کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 4.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشارکت ساخت الگو برای کودکان مسلمان(کمک کنید)
۲:۳۸, ۲۲/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/اسفند/۹۲ ۰:۴۶ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک فراخوان داستان نویسی برای ساخت فیلم سبک زندگی اسلامی داره مسیر خودشو طی میکنه

در این تاپیک از همگی افراد ذیل میخوام که کمک کنند

• مادران
  • پدران
  • معلمین
  • افرادی که خواهر و برادر کوچک دارند
  • و دلسوزان و صاحب نظران

ببینید بارها در این چند هفته به این مشکل بر خوردم که وقتی میخوام برای یک شخص با سن پائین محتوایی ارائه بدم دستم خالی بوده

همه محتواها عمدتا برای سن بالای بلوغه

و بزرگترین مشکل نداشتن الگوی مناسب (بخوانید قهرمان) برای آنهاست

باید با زبان هنر و نه با زبان امر و نهی محتوا تولید بشه تا کودک خودش را جای فلان شخصیت مثبت قرار بده

حالا شماها بیایید طرح بدید

مثلا میگم

یه طرح اینه که بیاییم یک گروهی از دختران رو درست کنیم بنام 213 و نه با اسم مستقیم مذهبی (شاخه طوبی!) و هر کدوم رو در شرایط مختلف قرار بدیم و صفات خوب رو در اینها بیاریم

همینطور برای پسران

از اشخاصی مثل شهدا میشه استفاده کرد (بصورت موکد) چون هم واقعی هستند و هم جوان

وقتی طرح دادیم بشینید پر و بالش بدید و قهرمان بسازید

البته این قهرمان قرار نیست انسان معصوم و 20 باشه

مثلا یکی از پسرها زود عصبانی میشه یا یکی پرخوره یا یکی خانوادش مشکل دارن یا یکی معلوله و ...

یعنی کودک باید این حفره ها رو ببینه و ببینه که میشه در کنار این ضعف ها و کمبودها رشد کرد

فکر کنم شروع خوبی بود این ارسال

لطفا و خواهشا کمک کنید

به اسلام و نه به شخص من
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۱۵, ۲۳/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #21
آواتار
نقل قول:
1.قهرمان ملموس باشه * 2.به عنوان قهرمان پذیرفته بشه.
هالیوود وقتی بخواد یه قهرمان بسازه کاملا اونو شخصیت پردازی میکنه.....یعنی مثل اینکه وجود خارجی داره..

نقل قول:
توی نوجوونهای الان هم که بیشتر عشق به هیجان (و یه کمی خشونت!)
دقیقا همینطوره...
شاگردای من عاشقه بازی GTA هستن...خودم که بازی میکردم ...کاملا میتونستی یه شهر و خراب کنی ...البته اگه اشتباه نکنم..[تصویر: 39.gif]

امضای پرنیان
۲۳:۱۹, ۲۴/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/اسفند/۹۲ ۲۳:۲۱ توسط help me.)
شماره ارسال: #22
آواتار
سلام
فکر کنید که قراره یکسری سی دی های اموزشی برای کودکان ساخته بشه هم جذاب و هم پر محتوا بنظرتون موضوعش چی باشه بهتر هست و کاربردیه؟؟
چه چیزایی نیازه که به کودکان تو قالب کارای گرافیکی اموزش داده بشه؟
نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه !!

امضای help me
[تصویر: 04315353855146080407.gif]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۱۷, ۲۵/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #23
آواتار
خیلی ممنون از مشارکت شما کاربران محترم

بازی یکی از بهترین قالب ها برای این گروه سنی است

مهم محتوا و سپس نوع ارائه آن است

امضای عبدالرحمن
۹:۵۲, ۲۵/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #24
آواتار
یکی از دوستام با دوستاش از این کمیک ها درسا میکردن و گویا شهرداری میخردیده
تگه کارهاتون به جایی رسید میتونید به گروه فرهنگی شهرداری عرضه کنید تا چاپ کنن

