کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دخترم سایت مستهجن رفته
۱۷:۳۴, ۱/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/بهمن/۹۶ ۱۱:۲۵ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #1

باعرض سلام وخداقوت خدمت شما.
یکی از دوستان سوالی پرسیده اند لطفا جواب دهید:

سوالی از حضور گرانقدر شما دارم.من مادر خانواده و 38 سال دارم و همسرم 41 سال و هر دو دیپلمه هستیم. دو دختر با سن های 15 و 13 ساله دارم.

به غیر از من وپدرشون کسی گوشی نداره. دیشب متوجه شدم که دختر 13ساله ام از طریق اینترنت گوشی وارد سایتی شده که پراز عکسهای مستهجن خارجی هست.خودش چیزی نگفت ولی وقتی داشتم صفحه ای رو باز میکردم برای درمان سرماخوردگی اینو دیدم چیزی بهش نگفتم.

ماهم خونواده ای هستیم که به واجبات دینی اهمیت میدیم.دخترم نماز میخونه اما در حضور ما،نه که واقعا اینم برام باعث دل نگرانی هست.که ایا نمازش رو میخونه یا نه.در یه مدرسه ی قرانی تحصیل میکنه اما همه جور ادمی هست،مسوولین مدرسه ناراحت میشن اگه بهشون بگی بچه‌ها مشکل دارن ،بیشتر به فکر رقابت درسی هستن تا کار کنن روی اخلاق بچه‌ها.از سال چهارم حجاب چادر اجباری هست اما بچه ها بیرون از مدرسه راحت هستن.مورد دیگه ای هم که هست دخترم به دوستاش وابسته هست .این سایتی که رفته سایت خارجی هست وبه نظر نمیاد تا بی هدف بزنی پیداش کنی.

امروز از مدرسه که اومد بهم گفت: "مامان، یکی از همکلاسیهام داستانهای خیلی زشت در مورد زن وشوهر مینویسه ومیده به من ویکی از دوستام که بخونیم من حالم بد شده وگفتم دیگه به من نده بخونم."

به نظر شما دخترمن اسم این سایت رو از کجا پیدا کرده خیلی برام مهمه.
دارم داغون میشم.به پدرش هم چیزی نگفتم لطف کنید تا دیر نشده کمکم کنید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۳۱, ۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #31

سلام به همه دوستان.
از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ های خودتون رو درج کردین ممنونم.
اما:
برخی از دوستان خیلی بحث رو به حاشیه برده اند و عملا من نتوستم از بحث ها نتیجه بگیرم. مادری که این مشکل رو از من پرسید و من اینجا مطرح کردم هنوز منتظر جوابه.
۱:۰۲, ۹/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/بهمن/۹۶ ۱:۲۹ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #32
آواتار
سلام بر همه دوستان عزیز

در حقیقت جواب این سوال سخته چون بسیاری از ما متخصص نیستیم و حتی جالب خیلی از متخصصان روانشناس هم راه حل درست رو نمیدونن .
اما از تجربه ای که دارم از نظر شخص من بهترین راه کنترل از راه دوره ، به هیچ عنوان ب روش نیارین و نگین وای چ کار زشتی نتیجه مثبتی نداره مگر اینکه خود شخص مراجعه کنه و بخواد در مورد اینجور مسائل حرف بزنه که بهترین کار گوش کردنه چون تو این موقعیت شخص پناه آورده البته ناراحتی زیاد باید در چهره نمایان باشه تا فکر نکنه کار بدی نکرده و دکتر روانشاس خانم هم مثبته ،اما اگر خودتون بهش بگین شاید ظاهرا مناسب اما دفعات بعدی بدتری رو خواهد داشت و دیگه ترسی هم نخواهد بود ؛ ابزار رو دم دست قرار ندید و یا نرم افزار هایی که دوستان نوشتن رو استفاده کنید چون وقتی ابزار نباشه تا ی مدت کوتاهی وقت پیدا کردن راه حل درست رو دارید ، نکته مهم رابطه ی مادر با دختراش چه جوریه و همین تور پدرشون باید رابطه صمیمی تر بشه بیشتر وقت بذارن و بیرون برن مخصوصا پدرشون ک باید مثل ی حامی کامل باشن برا دختران چون تو سن 12 سالگی به بعد گفته میشه رابطه پدر بادخترا ها آینده سازه چون اونها وقتی ی مرد محکم رو پشتشون ببینن کمتر تمایل به محبت مردان دیگر و دوستی میشن ( و صد البته مادر حتما باید مراقب تمام روابط باشه ) یکی دیگه از کارهای دیگه شناسایی دوستان در سطح مدرسه و محله زحمت زیادی نداره ب خواهر بزرگتر بسپرین ک بیشتر مراقب خواهر کوچکتر باشه البته در صورتی که یک خواهر خودش قوی و با مسئولیت باشه دو نفهمه ماجرا چیه فقط دخترم بیشتر مراقب خواهرت باش نگرانم دوستاش باعث درسش نشن و .... ولی فراموش نشه اون دوست ب خصوص رو ک تو مدرسه بود رو حتما باید با اولیاش حرف زد ، و نباید به هیچ وجه دختر13 ساله متوجه بشه چون احساس میکنه از اعتمادش سوء استفاده شده و اینو باید خانواده اون شخص مقابل هم بدونن با برخورد مستقیم جواب نمیگیرن (البته گاهیم میگیرن )
حتما ب یاد داشته باشن ک اصلا نباید از این اتفاق وحشت کنن یا در سطحی نگران شن ک همه چیز را خراب کنند یا حتی به این و آن بلانصبت دوستان بگن چون خطر آفرینه ،( پس راه حل 1 مشاوره خانم روانشناس و صد در صد باتجربه سن و سال دار ، 2 فعالیت های تفریحی و ورزشی وقت بیشتر با خانواده 3 روابط نزدیک پدر و مادر با فرزندان محبت گاه و بی گاه ( قابل حس) 4 فشار مذهبی نباشه ولی خود مادر یا پدر مهربان بودن بعد نماز بیشتر در ولادت ها شرینی خریدن به چشم بیاد علاقمند بشه 5 کنترل دوستان از طریق معلم ها خانواده شخص اگر گوش ندادن مدرسه رو رو سرشون خراب کنید 6 همه این کار ها شاید سخت به نظر بیاد اما به سادگی آب خوردنه و زمان زیادی نمیبره و قرارهم نیست تو یکی دو روز انجام بشه شروع یک قدم بقیه خودش درست میشه ،
اما قبل هر کاری فکر کنید چون من هم ی انسان با عقل محدود هستم شاید غلط بگم چون مسئله حساسه .
اما من ی راه دیگه رو هم اضافه میکنم نوشتن نامه به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ما بی صاحب نیستیم و آقا راه گشا هستن و یا حتی درد دل کردن با ایشان و گفتن درد شک نکنید حل میشه مشکلات ؛ امام (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هی و حاظر هستند . یا حق

(۲/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۸)قلب نوشته است:  سلام

با افراد متخصص و کارشناس که متدین باشند و پایبند دین باشند مشورت کنید

باید بعضی از خطاها رو ناديده گرفت

به طور غیر مستقیم باید آگاهی داده بشه

يه سری کتاب ها در این مورد هست که باید همون مشاور پای بند دین بگه که کدوم به درد می خوره

اگر ميشه با مادر دوستش صحبت کنید تا بیشتر مراقب بچشون باشن یا اگر صلاح می دونيد با ناظم یا مدیر مشورت کنید

و حتماً درباره دوست خوب و دوست بد به بچه ها آگاهی بدید معمولا دوستان نفوذ زیادی دارند پس بچه ها باید از دوستان بد دوری کنند و به دنبال دوستان خوب باشند

باور کنید الان ديگه خیلی کم پیدا میشن کسانی که به سایت های مستهجن نرفته باشند

حتی از روی کنجکاوی هم که شده رفتن ببینن چه خبره

باید برای بچه ها سرگرمی های ورزشی و فکری فراهم کرد تا مشغول باشند تا سمت این چیزها نرن

در کل زیاد نگران نباشید و خودتون رو کنترل کنید با مشورت با افراد خبره و مشاور متدین راهکارها رو یاد می گیرید
مثبت و عالی

(۴/بهمن/۹۶ ۲۲:۵۲)زینب خانوم نوشته است:  سلام خدمت همه دوستان.
قبل از هر چیز از صراحت لهجه ام بسیار عذر میخوام. اما یک پاسخ جامع لازمه.
اگه یه پسر 15 ساله یه سایت مستهجن ببینه، بسیار بسیار بسیار متفاوته با دختر 15 ساله ای که سایت مستهجن می بینه.
پسر ها بصری تحریک میشن.
یعنی وقتی به سن بلوغ میرسن و غسل واجب میشن، گاهی اون حالت اونقدر لذت بخشه که برای تکرارش به سایت های مستهجن سر میزنن.
دیدن یک زن برهنه میتونه به راحتی یک پسر رو تحریک کنه.
بسته به رفتارهای بعدی پسر، ایشون میتونه غسل واجب بشه یا در حالت تحریک زمانی رو سپری کنه.
یعنی هیچ مقدمه ای نمیخواد.
اما اگه یه دختر 15 ساله بدون مقدمه برای اولین بار یک آقای لخت ببینه، به احتمال زیاد حالش به هم میخوره و تا مدت ها دپرسه.
این عین تجاوزه.
اون دختر تا عمر داره از یادآوری اون صحنه ها و لحظات عذاب خواهد کشید.
اما اگه یه دختر به راحتی تونسته به سایت مستهجن سر بزنه، دو تا حالت داره که در هر دو حالت خطرناکه. اما قبل از این که سراغ این دو حالت برم لازمه یه توضیحی بدم.
دخترها سمعی و با گوششون طوری تحریک میشن که بدون هیچ ناراحتی و غصه و دپرشنی جسم خودشون رو در اختیار کسی قرار میدن و اسمشو عشق میذارن.
در واقع دخترها قبل از دیدن و لمس کردن بدن برهنه حتما و حتما و حتما باید با سخنانی جذب شده باشن و تحریک شده باشن.
بعد با کمی تماس پوستی، مثل دست دادن و بعد هم با معاشقه.
یعنی اگه دختری با میل خودش به سایت های مستهجن سر زده به احتمال زیاد تحریک شده.
یعنی در دنیای واقعی یکی داره از دخترتون سو استفاده میکنه و اون با رغبت و کنجکاوی میخواد به مراحل بعدی بره.
حالا اون دو تا نکته:
1. اگه دخترتون به سایت های مستهجن مخصوص زن ها رفته، قطعا یکی از همکلاسی هاش داره یه چیزایی تو گوشش میخونه و ممکنه دخترتون به سمت همجنس گرایی متمایل بشه.
2. اگه سایت های مستهجن با حضور آقایون رفته، بدونین یه پسری باهاش در ارتباطه.
من نمیدونم کدومش خطرناک تره.
اما بهتون توصیه میکنم، به جای مراقبت تحت وب، مراقبت در دنیای واقعی رو مد نظر قرار بدین.
به جای سرویس، خودتون از مدرسه بیارینش و به مدرسه ببرینش.
تولد رفتن و خونه دوستاش رفتن رو غدقن کنین.
و در نهایت با یک بحث علمی و جامع کنجکاوی های بچه تون رو ارضا کنین.
یعنی مساله مقاربت رو به صورت علمی و کاملا جدی حتی از روی کتاب فیزیولوژی پزشکی براش توضیح بدین.
قبل از این که دوستاش با اطلاعات غلط ذهنشو پر کنن و کاری بکنه که جبران ناپذیر باشه.
در مورد بیماری های مقاربتی و سوء استفاده ها به طور کامل باهاش صحبت کنین.
مطلقا اشاره ای نکنین که شما میدونین اون این فیلمها رو دیده. بهش بگین من احساس میکنم تو سنی هستی که باید این چیزها رو بدونی.
کمک هایی که دوستان کردن، اکثرا به درد پسرها میخوره.
دخترهای نوجوون با پسرها فرق دارن.
در نهایت هم توصیه میکنم، بسیار سوره یاسین بخونین و فرزندتون رو به خدا بسپارین.
به توصیه های بزرگان مبنی بر دقت در لقمه حلال و ... تامل کنین.
و بدونین هیچ عبادتی به اندازه روزه اراده آدم رو تقویت نمیکنه.
علی الخصوص حالا که روزها کوتاهه بسیار برای روزه گرفتن عالیه.
بهش بگین که روزه تنها عبادتیه که درش ریا نیست.
چون اگه کسی بخواد روزه اش رو بخوره، میتونه توی دستشویی آب بخوره.
اما اگه کسی روزه گرفت، قطعا خواست خودش بوده که چیزی نخوره.
و در نهایت بهش بگین که هر تصویری که هر جایی ببینه، توی ذهنش برای همیشه ضبط میشه.
شیطون علی الخصوص در شرایطی مثل نماز و هیات و عاشورا و ... اون تصاویر رو بیشتر جلوی چشمش میاره.
گاهی انجام ندادن یه کاری، از ترکش راحت تره، اگه آدم عواقبش رو بدونه.
در نهایت هم از خدا میخوام خدا به همه ما که بچه داریم، علی الخصوص دختر رحم کنه.

من در حق شما دعا میکنم و شما هم در حق من دعا کنین.
در پناه حق.
مثبت و نکات درستی هست اما دقت بشه که بیخود دختر له از محدودیت و شک الکی نشه یعنی اگر مدتی دیدن دخترشون با کسی دوست نیست نگن نه حتما هست و من پیدا میکنم یا ممنوع کردن رفتن خونه ی دوستان تو این موقعیت خوبه به بهانه های مختلف اما جوری نشه حسرت دیدن دوستاش رو داشته باشه یا فکر دور زدن بیاد تو سرش ، خیلی خوبه (یعنی مساله مقاربت رو به صورت علمی و کاملا جدی حتی از روی کتاب فیزیولوژی پزشکی براش توضیح بدین.) اما بهتره اگه کتابی باشه که خطر آفرین نیست تو دسترس بزارین تا خودشون جذب شن البته نظر شخصیه
(( در مورد بیماری های مقاربتی و سوء استفاده ها به طور کامل باهاش صحبت کنین.
مطلقا اشاره ای نکنین که شما میدونین اون این فیلمها رو دیده. بهش بگین من احساس میکنم تو سنی هستی که باید این چیزها رو بدونی.))
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]