کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 5 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(B+)برای کسانی که دوست دارند با امام زمانشان رفیق شوند!!!
۱۳:۰۲, ۲۳/آذر/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/دی/۸۹ ۱۲:۳۷ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
حکمت 289 نهج البلاغه ی شریف

الگوى كامل انسانيّت‏

و درود خدا بر او، فرمود: در گذشته برادرى داشتم که در راه خدا با او دوستی میکردم، و او در چشم من بزرگ مقدار بود، چون دنيا در چشم او کوچک بود، و از سلطه ی شكم خود بیرون بود، چیزی را که را نمى‏يافت آرزو نمى‏كرد، و چون به آن دست مى‏يافت زياده روى نمیکرد.
بيشتر اوقات خود را به سكوت میگذراند، و اگر لب به سخن مى‏گشود بر ديگر سخنوران برترى داشت، و تشنگى پرسش كنندگان را فرو مى‏نشاند.
در چشم ظاهر بینان ناتوان و مستضعف مى‏نمود، امّا در برخورد جدّى و در میدان کارزار چونان شيری خشمگین و ماری پر زهر بود.
تا پيش قاضى نمى‏رفت دليلى مطرح نمى‏كرد، و كسى را كه عذرى داشت سرزنش نمى‏كرد، تا آن كه عذر او را مى‏شنيد، از بیماری و ابتلای خود تنها وقتی خبر میداد که بهبودى و شفا یافته بود، آنچه را میگفت که قبلاً انجام داده و در مورد کاری که انجام نداده چیزی نمیگفت ، اگر در سخن گفتن بر او پيشى مى‏گرفتند در سكوت مغلوب کسی نمى‏گرديد و بر شنيدن بيشتر از سخن گفتن حريص بود.
هر گاه بر سر دو راهى قرار مى‏گرفت، مى‏انديشيد كه كدام يك با خواسته نفسش نزديك‏تر است تا با آن مخالفت کند.
پس بر شما باد که خود را به اينگونه ارزش‏هاى اخلاقى بیارایید، و با يكديگر در كسب آنها رقابت كنيد، و اگر نتوانستيد که همه ی آنها را کسب کنید، بدانيد كه بهره برداری اندک از رها کردن مطلق بهتراست.
خدای من! چه کلامی دارد مولا علی
بند بندِ این منشور بی نظیر تبیین کننده ی ویژگیهای رفقای ولی اعظم خداست و ما اگر میخواهیم در بین دوستان حضرت جایی داشته باشیم باید سعی کنیم به هر اندازه که میتوانیم شمه ای از این صفات را در خود بیاوریم
پیشنهاد میکنم یک بار دیگر کلام مولا را این بار با دقت و توجه بیشتر بخوانید و روی تک تک آنها تأملی کنید، خود من هم همینکار را میکنم
دوستان! من و پدر ومادرم را از دعای خیرتان محروم نفرماید
یا علی
خداوند پشت و پناهتان
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۴۵, ۲۰/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۱ ۲۲:۴۷ توسط یا صاحب الزمان.)
شماره ارسال: #11
آواتار
فدای حضرت (علیه السلام) بشوم الهییییییی الهیییییییی الهیییییییییی , با این نام زیبایشان , و این کلام نورانیشان که وقتی میخوانی دگرگونت میکند و انقدر بر دل مینشیند که دوست داری خودت را فدای حضرت (علیه السلام) کنی . داشتم فکر میکردم وقتی انسان فقط با خواندن کلام حضرت (علیه السلام) این طور منقلب میشود , اگر مستقیماً برایت سخن میگفتند چه حالی به تو دست میداد . گاهی اوقات میگویم همام حق داشت که بعد از آن سخنان جان به جان آفرین تسلیم گفت . خدا میداند با چنان شوقی این ها را مینویسم که حد ندارد , انقدر که از دیدن و شنیدن نام حضرت (علیه السلام) ذوق زده میشوم .
خداوندا ! ما را به چنان معرفت و محبتی از حضرت (علیه السلام) برسان که با دیدن و شنیدن نام مبارکشان اشک در چشمانمان حلقه بزند به حق خود حضرت (علیه السلام) .
فقط سؤالی داشتم : حضرت (علیه السلام) نامی از این دوست خود نبرده اند ؟
۲۳:۰۱, ۲۰/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۱ ۲۳:۲۶ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #12
آواتار
(۱۹/بهمن/۹۱ ۲۰:۲۹)salim نوشته است:  فقط سؤالی داشتم : حضرت (علیه السلام) نامی از این دوست خود نبرده اند ؟
قریب به اتفاق محققان میگویند این فرد از اصحاب ارجمند رسول خدا عثمان بن مظعون است که ارتباط دوستانه ی بسیار نزدیکی با حضرت امیر داشته اند و در سال دوم هجری وفات کرده است و به قولی نخستین کسی است که در بقیع به خاک سپرده شده برای اطلاعات بیشتر در مورد این شخصیت این دو لینک شاید مفید باشد:
[B]داستان عثمان بن مظعون[/i]: عثمان بن مظعون

عده ای دیگر از محققان احتمال را بر مالک اشتر و یا سلمان فارسی دانسته اند، اما بیشترین احتمال همان عثمان بن مظعون ذکر شده است!

در ضمن علت نامگذاری یکی از فرزندان حضرت امیر به نام عثمان هم همین شدت علاقه ی حضرت به ایشان است نه آنچه را که اهل سنت مدعی هستند و تحت عنوان کذب ارتباط دوستانه ی حضرت با خلیفه ی سوم مطرح میکنند!!

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۶:۱۳, ۳۰/اردیبهشت/۹۲
شماره ارسال: #13
آواتار
علي ولي الله
[تصویر: amirkhan73.jpg]
[/font]
[font=Tahoma]
مولایم هرگاه نام زیبای ترا از ته دل صدا می زنم قلبم آرام می گیرد.
هرگاه یاد غربت تو می افتم سنگینی گناهانم بیشتر عذابم می دهد.
هر گاه علت ندیدنت را جویا می شوم به حجاب های خودساخته ام بر می خورم و به عقب رانده می شوم.
اما ....
اما تو چه مهربانی که من سراپا سیاهی را می بینی و مورد لطف قرار می دهی...

در دیار ما که هرکالا به هرجا ،درهم است
گرخریدار کند ،کالای خوب از بد جدا
با تشر گوید فروشنده:که آقا درهم است!

یا مهدی،
یاران خوبت را مکن از بد جدا;
رو سیاه و رو سفیدش ،جان مولا درهم است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۱۲, ۱۴/تیر/۹۲
شماره ارسال: #14
آواتار
سلام علی
یه شب یه خوابی دیدم که هروز بهش فکر میکنم میگم واقعا من میتونم خوابمو تو واقعیت ببینم،حالا خوابمو بگم برات :یه شب خواب دیدم تو نماز جماعت ایستادم ولی امام جماعت نیست سجاده بود ها ولی امانبود،البته یه لحظه بود لحظه ی بعد نبود.
یه معبری بهم گفت امام جماعت آقا بوده ،باورم نمی شد اون میگفت من پشت سر آقانماز می خوندم،
کلام های طلایی که گفتید خیلی قشنگ بودن ولی هیچ کدومشو توخودم ندیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا فک میکنم یعنی من می تونم به خوابم برسم یا فقط یه خواب میمونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان برام دعا کنیدConfusedWink
۲۰:۱۰, ۱۶/آذر/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
امیرالمؤمنین علیه السلام به رمیله فرمود:
یا رمیله ! لیس من مؤمنٍ یمرض إلّا مرضنا بمرضه و لا یحزن إلّا حزنّا بحزنه و لا یدعو إلّا امّنّا لدعائه و لا یسکت إلّا دعونا له.
بحارالانوار : ج26/140 /باب9.
ای رمیله ! هیچ مؤمنی بیمار نمی شود مگر اینکه ماهم به خاطر بیماری او بیمار می شویم و غمگین نمی شود، مگر آنکه ما هم در غم او غمگین می شویم و هیچ دعایی نمی کند، مگر آن که به دعای او آمین می گوییم و سکوت نمی کند، مگر آنکه ما برایش دعا می کنیم.
اخه ببین چقدر امامت دوستت داره
سلطان سریر ارتضا علی بن موسی الرضا علیه الاف تهیه و الثنا میفرمایند که
«الإمام الأنیسُ الرّفیق و الوالدُ الشّفیق و الأخ الشقیق و الأمّ البرّة بالولد الصّغیر و مفزع العباد فی الدّاهیة النّاد»

امام همدمی همداستان، پدری مهربان، برادری همراه و همتاست، مادری است که به کودک خردسالش سخت مهر می ورزد. پناه بندگان بی پناهی است که در سختی ها و رنجها و مصیبت های مرگبار راه جایی ندارند.
عیون اخبار الرضا علیه السلام ج1/باب 4، ح9
من که خیلی دوسش دارم و باهاش رفیقم هیچوقتم رهام نکرده .Angel

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۴۶, ۲۵/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/آذر/۹۲ ۲۳:۵۱ توسط ساقی.)
شماره ارسال: #16
آواتار
هر گاه بر سر دو راهى قرار مى‏گرفت،
مى‏انديشيد كه كدام يك با خواسته نفسش نزديك‏تر است
تا با آن مخالفت کند.
۲۲:۴۰, ۲۶/آذر/۹۲
شماره ارسال: #17

با عرض سلام

خیلی جالب بود منم تازه وارد تالار شده ام امید وارم در کنار شما عزیزان چیزهای جدید یاد بگیرم.

یا علی
۲:۰۸, ۲۷/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #18
آواتار
من این متن رو توی دفترم نوشتم.هربار احساس شکست میکنم میام و این رو میخوونم و با خودم فکر میکنم که چقدر دورم از این رفتارها که انقدر سرشکسته شدم.
خیلی این متن رو دوست دارم
اجرتون با خدا و ائمه
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]