امضای یاســین

۱۲:۰۱, ۲۵/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #25
آواتار
واقعا کسی نبود که بتونه نظری بده و کمک کنه در رابطه با ساخت سی دی های اموزشی برای کودکان ؟؟!!!!!!
۱۲:۱۳, ۲۵/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #26
آواتار
با سلام
در مورد سی دی های نرم افزاری بهتره که بازی ها و کارتون های زیادی داشته باشه و داستان هایی با نقاشی و گرافیک خیلی خوبی گفته بشه .
اما تا الان نرم افزار های متعددی ساخته شده ولی متاسفانه به دلیل ناقص بودن ( به نظر من ) نتونسته تاثیر خوبی بزاره.
به نظر من برای حل این مشکل کافیه که موارد زیر رو رعایت بکنیم :
1-تقویت حرفه
2-برنامه ریزی مناسب با مطالعه ، تقلید و مشورت با اهلش
3-استفاده از نیروهای گزینش شده و متخصص در هر یک از زمینه ها ی مربوطه ( مثل گرافیک-انیمیشن-صدا-داستان-حدیث-بازی و...)[/b]

درضمن بنده در زمینه گرافیک در حد ممکن می تونم کمکتون بکنم

موفق باشید

امضای yashar1374

[تصویر: Untitled_11.jpg]

۱۶:۵۷, ۲۵/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #27
آواتار
یادمه چند ین سال پیش یه مجله ای اومد دستم که مخصوص کودکان بود و درباره ی امام زمان توضیح داده بود و نقاشی کشیده بود و چندتا داستان کمیک هم داشت.یکی از این داستانای
کمیک به این صورت بود که دو تا پسربچه در زمان آینده سوار ماشین زمان میشن و به آینده سفر میکنن و سعی میکنن اتفاقات پیش از ظهور رو شرح بدن. و همزمان توضیح میدادن مثلا کشته شدن
نفس زکیه که بعدش به دنبال اون نیرو های امنیتی همه چیز رو تحت نظر
میگیرن و این اتفاقات ادامه پیدا میکنه و...
به نظر من این طرح خیلی خوب میتونست با بچه ها ارتباط برقرار کنه
و میتونیم از المان های اون مثل ماشین زمان و حوادث هیجان انگیزی که
داشت استفاده کنیم.پتانسیلشو داره....

امضای magnolia
[تصویر: 0ydx2vxioljusjtwp1b7.jpg]
۱۷:۲۹, ۱۰/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #28
آواتار
با عرض پوزش از همه بزرگواران ، در تکمیل صحبت دوستمون که فرمودند : الان کار واسه بچه ها = انیمیشن ! باید عرض کنم که برخی واقعیت ها رو باید پذیرفت ، و اگر چنین کنیم راه حل های مسئله پیدا میشن .

مثلا همونطور که دوست عزیز اشاره کردن و افرادی که سریال The Arrivals رو مشاهده کرده باشند ، میدونیم که روی کنترل ذهن کودکان هزینه های بالا و کار های اساسی مستمر انجام شده و برای مقابله با چنین مشکلی که به واقع مشکل بزرگی هست دستمون خالیه ، چون هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علم ِ به تسخیر درآوردن از اونها عـقبیم .

به نظر من ، و طبق فرمایش پیشوایان ما : ـ تربيت امرى موقت نيست، بلكه دائمى است .

و این یعنی رشد و تربیت ذهن باید از دوران کودکی آغاز شود و هیچـکس و هیچ چیز به اندازه ی والدین نمیتونه تاثیر گذار باشه ؛ شاید بهتر باشه ، خودمون رو ( والدین و بزرگ تر ها ) رو هوشـیار تر کنیم و آگاه کنیم که برخی انتخاب ها و غفلت ها ( موارد زیادی رو میشه نام برد : یکیش همین ماهواره است که چنان افکار ِ خودش رو تحکمیل میکنه که فرد فکر میکنه این افکار از خودشه ) باعث نیاموختن و جدی نگرفتن ارزش هایی میشه که کودک نیاز داره تا با اونها ارتباط برقرار کنه . به هر حال باید راهی پیدا بشه برای جلوگیری از سوق نیافتن کودکانمون به سمت فرهنگی که متعلق به یک[b] آریایی ِ مسلمان نیست ؛ اما باور کنید هیچ جوی بهتر از بنیان خانواده نیست .

