کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامموضوع بسته شده  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه وقت در جامعه بدحجابي از فساد اقتصادي خطرناكتر مي‌شود؟
۱۲:۳۴, ۳/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۴ ۱۳:۰۳ توسط III I III.)
شماره ارسال: #1

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم


(۲/آبان/۹۴ ۱۶:۴۶)Mohammad Trust نوشته است:  یه مرد پیدا شد بگه اختلاص و دزدی از بی حجابی بدتره!
بر خلاف شما به نظر من بايد گريست به حال كساني كه خود را عالم ديني مي‌دانند و اين چنين بر خلاف مباني نظر از خودشان مي‌دهند!

اول بايد ديد شديدترين گناه در نظر خدا چيست؟ و چرا؟

مولا اميرالمؤمنين علي عليه السلام در دو بيان گوهر بار خود مي‌فرمايند:

أَشَدُّ الذُّنُوبِ مَا اسْتَهَانَ بِهِ صَاحِبُهُ.
(حكمت 34 نهج البلاغه)
شديدترين گناهان آن گناهي است كه مرتكب شونده‌اش آن را ساده انگارد و به آن اهميت ندهد.أَشَدُّ الذُّنُوبِ مَا اسْتَخَفَّ بِه صَاحِبُهُ.
(حكمت 469 نهج البلاغه)
شديدترين گناهان آن گناهي است كه مرتكب شونده‌اش آن را خفيف و ناچيز شمرد.زماني كه فردي يا بدتر از آن جامعه‌اي نسبت به يك حرام قطعي خدا بي اهميت شوند و آن را عادي و ناچيز شمرند اين همان گناه تبديل مي‌شود به بزرگترين و شديدترين گناه چرا كه در حقيقت دهن كجي به حكم قطعي خداست و به مرور زمان اصل و ريشه‌ي دين را در فردي كه بي مبالات است نسبت به آن حرام قطعي را نابود مي‌كند و اگر جامعه هم نسبت به آن حرام قطعي بي تفاوت شود باعث نابود كردن ريشه‌هاي دين به طور كل در يك جامعه مي‌شود.


وقتي كه در جامعه‌اي منكر از منكر بودن خارج شود! و خدايي ناكرده تبديل بشود حتي به معروف مثل فاجعه‌اي كه براي حجاب رخ داده كه بدحجابي نشانه‌ي تمدن و شخصيت شده و در بسياري از مجامع بانوان با حجاب و عفيف مورد تمسخر مستقيم و يا غير مستقيم واقع مي‌شوند و بالعكس به زنان بدحجاب با ديد توجه و تكريم نگاه مي‌شود و بدحجابي نوعي با كلاسي و با تمدني قلمداد مي‌شود نتيجه‌ي اين فرايند در جامعه مي‌شود نابودي اصل دين!

همانطور كه زماني كه معروفي از معروفيت خارج شود و خدايي ناكرده تبديل بشود حتي به منكر مثل فاجعه‌اي كه براي غيرت رخداده تبديل مي‌شود به بزرگترين و شديدترين گناه چرا كه در حقيقت دهن كجي به حكم قطعي خداست و به مرور زمان اصل و ريشه‌ي دين را در فرد و جامعه نابود مي‌كند.

در روزگاري هستيم كه در برخي فيلم‌ها و حتي دربين عموم مردم غيرت مورد تسمخر قرار مي‌گيرد و نشانه‌ دوري از تمدن!تبديل شدن معروف به منكر و منكر به معروف و ناچيز شمردن احكام قطعي خدا آن فاجعه‌اي است كه باعث مي‌شود اصل دين و فهم دين كه از آن به بصيرت ياد مي‌شود در جامعه نابود شود.

اساساً مبناي هلاكت قوم ها در تمام ادوار كه داستان آنها در تاريخ آمده اصل خود گناه نيست!
بلكه بي اهميت شدن آن مردم نسبت به گناهاني است كه آنها را انجام داده اند!!!!!

و اين همان استراتژي ابليس در طول تاريخ است كه با آن جوامع را به بي ديني كشانده و بارها و بارها ريشه‌هاي دين در يك جامعه را با بي‌بندباري در مسئله حيا و حجاب نابود كرده است كه در دوران معاصر هم در قرنهاي معاصر هم شاهد آن بوده و هستيم و با توجه به شواهد و قرائن خواهيم بود.
اين در حالي است كه فساد اقتصادي همچنان از قبيح ترين افعال بين همه‌ي مردم اعم از ديندار و بي دين است و چون مردم آن را امري قبيح مي‌دانند و معتقدند كه به ايشان ضرر مي زند و از دلايلي كه شخص آن را پنهاني انجام مي دهد نيز همين قبيح بودنش در بين عموم است و اينكه مردم معتقدند اين كار برايشان ضرر دارد و مقسد اقتصادي دارد به ايشان ضرر مي زند.


چند روايت ديگر هم در كنار دو روايت بالا جالب توجه است.


