کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عضویت در شبکه های اجتماعی موبایلی، خطری برای امنیت ملی
۱۸:۵۳, ۸/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
حدود 2 سالی است که شبکه های اجتماعی از وی چت گرفته تا وایبر و واتس اپ و اخیرا هم تلگرام مورد اقبال مردم قرار گرفته است. سوالاتی که هر از گاهی مخصوصا پیرامون وایبر به خاطر ماهیت آشکار سازندگان صهیونیست آن مطرح می شود این است که آیا عضویت ما دارای عواقبی است؟ اطلاعات ما دزدیده می شود؟ و ...
خیلی ها هم می گویند که نه من مهم هستم، نه خانوادم. نه چیز مهمی در گوشی دارم!!! پس خطراتش به من مربوط نیست
و متاسفانه طبق آمار رسمی و غیر رسمی اعلام شده، تعداد بسیار بالایی از ایرانیان در شبکه های اجتماعی موبایلی فعال هستند!!!

به همین خاطر ان شاء الله برخی مخاطرات رو که یکیش بسیار مهم و در حد به خطر افتادن امنیت ملی، دانشمندان، فرماندهان نظامی و مقامات انقلابی است، به زبان ساده توضیح خواهم داد...

مخاطرات عضویت در شبکه های اجتماعی تلفن همراه و «گراف دوستان»
سازمانهای جاسوسی، تروریستی و خرابکار برای رسیدن به اقدامات خودشون نیاز به یکسری اطلاعات دارن. اطلاعاتی در مورد شخصیتها، مکانها، اتفاقات داخل سازمانهای مهم و ...
مثلا اسامی دانشمندان هسته ای ما! یا فرماندهان نظامی!
نام و نام خانوادگی-محل زندگی-سمت-دوستان و فامیل-محل کار-مسیر رفت و آمد-مکان هایی که دائم می روند(فروشگاه الف-هیئت ب)

به دست آوردن این اطلاعات در مورد هر نفر و مکان به روشهای کلاسیک جاسوسی، واقعا کاری هزینه بر و دشوار است که در این مقال نمی گنجد(پیدا کردن افراد سست و تحت فشار گذاشتن و گرفتن اطلاعات و ...)

اتفاقاتی که در زمان عضویت در این شبکه های اجتماعی رخ می دهد به زبان ساده:
1- در اکثر این شبکه های موبایلی شما باید با تلفن همراه عضو بشید. پس یک شماره ثابت دارید که شناسه شما محسوب میشه و از دیگران متمایز میشید
2- بعد از عضویت در نرم افزار، کلیه اطلاعات تماس شما به سرورهای نرم افزار اجتماعی ارسال میشه(آپلود)
3- با استفاده از الگورتیمهای پیچیده رایانه ای، گراف عظیمی درست میشه از میلیونها عضو ایرانی این شبکه ها
یعنی چی؟ یعنی چون من شماره آقای الف رو در لیست تماسها دارم، گرافی کشیده میشه و شماره من و آقای الف به هم وصل میشه... اینطوری اغلب مردم به هم وصل میشن

چرا «گراف دوستان» امنیت ملی ما را به خطر می اندازد؟
اینجا یک مثال خیلی ساده میزنم فقط برای درک مسئله. وگرنه قضیه خیلی پیچیده تر از این حرفاست
فرض: حاج قاسم سلیمانی گوشی تلفن همراه ندارد. اما راننده(محافظ) او دارد و او هم به دلیل مسائل حفاظتی یک گوشی 1100 دارد که اصلا نمی شود روی آن شبکه اجتماعی نصب کرد.
حاج قاسم به برخی افرادی که نیاز است با او تماس بگیرند شماره را می دهد. از این تعداد فقط 3 نفر عضو شبکه اجتماعی هستند یا بعدا می شوند
لیست تماس فرضی این 3 نفر به شرح زیر است:
[تصویر: Untitled.small.jpg]

این 3 نفر اتفاقا زرنگ هم بودند و اسم و فامیل حاج قاسم سلیمانی را هیچکدام کامل ننوشتند. در واقع یک مرحله کار کسی که این گوشی به صورت غیر مجاز به دستش می رسد را سخت کردند(به علت گم شدن یا سرقت)

