کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی فیلم " زندانی ها - Prisoners "
۲۳:۰۴, ۷/دی/۹۲
شماره ارسال: #1

بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: Prisoners.jpg]

نام فیلم : زندانی ها
محصول : 2013
کارگردان : Denis Villeneuve
بازیگران : Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis
نویسنده: Aaron Guzikowski
امتیاز : 8.1 از 10
بودجه : 46 میلیون دلار

داستان

بعد از ناپدید شدن دختر کلر دووِر و دوستش،او به عنوان یک پلیس ماجرا را پیگیری می کند.این پدر ناامید چه مقدار می تواند در حفاظت از خانواده خود موفق باشد و …

مقدمه

کمتر پیش آمده است که در هالیوود فیلمی ساخته شود که از مذهب دفاع کند , کمتر پیش آمده در فیلمی که محصول هالیوود است از شما بخواهند که بر پای اعتقادات مذهبی خود بمانید , اما در زندانی هایی که 10 سال منتظر اکران و مراحل تولید بوده است این اتفاق افتاده است . انچه که در مقاله امروز مد نظر است بررسی دقیق این فیلم فلسفی مذهبی است که در قالب یک داستان جنایی برای مخاطب عام قصد دارد که فراماسونری را ناجی مذهب بداند .

[تصویر: 2.jpg]

انچه که با ان روبرو هستیم تصویری مبهم از پشت شیشه ی ماشین کلردوور(هیوجکمن) شخصیت اصلی داستان به خانواده است , مردی که میدانیم یک مذهبی معتقد است که مثلی کوهی در برابر تمامی مشکلات ایستاده است . در سکانس ابتدایی فیلم به فرزندش میگوید که او برای تمامی مشکلات اماده است اما این ادعای متکبرانه تا چه حد صحیح است ؟ شاید یک ازمون مذهبی از طرف خدا اثبات کند که هر مدعی محرم نیست , دیری نمی پاید که دختر کوچک او به همراه دوستش دزدیده میشود و کاراگاه لوکی برای حل پرونده به کمک انها می اید .

[تصویر: 3.jpg]

انچه که در مسیر پرونده آدم ربایی مشترک است وجود مضنونین مذهبی است که بی دلیل به شکنجه ی افراد گناهکار میپردازند البته ما پاسخ را در زیر زمین پدر روحانی می یابیم ...جایی که مجسمه ی مسیح و مریم و فرشته عذاب را میبینیم , پاسخ این است که مسیح شکنجه شد تا گناه بشر بخشیده شود پس چه دلیلی بهتر از اینکه ادم رباها نیز شکنجه شوند ؟

هزار توی

[تصویر: 444.jpg]

در قسمتی از فیلم کاراگاه لوکی مضنونی را با نام باب تیلور پیدا میکند که به او میگوید بچه ها درون یک هزار توی هستند , بر اساس افسانه های یونانی، هزارتو نام سازه ای بوده است که صنعتگرِ افسانه ای یونان دایدالوس به سفارش شاه مینوس پادشاه کرت می سازد. هدف مینوس ساخت چنین بنایی به دام انداختن موجودی افسانه ای دیگر با سر گاو و بدن انسان، موسوم به مینوتور بوده است.
باب تیلور و الکس جونز در زمان کودکی مانند دو دختر ربوده شده ی فیلم توسط هالی جونز و شوهرش دزیده میشوند ولی باب تیلور موفق به فرار میشود ولی الکس از زمان کودکی کنار هالی جونز مانده است , چرا که او هیچوقت موفق به حل کردن هزارتو ها نشده است و هوش خود را به دلیل مایعی که به وی خورانده میشده از دست داده و تبدیل به یک عقب افتاده ی ذهنی شده است .

