کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 2.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا جهنم ابدی است؟
۲۱:۲۱, ۱۰/مهر/۹۵
شماره ارسال: #1

بنام خدا
بارها باین امر اندیشیدم وبه یک نتیجه رسیدم که جهنم ابدی نیست.چگونه؟
قرآن کریم درآیات بسیاری سخن از خلود در بهشت وجهنم نموده است(فیها خالدون) طبعا باید دید مراد از خلود در آخرت چیست؟ وحکایت دنیای ما میتواند راهنمای این امر باشد.خلود دربهشت امری عقلائی وامکانپذیر است وبا لطف وتفضل خداوند کاملا سازگار است بنابراین خلود بشر در بهشت امری مقبول ومعقول وبا لطف الهی همراه . اما در مورد خلود درجهنم چه؟ البته بجای جهنم بهتر است کلمه دوزخ را بکاربریم چه جهنم خود طبقه ای از دوزخ است .آنچه در بهشت مطرح است وعده الهی است وخداوند هرگز خلف وعده نمیکند (ان الله لا یخلف المیعاد) وآنچه در مورد دوزخ مطرح است تهدیدات الهی است برای گناهکاران که بدان تعبیر وعید میشود وخلف وعید نه تنها ایراد ندارد بلکه با لطف الهی نیز سازگار است .اینک بدنیای خودمان برمیگردیم .در این دنیا ممکن است کسی به چنداعدام محکوم شود ویا حبس ابد . طبیعی است که تنها یکبار اعدام میگردد وامکان مجدد نیست ویا حبس ابد با مرگ محکوم حتی یکروز تمام میشود .حال ببینیم در آخرت چگونه است؟ درآنجا اعدام مفهومی ندارد چون قطع حیات مطرح نیست پس میماند حبس ابد یعنی عذاب ابدی .حال اگر دردنیا انسانها محکوم به حبس ابد میشوند وبا مرگ محکوم مجازات تمام میگردد چگونه در آخرت مجازات ابد تمام نمیشود ؟این با عدالت خداوند سازگار نیست. پس خداوند پس از چندی مجازات عاقبت بساط دوزخ را برمی چیند . چرا که هیچ گناهی به بزرگی لطف الهی نیست وهر دوزخی پس ازچندی به حقیقت می گراید وراه بخشش وشفاعت نیز بسته نیست .اگر پیامبر عزیزمان جرم قتل عمویشان را براحتی می بخشند از پرورگار عالم بیش از این سزاوار است ولذا بزعم بنده در نهایت آنچه میماند خداوند وبهشت او که همه را دربرمیگیرد والسلام
یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۳۰, ۱۴/مهر/۹۵
شماره ارسال: #41

بنام خدا
سلام دوستان عزیزم
اول خواهرم:
خیر منظور من دوزخ برزخی نیست مراد دوزخ آخرت است که در همان دوزخ برخی نیز پس ازمدتی کشیدن مجازات بیرون میایند .اینگونه نیست که در آخرت هرکس به جهنم رفت جاودانه است .وبرخی هم مانند کافران ومنافقان خالدین هستند چرا که حقیقت را نمیپذیرند پس راهی جز خلدان دردوزخ ندارند .
----------------------------
اما فرشته عذاب
اول عرض کنم محال است مرا خسته کنید تنها برای انرژیهای بیهوده دل میسوزانم واگر رفتارم بنظر شما خوب است علامت موفقیت من درپیروی از اهلبیت است شما هم همینگونه عمل فرمائید .اما درمورد مطالب دوباره عرض میکنم تهدیدات الهی غیر واقعی نیست زیرا موثر است وامثال بنده را هدایت میکند اما بخشش خداوند وگذشت ازتهدید نیز حق اوست وجای ایراد گیری ما نیست موفق باشید
۱۶:۳۸, ۱۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/مهر/۹۵ ۱۶:۴۵ توسط فرشته ی عذاب.)
شماره ارسال: #42

(۱۴/مهر/۹۵ ۱۶:۳۰)aliabad نوشته است:  اما درمورد مطالب دوباره عرض میکنم تهدیدات الهی غیر واقعی نیست زیرا موثر است وامثال بنده را هدایت میکند
نه . اجازه نمیدم وانمود کنید که نفهمیده اید . یه جور دیگه میگم : اگر خدا میخواسته ما فکر کنیم که جهنم ابدیه , چطور خدا موفق نشد ما رو در همون فکر نگه داره ؟ چطور خدا می خواست ما فکر کنیم جهنم ابدیه ولی ما فهمیدیم ابدی نیست ؟

(۱۴/مهر/۹۵ ۱۶:۳۰)aliabad نوشته است:  اول عرض کنم محال است مرا خسته کنید تنها برای انرژیهای بیهوده دل میسوزانم واگر رفتارم بنظر شما خوب است علامت موفقیت من درپیروی از اهلبیت است شما هم همینگونه عمل فرمائید .
گفتم رفتارتون افتضاحه , و این نشونه عدم تمایل شما در پیمودن راه راسته .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۴۵, ۱۴/مهر/۹۵
شماره ارسال: #43

