کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی فیلم " زندانی ها - Prisoners "
۲۳:۰۴, ۷/دی/۹۲
شماره ارسال: #1

بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: Prisoners.jpg]

نام فیلم : زندانی ها
محصول : 2013
کارگردان : Denis Villeneuve
بازیگران : Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis
نویسنده: Aaron Guzikowski
امتیاز : 8.1 از 10
بودجه : 46 میلیون دلار

داستان

بعد از ناپدید شدن دختر کلر دووِر و دوستش،او به عنوان یک پلیس ماجرا را پیگیری می کند.این پدر ناامید چه مقدار می تواند در حفاظت از خانواده خود موفق باشد و …

مقدمه

کمتر پیش آمده است که در هالیوود فیلمی ساخته شود که از مذهب دفاع کند , کمتر پیش آمده در فیلمی که محصول هالیوود است از شما بخواهند که بر پای اعتقادات مذهبی خود بمانید , اما در زندانی هایی که 10 سال منتظر اکران و مراحل تولید بوده است این اتفاق افتاده است . انچه که در مقاله امروز مد نظر است بررسی دقیق این فیلم فلسفی مذهبی است که در قالب یک داستان جنایی برای مخاطب عام قصد دارد که فراماسونری را ناجی مذهب بداند .

[تصویر: 2.jpg]

انچه که با ان روبرو هستیم تصویری مبهم از پشت شیشه ی ماشین کلردوور(هیوجکمن) شخصیت اصلی داستان به خانواده است , مردی که میدانیم یک مذهبی معتقد است که مثلی کوهی در برابر تمامی مشکلات ایستاده است . در سکانس ابتدایی فیلم به فرزندش میگوید که او برای تمامی مشکلات اماده است اما این ادعای متکبرانه تا چه حد صحیح است ؟ شاید یک ازمون مذهبی از طرف خدا اثبات کند که هر مدعی محرم نیست , دیری نمی پاید که دختر کوچک او به همراه دوستش دزدیده میشود و کاراگاه لوکی برای حل پرونده به کمک انها می اید .

[تصویر: 3.jpg]

انچه که در مسیر پرونده آدم ربایی مشترک است وجود مضنونین مذهبی است که بی دلیل به شکنجه ی افراد گناهکار میپردازند البته ما پاسخ را در زیر زمین پدر روحانی می یابیم ...جایی که مجسمه ی مسیح و مریم و فرشته عذاب را میبینیم , پاسخ این است که مسیح شکنجه شد تا گناه بشر بخشیده شود پس چه دلیلی بهتر از اینکه ادم رباها نیز شکنجه شوند ؟

هزار توی

[تصویر: 444.jpg]

در قسمتی از فیلم کاراگاه لوکی مضنونی را با نام باب تیلور پیدا میکند که به او میگوید بچه ها درون یک هزار توی هستند , بر اساس افسانه های یونانی، هزارتو نام سازه ای بوده است که صنعتگرِ افسانه ای یونان دایدالوس به سفارش شاه مینوس پادشاه کرت می سازد. هدف مینوس ساخت چنین بنایی به دام انداختن موجودی افسانه ای دیگر با سر گاو و بدن انسان، موسوم به مینوتور بوده است.
باب تیلور و الکس جونز در زمان کودکی مانند دو دختر ربوده شده ی فیلم توسط هالی جونز و شوهرش دزیده میشوند ولی باب تیلور موفق به فرار میشود ولی الکس از زمان کودکی کنار هالی جونز مانده است , چرا که او هیچوقت موفق به حل کردن هزارتو ها نشده است و هوش خود را به دلیل مایعی که به وی خورانده میشده از دست داده و تبدیل به یک عقب افتاده ی ذهنی شده است .

[تصویر: 5.jpg]

کلردوور(هیوجکمن) وقتی میفهمد که هالی جونز مسول دزدیدن بچه هاست به منزل او میرود ولی پیرزن او را غافلگیر کرده و به درون چاهی می اندازد ... اینجاست که هالی از زندگی گذشته و همسرش میگوید , ما ادم های معتقدی بودیم و مقاله های مذهبی بین مردم پخش میکردیم ولی وقتی بچه مون سرطان گرفت خیلی از از خدا خواستیم که شفاش بده ولی اون مرد , ما کم کم ایمانمون رو به خدا از دست دادیم و با شوهرم تصمیم گرفتیم به جنگ با خدا بپردازیم و بچه های بقیه رو بدزدیم تا زمانی که مثه ما اعتقادشون به خدا را از دست بدن .

[تصویر: 6.jpg]

برگردیم به داستان هزار تو و شاه مینوس !
او پسر زئوس و ائوروپه بود و با پاسیفائه، دختر خدای خورشید هلیوس ازدواج کرد . بر سر جانشینی ناپدری با برادرانش اختلاف پیدا کرد. مینوس به درگاه پوسیدون پناه برد و کمک خواست. پوسیدون نیز گاوی را برای قربانی فرستاد. اما مینوس پس از رسیدن به پادشاهی از قربانی کردن گاو سرباز زد. پس پوسیدون مهر گاو را در دل پاسیفائه انداخت. پاسیفائه از گاو صاحب فرزندی به نام مینوتاروس شد. مینوس او را در لابیرنت ساخته دایدالوس زندانی کرد. خوراک او جوانان آتنی بودند. به دست تسئوس کشته شد.
پوزئیدون، خدای دریاها، در خشمی که بر مینوس شاه جزیرهٔ کِرِت گرفته بود، همسرش را دیوانه‌وار عاشق گاوی کرد که خودش برای قربانی به نزد مینوس فرستاده بود. مینوتور در اثر هم‌خوابگی پازیفائه (Pasiphaé) همسر مینوس با این گاو وحشی به‌وجود آمد. مینوس دستور داد تا ددالوس، صنعتگر کرتی، زندانی هزارتو برای وی بسازد و هر سال از آتنی‌ها که خراجگذارش بودند، ده جوان سالم برای غذای او می‌ستاند.
بی شک هالی جونز نماد پاسیفانه همسر شاه مینوس است که به دلیل بلایی که از طرف خدا برسرشان امد به جنگ با خدا برخواسته اند . از زمانیکه که دختر کلردوور(هیوجکمن)ربوده میشود ما شاهد سکانس های بارانی هستیم که بی ارتباط به معمای هزار تو نیست ایا کلر موفق میشود که به خدا اثبات کوند که برای بهترین چیزها دعا میکند و برای بدترین چیزها اماده است ؟ ( دیالوگ فیلم )

[تصویر: 7.jpg]

خیر , کاراگاه لوکی است که زندانی ها مذهبی ما را از کام دشمنان خدا بیرون میکشد , با نگاهی به اسم وی به یاد لوکی در اساطیر نروژی می افتیم .
لوکی از خدایان یا یوتون ها (و یا هر دو) در اساطیر نروژی است. وی پدر هل و همچنین ماری افسانه ای به اسم یورمونگاند که این مار سرانجام در راگناروک، ثور را میکشد و توسط او کشته میشود؛ فرزند دیگر لوکی، گرگی به اسم فنریر است که در راگناروک، اودین را میکشد. روابط وی با دیگر خدایان اساطیری نورس در مواقع مختلف، متفاوت است؛ وی گاهی به عنوان یار و کمک کننده آنان و گاهی به عنوان دشمن و خرابکار شناخته میشود. او یک دگرپیکر است و در بسیاری مواقع خودش را به شکل یک ماهی، مادیان، پیرزن و دیگر اشکال درآورده است. رابطه حسنه لوکی با خدایان نورس زمانی پایان میپذیرد که وی قتل یکی از این خدایان، بالدر را طرح ریزی میکند. وی توسط خدایان محکوم میشود و در کوهی به بند کشیده میشود که ماری از بالای سر او زهرش را بر او میریزد ولی همسرش سیجین این زهر را در کاسه ای جمع میکند و مانع درد کشیدن همسرش میشود مگر مواقعی که میخواهد زهر را خالی کند که به خود پیچیدن لوکی در این لحظات از درد، موجب زمین لرزه میشود. در راگناروک او از بندش رها میشود و در جنگ با خدایان، دشمن دیرینش هایمدال را میکشد و خود نیز توسط او کشته میشود.
چقدر شبیه به داستان پرومته ی یونانی و ابلیس توراتی ؟! بی شک لوکی تمام مشخصات پرومته و ابلیس را دارد و در اساطیر نروژی نیز این نقش را ایفا میکند . ماجرا زمانی جالب میشود که ما درفیلم به انگشتر کاراگاه با دقت بیشتری نگاه میکنیم

[تصویر: 9.jpg]

گونیا و پرگار که از شناخته شده ترین نماد های فراماسونری است بر روی انگشتر حک شده است , پیام هالیوود در این فیلم بسیار زیباست :

کسانی هستند که میخواهند اعتقادات تو را بگیرند و به جنگ با خدا برخواسته اند و تو نباید تحت هیچ شرایطی تسلیم اونها بشی !

اما درنهایت شاهد هستیم که لوکی نماد شیطان با انگشتر نمادین خود به فریاد زندانی هایی میرسد که در هزار توی اعتقادات اسیر شده اند . انچه در فیلم های امسال هالیوود مشاهده میشود روی اوری به مذهب مثه احضار و بهشت و ... است ولی به نظر می اید مذهبی که هالیوود به ما معرفی میکند و از ان دفاع میکند بدون حضور فراماسونری به عنوان منجی شکست خورده است .

پایان
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۴۰, ۷/دی/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام،

پس واجب شد بریم ببینیم. فیلمشو گرفتم ... ولی باتوجه به rate سایت imdb ، گذاشته بودم اون آخرای ذهنم که اگه همه فیلمای 2013 رو دیدم ، بعداً اینم ببینم ! ولی با خوندن این مطلب واجب شد که تو این هفته ببینمش Smile

ممنون آقا رضا.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۴۷, ۸/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/دی/۹۲ ۲:۴۸ توسط A L I.)
شماره ارسال: #3
آواتار
وقتی فیلم رو دیدم...چشمم به انگشتر افتاد
همون لحظه منتظر زدن همچین تاپیکی بودمBig Grin

من فیلم رو برای خانواد زدم روی تی وی دیدن! بنده خداها اصلا به این چیزا توجه نمیکردن!!!Big GrinBig GrinBig Grin

فقط مدام فکر اون بچه کوچیکا بودن!!!

به نظرم فیلمی که میشه روی اون بهتر کار کرد فیلم هابیت هست!! حداقل اون بهانه های بهتری داره که بشه به
فراماسونی یا صهیونیست ربطش داد!!!!

ملتی بسیار پیشرفته و ثروتمند...در صلح و صفا دارن زندگی میکنن بعد یک اژدها پیدا میشه تمام زندگی و کاشانه اونها رو بهم میریزه!!! الفها(جنها جنگلی) هم به اونها کمک نمیکنن(در صورتیکه متحد اونها بودن)
بعد این ملت که به اسم دورفها هستند در فیلم!! سرگردان میشن به دنبال خانه ی جدید!!!(یهودی های؟!)

ولی بعد از چندین سال 13 نفر از اونها(13 طایفه یهودی؟؟!!!) تصمیم میگیرن برن و سرزمین افسانه ی خودشون اِره بور رو از اون اژدهای خبیث پس بگیرن!!!!!
به نظرم این فیلم هابیت با اینکه فوق العاده زیبا ساخته شده با جلوه های واقعا زیبا!!!مورد بهتری هست برای بررسی
همین امروز هم نسخه دوم هابیت در اینترنت منتشر شد!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۳۵, ۸/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/دی/۹۲ ۱۵:۴۲ توسط Justice Bringer.)
شماره ارسال: #4
آواتار
(۸/دی/۹۲ ۲:۴۷)A L I نوشته است:  وقتی فیلم رو دیدم...چشمم به انگشتر افتاد
همون لحظه منتظر زدن همچین تاپیکی بودمBig Grin

همون لحظه ای که تاپیک ایجاد شد هم ما منتظر بودیم یکی از شما دوستان بیاد و ... [ادامۀ ماجرا] ! Wink

نقل قول:به نظرم فیلمی که میشه روی اون بهتر کار کرد فیلم هابیت هست!! حداقل اون بهانه های بهتری داره که بشه به
فراماسونی یا صهیونیست ربطش داد!!!!
ملتی بسیار پیشرفته و ثروتمند...در صلح و صفا دارن زندگی میکنن بعد یک اژدها پیدا میشه تمام زندگی و کاشانه اونها رو بهم میریزه!!! الفها(جنها جنگلی) هم به اونها کمک نمیکنن(در صورتیکه متحد اونها بودن)
بعد این ملت که به اسم دورفها هستند در فیلم!! سرگردان میشن به دنبال خانه ی جدید!!!(یهودی های؟!)
ولی بعد از چندین سال 13 نفر از اونها(13 طایفه یهودی؟؟!!!) تصمیم میگیرن برن و سرزمین افسانه ی خودشون اِره بور رو از اون اژدهای خبیث پس بگیرن!!!!!

دیگه خیلی توهم توطئه داری ... من هابیت رو واسۀ رفیقام تو تی وی گذاشتم ... فقط داشتن به اون بیچاره بیلبو بگینز فک میکردن !!! خخخخخ Big Grin

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-25...#pid192390
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-25...#pid204750

در رابطه با اژدهاها ! میتونید فیلم The Reign of Fire محصول 2001 و سریال Game Of Thrones رو ببینید!

تو سریال Game Of Thrones که رسماً به حضرت زهرا [س] اهانت میکنن و لوسیفر رو نجات بخش نشون میدن !

فیلم Reign of Fire هم داستانی همین شکلی داره (مثل هابیت) یه سری اژدها میان کل دنیا رو داغون میکنن و در تصرف میکنن و شخصیتای قهرمان داستان باید سرزمین رو ازشون پس بگیرن ! یه فیلم آخرالزمانی ـه مثل هابیت با این فرق که تو فیلم اشاره میشه به End of the World (پایان دنیا) ولی تو هابیت اشاره نمیشه و بطور مخفی مفهوم پایان دنیا گنجونده شده !

دوستانی که میخوان از سطح کارای Peter Jackson و سطح نمادگرایی تو فیلماش باخبر بشن حتما حتما حتما فیلم The Lovely Bones محصول 2009 رو ببینن ! فیلمی سراسر نماد هست.


نقل قول:به نظرم این فیلم هابیت با اینکه فوق العاده زیبا ساخته شده با جلوه های واقعا زیبا!!!مورد بهتری هست برای بررسی

یعنی منظورت اینه که فیلم اگه زیبا ساخته بشه نباید صهیونیستی باشه !!! و نباید از داخلش نکات مخفیش رو بیرون کشید !!!


نقل قول:همین امروز هم نسخه دوم هابیت در اینترنت منتشر شد!

کیفیت DvDScr منظورتون هست دیگه ! توصیه میکنم هیچ فیلمی رو با این کیفیتا نبینید ... فقط اعصاب خورد کن هست. مخصوصا اگه به دیدن فیلمای 1080 و 720 عادت دارین.

فیلمی هست که ارزش داره براش یکی 2 ماه صبر کنه آدم (هم از لحاظ ساخت هم از لحاظ معنایی) !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۶, ۸/دی/۹۲
شماره ارسال: #5

نقل قول:وقتی فیلم رو دیدم...چشمم به انگشتر افتاد
همون لحظه منتظر زدن همچین تاپیکی بودم[تصویر: biggrin.png]
من فیلم رو برای خانواد زدم روی تی وی دیدن! بنده خداها اصلا به این چیزا توجه نمیکردن!!![تصویر: biggrin.png][تصویر: biggrin.png][تصویر: biggrin.png]
فقط مدام فکر اون بچه کوچیکا بودن!!!

خب که چی ؟
خانواده ی شما فیلم رو نفهمیدن چه ربطی به تاپیک من داره ؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۸, ۸/دی/۹۲
شماره ارسال: #6
آواتار
(۸/دی/۹۲ ۱۷:۵۶)Reza2035 نوشته است:  خب که چی ؟

مشکل ماها همینه دیگه آقا رضا ... فقط 2 متر جلو پامون رو می بینیم ! Confused
خدا هممونو هدایت کنه !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۱۲, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #7
آواتار
فیلم مزخرفی بود، آدم تعجب می کنه از کاربرهای سایت imdb !!!!!

با گم شدنِ دختر ها ، استارتِ تعلیق فیلم می خوره ، هیو جکمن به اون پسره کند ذهن مظنون می شه، به همین روال سه چهارم فیلم می ره، حالا کارگردان می مونه ، با این وقته کمش چه جوری جمع بندی کنه، و نهایتاً رو می آره به سر هم بندی و گره گشایی های ساده انگارانه! مثل آزاد شدنه یکی از دو دختر اون هم به دلیلی نامعلوم...
در پایان ، کارگردان روی هیچ چیز تمرکز نمی کنه، ( بر خلافه اول فیلم که خیلی با صبر و حوصله رفت جلو) و خیلی از چیزهایی که اصطلاحاً کاشته شد ، برداشت نشد...( یا خیلی گذرا در موردش حرف زد)
1.مثل مساله هزار تو
2.داستان پسری که خودش قتل ها رو باز سازی می کرد و در پایان خودکشی کرد( همش اضافی بود!!)
3.بی مصرف بودنِ اون کشیش و جسدی که اون پایین بود
4.چگونگی فرار یکی از دختر ها( و دلیل آوردنِ سطحیه دستِ تنها بودنه پیر زن!!!! )
5.دلیلِ به تعویق انداختنِ قتلِ دختر ها چی بود؟
6. و از همه مهمتر ، ما نفهمیدیم که اینا واسه چی این طفله معصوم ها رو می کشتن ؟؟؟و خیلی دمه دستی و شعاری و بیخود میگه که : جنگ با خدا !!!!!

اصلاً تعجب نداره، یه انگشتر، با اون نماد، وسطه یه فیلمی ببینی که این همه چیزه بیخودی و بی مصرف توش داره ...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۳, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #8

نقل قول:مثل آزاد شدنه یکی از دو دختر اون هم به دلیلی نامعلوم...

یه مایعی بهشون خورونده میشد مثه مشروب که ناتوانشون میکرد , در یکی از سکانس ها نشون میده که یکی از بطری ها کمتر ازش استفاده شده که مربوط به دختر سیاه پوسته !

نقل قول: 1.مثل مساله هزار تو

هزار تو برای بیننده غربی کاملا تعریف شده است .

نقل قول: 2.داستان پسری که خودش قتل ها رو باز سازی می کرد و در پایان خودکشی کرد( همش اضافی بود!!)

موافقم .

نقل قول: 3.بی مصرف بودنِ اون کشیش و جسدی که اون پایین بود

مردی که اون پایین بود همسر هالی جونز بود که میرفت پیش کشیش واسه اعتراف !

نقل قول: 4.چگونگی فرار یکی از دختر ها( و دلیل آوردنِ سطحیه دستِ تنها بودنه پیر زن!!!! )

اشاره کردم به این موضوع .

نقل قول: 5.دلیلِ به تعویق انداختنِ قتلِ دختر ها چی بود؟

بچه ها صرفا عقب افتاده میشدن , مثل الکس جونز که چند سال پیش پیرزن بود ولی نمیدونست خونش کجاست ... حالا اینکه بقیه بچه ها چی شدن یادم نمیاد توی فیلم بهش اشاره شده باشه .

نقل قول: 6. و از همه مهمتر ، ما نفهمیدیم که اینا واسه چی این طفله معصوم ها رو می کشتن ؟؟؟و خیلی دمه دستی و شعاری و بیخود میگه که : جنگ با خدا !!!!!

داستان شاه مینوس و پوسایدون !
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۰۱, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #9
آواتار
نقل قول:مردی که اون پایین بود همسر هالی جونز بود که میرفت پیش کشیش واسه اعتراف !

خودم فهمیدم ، مساله اینه که پرداخت به این دو شخصیت ، انجام نشده!!! بودُ نبودشون فرقی نمی کنه، فقط می خواسته با این اداها، فیلم رو یه خورده بکشونه به سمت مذهب !!! مثل نیایش های هیو جکمن با خدا. به نظر میاد که فیلم در این زمینه هم ابتر موند...

نقل قول:داستان شاه مینوس و پوسایدون !

منظورتون همون داستانِ بالاست، یا این چیزه دیگه ایه؟
می شه بیشتر بازش کنید؟

نقل قول:بچه ها صرفا عقب افتاده میشدن , مثل الکس جونز که چند سال پیش پیرزن بود ولی نمیدونست خونش کجاست ... حالا اینکه بقیه بچه ها چی شدن یادم نمیاد توی فیلم بهش اشاره شده باشه .

شوهر هالی جونز به کشیش اعتراف کرده بود که اونها 16 تا بچه رو کشتن ، و باز هم قراره بکشن،
حالا چه دلیلی داره که این ها رو نکشن و چیز خورشون کنن و بزارن دیوونه بشن!!!!
چرا اون 16 تا رو زنده نگه نداشتن و دیوونشون نکردن؟؟؟
با این وجود ، این دو تا بچه رو زنده نگه می دارن، و برامون هم مشخص نیست که تو این یه هفته ، چرا اونها رو نمی کشن؟؟

قبول دارین که داستان این فیلم ، چفت و بست درست حسابی نداشت ، و نمره ی هشت و یک خیلی خیلی براش زیاده؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۲۰, ۹/دی/۹۲
شماره ارسال: #10
آواتار
نقل قول:
قبول دارین که داستان این فیلم ، چفت و بست درست حسابی نداشت ، و نمره ی هشت و یک خیلی خیلی براش زیاده؟


هالیوود انقدر فیلم بیرون میده که جدیدا هم اکثرشون زیاد جالب نیستن و فقط تعداد کمی از مجموعه ی عظیم فیلمهایی که بیرون میده در سطح جهانی خبرش میپیچه...

مثل فیلم نوح یا اونجرز یا ثور...

از فیلمهای قبلی هالیوود هم که مجموعه ی بت من یا تبدیل شوندگان یا مرد عنکبوتی یا ترنسفورمز و چندتا فیلم دیگه مثل بیگانگان که پرومتئوس در ادامش ساخته شد تقریبا شهرت زیادی دارن.

فکر میکنم دیگه داستان پردازی های هالییود ته کشیده باشه و در چند سال اینده فیلمهای معروف و مشهور هالییود ژانر علمی تخیلی و تاریخی رو بیشتر در بر میگیره.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  نقد و بررسی فیلم " جنگ جهانی زد - World War Z " SAViOR 15 10,939 ۲۳/تیر/۹۵ ۱۰:۱۶
آخرین ارسال: sadinmoree
  نقد و بررسی فیلم هابیت: یک سفر غیر منتظره mohsen-321 122 59,954 ۱۰/تیر/۹۴ ۲:۳۵
آخرین ارسال: marveh
Video بررسی نماد های فراماسونری در فیلم Sherlock Holmes 2 Detector 10 9,224 ۱۴/آبان/۹۳ ۱۵:۳۱
آخرین ارسال: A.E
  بررسی و تحلیل فیلم هابیت: برهوت اسماگ عدالت 14 9,137 ۸/خرداد/۹۳ ۲۰:۲۲
آخرین ارسال: مصطفای جبهه ها
  بررسی فیلم آخر الزمانی Immortals ( جاودانگی ) تولید شده در 11.11.11 Imam12 5 8,068 ۲/فروردین/۹۲ ۲۰:۰۲
آخرین ارسال: Justice Bringer
  نقد و بررسی فیلم لژیون ( LEGION ) oO DaViD Oo 26 25,108 ۱۸/بهمن/۹۱ ۲۱:۵۹
آخرین ارسال: mofa
  نقد و بررسی کامل و جزء به جزء فیلم Dogville (داگویل) مجید املشی 0 3,355 ۱۷/شهریور/۹۱ ۵:۲۳
آخرین ارسال: مجید املشی

پرش در بین بخشها:


بالا