کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 6 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ابلیس و شیاطین در غدیر چه میکردند؟ (مقاله ویژه عید غدیر)
۲۳:۳۹, ۲۳/آبان/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/آبان/۹۰ ۲:۰۲ توسط أین المنتظر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
همسنگران محترم. لطفا این مقاله را بادقت مطالعه بفرمایید
بسم الله الرّحمن الرّحیم
در این ایام با برکت جا دارد سری به پشت پرده ی غدیر بزنیم و نیم نگاهی داشته باشیم به آنجا که جز پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و علی (علیه السلام) ندیدند.
شیاطین و در رأس آن ابلیس ایام غدیر را در غوغایی به سر میبردند و خوب میفهمیدند که در غدیر چه راه هدایت و نجاتی برای بنی آدم تا آخرین روز دنیا پیش بینی شده است.
آنان پیش از همه در غدیر حاضر شده بودند و نتایج این مراسم عظیم را بررسی میکردند. و از سوی دیگر عکس العمل گروه های مردم را زیر نظر داشتند. آنان آینده ی بلند مدتی را میدیده اند که در آن زیبا ترین گونه ی هد ایت انسان پیش بینی شده بود.
این بود که آن روز را هولناک تریم مقطع برای خود به حساب آوردند. که اگر فرامین آن روز به مرحله ی عمل میرسید، همه ی راه های انحراف تا ابد برای انسان ها بسته میشد. این را بزرگ شیاطین یعنی ابلیس، بهتر از اصحابش میفهمید.
همین که پیامبر بر فراز منبر، امیرالمؤمنین (علیه السلام) را بر سر دست بلند و فرمود: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه...»، ابلیس فریادی کشید و همه ی لشکریانش را فرا خواند. با این فریاد، همه ی شیاطین در هر جا که بودند، نزد او جمع شدند. گفتند: ای آقای ما و ای مولای ما! این چه فریادی بود؟ چه چیزی تو را اینگونه به وحشت انداخته؟ ما تاکنون فریادی وحشتناک تر از این از تو نشنیده بودیم.
ابلیس گفت: این پیامبر کاری کرد که اگر به نتیجه برسد، هرگز در محضر خدا معصیت نخواهد شد. شیاطین که سابقه ی ماجرای حضرت آدم (علیه السلام) را بخاطر داشتند، گفتند: ای آقای ما؛ تو همان کسی هستی که آدم را گمراه کردی. ولی گویا از این پس، این امت، رحمت شده ی محفوظ از گناه خواهد بود. و دیگر تو و ما را بر اینان راهی نیست. چرا که امام و پناه خود بعد از پیمبرشان به آنان شناسانده شد.
ابلیس گفت: وای بر شما؛ بخدا قسم مردم را درباره ی علی (علیه السلام) گمراه خواهم کرد.
با اینکه ابلیس پاسخ اصحابش را داد، ولی آنان خاک بر سر ریختند و به جزع و فزع افتادند. ابلیس به آنان گفت: شما را چه شده است؟ آنان گفتند: این چه اتفاقی بود که رخ داد؟ ما گمان میکردیم وقتی محمد از دنیا برود، اصحاب او متفرق میشوند. ولی میبینیم که امر وصایت را برای شخصی بعد از خود قرار داد. بخدا قسم تو به ما اینگونه نگفته بودی. تو خبر داده بودی که وقتی این پیامبر از دنیا برود، اصحاب او متفرق میشوند. ولی این برنامه، یک مسئله ی مستحکم شد که هرکدام از جانشینانش از دنیا برود، دیگری بجای او قرار میگیرد. امروز این مرد پیمانی بست که هیچ انسانی تا روز قیامت نمیتواند آن را بشکند.