بنام خدا
سلام
اگر مساله وعید را میخواندید ویا ازخواهرمان میپرسیدید دیگر مشکلتان حل میشد بقیه موارد هم نیازی به پاسخ ندارد موفق باشید
۱۶:۵۰, ۱۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/مهر/۹۵ ۱۷:۱۵ توسط فرشته ی عذاب.)
شماره ارسال: #44

(۱۴/مهر/۹۵ ۱۶:۴۵)aliabad نوشته است:  اگر مساله وعید را میخواندید ویا ازخواهرمان میپرسیدید دیگر مشکلتان حل میشد بقیه موارد هم نیازی به پاسخ ندارد
هرکسی که شک داشت که ایشون یک دروغگوی مغرض بی شخصیته که براش شرف بی معنیه , خوب چشماش رو باز کنه .

گفته بودم :
(۱۴/مهر/۹۵ ۱۶:۳۸)فرشته ی عذاب نوشته است:  نه . اجازه نمیدم وانمود کنید که نفهمیده اید . یه جور دیگه میگم : اگر خدا میخواسته ما فکر کنیم که جهنم ابدیه , چطور خدا موفق نشد ما رو در همون فکر نگه داره ؟ چطور خدا می خواست ما فکر کنیم جهنم ابدیه ولی ما فهمیدیم ابدی نیست ؟
که مسلما جوابش نمیشه خط بالا . توصیه شون به پرسیدنم از فاطمه خانم هم نشونه دیگری از دروغگویی ایشونه چون فاطمه خانم در مورد وعید اصلا از حرف ایشون قانع نشده بودند وقبول نفرموده بودند . چه میدونیم که اون طرف سیم واقعا یه وهابی ننشسته باشه ؟ داخل کشور هم وهابی داریم و حتی یه وهابی از خارج کشور میتونه به توسط دوستانش (یا با کرایه سرور میزبان) از آی پی ایران وصل بشه .
۱۷:۳۶, ۱۴/مهر/۹۵
شماره ارسال: #45

بنام خدا
سلام بگذارید مشکل فیمابین حل شود .بنده ازتمام کاربران سایت درخواست میکنم مطلب ایشان را بخوانید وبرای من ترجمه کنید شاید من سخنان ایشان را درک نمیکنم .منتظر نظرات دیگران هستم .شما هم زیاد حرص نزنید خدای نکرده درجوانی دچار مشکلی میشوید که من راضی بدان نیستم موفق باشید
۲:۳۲, ۱۵/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/مهر/۹۵ ۲:۳۸ توسط فرشته ی عذاب.)
شماره ارسال: #46

(۱۴/مهر/۹۵ ۱۷:۳۶)aliabad نوشته است:  بگذارید مشکل فیمابین حل شود .بنده ازتمام کاربران سایت درخواست میکنم مطلب ایشان را بخوانید وبرای من ترجمه کنید شاید من سخنان ایشان را درک نمیکنم .
نه .
بلکه هرکسی میتونه لطفا توضیح بفرماید که چطور ممکنه که ایشون نفهمیده باشه .

بگید چطور ممکنه در نوشته شماره 36 pid371411 ایشون هنوز به کلمه "توخالی" که از جمله حذف شده بود و با کلمه دیگری جایگزین شده بود گیر کرده بوده باشه ؟

بگید چطور ممکنه ایشون فکر کرده باشه که بعد از این همه بحث از آخر صفحه 3 که بنده پنج بار در نوشته های شماره 30 ، 32 ، 35 ، 40 ، 42 برای رسوندن اون جمله تلاش کردم و "ظاهرا" سوءتفاهمی ملالغتی وار وجود داشت ، نوشته شماره 43 میتونه جواب جمله روشن نوشته شماره 42 باشه ؟

اینها چطور ممکنه ؟
آیا میتونید انکار کنید که ایشون خودش رو به اون راه زده ؟

و یا در این مورد pid371353 بگید چطور ممکنه کسی متوجه نشه که حرف اسراءیل در مورد خود اسراءیل قبول نیست ؟
چطور ممکنه کسی بتونه این رو متوجه نشه ؟؟!!
میدونید چطور ؟
اینطور : وقتی به یک مغرض اجازه بدن که آزاد بگرده و در اعتقاداتی که ازشون نفرت داره شبهه افکنی کنه و با وقت و نیروی کسانی که ازشون نفرت داره بازی کنه ، چرا نباید بکنه ؟ چی مانعش میشه ؟
جامعه ما پر است از چنین مدیریتی که نسبت به مجرمی که هتک حرمت به احکام خدا و مقدسات و مردم میکنه ، ترحم میکنن و بعضا احترام هم میذارن (این "پر" که میگم ، یعنی از خرده دزدها که دستشون رو قطع نمیکنن و بعد از زندان بطور حرفه ای تر به کارشون ادامه میدن بگیرید تا اراذل و اوباش و قاتلین و سارقین مسلح که به اسم رافت اسلامی بطور صددرصد غیراسلامی آزادشون میکنن تا ناموس و جان مردم رو مورد تعرض قرار بدن ، تا تولید بی کیفیت کشنده ایران خودرو و سایپا در این دهه ها ، تا کارکرد بعضی مسءولین سیاسی فتنه گر در طی چند دهه ، تا دارندگان فیشهای نجومی که کسی دستشون رو قطع نمیکنه . یعنی بخش اعظم مصیبت های جامعه ما فقط بخاطر همین ترحم به مجرمه . اینه معنی "پر" )

اولین بار اینجا pid370877 در مورد نمره ظریف به اجرای برجام توسط آمریکا گفت "به چرت و پرت آقای وزیر کاری ندارم" و بعد از خود آمریکا برای اثبات عمل آمریکا به برجام منبع داد ! (مشابه قضیه اسراءیل)
همون موقع تا تهش معلوم بود و من هم گفتم اما متاسفانه گوش شنوا یافت نشد .

الان هم اینا رو برای درست کردن ایشون نمی نویسم . می نویسم چون برخورد سخت با مغرضین ، حق هست . باید این تفکر که در مورد حق با هیچکس تعارف نکنیم و با دشمنان حق بی رودرواسی دشمنی کنیم ، در بین ما رواج پیدا کنه . خودم هم خیلی تو این مسءله در بعد عملی مشکل دارم و باید همه به همدیگر کمک کنیم که در ایمانمون ثابت قدم بشیم ، نه اینکه کفار در کفرشون و جهالتشون ثابت قدم باشند و ما سست بنشینیم و اونا رو نگاه کنیم که چه بی حرمتی ای میخوان به مقدسات ما و دین ما بکنن . بیشترین چیزی که ما امروز نیاز داریم . غیرت دینی در بعد عملی هست . فقط هم جنگیدن نیست . مثلا یه نمونه غیرت داشتن اینه که خوب رانندگی کنیم تا احتمال خطر برای مردمان دیگه کمتر باشه . اما به نظرم قضایای افراد مغرضی مثل موضوع حاضر که اینطور فعالیت میکنن از جهت شدت زیادش تاثیر عمیق تری داره و این افراد هم فقط از تعجب و بهت ما استفاده میکنن . یعنی اولا مثل کلاهبردارها دروغهای بیش از حد بزرگ و تابلو میگن و امیدشون اینه که شما با خودتون بگید مگه میشه دروغ به این بزرگی گفت ؟ و ثانیا در تعرضاتشون شما رو توی عمل انجام شده قرار میدن و تمام امیدشون اینه که بخاطر اراجیف هم میهنی و حقوق شهروندی و محترم نمایی شون ، شما یقه شون رو نگیرید که بگید این چه فتنه نابرادرانه ای هست که داری در این امت بپا می کنی . اگر همون اول یقه شون رو نگرفتید ، دیگه کار خودشون رو (حرمت شکنی یا عادی سازی) انجام داده اند و شما می مونید توی بهت ، نگاه می کنید که اِ اِ ! حرمت انجام فلان کار در محرم هم شکسته شد ! اِ اِ ! گفتن فلان حرف شوخی بی تربیتی در تلویزیون عادی شد ! اِ اِ ! حرمت حفظ حجاب تا فلان قدر هم باز شکسته شد و پوشیدن فلان لباس هم عدی شد ! ... پس تنها راهش اینه که همون اول یقه شون رو بگیرید . البته که اگر یقه شون رو بگیرید مظلوم نمایی میکنن و محترم نمایی میکنن تا مرعوب بشید که کارتون خلاف ادبه (و یه دسته از دوستانتون هم باهاتون بحث میکنن) اما شما به حرفی که اون زده و به جوابی که بهش داده اید خوب و با دقت نگاه کنید و مطمءن بشید که حرفتون حق هست ، و سپس بر راهتون ثابت قدم بمونید .

خلاصه بپاییم که مهندسی تعجب و مهندسی بهت روی ما پیاده نکنن . از زیرسوال بردن صداقت افرادی که حرفاشون با حقیقت نمیخونه ابا نکنیم و نیز یقه افرادی که قصد دارن به صرف پررویی خودشون ما رو در عمل انجام شده قرار بدن محکم بگیریم .
۵:۱۹, ۱۵/مهر/۹۵
شماره ارسال: #47
آواتار
بنده فکر میکنم حق واضحه. نیازی به جر و دعوا نیست. طرفین بحث ممکنه به هر دلیل زیر بار حرف حق نرن ولی خواننده خودش از منطق بحث می تونه نتیجه لازم رو بگیره.

تاپیک بسته میشه چون تبدیل به جدل محض شده....

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا