کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عضویت در شبکه های اجتماعی موبایلی، خطری برای امنیت ملی
۱۷:۵۳, ۸/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
حدود 2 سالی است که شبکه های اجتماعی از وی چت گرفته تا وایبر و واتس اپ و اخیرا هم تلگرام مورد اقبال مردم قرار گرفته است. سوالاتی که هر از گاهی مخصوصا پیرامون وایبر به خاطر ماهیت آشکار سازندگان صهیونیست آن مطرح می شود این است که آیا عضویت ما دارای عواقبی است؟ اطلاعات ما دزدیده می شود؟ و ...
خیلی ها هم می گویند که نه من مهم هستم، نه خانوادم. نه چیز مهمی در گوشی دارم!!! پس خطراتش به من مربوط نیست
و متاسفانه طبق آمار رسمی و غیر رسمی اعلام شده، تعداد بسیار بالایی از ایرانیان در شبکه های اجتماعی موبایلی فعال هستند!!!

به همین خاطر ان شاء الله برخی مخاطرات رو که یکیش بسیار مهم و در حد به خطر افتادن امنیت ملی، دانشمندان، فرماندهان نظامی و مقامات انقلابی است، به زبان ساده توضیح خواهم داد...

مخاطرات عضویت در شبکه های اجتماعی تلفن همراه و «گراف دوستان»
سازمانهای جاسوسی، تروریستی و خرابکار برای رسیدن به اقدامات خودشون نیاز به یکسری اطلاعات دارن. اطلاعاتی در مورد شخصیتها، مکانها، اتفاقات داخل سازمانهای مهم و ...
مثلا اسامی دانشمندان هسته ای ما! یا فرماندهان نظامی!
نام و نام خانوادگی-محل زندگی-سمت-دوستان و فامیل-محل کار-مسیر رفت و آمد-مکان هایی که دائم می روند(فروشگاه الف-هیئت ب)

به دست آوردن این اطلاعات در مورد هر نفر و مکان به روشهای کلاسیک جاسوسی، واقعا کاری هزینه بر و دشوار است که در این مقال نمی گنجد(پیدا کردن افراد سست و تحت فشار گذاشتن و گرفتن اطلاعات و ...)

اتفاقاتی که در زمان عضویت در این شبکه های اجتماعی رخ می دهد به زبان ساده:
1- در اکثر این شبکه های موبایلی شما باید با تلفن همراه عضو بشید. پس یک شماره ثابت دارید که شناسه شما محسوب میشه و از دیگران متمایز میشید
2- بعد از عضویت در نرم افزار، کلیه اطلاعات تماس شما به سرورهای نرم افزار اجتماعی ارسال میشه(آپلود)
3- با استفاده از الگورتیمهای پیچیده رایانه ای، گراف عظیمی درست میشه از میلیونها عضو ایرانی این شبکه ها
یعنی چی؟ یعنی چون من شماره آقای الف رو در لیست تماسها دارم، گرافی کشیده میشه و شماره من و آقای الف به هم وصل میشه... اینطوری اغلب مردم به هم وصل میشن

چرا «گراف دوستان» امنیت ملی ما را به خطر می اندازد؟
اینجا یک مثال خیلی ساده میزنم فقط برای درک مسئله. وگرنه قضیه خیلی پیچیده تر از این حرفاست
فرض: حاج قاسم سلیمانی گوشی تلفن همراه ندارد. اما راننده(محافظ) او دارد و او هم به دلیل مسائل حفاظتی یک گوشی 1100 دارد که اصلا نمی شود روی آن شبکه اجتماعی نصب کرد.
حاج قاسم به برخی افرادی که نیاز است با او تماس بگیرند شماره را می دهد. از این تعداد فقط 3 نفر عضو شبکه اجتماعی هستند یا بعدا می شوند
لیست تماس فرضی این 3 نفر به شرح زیر است:
[تصویر: Untitled.small.jpg]

این 3 نفر اتفاقا زرنگ هم بودند و اسم و فامیل حاج قاسم سلیمانی را هیچکدام کامل ننوشتند. در واقع یک مرحله کار کسی که این گوشی به صورت غیر مجاز به دستش می رسد را سخت کردند(به علت گم شدن یا سرقت)