ابلیس در پاسخ آنان گفت: «هرگز چنین نیست. خیالتان راحت باشد. اصحاب او به آنچه از آنان پیمان گرفت، وفا نمیکنند. آنان که همراه او هستند، در این باره به من وعده هایی داده اند که به چیزی از آنچه گفت، اقرار نکنند. و میدانم که هرگز در وعده ای که به من داده اند، تخلف نمیکنند.» با اععلام این مطلب، لشکر شیطان متفرق شد.
با پایان مجلس شیاطین در پشت پرده ی غدیر، آیه ی 20 سوره سبأ نازل شد:
«ابلیس گمان خود را به باور آنان رسانید، و پیرو او شدند...»
با نزول این آیه، بار دیگر ابلیس فریادی زد. و شیاطین بازگشتند و گفتند: ای آقای ما! این فریاد دم چه بود؟ او گفت: وای بر شما؛ بخدا قسم خداوند سخن مرا در آیه ای نقل کرد و این آیه را نازل کرد: (همان آیه ی بالا). بعد از این خبر باز هم شیاطین متفرق شدند.
ابلیس به دقت ناظر حرکات منافقین بود. وقتی با منصوب شدن علی (علیه السلام) گروهی از آنان گفتند: «از روی هوای نفس سخن میگوید» و نیز عمر به ابوبر گفت: «آیا چشمانش را نمیبینی که در سرش مانند دیوانگان میچرخد؟»، ابلیس از خوشحالی فریاد دیگری زد و بار دیگر دار و دسته اش را جمع کرد و به آنان گفت: «میدانید که من قبلا گمراه کننده ی آدم بوده ام؟ گفتند: آری. گفت: آدم پیمان را شکست ولی به خدا کافر نشد، امّا اینان هم پیمان را شکستند و هم بع پیامبر کافر شدند.»
ابلیس که از نقل سخن خود در آیه ای از قرآن خرسند بود، با شنیدن ادامه ی آیه ی بالا:«إلّا فریقا من المؤمنین»: (مگر گروهی از مؤمنین)، سخت بر آشفت. و سر به سوی آسمان بلند کرد و خطاب به خداوند گفت: «قسم به عزت و جلالت، این گروه مؤمن را هم به بقیه ملحق خواهم کرد.»
در اینجا آیه ی 42 سوره حجر نازل شد و پیامبر که شاهد گفتگوی ابلیس با لشکریانش بود، این آیه را خطاب به ابلیس تلاوت فرمود:
«تو را بر بندگان واقعی من راهی نیست...»
پس از این ماجرا ها، دار و دسته ی ابلیس متفرق شدند. امّا او بار دیگر فریادی زد و آنان بازگشتند و گفتند: ای آقای ما؛ این فریاد سوم چه بود؟ بخدا قسم بخاطر اصحاب علی بود آنگاه ابلیس در حضور شیاطین خطاب به خداوند گفت: «یارب؛ قسم به عزت و جلالت، چنان معاصی و گناهان را برای آنان زیبا جلوه دهم که مرتکب آن شوند و اینگونه آنان را نزد تو مبغوض مینمایم.»
ابلیس که همچنان در منطر پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) قرار داشت و رفتار او زیر نگاه های پیامبر بود، برای آنکه مردم او را دیده و سخن او را شنیده باشند، بصورت پیر مردی نزد پیامبر آمد و به طعنه گفت: «ای محمد؛ چقدر کم هستند آنان که با تو بر سر آنچه درباره ی پسرعمویت گفتی، بیعت میکنند.»
بدلیل زیاد بودن منابع ، تنها به ذکر کتاب بسنده کرده و از ذکر جلد و صفحه ی کتاب معذورم.
کتاب سلیم - اصول کافی - تفسیر قمی - تأویل الآیات - تفسیر عیاشی - اقبال - شرح الأخبار - مدینةالمعاجز - بحارالأنوار - عوالم العلوم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۳۵, ۲۹/آذر/۹۰
شماره ارسال: #11
آواتار
مطلبت بسیار خوب بود و منابع ان غنی است ..ممنونم.Big GrinBig GrinBig Grin