امام صادق (عليه السلام) می‌فرماید:

«لَا إِیمَانَ لِمَنْ لَا حَیَاءَ لَه‏»

کسی که حیا ندارد ایمان ندارد.
اصول كافي، جلد 3، ص 165علی علیه السلام فرمود:
«ایّاک و المجاهره بالفُجور فانّه من اشدّ المآثم»؛
«از آشکار نمودن گناهان و انجام بي‌باكانه‌ي آن بپرهیز، که آن از سخت ترین و شديد ترين گناهان است.»
(عیون الحكم والمواعظ، ص95)


رسول خدا (صلّی الله علیه وآله وسلم) می فرماید: « کسی که گناهی کند در حالی که خندان باشد داخل در آتش می شود درحالی که گریانست.» و همچنین فرمود : « چهار چیز در گناه بدتر از خود گناه است: کوچک شمردن گناه، افتخار کردن به آن، خوشحالی از آن و اصرار کردن به آن .»( خصال صدوق ، ج1 ،ص 115)
امیر مؤمنان علی علیه السلام فرمود:«ایاک و الاصرار فانه من اکبر الکبائر و اعظم الجرائم»؛ «از اصرار بر گناه بپرهیز، چرا که از بزرگترین جرایم است.»

و البته به احتمال فراوان با تمام اين مباحثي هم كه ارائه شد باز عده‌اي هستند كه اين مطالب را بخواهند با توجيهاتي رد كنند.
چرا كه همانطور كه گفتيم:

تبديل شدن معروف به منكر و منكر به معروف و ناچيز شمردن احكام قطعي خدا آن فاجعه‌اي است كه باعث مي‌شود اصل دين و فهم دين كه از آن به بصيرت ياد مي‌شود در جامعه نابود شود.


و البته به جز بدحجابي
نگاه به نامحرم،
رابطه دوستانه با نامحرم،
اختلاط غير ضروري با نامحرم،
گوش دادن به موسقي مطرب و غنا
و بسياري از گناهان اينچنيني كه از جنس حيا هستند
كاملاً در جامعه امروز ما عادي‌سازي شده اند
و همه از مصاديق اين فاجعه هستند.و به ياد اين روايت مي افتم كه:

نگه داشتن دين در آخرالزمان از نگهداشتن گلوله‌ي آتشين در كف دست سخت تر است.
و بسياري خود را ديندار مي‌پنداريم در حاليكه ابداًٌ‌ سختي نگهداشتن گلوله‌ي آتشين بر كف دست را حس نمي‌كنيم
چرا كه به احتمال فراوان اصلاً معناي دينداري را نفهميده‌ايم و دينداري را با بسياري از افعال قابل جمع مي‌دانيم و درنتيجه گلوله بر روي زمين افتاده و در كف دست خود حرارتي آتشين از دينداري خود حس نمي كنيم!


یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۰:۴۹, ۷/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آبان/۹۴ ۲۲:۵۹ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #31
آواتار
يك نكته !
طرفداران نظريه هاي مثل انجمن حجتيه مگر نميگويند در زمان غيبت فقط بايد منتظر بود و هيچ اعتراضي نداشت ؟ خوب وقتي داريد اعتراض ميكنيد كه خودتون مباني خودتون رو ناديده ميگيريد ! يا اگر حكومت فقط غربي و امريكايي بود نبايد اعتراض كرد ... يا نكند ريشه ي همه ي اين نظريات از غرب آب ميخورد ...

اين ژاپن هم مساله ي جالبيه !

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۰۲, ۷/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آبان/۹۴ ۱۷:۱۴ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #32
آواتار
به نام خدا

متاسفانه همین چند روز پیش بود که خبر کشف حجاب ناگهانی دو بازیگر درجه دوم و سوم آن هم در ایام محرم, نقل محافل شبکه های اجتماعی شد.

سایت الف خبری در نقد عمل این دو بازیگر منتشر کرد که بسیار زیبا و دقیق بود اما با کمال تاسف, اکثر افرادی که در زیر این خبر کامنت گذاشته بودند از عمل شنیع این دو بازیگر حمایت هم کرده بودند آنهم با این بهانه که : حجاب امری شخصی میباشد و حتی در اسلام هم در مورد رعایت حجاب از طرف زنان, امری نشده و حتی برای حرفهایشان استناد به این میکنند که رعایت حجاب مختص به زنان مومن است نه همه زنان که اکثرشان هم غیر مومن هستند !!!!!!!!!!!!!!!

ببینید این شبکه های اجتماعی و ماهواره ای به خصوص فیسبوک و اینستاگرام و وایبر و تلگرام, چه بر سر ملت آورده اند که دیگر از فساد حمایت میکنند و بدن نمایی و سکس و شرب خمر و هزار جور کثافکاری دیگر را امری عادی میدانند !!!!!

یادم هست زمانی که الهام چرخنده چادری شد همین افرادی که صحبت از شخصی بودن حجاب میکنند, چه توهینهای زننده ای در همان فضای مجازی به این خانوم محجبه کردند و چه حرفهای رکیکی بر علیه او زدند. در دوره آخرالزمان حقایق معکوس میشود و یکی از این معکوس شدنها این است که فواحش, قدیسه شناخته میشوند و قدیسه ها, فاحشه شناخته میشوند. این احوال مردم آخرالزمان است.