نحوه استفاده از «گراف دوستان»
اما «گراف دوستان» تا حد زیادی کار دشمن رو راحت کرده و ممکن است به زودی عواقب تلخ اون رو ببینیم! نحوه استفاده از گراف:
حالت اول: جاسوس محترم میشینه و در بانک اطلاعاتی عظیمی که میلیونها ایرانی تقدیمش کردن، جستجو میکنه: قاسم سلیمانی! (چیزی پیدا نمیشه)
حالت دوم: جستجو میکنه: قاسم and حاجی and سلیمانی (پیدا میشه: 09127856755)
معنی پرس و جوی بالا یعنی شماره ای رو پیدا کن، که کاربران به صورت مجزا در لیست تماسشون، هم براش (قاسم) به کار بردن، هم (حاجی) هم (سلیمانی)

پیدا کردن شماره تلفن همراه راننده حاجی همانا! رهگیری ایشون همان! (این هم خودش داستانی داره)

قضیه گراف دوستان یک بحث نظری یا فرضی نیست. خیلی راحت قابل پیاده سازی و بهره برداری است و علمش مال دهه های پیش است. این قضیه روی فیس بوک و امثالهم هم بود، اما افشای شماره تلفن همراه افراد بسیار خطر رو برای ما بیشتر کرده.
بسیاری از اشخاص نظامی و امنیتی ما حتی گوشی تلفن همراه ندارن. اما بالاخره اطرافیان و دوستانشون که دارن
دانشمندان و افراد انقلابی که متاسفانه اون حصار حفاظتی رو هم ندارن

ولی دشمن به اسم فراهم کردن ابزار رایگان و اجتماعی، داره میلیاردها در هزینه های جاسوسیش صرفه جویی میکنه و کمتر جان نیروهاش رو به خطر میندازه
اگر در این زمینه سوالی بود بفرمایید
سایر خطرات شبکه های موبایلی قطعا اهمیتشون در این اندازه نیست، ولی اگر دوستان علاقه مند بودن، ذکر می کنم

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا
آنان که ايمان آورده اند، در راه خدا می جنگند و آنان که کافر شده اند، در راه شيطان پس با هواداران شيطان قتال کنيد که مکر شيطان ناچيز است
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 6 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۳۷, ۳۰/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/آبان/۹۴ ۱۵:۴۷ توسط قاتل مرگ.)
شماره ارسال: #51
آواتار
کسایی که فیلم ترمیناتور یا نابود گر رو دیدن میفهمن چی میگم. این نظر منه شایدم اشتباه باشه
تو فیلم ترمیناتور اسکای نت یا هوش مصنوعی به انسان ها غلبه میکنه و اونا رو میکشه.
و تو آخرین قسمت این فیلم اسکای نت به جنسیس(سیستم عامل) مبدل میشه که عموم مردم از این سیستم عامل برای دستگاه های دیجیتالیشون استفاده میکنن و جنسیس یا اسکای نت تموم زندگیه اونا شده و بدون اون نمیتونن به زندگی ادامه بدن
در حالی که جنسیس یه ابزار ضد بشری هست.
به نظر من جنسیس تو دنیای واقعی همون اندروید هست همچنین امروزه با گوشیهای هوشمند میشه بسیاری از وسایل الکتونیکی رو کنترل کرد.
هدف اسکای نت نابودی و کشتن مردم بود...
امروزه مردم بیشتر وقت و زندگی خودشون رو به دنیای مجازی اختصاص و انگار دیگه تو دنیای واقعی نیستن مثل مرده متحرک
فکر نمیکنید جنسیس به هدفش رسیده...
این هم قسمت هایی از فیلم که خودم جدا کردم

TERMINATOR 5

امضای قاتل مرگ
بــــــه دنبــــــــــــال آنـــــــــی کــه آنـــــــــی
۱۶:۴۷, ۳۰/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/آبان/۹۴ ۱۶:۴۸ توسط amirabdi.)
شماره ارسال: #52
آواتار
این جو علیه تلگرام یه بخش خیلی زیادی ش برمیگرده به ضرری که داره به شرکت مخابرات ملی میزنه،برای همینه که خیلی فشار میارن جمعش کنید،ولی دقت کنید روی اینستاگرام و ... این جو وجود نداره و کسی هم فشار خاصی نمیاره روش...
خب من اول از همه نقض استدلال شما رو بگم به صورت مختصر و بعد هم بریم سراغ معایب و مزایای این پیام رسان
اولین نقض استدلال شما اینه که ممکنه این گراف فرضی ای که شما میگید،همبند نباشه و یا افراد نزدیک به حاج قاسم که شماره ی ایشون رو دارن اون گوشی شون یه مولفه ی همبندی جدا و یا راس منزوی داشته باشه که در این صورت قابل ردگیری نیستش،استراتژی ای که الان خیلی جا ها داره استفاده میشه،یعنی خیلی از سیاستمداران و دانشمندان هسته ای حتی توی ایران یا موبایل ندارن یا موبایل ساده دارن و اطرافیانشون هم همه با دقت کنترل میشن و سیستم کامپیوترشون هم یه چیزی مثل اوبونتو روی لینوکسه و ...(اگه یادتون باشه در حین مذاکرات هتلی که مسئولین توش اقامت داشتند حواسش به این چیزا نبود و توسط یه گروه هکر اسرائیلی هک شد که همه جا خبرش پیچید)
یه اشکال دیگه ای هم که داره اینه که قطعا کسانی که به راس حاج قاسم سلیمانی یال دارند،اسم حاج قاسم سلیمانی رو به اسم مستعار نوشتن و در ضمن خود حاج قاسم هم از روی رد گم کنی و زرنگی کلی ترفند سپاهی دیگه زده که باعث میشه قابل ردگیری نباشه(بنده به صورت دور در جریانم که افراد بلندمرتبه حتی شخص رئیس جمهور توی این زمینه ها باید خیلی این چیزا رو رعایت کنن)
اما میرسیم به معایب شبکه های اجتماعی:
تا جایی که من یادمه،طبق آخرین آمار ایران بیشتر از 15 میلیون کاربر فعال در تلگرام داشت که این یعنی فاجعه،تصور کنید یک گراف 15/000/000 راسی رو که هر راسش به ده ها راس دیگر یال داره و چندتا از راس هاش هم(همون راس مدیرا و صهیونیست ها و ...) به همه ی راس های این گراف یال دارند و حالا برای اینکه کارتون راحت بشه میگیم هر راس یه شهر و هر یال یه جاده هستش و فرض کنید که ما میخوایم یه سری محموله رو از جاده های مختلف به تمام این شهر ها برسونیم،پس به طور عادی صدها روش داریم که این محموله رو به همه جا برسونیم...
خب حالا فرض کنید این محموله یک شایعه ی داغ و یا برگزاری تظاهرات (امثال همین میتینگ هایی که توی تهران برگذار میشه ولی گسترده تر) و کاملا ضد حکومتی یا یک ویروس مخرب(که میتونه به همه ی دستگاه های وصل شده به اون گوشی نفوذ کنه) باشه،خب پس فردا که جنگ بشه یه دوتا از این شایعات میتونه کاملا روابط بین ملت و حکومت رو خراب کنه و یه دوتا از این ویروس ها هم میتونه نصف قوای نرم کشور رو بخوابونه(در این سطحه وضعیت) البته حالا خداروشکر میگن تلگرام اهل کشور روسیه هستش
و حالا معایب شبکه های اجتماعی:
از همین گراف عظیم به طریق مثبت میشه استفاده کرد یعنی مثلا شایعات رو از اونطرف بر علیه آمریکا و اسرائیل و داعش به راه بندازیم و چندتا کمپین دینی راه بندازیم و ...(کاری که میدونم تا حدی توی سپاه انجام میشه)،الانم که مسئولین دارن درخواست کنترل بیشتر روی نرم افزار تلگرام میدن و به نظر میرسه مدیریت تلگرام موافقت کرده
یه مزیت دیگه ش هم اینه که مسئولین با استفاده از این گراف عظیم،قابلیت ردگیری تقریبا هر وسیله ی الکترونیکی ای رو در ایران دارن و میتونن خیلی راحت تمام سابقه ی طرف رو از فضای مجازی دربیارن(امثال کاری که همین اواخر دارن انجام میدن)
البته بنده که به شخصه مجبورم با افراد زیادی در ارتباط باشم و حوصله ی تماس برقرار کردن و پولشو ندارم واقعا تلگرام برام مزیته و قابلیت گروه هاش،به نظرم برای خیلی های دیگه هم اینطوریه
معایای کمتر مهم:
1-تلف کردن وقت
2-اعتیاد به شبکه های اجتماعی
3-انحراف اخلاقی و جنسی
4-از بین رفت بنیان خانواده
مزایب کمتر مهم:
1-ارتباط سریع و فوق العاده آسان
2-بدون نیاز به هزینه ی چندان زیاد
3-بدون نیاز به اینترنت با سرعت بالا
4-امنیت چت ها و ...

پ.ن:الان که نگاه میکنم میبینم چقدر زیاد نوشتم :دی

امضای amirabdi
ترا من چشم درراهم شباهنگام
که می گیرنددرشاخ تلاجن سایه هارنگ سیاهی
وزان دلخستگانت راست اندوهی فراهم
ترا من چشم در راهم
۱۹:۳۰, ۳۰/آبان/۹۴
شماره ارسال: #53
آواتار
(۳۰/آبان/۹۴ ۱۶:۴۷)amirabdi نوشته است:  این جو علیه تلگرام یه بخش خیلی زیادی ش برمیگرده به ضرری که داره به شرکت مخابرات ملی میزنه،برای همینه که خیلی فشار میارن جمعش کنید،ولی دقت کنید روی اینستاگرام و ... این جو وجود نداره و کسی هم فشار خاصی نمیاره روش...
خب من اول از همه نقض استدلال شما رو بگم به صورت مختصر و بعد هم بریم سراغ معایب و مزایای این پیام رسان
اولین نقض استدلال شما اینه که ممکنه این گراف فرضی ای که شما میگید،همبند نباشه و یا افراد نزدیک به حاج قاسم که شماره ی ایشون رو دارن اون گوشی شون یه مولفه ی همبندی جدا و یا راس منزوی داشته باشه که در این صورت قابل ردگیری نیستش،استراتژی ای که الان خیلی جا ها داره استفاده میشه،یعنی خیلی از سیاستمداران و دانشمندان هسته ای حتی توی ایران یا موبایل ندارن یا موبایل ساده دارن و اطرافیانشون هم همه با دقت کنترل میشن و سیستم کامپیوترشون هم یه چیزی مثل اوبونتو روی لینوکسه و ...(اگه یادتون باشه در حین مذاکرات هتلی که مسئولین توش اقامت داشتند حواسش به این چیزا نبود و توسط یه گروه هکر اسرائیلی هک شد که همه جا خبرش پیچید)
یه اشکال دیگه ای هم که داره اینه که قطعا کسانی که به راس حاج قاسم سلیمانی یال دارند،اسم حاج قاسم سلیمانی رو به اسم مستعار نوشتن و در ضمن خود حاج قاسم هم از روی رد گم کنی و زرنگی کلی ترفند سپاهی دیگه زده که باعث میشه قابل ردگیری نباشه(بنده به صورت دور در جریانم که افراد بلندمرتبه حتی شخص رئیس جمهور توی این زمینه ها باید خیلی این چیزا رو رعایت کنن)
ببینید حاج قاسم یه مثال بود. صدها مدیر کشوری. هزاران فرمانده لشکری. مقامات و شخصیتهای انقلابی. دیپلماتها و شخصیتهای سیاسی. اینا همه رعایت می کنن؟

کاش این الزامات امنیتی که گفتید، رعایت میشد! کاش!!!
ما که ندیدیم .... حالا شاید شما دیدید

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
۱۹:۳۹, ۳۰/آبان/۹۴
شماره ارسال: #54