نحوه استفاده از «گراف دوستان»
اما «گراف دوستان» تا حد زیادی کار دشمن رو راحت کرده و ممکن است به زودی عواقب تلخ اون رو ببینیم! نحوه استفاده از گراف:
حالت اول: جاسوس محترم میشینه و در بانک اطلاعاتی عظیمی که میلیونها ایرانی تقدیمش کردن، جستجو میکنه: قاسم سلیمانی! (چیزی پیدا نمیشه)
حالت دوم: جستجو میکنه: قاسم and حاجی and سلیمانی (پیدا میشه: 09127856755)
معنی پرس و جوی بالا یعنی شماره ای رو پیدا کن، که کاربران به صورت مجزا در لیست تماسشون، هم براش (قاسم) به کار بردن، هم (حاجی) هم (سلیمانی)

پیدا کردن شماره تلفن همراه راننده حاجی همانا! رهگیری ایشون همان! (این هم خودش داستانی داره)

قضیه گراف دوستان یک بحث نظری یا فرضی نیست. خیلی راحت قابل پیاده سازی و بهره برداری است و علمش مال دهه های پیش است. این قضیه روی فیس بوک و امثالهم هم بود، اما افشای شماره تلفن همراه افراد بسیار خطر رو برای ما بیشتر کرده.
بسیاری از اشخاص نظامی و امنیتی ما حتی گوشی تلفن همراه ندارن. اما بالاخره اطرافیان و دوستانشون که دارن
دانشمندان و افراد انقلابی که متاسفانه اون حصار حفاظتی رو هم ندارن

ولی دشمن به اسم فراهم کردن ابزار رایگان و اجتماعی، داره میلیاردها در هزینه های جاسوسیش صرفه جویی میکنه و کمتر جان نیروهاش رو به خطر میندازه
اگر در این زمینه سوالی بود بفرمایید
سایر خطرات شبکه های موبایلی قطعا اهمیتشون در این اندازه نیست، ولی اگر دوستان علاقه مند بودن، ذکر می کنم

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا
آنان که ايمان آورده اند، در راه خدا می جنگند و آنان که کافر شده اند، در راه شيطان پس با هواداران شيطان قتال کنيد که مکر شيطان ناچيز است

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 8 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۲:۳۸, ۱۷/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/فروردین/۹۷ ۱۷:۴۱ توسط قلب.)
شماره ارسال: #71
آواتار
(۱۷/فروردین/۹۷ ۷:۵۹)سعدی نوشته است:  حتی همین فعالیتهای کم اهمیت هم مهم میشن اگر قرار باشه به کاربر این شبکه ها یک مسئولیتی داده بشه.
اگر بخوای فرضا کاندیدای مجلس بشی، عکسهای خصوصی شما می تونه سوژه ای برای خبرگزاری ها باشه.
یا اگر بخوای استخدام شی، ...
سلام

خب این حرفی که شما میزنید کلی هست و فرقی بین پیامرسان داخلی و خارجی نیست

در پست قبلی هم گفتم که راههای زیادی برای بدست اومدن اطلاعات هست مثل isp ها و ارایه دهند گان اینترنتی که جزییات فعالیت کاربران رو می دونن و حتی اطلاعات مردم در تلگرام هم قابل دسترسی هست
در ضمن این مثال شما هم يه امر معمولی نیست و به همه مردم ربطی پیدا نمی کنه

بحث سر اینه که بیشتر مردم نباید از این نگرانی ها داشته باشن چون عمل خلافي انجام نمیدن

(۱۷/فروردین/۹۷ ۱۱:۴۸)amirabdi نوشته است:  انقدر جواب شما زیاد و بدیهیه که من احساس میکنم شما دارید شوخی میکنید
لذا به یه شکلک Big Grin اکتفا میکنم

سروش جدا از تمام مسائل دیگه از نظر امنیتی هم فاجعه ست،یه سر به توییتر بزنید تا با باگ های این ابرشاهکار قرن آشنا بشید
سلام