این هم متن بنده در زیر تمام اون کامنتهای ضد حجاب و حامی فساد اخلاقی :

تاسف برای افرادی که از فساد حمایت میکنند, حالا چه اقتصادی و چه اخلاقی و متاسفانه همه این فسادها مانند زنجیره به هم متصل است, مطمئن باشید در جامعه ای که حرامخوری و پول حرام و دزدی و اختلاس و رانت زیاد باشد, مردمش هم کم کم فاسد میشوند و گناهان را به سخره میگیرند و فساد و فحشا آن جامعه را فرامیگیرد به طوری که حتی همجنسبازی و شرب خمر هم برای آنها عادی میشود و این جامعه مستحق عذاب دردآور الهی میباشد چون نام اسلام را یدک میکشد و مانند بلاد کفر در آن عمل میکنند.

مردمی که به واسطه شبکه های اینترنتی و اجتماعی و ماهواره ای کاملا مسخ شده اند و گناهان علنی را چیزی مربوط به فرد میداند و ساپورت پوشی و بدن نمایی را اموری شخصی میداند در حالیکه اگر مردی, مرد باشد صد در صد با دیدن این چهره ها و بدنها در خیابانها فکرش مغشوش میشود.

چه دلیلی دارد که زنها و دختران با ساپورت بیرون میایند و با مانتوی جلو باز ؟؟؟؟ به جز این است که میخواهند نظر مردان، آن هم نظر شهوانی مردان را جلب کنند, بعد شبه روشنفکران میایند میگویند این امور شخصیست.

متاسفم که بشر, هنوز بعد از این همه دین و مذهب و آیه و نشانه از طرف خداوند, اکنون که باید آدم تر از هر زمان دیگری در طول تاریخ بشریت بوده باشد, نه تنها آدم نشده بلکه وحشی تر از اجداد غار نشین خودش هم شده.

در قرآن داریم که فرشتگان به خدا میگویند که این بشر بر روی زمین خون میریزد و فساد میکند و در واقع چرا بشر را خلق فرمودید و البته خداوند پاسخ میدهند که : (( چیزی میدانم که شما نمیدانید . )) و آن چیز به احتمال قوی انسانهایی بزرگوار و شریف هستند که در این شرایط فاسد و گمراه کننده, خودشان را حفظ میکنند و فقط به فرامین الهی گوش جان میسپرند نه به فرامین شهوانی و کافرانه که در دنیای امروز حتی هوایش هم پر است از امواج فاسد و کثیف. به امید ظهور منجی که این دنیای غوطه ور در فساد را پر از عدل داد کند به امید خداوند متعال.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۳۳, ۷/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آبان/۹۴ ۱۷:۳۴ توسط السا.)
شماره ارسال: #33
آواتار
امان از وقتی ک درست و نادرست رو با هم قاطی میکنن و میان نتیجه میگیرن
نقل قول:اشکال کار اونجایی هست که بعضی از صنف ها فکر می کنند همه فن حریف هستن (آخوند) بعد میان سکان هدایت فرهنگی مملکت رو در دست میگیرند
مسئول فرهنگ سازی مملکت، حوزه علمیه ست ... از لحاظ فرهنگ سازی بهشون خیلی ایراد وارده. اگه درست فعالیت کرده بودن، الان وضعیت جامعه ما اینطور نبود (هرچند با توجه ب تهاجم فرهنگی ای ک باهاش مواجه هستیم،کمی قابل توجیهه)

اینکه از بین چندتادونه روایت، مباحث اقتصادی رو ب دست بیارن هم باز هم جای بحث داره
شما چندبار مباحث اقتصادی دکتر عباسی رو گوش کنین، از دل ِ قرآنی ک برای من و شما، حکم کتاب داستان رو داره و لایه های عمیقش رو متوجه نمیشیم، اقتصاد اسلامی میکشن بیرون
از دل ِ همین آیات و از دل ِ همین روایت ها و احادیث، سبک زندگی استخراج میکنن
شما خطبه های حضرت علی توی نهج البلاغه رو بخونین، معنی واقعی سیاست رو متوجه میشید ... از بین اونها میشه چارچوب های سیاسی بودن، سبک زندگی، مباحث اقتصادی و ... رو بیرون کشید

دقیقا مشکل جامعه ما اینه ک قرآن و احادیث رو گذاشته کنار، داره تجربیات شکست خورده ی غیر اسلامی رو تکرار میکنه.
همین اختلاس ها، همین کم کاری ها، همین فسادها ... اگه افراد ب دینشون عمل میکردن و «مومن» بودن، مطمئن باشید هیچکدوم از اینها اتفاق نمی افتاد

دو تا مسئله کلی هم هست، اینا رو نباید با هم قاطی کرد:

اول اینکه هر آدمی ممکن الخطاست، حتی مومن ترین آدم هم اشتباه میکنه. موقعی ک متوجه اشتباهشون میشن سعی میکنن جبرانش کنن یا حداقلش اینه ک اعلام میکنن اشتباه کردیم --> مثل سیاستِ فرزند کمتر، زندگی بهتر (و اون سخنرانی معروف آقای خامنه ای در حرم امام رضا)

دوم اینکه یک آدمی در ظاهر ِ اسلام و متدین بودن، از عمد، میاد و اشتباه رو انجام میده، مثل همه این اختلاس ها ... طرف روی پیشونیش رد مهر داره، اختلاسش هم رو شده اما ب روی مبارک نمیاره، تازه تهدید هم میکنه :|
این آدم مسلما «مومن» نیست، حتی میتونم بگم «مسلمان» هم نیست، این همه حق الناس ب گردنش رو چطوری میخواد پاسخگو باشه ؟؟

نقل قول:امام زمان ظهور کنه تا کشورمون شاید مثل ژاپن بشه . نمیدونم ما چه ملتی هستیم که اگه بخواییم مثل ژاپن بشیم باید از امداد غیبی مدد بجوییم

آرمانشهرتون ژاپنه ؟!
برای شما و امثال شما ک آرمانشهرتون ژاپنه، امام زمان نیاز نیست، شما ی بلیط لازم دارید واسه ژاپن Smile
.
.
.
پیشنهادم اینه ک کمی سقف آرزوهاتونو بالا ببرید Wink
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۲۴, ۷/آبان/۹۴
شماره ارسال: #34

(۷/آبان/۹۴ ۱۷:۳۳)السا نوشته است:  امان از وقتی ک درست و نادرست رو با هم قاطی میکنن و میان نتیجه میگیرن
شما چندبار مباحث اقتصادی دکتر عباسی رو گوش کنین، از دل ِ قرآنی ک برای من و شما، حکم کتاب داستان رو داره و لایه های عمیقش رو متوجه نمیشیم، اقتصاد اسلامی میکشن بیرون
از دل ِ همین آیات و از دل ِ همین روایت ها و احادیث، سبک زندگی استخراج میکنن
سی و چند ساله از انقلاب میگذره هنوز میخوان مباحث اقتصاد اسلامی و و و... رو از قرآن و نهج البلاغه بکشن بیرون؟؟!!! Happy

اگه شما باهاشون آشنایی داری لطفا بهشون بگید زودتر این مباحث رو بکشن بیرون ملت از این مشکلات خلاص شنHappy
پس این عزیزانی که وجوهات میگیرن چیکار میکنن . این کارشناسان مذهبی چیکار میکنن . نمی ببینن ملت معطل هستن تا این مباحث رو از دل قرآن بکشن بیرون . یه تکونی به خودشون بدن
(۷/آبان/۹۴ ۱۷:۳۳)السا نوشته است:  دقیقا مشکل جامعه ما اینه ک قرآن و احادیث رو گذاشته کنار
اینا انقلاب کردن که قرآن و احادیث رو مبنای کار قرار بدن حالا شما میگی از قرآن و احادیث دور شدن!!!
پس باید دوباره انقلاب اسلامی کردHappy
مسئولینی به واقع اسلامی بیاریم سر کارHappy

(۷/آبان/۹۴ ۱۷:۳۳)السا نوشته است:  دو تا مسئله کلی هم هست، اینا رو نباید با هم قاطی کرد:
دوم اینکه یک آدمی در ظاهر ِ اسلام و متدین بودن، از عمد، میاد و اشتباه رو انجام میده، مثل همه این اختلاس ها ... طرف روی پیشونیش رد مهر داره، اختلاسش هم رو شده اما ب روی مبارک نمیاره، تازه تهدید هم میکنه :|
این آدم مسلما «مومن» نیست، حتی میتونم بگم «مسلمان» هم نیست، این همه حق الناس ب گردنش رو چطوری میخواد پاسخگو باشه ؟؟
بله بله هر کی اختلاس می کنه مومن که نیست مسلمون هم نیست . تازه چون دروغ گفته دشمن خداست . از قدیم گفتن دروغ گو دشمن خداست
(۷/آبان/۹۴ ۱۷:۳۳)السا نوشته است:  آرمانشهرتون ژاپنه ؟!
برای شما و امثال شما ک آرمانشهرتون ژاپنه، امام زمان نیاز نیست، شما ی بلیط لازم دارید واسه ژاپن Smile
.پیشنهادم اینه ک کمی سقف آرزوهاتونو بالا ببرید Wink
ژاپن مثال بود . حالا شما با همین مسئولین مومن به سطح ژاپن برسید , الباقی پیش کشHappy
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۳۹, ۷/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آبان/۹۴ ۲۳:۴۳ توسط Anahita Rezai.)
شماره ارسال: #35

(۷/آبان/۹۴ ۱۷:۳۳)السا نوشته است:  امان از وقتی ک درست و نادرست رو با هم قاطی میکنن و میان نتیجه میگیرن
مسئول فرهنگ سازی مملکت، حوزه علمیه ست ... از لحاظ فرهنگ سازی بهشون خیلی ایراد وارده. اگه درست فعالیت کرده بودن، الان وضعیت جامعه ما اینطور نبود (هرچند با توجه ب تهاجم فرهنگی ای ک باهاش مواجه هستیم،کمی قابل توجیهه)

اینکه از بین چندتادونه روایت، مباحث اقتصادی رو ب دست بیارن هم باز هم جای بحث داره
شما چندبار مباحث اقتصادی دکتر عباسی رو گوش کنین، از دل ِ قرآنی ک برای من و شما، حکم کتاب داستان رو داره و لایه های عمیقش رو متوجه نمیشیم، اقتصاد اسلامی میکشن بیرون
از دل ِ همین آیات و از دل ِ همین روایت ها و احادیث، سبک زندگی استخراج میکنن
شما خطبه های حضرت علی توی نهج البلاغه رو بخونین، معنی واقعی سیاست رو متوجه میشید ... از بین اونها میشه چارچوب های سیاسی بودن، سبک زندگی، مباحث اقتصادی و ... رو بیرون کشید

دقیقا مشکل جامعه ما اینه ک قرآن و احادیث رو گذاشته کنار، داره تجربیات شکست خورده ی غیر اسلامی رو تکرار میکنه.
همین اختلاس ها، همین کم کاری ها، همین فسادها ... اگه افراد ب دینشون عمل میکردن و «مومن» بودن، مطمئن باشید هیچکدوم از اینها اتفاق نمی افتاد

دو تا مسئله کلی هم هست، اینا رو نباید با هم قاطی کرد:

اول اینکه هر آدمی ممکن الخطاست، حتی مومن ترین آدم هم اشتباه میکنه. موقعی ک متوجه اشتباهشون میشن سعی میکنن جبرانش کنن یا حداقلش اینه ک اعلام میکنن اشتباه کردیم --> مثل سیاستِ فرزند کمتر، زندگی بهتر (و اون سخنرانی معروف آقای خامنه ای در حرم امام رضا)

دوم اینکه یک آدمی در ظاهر ِ اسلام و متدین بودن، از عمد، میاد و اشتباه رو انجام میده، مثل همه این اختلاس ها ... طرف روی پیشونیش رد مهر داره، اختلاسش هم رو شده اما ب روی مبارک نمیاره، تازه تهدید هم میکنه :|
این آدم مسلما «مومن» نیست، حتی میتونم بگم «مسلمان» هم نیست، این همه حق الناس ب گردنش رو چطوری میخواد پاسخگو باشه ؟؟

این حرفایی که شما تو این پست زدید و میگید از دل قران نحوه سبک زندگی و شیوه اقتصادی میکشیم بیرون همین حرف رو ۱۴۰۰ سال پیش عثمان و عمر و ابوبکر میزدن. که اخرش همه شون وقتی گیر میکردن میرفتن سراغ امیرالمومنین. وقتی هم امیرالمومنین قران خودش رو که همراه با ناسخ و منسوخ بود تکمیل کرد به خلیفه عرضه کرد عمر و ابوبکر گفتن ما رو به قران تو نیاز نیست همین قران ما رو کفایت میکنه. دقیقا مصداق حرف شماست. امام معصوم وجود نداره در نبودن اون ما بیایم احکام اسلام رو جاری کنیم!!! در اخر هم عثمان به قدری گند زد که مردم همه جا شورش کردن. خود امیرالمومنین فرموده عثمان مداوم در حال غذا خوردن و دستشویی رفتن بود.

اجرای اسلام رو فقط بر عهده امام معصوم گذاشته اند و تمام. اجرایی کردن احکام اسلام اولین شرطش عصمت هست. بدون عصمت حرفای شما شبیه به شوخی میشه. دومین شرطش هم متصل بودن به گنجینه علم پروردگار عالم هست. یعنی برای امام معصوم سوالی پیش نمیاد که بخواهد از راه ازمون و خطا جلو برود.

حالا شما بیاید بدون امام معصوم بشینید از لای قران حکم پیدا کنید. اقای عباسی که هیچی حتی تمام انسان های زمین جمع بشوند نمیتونن حتی یکی از احکام اسلام رو جاری کنند. چون عصمت ندارند و از جانب خداوند تایید نشده اند. اجرای قوانین اسلامی به جز امام معصوم از عهده کسی بر نخواهد امد. در ضمن هیچ جای اسلام گفته نشده که حکومت اسلامی دقیق باید چگونه باشه ایا ریس جمهور داره و ۴ ساله با رای مردم تعویض میشه؟ یا مجلس داره؟ یا خبرگان داره؟ یا هر چیز دیگه ای.....برای همین میگم که به حکم هاتون نباید حکم اسلامی بدید باید بگید حکم حکومتی. چون در این صورت وقتی در نماز جماعت به راحتی گفته میشه ولایت فقیه همان ولایت رسول الله هست پس اگر یکی از حکم های این مملکت که انجام میشه با نظر رسول الله مخالف باشه این حرف تهمت به رسول الله و تهمت به خداست.

ناسخ منسوخ قران, اجرایی کردن احکام اسلام و...همه فقط فقط شرط اولش داشتن عصمت هست. در واقع قران با اهل بیت کامل میشه تا در حوض کوثر دوباره به رسول الله برگرده. قران صامت هست و میشه از روش تفاسیر اشتباه هم انجام داد. اهل بیت با قران هست و هر موقع این دو با هم قرار گرفتن و کامل شدند ان زمان ما شاهد جاری شدن احکام واقعی اسلام خواهیم بود.

در مورد اشتباه هم دقیقا موضوع به همینجا برمیگرده. اشتباه کردن در نوع خودش یک ظلم محسوب میشه. مثلا گاهی شما اشتباه میکنی میزنی یک وسیله مادرت رو میکشنی (دانسته یا نداسنته) خب شما اینجا به مادرت ظلم کردی ولی هرچند اندک باشه. اما وقتی یک اشتباه مربوط باشه به یک کشوری که ادعا داره ولایتش همان ولایت رسول الله هست این دیگه قضیه اش فرق میکنه و این کار باعث دین زده شدن مردم مخصوصا جوان ها میشه. وقتی جلو خودم یه ماشین پورشه از جلو یه نمکی یا یه دختر جوان گل فروش رد میشه و حسرت خوردن رو میشه تو چشمای اون دختر دید. خب این چیزا واقعا در ولایت رسول الله نبوده.

بدون امام معصوم خیلی از امور غیر قابل انجامه. یکیش هم دقیقا همین جاری کردن احکام اسلامی و برچیده کرده فساد از جامعه هست. چون ما نه خیر و صلاح مردم رو اونجور که هست میدونیم نه تاییدی از جانب خداوند داریم نه علمش رو داریم نه نحوه جاری کردن احکام رو بلد هستیم نه معصوم هستیم و نه قدرتش رو داریم که بفهمیم هر کسی چه طور عمل میکنه. خیلی از قوانین تو همین ایران از کشور های غربی و قانون اساسی فرانسه گرفته شده. حرف من اینه که بیاید به حکم هایی که الان در کشور هست بگید حکومتی نگید اسلامی. بیشتر از این مردم رو از شیعه و اسلام دل زده نکنید. بزارید مردم بفهمن که حکومت اسلامی بدون امام معصوم ناقص هست. و بدونن که احکامی که در کشور وجود داره حکم اسلامی نیست.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۴۶, ۷/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۰:۰۰ توسط میم.حسین.الف.)
شماره ارسال: #36

اگه تو خونه قرآن و نهج البلاغه داشته باشی اگر چهارتا کتاب از سیره معصومین داشته باشی آدرس بدم برو بکش بیرون
مسئله این نیست که وجود ندارد یا کسی بهش دست پیدا نکرده انقدر واضح هست که حتی کوران و کران و خران هم می فهمند
مسئله اینه که دنیا و پرستی بندگی شیطون به یه عده اجازه نمی ده از اینها استفاده کنند . همه مقدمات محیاست ولی خودشان را به در و دیوار می زنن
مسلمون به کسی میگن که تسلیم شده باشه حالا بعضی ها واقعا مسلمونن منتهی تسلیم شیطون شدن

خطاب به کسانی که نون دونیشون توی این مهملاته

خیلی نقد و ایراد وادره به نحوه ادره و حکومت داری دولت ها (زمان آقای احمدی نژاد هم هچمین گلستان نبود مملکت) وجود داره اما به کوری چشم مزدورهای خراج بگیر سفارت انگیلس هیچ ربطی به کسی که خودتشو از ملت ایران جدا می کنی و دائم میگه شما بریید و شما برسید و شما وشما و ... نداره که کجا هستیم و کجا میریم . شما بشین نسکافتو میل کن

عکس می گوی و مقلوب ای سفیه *** ای رها کرده ره و بگرفته تیه
مرد رومی کو کند آهنگری *** رویش ابلق گردد از دودآوری
مولانا
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در جواب خانم رضایی یک سوال دارم بنده
در دوران غیبت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که امام معصوم اداره را بر دست ندارد یعنی زمین خالی از ولی است ؟ پس خدا که ظلم روا داشته به ما اگر اینطور باشد ؟
و با فرض عصمت یعنی فقط از دوران حضرت خاتم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) تا حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آنهم بدون زمان غیبت عدل جاری بوده است ؟
که حتی بازهم در این شرایط در بین ائمه(علیه السلام) هم فقط حضرت امیر(علیه السلام) مستقیما امور جامعه را در دست گرفتند
پس عدل خداوند چیست ؟
در دوران غیبت چه باید کرد ؟
دین دارد که قفل برآن زده پس این دین خواص است نه عوام
جسارتا شما برداشت اشتباه دارید سرکار خانم . حدیث ثقلین را مجددا با تامل بیشتری مطالعه بفرمایید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۰۶, ۸/آبان/۹۴
شماره ارسال: #37

(۷/آبان/۹۴ ۲۲:۲۴)mirza47820 نوشته است:  سی و چند ساله از انقلاب میگذره هنوز میخوان مباحث اقتصاد اسلامی و و و... رو از قرآن و نهج البلاغه بکشن بیرون؟؟!!! Happy

اگه شما باهاشون آشنایی داری لطفا بهشون بگید زودتر این مباحث رو بکشن بیرون ملت از این مشکلات خلاص شنHappy
پس این عزیزانی که وجوهات میگیرن چیکار میکنن . این کارشناسان مذهبی چیکار میکنن . نمی ببینن ملت معطل هستن تا این مباحث رو از دل قرآن بکشن بیرون . یه تکونی به خودشون بدن
اینا انقلاب کردن که قرآن و احادیث رو مبنای کار قرار بدن حالا شما میگی از قرآن و احادیث دور شدن!!!
پس باید دوباره انقلاب اسلامی کردHappy
مسئولینی به واقع اسلامی بیاریم سر کارHappy

بله بله هر کی اختلاس می کنه مومن که نیست مسلمون هم نیست . تازه چون دروغ گفته دشمن خداست . از قدیم گفتن دروغ گو دشمن خداست
ژاپن مثال بود . حالا شما با همین مسئولین مومن به سطح ژاپن برسید , الباقی پیش کشHappy

صحبتاتون نشون می ده خیلی بر مدار منطق نیستید.
ولی با این حال ذکر چند نکته خالی از لطف نیست.
1- اگر در مورد فلسفه علم چیزی بدونید ایجاد فلسفه مضاف از دل دین و دکترین های قرآنی (به شرط ایمان داشتن) عجیب نیست.
یه شخصی مثل مارکس از فلسفه ی یک کلمه ای"همه چیز ماده"است، نظام حکومتی اقتصادی اجتماعی حقوقی و .. ساخت.
حالا ما که اون ماده المواد یا به اصطلاح (آرخه و بذر ) این درخت علوم رو داریم، می تونیم فلسفه مضاف رو از دلش بکشیم بیرون. اینطور نیست که خدا تو قرآن گفته باشه چگونه بانکداری کنیم، خدا بذر رو داده شما همت کن اون رو بکار، آبیاری کن و صبر کن ببین چه نهالی ازش درمیاد.

2- بیرون کشیدن فلسفه مضاف از دل دکترین های قرآنی و ائمه، کار کارشناسان مذهبی نیست. اونها باید ریشه رو تبیین کنند و اساتید دانشگاهها بنشینن و از دل اون اقتصاد و سیاست و علوم اجتماعی و .. رو تبیین کنند.
ولی مشکل اینجاست که اساتید رشته های مختلف فقط ضبظ صوت هستند و فقط تکنیک ها رو می دونند نه فلسفه رو.
و اساتیدی مثل حسن عباسی که این چیز ها رو تبیین کرده مدام از طرف مسئولین مغرض یا غافل سنگ اندازی می شه.

3- در مورد ژاپن (یا هر جای دیگه) باید بگم نه تنها آرمان شهر ما نیست، حتی در مسیر آرمان شهر ما هم نیست.
منتظر مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نه جامعه مدنی می خواد،
نه دموکراسی نه لایف استایل آمریکایی
(جامعه هجری می خواد و تئودموکراسی و لایف استایل اسلامی) قبلش هم باید زحمت ماکتش رو بکشه تا مهندس اصلیه بیاد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۴۰, ۸/آبان/۹۴
شماره ارسال: #38
آواتار
به نظر من دیگه الان مشکل حجاب نیست. مشکل عفت ـه !

شما فرض کنید از یه رشته ی 170 نفری توی داشنگاه ما که یکی از اشناهامون همون رشته س . میگه محمد اینا 160 نفرشون کلا به هیچی اعتقاد ندارن ! نزدیک به 150 تا شماره از هم رشته ای هاش توی گوشی داره به عنوان نماینده ، اگه 90 تاش دختر باشه ، 70 تاش عکس بی حجاب دارن !

این گریز از عفت یا حجاب ، مطمئن باشید به خاطر اینه که نیاز به دیده شدن ، نیاز به همدم، نیاز به یه احساس ارامش بخش رو نتوسنتن به وقتش بدست بیارن ! و همین طور پسرا که اوناا هم غیرتشون کمتر شده...

فساد اقتصادی نابود کننده ی شغل جوون های بیکاره. یه جو غیرت داشتن مسئولین این امر ، نمیذاشتن اینطوری بشه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۳:۰۰, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۵:۱۲ توسط Anahita Rezai.)
شماره ارسال: #39

(۷/آبان/۹۴ ۲۳:۴۶)میم.حسین.الف نوشته است:  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در جواب خانم رضایی یک سوال دارم بنده
در دوران غیبت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که امام معصوم اداره را بر دست ندارد یعنی زمین خالی از ولی است ؟ پس خدا که ظلم روا داشته به ما اگر اینطور باشد ؟
و با فرض عصمت یعنی فقط از دوران حضرت خاتم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) تا حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آنهم بدون زمان غیبت عدل جاری بوده است ؟
که حتی بازهم در این شرایط در بین ائمه(علیه السلام) هم فقط حضرت امیر(علیه السلام) مستقیما امور جامعه را در دست گرفتند
پس عدل خداوند چیست ؟
در دوران غیبت چه باید کرد ؟
دین دارد که قفل برآن زده پس این دین خواص است نه عوام
جسارتا شما برداشت اشتباه دارید سرکار خانم . حدیث ثقلین را مجددا با تامل بیشتری مطالعه بفرمایید

شما اصلا متوجه نشدید من چی گفتن و حرفم چی بود. حرف بنده این هست که بدون امام معصوم نمیشه احکام اسلام جاری بشود فهم این حرف براتون مشکله؟ شما بهتره اول برید اصول عقاید شیعه رو بخونید بعد دوباره تشریف بیارید. وقتی کسی عصمت نداره و به خیلی از امور جاهل هست چگونه بیاد فساد رو از بین ببره و احکام رو جاری بکنه؟ اگه اینطور بود پس چه نیاز به پیامبر و امام بود؟ چرا شما دارید سفسته میکنید؟ خداوند به هیچ وجه به کسی ظلم نکرده و نخواهد کرد. اینکه شما میفرمایید خداوند ظالم هست از عقاید خودتونه و به بنده نسبتش ندید لطفا. هر کسی بیاد هم باز نمیتونه احکام رو جاری بکنه و این فقط توسط ولی معصوم قابل انجام هست. خواندن چهار احکام و بیرون کشیدن شون از لای چهار تا کتاب خیلی فرق داره تا اینکه بخواید اون احکام رو جاری کنید. بنده گفتم کتاب خدا با اهل بیت کامل میشه. من الان میتونم بیام از لای قران صد ها حکم هایی که به نفع خودم بیارم و درحالیکه قران صامت هست. این اهل بیت هستند که با عصمت خودشون و با متصل بودن به خزینه الهی همه احکام قران رو به مردم منتقل میکنن و اونا فقط میتونن احکام رو جاری بکنن نه کسی مثل اقای عباسی یا هر کس دیگه ای.

بحث این بود که به حکم های کشور نام حکومتی داده بشه نه اسلامی. چون اگه یکی از این احکام با نظر اهل بیت مخلف باشه اون وقت این تهمت بزرگ دامن همه رو میگیره. همانطور که تا الان گرفته. اینکه شما چشماتو بستی دلیل نمیشه این موارد پاک شدن فقط شما نمیبینی. حالا شما میخوای بگی خدا ظالمه یا هر چیز دیگه ای. این حرفا هیچ تغییری تو اصل قضیه ایجاد نمیکنه. اصل قضیه اینه که جاری کردن احکام فقط فقط توسط امام معصوم باید انجام بشه. هر کسی غیر از امام معصوم بیاد توانایی این کار رو نداره و مشکلات بهش غلبه میکنن. چون نه قدرتش رو داره و نه خداوند توانایی اینکار رو بهش عطا کرده. هر موقع جامعه اماده برای ظهور حضرت شد حضرت به اذن خداوند تشریف میارن و احکام رو جاری میکنن.

تا قبل از ظهور حضرت مهدی نباید به قوانین کشوری حکم اسلامی داد چون این کار باعث دین زدگی مردم میشه همانطور که تا الان شده. مردم فکر میکنن اختلاس و فساد , فقر و مشکلات اقتصادی تا مشکلات اخلاقی جامعه و فاصله طبقاتی فوق العاده بالایی که الان به وجود اومده و...همه اش هم تو ولایت اهل بیت هم وجود داشته و خواهد داشت. نمیدونن که این موارد ربطی به اسلام نداره. و کم کم مردم حتی به اهل بیت هم بی رغبت میشن. دادن حکم اسلامی به حکم حکومتی فقط چهره اسلام رو خراب تر میکنه و بس. وقتی تو نماز جمعه به راحتی آب خوردن حکومت فعلی ایران دقیقا همان حکومت رسول الله نامیده میشه پس مردم میگن پس ولایت رسول الله هم توش اختلاسه پس ولایت رسول الله هم توش زن ها با آرایش غلیظ ساپورت تنگ بین دسته های عزاداری جولان میدن پس تو ولایت رسول الله هم این همه مشکلات اجتماعی گرفته تا زنان کارتون خواب و فقر و فحشا و.....وجود داره. در نتیجه وضعیت میشه مثل الان و دین گریزی به حد اعلا میرسه. خیلی از دوستان خودم دیگه شیعه نیستن. رفتن سنی شدن چرا؟؟ چونکه میگن ولایت ۱۲ معصوم هم توش همین اتفاق ها اگه قراره بیافته ما اونا رو هم قبول نداریم!!

بازم میگم مردم موظف هستند که احکام حکومتی رو انجام بدن و شکی درش نیست. یعنی قوانین باید انجام بشه. اما نباید به قوانین گفت اسلامی چون اون وقت اگه یکی از احکام نادرست باشه اون وقت دین بین مردم بی اهمیت میشه و خیلی ها از دین فاصله خواهند گرفت.

سعی کردم با زبان ساده توضیح بدم. اگه واقعا نمیفهمید این صحبت ها رو یه نفس عمیق بکشید و صفحه رو ببندید.

من دیگه حرفی در این تاپیک ندارم. موفق باشید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۷:۰۹, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۷:۱۸ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #40
آواتار
اولا
فرض كنيد من مسلمان در جايي امكان تشكيل حكومت داشتم چه كنم ؟ دزد را چه كنم ؟ راهزن و اختلاس گر را چه؟
اصلا چه چيز را جرم بدانم ؟ براي هر جرمي چه مجازاتي باشد ؟ حقوق و روابط اسلامي باشد يا سكولار ؟
اگر اسلامي باشد حاكمان اشنا به احكام باشند يا نه ؟ اين اشنايي مقلدانه باشد يا مجتهدانه ؟

دوما
در مورد وضع كنوني واقع بين باشيد ، نيم نگاهي به قبل از انقلاب داشته باشيد
غربت مار گزيده
dl2.aviny.com/clip/Defae_moghadas/Aviny/aviny-film/7ghese-02.wmv

اگر باران نياد ، هيچ ...
dl2.aviny.com/clip/Defae_moghadas/Aviny/aviny-film/7ghese-01.wmv

سوما
در مورد وضع سياسي نگاهي به عراق ،سوريه ،لبنان ، يمن ، بحرين و ... بياندازيد ، تكيه گاه مسلمين كدام كشور است؟ عجيب است كه آن جوانمرد لبناني ميداند و ميفهمد كه ولايت فقيه چيست اما بعضي از ما در داخل .....
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا