کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه وقت در جامعه بدحجابي از فساد اقتصادي خطرناكتر مي‌شود؟
۱۲:۳۴, ۳/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۴ ۱۳:۰۳ توسط III I III.)
شماره ارسال: #1

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم

(۲/آبان/۹۴ ۱۶:۴۶)Mohammad Trust نوشته است:  یه مرد پیدا شد بگه اختلاص و دزدی از بی حجابی بدتره!
بر خلاف شما به نظر من بايد گريست به حال كساني كه خود را عالم ديني مي‌دانند و اين چنين بر خلاف مباني نظر از خودشان مي‌دهند!

اول بايد ديد شديدترين گناه در نظر خدا چيست؟ و چرا؟

مولا اميرالمؤمنين علي عليه السلام در دو بيان گوهر بار خود مي‌فرمايند:

أَشَدُّ الذُّنُوبِ مَا اسْتَهَانَ بِهِ صَاحِبُهُ.
(حكمت 34 نهج البلاغه)
شديدترين گناهان آن گناهي است كه مرتكب شونده‌اش آن را ساده انگارد و به آن اهميت ندهد.

أَشَدُّ الذُّنُوبِ مَا اسْتَخَفَّ بِه صَاحِبُهُ.
(حكمت 469 نهج البلاغه)
شديدترين گناهان آن گناهي است كه مرتكب شونده‌اش آن را خفيف و ناچيز شمرد.

زماني كه فردي يا بدتر از آن جامعه‌اي نسبت به يك حرام قطعي خدا بي اهميت شوند و آن را عادي و ناچيز شمرند اين همان گناه تبديل مي‌شود به بزرگترين و شديدترين گناه چرا كه در حقيقت دهن كجي به حكم قطعي خداست و به مرور زمان اصل و ريشه‌ي دين را در فردي كه بي مبالات است نسبت به آن حرام قطعي را نابود مي‌كند و اگر جامعه هم نسبت به آن حرام قطعي بي تفاوت شود باعث نابود كردن ريشه‌هاي دين به طور كل در يك جامعه مي‌شود.

وقتي كه در جامعه‌اي منكر از منكر بودن خارج شود! و خدايي ناكرده تبديل بشود حتي به معروف مثل فاجعه‌اي كه براي حجاب رخ داده كه بدحجابي نشانه‌ي تمدن و شخصيت شده و در بسياري از مجامع بانوان با حجاب و عفيف مورد تمسخر مستقيم و يا غير مستقيم واقع مي‌شوند و بالعكس به زنان بدحجاب با ديد توجه و تكريم نگاه مي‌شود و بدحجابي نوعي با كلاسي و با تمدني قلمداد مي‌شود نتيجه‌ي اين فرايند در جامعه مي‌شود نابودي اصل دين!

همانطور كه زماني كه معروفي از معروفيت خارج شود و خدايي ناكرده تبديل بشود حتي به منكر مثل فاجعه‌اي كه براي غيرت رخداده تبديل مي‌شود به بزرگترين و شديدترين گناه چرا كه در حقيقت دهن كجي به حكم قطعي خداست و به مرور زمان اصل و ريشه‌ي دين را در فرد و جامعه نابود مي‌كند.

در روزگاري هستيم كه در برخي فيلم‌ها و حتي دربين عموم مردم غيرت مورد تسمخر قرار مي‌گيرد و نشانه‌ دوري از تمدن!

تبديل شدن معروف به منكر و منكر به معروف و ناچيز شمردن احكام قطعي خدا آن فاجعه‌اي است كه باعث مي‌شود اصل دين و فهم دين كه از آن به بصيرت ياد مي‌شود در جامعه نابود شود.

اساساً مبناي هلاكت قوم ها در تمام ادوار كه داستان آنها در تاريخ آمده اصل خود گناه نيست!
بلكه بي اهميت شدن آن مردم نسبت به گناهاني است كه آنها را انجام داده اند!!!!!

و اين همان استراتژي ابليس در طول تاريخ است كه با آن جوامع را به بي ديني كشانده و بارها و بارها ريشه‌هاي دين در يك جامعه را با بي‌بندباري در مسئله حيا و حجاب نابود كرده است كه در دوران معاصر هم در قرنهاي معاصر هم شاهد آن بوده و هستيم و با توجه به شواهد و قرائن خواهيم بود.

اين در حالي است كه فساد اقتصادي همچنان از قبيح ترين افعال بين همه‌ي مردم اعم از ديندار و بي دين است و چون مردم آن را امري قبيح مي‌دانند و معتقدند كه به ايشان ضرر مي زند و از دلايلي كه شخص آن را پنهاني انجام مي دهد نيز همين قبيح بودنش در بين عموم است و اينكه مردم معتقدند اين كار برايشان ضرر دارد و مقسد اقتصادي دارد به ايشان ضرر مي زند.

چند روايت ديگر هم در كنار دو روايت بالا جالب توجه است.

