کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من میگویم که این امتحان خدا نیست بی کفایتی مسولین است!
۰:۲۲, ۱۷/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آبان/۹۱ ۱۳:۴۰ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
(۱۶/آبان/۹۱ ۱۹:۵۲)yektasepas نوشته است:  باسمه تعالی
سخن رانی "عبور ازنیل "استاد رائفی را گوش کنید بسیار عالی است و جواب این سوالتان را می گیرید
خلا صه اش این است که قبل از ظهور هر منجی ای از طرف خداوند در طول تاریخ 4 امتحان صورت می گیرد :
1- امتحان اقتصادی

می گویم که چرا این نوع امتحان اقتصادی فقط مخصوص مردم عادی است ؟! و مسئولان و روحانیون کوچکترین آسیب

و فشاری از تورم ها و گرانی ها نمی بیننند چون اولا حقوق رییس و روساخیلی بالاست , ثانیا اینها هزارجور رانت و

پاداش و ... دارند , ثالثا در خانه های مصادره ای زندگی می کنند و اجاره نمیدهند , رابعا هر چیزی ( مواد غذایی ,

لوازم و ...)را که بخرند از جیب حساب نمی کنند و خبر دقیق دارم که برای اداره یاورزاتخانه فاکتور می کنند ,پس این

تورم سرسام آور فقط آزارنده مردم عادی است نه سران درجه اول و دوم و سوم و روحانیت حاکم که از رفاه مطلق

برخوردارند . والله که حتی همین رائفی هم با پولهای اهدایی ح ک و مت ( از بیت المال) زندگی بسیار مرفهی دارد .

آیا راست گفته اند که کاهنان و بالایی ها ، با این جور حرفها که اوضاع بد اقتصادی(-ناشی از بی کفایتی و دزذی-)

امتحان و مشیت الهی است ، عوام الناس دیندار را تخدیر می کنند و خود در رفاه مطلق می زیند ؟!

پ.ن : لطفا این پست را مدیران پاک نکنند و جواب حرف را باید با حرف داد نه حذف , اگر پاک کنید مشمول ذمه

( -که عوام به غلط مشغول ذمه می گویند-) شمر و ابن زیاد و معاویه و اولی و دومی باشید . دی:

همین
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 6 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۲۸, ۱۳/آذر/۹۱
شماره ارسال: #51
آواتار
منم نگفتم امتحان اقتصادی وجود نداره.
گفتم اینی که شما بهش میگین امتحان اقتصادی، امتحان اقتصادی نیست، بلکه امتحان اخلاقیه.
سر اینجور چیزا بخوایم بحث کنیم به جایی نمی رسیم...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۵۷, ۱۳/آذر/۹۱
شماره ارسال: #52
آواتار
وقتی خدا در قرآن میگه شما را به نقص در اموال آزمایش میکنم این میشه امتحان اخلاقی؟

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۹:۵۷, ۱۴/آذر/۹۱
شماره ارسال: #53

با سلام خدمت آقای نقوی ، درست است افرادی بد در حکومت اسلامی ما وجود دارند که فقط به منافع خویش اهمیت می دهند و آنطور که نشان می دهند در راه اسلام گام بر نمی دارند ، اما شما نمی توانید که این موضوع را برای همه افراد بدانید و همه را با داشتن یک سری از مدارک از یک سری از وزراء آنها را محکوم کنید و چه بسا که در همین تالار نیز برادرانی بودند که با شما مخالف بودند پس می بینید که هر کسی ، دیدگاه شما را نسبت به مسئولین ندارد و البته در آخر به شما توصیه می کنم این بدبینی ها را کنار گذاشته و اگر هم که مدرکی دارید به قوه قضاییه مراجعه کنید و از هیچ چیز نترسید ، چون خداوند طرفدار حق گویان است .
۱۰:۳۹, ۱۴/آذر/۹۱
شماره ارسال: #54
آواتار
آقا علی ، من همیشه جواب ها رو میخونم ، نیاز نبود انقدر شرمنده کنی ... 3 دور رنگ عوض کردم ! Big Grin

خوندم ، ولی فعلا" جوابی ندارم ... هم فکرم درگیره یه مقدار ، هم ایرادی نتونستم با یه بار خوندن از حرفهات بگیرم Big Grin
ممنون آقا .
۱۰:۵۱, ۱۴/آذر/۹۱
شماره ارسال: #55
آواتار
به طور کلی نباید روحیه این چنینی رو داشت

این که بی مسئولیتی مسئولین هست حرف درست و قابل قبولی هست ولی این هیچ دردی رو دوا نمیکنه

انسان باید یا خودش رو عوض کنه یا محیط خودش رو

اگه میشه باید صدات رو به مسئولین برسونی و حرفت رو بزنی که به نظرم به هیچ جا صدات نمیرسه

و باید انسان روحیه خودش رو تهاجمی و این که همش از دیگران توقع داشته باشه رو عوض کنه اینجا مگه مملکت امام زمانی هست که اینقدر طلبکار باشیم و حرفمون رو بشنوند

میشه این طور به قضیه نگاه کرد که این امتحان الهی هست که رو بروی مردم هست

یه سوالی داشتم هرکی بتونه جواب بده خوشحال میشم

انسان همیشه یه مقدار روزی داره چه تو گرونی چه تو ارزونی اگه یه نگاه بزرگتر داشته باشیم و ببینیم که این تقدیر خداست دیگه میشه راحت زندگی کرد

حالا چه تو تورم چه گرونی چه ارزونی انسان یه مقدار روزی داره و خدا یه اندازه مشخصی رو میتونه دربیاره پس یه خورده متفاوت تر به شکلات نگاه کنیم همه چیز حل میشه

یاعلی
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]