در شبکه های اجتماعی موبایلی، خطری برای امنیت ملی Mahdy2021 72 16,868 ۱۷/فروردین/۹۷ ۱۳:۵۱
آخرین ارسال: قلب
  هشدار به کاربران درباره جاسوسی منافقین در شبکه‌های مجازی+سند Jim.m 3 2,009 ۱۴/بهمن/۹۶ ۲۳:۲۹
آخرین ارسال: عمار94
Question سن مجاز کودکان برای ورود به شبکه‌های اجتماعی تعیین شد mahdy30na 0 762 ۷/بهمن/۹۴ ۱:۰۸
آخرین ارسال: mahdy30na
  سربازان فضای مجازی بسم الله بگید (فرصتی برای شما) soheyl68 20 6,959 ۲۸/مرداد/۹۴ ۱۷:۰۱
آخرین ارسال: ماحی
Lightbulb برای اولین بار : وظایف کاربران ارزشی در شبکه های اجتماعی padeshah_2009 1 1,857 ۸/فروردین/۹۲ ۱۹:۰۴
آخرین ارسال: غربت تشیع
Lightbulb گوگل پلاس، شبکه ای اجتماعی یا شبکه ای جاسوسی؟ Hadith 3 2,858 ۳۰/مهر/۹۰ ۰:۴۹
آخرین ارسال: Hadith

پرش در بین بخشها:


بالا