خیر كاملا جدی گفتم شما هم چنانچه دلیلی دارید بیان کنید

بازم ميگم سر ماموران امنیتی ما اینقدر شلوغه که به مردم عادی نمیرسه

در پست قبلی هم گفتم چنانچه لازم باشه ميشه از isp ها و خدمات دهندگان اینترنت اطلاعات بدست آورد حتی اطلاعات تلگرام یا تلفن ماهواره ای هم برای دستگاه های امنیتی قابل دسترسی هست

پس فرقی بین پیامرسان داخلی و خارجی نیست

منتها در پیامرسان خارجی اطلاعات مردم دست سيا و موساد میوفته و البته سابقه اونها هم مشخصه

در هر کشوری مردم به دستگاه های امنیتی خودشون بیشتر اعتماد دارن حالا معلوم نیست چرا يه عده به سيا و موساد بیشتر اعتماد دارند!!

درباره باگ های سروش هم در پست قبلی گفتم که شما توجه نکردید

اول اینکه اولین باگ سروش که همون شماره موبایل بود در تلگرام چندساله که وجود داره و شما بهتره اینم ببینید و این باگ به سرعت رفع شد

در ضمن يه سری به نظرات چند سال پیش که تلگرام اومده بود بکنید که تلگرام اولش چه مشکلاتی داشت تا به اینجا رسیده

امضای قلب
۱۳:۲۴, ۱۷/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #72
آواتار
(۱۶/فروردین/۹۷ ۱۶:۱۶)قلب نوشته است:  سلام

يه سری دچار توهم توطئه داخلی شدن!!!! فکر می کنن دستگاه های امنیتی کشور اینقدر بی کارن که بیان به فعالیت های کم اهمیت مردم توجه کنن

یکی نیست به این آدمها بگه مگه شما چیکار می کنید که اینقدر میترسید! !!!!!!

طرف يه ستاره تو آسمون نداره فکر می کنه تحت نظره Big Grin

باور کنید تکرار این توهمات بدون منطق و سند هیچ فایده ای برای کشور نداره و صرفاً تبلیغات بیگانه علیه کشور هست که بعضی افراد جاهل اونو دامن میزنن

اینکه گفته میشه روش فی*ل*ترينگ غلطه حرف درستی نیست
فی*ل*ترينگ برای اینترنت لازمه و کاملاً عاقلانه هست و وجود فی*ل*تر شکن باعث نميشه فی*ل*ترينگ کاره غلطی بشه بلکه باید برای فی*ل*تر شکن و وی پی ان يه فکری بشه نه اینکه فی*ل*ترينگ زیر سوال بره

شناخت مصداق فی*ل*ترينگ هم با کارشناسان هست نه هرکسی

سلام

اصلا چه نیازی هست که همون موقع نصب عکس بگيره !!!!Big Grin

خب بعداً هم ميتونه جاسوسی کنه ديگه نیازی نیست همون موقع اینکار رو بکنه

از شما بعيده که این چيزارو باور کنید !

ببینید شما اگر از isp بخواید میتونه تمام فعالیت های اینترنتی شما رو با جزئیات بگه

میخام بگم برای جاسوسی از مردم اطلاعات isp ها و خدمات دهندگان اینترنت کافیه و ديگه جاسوسی به وسیله نرم افزار لازم نیست

تازه برای اینکه بدونيد معلوم شده عیبی که در برنامه سروش بوده سالهاست که در تلگرام هم هست ولی همه خواب بودن

در ضمن سیستم هک وزارت اطلاعات اینقدر پیشرفته هست که اگر لازم باشه تلفن ماهواره ای رو هم هک می کنن و نیازی نیست حتماً نرم افزار داخلی باشه

پس به این بهانه ها اهمیت ندید اینارو افراد ساده لوح مطرح می کنن

اصلا به این فکر نکنید که اگه کسی بخواد جاسوسی نشه بیاد از تلگرام یا جایگزین داخلیش استفاده کنه. بازار سیاه خیلی عظیمی مخصوصا توی ایران هست که بشه ارتباط های پنهان در بستر اینترنت داشت.

