کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 11 رای - 4.64 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از ما نیست! (مقاله ی فوق ویژه) (طاقت ندارید نخوانید!)هر 40 مورد اضافه شد$#
۲۰:۳۳, ۱۸/آبان/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/مهر/۹۲ ۱۱:۱۰ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
برادران و خواهران ایمانی عزیز من
مدتها بود می خواست این تاپیک رو ایجاد کنم اما به هر شکل توفیق نمیشد
تا اینکه امروز مریض بودم و سر کار نرفتم
گفتم چه کنم
توفیق شد تا بالاخری یکی از اون 5 تاپیکی رو که مدتهاست می خوام در تالار قرار بدم رو تقدیم کنم
خود من چندتا از موارد رو که جمع آوری می کردم خیلی خیلی من رو متأثر کرد
این تاپیک برای علی 110 حداقل 2 تا فایده ی بسیار زیاد داشت:
1- فهمیدم غلط می کنم بگم من شیعه ی امیرالمومنینم
2- فهمیدم شیعیان امیرالمومنین چه کسانی هستند ، سلمان و امثال سلمانها چه ویژگیهایی دارند
إنشالله بتوانیم با توکل به خدا و توسل به اهل بیت به سوی از ایشان شدن گام برداریم:
حدود 296 تا از ما نیست در روایات پیدا کردم
که بسیاری از اونها چندین بار تکرار شده بودند که نشان از اهمیت اونها دارند
در مجموع حدود 40 مورد از ما نیست رو گلچین کردم و به مرور تقدیم می کنم
به زودی هم سعی میکنم فایل PDF مرتب و منظمی رو تقدیم می کنم
یا علی
تقاضا دارم اگه شد و برایتان مطالب مفید بود پدر و مادر حقیر رو هم از دعای خیرتون محروم نفرماید.

1- رسول خدا فرمود: كسى كه با ما ادعاى دوستى نمايد و به دستورات ما عمل نكند، از ما نيست و ما نيز از او نيستيم، آيا چنين كسى نشنيده كه خداوند، از زبان پيامبر خويش مى‏فرمايد: قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ «31- آل عمران»: بگو كه هر يك از شما خدا را دوست مى‏دارد، مرا متابعت كند تا خدا او را دوست بدارد.
ارشاد القلوب-ترجمه سلگى ج‏1 184 تقوا شرط قبولى اعمال و استجابت دعا ..... ص : 182

.
.
.

2- رسول خدا فرمود: از ما نيست كسى كه مسلمانى را بفريبد يا زيان رساند يا نيرنگ زند.
كتاب الروضة در مبانى اخلاق 166 باب - 7 آنچه كه از سخنان پراكنده‏ى رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم گرد آمده و تمام سخنان او ..... ص : 159
.
.
.
3- امام صادق عليه السلام: اى شيعه آل محمّد، از ما نيست كسى كه هنگام خشم خود را كنترل نكند، و با همنشين خوشرفتار نباشد، و با رفيقش مدارا نكند، و با صلحجو به مصالحه رفتار ننمايد، و با مخالفش به نيكوئى مخالفت نكند. اى شيعه آل محمّد، تا میتوان پرهیزکار باشید، و لا حول و لا قوّة إلّا باللَّه.
تحف العقول-ترجمه جعفرى 359 سخنانى كوتاه از امام صادق عليه السلام در زمينه‏هاى:«پند، حكمت، زهد و امثال آن ..... ص : 336
.
.
.
4- پيغمبر اكرم فرمود: كسى كه به كودكان مسلمين رحمت و محبت نكند و بزرگسالان را احترام ننمايد از ما نيست.
الحديت-روايات تربيتى ج‏1 44 احترام و تكريم ..... ص : 41
.
.
.
5- پيامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: هر كه از ترس تنگدستى ازدواج نكند از ما نيست.
الحكم الزاهرة با ترجمه انصارى 430 127 الترغيب في التزويج تشويق به ازدواج ..... ص : 428
.
پایان قسمت اول...
إن شالله ادامه دارد...
.
امیدوارم بعد از اتمام موارد توضیحاتی هم بر مبنای آیات و روایات در مورد بعضی از این موارد تقدیم کنم.
.
خداوکیلی چه قدر فاصله دارم با شیعیان علی بن ابی طالب
.
یا امیرالمومنین خودتون دستم رو بگیرید تا بندگی خدا را مثل شیعیانتون انجام بدم.
.
یا علی
.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم
عجل لولیک الفرج
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

در این لینک می توانید هر 40 حدیث شریف را مشاهده بفرماید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-96...l#pid72042

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 7 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱:۱۹, ۱۱/مهر/۹۲
شماره ارسال: #61
آواتار
محض یاد آوری!
نقل قول:ابو زياد گويد: خدمت امام صادق عليه السّلام بودم كه عيسى بن عبد اللَّه قمى وارد شدند، امام به او خوش آمد گفت و به خود نزديك ساخت و بعد فرمود: اى عيسى از ما نيست كسى كه در شهرى سكونت كند و در آن صد هزار و يا بيشتر سكونت داشته باشند و در ميان آنها پرهيزگارتر از او باشد.

ايمان و كفر-ترجمه الإيمان و الكفر بحار الانوار ج‏2 42 57 در ورع و اجتناب از شبهات ..... ص : 41
چرا این روایت اینقدر عجیبه؟Huh
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۵۱, ۱۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #62

یه واعظی رو منبر داشت از قیامت میگفت که حضرت علی(علیه السلام) کنار حوض کوثر ایستادن وبه شیعیانشون اب میدن ولی به افرادی اب رو عنایت میکنن که نماز بخونن روزه بگیرن انفاق کنن...... این وسط یکی پاشد وگفت اگه اینجوریه پس علی میماندوحوضش!!!
اینوگفتم که بدونیم چقدر بیچاره ایم اگه جوری بشه که فردای قیامت نتونیم سربلند کنیم بگیم یا علی یا فاطمه ماهم شیعه ایم چه کنیم؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]