کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی...ولایت معیاری برای ازدواج آری یا خیر؟؟
۱۴:۴۱, ۲۵/آبان/۹۴
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت تمام دوستان و بزرگواران.

درباره ی ازدواج به مشکلی برخوردم و امیدوارم شما با نظراتتون منو راهنمایی کنید.

همیشه برای ازدواج و خواستگاری ما درباره معیارها صحبت میکنیم و به میزان اهمیت هر کدوم بهشون الویت میدیم.
سوال اینجاست که آیا اشتباهه که ولایی و پیرو رهبری بودن برای من خط قرمز هست؟؟؟؟Confusedچرا در خواستگاری وقتی حرف این موضوع زده میشه همه اونو بحث و گرایش سیاسی میدونن...؟!!!!!!

و سوال دوم اینکه آیا اشتباهه که من ولایی بودن رو بیشتر یه بحث اعتقادی میدونم تا سیاسی ... به نظرم بعد معنوی و اعتقادیش خیلی پررنگه... اینطور نیست؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۹:۱۴, ۴/آذر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آذر/۹۴ ۹:۱۸ توسط رضوانه.)
شماره ارسال: #21
آواتار
(۳/آذر/۹۴ ۱۶:۱۹)فاطمه خانم نوشته است:  هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت به امید اینکه کسی تغییر کنه نگذارید وارد زندگیتون بشه.
این حرفها که کسی عوض بشه و با ازدواج کردن من، این آدم درست میشه، فقط توی قصه هاست.
انسان باید کسی رو به عنوان همسر خودش انتخاب کنه که سو و هدف و غایت زندگیشون رو هم منطبق باشه.
جهانبینی شما که ولایت ائمه و در زیر مجموع اون ولایت فقیه، رو قبول داری با جهانبینی کسی که این چیزا رو قبول نداره، متفرقه.
شما داری در دنیا از این طریق زندگی میکنی و ایشون چیز دیگه میخواد.
با واقعیت روبه رو بشید و ارزشهاتون رو کوتاه نکنید تا کسی بتونه بهش برسه. دست از ارزشهاتون برنداريد هیچ وقت.
OK
شما ولایت مداری یک شخصی که اومده خواستگاریتون رو از کجا میفهمید؟
رکن الهدی و fafa هم جواب بدن لطفا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۵۱, ۴/آذر/۹۴
شماره ارسال: #22
آواتار
همونطور که خودت گفتی به عمله نه به حرف.پس بررسی میکنیم:
اولین مرحله از ولایت مداری این هست که ما بپذیریم آقا امام و رهبر امت اسلامی است.(در زمان غیبت)

1.که عده ای اینو قبول ندارن و میگن آقا کسی هست به مانند رئیس جمهور و مقام دولتیه فقط و ما میتونیم ایشونو هرطور میخوایم نقد کنیم و اجازه هر حرفیو به خودشون میدن.(حتی آدم هایی که خیلی ادعای مهدوی بودن می کنن) که از اینجا مشخصه اصلا قبول ندارن...البته من جلوتر هم رفتم و سوالاتی پرسیدم از آدم هایی با این تفکر(دورم زیادن) که مطمئن بشم واقعا قبول ندارن ولایت آقارو (چون ممکنه خودشون ندونن یا این تظاهرشون باشه که نیستیم).

2. مرحله ی دوم عمله.. مسلما یه آدمی که ادعای ولایت مداری داره در این 20 و اندی سال یه کارهایی باید در این جهت انجام داده باشه و یه اخلاق و رفتارهایی باید داشته باشه... که با کمی تحقیق مشخص میشه که آیا راسته یا نه.

۱۳:۵۲, ۴/آذر/۹۴
شماره ارسال: #23
آواتار
(۴/آذر/۹۴ ۹:۱۴)رضوانه نوشته است:  OK

بله عزیز جان می گم
اول خب تو صحبتهای اولیه بین دو تا خانواده مطرح می شه
(تو پرانتز بگم این موضوع از اون مواردیه که من ندیدم کسی بخواد دروغ بگه یا حداقل فریبکاری کنه )
اما بحث اینه که این ادم چطور به ولایت فقیه اعتقاد پیدا کرده چقدر به اون ملتزمه
برای فهمیدنش لزومی نداره من نوعی اول نظر خودمو بگم کافیه فقط به صورت سوال مطرح کنم که نظرشون درباره این موضوع چیه اگه بگن بله اعتقاد دارم
میرم سراغ چگونگی اعتقادشون وحد وحدودش
یسری اعتقاد دارن به همراه اینکه می گن خط قرمزشون محسوب نمی شه وجایی تشخیص بدن انتقاد می کنن
یسری می گن اعتقاد دارن اما رهبر فعلی رو قبول ندارن
یسری می گن اعتقاد ندارن ولی رهبر فعلی رو قبول دارنBlush(این دسته مورد جالبی هستن واقعا)
یسری بین مسائل دینی وسیاسی تفکیک قائل می شن ومی گن از لحاظ دینی می پذیرن ویسری از لحاظ سیاسی
در تمام مدت من خودم به شخصه اصلا نظرم رو اعلام نمی کنم تا زمانی که به صورت کامل ونظر واعتقاد ایشون رو متوجه بشم حتی الامکان سعی می کنم ایشون رو به اشتباه هم بندازم تا ببینم چقدر سر مواضعشون استوار هستن
اما شاید شما بگین اومدیم بعد چندسال زندگی ایشون اعتقاداتش تغییر کرد اونوقت چی ؟
منم خدمتتون می گم اول تلاش می کنم که برگردن دوم موضعشون رو می پذیرم چون دیگه همسرم هستن وشرایط انتخاب برای من تموم شده تلاش می کنم خودم دچار تزلزل نشم
نه اینکه از اول با این دید برم جلو که ادما تغییر می کنن پس هرچه بادا باد...
۲۱:۱۴, ۵/آذر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/آذر/۹۴ ۲۱:۱۹ توسط علائم ظهور.)
شماره ارسال: #24

اول اینکه کسی که ولایتمداره، نمیگه نیستم
دوم اینکه وقتی کسی میگه ولایتمداره، انتظارتون باید مطابق درک خودتون از ولایت باشه. یهو انتظار سلمان و میثم تمار نداشته باشید!!! 4 تا طرح مسئله و بحث راجع به اونها مشخص میکنه که بر اساس درک شما، طرف کجاست
سوم هم بر اساس تحقیق و شناخت عمیق در محل کار و زندگی و تفریح و ...

(۳/آذر/۹۴ ۰:۰۸)رضوانه نوشته است:  به عمل کار برآید........
چه بی ولایتی هایی که اساسی ولایتی شدن
و چه ولایتی هایی که اساسی بی ولایت شدن
همه چیز در صحنه عمل مشخص میشه
دختر و پسر و خانواده ها وظیفه شون پرسش و تحقیقه. هر چقدر هم طرف آدم مشکل داری باشه، خودش و خانوادش انقدر دروغ نمیگن که فردای ازدواج زندگی براشون جهنم بشه
حتی اگر فرض کنیم که یک طرف مدام درباره ی همه چیز دروغ گفته، مطالب سری و امنیتی که نبوده. با تحقیقات حداقل قسمتی از دروغ ها مشخص میشده
اگر در مورد طرف حتی یک دروغ بزرگی کشف کردید، یا چندین خالی بندی یا دروغ کوچک، این خودش زنگ خطره....

فرض کنید شما دو تا خواستگار دارید که هر دو ادعای ولایتمداری دارن. یکی سال 88 دستگیر شده و یکی هیچ سابقه ای نداره. انقدرها پیچیده نیست
یا همین که نظر افراد رو درباره اعتراضات!!! سال 88 بپرسید، خیلی مسائل روشن میشه

مقام معظم رهبری، در پاسخ به معنا و مفهوم «التزام به ولایت فقیه» فرموده‌اند: «ولایت فقیه به معنای حاکمیت مجتهد جامع‌الشرایط در عصر غیبت است و شعبه‌ای است از ولایت ائمه اطهار(علیه السلام) که همان ولایت رسول‌ا... (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) می‌باشد و همین که از دستورات حکومتی ولی امر مسلمین اطاعت کنید؛ نشانگر التزام کامل به آن است.»
http://farsi.khamenei.ir/others-note?id=9784
۲۱:۲۶, ۵/آذر/۹۴
شماره ارسال: #25
آواتار

باشه عرض می کنم مشکلی نیستSmile
ببین ممکنه یک نفر واقعا براش مهم نباشه که موضع سیاسی با دینی همسرش چی هست و به پول نگاه کنه یا هرچی دیگه ...

یا
مثلا هر دو نفر به دیدگاه طرف مقابل احترام بگذارند و به اعتقاد همدیگر توهین نکنند و همدیگر رو مسخره نکننند . (ولی این چیزا یک مقداری افسانه ای هست . بنده تا حالا همچین موردی ندیدم واقعا )
یک چیز رو عرض کنم دیدگاه سیاسی و دینی برای شخص خود بنده اولین موردی *هست که همیشه از فرد مورد نظر می پرسم . دوست دارم دیدگاه خودم و همسرم در این مورد یکی باشه .
اگر کسی قبول نداشته باشه یهویی ردش نمی کنم .
دلیل قبول نداشتن ولایت فقیه از طرف ایشون رو جویا شدم و توضیحات خودم رو و دلایلی که باعث شده ولایت فقیه از طرف من پذیرفته باشه رو منطقا توضیح دادم خدا رو چهخ دیدی شاید طرف قبول کرد Smile
راجع به سیاست خارجی . داخلی . دیدگاه به مسائل پیش روی کشور اینها رو پرسیدم . بعضی جاها مشترک بوده بعضی جاها هم نه ! طبیعیه که کسی مجبور نیست ذهنیات من رو بپذیره . من هم مجبور نیستم Smileبعضی ها تعجب می کنند ولی اشکال ندارهSmileجنگ اول به از ضلح آخر Smile
مثلا موردی بگم ...
پرسیدم نظر شما راجع به ارتباط ما با آمریکا چی هست ؟
نظر شما راجع به برجام چی هست ؟!
نظرتون راجع به دولت کنونی و سیاست هاش چی هست ؟!
نظرتون راجع به رهبری چی هست ؟
راجع به انقلاب ؟

در حالت کلی و در سنجش آدمهای مختلف به این نتیجه رسیدم که کسی که ولایت فقیه رو باهاش مشکل داره با دیدگاه من نسبت به دین دچار اختلاف هست یا دین رو از اجتماع جدا می دونه یا با اقتصاد اسلامی و خمس و موارد مصرفش و مرکز بودن دین در زندگی مشکل داره یا تشیع رو دین حکومتی زمان صفویه می دونه و در نهایت ولایت امیرالمونین رو بهش مشکوک هست و خیلی چیزای دیگه...
بازم توضیح بخواهید می دمSmile
........................
*(البته مورد اولیه مورد پسند بودن ظاهر دوطرف بوده و یک مورد دیگه ... بهتره الکی جانماز آب نکشیم Smile)

یه مسئله ای هم که هست اینه که مردم به قیافه طرف دارند بیش از حد اهمیت می دن و وقتی ظاهر طرف براشون مقبول می افته فکر می کنند بیشتر مسئله همین هست . الان ممکنه همه اینجا بگن نه ! و ما اینطوری نیستیم ولی در عمل ما داریم یه چیز دیگه می بینیم Smile
بعد که بی هوا وارد زندگی می شن این اختلافات میاد وسط و خودش رو نشون می ده و اگر حداقل یکی از طرفین باید بیاد و عاقل باشه و ببینه که اختلاف نظر های اینطوری رو نمی تونه تحمل کنه و رد کنه .
مثلا یک خانواده ای ملاکش فقط پول هست برای پسر و قیافه هست برای دختر . خوشبخت بشن ان شاء الله .
منتها یکی مثل بنده این چیزا رو نمیبینه و ترجیح می ده عاقلانه تصمیم بگیره یک مقدار شرایطش سخت میشه Smileو وقتی میگه سر مسائل اعتقادی با هم به تفاهم نرسیدیم برای ملت عجیب هست .
خورده مسائل رو میشه چشم پوشی کرد اما مسائل کلان و ارزشها کوتاه اومدنی نیست .
شاید برای کسی خنده دار باشه که ما ماهواره نمیبینیم ، محجب هستیم و هنوز به ولی فقیه پابندیم ولی خوب ما ارزشهامون رو ول نمی کنیمSmileو به این اعتقاد داریم که اسلام دینی هست برای همه فصول Smile
ببخشید طولانی شد Smile

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۲۲:۲۵, ۱۶/آذر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/آذر/۹۴ ۲۲:۴۳ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #26
آواتار
ببخشید این وسط یکی دو جمله هم من بگم

تجربه Dodgy نشون داده مستقیم صحبت کردن زیاد جواب نمیده

معمولاً غیر مستقیم صحبت کردن بهتره

چطور؟

شما در مکالمه توی خواستگاری مثل این گزینش سازمان ها نباید حرف بزنید

بلکه بشکل معکوس

حالا چون اینجا سایت مجازیه و این شیوه لو دادنش اهمیتی نداره و کسی منو نمیشناسه و بشناسه هم اهمیتی نداره دارم میگم گرچه خیلی هم شیوه خاصی نیست ولی از گزینشی سوال کردن بهتره

شما با برداشتن چادر در مهمونی ها که مشکلی ندارید؟؟ شما که .... و ... و اگر احساس کردید خیلی اوضاع ناجور میشه میتونید قبل از رفتن به خواستگاری توی یه کاغذ یه مانفیست اعتقادی از خودتون بنویسید که بعداً به اشتباه کردم گفتن نیوفتیدBig Grin البته اینی که گفتم حالت کاملاً خام و مبتدیانش بود ماشاء الله الان خانما همه این روشا رو به موزه ها سپردنCool

مطالبی که فاطمه خانم گفتن در برخی جاها جواب میده ولی برخی افراد هم هدفشون فقط ازدواجه نه تکامل و تعالی برای همین براحتی مطابق میل شما جواب میدن ...چنین افرادی هستن متاسفانه و بیشتر بین خانما (لیبرال منشن)

و یه مطلب دیگه

من ندیدم کسی بتونه با کسی زندگی کنه مگر اینکه این ضرب المثل مصداقش مشخص شده که خدا در و تخته رو جور میکنه

افراد نهایتا سمت کسی میرن که باطنا شبیهشن و باهاش هم راحتن....چادر و اینا بازیه

متاسفانه الان شاهد جهاد یسری چادری ها هستیم در مخصوصا دانشگاه ها

از یه طرف دنبال ادامه تحصیلن و گریزون از ازدواج (مثلا) و از طرفی دنبال مذهبی کردن پسرهای .... و خودش جهادیه (یاد یه جهاد دیگه میفتم) و اینجاست که اصل و ریششون مشخص میشه که سطح .... . .. . . . . ........ .. . و امیدواریم از این افراد نصیب پسر مذهبیا نشن و دقیقا هم همین جملات برای پسرهاس ولی پسرها از یه لحاظی صبرشون بیشتره

تنش زا بود جملات؟؟ برید دانشگاه ها خودتون ببینید چقدر جهاد چادر وجود داره

ببخشید خیلی جانسوز بود برخی جملات ولی لازمه....سکوت برامون حناق شده
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۱۰, ۲۶/آذر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آذر/۹۴ ۱۵:۳۰ توسط زنگ حساب.)
شماره ارسال: #27
آواتار
(۳/آذر/۹۴ ۱۲:۵۱)رکن الهدی نوشته است:  حرف شما کاملا صحیح اما به نظرم تو این مورد باید جور دیگه ای برداشت کرد چرا که یکی از صحنه های عمله بچه های ولایت مدار همین انتخاب همسرشون هست ...انتخاب همسر یعنی چی ؟
یعنی تشکیل خانواده
چه خانواده ای ارزشمنده ومورد تایید شیعه ؟
چه معیارهایی مهمه ؟
اینجاس که اگه درست انتخاب کنی واز معیار های سطحی بگذری نشون دادی پای ولایت وایسادی
وگرنه ازدواج جای ریسک نیست یا جای اینکه زن وشوهر بخوان تازه همدیگه رو تغییر بدن
بعلاوه تو ازدواج بلوغ عقلی بسیار مهمه ...تشخیص نشانه های این بلوغ هم مهمه
اینجاس که ادم متوجه می شه ادمه عاقل با زندگیش ریسک وخطر نمی کنه

فکر میکنم خیلی هم نباید سخت گرفت
اگر قرار بر این باشه که هر فردی بخواد کسی رو پیدا کنه که از لحاظ عقاید کاملا شبیه به خودش باشه باید وایسن تا با حضرت ازراعیل ازدواج کنن
Blush

اینطور که به نظر میرسه قضیه ی ازدواج به هیچ وجه با عقل جور در نمیاد، البته بیشتر واسه آقایون که راحت تو خونه مامانشون میخورن میخوابن باید برن کار کنن و خرجی یکی غیر از خودشونم بدن.
هیچوقت هم نمیشه کسی رو با یک بارو چند بار دیدن شناخت، چه بسا افرادی که در ظاهر ولایت مدار نبودن و مورد رحمت خداوند رحمان قرار گرفتن و چه بسا افرادی که ولایت مدار بودن و....
از محرم خیلی نگذشته، چند نفر از یاران امام حسین علیه السلام حتی مسلمون هم نبودن
اکثر زنان پیامبر صلوات الله علیه هم قبل ازاینکه حضرت ازدواج کنن مسلمون نبودن در مورد تغییر هم خدا میگه تغییر میکنه اگر در ذاتش باشه، فقط صبر و حوصله میخواد.
از نظر بنده و البته با توجه به روایات فرد بیش از اینکه ولایت مدار باشه باید اخلاق درست و شهرت خوب و مانت داری داشته باشه، البته ولایت مداری همین ها رو به دنبال داره، یعنی اگر کسی در برابر خداوند تبارک و تعالی خاشع بودو اخلاق خوب داشت، راست گو بود، انفاق میکرد و... در واقع ولایت مداره، نه اینکه کسی بیاد و بگه آآآآی جانم فدای رهبر
امام حسین علیه السلام هم تو کربلا به یارانشون گفتن که من ولایتمداری کسی که حق مردم به گردنش هست رو نمیخوام.
در مورد ازدواج هم بگم که: بدون اینکه خودمون متوجه بشیم کاری کردن که از ازدواج فقط سختی های اون رو ببینیم، از نظر من ازدواج یعنی اینکه یک نفر خانم و یک نفر آقا از همدیگه خوششون بیاد و مدت باقی مونده عمرشونو کنار هم زندگی کنن.
ما وقتی میخوایم بریم سفر مهمترین چیز واسمون همسفرمونه که چه اخلاقیاتی داره واگر سختی ای هم باشه حاظزیم تحمل کنییم ولی با کسی باشیم که عقایدش با ما میخونه، ولی نمیدونم چرا در مورد ازدواج انقدر به حواشی اهمیت میدیم و اصل اون رو که قرار گرفتن یک آقا پسر در کنار یک دختر خانم هست رو فراموش کردیم، شاید بهتر باشه دوباره برگردیم و ازدواج رو واسه خودمون تعریف کنیم.من که بشخصه حاظرم همین لپ تاپم که همسر فعلی بنده هست و خیلی ام دوسش دارم رو بدم و یک همسر با اخلاقیات متناسب خودم بگیرم، این اصلا نمیخنده، همینجوری بر بر نیگام میکنه، چایی ام نمیخوره.
ببخشید اولین ارسالم طولانی شدSmile
۱۸:۰۳, ۲۶/آذر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آذر/۹۴ ۱۸:۰۷ توسط رکن الهدی.)
شماره ارسال: #28
آواتار
ببینید فکر می کنم اینجا یک مقدار خلط مبحث شده
هیچ کس نگفت راه هدایت بسته اس !!
والان هرکی برفرض ولایتی نیست جاش ته جهنمه....
اینجا بحث معیار ازدواج تشکیل خانواده اس
این حرف شمارو خیلی از افراد دیگه درباره بعضی مسائل اعتقادی دیگه هم می گن مثلا اگه نماز نخونه مهم نیس
مهم اخلاق و رفتار خوبه مهم دله پاک Blush
خیلی هم خوب واقعا...
اما درباره امام حسین خدمتتون عارضم که اصلا کربلا غیر از جنگ میان دوولایت بود!؟
ولایت الله و ولایت طاغوت!!!
دیگه توضیح زیادی نمی دم
اما زمان حاضر هم ندیدم کسی بی ولایت باشه
شاید شما دیدین!!!
بلاخره هرکس تحت ولایت کسی یا چیزیه...خلیا تحت ولایت نفس اماره اشون هستن منتها دقیقا نمی دونن که این حس آزادی فکر وعمل وانتخابی که دارن یجور القائات ولایت تحت حاکمیتش هستن وآزادی درکار نیست
ولی کلا طریقت خدا روی این کره خاکی یا حق یا باطل بی طرف معنا نداره
من با ادمایی که مثلا دغدغه ولایی بودن نداشتن خیلی برخورد داشتم
اینا فکر می‌کنن نه ولایی هستن نه ضد ولایی اما در باطن به یک سمت گرایش دارن
ودرصحنه عمل بلاخره صف ایستادن خودشون رو مشخص می کنن
یعنی شما فرضضضضض بفرمایید فردا روزی جنگ بشه این ادما وسط میدون که نمی شینن یا میرن این سمت یا اون سمت
خب حالا واسه من نوعی که قرا بنای یک عمررررر زندگیم وبندگیم وعبودیتم رو با یک ادم بزارم قرار پرورش دهنده انسانی باشم ایا واقعا مهم نیست بدونم خودم وشریک بندگیم کدوم سمت میدان می ایستیم!!؟

درباره آخر ارسالتونم والا کوتاه بگم یاد سریال کیمیا افتادم Big Grin
این کیمیا وآرشم هیچچچ تناسب فکری واعتقادی وخانوادگی نداشتن ولی شدیدا از هم خوششون می اومد و واسه هم کلی کار انجام دادن....بلاخره داریم عاقبت ازدواجشون رو می بینیمCool
۲۰:۲۲, ۲۶/آذر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آذر/۹۴ ۲۰:۲۷ توسط زنگ حساب.)
شماره ارسال: #29
آواتار
(۲۶/آذر/۹۴ ۱۸:۰۳)رکن الهدی نوشته است:  ببینید فکر می کنم اینجا یک مقدار خلط مبحث شده
هیچ کس نگفت راه هدایت بسته اس !!
والان هرکی برفرض ولایتی نیست جاش ته جهنمه....
اینجا بحث معیار ازدواج تشکیل خانواده اس
این حرف شمارو خیلی از افراد دیگه درباره بعضی مسائل اعتقادی دیگه هم می گن مثلا اگه نماز نخونه مهم نیس
مهم اخلاق و رفتار خوبه مهم دله پاک Blush
خیلی هم خوب واقعا...
اما درباره امام حسین خدمتتون عارضم که اصلا کربلا غیر از جنگ میان دوولایت بود!؟
ولایت الله و ولایت طاغوت!!!
دیگه توضیح زیادی نمی دم
اما زمان حاضر هم ندیدم کسی بی ولایت باشه
شاید شما دیدین!!!
بلاخره هرکس تحت ولایت کسی یا چیزیه...خلیا تحت ولایت نفس اماره اشون هستن منتها دقیقا نمی دونن که این حس آزادی فکر وعمل وانتخابی که دارن یجور القائات ولایت تحت حاکمیتش هستن وآزادی درکار نیست
ولی کلا طریقت خدا روی این کره خاکی یا حق یا باطل بی طرف معنا نداره
من با ادمایی که مثلا دغدغه ولایی بودن نداشتن خیلی برخورد داشتم
اینا فکر می‌کنن نه ولایی هستن نه ضد ولایی اما در باطن به یک سمت گرایش دارن
ودرصحنه عمل بلاخره صف ایستادن خودشون رو مشخص می کنن
یعنی شما فرضضضضض بفرمایید فردا روزی جنگ بشه این ادما وسط میدون که نمی شینن یا میرن این سمت یا اون سمت
خب حالا واسه من نوعی که قرا بنای یک عمررررر زندگیم وبندگیم وعبودیتم رو با یک ادم بزارم قرار پرورش دهنده انسانی باشم ایا واقعا مهم نیست بدونم خودم وشریک بندگیم کدوم سمت میدان می ایستیم!!؟

درباره آخر ارسالتونم والا کوتاه بگم یاد سریال کیمیا افتادم Big Grin
این کیمیا وآرشم هیچچچ تناسب فکری واعتقادی وخانوادگی نداشتن ولی شدیدا از هم خوششون می اومد و واسه هم کلی کار انجام دادن....بلاخره داریم عاقبت ازدواجشون رو می بینیمCool
من نگفتم نماز نخونیم یا ولایتمدار نباشیما!! گفتم در مقابل خدا خاشع باشیم(نماز بخونیم) ، انفاق کنیم و...
فکر کنم کلماتمو اشتباه استفاده کردم، منم با شما هم عقیده ام، منظور اصلی بنده این بود که زیاد هم نباید سخت گرفت
در مورد خوش اومدن هم منظورم شکل سریال نبود، خوب اگر کسی با کسی که عقایدش باهش جور نیست مزدوج بشه یعنی عقایدش واسش مهم نیست دیگه، مسلما هر انسانی از کسی خوشش میاد که عقایدش با عقاید خودش در یک راستا باشه یا اینکه فریب بخوره و فقط فکر کنه که عقایدشون در یک راستاس، مورد سومی ام که احتمال داره پیش بیاد اینه که طرف تکلیفش با خودش مشخص نباشه مثل اینایی که با ریش میرن دانشگاه با اتو مو میان بیرون.

یچیزی م بگم در مورد نظرات شما در مورد ازدواج: شما کلا آدم سختگیری هستین و برای هر چیزی فلسفه میبافین، البته تا حدودی خوبه ها، آدمای ایینجوری معمولا خوش سلیقه ان و معمولا چیزی ک میخوان رو بدست میارن(شاید بخاطر رشته تحصیلیتونه)، ولی واسه شما یخورده زیاده(البته شاید تو مسائل دیگه ی زندگی خوب باشه ولی در مورد ازدواج چون گزینه ها محدودن و مورد انتخاب، انسانه، انتخاب یخورده سخته ) و این باعث میشه ههمیشه ذهنتون درگیر باشه و شاید مورد مد نظرتون رو پیدا نکنید.
به نظرم اگر انسان بخواد در زندگی آرامش نسبی داشته باشه بهتره درجه وسواسش رو بیاره پایین.
امیدوارم جمله آخرم رو ربط ندین به دو تا تار مو اشکال نداره یه تخم مرغ اشکال نداره، خداوند تبارک و تعالی میفرمایند انشان باید میانه رو باشه. باز هم یک بحث جدید باز شد بیخیال...
۲۱:۵۳, ۲۶/آذر/۹۴
شماره ارسال: #30
آواتار
من واقعا متوجه نمی شم منظورتون از سختگیری چی هست!!
بزارید مصداقی عرض کنم
مثلا من برام مهمه که با یک فرد با ایمان ازدواج کنم درست!!
خب حالا مصداق این ایمان چیه؟
ممکنه برای شما صرفااا نمازو روزه باشه وخلاصه واجباتی که عموم مردم قبول دارن
یکی دیگه می گه برای من معیار ایمان ولایت پذیر بودن و بقیه واجباته!!
خب آیا این سختگیریه!!
یعنی خنده ام می گیره ما خانوما معیارمون شغل وتحصیلات وپول باشه سخت گیریم
ایمان واخلاق وتقوای واقعی باشه بازم سختگیریم
شما بفرمایید ما چه کنیم که خدا رو خوش بیاد Blush
حالا دور از شوخی ...تقریبا۹۰٪خواستگاری من یکی این آیتم ولایت مداری رو داشتن وخب مشکل جای دیگه بودپس همچین هم قحطی نیس ..
من به این موضوع اعتقاد دارم که خدا اگه صداقت بنده اش رو در نیتش ببینه هرگز اونو ناامید نمی کنه مخصوصا وقتی نیتش واقعا خدایی باشه
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]