دیگه isp که سهله غول های جاسوسی جهان هم در توانشون نیست یک کانال ارتباطی بین دو طرف رو که فقط ۲۰۰ دلار خرج کردن بسازنش رو تو کمتر از ۲۴ ساعت رمزگشایی کنن

موضوع اصلی تر اینه که تلگرام در جامعه ایرانی واقعا یک پیام رسان آزاد بود. اوج محدودیتی که دولت ایران تونست بذاره واسه شناسه دار کردن کانال ها بود که اونم موفق نشد.

اگه پیام رسان داخلی استفاده کنیم کلی محتوی نمی شه روی اون پیام رسان رد و بدل کرد. بحث من محتوی غیراخلاقی نیست. چون همین الانش خیلی محتوی هایی ضروری توی اینترنت فی*ل*تر شدن بدون هیچ دلیلی. دولت ایران امتحان خودش رو توی محدود کردن دسترسی مردم به محتوی پس داده و هیچ کسی نباید بهش اعتماد کنه. اگه پیام رسان داخلی باشه می شه همون اینترنت بدون فی*ل*تر شکن

امضای Bidel.s
درد ما دیگران نبود
درد ما همدیگه بود
به بچه ات بگو
۱۳:۵۱, ۱۷/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/فروردین/۹۷ ۱۷:۴۶ توسط قلب.)
شماره ارسال: #73
آواتار
(۱۷/فروردین/۹۷ ۱۳:۲۴)Bidel.s نوشته است:  اصلا به این فکر نکنید که اگه کسی بخواد جاسوسی نشه بیاد از تلگرام یا جایگزین داخلیش استفاده کنه. بازار سیاه خیلی عظیمی مخصوصا توی ایران هست که بشه ارتباط های پنهان در بستر اینترنت داشت.

دیگه isp که سهله غول های جاسوسی جهان هم در توانشون نیست یک کانال ارتباطی بین دو طرف رو که فقط ۲۰۰ دلار خرج کردن بسازنش رو تو کمتر از ۲۴ ساعت رمزگشایی کنن

موضوع اصلی تر اینه که تلگرام در جامعه ایرانی واقعا یک پیام رسان آزاد بود. اوج محدودیتی که دولت ایران تونست بذاره واسه شناسه دار کردن کانال ها بود که اونم موفق نشد.

اگه پیام رسان داخلی استفاده کنیم کلی محتوی نمی شه روی اون پیام رسان رد و بدل کرد. بحث من محتوی غیراخلاقی نیست. چون همین الانش خیلی محتوی هایی ضروری توی اینترنت فی*ل*تر شدن بدون هیچ دلیلی. دولت ایران امتحان خودش رو توی محدود کردن دسترسی مردم به محتوی پس داده و هیچ کسی نباید بهش اعتماد کنه. اگه پیام رسان داخلی باشه می شه همون اینترنت بدون فی*ل*تر شکن
سلام

ما اینجا داریم از مردم عادی حرف ميزنيم که بیشترشان پایبند قانون هستند وگرنه بله اینترنت رو اساساً نميشه کنترل کرد

درباره تلگرام هم بهتره بدونيد همین کانال دروغ پراکنی امدنیوز هک شد و هک تلگرام زیاد شده بود به همین خاطر تلگرام برنامه تلگرام ایکس رو با الگوریتم جدید نوشت

در ضمن اطلاعات تمام مردم از راه سیم کارت قابل دسترسی هست حتی برای دستگاه های امنیتی ما

بماند که سازمان nsa به وسیله ماهواره های kh11 و kh12 تمام اطلاعات موبایل مردم ایران رو داره و به واسطه سیم کارت ها

بدست آوردن اطلاعات گفتگوی اشخاص هم کاری نداره به فرض که اطلاعات رو رمز گذاری کرده باشن خب اين رمزگذاری مربوط به انتقال پیام ميشه اما این گفتگو از موبایل اون 2 نفر قابل دسترسی هست

کلا همه چیز رو ميشه هک کرد

بحث ما اينه که استفاده از تلگرام باعث هزینه برای کشوره و نفوذ بیگانه رو رقم زده چه در عرصه فرهنگی چه سیاسی و حتی نظامی و حتی اقتصادی و این باید اصلاح بشه متاسفانه چون يه عده نفوذی در کشور هستن اجازه انجام کارها رو نمیدن و تا چیزی بحران ایجاد نکنه به فکر نمیفتن

همه خواب رفتن
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]