امام صادق (عليه السلام) می‌فرماید:

«لَا إِیمَانَ لِمَنْ لَا حَیَاءَ لَه‏»

کسی که حیا ندارد ایمان ندارد.
اصول كافي، جلد 3، ص 165

علی علیه السلام فرمود:
«ایّاک و المجاهره بالفُجور فانّه من اشدّ المآثم»؛
«از آشکار نمودن گناهان و انجام بي‌باكانه‌ي آن بپرهیز، که آن از سخت ترین و شديد ترين گناهان است.»
(عیون الحكم والمواعظ، ص95)

رسول خدا (صلّی الله علیه وآله وسلم) می فرماید: « کسی که گناهی کند در حالی که خندان باشد داخل در آتش می شود درحالی که گریانست.» و همچنین فرمود : « چهار چیز در گناه بدتر از خود گناه است: کوچک شمردن گناه، افتخار کردن به آن، خوشحالی از آن و اصرار کردن به آن .»( خصال صدوق ، ج1 ،ص 115)
امیر مؤمنان علی علیه السلام فرمود:«ایاک و الاصرار فانه من اکبر الکبائر و اعظم الجرائم»؛ «از اصرار بر گناه بپرهیز، چرا که از بزرگترین جرایم است.»

و البته به احتمال فراوان با تمام اين مباحثي هم كه ارائه شد باز عده‌اي هستند كه اين مطالب را بخواهند با توجيهاتي رد كنند.
چرا كه همانطور كه گفتيم:

تبديل شدن معروف به منكر و منكر به معروف و ناچيز شمردن احكام قطعي خدا آن فاجعه‌اي است كه باعث مي‌شود اصل دين و فهم دين كه از آن به بصيرت ياد مي‌شود در جامعه نابود شود.

و البته به جز بدحجابي
نگاه به نامحرم،
رابطه دوستانه با نامحرم،
اختلاط غير ضروري با نامحرم،
گوش دادن به موسقي مطرب و غنا
و بسياري از گناهان اينچنيني كه از جنس حيا هستند
كاملاً در جامعه امروز ما عادي‌سازي شده اند
و همه از مصاديق اين فاجعه هستند.

و به ياد اين روايت مي افتم كه:

نگه داشتن دين در آخرالزمان از نگهداشتن گلوله‌ي آتشين در كف دست سخت تر است.
و بسياري خود را ديندار مي‌پنداريم در حاليكه ابداًٌ‌ سختي نگهداشتن گلوله‌ي آتشين بر كف دست را حس نمي‌كنيم
چرا كه به احتمال فراوان اصلاً معناي دينداري را نفهميده‌ايم و دينداري را با بسياري از افعال قابل جمع مي‌دانيم و درنتيجه گلوله بر روي زمين افتاده و در كف دست خود حرارتي آتشين از دينداري خود حس نمي كنيم!

یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۲:۰۱, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۱۴:۱۵ توسط mirza47820.)
شماره ارسال: #41

اسم بعضی ها ادم رو یادم اسم مخفف مفسدین اقتصادی میندازهHappy
اونایی که خودشون رو تمام ملت فرض میکننHappy
شماها جزو تسبیه چرخوندن و ریش گذاشتن هنر دیگه ای ندارید . برید ریشتون رو حنا کنید که از سنت های پیغمبر است
علم شماها ایناست :
مخرج غائط را به سرگين(مدفوع حيوان) پاك كردن حرام است؛ هرچند سرگيد از حيوانی باشد كه گوشت آن حلال است
دوم به چيزی پاك كردن كه خوردنی باشد، مثل ميوه و غير آن حرام است

مخرج بول را به آب مطلق طهارت دادن نه به گلاب و امثال آن، و نه به كلوخ كه آن مذهب سنيان است. اما مخرج غايط را كه حوالی آن موضع آلوده نشده باشد، به كلوخ و لته و پنبه و امثال آن طاهر می توان كرد، هرچند كه آب ميسر باشد؛ اما لازم است كه از سه نوبت كمتر نباشد، اگر چه به دونوبت يا كمتر پاك شود و اگر حوالی آن آلوده شده باشد، پاك كردن آن به آب می بايد و بس
(جامع عباسی، شيخ بهايی)
و چون حاجت داری به رفتن به بيت الخلاء، پس بدان كه آداب بيت الخلاء بسيار است، و جمله ای از آن بطور اختصار آن است كه :
* مقدم می داری در وقت داخل شدن پای چپ را و می گويی: "بسم الله و بالله اعوذ بالله من الرجس النجس الخبيث المخبث الشيطان الرجيم"
* چون عورت باز كردی، بسم الله می گويی و واجب است در اين حال بلكه در تمام حالات مستور كردن عورت را، و حرام است در اين حال رو به قبله و پشت به قبله نشستن
* مستحب است آنكه بگويی در حال قضای حاجت: " اللهم اطعمنی طيباً فی عافيه و اخرجه منی خبيثاً فی عافيه"
* وقتيكه نظرت افتاد بر آنچه از تو دفع شده، می گويی: "اللهم ارزقنی الحلال و جنبنی الحرام"
* چون خواستی طهارت بگيری، اول استبراء می كنی، پس دعای رؤيت آب را می خوانی: " الحمدلله الذی جعل المهء طهوراً و لم يجعله نجسا"
* در وقت طهارت می گويی: " اللهم حصن فرجی و اعفه و استر عورتی و حرمنی من النار"
*چون از جای خود برخواستی، دست راست را بر شكم می كشی و می گويی: "الحمدلله الذی اماط عنی الادی و هنانی طعامی و شرابی و عافانی من البلوی"
*پس بيرون می آيی و مقدم می داری پای راست را بر پای چپ، و اين دعا را می خوانی: " الحمدلله الذی عرفنی لذته و اتقی فی جسدی قوته و اخرج عنی اذاه، يا لها نعمته لا يقدر القادرون قدرها"
(مفاتيح الجنان، شيخ عباس قمی)

در احكام نكاح
بدانكه مكروه است

سخن گفتن در حال جماع خصوصاً مرد مگر ذكر خدای تعالی
- نكاح زن با مرد فاسق خصوصاً اگر شرابخوار يا سنی يا مستضعف باشد
- نكاح كردن زنان سياه پوست سوای زنان مملكت نوبی (؟)
- ريختن منی در غير فرج زن آزادی كه به عقد دائم او را خواسته باشند بی اذن او
- خوابيدن ميان دو زن آزاد؛ اما خوابيدن ميان دو كنيز مكروه نيست
(جامع عباسی، شيخ بهايی)

در احكام دخول بر زن
اما شانزده وجه حرام
اول اگر شخصی زن ديگری را به شبهه دخول كند، شوهر آن زن را دخول كردن به آن زن حرام است تا آنكخ عده دخول كننده بيرون رود
- دوم هرگاه به سبب دخول كردن به دختر غير بالغ، مخرج بول و غايط يا مخرج حيض و بول او يكی شود، دخول كردن به او حرام است
- سوم هرگاه كسی به زن خود گفته باشدكه پشت تو همچو پشت مادر من است، پيش از آن كه كفاره بدهد، دخول كردن حرام است
- چهارم دخول كردن به يكی از زنان در شبی كه نوبت زن ديگری باشد؛ بی اذن زنی كه نوبت او باشد
- پنجم دخول كردن به كنيز حامله ای كه خريده باشد، پيش از آنكه چهارماه از حمل او بگذرد، حرام است؛ اما ريختن منی در بيرون فرج او حرام نيست
- ششم هرگاه كنيزی را بخرند پيش از آنكه آن كنيز حيض ببيند يا چهل و پنج روز از وقت خريدن او بگذرد، دخول كردن به او حرام است؛ و آيا در اين مدت دست ماليدن به او نيز حرام است؟ ميان مجتهدين در آن اختلاف است

(جامع عباسی، شيخ بهايی)
حضرت محمد فرمود كه نمی دانید تركیب هلیله سیاه و هلیله زرد و سمقونیا و فلفل و دارفلفل و زنجبیل خشك و زنیان و خشخاش سرخ و نمك هندی و نارمشك و قاقله و شقاقل و چوب بلسان و دانه بلسان و سلیخه مقشر و علك رومی و عاقرقرها و دارچینی و عسل، كه اگر از آن دو مثقال ناشتا و دو مثقال در وقت خواب بخورند، چه اندازه قوت جماع می بخشد
حلیةالمتقین، علامه مجلسی
از حضرت امام جعفر صادق پرسيدند: كسي كه واجبی كشيده باشد، ايستاده بول می تواند كرد؟ فرمود كه باكی نيست.
حلیةالمتقین، علامه مجلسی
محمد از احمد، و او از ابن محبوب، و او از جميل بن صالح، و او از ابن بن تغلب نقل كنند كه گفت از امام ابی عبدالله جعفر صادق(علیه السلام) پرسيدم كه زمين بر چه استوار است؟ فرمود بر ماهی. گفتم ماهی بر چيست؟ فرمود بر آب. پرسيدم آب بر چيست؟ فرمود بر صخره. پرسيدم صخره بر چيست؟ فرمود بر خاك نمناك. پرسيدم خاك نمناك بر چيست؟ فرمود هيهات كه در اينجا ديگر دانش علما گم گشته است.
(روضة من الكافی، شيخ كلينی)

درباره اونایی که در عراق و لبنان و یمن معتقد به ولایت فقیه هستن در اونجاها خیلی ها از علمای شیعه مخالف ولایت فقیه هستن .
محمدحسین فضل‌الله(روحانی لبنانی) وی ولایت مطلقه فقیه را باطل می‌دانست. همچنین وی در این باره می‌گوید: «من به ولایت مطلق فقیه اعتقاد ندارم. ولی به این اعتقاد دارم که در اسلام اصلی وجود دارد و آن حفظ نظم جامعه و حفظ نظم امینتی و اقتصادی و اجتماعی است. اگر حفظ این نظام به این متوقف باشد که ولی فقیه و مشاورانش حکومت را به دست بگیرد، ما آن را قبول داریم. اما اگر حفظ این نظام متوقف به آن نباشد، می‌توانیم شخص امین و مخلص و مشاوران متخصصی را برگزینیم که به او در اداره امور دولت کمک کنند و در نتیجه به ولایت فقیه نیازی نیست.»

آیت الله سید علی سیستانی دربارهٔ ولایت فقیه چنین بیان می‌کند که ولایت در آن چه - به اصطلاح فقها - امور حسبیه خوانده می‌شود برای هر فقیهی که جامع شرایط تقلید باشد ثابت است. و اما در امور عامه که نظم جامعه اسلامی بر آن‌ها متوقف است هم در شخص فقیه و هم در شرایط به کار بستن ولایت امور دیگری معتبر است

آیت الله اسدالله بیات زنجانی اودر پرسش یکی از مقلدان خود درباره ولایت فقیه گفته است: «اصل ولایت فقیه امری سیاسی و فقهی و مورد اختلاف بین فقیهان است و اگرچه به نظر صحیح می‌آید لیکن نه خودش اصل دین و نه انکارش کفرآور و فسق است. کسانی که غیر از این را می گویند نیز اهل بدعت بوده و از باب نهی از منکر باید آنان را طرد کرد و اگر عالمی نیز اینگونه حرف بزند، موجب سلب عدالتش می‌شود و پشت سر او نمی‌شود نماز خواند.»