+ عذر خواهی منو پذیرا باشید اگر پراکندگی تو جملاتم بود ؛ کاربر جدید هستم .

امضای bi-ehsaas
تا ابد سیـه پوش ِ حسین (علیه السلام) میمانم ... Heart
۱۸:۵۴, ۱۰/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #29
آواتار
(۱۰/فروردین/۹۳ ۱۷:۲۹)bi-ehsaas نوشته است:  با عرض پوزش از همه بزرگواران ، در تکمیل صحبت دوستمون که فرمودند : الان کار واسه بچه ها = انیمیشن ! باید عرض کنم که برخی واقعیت ها رو باید پذیرفت ، و اگر چنین کنیم راه حل های مسئله پیدا میشن .

مثلا همونطور که دوست عزیز اشاره کردن و افرادی که سریال The Arrivals رو مشاهده کرده باشند ، میدونیم که روی کنترل ذهن کودکان هزینه های بالا و کار های اساسی مستمر انجام شده و برای مقابله با چنین مشکلی که به واقع مشکل بزرگی هست دستمون خالیه ، چون هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علم ِ به تسخیر درآوردن از اونها عـقبیم .

به نظر من ، و طبق فرمایش پیشوایان ما : ـ تربيت امرى موقت نيست، بلكه دائمى است .

و این یعنی رشد و تربیت ذهن باید از دوران کودکی آغاز شود و هیچـکس و هیچ چیز به اندازه ی والدین نمیتونه تاثیر گذار باشه ؛ شاید بهتر باشه ، خودمون رو ( والدین و بزرگ تر ها ) رو هوشـیار تر کنیم و آگاه کنیم که برخی انتخاب ها و غفلت ها ( موارد زیادی رو میشه نام برد : یکیش همین ماهواره است که چنان افکار ِ خودش رو تحکمیل میکنه که فرد فکر میکنه این افکار از خودشه ) باعث نیاموختن و جدی نگرفتن ارزش هایی میشه که کودک نیاز داره تا با اونها ارتباط برقرار کنه . به هر حال باید راهی پیدا بشه برای جلوگیری از سوق نیافتن کودکانمون به سمت فرهنگی که متعلق به یک[b] آریایی ِ مسلمان
نیست ؛ اما باور کنید هیچ جوی بهتر از بنیان خانواده نیست .

+ عذر خواهی منو پذیرا باشید اگر پراکندگی تو جملاتم بود ؛ کاربر جدید هستم .
سلام دوست گرامی
مطمئنا پدر و مادران آینده باید روی خودشون کار کنند. مطمئنا تربیت کار موقتی و با یکی-دو تا انیمیشن نیست.
اما جایی که گفتید "دستمون خالیه ، چون هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علم ِ به تسخیر درآوردن از اونها عـقبیم ." رو قبول ندارم. ما باید یاد بگیریم تیم درست کنیم. بعدش همه کار می تونیم بکنیم. اما تا وقتی در این انجمن ها باشیم و تیممونو به این انجمن ها محدود کنیم و فکر کنیم ما ضعیف تر هستیم، کاری انجام نمی شه. باید بسازیم؛ تیم من یک انیمیشن و تیم شما یک انیمیشن تا ده ها و صدها انیمیشن در کشور داشته باشیم. از نظر فنی، طراحان بسیار خوبی در کشور داریم و برای داستان و مسایل روان شناسی و جامعه شناسی و به طور کلی محتوا و تاثیری که کار ما خواهد داشت، مشاوران خوبی در کشور داریم.
شروع این کارها روحیه ی مسئولیت و اجرایی می خواد. پرهزینه هست اگر با افراد عاشق کار نکنید. انقلابی باید کار کرد، به سبک دفاع مقدس باید پیشرفت کرد.
دنبال این نباشیم که مثل اون ها کار انیمیشن رو شروع کنیم که مثل سایر تقلیدهای کورکورانه ی مان، به بن بست می رسیم.

امضای soheyl68
[تصویر: w535]
۱۵:۱۸, ۱۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #30
آواتار
سلام مجدد حضور دوستان و سلام به شما سهیل عزیز ،

" منظور من از اون قسمت ِ حرفم که گفتم :

دستمون خالیه ، چون هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علم ِ به تسخیر درآوردن از اونها عـقبیم . "
همین هست که شما فرمودید ؛ ما نباید دنبال تقلید باشیم ؛ اون ها انیمیشن میسازند ما نباید مقابله ب مثل کنیم ؛ این یه جنگه . ولی قبول کنین ما عقب هستیم ؛ ما برای بیداری نیاز به پول و صرف هزینه های هنگفت نداریم ! کودکان ما نیاز به قهرمان ندارند ! نیاز به واقعیت دارند ؛ قهرمان پروری اشتباه است ؛ شاید خیلی ها مخالف نظر من باشند اما قهرمان پروری اگر ادامه پیدا کنه خودش باعث بروز خیلی از مشکلات دیگه میشه ؛ ما باید الگو داشته باشیم و درسته و قبول دارم ؛ که بالاتر از همه میشه از اهل بیت و معصومین گرفته تا شهدا و حتی افراد بزرگی که رشادت های زیادی به خرج میدهند نام برد . اما کودک رو باید درگیر کنیم ؛ درگیر کاری که میخوایم انجام بدیم ! شرکتشون بدیم در انجام یک پروژه ی عظیم ؛ که هر کودک یه گوشه ی کار رو انجام بده ؛ که هم براش جذابیت داشته باشه و سرگرمی باشه و هم خودش ، تاکید میکنم خود ِ کودک در قالب انجام اون کار برخی مفاهیم رو درک کنه ! که پیشنیاز اون بالا بردن درک خانواده اس ! میدونم خیلی بحث رو پیچیده کردم اما اگر بخوایم تو این جنگ که به واقع جنگ است و من اسمشو میزارم "جنگ تسخیر ذهن " پیروز باشیم باید سرباز آماده کنیم ٰ باید متحد کنیم خانواده و کودک رو و کودک با کودک رو . شاید برخی بگن : سنگ بزرگ نشانه ی نزدنه ! اما باور کنید موفقیت در این کار بوسیله برداشتن یک گام بزرگ و همگانی امکان پذیر خواهد بود !!
+ در این پروژه باید برای هر یک از اعضای خانواده وظایف مشخصی در نظر گرفته بشه ، تا کار گروهی به ثمر بشینه ! ما داریم چوب ِ ندونم کاری میخوریم و این حقیقته ؛ چون هنوز خیلیا هستن که نمیدونن چه نقشی دارند و چه کارهایی میتونن انجام بدن !
+با این کار با یه تیر چند نشون رو میزنیم ! فقط باید فکر کرد و دنبال ِ یک هدف بود .

پ ن 1 : یک کودک باید قهرمانشو خودش پیدا کنه و باید بدونه تو سختی ها و مشکلات اون قهرمان کمکش نمیکنه ! اون خودشه که باید یه قهرمان باشه ! و با نقش پذیری و اعتماد به نفس بالا میتونه برا خودش یه قهرمان باشه ! ( بیایم واقعیت ها رو ببینیم ، )

پ ن 2 : این طرح و صحبت های من مخالفت های زیادی ازش میشه میدونم ؛ اما فقط دارم میگم اگه میخواین انیمیشن بسازید اون ها هم میسازن ٰ ، اون ها چند سال تجربه دارن و پشتوانه های قوی و ... مهمتر از همه کار مستمر ؛ گام گذاشتن تو این کار همونطور که سهیل عزیز هم اشاره کرد ، یه اشتباهه ! و اینو هم بگم من مخالف ساخت انیمیشن نیستم !! من به دنبال راهیم که بشه اثر اونو خنثی کرد به شکلی که مشاهده ی اون انیمیشن برای بچه هامون فقط جنبه سرگرمی داشته باشه و بس !‌ و در حین مشاهده ی انیمیشن از وقایعی که توی اون داره اتفاق میوفته با خبر باشن ...

بیایم فکر کنیم تا یه طرح بزرگ رو در کنار هم برنامه ریزی کرده ؛ و شروع کنیم !
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]