[تصویر: 5.jpg]

کلردوور(هیوجکمن) وقتی میفهمد که هالی جونز مسول دزدیدن بچه هاست به منزل او میرود ولی پیرزن او را غافلگیر کرده و به درون چاهی می اندازد ... اینجاست که هالی از زندگی گذشته و همسرش میگوید , ما ادم های معتقدی بودیم و مقاله های مذهبی بین مردم پخش میکردیم ولی وقتی بچه مون سرطان گرفت خیلی از از خدا خواستیم که شفاش بده ولی اون مرد , ما کم کم ایمانمون رو به خدا از دست دادیم و با شوهرم تصمیم گرفتیم به جنگ با خدا بپردازیم و بچه های بقیه رو بدزدیم تا زمانی که مثه ما اعتقادشون به خدا را از دست بدن .

[تصویر: 6.jpg]

برگردیم به داستان هزار تو و شاه مینوس !
او پسر زئوس و ائوروپه بود و با پاسیفائه، دختر خدای خورشید هلیوس ازدواج کرد . بر سر جانشینی ناپدری با برادرانش اختلاف پیدا کرد. مینوس به درگاه پوسیدون پناه برد و کمک خواست. پوسیدون نیز گاوی را برای قربانی فرستاد. اما مینوس پس از رسیدن به پادشاهی از قربانی کردن گاو سرباز زد. پس پوسیدون مهر گاو را در دل پاسیفائه انداخت. پاسیفائه از گاو صاحب فرزندی به نام مینوتاروس شد. مینوس او را در لابیرنت ساخته دایدالوس زندانی کرد. خوراک او جوانان آتنی بودند. به دست تسئوس کشته شد.
پوزئیدون، خدای دریاها، در خشمی که بر مینوس شاه جزیرهٔ کِرِت گرفته بود، همسرش را دیوانه‌وار عاشق گاوی کرد که خودش برای قربانی به نزد مینوس فرستاده بود. مینوتور در اثر هم‌خوابگی پازیفائه (Pasiphaé) همسر مینوس با این گاو وحشی به‌وجود آمد. مینوس دستور داد تا ددالوس، صنعتگر کرتی، زندانی هزارتو برای وی بسازد و هر سال از آتنی‌ها که خراجگذارش بودند، ده جوان سالم برای غذای او می‌ستاند.
بی شک هالی جونز نماد پاسیفانه همسر شاه مینوس است که به دلیل بلایی که از طرف خدا برسرشان امد به جنگ با خدا برخواسته اند . از زمانیکه که دختر کلردوور(هیوجکمن)ربوده میشود ما شاهد سکانس های بارانی هستیم که بی ارتباط به معمای هزار تو نیست ایا کلر موفق میشود که به خدا اثبات کوند که برای بهترین چیزها دعا میکند و برای بدترین چیزها اماده است ؟ ( دیالوگ فیلم )

[تصویر: 7.jpg]

خیر , کاراگاه لوکی است که زندانی ها مذهبی ما را از کام دشمنان خدا بیرون میکشد , با نگاهی به اسم وی به یاد لوکی در اساطیر نروژی می افتیم .
لوکی از خدایان یا یوتون ها (و یا هر دو) در اساطیر نروژی است. وی پدر هل و همچنین ماری افسانه ای به اسم یورمونگاند که این مار سرانجام در راگناروک، ثور را میکشد و توسط او کشته میشود؛ فرزند دیگر لوکی، گرگی به اسم فنریر است که در راگناروک، اودین را میکشد. روابط وی با دیگر خدایان اساطیری نورس در مواقع مختلف، متفاوت است؛ وی گاهی به عنوان یار و کمک کننده آنان و گاهی به عنوان دشمن و خرابکار شناخته میشود. او یک دگرپیکر است و در بسیاری مواقع خودش را به شکل یک ماهی، مادیان، پیرزن و دیگر اشکال درآورده است. رابطه حسنه لوکی با خدایان نورس زمانی پایان میپذیرد که وی قتل یکی از این خدایان، بالدر را طرح ریزی میکند. وی توسط خدایان محکوم میشود و در کوهی به بند کشیده میشود که ماری از بالای سر او زهرش را بر او میریزد ولی همسرش سیجین این زهر را در کاسه ای جمع میکند و مانع درد کشیدن همسرش میشود مگر مواقعی که میخواهد زهر را خالی کند که به خود پیچیدن لوکی در این لحظات از درد، موجب زمین لرزه میشود. در راگناروک او از بندش رها میشود و در جنگ با خدایان، دشمن دیرینش هایمدال را میکشد و خود نیز توسط او کشته میشود.
چقدر شبیه به داستان پرومته ی یونانی و ابلیس توراتی ؟! بی شک لوکی تمام مشخصات پرومته و ابلیس را دارد و در اساطیر نروژی نیز این نقش را ایفا میکند . ماجرا زمانی جالب میشود که ما درفیلم به انگشتر کاراگاه با دقت بیشتری نگاه میکنیم

[تصویر: 9.jpg]

گونیا و پرگار که از شناخته شده ترین نماد های فراماسونری است بر روی انگشتر حک شده است , پیام هالیوود در این فیلم بسیار زیباست :

کسانی هستند که میخواهند اعتقادات تو را بگیرند و به جنگ با خدا برخواسته اند و تو نباید تحت هیچ شرایطی تسلیم اونها بشی !

اما درنهایت شاهد هستیم که لوکی نماد شیطان با انگشتر نمادین خود به فریاد زندانی هایی میرسد که در هزار توی اعتقادات اسیر شده اند . انچه در فیلم های امسال هالیوود مشاهده میشود روی اوری به مذهب مثه احضار و بهشت و ... است ولی به نظر می اید مذهبی که هالیوود به ما معرفی میکند و از ان دفاع میکند بدون حضور فراماسونری به عنوان منجی شکست خورده است .

پایان
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱:۳۶, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #11
آواتار
آقا رضا 71 ، درست می گی ، من هم به همین نتیجه رسیدم،
هالیوودی که در اسکار سال 1994 سه تا فیلم پدر خوانده ، همشهری کین و رهایی از شاوشانک رو داشت، ببین به چه روزی افتاده...( ببین چه وضعی بوده که به شاوشانک جایزه نرسیده !!!!!)

بچه ها ،تو پست های بالا داشتن از هابیت تعریف می کردن!!! کلی تعجب کردم!!!
آخه وقتی داشتم فیلم هابیت رو می دیدم ، انقدر خسته و کسل شدم که خدا می دونه ، دوست داشتم زود تر تموم شه، به کارام برسم!!!!!
ولی ده ساعت و نیم ارباب حلقه ها رو بکوب دیدم ، یه ذره هم خسته نشدم...
پیتر جکسون هم داره سره خودش رو با تدوین و موشن کَپچِرو از این صحبت ها ، گرم می کنه!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۴۰, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #12
آواتار
(۸/دی/۹۲ ۱۳:۳۵)MaTeY نوشته است:  همون لحظه ای که تاپیک ایجاد شد هم ما منتظر بودیم یکی از شما دوستان بیاد و ... [ادامۀ ماجرا] ! Wink


دیگه خیلی توهم توطئه داری ... من هابیت رو واسۀ رفیقام تو تی وی گذاشتم ... فقط داشتن به اون بیچاره بیلبو بگینز فک میکردن !!! خخخخخ Big Grin

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-25...#pid192390
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-25...#pid204750

در رابطه با اژدهاها ! میتونید فیلم The Reign of Fire محصول 2001 و سریال Game Of Thrones رو ببینید!

تو سریال Game Of Thrones که رسماً به حضرت زهرا [س] اهانت میکنن و لوسیفر رو نجات بخش نشون میدن !

فیلم Reign of Fire هم داستانی همین شکلی داره (مثل هابیت) یه سری اژدها میان کل دنیا رو داغون میکنن و در تصرف میکنن و شخصیتای قهرمان داستان باید سرزمین رو ازشون پس بگیرن ! یه فیلم آخرالزمانی ـه مثل هابیت با این فرق که تو فیلم اشاره میشه به End of the World (پایان دنیا) ولی تو هابیت اشاره نمیشه و بطور مخفی مفهوم پایان دنیا گنجونده شده !

دوستانی که میخوان از سطح کارای Peter Jackson و سطح نمادگرایی تو فیلماش باخبر بشن حتما حتما حتما فیلم The Lovely Bones محصول 2009 رو ببینن ! فیلمی سراسر نماد هست.یعنی منظورت اینه که فیلم اگه زیبا ساخته بشه نباید صهیونیستی باشه !!! و نباید از داخلش نکات مخفیش رو بیرون کشید !!!کیفیت DvDScr منظورتون هست دیگه ! توصیه میکنم هیچ فیلمی رو با این کیفیتا نبینید ... فقط اعصاب خورد کن هست. مخصوصا اگه به دیدن فیلمای 1080 و 720 عادت دارین.

فیلمی هست که ارزش داره براش یکی 2 ماه صبر کنه آدم (هم از لحاظ ساخت هم از لحاظ معنایی) !

اتفاقا کیفیت DVDscr این فیلم کیفیت بدی نداره!!!نمیشه گفت در حد بلوری!!ولی یه نسخه ازش هست با حجم 1.5 گیگ
بیت ریت بالای 1600 داره!!!!و برای دیدن روی مانیتور خوبه!!!
البته برای کسی که عجله داره!!!من شنیدم تاریخ انتشار نسخه بلوری هابیت 2 در آلمان(شایدم اروپا،دقیق یادم نیست) 2 سپتامبر 2014 هست!!!یعنی دقیقا سال دیگه همین موقع ها!!!!!
در ضمن مردم عادی به هیچ وجه نکات فیلم رو متوجه نمیشن!!!!
شاید هالیود اینا رو میسازه که افراد علاقه مند به مسئله فراماسونی بیکار نباشنBig GrinBig Grin
بشین فیلم تحلیل کنن
(۸/دی/۹۲ ۱۷:۵۶)Reza2035 نوشته است:  خب که چی ؟
خانواده ی شما فیلم رو نفهمیدن چه ربطی به تاپیک من داره ؟
ربطش اینه که خانواده،یک جامعه کوچیکه!!چند درصد افراد توی جامعه این تحیلی که شماها میگید رو متوجه میشن!!!
مردم نمیرن ببینم توی لایه چه میدونم دهم فیلم به کی داره توهین میکنه!!!یا داره چه موضوعی رو میگه!!
مردم داستان فیلم رو میبینن،هیجان فیلم رو درک میکنن!!
(۸/دی/۹۲ ۱۷:۵۸)MaTeY نوشته است:  مشکل ماها همینه دیگه آقا رضا ... فقط 2 متر جلو پامون رو می بینیم ! Confused
خدا هممونو هدایت کنه !
همه مثل شما به همه چیز به دیده تهدید نگاه نمیکنن!!
بعضی ها از سر بی مصرفی صدا و سیما میرن میشینن این فیلما رو میبینن!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۱۵, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #13

نقل قول:خودم فهمیدم ، مساله اینه که پرداخت به این دو شخصیت ، انجام نشده!!! بودُ نبودشون فرقی نمی کنه، فقط می خواسته با این اداها، فیلم رو یه خورده بکشونه به سمت مذهب !!! مثل نیایش های هیو جکمن با خدا. به نظر میاد که فیلم در این زمینه هم ابتر موند...

دقیقا , توی پست اول هم عرض کردم فیلم بیشتر ماهیت فلسفی داره تا اینکه یک داستان جنایی باشه ! در مورد فلسفه اش اگه مثلا شخصیت بابی تیلو نبود کلا مسئله هزار تو , بی دلیل میشد ...وقتی لوکی ازش میپرسه بچه ها کجان ؟ میگه اونها توی هزار تو هستن در حالی که به راحتی میتونست اسم پیرزن رو بیاره . چرا توی خونه اش اون همه هزار تو کشیده بود ؟

یکی از دوستان توی سایت دیگه ای پرسیده بود ؟ چرا هزار تو ؟ چزا مثلا بازی اسم فامیل نبوده ؟

هزار تو رو که کامل شرح دادیم واسه چی ازش استفاده شده , همسر هالی هم بدون شک با اون گردنبند هزار توی نماد شاه مینوس بود و برای انتقام از خدا به دلیل شفا ندادن بچه اش به این کار دست میزد ! همینطور که عرض کردم توی داستان های یونانی همسر مینوس توسط خدای دریاها پوسایدون عاشق گاوی میشه و ازش بچه ای به دنیا میاره که سر گاو و بدن انسان داره و مینوس مجبور میشه اونو توی هزار توی نگه داره و هر سال چند تا جوون رو بندازه توی هزار تو برای غذای مینیتور !

شاه مینوس = همسر هالی
پاسیفانه = هالی جونز
پوسایدون = خدا
جوانان زندانی در هزار توی = شخصیت های مذهبی فیلم
علت شکنجه = پاکی گناه
لوکی = شیطان
هزار توی = امتحان الهی

تمام مذهبی ها توی فیلم شکست خوردند و تنها لوکی بود که اونها رو نجات میداد ! در هر صورت به عنوان یک فیلم جنایی پلیسی نباید بهش توجه کرد و گرنه همین اشکالاتی که گفتین ازش در میاد ... برای مخاطبی که با فرهنگ غربی اشنا نیست باید پرداخت بیشتری بهش میشد ولی به نظرم غربی ها خیلی خوب درک کردن فیلم رو و به همین دلیل امتیاز فیلم بالاست .

نقل قول:ربطش اینه که خانواده،یک جامعه کوچیکه!!چند درصد افراد توی جامعه این تحیلی که شماها میگید رو متوجه میشن!!!
مردم نمیرن ببینم توی لایه چه میدونم دهم فیلم به کی داره توهین میکنه!!!یا داره چه موضوعی رو میگه!!
مردم داستان فیلم رو میبینن،هیجان فیلم رو درک میکنن!!

من واسه بچه های همین سایت دارم مطلب میزنم , نه واسه مردم !
بچه های بیداری اندیشه مطلب رو بخونن واسه من کافیه , مردم نمیفهمن ! قراره من هم نفهمم ؟؟؟ این استدلال رو ببرید به خود سرمایه داران هالیوود بگین : اقا مردم متوجه فیلم های شما نمیشن و فیلم های شما هیچ تاثیری روشون نمیذاره برای چی پولتون رو حیف میکنید ؟؟؟هر وقت اونها گفتن چشم سعی میکنم وقتمون و پولمون رو حیف نکنیم و ازتون بابت این نظر خیرخواهانه تشکر کردن دیگه منم توی این سایت تحلیل نمینویسم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۴۷, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #14
آواتار
آقا رضا دست درد نکنه ، بابته جوابهایی که با صبر و حوصله دادی ...

خیلی خوبه نظرتون رو به آدم تحمیل نمی کنید و برداشتتون رو می گید ، حالا یا قانع می شیم یا نمی شیم....

بعضی ها هستند که اگر خلافشون حرف بزنیم ، شعار می دن :
منافق برو بیرون ، منافق برو بیرون...
لحنتون خیلی خوب بود...

موفق باشی ،
یا علی...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۴, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
من زیاد فیلم نگاه نمیکنم ولی به هیو جکمن علاقه خاصی دارم. ممنون بابت تحلیل خوبتون. راستی داستان ثور و لوکی و... که مارول تو کمیک هاش ( وبعدها فیلم و انیمیشن ها) ازش استفاده میکرد. همینا که شما گفتین بودن درسته؟


دیروز انیمیشن رالف خرابکار رو دیدم. برخلاف انیمیشن های مزخرف همیشگی و بی معنی والت دیزنی (جالبه هر سال اسکار هم میبرن) خیلی قشنگتر بودن. میخواستم نظرتون رو درباره اش بدونم و اگه فرصت کردین یه تحلیل درموزدش بنویسید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۵۱, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #16

نقل قول:. راستی داستان ثور و لوکی و... که مارول تو کمیک هاش ( وبعدها فیلم و انیمیشن ها) ازش استفاده میکرد. همینا که شما گفتین بودن درسته؟

راجع به ثور تا حالا تحقیق نکردم ولی لوکی رو مطمئنم همین لوکیه ولی کاربردش توی ثور و انتقام جویان خیلی با اینجا فرق داره .

نقل قول: میخواستم نظرتون رو درباره اش بدونم و اگه فرصت کردین یه تحلیل درموزدش بنویسید.

خیلی کم انیمیشن میبینم , ولی اگه فرصتی پیشاومد و دیدمش حتما نظرمو میگم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۰۸, ۱۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #17
آواتار
(۹/دی/۹۲ ۲:۴۰)A L I نوشته است:  ربطش اینه که خانواده،یک جامعه کوچیکه!!چند درصد افراد توی جامعه این تحیلی که شماها میگید رو متوجه میشن!!!
مردم نمیرن ببینم توی لایه چه میدونم دهم فیلم به کی داره توهین میکنه!!!یا داره چه موضوعی رو میگه!!
مردم داستان فیلم رو میبینن،هیجان فیلم رو درک میکنن!!

تمام مسئله اینه که نمیخوایم چیزی بعنوان ضمیر ناخودآگاه و کارکردهاش رو قبول کنیم !!!

نمیخوایم متوجه بشیم که وقتی میان روی بستۀ یه شکلات کلمۀ S*E*X رو به روش های مختلف نشون میدن، اون بچۀ 2 ساله ، 3 ساله و 5 سالۀ بیچاره تو عمرش حتی 1بار هم این کلمه رو نشنیده و اصلا هم توجه نمیکنه که روی اون چی نوشته !!!

و نمیخوایم متوجه بشیم که این بحث توی طولانی مدت یا شایدم کوتاه مدت روی اون بچه تأثیر میذاره !!! و بازم نمیخوایم متوجه بشیم که کارکرد لایه های زیرین فیلم ها هم مثل همونه ولی بسیار بسیار پیچیده تر و بسیار بسیار ظریف تر !

فقط سوالی که میمونه اینه که تا کی خودمونو میخوایم بزنیم به اون راه و یه سوال رو 1000 بار بپرسیم !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۱۸, ۱۰/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/دی/۹۲ ۱:۲۰ توسط Reza71.)
شماره ارسال: #18
آواتار
این موضوع ضمیر ناخوداگاه واقعا جدیه...

اون چیزی که من از خوندن چندتا کتاب مربوط به روانشناسی دستم اومد این بود که مغز رو نمیشه فریب داد چون واقعا هوشیاره و حواس 5 گانه ی ما ابزارهای مغز برای شناخت حساب میشن(در بیشتر افراد... استثنائات رو کنار میذاریم).
(نمیگم حرفهایی که پایین میگم درسته اما چیزیه که من فهمیدم و ممکنه که اشتباه باشه)

به عبارت دیگه ما سه نوع ضمیر داریم.
خوداگاه
نیمه اگاه (ناخوداگاه)
ابر اگاه (این مورد سومی رو زیاد روش توسط هر روانشناسی نپرداختن و اصلا هم به موضوع ما مربوط نیست)
در حالت خوداگاه شما نمیتونید مغز رو فریب بدید و گول بزنید. یعنی خودت نمیتونی مغزت رو فریب بدی که مثلا الان که دستت خورد به یه کتری اب جوش و داره میسوزه رو بگی که به اب سرد خورده و نمیسوزه. مغز شما این احساسات رو از طریق حس لامسه دریافت کرده و هرچقدر هم خودت رو بکشی نمیتونی قانعش کنی که این اب جوش نبوده.

اما دقیقا برعکسش میتونه اتفاق بیفته

کاری که در هیپنوتیزم انجام میشه...

تو هیپنوتیزم چیکار میکنن؟؟ خوداگاه شما رو از دور خارج میکنن و با ناخوداگاه شما ارتباط برقرار میکنن (اینکه کار ناخوداگاه چیه واقعا پیچیدست و جاش اینجا نیست) وقتی خوداگاه و ابزارهایی که به مغز پیام میرسونن از دور خارج بشن تنها موردی که میتونه اثر بذاره صحبت و حرفه.

(خود هیپنوتیزم هم چند مرحله داره و هرچی عمیق تر باشه شدت تلقین پذیری بیشتر خواهد بود تا جایی که هیپنوز رو میتونن وادار کنن چیزی رو ببینه که وجود نداره)

زیادی حرف زدم و خلاصه بگم اینکه....

وقتی خوداگاه و ابزارهاش کنار رفت دیگه ذهن کاملا بی دفاع هست در برابر هر چیزی که بهش بگن مقاومت نمیکنه.

علت اینکه میان و پیامهای ناخوداگاه رو در فیلمها یا در اهنگها میذارن همین میتونه باشه... (که البته در هر فیلم و اهنگی هم نمیشه) شما اون پیام رو توسط هیچکدوم از ابزارهای مغز دریافت نمیکنید و خوداگاه شما نمیتونه اون رو فی*ل*تر کنه.
فایده ی دونستن اینها هم اینه که شما شاید نتونی اهنگ گوش ندی اما وقتی مثلا درباره فلان اهنگ سرکارخانم مدونا بدونی که در کدوم قسمت از اهنگ پیام ناخواگاه گذاشته دیگه در برابر اون پیام اگاه هستی و با خوداگاهتون به نیمچه فی*ل*تری میکنید...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۲۲, ۱۰/دی/۹۲
شماره ارسال: #19
آواتار
(۱۰/دی/۹۲ ۱:۱۸)Reza71 نوشته است:  وقتی خوداگاه و ابزارهاش کنار رفت دیگه ذهن کاملا بی دفاع هست در برابر هر چیزی که بهش بگن مقاومت نمیکنه.

حالا تازه اینا مسائلی هست که خودشون علنناً میگن و دربارش فیلم می سازن (inception ، fringe و ...) . اونایی رو که نمیگنو دیگه خدا میدونه. یه سری از مباحث مربوط به هیپنوتیزم رو جناب Roger Monroe تو مستند A trip into the supernatural بیان کرد که واقعاً شگفت انگیز بود !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۱۳, ۱۱/دی/۹۲
شماره ارسال: #20
آواتار
به نام خدا
یه مثال خیلی ساده میگم که برای خودم پیش اومده:
در تیتراژ پایانی سریال Beware the batman یه تصویر ساده نشون میده و طبق معمول همه سریال ها نام سازندگان رو مینویسه. حالا جالب اینجاست که برداشت خواهرزاده 7 ساله من از این تصویر چیه: به من گفت که "بتمن خدای اونهاست". حالا خوبه دوبله نبوده. وقتی به جای 4تا چیز درست و حسابی، بچه رو 24 ساعته میشونن پای پرشین تون تا از شرش خلاص بشن، همین تفکرا تو ذهنش درست میشه دیگه. واقعا این بچه اگه همینجوری پیش بره در آینده اصلا خدا رو قبول خواهد داشت؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  نقد و بررسی فیلم " جنگ جهانی زد - World War Z " SAViOR 15 10,939 ۲۳/تیر/۹۵ ۱۰:۱۶
آخرین ارسال: sadinmoree
  نقد و بررسی فیلم هابیت: یک سفر غیر منتظره mohsen-321 122 59,955 ۱۰/تیر/۹۴ ۲:۳۵
آخرین ارسال: marveh
Video بررسی نماد های فراماسونری در فیلم Sherlock Holmes 2 Detector 10 9,225 ۱۴/آبان/۹۳ ۱۵:۳۱
آخرین ارسال: A.E
  بررسی و تحلیل فیلم هابیت: برهوت اسماگ عدالت 14 9,137 ۸/خرداد/۹۳ ۲۰:۲۲
آخرین ارسال: مصطفای جبهه ها
  بررسی فیلم آخر الزمانی Immortals ( جاودانگی ) تولید شده در 11.11.11 Imam12 5 8,069 ۲/فروردین/۹۲ ۲۰:۰۲
آخرین ارسال: Justice Bringer
  نقد و بررسی فیلم لژیون ( LEGION ) oO DaViD Oo 26 25,108 ۱۸/بهمن/۹۱ ۲۱:۵۹
آخرین ارسال: mofa
  نقد و بررسی کامل و جزء به جزء فیلم Dogville (داگویل) مجید املشی 0 3,355 ۱۷/شهریور/۹۱ ۵:۲۳
آخرین ارسال: مجید املشی

پرش در بین بخشها:


بالا