آیت الله سید محمدجواد غروی او حدیث مقبوله عمر بن حنظله (مورد استناد در موضوع ولایت فقیه) و حدیث من بلغه ثواب (مورد استناد در موضوع تقلید و ظن فقیه) را از مجعولات شمرده و این دو را از مهمترین اخبار آحاد منحوله در ایجاد انحراف و کژی در اسلام و شیعه قلمداد کرده‌است

آیت الله سید حسن طباطبایی قمی با نظریهٔ ولایت فقیه مخالف بود. او براین اعتقاد بود که در شرایط کنونی امکان برقراری حکومت اسلامی وجود ندارد

آیت الله مهدی حائری یزدی او ابداع کنندهٔ نظریه وکالت مالکان شخصی مشاع در فقه سیاسی شیعه‌است. او در این نظریه حق حکومت را به تمام اهالی سرزمین که از نظر او مالکان طبیعی آن هستند می‌دهد و حکومت‌گران را نمایندگان و وکلای مردم می‌داند. وی در موارد بسیاری از جمله مخدوش دانستن تئوری ولایت فقیه با روح‌الله خمینی اختلاف نظر داشت و احتمالاً نخستین پژوهش‌گری بود که در کتاب حکمت و حکومت به‌طور تئوریک نظریهٔ ولایت فقیه را به چالش کشید.
[font=Tahoma][/font]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۲:۲۵, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۱۲:۳۲ توسط میم.حسین.الف.)
شماره ارسال: #42

اولا جملات سوالی بود و چیزی به کسی نسبت داده نشد اگه تو تفکر کردن خست به خرج میدید پای جواب نزارید کلا راجب پارگراف اول بحثی نیست چون احساسات به عقل غالب شده

دوما اینکه بعضیا میان می گن اسم اسلامی رو برداریم سلقیه خودشونو صرفا اعمال می کنن

سوما فکر میکنم باید برم اصول عقاید حجتیه ای ها رو مطالعه کنم تا یاد بگیریم برخورد با بعضیارو

یکم به جای تز دادن و خیال بافی برید ببینید چرا اسمش شده جمهوری اسلامی ؟ بعضیا فکر میکنن همین الان چون روحانی داره لایی می کشه اسم اسلامی گذاشته رو حکومت تا لاپوشونی بکنه کاراشو . باید برای مطالعه دکترین جمهوری اسلامی برید تو زندان های ساواک

بعد الان تنها مشکل همینه که عده ای گناهکار درحال سو استفاده از اسلام هستند و مردمن دین زده شدند ؟نمی گن نشدن یا این بی تاثیر بوده ولی اگه بخوایم ریشه یابی کنیم کسایی که بذر این تفکرو تو ذهن مردم می کارن باعث دین زدگی مردم می شن
هم ابوبکر هم عمر و هم عثمان در زیر نام اسلامی حکومت کردند ولی اون زمان کسی نبود که بیاد این تفکراتو تو ذهن مردم بندازه که بعد برن مسیحی بشن بلکه اونایی که دستی تو کار داشتن اسلامی که فشار خون بعضیارو بالا میبره به مردم معرفی کردن خلق الله هم رفتند دنبال آدمش . خب این یه چیز ساده رو نشون میده چرا رفتن سنی شدن ؟ معاویه که بدتر بود ؟ همین الانش آل سعود که ادعای حکومت اسلامی داره بدتره . حالا چرا رفتن سنی شدن ؟
پس این ماجرا از یه جای دیگه آب می خوره .
خیلیا زمان امام حسن (علیه السلام) حنجره شونو پاره کردند آی چنین و چنان ؛ شدند دلسوز و داعیه دار اسلام و امت اسلامی بعد همونا تا امام حسین(علیه السلام) روشنایی هارو خاموش کرد فرار رو به قرار ترجیح دادن
حالا اگه کسی دلش اومد چندتا سلول خاکستری بسوزنه بیاد تا رابطه مدعی و امام رو براش شرح بدم
۱۲:۳۹, ۸/آبان/۹۴
شماره ارسال: #43

(۸/آبان/۹۴ ۱۲:۰۱)mirza47820 نوشته است:  اسم بعضی ها ادم رو یادم اسم مخفف مفسدین اقتصادی میندازهHappy
شماها جزو تسبیه چرخوندن و ریش گذاشتن هنر دیگه ای ندارید . برید ریشتون رو حنا کنید که از سنت های پیغمبر است
علم شماها ایناست :
.....
[font=Tahoma][/font]

یکم بیشتر شکلک خنده بذار قشنگ متوجه بشیم خندونی Wink

ما همونی که شما می گید هستیم. (فرضا)

فقط من موندم شما چه تلاشی در هدایت ما دارید. خدایان خیرت دهند. از در می اندازن بیرون از دیوار با کاربری دیگر تشریف میاری کاربران متحجر و غافل (!!) اینجا رو هدایت کنی. (کاربران اینجا به خدا قسم گوش مخملی نیستند)
۱۳:۱۵, ۸/آبان/۹۴
شماره ارسال: #44
آواتار
(۸/آبان/۹۴ ۱۲:۲۵)میم.حسین.الف نوشته است:  حالا اگه کسی دلش اومد چندتا سلول خاکستری بسوزنه بیاد تا رابطه مدعی و امام رو براش شرح بدم
ادامه بده ...
۱۴:۴۲, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۱۴:۴۲ توسط mirza47820.)
شماره ارسال: #45

(۸/آبان/۹۴ ۱۲:۳۹)چــمران نوشته است:  یکم بیشتر شکلک خنده بذار قشنگ متوجه بشیم خندونی Wink
HappyHappyHappyHappyHappyHappyHappyHappy
(۸/آبان/۹۴ ۱۲:۳۹)چــمران نوشته است:  فقط من موندم شما چه تلاشی در هدایت ما دارید. خدایان خیرت دهند. از در می اندازن بیرون از دیوار با کاربری دیگر تشریف میاری کاربران متحجر و غافل (!!) اینجا رو هدایت کنی. (کاربران اینجا به خدا قسم گوش مخملی نیستند)
هدایت حتی یک نفر اجری عظیم دارد . اگر پیامبر هم میخواست با مشکلاتی که حُمقا برایش ایجاد می کنند عقب نشینی کند در رسالتش موفق نمی شد
بخصوص که در محیط مجازی نمیشه گفت اینجا از من است و آنجا از من نیست از اینجا بیرونش میکنیم تا کسی نباشد به عقاید پوچ ما خرده بگیرد . اگر بنده نباشم که نظرات و عقاید سیاه عده ای را رسوا کنم امکان گمراهی عده ی زیادی از بازدیدکنندگان وجود دارد .
۱۵:۳۹, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۱۵:۴۴ توسط چــمران.)
شماره ارسال: #46

به که در جيب نمد آيينه را پنهان کنيم........ عالم از جهل مرکب یک سواد اعظم است.
۱۷:۵۱, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۱۷:۵۲ توسط السا.)
شماره ارسال: #47
آواتار
نقل قول:اما وقتی یک اشتباه مربوط باشه به یک کشوری که ادعا داره ولایتش همان ولایت رسول الله هست این دیگه قضیه اش فرق میکنه و این کار باعث دین زده شدن مردم مخصوصا جوان ها میشه. وقتی جلو خودم یه ماشین پورشه از جلو یه نمکی یا یه دختر جوان گل فروش رد میشه و حسرت خوردن رو میشه تو چشمای اون دختر دید. خب این چیزا واقعا در ولایت رسول الله نبوده.

این چیزا مطمئن باشید زمان ولایت رسول الله هم بود. اون زمان پورشه نبود، اما اختلاف طبقاتی بود، حتی همین برده داری ک اسلام اون رو قاعده مند کرد هم نشونه بارزیه از اینکه زمان ِ امام ها هم دنیا گل و بلبل نبوده.

امام، هری پاتر نیست ک چوب جادو داشته باشه.
امام میاد و رهبری رو ب دست میگیره، اما اجباری در کارش نیست.راه و چاه رو نشون میده، این دیگه خود ِ مردم هستند ک تصمیم میگیرند.
قیاس مع الفارقه اما مثل همین دوران ک آقای خامنه ای راه و چاه ِ هسته ای و مذاکرات رو نشون دادند، اما اجباری در کار نبود. مسئولین خودشون بریدند و دوختند و تن مردم کردند. همین مسئولینی ک خودِ همین ملت انتخاب کردند!

و یک مورد دیگه، اینکه
اسلام، ب این احتیاج نداره ک ی حکومت تشکیل بشه و قواعد و قوانین اون رو پیاده کنن توش!
این ما هستیم ک ب این نیاز داریم قوانین اسلامی توی کشورمون پیاده بشه.
اون نقطه ای ک مد نظر حکومت هست، یک جامعه ای هست ک تماما اسلامی باشه و بر طبق حقوق و تکالیفی ک اسلام مشخص کرده، مردم زندگی کنن و سعی هم بر این هست ک قوانین اسلامی توش پیاده بشه.

افراد متخصص در دین، میگردن و این قوانین و قواعد رو استخراج میکنن.
حالا هر کسی فکر میکنه ک اون عالم ها نمیتونن این کار رو انجام بدن، بر اون واجب میشه ک بره و ب تحصیل توی دین بپردازه و بیاد این قوانین رو استخراج کنه و پیاده سازیش کنه.

نقل قول:تا قبل از ظهور حضرت مهدی نباید به قوانین کشوری حکم اسلامی داد چون این کار باعث دین زدگی مردم میشه همانطور که تا الان شده. مردم فکر میکنن اختلاس و فساد , فقر و مشکلات اقتصادی تا مشکلات اخلاقی جامعه و فاصله طبقاتی فوق العاده بالایی که الان به وجود اومده و...همه اش هم تو ولایت اهل بیت هم وجود داشته و خواهد داشت. نمیدونن که این موارد ربطی به اسلام نداره.

الان اسم قوانین رو عوض کنیم بذاریم "حکومتی" مشکل شما حل میشه ؟ <-- خواهش میکنم دقیق جواب بدید Smile

نقل قول:هدایت حتی یک نفر اجری عظیم دارد . اگر پیامبر هم میخواست با مشکلاتی که حُمقا برایش ایجاد می کنند عقب نشینی کند در رسالتش موفق نمی شد
بخصوص که در محیط مجازی نمیشه گفت اینجا از من است و آنجا از من نیست از اینجا بیرونش میکنیم تا کسی نباشد به عقاید پوچ ما خرده بگیرد . اگر بنده نباشم که نظرات و عقاید سیاه عده ای را رسوا کنم امکان گمراهی عده ی زیادی از بازدیدکنندگان وجود دارد .
شما کتابتون رو هر چ زودتر بدید بیرون، تا مریدان یقه بدرند و سر ب بیابان بگذارند Big Grin

نقل قول:[تصویر: smile.png][تصویر: smile.png][تصویر: smile.png][تصویر: smile.png][تصویر: smile.png][تصویر: smile.png][تصویر: smile.png][تصویر: smile.png]

کمه، بیشتر لطفا :دی
۲۱:۰۱, ۸/آبان/۹۴
شماره ارسال: #48
آواتار
(۸/آبان/۹۴ ۱۲:۰۱)mirza47820 نوشته است:  اسم بعضی ها ادم رو یادم اسم مخفف مفسدین اقتصادی میندازهHappy
علم شماها ایناست :
مخرج غائط را به سرگين(مدفوع حيوان) پاك كردن حرام است؛ هرچند سرگيد از حيوانی باشد كه گوشت آن حلال است
دوم به چيزی پاك كردن كه خوردنی باشد، مثل ميوه و غير آن حرام است

مخرج بول را به آب مطلق طهارت دادن نه به گلاب و امثال آن، و نه به كلوخ كه آن مذهب سنيان است. اما مخرج غايط را كه حوالی آن موضع آلوده نشده باشد، به كلوخ و لته و پنبه و امثال آن طاهر می توان كرد، هرچند كه آب ميسر باشد؛ اما لازم است كه از سه نوبت كمتر نباشد، اگر چه به دونوبت يا كمتر پاك شود و اگر حوالی آن آلوده شده باشد، پاك كردن آن به آب می بايد و بس
(جامع عباسی، شيخ بهايی)
و چون حاجت داری به رفتن به بيت الخلاء، پس بدان كه آداب بيت الخلاء بسيار است، و جمله ای از آن بطور اختصار آن است كه :
* مقدم می داری در وقت داخل شدن پای چپ را و می گويی: "بسم الله و بالله اعوذ بالله من الرجس النجس الخبيث المخبث الشيطان الرجيم"
* چون عورت باز كردی، بسم الله می گويی و واجب است در اين حال بلكه در تمام حالات مستور كردن عورت را، و حرام است در اين حال رو به قبله و پشت به قبله نشستن
* مستحب است آنكه بگويی در حال قضای حاجت: " اللهم اطعمنی طيباً فی عافيه و اخرجه منی خبيثاً فی عافيه"
* وقتيكه نظرت افتاد بر آنچه از تو دفع شده، می گويی: "اللهم ارزقنی الحلال و جنبنی الحرام"
* چون خواستی طهارت بگيری، اول استبراء می كنی، پس دعای رؤيت آب را می خوانی: " الحمدلله الذی جعل المهء طهوراً و لم يجعله نجسا"
* در وقت طهارت می گويی: " اللهم حصن فرجی و اعفه و استر عورتی و حرمنی من النار"
*چون از جای خود برخواستی، دست راست را بر شكم می كشی و می گويی: "الحمدلله الذی اماط عنی الادی و هنانی طعامی و شرابی و عافانی من البلوی"
*پس بيرون می آيی و مقدم می داری پای راست را بر پای چپ، و اين دعا را می خوانی: " الحمدلله الذی عرفنی لذته و اتقی فی جسدی قوته و اخرج عنی اذاه، يا لها نعمته لا يقدر القادرون قدرها"
(مفاتيح الجنان، شيخ عباس قمی)

در احكام نكاح
بدانكه مكروه است

سخن گفتن در حال جماع خصوصاً مرد مگر ذكر خدای تعالی
- نكاح زن با مرد فاسق خصوصاً اگر شرابخوار يا سنی يا مستضعف باشد
- نكاح كردن زنان سياه پوست سوای زنان مملكت نوبی (؟)
- ريختن منی در غير فرج زن آزادی كه به عقد دائم او را خواسته باشند بی اذن او
- خوابيدن ميان دو زن آزاد؛ اما خوابيدن ميان دو كنيز مكروه نيست
(جامع عباسی، شيخ بهايی)

در احكام دخول بر زن
اما شانزده وجه حرام
اول اگر شخصی زن ديگری را به شبهه دخول كند، شوهر آن زن را دخول كردن به آن زن حرام است تا آنكخ عده دخول كننده بيرون رود
- دوم هرگاه به سبب دخول كردن به دختر غير بالغ، مخرج بول و غايط يا مخرج حيض و بول او يكی شود، دخول كردن به او حرام است
- سوم هرگاه كسی به زن خود گفته باشدكه پشت تو همچو پشت مادر من است، پيش از آن كه كفاره بدهد، دخول كردن حرام است
- چهارم دخول كردن به يكی از زنان در شبی كه نوبت زن ديگری باشد؛ بی اذن زنی كه نوبت او باشد
- پنجم دخول كردن به كنيز حامله ای كه خريده باشد، پيش از آنكه چهارماه از حمل او بگذرد، حرام است؛ اما ريختن منی در بيرون فرج او حرام نيست
- ششم هرگاه كنيزی را بخرند پيش از آنكه آن كنيز حيض ببيند يا چهل و پنج روز از وقت خريدن او بگذرد، دخول كردن به او حرام است؛ و آيا در اين مدت دست ماليدن به او نيز حرام است؟ ميان مجتهدين در آن اختلاف است

(جامع عباسی، شيخ بهايی)
حضرت محمد فرمود كه نمی دانید تركیب هلیله سیاه و هلیله زرد و سمقونیا و فلفل و دارفلفل و زنجبیل خشك و زنیان و خشخاش سرخ و نمك هندی و نارمشك و قاقله و شقاقل و چوب بلسان و دانه بلسان و سلیخه مقشر و علك رومی و عاقرقرها و دارچینی و عسل، كه اگر از آن دو مثقال ناشتا و دو مثقال در وقت خواب بخورند، چه اندازه قوت جماع می بخشد
حلیةالمتقین، علامه مجلسی
از حضرت امام جعفر صادق پرسيدند: كسي كه واجبی كشيده باشد، ايستاده بول می تواند كرد؟ فرمود كه باكی نيست.
حلیةالمتقین، علامه مجلسی
محمد از احمد، و او از ابن محبوب، و او از جميل بن صالح، و او از ابن بن تغلب نقل كنند كه گفت از امام ابی عبدالله جعفر صادق(علیه السلام) پرسيدم كه زمين بر چه استوار است؟ فرمود بر ماهی. گفتم ماهی بر چيست؟ فرمود بر آب. پرسيدم آب بر چيست؟ فرمود بر صخره. پرسيدم صخره بر چيست؟ فرمود بر خاك نمناك. پرسيدم خاك نمناك بر چيست؟ فرمود هيهات كه در اينجا ديگر دانش علما گم گشته است.
(روضة من الكافی، شيخ كلينی)

درباره اونایی که در عراق و لبنان و یمن معتقد به ولایت فقیه هستن در اونجاها خیلی ها از علمای شیعه مخالف ولایت فقیه هستن .
محمدحسین فضل‌الله(روحانی لبنانی) وی ولایت مطلقه فقیه را باطل می‌دانست. همچنین وی در این باره می‌گوید: «من به ولایت مطلق فقیه اعتقاد ندارم. ولی به این اعتقاد دارم که در اسلام اصلی وجود دارد و آن حفظ نظم جامعه و حفظ نظم امینتی و اقتصادی و اجتماعی است. اگر حفظ این نظام به این متوقف باشد که ولی فقیه و مشاورانش حکومت را به دست بگیرد، ما آن را قبول داریم. اما اگر حفظ این نظام متوقف به آن نباشد، می‌توانیم شخص امین و مخلص و مشاوران متخصصی را برگزینیم که به او در اداره امور دولت کمک کنند و در نتیجه به ولایت فقیه نیازی نیست.»

آیت الله سید علی سیستانی دربارهٔ ولایت فقیه چنین بیان می‌کند که ولایت در آن چه - به اصطلاح فقها - امور حسبیه خوانده می‌شود برای هر فقیهی که جامع شرایط تقلید باشد ثابت است. و اما در امور عامه که نظم جامعه اسلامی بر آن‌ها متوقف است هم در شخص فقیه و هم در شرایط به کار بستن ولایت امور دیگری معتبر است

آیت الله اسدالله بیات زنجانی اودر پرسش یکی از مقلدان خود درباره ولایت فقیه گفته است: «اصل ولایت فقیه امری سیاسی و فقهی و مورد اختلاف بین فقیهان است و اگرچه به نظر صحیح می‌آید لیکن نه خودش اصل دین و نه انکارش کفرآور و فسق است. کسانی که غیر از این را می گویند نیز اهل بدعت بوده و از باب نهی از منکر باید آنان را طرد کرد و اگر عالمی نیز اینگونه حرف بزند، موجب سلب عدالتش می‌شود و پشت سر او نمی‌شود نماز خواند.»

آیت الله سید محمدجواد غروی او حدیث مقبوله عمر بن حنظله (مورد استناد در موضوع ولایت فقیه) و حدیث من بلغه ثواب (مورد استناد در موضوع تقلید و ظن فقیه) را از مجعولات شمرده و این دو را از مهمترین اخبار آحاد منحوله در ایجاد انحراف و کژی در اسلام و شیعه قلمداد کرده‌است

آیت الله سید حسن طباطبایی قمی با نظریهٔ ولایت فقیه مخالف بود. او براین اعتقاد بود که در شرایط کنونی امکان برقراری حکومت اسلامی وجود ندارد

آیت الله مهدی حائری یزدی او ابداع کنندهٔ نظریه وکالت مالکان شخصی مشاع در فقه سیاسی شیعه‌است. او در این نظریه حق حکومت را به تمام اهالی سرزمین که از نظر او مالکان طبیعی آن هستند می‌دهد و حکومت‌گران را نمایندگان و وکلای مردم می‌داند. وی در موارد بسیاری از جمله مخدوش دانستن تئوری ولایت فقیه با روح‌الله خمینی اختلاف نظر داشت و احتمالاً نخستین پژوهش‌گری بود که در کتاب حکمت و حکومت به‌طور تئوریک نظریهٔ ولایت فقیه را به چالش کشید.
با سلام
جناب میرزا ، شخص به ظاهر اهل علم که علم شما خارج از این هایی که به دیگری نسبت میدی علم داری.
مطالبی که خودت تو نقل میکنی ، ایا خودت با چشم خودت تو کتاب دیدی؟ یا کپی برداری از سایتهای معلوم الحال؟
این نوع ادرس دادن و عدم علم داشتن خودش نشون میده که چقدر عالمی.

