کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 6 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در چه حالیم...؟
۲۲:۴۲, ۱۹/خرداد/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام محمد
مهدی گایدید سابق
سید مسافر
پارادایز و محب الزهرا و داش وحید و سید محسن و محمد هفتصد و خورده ای که احتمالاً فقط میتونه ببینه و چیزی نمیتونه تایپ کنه Smile و منتقم جان و خلاصه باقی برو بچ گاگول (بخوام همینجوری بنویسم اصل تاپیک جا میمونه) Smile(گفتمان گاگولهاست اینجا فقط ورود غیر گاگول اکیداً ممنوع!)
دیشب همین موقع ها بود فکر کنم که یه سر اومدم تالار و این تاپیک تازه ایجاد شده بود:
مشاهده پدیده ای عجیب در آسمان
در کمتر از 24 ساعت، 14 صفحه رفته جلو با حدود 4000 بازدیدSmile
خود من فکر کنم دو یا سه تا ارسال داشتم توش و پیگیر قضیه هستم
خودمون رو هم نخوایم گول بزنیم جذابیتهای خاصش در خصوص علایم آخرالزمان یکی از مهمترین دلایل اقبال عمومی به این تاپیک هست ، البته یکی از عوامل!!!!!!!!!
یه تاپیک دیگه داریم توی تالار به نام:

امروز برای ظهور امام زمانت چکار کردی؟؟

این بنده ی خدایی که ایجادش کرده بیشتر فقط خودش توش پست داده

از این فاجعه آمیز تر اوضاع این تاپیک است:

وظایف منتظران (مکیال المکارم)

جان من برید ببینید چند نفر اصلاً برای دل خوشکنک یه تشکر زدن

خوندن پیشکش

حرف از عمل نمیخواد بزنی که ....Big GrinSadSadSadSadSad

یاد این پست خودم افتادم:
مشتاق دانستن نظر شما هستم درباره ی این دو تصویر (به نظر خودم بسیار مهم!)

این تازه وضعیت تالار منتظران مهدی علیه السلام هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه فیلم از بروسلی نشون میداد... اژدها وارد میشود بود.. راه اژدها بود ... خلاصه نمیدونم یکی از این اژدها ها بود

توش یه عبارتی به کار برده بود به نام قهرمان پوشالی!

حالا نقل ماست

منتظران پوشالی

همه دنبال علائم هستیم به جای رفتن دنبال وظایفمون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خودمونیم

بازی بازی میکنیم با مفهوم انتظار

دلمون هم خوشه با این اوضاع...

حالا برای شروع بحث جمع گاگولهای تالار فکر کنم همین قدر بس باشه

رفقا نظر بدن تا بعد ببینیم به کجا پیش میریم و چه باید بکنیم

یاعلی رفقای گاگولم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 10 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۰۷, ۳۰/خرداد/۹۱
شماره ارسال: #91
آواتار
(۳۰/خرداد/۹۱ ۱۰:۲۴)سید ابراهیم نوشته است:  
فقط یه انتقاد جدی به بچه های گردان....
آقا اصلا من تنبل، من بی لیاقت، من بد... ولی نمی دونم چرا بعد از این همه عضو شدن تو گردان و درخواست دعای عاجل از بچه ها برای کربلا.... این مهم هنوز برام انجام نشده...
این بچه های گردان علی ابن ابی طالب(علیه اسلام) دقیقا الان کجا هستند؟ واقعا برام دعا میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!​!!!!!!!!!!!
بچه ها باور کنید راه کرلا برام بسته شده... شما ها اگه برام دعا نکنید کی بکنه؟؟؟
آقام هم که در رو باز نمیکنه... شما ها که اون ور در هستید خب یه کاری بکنید...
خیلی داغونم... می ترسم بمیرم و آرزوی کربلا رو.....
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

واسه اعمال ام داوود توی مسجد دانشگاه بودم... پخش زنده حرم امام حسین(علیه السلام) رو گذاشته بودند... حال و هوای عجیبی بود.... بخصوص که خیلی از بچه هایی که کربلا رفته بودیم هم اونجا بودند...
و من
برای اولین بار واقعا میفهمیدم فرق رفتن و نرفتن... فرق دیدن و ندیدن....
و
برای اولین بار از ته دل برای کسانی که نرفتند دعا کردم... بخصوص بچه های تالار.... خیلی ها یادم بود... اونهایی که موقع رفتنم بهم پیام دادند...پیام دادند و گفتند که من هنوز نرفتم... دعا کنید که برم...
آقا سید، باور کنید من از اون روز برای شما و همه کسانی که یادمه نرفتند، دعا میکنم...