امضای vahrakan
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۱۷, ۳۰/آذر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/آذر/۹۰ ۰:۲۹ توسط MARTINI80.)
شماره ارسال: #12
آواتار
نقل قول:اصلا اين حديثي رو كه آوردي خيلي خنده داره ، لطفا اگه يك زماني به يكسري برخوردي كه مي خواستن مسلمان شوند اين حديث رو نگي !!!! وايسا چه كسي اين حديث رو نقل كرده !
من از علی و عمر هیچ نگویم زخیر و زشر***روز محشر محبان علی با علی محبان عمر باعمر
نقل قول:به الله قسم به كه سروران من ابوبكر و عمر و عثمان و علي و سروران جوانان بهشت حسن و حسين كه جانم فداي همه ي اين ها باد الان در كنار پيامبر هستن ، همه در قرين رحمت الله هستن !
یه سرور دیگتون رو یادت رفت...؟؟؟همسر پیامبر که به تمام سرورانتون توهین کرد
1.عثمان را لعن و نفرین می کرد
2.با امام علی (علیه السلام) جنگید
3.راه را بر پیکر مطهر امام حسن(علیه السلام) بست و فرمان تیرباران داد
Huh

امضای MARTINI80
دامن علقمه و عطر گل یاس یکی است **** قمر هاشمیان بین همه ناس یکی است
سیر کردم عدد ابجد و دیدم به حساب **** نام زیبای اباصالح و عباس یکی است

[تصویر: cooltext525410467.gif]
۲۰:۳۰, ۲۲/دی/۹۰
شماره ارسال: #13
آواتار
(۱۰/آذر/۹۰ ۲:۴۰)sam101 نوشته است:  همیشه میگن سنی ها و شیعه ها برادرند .من نمیدونم ای چه برادری هست که وقتی ما تو روز عاشورا عزاداری مولایمان حسین (علیه السلام) را میکنیم سنی های کشور خودمون جشن عروسی میگیرن؟

عزیز دل برادر ، ماه محرم آغاز سال جدید قمری میباشد و مانند ماه فروردین برای ما ایرانی ها شروع یک جشن آغاز سال نو است و این جشنها ربطی به شهادت امام حسین ندارد . به قول اون یکی عزیز دل برادر ، چون ما اطلاعات کافی از سنی ها نداریم دشمنان اسلام از این جهالت ما علیه خود ما استفاده میکنند و ما را به جان هم میاندازند

امضای رضا میزانی
دوست و دشمن بداند اگر ز سرهایمان کوه ها بسازند نخواهیم گذاشت فرزندانمان در تاریخ بخوانند : علی تنها ماند.
۲۱:۱۰, ۲۶/دی/۹۰
شماره ارسال: #14
آواتار
(۲۶/آبان/۹۰ ۲۲:۵۷)Light Servant نوشته است:  اگر به گفته ي شما سيدنا ابوبكر و سيدنا عمر (رض) منافق و كافر بودن ! پس نعوذبلله رسول الله كار تعليم دينش رو به خوبي انجام نداده ! يعني رسول الله نتونسته دين خدا رو براي همه ابلاغ كه !؟
گویا این دوست عزیز ما کتاب خدا قرآن را نخوانده است
وقتی خدا در قرآن بارها و بارها در خصوص منافقین عهد پیغمبر سخن میگه
از منافقین اطراف پیغمبر خبر میده خوب ما که دیگه روی حرف خدا نمیتونیم حرف بزنیم

(۲۶/آبان/۹۰ ۲۲:۵۷)Light Servant نوشته است:  پس نعوذبلله رسول الله كار تعليم دينش رو به خوبي انجام نداده ! يعني رسول الله نتونسته دين خدا رو براي همه ابلاغ كه !؟
این بنده ی خدا گویا فکر میکند که انسان اختیار ندارد
گویا لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی را نمیداند یعنی چه
گویا نمیداند که خدا در قرآن تنها پیامبر را موظف به ابلاغ وحی کرده و ایمان آوردن امری است اختیاری و نه اجباری و اینکه بسیاری ایمان حقیقی نمی آورند و منافق میشوند و عده ای هم کافر میمانند بنا به صریح آیات قرآن نشان از این نیست که رسول اکرم درست کار خود را نعوذاً بالله انجام نداده اند
بلکه نشان از شدت خباثت قلوب کسانی است که حتی کلام رسول خدا هم در آنها اثری ندارد
فَلَعَلَّكَ بَاخِعٌ نَّفْسَكَ عَلَى آثَارِهِمْ إِن لَّمْ يُؤْمِنُوا بِهَذَا الْحَدِيثِ أَسَفًا ﴿۶-کهف﴾

شايد اگر به اين سخن ايمان نياورند تو جان خود را از اندوه در پيگيرى [كار]شان تباه كنى (۶)

راستی من به تازگی متوجه شدم که خلیفه ی اول از رسول اکرم بیشتر آگاه بوده بر خیر و صلاح امت اسلام!!!!!!!!Big Grin

حالا چرا؟

چون رسول اکرم بعد از خودش امت را رها گذاشت و برای جلوگیری از هرج و مرج و تشتت آرا و اختلاف جانشینی را برای خودش انتخاب نکرد

اما خلیفه ی اول در نهایت فراست و دلسوزی برای جلوگیری از اختلاف و تفرقه خلیفه ی دوم را به جانشینی خود برگزیدBig Grin

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۱:۴۰, ۲۴/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/آبان/۹۱ ۱:۵۵ توسط ahmad1300.)
شماره ارسال: #15

نقل قول:همیشه میگن سنی ها و شیعه ها برادرند .من نمیدونم ای چه برادری هست که وقتی ما تو روز عاشورا عزاداری مولایمان حسین (علیه السلام) را میکنیم سنی های کشور خودمون جشن عروسی میگیرن؟
سلام علیک
من شیعه هستم ولی انصافا همچین چیزی که شما میفرمایید درست نیست و اهل سنت هم برای ائمه ما احترام قائلند
در پناه حق باشید

نقل قول:راستی من به تازگی متوجه شدم که خلیفه ی اول از رسول اکرم بیشتر آگاه بوده بر خیر و صلاح امت اسلام!!!!!!!![تصویر: biggrin.png]

حالا چرا؟

چون رسول اکرم بعد از خودش امت را رها گذاشت و برای جلوگیری از هرج و مرج و تشتت آرا و اختلاف جانشینی را برای خودش انتخاب نکرد

اما خلیفه ی اول در نهایت فراست و دلسوزی برای جلوگیری از اختلاف و تفرقه خلیفه ی دوم را به جانشینی خود برگزید
با سلام
تازه خلیفه دوم هم نعوذ بالله از پیامبر دلسوز تر بود چون اونم برای بعد خودش خلیفه انتخاب کرد جالبه عمر گفت ظرف سه روز شورای شش نفره خلیفه انتخاب کنه و نکته جالب اینکه حتی مشخص کرد تو این سه روز که خلیفه انتخاب نشده کی امام جماعت مردم باشه یعنی عمر حتی برای سه روز مردم امام جماعت انتخاب کرد ولی پیامبر مسلمون ها رو تا قیامت بدون امام گذاشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یک نکته دیگه ابوبکربرای جانشینی عمر نوشت :ولیکم البعدی عمر بن خطاب یعنی از لفظ ولی استفاده کرد و جالبه اهل سنت میگن چرا پیامبر برای جانشینی حضرت علی از لفظ مولا (که از ریشه ولی هستش) استفاده کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امضای ahmad1300
۶:۰۹, ۳/آبان/۹۲
شماره ارسال: #16
آواتار

اللهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

امضای أین المنتظر
www.kamitafakkor.blogfa.com

صفحه اینستاگرام:
hadithcity
soldierr313
۲۰:۰۷, ۱۵/مهر/۹۳
شماره ارسال: #17
آواتار
الحمد لله الّذی جعلنا من المتمسّکین بولایة مولانا أمیر المؤمنین و الأئمّة المعصومین علیهم السّلام
۷:۱۹, ۱۵/مرداد/۹۴
شماره ارسال: #18

شیاطین و در رأس آن ابلیس ایام غدیر را در غوغایی به سر میبردند و خوب میفهمیدند که در غدیر چه راه هدایت و نجاتی برای بنی آدم تا آخرین روز دنیا پیش بینی شده است.
آنان پیش از همه در غدیر حاضر شده بودند و نتایج این مراسم عظیم را بررسی میکردند. و از سوی دیگر عکس العمل گروه های مردم را زیر نظر داشتند. آنان آینده ی بلند مدتی را میدیده اند که در آن زیبا ترین گونه ی هد ایت انسان پیش بینی شده بود.
این بود که آن روز را هولناک تریم مقطع برای خود به حساب آوردند. که اگر فرامین آن روز به مرحله ی عمل میرسید، همه ی راه های انحراف تا ابد برای انسان ها بسته میشد. این را بزرگ شیاطین یعنی ابلیس، بهتر از اصحابش میفهمید.
۷:۲۰, ۴/تیر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/تیر/۹۵ ۷:۳۰ توسط promised-mahdi.)
شماره ارسال: #19
آواتار
لطفا شما یه نگاهی به قضیه ی سقیفه ی بنی ساعده بنداز بعد بگو سرورم فلانی
کسی که ولایت علی علیه السلام را قبول نداشته باشد اصلا مسلمان نیست
شهادتین با فوت پیغمبر شد شهادتون یعنی اشهد ان علی ولی الله هم به آن اضافه
شد
به خدا قسم هیچ کسی به غیر از 14 معصوم و افراد با وفا به آنها مانند حضرت عباس
(علیه السلام) لایق بیان کلمه ی سرور و سید نیستند
لعنت خدا بر ابوبکر،عمر و عثمان
اگر می خواهید بگویید تندروی کردی باشد اگر اسم رفتار من تندروی است من تندرو و افراطی باشد

اللهم العن اوّل ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و اخر تابع له علی ذالک

(۲۶/آبان/۹۰ ۲۲:۵۷)Light Servant نوشته است:  خواهر گرامي ، منتقم زهرا ، اين سند هايي رو كه اوردي اصلا مورد تاييد نيستند !
اصلا اين حديثي رو كه آوردي خيلي خنده داره ، لطفا اگه يك زماني به يكسري برخوردي كه مي خواستن مسلمان شوند اين حديث رو نگي !!!! وايسا چه كسي اين حديث رو نقل كرده !

يك چيز ديگه ! برادران و خواهران اهل تشيع ، هيچ وقت يك اية رو به تنهايي نياوريد ، ببنيد قبل و بعد اين ايه چه مضموني داره !

از تك تك كاربران اين سايد مي خواهم كه بدون تعصب يكبار به دين اسلام نگاه كنن !
ايا پيغمبر يك سري منافق و كاربر دور و برش بودن ؟
اگر به گفته ي شما سيدنا ابوبكر و سيدنا عمر (رض) منافق و كافر بودن ! پس نعوذبلله رسول الله كار تعليم دينش رو به خوبي انجام نداده ! يعني رسول الله نتونسته دين خدا رو براي همه ابلاغ كه !؟

بابا بيايد اينها رو تموم كنيد ! به الله قسم به كه سروران من ابوبكر و عمر و عثمان و علي و سروران جوانان بهشت حسن و حسين كه جانم فداي همه ي اين ها باد الان در كنار پيامبر هستن ، همه در قرين رحمت الله هستن !
بيايد تمومش كنيم ! چه سني ها و چه شيعه ها ! بيايد مسلمان باشيم ! نه شيعه و سني !!!
منتظر نظراتتون هستم !
خادم نور
لا اله الا الله ... محمد رسول الله
در ضمن آیه ی قران سوره ی غاشیه
فذکّر انما انت مذکر پس تذکر ده که تو تنها تذکر دهنده ای
و لست علیهم بمصیطر تو بر آنان مسلط نیستی
الا من تولی و کفر ولی کسی که روی گردانید و کفر ورزید
فیعذبه الله العذاب الاکبر پس خدا او را به عذاب بزرگتر عذاب خواهد کرد
ان علینا ایابهم قطعا بازگشت آنها به سوی ماست
ثم ان علینا حسابهم آنگاه بی تردید حسابشان با ماست

امضای promised-mahdi
إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدا وَ نَرَاهُ قَرِيبا بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ
۱۴:۲۱, ۴/تیر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/تیر/۹۵ ۱۴:۲۸ توسط میثم2.)
شماره ارسال: #20

(۴/تیر/۹۵ ۷:۲۰)promised-mahdi نوشته است:  لطفا شما یه نگاهی به قضیه ی سقیفه ی بنی ساعده بنداز بعد بگو سرورم فلانی
کسی که ولایت علی علیه السلام را قبول نداشته باشد اصلا مسلمان نیست
شهادتین با فوت پیغمبر شد شهادتون یعنی اشهد ان علی ولی الله هم به آن اضافه
شد
به خدا قسم هیچ کسی به غیر از 14 معصوم و افراد با وفا به آنها مانند حضرت عباس
(علیه السلام) لایق بیان کلمه ی سرور و سید نیستند
لعنت خدا بر ابوبکر،عمر و عثمان
اگر می خواهید بگویید تندروی کردی باشد اگر اسم رفتار من تندروی است من تندرو و افراطی باشد

اللهم العن اوّل ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و اخر تابع له علی ذالک

در ضمن آیه ی قران سوره ی غاشیه
فذکّر انما انت مذکر پس تذکر ده که تو تنها تذکر دهنده ای
و لست علیهم بمصیطر تو بر آنان مسلط نیستی
الا من تولی و کفر ولی کسی که روی گردانید و کفر ورزید
فیعذبه الله العذاب الاکبر پس خدا او را به عذاب بزرگتر عذاب خواهد کرد
ان علینا ایابهم قطعا بازگشت آنها به سوی ماست
ثم ان علینا حسابهم آنگاه بی تردید حسابشان با ماست
سلام
با تشکر از شما بابت مطالب خوبی که نوشتین

لعن علنی بزرگان اهل سنت به فتوای مراجع شیعه حرامه