جناب اهل علم اگه کتاب رو میخوندی اینقد متن ها رو قیچی نمیکردی.
فقط قسمتهایی که تو اون سایهای معلوم الحال میارن رو مثل "طوطی" تکرار میکنی بدون ذره ای تامل .
  • فقط یک نمونه میارم که خواننده متوجه بشه این اقای اهل علم چطور نقل قول میکنن و متن اصلی چی هست.
(۸/آبان/۹۴ ۱۲:۰۱)mirza47820 نوشته است:  حضرت محمد فرمود كه نمی دانید تركیب هلیله سیاه و هلیله زرد و سمقونیا و فلفل و دارفلفل و زنجبیل خشك و زنیان و خشخاش سرخ و نمك هندی و نارمشك و قاقله و شقاقل و چوب بلسان و دانه بلسان و سلیخه مقشر و علك رومی و عاقرقرها و دارچینی و عسل، كه اگر از آن دو مثقال ناشتا و دو مثقال در وقت خواب بخورند، چه اندازه قوت جماع می بخشد
حلیةالمتقین، علامه مجلسی
متن اصلی
در طبّ الائمّه‌علیهم السلام روایت کرده است: از مغز خیار شنبر پاک کرده یک رطل بگیرند، در میان یک رطل آب یک شبانه روز بخیسانند، پس صاف کنند و با یک رطل عسل صافی و یک رطل آب بِهْ و چهل مثقال روغن گل سرخ ممزوج گردانند، و به آتش نرم به قوام آورند، از روی آتش بردارند و بگذارند تا سرد شود پس در آن فلفل و دارفلفل و قرفه و قرنفل و قاقله و زنجبیل و دارچینی و جوزبوا از هر یک سه مثقال گرفته و کوفته و پخته در آنچه سابق مذکور شد ممزوج کنند، در سبوی سبزی یا شیشه بکنند، در وقت حاجت در سه روز، هر روز دو مثقال از آن ناشتا بخورند، از برای غلبه صفرا و سودا و بلغم در معده و قی و تب و ترکیدن دست و پا و زحیر و درد شکم و درد جگر و حرارت سر و یرقان و تب‌های شدید و درد شبانه و ذَکَر نافع باشد،بعد از آن باید پرهیز کند از خرما و ماهی و سرکه و سبزی‌ها، و غذای آش اماج باشد با روغن کنجد و دوای دیگر نقل کرده است که از هلیله سیاه و هلیله زرد و سقمونیا از هر یک، شش مثقال و از فلفل و دارفلفل و زنجبیل خشک و زنیان و خشخاش سرخ و نمک هندی از هر یک چهار مثقال و از نار مشک و قاقله و شقاقل و چوب بلسان و دانه بلسان وسلیخه مقشر و علک رومی و عاقرقرحا و دارچینی از هر یک دو مثقال، مجموع دواها را با یکدیگر بکوبند، بپزند و سقمونیا را جدا بکوبند، بپزند و هشتاد و پنج مثقال شکر پنیر را در پاتیل آب کنند، قدری از عسل نیز در آن بریزند و آن اجزاء را با این‌ها معجون سازند، در وقت حاجت دو مثقال از آن را ناشتا و دو مثقال در وقت خواب بخورند نافع است برای قوت جماع، و سردی را از مفاصل و سلس‌البول و طپیدن دل و تواتر نفس و امتلای معده و کرم معده و دل را جلا می‌دهد، اشتهای طعام می‌آورد، درد سینه و زردی چشم و زردی رنگ و یرقان و غلبه تشنگی را می‌برد، برای تب و لرز و دردهای کهنه و دردسر و بی‌دماغی نافع است.

کتاب حلیه المتقین - فصل پنجم:ادعیه جامعه و ادویه مرکبه نافعه‌

متن با رنگ بنفش متن جناب میرزا هست
از متن اصلی که قیچی و مورد استفاده قرار گرفته.

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل....

و برای احکام نکاح و دخول هم خدمت شما مطالب زیاد هست که در شان این تالار نیست بیان بشه.
  • درباره ولایت فقیه هم احتمالا حرفاتون قیچی خورده باشه ، پس ما به دید شکاکانه به شما نگاه میکنیم و برای حرفهاتون مدرک میخوایم .

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۲۱:۰۲, ۸/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آبان/۹۴ ۲۱:۰۳ توسط mirza47820.)
شماره ارسال: #49

(۸/آبان/۹۴ ۱۷:۵۱)السا نوشته است:  شما کتابتون رو هر چ زودتر بدید بیرون، تا مریدان یقه بدرند و سر ب بیابان بگذارند Big Grin
وقتی مدعیان پیروی خط ولایت این برنامه ها رو نگاه می کنند از دیگران چه انتظاریHappy
وسع من همین مقدار هست که تذکر میدم .
شما همین کتاب های عالمان به اصطلاح واقعی رو بخونید اگر روشن ضمیر باشید متوجه درست از غلط خواهید شد
بقول معروف ادب از که آموختی از بی ادبان
شما هم این کتاب های عالمان رو بخونی انشالله متوجه خواهی شد . اگر خدا بخواهد
۲۱:۰۷, ۸/آبان/۹۴
شماره ارسال: #50
آواتار
تا اطلاع بعدی بحث بسته میشود.

جناب mirza47820 به شما برای اولین و اخرین بار هم تذکر میدم که در محیطی که وارد میشید رعایت ادب رو حفظ کنید.
در غیر اینصورت برخورد خواهد شد.
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا