کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منتظران حقيقي امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چه کسانی هستند؟!!!!!!!
۱۳:۲۴, ۱۵/دی/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/دی/۸۹ ۱۳:۵۷ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
مرحوم حاج ميرزا محمدتقي موسوي اصفهاني»، در كتاب شريف «مكيال المكارم» كه در آن براساس احاديث گوناگون وظايف منتظران را برشمرده است، موردي دارد كه واقعاً تكان دهنده است. ايشان مي نويسد ازجمله وظايف منتظران،
توبه واقعي و بازگرداندن حقوق مردم به آنان است.
يعني حتي آن توبه اي كه بدون پس دادن حقوق ضايع شده مردم به آنها باشد، مورد پذيرش نيست
و نمي تواند ما را در زمره منتظران قرار دهد.

درهاي رحمت الهي، هيچگاه به روي كساني كه از روي غفلت، به راه ناصواب رفته اند بسته نيست.
كساني كه مي خواهند برگردند، مي توانند با اداكردن حقوق مردم و باتوبه واقعي، خود را در صف منتظران حقيقي آقا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار دهند.
من خود را مكلف مي دانم كه صداي حضرتش را به همگان برسانم كه اي مردم بياييد و در صف منتظران من قرار گيريد، بياييد و با احقاق حقوق ضايع شده ديگران،
با تأسي به پرهيزگاري و ورع،
با دوري از گناهان،
با صرف مال در راه هايي كه سود آن به مسلمانان برسد،
باكوشش در اداي حقوق برادران ديني،
با قرائت قرآن
و نماز،

با شاد كردن دل شيعيان،
با خدمت به مردم مرا ياري كنيد

تا من از شما راضي شوم.
خدا را گواه مي گيرم كه من راه هاي تقرب به آن حضرت را آشكارا بيان كردم و از هركس كه اين مطالب را بخواند، پيمان مي گيرم كه آن را به ديگران منتقل كند.»
وظايف منتظران حقيقي امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) سنگين است و از عهده هر كسي ساخته نيست. به همين دليل است كه گفته شده عدد منتظران حقيقي حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجخ الشریف) از عدد آنان كه داعيه انتظار و ياوري حضرتش را دارند، بسيار كمتر است.

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۲۰, ۲۴/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #11
آواتار
(۱۵/دی/۸۹ ۱۴:۵۶)guided نوشته است:  علي جان
پيمان مشكلي به دوش ما گذاشتي!
اگه من بخوام اين مطالب رو به گوش بقيه برسونم بايد اول خودم انجامشون بدم .
چون طبق روايات بايد به مطلبي كه مي گي عمل كني .
البته من سعي در انجام اين كار داشتم و دارم اما...
براي اداي ديني كه به گردنم هست معذوراتي دارم.
و سخت ترينش از دست رفتن آبروست. البته نه آبروي خودم كه اگه مشكل اين بود يك لحظه هم تعلل نمي كردم.
اداي دين من در گروي از دست رفتن آبروي يه مومنه!
نمي دونم چرا اين حرف رو اينجا مطرح كردم اما واقعا شرايط سختيه.
ان شاالله خدا به همه ما در اداي حقوقي كه از ديگران به گردنمون هست كمك كنه
يا حق
با سلام خدمت همگي

اداي دين شرايطي داره كه همونطور كه يكي از دوستان گفتند در اين مواقع ميتونيد به مرجع تقليدتون مراجعه كنيد اما همين امروز در برنامه سمت خدا حاج آقا فرحزاد فرمودند در مسائلي كه اداي دين و حلاليت باعث مفسده يا ريختن آبروي مومن بشه نبايد به هيچ عنوان مطرح بشه چون گناه در گناه ميشه بلكه بايد از راه هاي ديگه به جبران بپردازيم
ميتونيد فايل صوتي برنامه رو در سايت سمت خدا3 دانلود كنيد موفق باشيد

خدايا بگير از ما هر انچه كه تو را از ما ميگيره و هر انچه كه وجودش باعث گرفتن دل امام زمانمون ميشه !خدايا سعادت اين همراهي رو به ما بده و كمكمون كن تا موانع حضورمون در معيت حضرت ولي عصر رو بر طرف كنيم و حسيني زندگي كنيم خدايا دستمون رو بگير با همه كاستي هامون خدايا خيلي به ببخشش و رحمتت اميد داريم
يا علي
التماس دعا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۰۳, ۲۵/خرداد/۹۱
شماره ارسال: #12

آثار انتظار
کسی که انتظار قیام مصلح جهانی را دارد در واقع،انتظار انقلاب وتحولی را دارد که وسیعترین واساسی ترین انقلابهای انسانی در طول تاریخ بشر است،انقلابی که همه شوون زندگی انسانها را شامل میشود.انتظار، همیشه از دو عنصر نفی و اثبات تشکیل میشود، یعنی نارا حتی از وضع موجود، وعشق و علاقه به وضعیت بهتر . پس کسانی که در انتظارند،اگر در ادعای خود صادق باشند،این آثار در انها آشکار است:
1.خودسازی فردی:
منتظر ، همیشه باید خود ساخته و اماده باشد. برای تحقق بخشیدن به چنین انقلاب عظیمی ،مردانی بزرگ، مصمم،نیرومند خود ساخته،شکست ناپذیر و دارای بینش عمیق لازم است. خود سازی برای چنین هدفی، مستلزم به کار بستن برنامه های اجتماعی، فکری واخلاقی است.
2.خود سازی اجتماعی:
منتظر ، علاوه بر خود سازی خویش باید مراقب حال دیگران نیز باشد و علاوه بر اصلاح خویش ،در اصطلاح دیگران و جامعه خود نیز بکوشد. در میدان مبارزه،هیچ فردی نمیتواند از حال دیگران غافل بماند، بلکه موظف است هر نقطه ضعفی را که در هر کجا می بیند، اصلاح کند وهر موضع آاسیب پذیری را ترمیم نماید.
3.حل نشدن در فساد محیط:
یکی از آثار انتظار، عدم تسلیم در برابر آلودگیهای جامعه است.هنگامی که فساد فراگیر میشودو بیشتر مردم را به آلودگی میکشاند،گاهی افراد پاک رد یک بن بست روانی قرار میگیرند، و از اصطلاحات مایوس میشوندوفکر میکنند کار از کار گذشته است و دیگر امیدی برای اصلاح نیست،این نومیدی ممکن است انان را به صورت تدریجی به فساد و همرنگی با محیط بکشاند. تنها چیزی که میتواند در آنها روح امید بدمد وبه مقاومت و خویشتن داری دعوت کند، امید به اصلاح نهایی و ظهور مصلح جهانی است.
4.پایداری در برابر رهبریهای فاسد ومبارزه با فساد:
هر کس سر گذشت دستگاه های جباربنی امیه،بنی عباس،امویین اندلس،سلاطین عثمانیو دیگر کسانی را که بر جوامع مسلمان به اسم اسلام و حاکم مسلمانان، در هند ماوراءالنهر ، ایران، مصر شام ونقاط دیگر آسیا ، آفریقا و اروپا مسلط شدند بخواند، میفهمد که چه وضع نا امید کننده ای پیش آمد که هدفهای واقعی و اصولی اسلام،بیشتر از رسمیت افتاد و اصلا مطرح نبود. تنها چیزی ککه مسلمانان را در برابر این وضعیت نگاه داشت و آنها را در حال اعتراض به اوضاع . تقاضای اجرای برنا مه های اسلامی دلیر میکرد،وعده های قرآن وپیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)بود که:این دین از بین نمیرود و آینده برای اسلام است. این وعده ها بود که مسلمانان را در براببر حوادثی مانند تسلط بنی امیه،جنگهای صلیبی،هجوم چنگیزو سر انجام استعمار قرن اخیر، پایدار نگه داشت ومسلمانان را علیه آنان به جهاد و پیکار بر انگیخت. بنابر این مسلمانان ، تسلیم ظلم و فساد نمیشود و با ستمگران و مفسدان همراه و هم صدا نخواهد شد.
البته اثار انتظار تنها منحصر به این 4 اثر نیست .
۱:۵۲, ۱۶/آذر/۹۱
شماره ارسال: #13

به امید روزی که آقا بیاد ما زنده ایم و منتظریم که بیاد دروغ و ریا دزدی میلیاردی و رشوه خواری و خرافات و کسانی که بدون دانش اند از قدرت به زیر بکشه و شایسته سالاری را در جهان حکم فرما بکند و فاصله ی حرف تا عمل یک نخ مو شود و به امید روزی که خوبی های خدا بیاید
ممنونم که منتظر آمدن خوبی هایید
۱۸:۰۴, ۲۳/دی/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/دی/۹۱ ۱۸:۰۸ توسط لبیک یامهدی.)
شماره ارسال: #14
آواتار
منتظر واقعی کسیه که از هیچ کس و هیچ کشوری نترسه ودر همه ی شرایط فقط خداو امام زمان رو مد نظر قرار بده.به هیچ چیز وهیچ کس وابستگی نداشته باشه،از همه چیزش برای خدا و امام زمان بگذره.منتظر واقعی کسیه که زندگیش رو وقف امام زمان بکنه.

او خواهد آمد.
۱۲:۲۹, ۱۱/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
(۱۵/دی/۸۹ ۱۳:۲۴)علی 110 نوشته است:  
ازجمله وظايف منتظران،
توبه واقعي
و بازگرداندن حقوق مردم به آنان است.
يعني حتي آن توبه اي كه بدون پس دادن حقوق ضايع شده مردم به آنها باشد، مورد پذيرش نيست
و نمي تواند ما را در زمره منتظران قرار دهد.

(۱۵/دی/۸۹ ۱۳:۲۴)علی 110 نوشته است:  اي مردم:
بياييد و در صف منتظران من قرار گيريد،
بياييد و با احقاق حقوق ضايع شده ديگران،
با تأسي به پرهيزگاري و ورع،
با دوري از گناهان،
با صرف مال در راه هايي كه سود آن به مسلمانان برسد،
باكوشش در اداي حقوق برادران ديني،
با قرائت قرآن
و نماز،

با شاد كردن دل شيعيان،
با خدمت به مردم مرا ياري كنيد