اما واسه رفتن...

گذرنامه ماها رو امام رضا(علیه السلام) امضا میکنند...
و میگن امام رضا(علیه السلام) رو به مادرشون اگه قسم بدید....
و خودتون هم که سید هستید.............................

آقا سید....
مادر(سلام الله علیها)، خیلی کارها از دستشون برمیاد... واسه ما که فرزندشون نبودیم خوب مادری میکنند... و حتما برای شما چند برابره...

اصلا بچه ها بیاید به دعاهاتون این دعا رو هم اضافه کنید:
خدایا، بین رفتن و نرفتن، بین دیدن و ندیدن خیلی فرقه... اجازه بده اون عزیزانی که هنوز ندیدند، دیدن را تجربه کنند... به حق یک چادر خاکی...

ببخشید اگه خوب ننوشتم....

امضای Tolou
کیست که به خدا اعتماد کرد
و
پشیمان شد؟
...

۲۰:۵۳, ۳۰/خرداد/۹۱
شماره ارسال: #92
آواتار
خدا رو قبول داشتم. حالت غالبم هم همین بود. ولی خوب بعضی وقتا شرمنده دیگه. یک چیزای دیگه اولویت بیشتری پیدا می کرد، اون چیز می شود یک خدا می شد دو! البته خیلی خیلی به ندرت! ولی بالاخره بود...
تا قبل از این بیشتر تماشاچی بودم. از دور وامیستادم نگاه می کردم. فکر می کردم حالا درسته که یک دعایی واسه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می کنم ولی خوب دعای من چه ارزشی داره؟! کی اصلا به من نگاه می کنه! خدا رو یکم احساس می کردم، ولی خوب یکم. این بود که اصلا فکر نمی کردم جلوی چشم و توی دید باشم. یکم که بند رو وا دادم و دسته گل رو به آب، تازه فهمیدم که عجب خرابی به بار اومده. خداییش، خدا کی از حال بنده هاش غافله؟ خدا کی بین بنده هاش فرق می گذاره؟ چرا فکر می کردم امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فقط اون جلویی ها رو می بینند؟ و به حال ما التفات و توجهی ندارند؟ اینقدر احساس حماقت و پشیمانی می کنم که حد نداره. دوست دارم خودم را یک جا بگذارم و از دست خود فرار کنم به کوه و بیابون. قضیه یاس نیست ها. به رحمت خدا امید دارم حسابی. ولی از خودم دلگیرم که چرا آخه اینقدر من شوتم. چرا اینقدر بَ بو هستم؟! اه ناراحتم از دست خودم حسابی که چرا آخه این جوری می کنم؟!

کسی که عقل نداشته باشه، حسرت و پشیمانی عایدش میشه. کسی که وجودش یکسره نباشه، کسی که تکلیفش با خودش رو ندونه و وضعیتش رو و جبهه گیریش رو علنی اتخاذ نکنه، از گزیدن دست گریزی نداره. انتخاب کن و بعد استقامت کن. هجرت یعنی راهی شدن اما برنگشتن! هاجروا الی الله همینه...

وَآخَرُونَ اعْتَرَفُواْ بِذُنُوبِهِمْ خَلَطُواْ عَمَلًا صَالِحًا وَآخَرَ سَيِّئًا عَسَى اللّهُ أَن يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ - و ديگرانى هستند كه به گناهان خود اعتراف كرده و كار شايسته را با [كارى] ديگر كه بد است درآميخته ‏اند اميد است‏ خدا توبه آنان را بپذيرد كه خدا آمرزنده مهربان است 102 توبه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۲۶, ۳۰/خرداد/۹۱
شماره ارسال: #93
آواتار
(۳۰/خرداد/۹۱ ۲۰:۵۳)مسافر نوشته است:  وَآخَرُونَ اعْتَرَفُواْ بِذُنُوبِهِمْ خَلَطُواْ عَمَلًا صَالِحًا وَآخَرَ سَيِّئًا عَسَى اللّهُ أَن يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ - و ديگرانى هستند كه به گناهان خود اعتراف كرده و كار شايسته را با [كارى] ديگر كه بد است درآميخته ‏اند اميد است‏ خدا توبه آنان را بپذيرد كه خدا آمرزنده مهربان است 102 توبه
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
آدم 9 ماه پیش نیستم
برام دعا کنید
واقعا محتاجم به دعا
صلوات
یا الله
۲۳:۱۷, ۳۰/خرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/تیر/۹۱ ۸:۱۷ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #94
آواتار
' نوشته است:علی این یک تکه رو از ته صحبت هام رو cut کردم و ننوشتمش
....، ولی خوب دیگه کارد به استخون رسیده. شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل، کجا دانند حال ما سبکاران ساحل ها: با خودم عهد بستم که اگه از این به بعد چیزی رو بخوام انجام بدم که مورد رضای خدا نباشه و انجامش ملزم به پیروی از شیطان یا هوای نفس باشه، علاوه بر اینکه حسابی از خدا کمک بخوام و توکل و توسل و تضرع کنم که دامنم آلوده نشه، تصمیم گرفتم خودم رو اونقدر به دیوار اتاقم بکوبم تا اون فکر از ذهنم خارج بشه... خداییش دیگه از دست نفسم خسته شدم...

تصمیمت رو بیانداز در سطل آشغال چرا که در سیره اهل بیت ذکر نشده
و فلاح و رستگاری فقط در تبعیت محض از سیره ی اهل بیت است
خود این تصمیمت ممکن است مکر ابلیس باشد
به توصیه ی چه کسی اینکار رو میخوای بکنی؟
کدام آیه و یا حدیث یا سیره از اهل بیت؟
یک گوهر تقدیم میکنم از سخنان گوهر بار استادِ استاد:
نقل قول:
اگر بناى مردم علاوه بر اعتقاد به حقانيت پيامبر اكرم و اهل بيت آن بزرگوار - صلوات اللّه‏ عليهم اجمعين - بر اين باشد كه در هر امرى تنها مطيع آنان باشند و از ديگران حتى در كارهاى به ظاهر نيك تبعيت نكنند، همين تصميم موجب خواهد شد كه از بسيارى از خطرات و مهالك محفوظ مانده و راه نفوذ شياطين به آنان بسته گردد.

یعنی همان حرف خوب از یک شخص هم باید مستند بشود به یک آیه و یا روایتی از اهل بیت و شخص به نیت از تبعیت از 14 معصوم آن عمل را انجام دهد، آنچه مایه ی تقرب به خدا است تبعیت از اهل بیت است که تمام اعمال عبادی هم شما انجام دهید اما به نیت تبعیت از اهل بیت نباشد چندان فایده ای ندارد و اسمش بندگی خدا نمیشود

مَنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ (80-نساء)
كسى كه از پيامبر اطاعت كند، خدا را اطاعت كرده (80)
این آیه ی شریفه به صراحت می گوید اطاعت از خدا اگر میخواهد کسی بکند باید از رسول خدا اطاعت کند!

وَ يَقُولُونَ آمَنَّا بِاللَّهِ وَ بِالرَّسُولِ وَ أَطَعْنا ثُمَّ يَتَوَلَّى فَريقٌ مِنْهُمْ مِنْ بَعْدِ ذلِكَ وَ ما أُولئِكَ بِالْمُؤْمِنينَ (47-نور)
آنها مى‏گويند: «به خدا و پيامبر ايمان داريم و اطاعت مى‏كنيم!» ولى بعد از اين ادّعا، گروهى از آنان رويگردان مى‏شوند آنها (در حقيقت) مؤمن نيستند! (47)
این آیه به صراحت میفرماید کسی که از رسول خدا اطاعت نکند مومن نیست!

قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُوني‏ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيمٌ (31- آل عمران)
بگو: «اگر خدا را دوست مى‏داريد، از من پيروى كنيد! تا خدا (نيز) شما را دوست بدارد و گناهانتان را ببخشد و خدا آمرزنده مهربان است.» (31)
این آیه نشانه ی حقیقی دوست داشتن خدا را در تبعیت از رسول خدا میداند و شرط مورد آمرزش واقع شدن را هم در تبعیت از رسول خدا میداند

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ في‏ شَيْ‏ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ ذلِكَ خَيْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْويلاً (59-نساء)[/b]
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! اطاعت كنيد خدا را! و اطاعت كنيد پيامبر خدا و اولو الأمر [اوصياى پيامبر] را! و هر گاه در چيزى نزاع داشتيد، آن را به خدا و پيامبر بازگردانيد (و از آنها داورى بطلبيد) اگر به خدا و روز رستاخيز ايمان داريد! اين (كار) براى شما بهتر، و عاقبت و پايانش نيكوتر است. (59)
این آیه هم نشانه ی حقیقی ایمان و به خدا و روز رستاخیز را اطاعت از 14 معصوم و عرضه ی داشتن مسائل به سیره ی اهل بیت را معرفی میکند.
(۱۹/خرداد/۹۱ ۲۲:۴۲)علی 110 نوشته است:  میدونی سلمان چه طوری سلمان شد؟

یه روز ابوذر سلمان و مولا علی داشتن راه میرفتن ، ابوذر برمیگرده میبینه تنها دو تا جای پا رو زمین هست
میبینه سلمان دقیقاً جای پاش رو میگذاره جای پای مولا علی ،
بعد ابوذر از سلمان چرایی اینکار رو بعداً میپرسه
سلمان میگه جایی که مولا علی با قدمشون نقشی بر زمین میگذارن دیگه معنی نداره که من نقشی بر زمین بزنم

از سلمان میپرسن چه جوری منّا اهل البیت شدی
گفت هوای نفسم رو در مطلوب رسول خدا و مولا علی فانی کردم و نخواستم مگر آنچه آنها خواستند
این یعنی شیعه!

در راه بندگی خدا قدمی گام بر نمیشود داشت مگر به تبعیت از اهل بیت و قرآن
سلیقه بردار نیست این راه!

دعا گو هستم إن شاء الله (حتی شما سید ابراهیم عزیز)
گاگولی گیج که حقیقتاً محتاج دعاست!
یا علی مدد
خداوند حافظ و هادی همه ی ما
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
اللهم عجل لولیک الفرج

راستی
اگه کسی همت کنه و تمام ارسالهای این تاپیک را بخواند
إن شاء الله میتواند برایش مفید باشد در این زمینه:
ایاک نعبد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(مقاله ی ویژه!)#$

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۸:۵۲, ۳۱/خرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۱/خرداد/۹۱ ۹:۱۴ توسط أین المنتظر.)
شماره ارسال: #95
آواتار
رجب تموم شد و ...
دوستان خواهش میکنم. اول به خودم میگم.
رجب تموم شد. خیلی زود تر از اون چیزی که فکرشو میکردم.
یک سوّم به سرعت رفت و دو سوّم مونده.
بیاید شعبان رو از دست ندیم و برنامه ریزی حسابی کنیم.

امضای أین المنتظر
www.kamitafakkor.blogfa.com

صفحه اینستاگرام:
hadithcity
soldierr313
۹:۲۶, ۱/تیر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/تیر/۹۱ ۹:۳۱ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #96
آواتار
این حدیث از رسول اکرم حدود یک هفته پیش برایم اس ام اس شد از یکی از بچه های بالا
عنایت خدا هم شامل حالم شد و مدتی درباب این حدیث تفکر عمیق کردم
به لطف خدا و عنایت حضرت حجت این حدیث شریف تحولاتی عمیق در عملکرد حقیر به وجود آورد در عرصه ی بندگی
می گویم شاید به کار شما هم بیاید:
رسول اکرم صلوات الله علیه:
اگر از ترس خدا از چیزی درگذری، خداوند بهتر از آن را به تو خواهد داد.

اگر از ترس خدا نگاه نکنی به...
اگر از ترس خدا صحبت نکنی در باره ی...
اگر از ترس خدا شوخی نکنی با...
اگر از ترس خدا پای صحبتهای ... نشینی
اگر از ترس خدا خمس و زکات دادی و حرام و شبهه ناک را رها کردی...
اگر از ترس خدا به قولهایی که به خودت و دیگران دادی...
اگر از ترس خدا...
آن گاه خدا بهتر از هر یک از آنها را به تو خواهد داد!!!!!

بهتر از همه ی بهتر ها را هم شاید داد!!!!
بهتر از همه ی بهتر ها چیست ؟؟؟؟
بهتر از یوسف زهرا چیزی داریم؟؟؟؟!!!!!!!!!!

راستی بنده همچنان در تلاش برای تثبیت گام اول و دوم و دو و نیم هستم...

به عمل کار برآید!!!!!!!!!!

یا صاحب الزمان ادرکنا

تَوَکَّلتُ عَلَی الحَیِّ الَّذی لا یَمُوت!

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و لعنت علی ائدائهم أجمعین و جعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه
۶:۵۳, ۲/تیر/۹۱
شماره ارسال: #97
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
خسره الدنیا و الاخره شنیدید؟ مصداق منه... حداقل ساعاتی در هفته...
بحثم سر گام دو و نیم است که به شدت دو تا گام دیگه رو تحت تاثیر قرار میده...
میام میشینم... تو این تاپیک و اون تاپیک مینویسم... بعدش نمیرسم سوره اسرا رو بخونم... یعنی اصلا به یادم نمونده بود... میام اینجا مینویسم درحالی که کار یا کارهای واجبتری هم هست... مثلا ظرفهای شام مونده... به مامان میگم الان میام خودم انجام میدم... و این الان گاهی نیم ساعتی طول میکشه.... چرا؟؟ واقعا چرا؟؟ تو این مواقع از خودم بدم میادAngry و نمیدونم چرا گاهی هیچ آلارمی هم وسطش نیست که بیشتر ادامه پیدا نکنهSad
چیکار کنم؟ اگه نیام تالار اوضام بدتر میشه... حداقل میام یه کم یه چیزهایی یادم میمونه...
چه باید کرد؟؟؟
همین ها باعث میشه گام اولت هی قطع و وصل بشه... و گاهی کاملا قطع... و گاهی حتی باعث فراموشی گام دوم میشه... نمیدونم درست نتیجه گیری میکنم یا نه؟...

قراره توی گام یا گام های بعدی درمان این درد من گفته بشه؟؟؟
۱۳:۲۰, ۲/تیر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/تیر/۹۱ ۱۴:۲۰ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #98
آواتار
(۲/تیر/۹۱ ۶:۵۳)neda نوشته است:  میام میشینم... تو این تاپیک و اون تاپیک مینویسم... بعدش نمیرسم سوره اسرا رو بخونم... یعنی اصلا به یادم نمونده بود...
میام اینجا مینویسم درحالی که کار یا کارهای واجبتری هم هست... مثلا ظرفهای شام مونده... به مامان میگم الان میام خودم انجام میدم... و این الان گاهی نیم ساعتی طول میکشه.... چرا؟؟ واقعا چرا؟؟...
چه باید کرد؟؟؟
...
قراره توی گام یا گام های بعدی درمان این درد من گفته بشه؟؟؟

(۲۰/خرداد/۹۱ ۱۸:۲۴)علی 110 نوشته است:  منتظر گامهای بعدی باشید که برنامه هایی برای دنیای واقعی ما دارد
برایند این برنامه ها حضور کمتر در تالار و تمرکز بیشتر در تغییراتی دز زندگی واقعی است
إن شاء الله
...
(۲۰/خرداد/۹۱ ۱۸:۲۳)Seyed Mohsen نوشته است:  
علی جان خودت بگو چیکار کنیم......

گام اول: شب زود میخوابیم
صبح زود (سحر) بلند میشیم!

منتظر گامهای بعدی باشید!!!!!
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-17...#pid123839
(۲۱/خرداد/۹۱ ۲۱:۱۹)علی 110 نوشته است:  برای کسانی که میخواهند توبه کنند
1- از کجا معلوم توبه ی من قبول شده؟ (مقاله ی فوق ویژه!!!!!!!!!)
...
تاپیک اول بسیار بسیار بسیار مهم است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
اما دو نماز است که بسیار مهم است در بخشش گناهان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نماز امیرالمومنین که من میخوانم سعی میکنم هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار بخوانم که با وضعی که من میبینیم حداقل باید هفته ای یکبار بخوانم
نماز دوم که بر طبق نظر بچه های خیلی بالا بسیار مهم است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و من خاک بر سر در خوندنش تنبلی میکنم نماز جعفر طیار است که در بخشش گناهان اکثیر اعظم و کبریت احمر است بر طبق روایات و بهترین وقت آن عصر روز جمعه است برای خواندن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کلیت کار این است که نیاز به استغفار داریم شدیداً حال هرکسی بنا به فراخور حالش ببینید با کدام یک از این عوامل پاک کننده بر طبق آیات و روایات میتواند بهره ی بیشتر ببرد
البته میگم این گام سوم بود که بنا به دلایلی به نظر میرسه باید زودتر انجام بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

گام دوم که نیاز به یک مقدمات بسیار کلی داره
بر اساس آخرین وصیت مولاعلی به امام حسن مجتبی است
مسئله مربوط به نظم و برنامه ریزی و بی برنامه گی و بی نظمی ما است
در زندگی روزمره
یک کار اساسی براش در نظر گرفته شده که به زودی خدمت دوستان میگم
فقط اینقدر بگم که داشتن تقوا بدون نظم تقریباً یک لطیفه است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
و مولا علی هم به همین علت نظم و تقوا را در کنار هم ذکر کرده و اولین توصیه ی ایشان و وصیت ایشان است

اساساً در این گام اول باید بفهمیم اوقات ما در روز چه جوری داره سپری میشه
یعنی یاد داشت دقیقی از کارهایی که در طول روز انجام میدیم و زمانش باید داشته باشیم
اول ببینیم چه قدر داریم وقتمون رو میریزیم سطل آشغال با بی برنامه گی و بی نظمی
چه قدر صرف چیزهایی می کنیم که در اولویت های یک منتظر واقعی جایی نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چه قدر بی خودی در تالار ول میگردیم
بعد راهکارهای نظم و برنامه ریزی و اولویت بندی و.....

(۲۱/خرداد/۹۱ ۲۲:۱۹)علی 110 نوشته است:  برادران و خواهران ایمانی
گاگولهای محترم
این تاپیک برای عمل کردن است ها
نه برای خواندن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

مربوط به گام دو و نیم!
حتماً گاگولای محترم به این تاپیک مراجعه کنند:
(۲۰/خرداد/۹۱ ۱۱:۴۲)علی 110 نوشته است:  حقیقتاً خیلی وقتا خودمون طلبه ی گناه هستیم بعد الکی میگیم خدایا کمک کن!!!
بابا، با خالی بندی نمیشه راه خدا رفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه جو صداقت میخواد
تکیه هم نباید به عمل داشت
...
اما اولویّت اینه:
... سعی کنیم اولاً شبها تالار نیایم!
دوماً زود بخوابیم!

سوماً زود (سحر) بلند شیم
...

(۲۳/خرداد/۹۱ ۱۸:۲۲)علی 110 نوشته است:  از شما استدعا کردم برادران و خواهران ایمانی من
این ارسال رو حتماً حتماً بخونید
(۲۱/خرداد/۹۱ ۲۱:۱۹)علی 110 نوشته است:  1- از کجا معلوم توبه ی من قبول شده؟ (مقاله ی فوق ویژه!!!!!!!!!)
تاپیک اول بسیار بسیار بسیار مهم است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگر نمیگویم بروید این تاپیک را بخوانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟HeartAngryHeart
از کجا معلوم توبه ی من قبول شده؟ (مقاله ی فوق ویژه!!!!!!!!!)

باور کنید اگر عمل نکنیم فایده ای ندارد این تاپیک هم میشود مثل باقی برنامه ها

خیلی راحت و بدون تعارف
...
این تاپیک بدون عمل به هیچ دردی نمیخوره!!!!

و البته با عمل هم تازه إن شاء الله و به لطف خدا و عنایت حضرت حجت فایده خواهد داشت!!!!!!!

(۲۳/خرداد/۹۱ ۱۵:۰۹)علی 110 نوشته است:  
(۲۳/خرداد/۹۱ ۱۴:۲۲)منتقم زهرا نوشته است:  به ما رحم کن. Sad
امتحان دانشگاه داریم. Confused
یه چند روزی صبر کن جان من.

بروید و این تاپیک رو بخونید

(B+)علل باز ماندن افراد، از ياري رساندن و بودن در رکاب امامِ زمانشان
اگه کسی نخونه و باز بیاد توی این تاپیک، از نظر من داره وقتش رو تلف میکنه !!!!!

(۲۴/خرداد/۹۱ ۲۲:۲۶)فدک زهرا نوشته است:  
(۲۴/خرداد/۹۱ ۱۹:۲۷)علی 110 نوشته است:  مغبون است کسی که این نامه را نخواند و در آن عمیقاً نیاندیشد!

و چه قدر تأسف خوردم که چرا این نامه را هر روز نمیخوانم

چه کرد این نامه با من

چه آرامشی داد

الله اکبر از این اعجاز کلام مولا

...
بیایید یه کاری کنیم این نامه همیشه جزو مطالب روز باقی بمونه!!!!!!!!!!!!!!!!
...

بسم الله
سلام
این نامه به من هم واقعا آرمش داد .... اصلا فک کنم خاصیت ناخودآگاهش همین آرامش بخشیش باشه .......
ازش پرینت گرفته بودم، !!!!!!!!!!!
کشیک بودم تو کشیک خوندمش .... و چقدر اون کشیک رو برا من آروم کرد......... دیگه عصبی نمیشدم به خاطر شلوغی و سختی کار ........
دادم همکارام هم خوندنش، یکی از دوستام و یکی از همکارا هم واسه خودشون خواستند که جدا پرینت کردم و بهشون دادم ،
...
فک کنم خوب میشه اگر هر دفه یکی از فرازهای زیباش رو نقل قول کنیم تا همیشه تو راس باشه ، هر چند تکراری بشه اما بازم دوباره از اول نقل قولش کنیم، که حتا اگر تا آخر عمرمونم ما این کارو تکرار کنیم بازم هیچوقت این نامه تکراری نخواهد شد .....

(۲۸/خرداد/۹۱ ۱۹:۱۳)mohamad نوشته است:  
(۲۴/خرداد/۹۱ ۱۶:۱۶)علی 110 نوشته است:  گام یک
سحر خیزی و پایان نتگردی شبانه
گام دوم استغفار
گام سوم نظم
گام دو و نیم تهیه دفتری که اولاً توش بنویسیم گناهان رو در چه شرایط و زمانها و مکانهایی انجام میدیم ثانیاً اصلاً فعالیت های روزانه ی ما چیست

سلام علی جان
لطفا متن ها را کوتاه تر بنویس (حتما)

Smile

ببینید بچه ها
باور کنید این تاپیکها خداوکیلی به دردتون میخوره
خیلی بیشتر از اون چه که فکرش رو بکنید
حتی اگه تا حالا خونده باشید
حتی اگه تا حال چند بار خونده باشید
حالا از ما گفتن
صلاح مملکت خویش خسروان دانند:
از کجا معلوم توبه ی من قبول شده؟ (مقاله ی فوق ویژه!!!!!!!!!)

(B+)علل باز ماندن افراد، از ياري رساندن و بودن در رکاب امامِ زمانشان

مغبون است کسی که این نامه را نخواند و در آن عمیقاً نیاندیشد!

جان من به این تاپیک دل بدید:
زیباترین و کاربردی ترین دعایی که در زندگی ام خوانده ام !!!!

بیاندیشید بهش

مسافر عزیز، یکی از لطفهای خدا به من اینه که همیشه بین آدمهای خوبی بُر خوردم
یکی از رفقای خوب من که در دوران دانشجویی باهم دوست شدیم، برام دیشب یه اس ام اس فرستاد
خیلی خیلی خیلی زیباست
خیلی بچه ی باحالی بود این رفیقمون اسمش اشکان بود، اهل فکر کنم چهار محال و بختیاری یا کهکیلویه بود
یه مدت هر روز سحر میومد اتاق ما منو برای نماز شب بیدار میکرد
خیــــــــــــــــــــــلی با صفا بود
یادش به خیر
و اما اس ام اس:
نقل قول: "ای خدا،
اگر مرا به جرمم مؤاخذه کنی، تو را به عفوت مؤاخذه میکنم
اگر مرا به گناهانم باز خواست کنی، تو را به مغفرتت باز خواست می کنم
و اگر به دوزخم بری، مقابل اهل دوزخ ندا میزنم، خدایا من دوستت دارم!
خدایا
من قدرت ترک معصیت ندارم، مگر آنکه به عشقت بیدارم سازی
"
مناجات شعبانیه
چه کسی جز امیرالمومنین میتونه با خدا اینجوری صحبت کنه؟؟؟
اگه راه داشت پدر و مادر من رو دعا بفرماید!

مربوط به گام دو و نیم!
حتماً گاگولای محترم به این تاپیک مراجعه کنند:
چی کار کنم کمتر گرفتار گناه بشم؟
۱۵:۳۵, ۲/تیر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/تیر/۹۱ ۱۵:۳۶ توسط مسافر.)
شماره ارسال: #99
آواتار
تا به امروز دعای ندبه را بارها و بارها دیده بودم. اما یک قسمتش را امروز برای اولین بار فهمیدم. ندبه شد آئینه تمام نمای آن چیزهایی که باید باشد و نیست. ندبه شد مظهر و مصداق آن عهد و پیمان هایی که شکسته است. مصداق ادعا و گزافه گویی. فاصله مردار سخن و صداقت عمل. دعاهای ماثور شیعه، کلاس فشرده عرفان و حق پرستی است. نشان دهنده راه و مسیر روشن آینده است. تبیین صراط است در برابر جوینده آن... اینکه خفته ای را با لگد از خواب بلند کنند، خوب است! اگر هنوز فرصت جبران باقی باشد...!!!

عَزِيزٌ عَلَيَّ أَنْ أُجَابَ دُونَكَ وَ أُنَاغَى
بر من سخت است كه از سوى غير تو پاسخ یابم، و مشغول گردم
عَزِيزٌ عَلَيَّ أَنْ أَبْكِيَكَ وَ يَخْذُلَكَ الْوَرَى
بر من سخت است كه براى تو گريه كنم، ولى مردم تو را وا گذارند،
عَزِيزٌ عَلَيَّ أَنْ يَجْرِيَ عَلَيْكَ دُونَهُمْ مَا جَرَى
بر من سخت و مشکل است که بر تو ماجرای (غیبت ممتد) پیش آمد

آیا بر من سخت است؟
آیا بر من سخت است؟
آیا بر من سخت است؟
آیا بر من سخت است؟
آیا بر من سخت است؟
آیا برای من، سخت بوده است که از غیر تو پاسخ یابم؟ و به آن سرگرم و مشغول شوم؟ یا آنکه برای هر کس و ناکسی سر خم کرده و قدرت اثر بخشی قائل شده ام و اینکه خود را به غیر تو دلخوش و سرگرم کرده ام؟
آیا برای من سخت بوده که تو را واگذارم یا آنکه خود سبقت گیرنده در واگذار کردن تو و فراموش کردنت بوده ام؟
آیا امر غیبت برای من سخت و دشوار بوده و یا اینکه از دست دادن آنچه دوست می دارم، مرا بیشتر کلافه می کند؟! آیا ظهور حقیقت و نهایت آمال و آرزوها و خواسته های من است؟ یا آنکه اگر اتفاق افتاد خوب است اما اگر هم فعلا نشد، خوب نشد دیگر!؟
آیا بر من سخت است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تویی که در برابر وجدانت پاسخی نداری، در برابر حساب کشان قیامت چگونه خواهی بود؟!
۱۹:۳۷, ۳/تیر/۹۱
شماره ارسال: #100
آواتار
سلام علی
بعضی از تاپیک هایی که معرفی کردی را من پرینت گرفتم
چون اینجوری بهتر می شه خواند
پیشنهاد می کنم سایر دوستان هم همین کار را انجام دهند
به راحتی می شه (با تغییر اندازه فاصله های اطراف نوشته در word و تغییر فواصل خطوط و انتخاب فونت مناسب Big Grin) چند تاپیک را در یکی دو برگ جای داد.

با تشکر
یا علی مدد

امضای mohamad
[تصویر: abbasalef.jpg]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا