کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با این اخلاق چگونه به دیدار امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهید رسید؟!
۱۱:۰۱, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #1

با این اخلاق چگونه به دیدار امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهید رسید؟!

به گزارش اخلاق نیوز به نقل ازشیعه آنلاین، استاد علامه حسنزادة آملی دامعزّهالعالی، با بیان خاطرهای شخصی، یکی از دلایل اصلی ناتوانی دیدار با حضرت صاحب العصر و زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را چنین عنوان کرد.

علامه فرمود: به آقای سید محمدحسن الهی، برادر بزرگتر مرحوم علامه طباطبایی (رحمة الله علیه) که در عرفان و سیر و سلوک از شاگردان مرحوم سیدعلی آقا قاضی (رحمة الله علیه) بود، مکرر عرض میکردم: وقتی خدمت آقا (علامه قاضی) میرسید، از جانب من از ایشان خواهش کنید که مرا هم در تشرف به خدمت حضرت بقیة الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شریک خود نمایید و برای من نیز اجازه ملاقات بگیرید (چون میدانستم این دو بزرگوار به این سعادت عظمی میرسند).

روزی در شهر آمل بعد از ظهر خواستم استراحت کنم، بچه ها داد و فریاد کردند و مانع استراحتم شدند. من عصبانی شدم و با آنها تندی نمودم و پرخاش کردم؛ ولی بعد از آن، خودم پشیمان شدم و از این که بچه ها را ناراحت کردم، وجدانم ناراحت بود. عصر رفتم بازار و مقداری شیرینی و میوه خریدم و به منزل آوردم که شاید بدین وسیله دل بچهها را به دست آورم. با این حال، وجدانم آرام نمیگرفت و آشفته خاطر بودم.

بالاخره، تصمیم گرفتم در سفری به تبریز با مرحوم سیدمحمدحسن الهی ملاقات کنم. وقتی به خدمت ایشان رسیدم، پیش از این که علت مسافرتم را بگویم، گفتم: عرض مرا به خدمت استاد (سیدعلی قاضی) رساندید؟ فرمود: من راجع به این موضوع نامهای به شما نوشتم و چون آدرس شما را نداشتم به خدمت آقای اخوی (سید محمدحسین طباطبایی) فرستادم که به شما برسانند. در آن نامه یادآور شدم که وقتی پیام شما را به آقا عرض کردم، آقا تأملی کرد و سپس با ناراحتی فرمودند: ایشان چگونه می خواهند این راه را طی نمایند، با آن اخلاقی که نسبت به همسر و کودکان انجام داده و با آن ها دعوا کرده اند؟! با آن اخلاق و تندی چگونه میشود به این رتبه و مقام رسید؟!

سپس جناب استاد آیت الله حسن زادة آملی دام ظله العالی، بحث را ادامه داده و از آن این نتیجه ی عبرت آموز را گرفته اند: آری در این راه، ناهمواریها، دست اندازها، پیچ وخم ها و خطرهای زیادی هست که سالک و شیعه باید هشیارانه مواظب و مراقب خود باشد و تمام اعضا و جوارح خود را همیشه کنترل نماید.

پی نوشت: مؤسسه تحقیقاتی فرهنگی اهل بیت علیهم السلام، فریادگر توحید، ص141
برگرفته از موعود
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: MESSENGER ، MohammadMeraj ، دل خسته ، علی 110 ، Reza14 ، zarati313 ، Seyed Mohsen ، ريحانه الرسول ، nafas ، SARV ، بیداری اندیشه ، عبدالرحمن
۲۳:۳۲, ۱۸/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
متاسفانه اين موضوع در بين عامه مردم زياد ديده ميشه.

از اونجا كه دلشون ميخواد فرزندانشون خيلي خوب تربيت بشن بيشتر به جاي مراقبت هاي فكري از شيوه داد و فرياد و اخم و دعوا و بعضي ها هم از كتك و.... استفاده ميكنن.

مهم اينه كه گاهي يادمون ميره حتي ساده ترين و بي اهميت ترين خطاهاي ما (به نظر خودمون)مي تونه پيش خدا و اولياخيلي بزرگ باشه .

از اين ياد آوري به جا تون واقعا ممنون
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: عبدالرحمن
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]