کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گله از مدیران و سایر دوستان بیداری اندیشه
۰:۳۶, ۲۰/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
نمی دونم شاید خیلی بی انصافی باشه اما واقعا از مدیران انتظار دیگه ای میره
از مدیران مهدویت علی الخصوص
2 هفته ست که ختم قرآن هفتگی به سختی به سرانجام میرسه شاید واقعا وقت نداشته باشید یک جز از قرآن رو تو هفته بخونید اما اون وقتی رو که هر کدومتون در سایت میگذرونید چیز دیگه ای میگه
یعنی وقت دارید اما بنا به غفلت صرف چیز دیگه ای میشه
من این گله رو اول از مدیران دارم چون بالاخره به خاطر رنگ خاص کاربری و پستها ی متعدد شناخته شده تر هستن و همچنین الگو!!!!!!
حیفه ! نذارید چراغ تالار خاموش بشه!

چند دقیقه دیگه جمعه هم تموم میشه اما هنوز دو جزء مونده و من هی میگم قرآن شرمنده ی توام !!!

ببخشید اگر تند حرف زدم پاینده و برقرار باشید
التماس دعا
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۵۵, ۲۰/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

گلایه ی شما در مورد حداقل بنده کاملاً به جاست

و حرف حق جواب نداره
إن شاء الله توفیق شود و جبران کنم
بی اندازه بابت این تذکر ارزشمندتان سپاسگذارم

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۱۱:۲۶, ۲۰/اسفند/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اسفند/۹۰ ۱۳:۱۶ توسط یاســین.)
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام من مدیر نیستم ولی یکی از علت هایی که خودم دیگه تو این ختم شرکت نمیکنم رو میخوام بگم
من معمولا یکی دو جزء برمی داشتم و چون موظف بودم که تا جمعه تموم کنم خیلی اوقات پیش میومد که لحظه آخریا (حالا یا وقعا وقت نمیکردم در طول هفته یا متاسفانه از بی حوصلگی به دقیقه نود موکول میشد) با سرعت زیاد فقط میخوندم که تموم شه و مدیون کسی نباشم، که بعد از تکرار چند باره این اتفاق راستش دیگه این جوری قران خوندن به دلم نچسبید، ایده قران خوانی دست جمعی ایده خوبیه اما به نظرم باید بهینه ترش کرد چه عجله ای هست که حتما سر یه هفته تموم شه، حالا دیگران رو نمیدونم اما من وقت معنی خوندنش رو نداشتم!! تو این تالار یه تاپیک دیگه هم هست به عنوان تدبر در قران که از قضا اون هم ایده جالبیه اما بدلیل اینکه هرکس یه جای قران رو برمیداره و یه آیه کوتاه رو بررسی میکنه یه جورایی انسجام رویه نداره ، به نظر من اگر هر هفته 20--50 تا آیه (یا هر مقداری که صلاح دونسته شد) در طی هفته(حالا یا از اول قران یا دسته بندی های قران مثل حوامیم، حامدات، الر،المیم....) بررسی میشد،یعنی مثلا اگر قراره هفته 50 آیه خونده بشه هرکس نکته هایی که به ذهنش میرسه،کاربرد هایی که از این آیات برای جهان امروز میشه استخراج کرد، خواندن تفسیر سوره و احادیث مرتبط و در نهایت جمع بندی سوره (هر کس بر اساس توانایی خودش)،خلاصه رو این جور مسائل کار شه،به نظرم جالبتر و بهتره(البته این فقط نظر منه و شاید دارم اشتباه میکنم!) حالا این کار میتونه دو سال هم طول بکشه مهم اینه که یک سری موضاعات از دل همین کنکاش ها بدست میاد مثلا دکترین پیامبر در مواجهه با یهودیان وقت، چگونگی نفوذ یهودیان در دین اسلام،..... و کلی میشه هسته های پژوهشی از دل همین ها در اوورد،به نظر من هم در حال حاظر مباحث تالار افت کرده و با فرمایش شما هم کاملا موافقم که واقعا قران شرمنده تو ام
یا علی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۰۹, ۲۰/اسفند/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اسفند/۹۰ ۲۲:۳۶ توسط Agha sayyed.)
شماره ارسال: #4
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
درود بر خواهر خوبم ، انشاالله که نفست همیشه قرآنی باشد.
حرف دل این حقیر را زدی . دیشب به اندازه ای ناراحت بودم که ترسیدم چیزی بنویسم که دوستان را خوش نیاید و دلگیر از کلمات این حقیر گردند . خدا را شکر که خواهر مان این بار را از دوش حداقل این حقیر برداشتند.
نمیدانم چرا سیستم بچه های تالار دچار نقص فنی شده که قرآن و تلاوت آن تا این حد برایشان سخت گشته . هر جزء قرآن حدود 20 صفحه میشود که در طول یکهفته تقریبا روزی 3 صفحه شده و این یعنی در حدود 10 دقیقه در روز.
یعنی ما حتی 10 دقیقه هم وقت نداریم تا قران را تلاوت نماییم ؟
چطور میخواهیم امام شناسی خود را تقویت نماییم درحالی که تا این حد از قرآن جداییم؟
یعنی بین بیش از 5000 کاربر 30 نفر پیدا نمیشوند که قرآن خوان باشند؟
یعنی نمیشود که این کتاب مسطور را دو و یا چند بار در هفته ختم نمود ؟
برخی تاپیکها حیاتیند و باید آنها را در صفحه اصلی قرار داد تا همیشه جلوی چشم باشند .
مانند تاپیک "ختم هفتگی قرآن" و یا "کارگاه معنویت" و چند تاپیک دیگر که نه زمانیند و نه بسته به عده خاصیند.
حرف دل زیاد است و نمیخواهم دوستان را برنجانم ، اما بیایید کمی بیدارتر و اندیشمندانه تر عمل نماییم.
لازم است از دوستان خوبی که در خواندن و قرائت این کتاب نورانی اهتمام دارند تشکر کرده و دعایشان نمایم که :
انشاالله خداوند شما را در دنیا و عقبی با قرآن همنشین نماید و با قرآن بمیراند و با قرآن محشورتان نماید .
آقا سَیّد
اللهم عجل لولیک الفرج
موفق باشید و خدایی .

امضای Agha sayyed
صِبغَةَ اللهِ وَ مَن اَحسَنُ مِنَ اللهِ صِبغَةً
رنگ خدایی بپذیرید ! رنگ ایمان و توحید و اسلام و چه رنگی از رنگ خدایی بهتر است ؟!
بقره -138
اين است نگارگرى الهى؛ و كيست ‏خوش‏نگارتر از خدا
۰:۵۳, ۲۱/اسفند/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اسفند/۹۰ ۰:۵۴ توسط soldier.)
شماره ارسال: #5
آواتار
حجت الاسلام پناهیان:

در روایت اومده خداوند میفرماید از بعضی از بنده هام این قدر بدم میاد این قدر سرشون رو شلوغ میکنم وقت نکنند بیان در خونه من!
(البته حدیث نفس بود. رفقا خیلی بزرگوار تر از این حرفاند)

خدایا شرمنده ام!!!

۱۱:۴۶, ۲۵/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
به نام خداوند بخشاینده مهربان
با سلام و اهداء ادب و احترام و تشکر از نظرات نیک و درخور تامل بزرگواران و دوستان
چند نکته خدمتتون عرض می کنم:
1)نگاه به قرآن و همین روخوانی ساده وروان، برکات بی نظیر و خفیه ای بهمراه داره..
2)از زمان تولد تالار، این سنت حسنه توسط دوستان کلاس اولی تالار! ایجاد و به فضل صاحب قرآن تا حالا پیش رفته و انشاءالله ادامه خواهد یافت..
3)انواع روش های قرائت بهمراه زمان، پیشنهاد شده که به مناسبتهایی تست شده و در نهایت به همین روش هفتگی که روال شده رسیدیم..
4)بقدر کافی از دل همین قرائت های ساده! تاپیک های ارزشمند در اومده که دوستان اشاره داشتند و در نهایت هم مباحث قرآنی، به یکی از زیرمجموعه های اصلی این تالار وزین ختم شده و لذا هر عزیزی به فراخور حال و حوصله و علاقه مندی میتونه از این مباحث ارزشمند استفاده کنه..
5)بذارید راحت،صریح و "دلی" تاکیداً عرض کنم که همین صورت قرائت در هفته، آدمی رو مقید به صدها امر خیر و بافضلیت عمقی می کنه و البته از خیلی رذایل ظاهری و باطنی دور..
التماس دعا
در پناه خدای مهربان
۱۵:۲۳, ۲۵/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #7
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی ممنونم از تذکر بجای خواهرمون و پیشنهادات دوستان
به قول استاد بزرگمون مرحوم آیت الله حق شناس " شیطان از طریق نفس کشیدن وارد خون میشه و از طیق خون وارد قلب ؛ اگر نَفَس قرآنی باشه (به طور مرتب قرائت قرآن داشته باشیم) وسوسه شیطان هم کمتر و کمتر میشه ؛ جناب مسنجر هم اشاره ای داشتن؛ حتی نگاه به آیات قرآن برکات و اثراتی داره حالا تلاوت و توجه و عمل جای خود
ختم هفتگی قرآن پیشنهاد حقیر بود و مربوط میشه به دورانی که خودم قرائت مرتب و منظم قرآن رو داشتم و الان موظفم در خط مقدم ختم هفتگی حضور مرتب داشته باشم ؛ انتقاد بجایی بود و هم بهانه و تلنگری برای شروع مجدد ؛ از همگی سپاسگزارم
۱۲:۳۱, ۱۲/فروردین/۹۱
شماره ارسال: #8
آواتار
سلام
نمیدونم درست هست بنویسم یانه ولی دل وبه دریامیزنم وبعد مدتی که فکرم درگیراین موضوع شد مینویسم
اول اینکه دوستان مدیر وناظرتالار باورکنید همه تالارهابعدحذف تاپیک و پست به کاربرپیام میدن که این پست یاتاپیک تون برای این موضوع حذف شدتاکاربربدونه چه اشتباهی کردودیگه تکرارنکنه هیچ جا تاپیکی رو صرفا بخاطر اینکه نظرمدیر درموردش اشتباه بودیا برداشت اشتباهی ازاون پست یاعکس داشت حذف نمیکنن
دوم اینکه دوستان ومدیران وناظران و کاربران پیشرو که یوزرتون رنگیه باورکنین تشکرقشنگ تون زیر نوشته های خوب وپستهائی که جالب هستن باعث روحیه گرفتن و شاد شدن ودلگرم شدن کاربران میشه من بارهاشد دیدم بعضی ازمدیران وکاربران پیشرو فقط از افراد خاص تشکرمیکنن وبسیارجای تعجب داره البته شاید من زیاد دقت میکنم
حلالم کنین قصدرنجوندتون رونداشتم التماس دعا
.:یاعلی:.
۲۰:۵۲, ۱۳/فروردین/۹۱
شماره ارسال: #9
آواتار
(۱۲/فروردین/۹۱ ۱۲:۳۱)علمدار133 نوشته است:  سلام

نمیدونم درست هست بنویسم یانه ولی دل وبه دریامیزنم وبعد مدتی که فکرم درگیراین موضوع شد مینویسم
اول اینکه دوستان مدیر وناظرتالار باورکنید همه تالارهابعدحذف تاپیک و پست به کاربرپیام میدن که این پست یاتاپیک تون برای این موضوع حذف شدتاکاربربدونه چه اشتباهی کردودیگه تکرارنکنه هیچ جا تاپیکی رو صرفا بخاطر اینکه نظرمدیر درموردش اشتباه بودیا برداشت اشتباهی ازاون پست یاعکس داشت حذف نمیکنن

.:یاعلی:.

به نام خدا

سلام برادر عزیزم! باور بفرمایید که مقدور نیست برای ناظرها که دونه به دونه علت حذف هر پستی رو به کاربرها توضیح بدن! به نظر میاد که در این مورد کاربرها هستن که باید قوانین تالار رو ابتدا خوب مطالعه کنن و بعد اقدام به ارسال پست کنن! ناظرها که دل به خواهی پستی رو حذف نمی کنن!Smile بنده ی حقیر بارها و بارها شده که به شخصی تذکر هم دادم ولی باز می بینم که کاربر مربوطه همون اشتباه رو تکرار می کنه و انگار که تذکر ناظر رو به هیچ حساب نمی کنن و حالا به نظر شما این حق الناس نیست؟Smile

امیدوارم با همکاری بیشتر کاربرها و نظارت بهتر ناظرها روند رو به جلوتری داشته باشیم!

یا علی

امضای Admirer
[تصویر: 1wn3fi050ilv8uqetyj9.jpg]
۲۱:۰۴, ۱۳/فروردین/۹۱
شماره ارسال: #10
آواتار
نبینم ختم قرآن رو زمین بمونه Blush
ما نمیایم میگیم توفیق برای دوستان باشه Smile
از امروز پای ثابت ختم قرآن هستم به هر تعدادی هم کم اومد خودم هستم .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]