سلام

درسته حاج قاسم یه مثال بود
ولی مصداق واقعی و عینیش، حادثه ی ترور سال گذشته شهید الله دادی و تیم همراهش یعنی شهید جهاد مغنیه و .. بوده
که از طریق همین گوشی هاشون شناسایی و ردیابی شدن
اون هم در عرض کمتر از 10 ثانیه ای که از موبایل و تکنولوژیش استفاده کردن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۱۵, ۳۰/آبان/۹۴
شماره ارسال: #55
آواتار
نقل قول:ببینید حاج قاسم یه مثال بود. صدها مدیر کشوری. هزاران فرمانده لشکری. مقامات و شخصیتهای انقلابی. دیپلماتها و شخصیتهای سیاسی. اینا همه رعایت می کنن؟

کاش این الزامات امنیتی که گفتید، رعایت میشد! کاش!!!
ما که ندیدیم .... حالا شاید شما دیدید
سلام
برای ردگیری دیگه نیازی به تلگرام ندارن...همین سیستم عامل ویندوزی که شما داری استفاده میکنی میتونن باهاش ردتو بگیرن(برای همینه که اکثر سیستم های امنیتی کشور از لینوکس استفاده میکنن)
بنده به صورت دورادور از اساتید حرفه ای دانشگاه که توی این زمینه ها داخل سپاه خیلی کارشون درسته در مورد این مسائل پرسیدم و این چیزا رو به من گفتن
تمام سیاستمداران عالی رتبه ی کشور و ... ملزم به این هستند که این قوانینی که گفتم رو رعایت کنن،حالا برخی نمایندگان مجلس رعایت نمیکنن دیگه به این معنیه که اونا ملزم نیستن و فقط بهشون هشدار داده شده بود
به صورت دورادور هم خبر دارم که پس از هک شدن هتل تیم مذاکره کننده در سال گذشته،تیم امنیتی همراه مذاکره کننده به شدت مورد انتقاد و مواخذه(درست نوشتم؟) قرار گرفتن
همین حاج قاسم انقدر براش ترفند امنیتی و ... گذاشتن که دشمن حتی نمیتونه بگه ایشون توی ایرانه یا افغانستان یا سوریه یا ...
به اندازه ی اهمیت هرشخص براش سیستم دفاعی و ... کار گذاشتن دوستان سپاهی
۷:۳۸, ۱۵/آذر/۹۶
شماره ارسال: #56
آواتار
سلام اولا کاش نظرای ملت شهید پرور و پاک نمیکردین چون بحث در بار ی نظر وجود داره اما اصل نظر مفقود میباشد که به درک
ولی بدونین تنها را ه فرار استفاده از قدرت حریف نیرومند علیه خودشه یعنی اونا علمیرو از کل جهان دزدیدن و با سعی و تلاش مداوم و پیوسته و ... تبدیلش کردن مثلا به ی گوشی جمع و جور هوشمند توی جیب منو شما واسه نابودی نه آبادانی حالا بیا ی همت جمعی به وجود بیار به این مردم حالی کن بابا این ی بمب اتم توی جیبت که ی جوری نابودت میکنی ارواح بابای بمب اتم... چی بگم... متاسفانه حتی تصور توطئه هم توی ذهن خیلی از مسلماها وجود نداره خدا شاهده اگه ی اراده جمعی باشه با همین گوشیایی که هیچ گونه از علم تولید نرم افزار و سخت افزارشو مسلمانها ندارن میشد چنان پدری از فراماسونری سوخت که 100 تا حاج قاسم با تمام همتشون هم نمیتونن بسوزن
دعا کنید:
"
... که دانشجوی ما در کنار طلبه ما و استاد ما در کنار عالم ما و جوان ما در کنار پیر ما و متجدد ما در کنار متقدم ما و دختر ما در کنار« مادرش» و پسر ما در کنار «پدرش»

[i]
همه در یک صف در کنار خانه فاطمه (سلام الله علیها)
[/b]

باهم رودر روی همه توطئه ها که علیه ما میشود بایستیم دعا کنید که آن روز زودتر برسد" معلم شهید دکترعلی شریعتی #تفسیر_سوره_روم. 3"
" مردم همه مستند و ملگند به بازار از دین شده بیزار انصاف و وفا و صفت شرم حیا کو ؟گوش شنوا کو؟ کو انکه دهد گوش به عرض فقرا ، کو؟ گوش شنوا کو؟ ... (نسیم شمال)""
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]